Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Macska topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#23101) McDoug6lak


McDoug6lak
tag

Jól írja Mikulásbá fórumtárs, nedvessel is megkeverheted a szárazat és felpuhul. Az 5 valóban ideális lenne, de sajna tényleg van olyan élethelyzet amikor engedni kell a természetnek, és megoldatni a ciccel ezeket. Szerintem ha stabilan, önállóan eszik, nem lesz ebből semmi probléma. A mérete alapján apróbb szemű táp már menne neki, max. az érdeklődés hiánya áll fent ezzel kapcsolatosan :) Vagy csak szerinte jobbat kap tőletek egész nap, és simán leszarja a szárazat:D

(#23102) McDoug6lak válasza V.Stryker (#23099) üzenetére


McDoug6lak
tag

"Elég picik a fogai"
Na ez a dolog ne hagyjon becsapni :DDD csaxólok...

[ Szerkesztve ]

(#23103) PhoenixK válasza McDoug6lak (#23102) üzenetére


PhoenixK
őstag

Ezt aláírom! Ne higgy a kis fenevadnak! Amúgy se árt nekik a száraztáp, nekik részben az a fogkefe.

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#23104) Dhampir


Dhampir
félisten

Aranyosi Ervin: Bútorfaragó cica

Szép bútort készítek, apró fogaimmal,
ebben egyeztünk meg tegnap a gazdimmal!
Átlagos dobozból, jókorát kirágok,
így elférnek benne állatok, virágok.

Most egy cicaággyal leptem meg magamat,
kényelmes világos! Annyi anyag marad,
ami keretet ad szép művészetemnek,
ki is nevezem hát rögtön műteremnek!

Kicsit elfáradtam, alszom egy jót benne,
egy kiadós alvás biztosan jót tenne!
Mikor felébredek, másik doboz vár rám,
bútorrá faragni, azt is megpróbálnám!

Aranyosi Ervin © 2018-01-21

Kép

Forrásoldal

[ Szerkesztve ]

(#23105) Freddy76


Freddy76
addikt

Építem az új Lego várat, és a 7. zacskónál látom, hogy van benne új figura:

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#23106) _ocsisajt válasza V.Stryker (#23097) üzenetére


_ocsisajt
őstag

Űristen! Szét kell zabbantani! 🤗🤗🤗

#23105Freddy76:
Klasszik! :DDD 🤗

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#23107) _ocsisajt


_ocsisajt
őstag

Ha megnézitek kicsit "távolról" az UEFA új női EB logóját (bal oldali grafika), akkor nem olyan, mint ha egy cica visszafordulva tisztálkodna? 😅🐈😅

[ Szerkesztve ]

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#23108) Tsebacsi válasza _ocsisajt (#23107) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ahogy mondtad már bele látom én is, de addig nem :P

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#23109) Dhampir válasza Freddy76 (#23105) üzenetére


Dhampir
félisten

Nagyon aranyos. :)

(#23107) _ocsisajt

Tényleg olyan. :)

(#23110) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Kicsit sokáig tartott, de végre meglett az új cicánk, Cilike. Csipike fél éve hagyott itt minket, én már többször próbáltam azóta hozni másikat, de asszony nem volt lelkileg felkészülve rá. Legalábbis ezt mondta, pedig látszott rajta, mennyire hiányzik neki egy macska. Úgyhogy nem vártam tovább, egyik ismerősöm pár hónapja mentett meg három kiscicát egy raktárhelyiségből, és addig ő gondozta őket, míg fel nem erősödtek.

Sajnos pontosan nem tudjuk, mennyi idős, de a srác elmondása szerint úgy 4, négy és fél hónapos lehet most. Szép kis cica, direkt nem akartam ismét fekete-fehéret, hogy ne állandóan Csipike jusson róla az eszünkbe. Kislány cica, nagyon szelíd, bújós, dorombológép, étvágya az van rendesen, szobatiszta, már az alomban is volt, mióta elhoztuk.

Még nem volt orvosnál, csak féregtelenítőt adtak neki és egy olcsóbb bolhacseppel lett kezelve, de mivel kijárt, így akad benne egy-két hívatlan vendég. Ma sajnos nincs rendelés az állatorvosnál, de hétfőn elviszem mindenképp, most átmegyek a szomszéd lakóházba, ott van egy virágárus üzlet, nekik is van 10-12 mentett macskájuk, hátha lesz kölcsönbe egy kis bolhacsepp, így nem kell hétfőig kibírnia...

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#23111) Astroboy válasza Vistaboy (#23110) üzenetére


Astroboy
őstag

Azok a tappancs színek...2 fekete 1 rózsaszín 1 fele-fele. :C
Tszuki.

[ Szerkesztve ]

(#23112) ggg666 válasza Vistaboy (#23110) üzenetére


ggg666
őstag

A miénk akkor szokott így nézni, mi elneveztük (Kossuth-ul) hogy mindjárt megmar valamelyikünket!
Szeretjük, Ő is szeret minket, de nem lehet Őt dajkálgatni stb.!!!.
Ha elég akkor elég...
Aztán támad , ha mi nem hagytuk időbe abba!

(#23113) Astroboy válasza ggg666 (#23112) üzenetére


Astroboy
őstag

Sztem szoknia kell még a fotózást, azért a bizalmatlan fej.
Legközelebb majd megvárja a kolléga azt a pár másodpercet míg visszaengedi a füleit, és nem úgy néz a lencsébe mint egy róka. :DDD

(#23114) V.Stryker válasza ggg666 (#23112) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ma a mi kis szarzsákunk is megmarta a feleségem. Tettünk neki ki száraz kaját. Hozzá se nyúlt. Nyivákolt. Akkor egy kis tasakost gondolta az íze kedvéért rátesz. A macska erre nagyjából örjöngött sietségében.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#23115) baloghgabor válasza Vistaboy (#23110) üzenetére


baloghgabor
aktív tag

De gyönyörű kis "Dög"! Mondjuk az is látszik a nézésén, hogy alattvalói vannak. 😽

bégé

(#23116) Freddy76 válasza Vistaboy (#23110) üzenetére


Freddy76
addikt

Cuki, nagy királynő lesz belőle. :C

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#23117) McDoug6lak válasza V.Stryker (#23114) üzenetére


McDoug6lak
tag

A tasakos az manna ezeknek a kis prostiknak :) Kb 250-300 macskát neveltünk az exemmel ideiglenes befogadóként, változó időintervallumot töltöttek nálunk, de tény, egyre sem emlékszem amelyik az alutasakostól ne kurvult volna el :D Ne foglalkozz vele, hagyd neki a szárazat...Egyszer visszanéztem kamerán volt olyan 24 óra, hogy 16 szor evett a kismacska :) Nyugi, a macska a kutyával ellentétben, nem tudja és nem is akarja túlenni magát!!!
A marást, meg a harapdálást kontroláljátok, mert sajna képesek beleélni magukat nagyon is, és ugye nem kell elfelejteni, ők alapvetően ragadozóak, és ennek a tükrében használja is a karmait, fogait kontroll nélkül. Nem tudom milyen anyagi keretet szántok a kis szarosra, de a royal canin kitten száraztápot ajánlom 12 hónapos koráig. Legalább megtanulna inni is...
Még egy jó tanács, néha amikor gyomrozzátok, játszotok vele, simogassátok, fogdossátok meg a kis lábait is, hogy szokja meg, mert ha megszokja, nem lesz gond a körömvágás a későbbiekben, viszont, ha nem szokja meg, hogy baszogatod a mancsait, az tuti egy mission impossible kategória lesz a későbbiekben...

(#23118) McDoug6lak válasza Vistaboy (#23110) üzenetére


McDoug6lak
tag

Meseszépséges
És azok a bikolor talppárnácskák! Nagyon relax állapotban van, látszik, hogy bízik bennetek és imádja a helyét ahol van. Így születnek az igaz szerelmek :D

(#23119) V.Stryker válasza McDoug6lak (#23117) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Köszi, kipróbáljuk azt is. Most van a junior one-bol két zacsival.

Az almot mikortól használják rendesen? Napi szinten takarítjuk, vettem már 3 felét, de még mindig mellé kaksizik néha. Sőt, van, hogy a nappaliba. A játék macskaalagutba napi szinten többször is. Már mostuk géppel,stb. Marha bosszantó, hogy hektikusan megy be a fürdőbe rá. Azt mondanám, hogy 5-bol 3-szor. Normális ez?

Pedig, ahogy látjuk rajta a szándékot vagy hasonlót, bevisszük, rátesszük.

Próbaképp a nappaliba is kihoztuk az almot, nem valtozott a helyzet. Ugyanúgy máshová is végzi. :O

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#23120) McDoug6lak válasza V.Stryker (#23119) üzenetére


McDoug6lak
tag

A purina sem egy utolsó táp, jó lesz az ha rászoktatod :)
Az alom kérdés érdekes, mert a ciccek elég érdekes lények... Honnan került hozzátok? Lehet hozzá sem szokott az alomhoz eddig. Mi általában már 3-4 hetes korukba tettünk ki nekik almot. Milyen almot használsz? Lehet nem tetszik neki! Milyen alomtálcád van? Fedeles? Lehet az bejönne neki jobban, hisz ahogy olvasom inkább intimebben megbújva az alagutat részesíti előnyben...Használtok alom illatosítót? Lehet nem tetszik neki... Vagy csak simán rossz helyen van az alom... A szándékot azért is látjátok rajta, mert ösztönszerűen használják az almot, csak egy kis idő kell neki, meg részetekről türelem, hogy megtanulja mit mikor, hol és hogyan...Egyelőre azt sejtem, hogy nem nagyon volt neki lehetősége szobatisztává válnia...

(#23121) radi8tor válasza V.Stryker (#23119) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Úgy tudom alomhasználatra a mama cica tanítja meg. Valószínű nem tanította meg...
Akkor kerülheti el, ha nem megfelelő az illata. Parfümöst ne vegyél.

⭐ Stella

(#23122) Tsebacsi válasza V.Stryker (#23119) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Szerintem az alom legyen egy fix, nyugisabb helyen, had szokja meg. Nekünk az Aldi-s vált be több cicánál is, jól csomósodik, egy idő után már nem is ette :D :P Addig másikat használtunk, ami nem volt csomósodós, abba is pisilt szívesen, de ott várni kellett, míg megtelik annyira, hogy értelme legyen cserélni a tálcányit. Én Nem kedveltem annyira, de nem is volt gond, hogy megette, nem állt össze csomóban a gyomrában.
Eleinte Ő is ide-oda pisilt, néha 1-2x kakilt, többnyire ez véletlen volt, vagy ha az alom már tele volt neki. Ahogy Nő ezeket megtanulja, és tartja addig, amíg nem mehet ki vagy nem tisztítod ki az almot. Addig pelusokat tettünk a kényes helyekre. Ez 1-2 hét volt, utána nagyon ügyesen járt már alomra.
A mienk egyelőre nyitottba pisil és zártba kakil, de a nyitott is zártra lesz cserélve, mert hajlamos néha kikotorni.
(ma este pl. utántöltöttem a tálcát, majd odament és kapart rajta párat, szépen ki az alatta lévő gyűjtőszőnyegre, mondtam is, hogy köszönöm szépen, te tényleg szebben dolgozod el, mint én a lapáttal :DDD )

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#23123) Vistaboy válasza McDoug6lak (#23118) üzenetére


Vistaboy
veterán

Köszi szépen mindenkinek. :)

Igazság szerint nehéz róla nyitott szemű képet készíteni, mert akkor nagyon eleven, izeg-mozog összevissza. Amikor pedig nyugodtan van, szinte abban a pillanatban alszik is el. Ma reggel is, amint tehette, mindjárt az ölemben kötött ki. Érdekes módon a másik szoba nem érdekli, folyton rajtam csüng, asszonyhoz csak akkor megy, ha én nem érek rá őt dédelgetni.

Ez azért nem jó, mivel nekem hamarosan dolgozni kell mennem, és asszony sem lesz itthon jó pár óráig, szegény biztos unatkozni fog. Amennyire lehetett, lefárasztottam, van egy csomó játék, ami még Csipié volt, neki is tetszik, remélhetőleg elfoglalja magát azokkal.

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#23124) McDoug6lak válasza Vistaboy (#23123) üzenetére


McDoug6lak
tag

Na így lesz egy cicababából, apának szerelmetes nyuszikája :DD
Fene sem érti a világmindenség történéseit de talán egy felsőbbrendű befolyás hathatós segítségével visszakaptátok Csipit egy új testben... Majd megszokja, hogy mikor nem vagytok otthon, és mikor igen. Elbassza ő az időt nélkületek is, ebbe biztosak lehetünk :) Esetleg átrendezi a lakást, hogy történjen valami az unalmas órákban is:)) Mondjuk elég nyugisnak tűnik a képek alapján, de ugye minket a látvány nem ver át...

(#23125) G@ben


G@ben
addikt

Az mitől lehet, hogy az egyik macskánk elkezdett fújni a többire, többek közt a saját kölykére is? Egy tálból esznek, nagyon sokszor nincs gond, de napi szinten előfordul, hogy fúj rá, odakap. Tegnap azt láttam, hogy ő bent feküdt a házban, a 4 hónapos kölyke meg nem mert bemenni, előtte feküdt.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#23126) homerhamm válasza Vistaboy (#23123) üzenetére


homerhamm
addikt

Mi csak szolgák vagyunk. :D

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#23127) koshmar válasza G@ben (#23125) üzenetére


koshmar
őstag

Az anyja nekünk is fúj a többire (testvéreire), a kölykeire is (4 hónaposak).

Kölyköknek jó is, önállóságra neveli őket :D

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#23128) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Jó reggelt.

Voltunk tegnap orvosnál, kipucolták a fülét, mert eléggé koszos volt, és állítólag még atkák is voltak benne, szóval mindenképp helyre kellett rakni neki. Sajnos a bolhairtó csepp, amit ezen felül kapott, nem tűnik valami hatékonynak, mert ma reggel hat bolhát is kivadásztam belőle, és még láttam, hogy van több is, de már nem bírtam vele, nagyon fészkelődött. Mennyi idő, mire ezek a szerek hatnak? Állítólag egy kombinált cucc, ami a bolhák, kullancsok és atkák ellen is véd, de eddig nem látom, hogy bármennyire is hatásos lenne...

Apropó. Tudtok ajánlani egy jó, permetezhető szert bolhák ellen, amivel körbe lehet szórni a fekhelyét, stb.?

Azért is dühítő ez, mivel a fültisztítással és a bolhacseppel együtt majdnem 7.000 forintot fizettem, és az oltás már bele sem fért, mivel csak 10K volt nálam, az pedig külön 6.000 lett volna még pluszban. Jövő hétfőn kell visszavinnem kontrollra, plusz akkor megkapja az oltást, addigra előkészíthetek még egy tízezrest. Komoly... Még el sem kezdődött a kezelés, de máris kapásból majdnem 20K lesz, plusz néztem, az ivartalanítás nőstény macskák esetében 18.000 forintba fog kerülni. :Y

Durva árak vannak. Ám nem értem, mindig azt szajkózzák, hogy segítsünk az állatokon, és az ember meg is próbál mindent, de ha ilyen árak vannak, akkor mégis mit várnak? :F Most őszintén, nem lehetne ezt az állatorvosoknak is támogatniuk azzal, hogy legalább az ivartalanítást ingyen végezzék el? Mert így nem csoda, hogy ennyi kóbor állat van, ha egyetlen cicára is ennyit kell költeni, mi van akkor, ha több is van belőle?

Mindegy, meglátjuk, hogy lesz, remélhetőleg sikerül helyrerakni és utána már egy ideig az éves oltáson kívül más nem kell.

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#23129) baloghgabor válasza Vistaboy (#23128) üzenetére


baloghgabor
aktív tag

Sajnos az állatorvosnál is megszaladtak az árak, nem kicsit. Teljesen 'reális' ár, amit írtál, sajnos. Kell egy kis idő, mire hatni fog a szer a Cicánál, ha valóban kombinált és jó szert kapott (3-4 ezer forint a Broadline, vagy NexGuard combo is). Van olyan permetező, biokill, ami nem veszélyes se Cicára, se másra. Lett megint valami állami vízfej, mégegy országos állatvédelmi tröszt, nem tudom lesz vajon elég milliárd működtetni, vagy még mindig marad a sok alapítványra és segítőre, akik lassan nem győzik?? Ők szoktak besegíteni az ivartalanításba, hogy némileg olcsóbb legyen, de ez tavasszal van általában. Én is akkor hordom a talált cicákat dokihoz. Érdemes körbe érdeklődni Facebook, vagy neten, arrafelé ki, hogyan csinálja?
A Cicának pedig boldog életet Nálatok! 😽

bégé

(#23130) Gyarmati_ válasza Vistaboy (#23128) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Mi a pár hete mentett cicanál már közelítjük a 200-at. Ez van, a sok infúzió, vitamin gyógyszerek, munkadíj stb. Már jól van elkezdett szépen nőni a tömege.
Van még egy duzzanat a hasában amit meg kell nézni, és ha az is eltávolítható vagy maradhat mert nem okoz gondot akkor jön az ivartalanítás.
Épp tisztálkodás közben zavartuk meg

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#23131) G@ben válasza koshmar (#23127) üzenetére


G@ben
addikt

Akkor ez természetes. Az viszont nem tetszik, hogy befoglalja egyedül a házat.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#23132) _ocsisajt válasza Vistaboy (#23123) üzenetére


_ocsisajt
őstag

Egyem meg azt a cukker kis fejét! 🤗🤗🤗

#23130Gyarmati_:

IGEN, enyém az ágy! 😅😍

[ Szerkesztve ]

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#23133) Tsebacsi válasza Vistaboy (#23128) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ezek még annyira nem is húde árak, mi az Anyukára fizettünk egy 120-ast május elején mikor a szülés és a műtét volt, mert persze ASAP kellett, vagy mind elpusztultak volna.
Úgy nézz rá, mint egy gyerekre, befektetés, cserébe szeretetet és sok mosolyt kapsz vissza / csal az arcodra.
Asszony a hétvégén kicsit kivolt miatta, megint megszökött, és eldöntöttük, hogy hagyjuk kint mászkálni, nem tudjuk "fogva" tartani, menni akar és kész. Nagyon félti, de néha muszáj elengedni. Nem tudunk folyton a nyomában lenni, nincs életünk :D

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#23134) MarkO72


MarkO72
újonc

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy ti szoktatok adni cicának óriás sáskát?
Mert madárpóknak rendszeresen szoktam venni és a kismacskánk aki anno extrém játékos korszakát élte, nagy érdeklődést mutatott a dobozban található sáskákra.

Így hát elengedtem a szobában neki egyet, megfogta és megette.
Azóta mindig mint valami kis jutalom ínyencség szokott kapni, egy-két példányt hetente.

Arra gondoltam, hogy a természetben is zsákmányolnak nagyobb méretű sáskákat, talán az őseik pont ezt a fajtát, ráadásul a benne található kitin jó az izületeknek, megfelelő a rostartalma, fehérjetertalma stb.

Az állatorvosunk azt mondta, ha szereti nyugodtan adjak neki.

Mi erről a véleményetek?

(#23135) Tsebacsi válasza MarkO72 (#23134) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Az enyémek megeszik a kinti zöld dögöket, aminek örülök, mert azok meg a növényeket pusztítják. Bajuk még nem lett tőle, elvégre ragadozók :D

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#23136) Astroboy válasza MarkO72 (#23134) üzenetére


Astroboy
őstag

Miénk nyáron naponta benyom 3-4 lepkét és ki tudja hány sáskát / szöcskét, pedig ott a tányérjában a Gourmet Gold. :DDD

Sose aggódnék e miatt, pár millió év evolúció csak van a bajszosok mögött, a poloskákat se eszik meg nem hülyék, itthon pedig tudtommal nincs toxikus vegyülettel védekező rovar, nem Új-Guineán lakunk. :N

(#23137) Freddy76 válasza MarkO72 (#23134) üzenetére


Freddy76
addikt

Nálunk az erkély be van hálózva, tavasztól őszig az ideje nagy részét ott tölti, mi bentről csak annyit látunk, hogy egy sötét folt cikázik oda-vissza-fel-le-átlósan-körbe. Szerintem minden legyet, lepkét, és egyéb bogarat felzabál, amit meg tud fogni...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#23138) Ciccuka válasza baloghgabor (#23129) üzenetére


Ciccuka
veterán

Az egész a lehúzásról szól, nekem ez a megállapításom.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#23139) Tsebacsi válasza Ciccuka (#23138) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ezt majd tessék kifejteni, mert nem teljesen tiszta, miért és hol és kik és mennyire :U

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#23140) Mr.Csizmás válasza Tsebacsi (#23139) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

szokásos clickbait hsz tőle, mint a mindenjobbvoltrégen, mindmeghalunk fake news link, kajateszt, meg stb.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#23141) Ciccuka válasza Tsebacsi (#23139) üzenetére


Ciccuka
veterán

Annyira nem szeretném részletezni. Korábban szerintem írtam róla már. Utoljára egyik a helyi doki 40e-rel húzott le minket a semmire. Az összes helyi állatklinikán csak kizárólag rossz tapasztalatunk volt. Hol többel hol kevesebbel "húztak le" ez a mérleg, de egyik esetben se élte túl a végén szeretett kedvencünk. Az a legjobb ha ezeket a helyeket mi jó messzire elkerüljük. Mostanában házi praktikákkal próbálkozunk inkább.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#23142) baloghgabor


baloghgabor
aktív tag

Sajnos mindennek ára van. Manapság pedig egyre magasabb. Állatorvos és állatorvos között is vannak hatalmas különbségek. Szegény Mókus Cicámat többször megmentették már, volt Neki több alapbetegsége, és még sokáig élt, mire hirtelen meghalt. Fél évente mentem vagy kontrollra, vagy éppen vizsgálatra, mert baj volt. Állítom, hogy már régen nem élt volna, ha nem szakszerű ellátást kap, csak falusi doki néz rá. Igaz rtg, UH, vér labor (10percen belül), és komplett vizsgálatok voltak, amik tízezrek egy alkalommal. De volt olyan, hogy a doki is csodálkozott, amit utólag mert elmondani, hogy életben maradt a Macska. Elképzelhető hogy mérgezett egeret evett, mert olyan értékei voltak már, hogy kicsi esélye volt túlélni. De ez is sikerült akkor. Máskor hasnyálmirigy gyulladásból kezelte ki sikeresen. Az már nem rajta múlt, hogy mégis elvesztettem sajnos. De biztosan van olyan doki, aki csak a pénzt kéri el és nem gyógyít tisztességgel. De talán ez máshol is előfordul az életben. 😿

bégé

(#23143) _ocsisajt válasza Ciccuka (#23141) üzenetére


_ocsisajt
őstag

Én akkor eddig szerencsés voltam... Amíg Pesten laktam, addig apukám nagyon régi barátjához vittük a cicákat. (Dr. Pálfi, XVI. ker) Most meg Agárdon lakom így inkább beviszem Fvárra, mert ott is lett egy bevált rendelő. (Fehérvári állatorvosi rendelő Lublói utcában)
Nem mernék praktikázni...

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#23144) Astroboy válasza _ocsisajt (#23143) üzenetére


Astroboy
őstag

Kb. mint az autószerelők, ha egész életemben kontárokhoz hordtam volna a kocsikat, biztos Ciccuka véleményén lennék ma én is velük kapcsolatban.

Ettől függetlenül én is badarságnak tartom az "egész a lehúzásról szól" kijelentést, sok-sok becsületes és szakmailag felkészült állatdoki van, csak meg kell őket találni.
Ha újak vagyunk a porondon és még nem ismerünk jó helyet, érdemes pár véleményt (gugli) elolvasni a lakhelyünkhöz legközelebbiekről, majd ha nem sikerül megfelelőt találni és van ótó akkor akár a távoliabbakról is.

A Te példád is mutatja, néha megéri az a +30 km, de persze ha az ember kedvencéről van szó +150 is, csak, hogy megfelelő helyre vigyük.

(Mi pl. pöstiek vagyunk, van cázeze' állatorvos a városban, mégis a 25+ éve megszokott dokihoz járunk Diósdra, az pedig oda-vissza közel 50 km. :U

(#23145) koshmar


koshmar
őstag

Biciklizés közben miket talál az ember :DD

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#23146) Ciccuka válasza koshmar (#23145) üzenetére


Ciccuka
veterán

Hazavitted? :U

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#23147) Vistaboy válasza Tsebacsi (#23133) üzenetére


Vistaboy
veterán

Csipikére mi is ráköltöttünk pár százezret, mikor beteg lett és mindenféle kezeléseket és gyógyszereket kapott. Persze nem sajnáltuk volna akkor, ha rendbejön tőle, de mivel elpusztult, ráadásul utólag kiderült, hogy a legyengülésének valódi oka a torkában lévő fekély volt, amitől nem tudott nyelni, így sosem bocsátom meg az orvosoknak. Azelőtt eszükbe sem jutott volna megnézni a torkát, amíg még esetleg ki is tudták volna kezelni, helyette előbb a veséjére fogták, majd jó pár kezelés és százezer forint kiadás után kiderült, hogy mégsem az a baj, akkor a fogát kezdték pucolgatni és ki is húztak kettőt, mondván, hogy nem tud rágni... újabb százezer, újabb kezelések, újabb trauma a macskának... Végül, mikor már az alomba sem tudott kimenni, eszükbe jutott, hogy talán nyelni nem tud, azért nem eszik. De ekkor már késő volt...

Szóval igen, elhiszem, hogy van pár, aki ért hozzá, de sajnos nem az összes.

Hogy egy kicsit vidámabb téma is legyen:


Itt repül a kismadár...


Két másodperc múlva...

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#23148) koshmar válasza Ciccuka (#23146) üzenetére


koshmar
őstag

Dehogy.. :N

Láttam, hogy kié.. csak megszeretgettem, leguggoltam, azonnal az ölembe mászott :DD

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#23149) _ocsisajt válasza Astroboy (#23144) üzenetére


_ocsisajt
őstag

Pontyosan! Nekem megéri az oda-vissza 30-at (Sorry, OCD, 24.4-et :DDD )! Sőt a 130-at is, ha olyan jó!

#23147Vistaboy:
Az ember bírja megállni, hogy ne bubujgassa szét a bedőlés után! 😅😊

[ Szerkesztve ]

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#23150) Tsebacsi válasza _ocsisajt (#23149) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Jaj borzasztó, hogy amikor alszanak, és már a hátán fekszik, lábai itt-ott, levegőben, hogy állod meg, hogy ne túrd bele az arcod a puha hasába :DDD Én is alig, Asszonyra úgy kell rápirítani, hogy ne ***ssa a macskát. "De ha egyszer olyan cukiiii" Igen, az!
Önuralom!!! ;]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Macska topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.