Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Macska topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#23151) Dhampir


Dhampir
félisten

Olvastátok már a Mobilarénán megjelent cikket? :)

PurrSong LavvieTAG - a Miau Band

(#23152) Ciccuka válasza Dhampir (#23151) üzenetére


Ciccuka
veterán

Mijau Band
magyarosítva :)

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#23153) Vistaboy


Vistaboy
veterán


Napi Cuki Cili Cica

Jó reggelt. Úgy tűnik, kezd hatni a bolhairtó, Cilike már egyáltalán nem vakaródzik, és én sem látok benne egyet sem. Persze ez majd hétfőn derül csak ki, amikor visszamegyünk kontrolra. Remélhetőleg a füle is kitisztult rendesen, és nem lesz szükség fülcseppre. Megkapja az oltást, és onnantól fogva remélhetőleg egy darabig nem lesz gond vele. :)

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#23154) ggg666 válasza Vistaboy (#23153) üzenetére


ggg666
őstag

Nagyon Cuki! Lassan veled nézi az animét!

(#23155) Dhampir válasza Ciccuka (#23152) üzenetére


Dhampir
félisten

:)

(#23154) ggg666

Milyen animét? :)

(#23156) koshmar


koshmar
őstag

Újabb fotó az újdonsült barátommal :DD

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#23157) Dhampir válasza koshmar (#23156) üzenetére


Dhampir
félisten

Aham, tehát már akad gazdája. :)

Közeleg a tél, remélhetőleg jó sora van.

[ Szerkesztve ]

(#23158) V.Stryker válasza Vistaboy (#23153) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ha már bolha. A cica bolha mehet emberre? Mintha gyerekkoromból ez maradt volna meg. A kutya bolha nem, a cica igen. :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#23159) koshmar válasza Dhampir (#23157) üzenetére


koshmar
őstag

Volt eddig is, a kerékpárút melletti gátőrházé, csak mostanában ha eltekerek ott és kint van, mindig megállok kicsit gyurmázni :))

V.Stryker Ugyanaz mindkét bolha. És megy emberre simán, én magamról már több tucatot leszedtem.

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#23160) Dhampir válasza koshmar (#23159) üzenetére


Dhampir
félisten

Az jó, ott szabadon élhet, még ha nem is veszélyek nélkül. Ám a szabadság nagy érték. :)

(#23161) koshmar válasza Dhampir (#23160) üzenetére


koshmar
őstag

Szerencsére forgalmas autóút nincs a közelben, szóval a legjobb hely nekik.
Max biciklisek :D

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#23162) homerhamm


homerhamm
addikt

Gamer macska. :))

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#23163) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Kiterültünk. :)

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#23164) baloghgabor


baloghgabor
aktív tag

"Itt van az ősz, itt van újra . . . "
Bent meg jó meleg van. 😽

bégé

(#23165) ggg666 válasza baloghgabor (#23164) üzenetére


ggg666
őstag

Kupac!

(#23166) Tsebacsi válasza Vistaboy (#23163) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Háh De jó :D :C

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#23167) Freddy76 válasza V.Stryker (#23119) üzenetére


Freddy76
addikt

Csak most olvastam ezt a hozzászólást, elnézést, ha későn reagálok. Megoldódott a probléma? Egy ismerősöm hónapokig szenvedett azzal, hogy a macska először 3/5, majd 2/5 arányba nem az alomba végezte a dolgát. Ők ezután tanácsra vettek egy zárt almot (tehát van fedele, lengőajtaja), és onnan kezdve csak oda végezte a dolgát.

Ne add fel, annyi csodás energiát tud adni egy ilyen sz@rzság, amit el sem tudsz képzelni.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#23168) homerhamm válasza baloghgabor (#23164) üzenetére


homerhamm
addikt

Na ilyenkor nyúlok bele abba a jó nagy puha pociba. :))

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#23169) ggg666 válasza homerhamm (#23168) üzenetére


ggg666
őstag

A miénk is így csinálja, de nem engedi magát sokat dögönyözni!

Ha megunja megmar, támad stb.!

Épp most jött be reggelizni, és már alszik a hálószobában az ágyon!

[ Szerkesztve ]

(#23170) Mr.Csizmás válasza Freddy76 (#23167) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

a zárt/oldalról zárt/tepsi alomtálca ugyanolyan választójogi kérdés a macskák szempontjából, mint a száraz/nedves, és a kukába szánt dobozba fekvés vs. pihepuha zooplus extrás fekhely. :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#23171) arcsin válasza Mr.Csizmás (#23170) üzenetére


arcsin
senior tag

Nekünk DYI van Igaz átlátszó dobozból, de hamar beopálosodik a kaparászástól meg a portól. kb olyan 5 évet bírt az első jyskes doboz aztán eltört. Mi ragasztottunk a tetejére még alomszönyeg szerű anyagból (ami amugy tányéralátétként kapható pepcoban) egy plusz védelmet. Nálunk bevált és nem hordják ki így annyira az almot. Nem mondom hogy 0, de minimális van csak.

[ Szerkesztve ]

(#23172) Dhampir


Dhampir
félisten

(#23173) _ocsisajt válasza Dhampir (#23172) üzenetére


_ocsisajt
őstag

😍

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (only Hardcore mode!) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#23174) Astroboy


Astroboy
őstag

:DD

(#23175) Dhampir válasza Astroboy (#23174) üzenetére


Dhampir
félisten

:D

(#23176) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Esőkertavatás, jótékonysági ebéd Kiss Norbival az állatok világnapján

:R

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#23177) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Sziasztok.
Tegnap voltunk állatorvosnál Cilikével, megkapta az oltást, valamint még egy kicsit pucolni kellett a fülét, a bolháktól szerencsére sikerült megszabadulni.

Azt mondta az orvos, hogy két hét múlva kell visszamenni, még egy oltásért, és az élősködők elleni védelem megerősítése miatt.

Na most, délután semmi gond nem volt, kicsit vakarta ugyan a fülét, de semmi komoly. Azután reggel asszony azzal fogadott, hogy Cilike az éjjel háromszor is hányt, és semmit sem evett, pedig azelőtt reggel mindig kunyerált valamit. Biztos, hogy az oltás miatt, de hogy miért, ötletem sem volt. Nekem menni kellett melóba, de asszony otthon volt, mondtam neki, hogy szóljon, ha nem javul, mert akkor vissza kell vinni a dokihoz.

Délelőtt hívott, hogy Cilike még mindig nem eszik, játszani sem akar, csak fekszik. Elment az állatorvoshoz, aki adott neki lázcsillapítót, hogy itassa meg Cilikével, mert lehet, hogy felment a láza az oltástól.

Nemrég hívott, hogy Cilike már jobban van, azóta bedolgozott egy komplett alutasakos kaját, és kezd újra szaladgálni. Úgy néz ki, segített a lázcsillapító.

De azért durva, hogy egyik napról a másikra hogy le tudnak gyengülni. Nem tudom, be merjem-e neki adni a másodikat? Nem hiányzik újra ez a cirkusz.

Nektek volt már így, hogy beteg lett a cicátok oltás után?

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#23178) Freddy76 válasza Vistaboy (#23177) üzenetére


Freddy76
addikt

Anyósnak van egy macskája, egy igazi környék réme. Gyors, mint a villám, vadászik, rendszeresen hoz haza madarat és egeret, még most 16 évesen is. Tipikus agyoncsaphatatlan vadállat. Ellenben minden oltás után olyan volt egy napig, mintha részeg lenne.

Legutóbb a mi macsekunk is teljesen kába volt vagy egy napig, nem nagyon ugrált, nem nagyon evett.

Tehát lehet ilyen szerintem.

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#23179) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Ma van az állatok világnapja.

⭐ Stella

(#23180) Astroboy válasza radi8tor (#23179) üzenetére


Astroboy
őstag

Ennek örömére reggel miután befejeztem a zuhanyzást, Piroska kedélyesen belehugyozott a zuhanytálcába.
Ok nélkül sose csinálna ilyen malacságot, úgyhogy elkezdtem agyalni, vajon mi miatt lehet.
(Általában valami nekik nem tetsző változás okozza.)

- Idegen macska / ember nem jött vendégségbe,
- Kaja / itóka ugyanaz
- Nem fogyott el a jutalomfalat
- Alom + tálca is ugyanaz

Dél körül se jutottam közelebb a megoldáshoz, erre csörög a telefon, asszony: kipróbáltad reggel az új tusfürdőt amit vettem?

Paff egyből leesett: valami bio cuccot szerzett, semmi adalékanyag.
Csodálkoztam is miközben fürödtem, hogy olyan szaga van mint a frissen vágott fűnek amit pisibe áztattak...

Azt hiszem megvan a megfejtés. :DDD

(#23181) Ciccuka válasza Astroboy (#23180) üzenetére


Ciccuka
veterán

Nálunk is mivel kinti cicák vannak most, ezek is mindent levizelnek. Lehet utánuk takarítani állandóan.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#23182) Astroboy válasza Ciccuka (#23181) üzenetére


Astroboy
őstag

Holnap reggel újra kipróbálom, és ha ugyanez lesz a reakció akkor a macskának mennie kell új tusfürdő után kell nézzek. :D

(#23183) radi8tor válasza Astroboy (#23180) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez mókás sztori. De simán lehet benne valami, hogy annyira természetközeli illata van a tusfürdőnek. :D

⭐ Stella

(#23184) Freddy76 válasza radi8tor (#23179) üzenetére


Freddy76
addikt

Akkor lehet, hogy ezt akarta mondani, amikor hajnal fél ötkor három centiről belenyávogott az arcomba. A válaszomban rögtön két állat is volt, Tappancs és a drága édesanyja.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#23185) radi8tor válasza Freddy76 (#23184) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Már lehet kapni ilyen macska szobrokat, ami a hajnali 4-5 órai állapotot ábrázolja.
Hasadon állva nyávog :D

⭐ Stella

(#23186) btraven


btraven
őstag

Macska meg kutya ürülék mindig különböző? Szagra, állagra. Macskák mindig bejárnak a kertembe, azzal nem tudok mit csinálni, meg különben is ritkán adnak "csomagot".
Viszont most 1-2 hete napi rendszereséggel mintha kutyagumi lenne. Lehet hogy átbújik valamelyik szomszéd kutyája? Kisebb méretűek.

(#23187) Ciccuka válasza btraven (#23186) üzenetére


Ciccuka
veterán

Más állatok is lehetnek. Nyest, görény, stb.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#23188) Vistaboy válasza Freddy76 (#23178) üzenetére


Vistaboy
veterán

Akkor oké, csak furcsának tűnt, mert Csipikénél ilyen nem volt, amikor ő kapta az oltást.

Ja, és még valami: Emlékszem, hogy Csipit évente egyszer kellett oltani, de most már azt nem mondom meg, hogy ez első alkalommal is így volt-e, mindenesetre azt is furcsának tartom, hogy két hét múlva újra oltani kell, amikor már megkapta azt.

Mivel nem értek hozzá, így lefényképeztem az oltási könyvét, amibe be lett ragasztva az oltás címkéje, amit kapott. Aki esetleg közületek tudja, hogy erre kell-e, vagy miért kell másik oltás két hét múlva, az kérem, jelezze, mert én őszintén szólva nem szívesen teszem ki őt - és minket is - újra egy ilyen megpróbáltatásnak.

Köszi előre is a választ. :)

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#23189) Tsebacsi válasza Vistaboy (#23188) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Az első oltás kicsi korban dupla utána kell csak 1-2 évente ha jól tudom. Másodikra már nem lesz rosszul, pont úgy reagált mint Te egy komolyabb betegség oltására. Nem kell aggódni.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#23190) Bogyi007 válasza Freddy76 (#23184) üzenetére


Bogyi007
veterán

Ezt most elképzeltem vizuálisan. :DDD :DDD

Kárpótlásul küldök párom angóra cicájáról pár fotót és egy videót amikor sikertelenül próbált kiszökni...




[ Szerkesztve ]

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#23191) Vistaboy válasza Tsebacsi (#23189) üzenetére


Vistaboy
veterán

Oké, köszi. :)

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#23192) Dhampir válasza Ciccuka (#23176) üzenetére


Dhampir
félisten

De jó!

:)

(#23179) radi8tor

:))

(#23180) Astroboy

:DD

(#23193) homerham

Hahahahaha :DDD

[ Szerkesztve ]

(#23193) homerhamm


homerhamm
addikt

:DDD

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#23194) sublett


sublett
tag

Sziasztok,

elég hosszú ideje gondolkodunk cica tartásban. Szeretnénk jó gazdái lenni (ne a macsek legyen értünk, hanem mi érte), ezer úgy gondoltam megírom a dilemmáinkat, élethelyzetünket és a válaszok tükrében gondolkodunk (vagy lépünk) tovább.

Szóval adott egy négy tagú család, a nagyobb gyerkőc 5 éves lesz, a kisebb hat hónapos (jóval az ő érkezése előtt elkezdtünk gondolkozni a cicán).
3 szobás lakásba élünk (Budapesten), nincs más háziállatunk.
Még bő két évig gyesen van anyu a kicsivel, apu főképp homeofficeban dolgozik.
(ennyit a pozitív körülményekről, most jön a dilemmát okozó rész)
1-1,5 havonta legalább egy hétvégényi időt nem vagyunk itthon.
Nyaranta ez még kidomborodik, akkor simán előfordul, hogy két hét vidék, három nap itthon, két hét máshol vidéken.
A rövidebb (nem nyári) elutazásokon egy házban lakó cica barátra rá tudnánk bízni, hogy naponta jöjjön le hozzánk megnézni a macsekot, de a nyári utazásainkhoz szeretnénk vinni (mert mégis csak családtag, mert ezek hosszabb ideig tartanak, mert ennyi időre azért nem kérnénk senkitől, hogy gondoskodjon róla).

Fentiek tükrében mit gondoltok,
A) vessük el a macska tartás témáját,
B) a nyári életmódunkat módosítsuk és ha el is utazunk legalább darabra kevesebbet és az ideiglenes helyen legyünk többet a két hétnél?
C) vannak olyan fajták, akik jobban viselik ezeket a körülményeket, ha igen, melyek ezek?
D) nem fajta, hnem szokás kérdése és ha kölyök korában hozzá(nk) szokik, nem fogja zavarni a nyári utazás.

Előre is köszönöm a segítségeteket!

sublett

(#23195) McDoug6lak válasza sublett (#23194) üzenetére


McDoug6lak
tag

Szia
Megpróbálok válaszolni Neked, de ezek a válaszok kizárólag a saját szubjektív véleményemet tükrözik csupán :)
A - Isten ments elvetni a témát, hisz látszik, hogy csodás életet akartok neki nyújtani! Mondjuk azt előre elárulom, hogy halmozottan foglátok visszakapni tőle, általa...
B - Ha a seggetekbe fog csüngeni állandóan, nem lesz neki akkora trauma ha elmegy veletek nyaralni, persze szigorúan cicabiztos helyre!!! Alomtálcát, étkezési edényeket, pár kedvenc játékot visztek neki, és semmi probléma nem lesz vele. Ugyanúgy ott fog csüngeni ahol addig csüngött :D
C - Ha nincs eddig eldöntött kiválasztott fajta, én javasolnám valami kis kóbor lélek örökbefogadását!!! A jelleme majd idővel alakul ki, ezt sajnos 8 hetesen nem tudja senki megjósolni, hogy egy kis energiabomba, vagy inkább kis nyugis jószágként fogja tengetni a napjait. Ha nem ragaszkodtok picihez, vannak menhelyeken már idősebb példányok, amiknek kialakult a viselkedési mintája, és a gondozók simán tudnak adni nektek olyat, aki bújósabb, nem félénk, gyerekek nyaggatását jobban elviselik stb...

Amúgy egy hétvégét simán elvannak, tiszta alommal, meg megfelelő kaja kihelyezésével. Szerintem nekem anno a perzsám észre sem vette ha nem voltam itthon másfél napot :DD

(#23196) btraven


btraven
őstag

Tudtátok hogy az alaszkai aranyláz idején egy vállalkozó macskákat vitt Dawson City-be? Nagyon jó pénzért tudta eladni őket olyan aranyásóknak akik egy dédelgethető puhaságra vágytak.
Azt nem lehet tudni hogy a cicák mit szóltak amikor hirtelen Alaszkában találták magukat.

(#23197) sublett válasza McDoug6lak (#23195) üzenetére


sublett
tag

Köszi, ez elég pozitív kezdésnek :-)
Kíváncsi vagyok másik megerősítik, vagy cáfolják (és drukkolok az előbbinek ;-) )
Egyébként az bizonytalanított el, hogy korábban egy macskás barátom inkább nem javasolta ehhez az életmódhoz (nekik két Szibériai van)

(#23198) Kalandor válasza sublett (#23194) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA

Szerintem heti egy hétvégét és évi 1-2 nyaralást egy macska kibír. A természetben a macska egy magányos állat. Én többször hagytam 1 hónapra is Cilit anyáméknál és sohasem volt gond.

Nyilván az adott macska természetétől is függ, de szerintem ez látható más kis korban is. Amikor elhoztunk a két kicsit, 7 hetesek se voltak (ki akarták dobni őket a raktárból, muszáj volt), de világosan látszott, hogy a négyből 2 full lusta, egy kicsit érdeklődő, Nyafi viszont egyenesen levakarhatatlan. 7 hetesen is jött, purrogott, beszélgetett, pedig a legkisebb volt, ő ilyen, ő nagyon szociábilis. Szóval egy ilyen nagyon társasági macskának lehet hogy nem a legjobb a sok magány, de szerintem amúgy nem gond.
Hogy melyik kismacskának milyen a természete, azt szerintem meg lehet figyelni, főleg ha több alkalommal is meg tudod nézni őket és az örökbeadó is ismeri a macskáit.

(#23199) Di Natale


Di Natale
aktív tag

Chipi :)

(#23200) Dhampir válasza sublett (#23194) üzenetére


Dhampir
félisten

Talán kissé szétszórt gondolatok formájában írom le a hozzászólásomat. A cicák jelleme nem egyforma. Akad olyan is, amelyiknél a szeparációs szorongás és a szabadságvágy nagyra duzzadhat. A stressztűrő képességük sem egyforma, akad olyan cica, amelyik az állathordozóba zárást is nehezen viseli el.

Amivel házi kedvenc tartójaként számolni lehet (nem teljes körű a lenti felsorolás):

- Szőrhullajtás (kivéve például a szőrtelen szfinx cicát), esetleges allergia a cicaszőrre
- Ápolási felszerelés beszerzésének költségei, mint például kényelmes fekhely, kaparófa, karomvágó olló, fésűk, Furminator, szőrfelszedők, szöszfelszedő hengerek, feleslegesen megvásárolt játékok
- Bútorok, kárpitok esetleges leamortizálása (a kaparófa segíthet ebben, vagy csökkentheti az esélyét)
- Alomtakarítás
- Időt szánni a háziállattal való játékra, a kifárasztása fontos
- Éjjeli, hajnali ébresztések
- A gazdik ijesztgetése, amikor tartósan és mereven bámul föléd, mögéd
- Madarakra és minden kisebb termetű más lényre, ami mozog életveszélyt jelenthet, mert szeretnek vadászni
- Egyes kritikus szomszédok, vagy rosszakaratú emberek nemtetszése és az ebből adódó esetleges konfrontációk
- Etetés költsége, az élelmezésük is külön tudomány
- Betegségek, amelyek állatorvosi kezelése némely esetben komoly anyagi kiadással jár együtt
- A szeretett kis családtag eltávozása több esztendő múltán, az ezzel járó lelki fájdalom, ha nem az állatorvos veszi át, akkor a temetkezés költsége például elhamvasztás és urnába tétel esetében

A folyamatos gondoskodásért cserébe különleges ragaszkodást nyerhettek részéről, és szeretetet, gyógyító erőt sugárzó családtagotokká válhat.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Macska topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.