Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) Rive válasza Egon (#800) üzenetére


Rive
veterán

Nem raktál képet, sz'al guglizz rá a pocokra, kertre. Képtalálatok között van néhány jellemző.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#802) Rive válasza Rive (#801) üzenetére


Rive
veterán

Még esetleg tücsök lehet, de szerintem ahhoz túl sűrű, amit írtál.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#803) hódmaci


hódmaci
senior tag

Sziasztok!
Segítenétek a választásba?
Dió fa.
Minél nagyobb lombkoronájú és minél magasabban elhelyezkedő lombkoronával rendelkezzen,főként ezek az elsődlegesek.
Termése ízes és könnyen törhető legyen.Nem fontos a bőséges termés.

Őket néztem ki eddig:
-Alsószentiváni 117
-Milotai 10
-Milotai bőtermő

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#804) lakisoft válasza hódmaci (#803) üzenetére


lakisoft
veterán

Szia,

Azt is mérlegeld hogy melyik milyen talajigénnyel rendelkezik vagy milyen talajigényű alanyra van oltva.
Mindegyik nagy koronát nevel ha jól érzi magát. Kérdés az hogy mennyi idő alatt. :R
üdv,

[ Szerkesztve ]

(#805) dkaro


dkaro
őstag

Sziasztok!
Tuják alatti ágyást szeretném ilyen kavicsokkal kirakni (alatta geotextillel):
[link]
A terület nem nagyon kb 5*1 méter. Szerintetek hány zsákkal kellene rendeljek?

(#806) föccer válasza dkaro (#805) üzenetére


föccer
nagyúr

1600 kg/m3 halmazsűrűséggel számolhatsz. Kb. 1500-1700 között van valahol szemalaktól függően.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#807) lakisoft válasza dkaro (#805) üzenetére


lakisoft
veterán

ha meg van milyen vastagon szeretnéd akkor egy egyszerű térfogatszámítással ki tudod számolni az anyagmennyiséget. :R

(#808) dkaro válasza lakisoft (#807) üzenetére


dkaro
őstag

Csak annyira vastagon h az alatta lévő geotextil ne látszódjon. De ez így baromi sok ha jól számolom vagy 60 zsák??

(#809) föccer válasza dkaro (#808) üzenetére


föccer
nagyúr

nekem 10 cm vastagon 32-re jön ki, de mndegy.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#810) dkaro válasza föccer (#809) üzenetére


dkaro
őstag

20cm-el számoltam. De ha csak 10-el számolok az is 130k. Ennyit nem akarok kavicsra költeni..Keresgélek még hátha találok vmit ami szép és olcsó.

(#811) föccer válasza dkaro (#810) üzenetére


föccer
nagyúr

Mindenképpen fehér követ szeretnél? Zúzott murva, vagy sima "sárga" kavics nem jó? Ezen utóbbiakat (akár egyiket, akár másikat viszonylag olcsón be tudom szerezni.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#812) dkaro válasza föccer (#811) üzenetére


dkaro
őstag

A sárga kavics nem tetszik. Nagyobb szemű murván gondolkoztam de a simára csiszolt tetszik igazán. Murvának milyen áron mozog a m3-re házhoz szállítva?

(#813) föccer válasza dkaro (#812) üzenetére


föccer
nagyúr

Hová kellene vinni?

A viszonylag olcsót a 260k/m3 árhoz mértem... :D

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#814) dkaro válasza föccer (#813) üzenetére


dkaro
őstag

Hehe:)Amúgy Százhalombatta. Keresgélek még aztán lehet, hogy rádírok.

(#815) Eastman válasza föccer (#811) üzenetére


Eastman
őstag

(Olyan, hogy fekete murva létezik? A vasúti talpfák közötti kőhöz hasonló, csak apró mint a murva.)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#816) föccer válasza Eastman (#815) üzenetére


föccer
nagyúr

Van. :K

Andezit, vagy bazalt. Kis hazánkban épeszű áron andezit. Nem fekete de sötét.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#817) N.Ferry


N.Ferry
senior tag

Sziasztok!

Pince belső hőszigetelésére mi lenne a legköltségkímélőbb megoldás?

Walking Dead

(#818) Plafoon válasza N.Ferry (#817) üzenetére


Plafoon
tag

Bérelsz egy dobozos tehergépjárművet, elmész egy panelszigetelés építkezésre, általában ingyen odaadják az EPS darabokat, ha nagyon könyörögsz akkor adnak bár koszos vödröt is. Veszel pár zsák ragasztóhabarcsot és pár műanyagtárcsás műanyaghegyes beütődűbelt. A ragasztóhabarcsot megkevered és felrakod az EPS-t a falra, fúrni az oldalát nem kell, mert nincs szélszívás. A plafont kell megdűbelezni egyedül. Az alját vagy beszigeteled vagy nem, de ha igen akkor csak 100-as EPS-t tegyél, azt meg kell venned.

(#819) rii


rii
nagyúr

sziasztok

hétvéégn még úgy ltszott lesz -1 fok

van pár n9véyke amit nem tudok hovatenni az esetleges fagy elől
bár cserepesek

azt szeretném megkérdezni, hogy milyen fóliát kellene vennem rájuk?

3m hosszan, 2m magasan 2m szélesen

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#820) rii válasza rii (#819) üzenetére


rii
nagyúr

eszt tanátam

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#821) DeFranco


DeFranco
nagyúr

sziasztok!

szobanövény topikot kerestem volna a kérdésemnek, de nem találtam, aktívat biztosan nem.

szeretnék a lakásba két kis cserépbe valami fűfélét tenni, egyenesen álló szárakkal, kb. mint a snidling, valami ilyesmit: [link]

csak dekorációs célja lesz, a következő feltételeknek kell megfelelnie:

1: fürdőszoba "hátsó" sarkába kerül, tehát direkt napfény nem fogja érni, csukott reluxán keresztülszűrődő szűrt fény van a helyiségben, de direktben ez sem éri.

2: pára értelemszerűen bizonyos mértékig biztosított

3: fontos hogy ne legyen különösebben mérgező, mert kisgyerek van a családban

4: kb. 10-15 centi hosszúra hagynám megnőni aztán nyesném-vágnám rendszeresen, de szakértelem nélkül, ezt bírnia kell.

5: egész évben jó lenne, ha zöld lenne, dekorációs célja lesz.

tudtok valamit ajánlani?

[ Szerkesztve ]

(#822) Eastman válasza DeFranco (#821) üzenetére


Eastman
őstag

Búza.

Nagypapám Luca napkor vetette (cserépbe), Karácsonyra szépen zöldelt.

Lehet, hogy havonta kell neki egy reinstall, de pl. a macskánal jóval egyszerűbb gondozni.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#823) DeFranco válasza Eastman (#822) üzenetére


DeFranco
nagyúr

a havi reinstall nagyon gyakori.

illetve nem tudom lágy és zöld marad-e a szára tartósan is (igaz ha havonta "újrarakom" akkor nyilván, de ez kizárt)

olyan kell amit egyszer elvetek, kibújik és utána legalább egy évig csak vágni kell meg öntözni.

[ Szerkesztve ]

(#824) Eastman válasza DeFranco (#823) üzenetére


Eastman
őstag

Passz.

Gugel képek --> "luca búza cserépbe"

A reinstall annyi, hogy két cserepet pörgetsz, és az éppen "üres" föld tetejére búzaszemeket szórsz, talán két hetes eltolásokkal. Friss, zsenge, lényegében akár meg is rágható, ilyen szempontból biztonságos.

De lehet, hogy többet is fut mielőtt szárba szökkenne, ezt látod nem tudom.

(Hiányzik a Nagyfater. :((( )

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#825) DeFranco válasza Eastman (#824) üzenetére


DeFranco
nagyúr

inkább valami mást keresnék.

(#826) Eastman válasza DeFranco (#825) üzenetére


Eastman
őstag

Én viszont kedvet kaptam hozzá, és lefuttatok egy tesztet a fürdőben. :) THX!

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#827) DeFranco válasza Eastman (#826) üzenetére


DeFranco
nagyúr

örülök, hogy segíthettem :D

(#828) Spet válasza DeFranco (#825) üzenetére


Spet
addikt

Törpe kálmos vagy vizipálma? Derékba vágást mondjuk nem tudom mennyire szeretik.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#829) DeFranco válasza Spet (#828) üzenetére


DeFranco
nagyúr

a törpe kálmos tetszene, de írják róla, hogy mérgező, így kizárnám.

bár akkor meg kb. csak az ehető növények jöhetnek szóba, és akkor meg marad a snidling :D

(#830) Winner_hun válasza Winner_hun (#651) üzenetére


Winner_hun
félisten

Pár hete mértem: 320 cm-nél jár a legmagasabb leyland ciprus:

Valószínűleg 3 méter körül lesz a végleges magasság, tavasszal majd visszavágom.
~2,5 év alatt ~2,6 métert nőttek.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#831) wierra válasza Winner_hun (#830) üzenetére


wierra
senior tag

Nagyon szépek; látszik, hogy gondos gazdájuk van. Jövő tavasszal mi is belevágunk... Mármint a telepítésbe. :))

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#832) Masooo


Masooo
aktív tag

Sziasztok

Érdeklődni szeretnék, hogy ismertek vagy használtok e olyan kerti szert ami olyasmi hatású mint a talajfertőtlenítő, annyi csavarral, hogy elrendezi a hangyákat is.

Annyi hangya lepte el a kertet, hogy még a paprikára is felhurcolják a levéltetveket, nem szólva a futó zöldbabról vagy a gyümölcsfákról. Jó lenne ezt a következő szezon elött kicsit csökkenteni, vagy egyenesen rövidre zárni.

Vmi kipróbált ötlet?

köszi

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#833) N.Ferry válasza Masooo (#832) üzenetére


N.Ferry
senior tag

Felhurcolják?
Nem le?
Ált. eszik a levéltetveket.

Walking Dead

(#834) Masooo válasza N.Ferry (#833) üzenetére


Masooo
aktív tag

engem is meglepett a dolog, de ráteszik a növényekre a tetveket aztán pedig az édes "székletüket" horcolják le. Rákerestem és igen, imádják azt az édes vackot és ezért tenyésztik a levéltetveket, még át is teleltetik. :(

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#835) N.Ferry válasza Masooo (#834) üzenetére


N.Ferry
senior tag

Esetleg a hangya fajt be tudod határozni?
A Force 10 cs az öl kifejezetten hangyát az biztos, bár azt nem tudom biztosra hogy mindet, esetleg kipróbálod..
:R

[ Szerkesztve ]

Walking Dead

(#836) Masooo válasza N.Ferry (#835) üzenetére


Masooo
aktív tag

láttam kicsi feketét, láttam vöröset is és láttam feketéből hatalmasat, már a többihez képest, azokat 2x az évben költözés közben vonultak a kertben.

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#837) N.Ferry válasza Masooo (#836) üzenetére


N.Ferry
senior tag

A növényeidet károsítják egyébként?

Nekem is van több fajta hangyám a művelt területeken, de mivel "húsevők" így nem bántom őket. :))

Walking Dead

(#838) Masooo válasza N.Ferry (#837) üzenetére


Masooo
aktív tag

hát a ház körüli terület amolyan diszkert féleség lett ilyenre építettem. Viszont a háztól távol van egy nagy zöld terület pázsittal, ebben van a sok hangya is.
Ettől balra a szél felé, pedig magaságyások vannak azért, hogy megtermelje egész évre az olyan dolgokat amiből sok kell, fagyasztható is és nem permetes vagy kezelt, hogy tudjam mit eszem meg. Ebben tavaly bejutottak a hangyák, felásásnál lárvák hadát fordítottam ki itt is, azokat akkor "kezeltem" is.
Amit láttam a hangyáktól, hogy a nedvükért tenyésztik a levéltetveket, még paprikára is felcipelték de a gyümölcsfákra is. Tavaly annyi volt a hangya a tetvek miatt az almafákon, hogy már nem is tudtak megnőni az almák rajtuk, kezelnem kellett permettel pedig nem szoktam.

Szeretném ennek elejét venni és kissé redukálni a hangyákat.

A másik háznál pedig egy komoly méret kert van ami csak vetemény, hagyma krumpli zöldbab spenót saláta miegymás. Itt mivel komolyabban művelt a terület és van szántás kapálás egyebek, a hangyák nem is terjedtek el.

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#839) N.Ferry válasza Masooo (#838) üzenetére


N.Ferry
senior tag

Akkor próbáld ki a Force 10 CS-t szerintem.

Más:

Van itt valaki aki otthon van az öntözéstechnikában?

:R

Walking Dead

(#840) vodrosjozsi válasza N.Ferry (#839) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Mire gondolsz ezalatt? :)

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#841) N.Ferry válasza vodrosjozsi (#840) üzenetére


N.Ferry
senior tag

Van két kertem.
Egyenként 1500m2.

Ezzel a szivattyúval akarom öntözni, csepegtető öntözéssel.
Az egyik kert 30-as a másik 20-as osztással van.

Azt nem tudom hogy egyben elbírná-e, vagy csak külön-külön.
Esetleg valaki öntöz ekkora területet csepegtetővel?
:R

Walking Dead

(#842) vodrosjozsi válasza N.Ferry (#841) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Hijja
1500 négyzetmétert csepivel nem szoktunk bár..
Csináltunk már olyat, hogy csepegtetőt fektettünk le gyepszőnyeg alá.
Lehetséges de csak egyenként. Ez a két telek akkor egymás mellett van ugye?

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#843) N.Ferry válasza vodrosjozsi (#842) üzenetére


N.Ferry
senior tag

Egymás mellett van igen.
Tavaly még csak az egyik volt öntözve, idén lenne mindkettő, de a kiépítés miatt gondolkodom rajta hogy vajon menne egyszerre vagy inkább osztásban.

Időben nem lenne mindegy hogy egyszerre be tudom öntözni vagy csak fele.
Persze tudom ez rengeteg dologtól függ, csak hangosan gondolkodom, hátha valakinek már van gyakorlati tapasztalata.
:R

Walking Dead

(#844) vodrosjozsi válasza N.Ferry (#843) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Ilyenbe még nem volt alkalmam részt venni de szerintem nem lehet. Viszont a sateam meg a ganz hydro ingyenes szaktanácsadást ad ha bármilyen kérdésed lenne + ők értenek a szivattyúhoz is szóval biztosabbat tud mondani nálam :)

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#845) Espla


Espla
aktív tag

Hétfőig ingyenes szállítás: https://www.starkl.hu

PDF katalógus

(#846) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Kerítés gyanánt kellene sövényt ültetnem. Kb. 2 méter magasra hagynám, de fontos lenne, hogy sűrű legyen, nem átlátható, viszont keskeny, hogy ne vegyen el sokat az amúgy sem nagy kertből. Mit javasoltok? Leylandy ciprus alkalmas lenne? :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#847) vodrosjozsi válasza V.Stryker (#846) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Az nagyon lassú növekedésű, inkább a szilt ajánlanám.
Csodasövényként is árulják, nagyon olcsó és nagyon gyorsan növekszik. Jól nyírható, és áthatolhatatlan, de nem szúr viszont nem örökzöld.

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#848) N.Ferry válasza vodrosjozsi (#844) üzenetére


N.Ferry
senior tag

Köszi!

Beszéltem már egy öntözőrendszer szakival, csak szeretem minél több felhasználói infóból összehozni a tudást. :D

:R

Walking Dead

(#849) V.Stryker válasza vodrosjozsi (#847) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Hát a kertész a leylandira azt mondta,hogy tök gyorsan nő, akár egy métert is egy évben ha jól öntözöm. És valami hasonlót néztem youtube videón is.
Igazáb a keskenység itt a kényes dolog, hogy 30 centi széles, 2méter magas kivitelezhetőe valamivel.

Bár ez a szil jobban tetszik. :) Gondolom lombhullató mi?

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#850) vodrosjozsi válasza V.Stryker (#849) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Igen, lombhullató. Én 2 centi széles "falat" csináltam a lépcső mellé. Szóval a 30cm simán menni fog :D
Én 1 éve ültettem a szil-sort de ha nem vágtam volna 1,75-ig akkor akár lazán 3 méterre is megnőtt volna. De akkor meg be is perelt volna a kedves szomszéd :DDD
Ma még csinálok képet a téli lombtalan állapotról ami a kerítés mellett megy azt majd eldöntöd, hogy jó e. Viszont egész novemberr végéig nagyon szép zöld :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.