Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5001) inf3rno válasza Dorian (#4918) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Lefújtam közben én is, 1L tej, olyan 2-4g közötti réz-oxid csak úgy ránézésre, 2-3mL narancs olaj és 1L víz. Meglátjuk, hogy használ e. Már elég előre haladott állapotban van szinte mind sajnos. A kalcium hiány úgy néz ki, hogy relatív kalcium hiány lesz nálam, mert beton kemények és kicsik az érett paradicsomok rajta. Minden nap öntöznöm kéne, de legtöbbször vagy elfelejtem, vagy már nincs rá energiám futás után. Megpróbálom 2-3x ennyi vízzel, hátha úgy jobban kitart, és összeszedi magát.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#5002) gabe_ válasza inf3rno (#4997) üzenetére


gabe_
őstag

Szeretem magam megcsinálni az egyszerűbb dolgokat, de ilyen arduino programozáshoz sajnos nem értek.

Eddig egy digitális időkapcsolóval ment a szivattyú, de sajnos ha kikapcsol, és nem zárom el a csapokat, akkor lelevegősödik a rendszer, és a következő bekapcsoláskor szárazon fut a szivattyú.

Sovány szakácsban sose bízz!

(#5003) simico válasza gabe_ (#4996) üzenetére


simico
aktív tag

A normális vezérlőkön van "mesterszelep" kimenet is amire vagy egy főelzáró mágnesszelepet vagy szivattyúindító relét lehet kötni. Ha jelenleg nincs átfolyáskapcsolód, akkor azt azért érdemes beépíteni szárazonfutás ellen, illetve a szivattyú automatikus kapcsolására is használhatod.

lemmy71: szakember jön havonta permetezni megfelelő szerekkel, a köztes időben meg én csinálom az általa mondott szerrel. Sajnos az elmúlt években az a trend nálunk, hogy tavasz elején van másfél hét 16-20 fok, kirügyeznek a fák, aztán egy-másfél hét fagy ami frankón kinyírta már két nektarin fánkat, utána megint felmelegszik az idő és pont a virgázás környékén jön 2-3 hét folyamatos eső. De szó szerint minden nap szinte megállás nélkül esik. Esőben ugye nem lehet permetezni, viszont baromi jól begombásodik minden.

(#5004) ivcsi86


ivcsi86
tag

Sziasztok!
Újdonsült kertes emberke lettem és észrevettem hogy a fű az nő... :-D

Fűkaszát kéne vennem, sajkos stihl meg társai kategoriára nincs gubám.
Így a 30e alatti kategoriában mit ajánlanátok? (nagy a szórás)

(#5005) ivcsi86 válasza ivcsi86 (#5004) üzenetére


ivcsi86
tag

és bocsánat ami lemaradt:
Benzines v akksis jo, mert vagyok hosszú a kert

(#5006) Panthera válasza inf3rno (#5000) üzenetére


Panthera
őstag

Fakopáncsot láttam már csonthéjasat törni (lehet pont mandulát). Kérdés, hogy kártevő miatt tette vagy csak úgy.

Talaj ph-t mivel szoktál mérni, műszerrel? Ha elég nedves a talaj, akkor papír is jó lehet?

[ Szerkesztve ]

(#5007) Rive válasza inf3rno (#5000) üzenetére


Rive
veterán

link

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#5008) BBéci válasza gabe_ (#5002) üzenetére


BBéci
titán

Saját kezűleg telepítettem az öntözőrendszert, nem különösebben nehéz feladat. A szivattyút nyomás/áramláskapcsoló indítja, szomszédom relével oldotta meg, amit az öntözésvezérlő kapcsolgat.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5009) lemmy71 válasza ivcsi86 (#5005) üzenetére


lemmy71
őstag

Benzinest :K

(#5010) inf3rno válasza Panthera (#5006) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja elképzelhető, hogy az volt. Akkor viszont nem sajnálom annyira.

Lehet papírral is, ha nedves a föld. Ha nem, akkor esővízzel vagy ioncserélt vízzel lehet nedvesíteni egy kicsit. Lehet kapni ezen kívül talaj pH mérőt is, és a gagyi nem is annyira drága, pl [link] [link]

Buliban hasznos! =]

(#5011) inf3rno válasza Rive (#5007) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Köszi!

Buliban hasznos! =]

(#5012) inf3rno válasza ivcsi86 (#5005) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Egy fűnyíróval jobban jársz, mint egy kaszával, ha elég sík a terep. Érdemes lehet akár a használt piacot is megnézni, ha nincs rá több pénzed.

Mindenképp benzineset vegyél.

Kaszánál igazából inkább 30-40 között lehet már mondani valamit, de még ezeket sem ajánlanám, inkább csak ilyet vennék ennyi pénzért, de talán a többiek tudnak mondani jobbat. [link] [link] Érdemes figyelni, hátha van valahol komolyabb akció. Az ajánlható kasza 80-100 között szokott kezdődni mikor milyen akció van. Arra figyelj, hogy a motorja ne legyen túl gyenge, mert akkor az csak szegélynyíró, nem kasza. Ez a 1.5 LE még talán elmegy, ez sem túl erős.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#5013) ivcsi86 válasza inf3rno (#5012) üzenetére


ivcsi86
tag

Mindenképp kasza kell, m nagyon egyenetlen.
A hyundai-t néztem én is, hogy árértékben erős gép.
Köszi a segitséget :R

(#5014) inf3rno válasza ivcsi86 (#5013) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja, ezeknél az olcsóknál a motor a döntő, minden más úgyis szemétre való rajtuk.

Buliban hasznos! =]

(#5015) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Ez a 2 cseresznye fa beteg, vagy csak kiszáradt szerintetek? Heti 1x szoktam locsolni, kb.5-10l vízzel. Eső az nagyon rég esett.
[kép]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#5016) Dorian válasza Victoryus (#5015) üzenetére


Dorian
félisten

Sztem betegek.
5-10l víz úgyis semmi, a gyökeréhez sem ér le...

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#5017) Rive válasza Victoryus (#5015) üzenetére


Rive
veterán

Betegség :(
Őszintén szólva tűzelhalásnak néz ki, de ezekhez nem nagyon értek. Fura, hogy ilyenkor :F Inkább tavaszi vész szokott lenni... Bár mintha extrém meleg is előhozhatná.

Amúgy ekkora fának 5-10 liter az kevés, még akkor is ha közvetlen gyökérzónába megy dréncsővel...

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#5018) Panthera válasza Victoryus (#5015) üzenetére


Panthera
őstag

Tavaly és most is nehezen viselte/viseli a cseresznye a meleget, de azért nem száradtak le a levelei. A körtének tavaly a nyár vége felé az összes levele lehullott, azt hittük kiszáradt. De úgy látszik, nem volt komoly baja.

(#5019) inf3rno válasza Victoryus (#5015) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem is betegség lehet, ha megnézed az egyik ág teljesen elszáradt, a másik, ami ugyanott van, azon meg van levél. Ha kiszárad azt várná az ember, hogy a nagyjából azonos helyen lévő ágak hasonlóan száradnak el. De persze lehet, hogy nincs igazam. Viszont a betegségnek sem tud úgy ellenállni, ha nincs elég víz és nagyon kókadozik az összes levele a fának. Ha tudod, akkor locsold meg, elvileg a "csurgó" részén veszi fel a legjobban, legalábbis a többiek azt mondták, szóval nem a tövét kell locsolni. Ha leszeded azon a részen a füvet, akkor talán jobban eljut a gyökerekhez.

Buliban hasznos! =]

(#5020) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Ok, köszönöm! Idén kaptak lemosó permetezést, meg monilia ellenit mixet, illetve levéltetű ellen is lefújtam őket. Ezeknek annyi, vagy jövőre még magukhoz térnek? Van mellettük 2 meggy, azok úgy tűnik rendben vannak. 1 kajszi viszont ugyanilyen szâraz, a másik okés. Fura.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#5021) Rive válasza Victoryus (#5020) üzenetére


Rive
veterán

Szerintem próbálkozz meg valami célzottabb fórumon is.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#5022) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Mint írtam régebben a szilvámat megtámadta a szilvamoly.Úgy néztem mind lepotyog majd. :O
A kérdésem az lenne a lehullott szilva mehet a komposztba?Vagy ne tegyem oda mert lefertőzi azt is és nem szerencsés utána bármilyen növény alá tenni.
Köszi.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#5023) lemmy71 válasza Orlin (#5022) üzenetére


lemmy71
őstag

Ha fertőzöttnek látod akkor inkább ne tedd a komposztba :N

Ha már szilváról van szó, ilyen a négyéves beszterceim, ez is hullajtotta a termést de szerintem túl sokk volt a kisfán és ez természetes dolog a szilvánál. Augusztusra megállt a termés hullássá, van a levélen egy halvány márványos folt de a gyümölcs egészséges így nem hinném hogy himlő vagy valami fertőzése lenne :U

(#5024) Rive válasza Orlin (#5022) üzenetére


Rive
veterán

Hát, tudok embert akiben fel se merülne, hogy ne a cefrébe menjen ;]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#5025) BBéci válasza lemmy71 (#5023) üzenetére


BBéci
titán

Volt egy oszlopos szilvafánk, a gyümölcs ötösével-hatosával csomókat képezett, összeragadtak, megrohadtak. Semmiféle permetezéssel nem tudtam megszüntetni, kénytelen voltam kivágni.

#5024Rive
Annak a pálinkájától mentsen meg a jó Isten!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5026) inf3rno válasza Orlin (#5022) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nyiss szét párat, ha még van benne kukac vagy micsoda, akkor a kukába menjen. Ha kimásztak belőle, akkor szerintem mehet a komposztra. Viszont arra számíts, hogyha nem ették ki a magot, akkor simán kihajthat néhány fa a komposztodból.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#5027) Orlin válasza inf3rno (#5026) üzenetére


Orlin
addikt

Van amelyikben van kukac már.
Meg van amelyiken van mézga is.
A mézgás mehet komposztba?
Köszi mindenkinek a segítséget!

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#5028) inf3rno válasza Orlin (#5027) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem akkor dobd ki, mert a komposztodban fognak áttelelni.

Buliban hasznos! =]

(#5029) Szilágyi84


Szilágyi84
senior tag

Új vendég ,de még sosem láttam ilyen darázspókot .

(#5030) Orlin válasza Szilágyi84 (#5029) üzenetére


Orlin
addikt

Szép nagy lehet. :Y
Off:Szú ellen van valakinek ötlete?A fatárolóban hallani nagyon őket.
Köszi.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#5031) inf3rno válasza Dorian (#4800) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Neked mennyire vált be a permetezés? Nekem ugyanúgy terjed tovább bármi is legyen ez. :S

Buliban hasznos! =]

(#5032) BBéci válasza Szilágyi84 (#5029) üzenetére


BBéci
titán

Tegnap fedeztünk fel egy ilyet a kertünkben, a nyári orgonára szőtt hálót.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5033) Dorian válasza inf3rno (#5031) üzenetére


Dorian
félisten

Semennyire :(((

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#5034) lemmy71 válasza Orlin (#5030) üzenetére


lemmy71
őstag

Semmit, majd télen a kazán megoldja a szú problémát.
Anno nekem is volt a tűzifában, nyáron repkedtek azok a fekete dögök és még csíptek is, semmit nem tudtam velük csinálni. Szépen eltüzeltem azt a fertőzött farakást és alaposan kitakarítottam a fatárolót utána hoztam csak új tüzelőt.

(#5035) Orlin válasza lemmy71 (#5034) üzenetére


Orlin
addikt

Csak félek hogy magába a fatárolóba is belefészkeli magát.
Mert az is fából van.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#5036) inf3rno válasza Orlin (#5035) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ha rendesen le van kezelve a fa, akkor nem fogja. De egyébként vannak szerek direkt szú ellen.

Buliban hasznos! =]

(#5037) Orlin válasza inf3rno (#5036) üzenetére


Orlin
addikt

Hát ezen nem kezeltek semmit. ;]
Még mamámnak csinálták sok-sok éve...
De igaz olvastam,hogy vannak erre szerek.Majd ha kifogy a fás lekezelem ,de most pont tele van.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#5038) Winne


Winne
nagyúr

Fúrt kút témában nincs itt a fórumon valami szuperkikupált fórumtárs? :DDD

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#5039) lemmy71 válasza Orlin (#5035) üzenetére


lemmy71
őstag

Ha eddig nem költöztek bele akkor már nem is fognak :D Kend át valami olcsó híg lazúrral és kész.
#5038 Winne
Mi lenne a kérdés a fúrt kúttal kapcsolatban :F nem vagyok egy kút ásó joli joker de 30 éve használok kettőt is, egyszerű mint a faék vagy jó a víz vagy nem :D

(#5040) Winne válasza lemmy71 (#5039) üzenetére


Winne
nagyúr

Olyan helyen van a telkem, ahol állítólag van vmi komolyabb kút, amivel valami vízzáró réteget átfúrtak és elég lent is van a víz ahol van ill. nem is mindenhol van. Azt szeretném megtudni, hogy milyen tudományos és nem drága módja van annak, hogy nálam érdemes-e ill. ha igen akkor hova érdemes kutat fúrni plusz milyen mélyre érdemes fúrni.

Az a botos megoldás kicsit humbuknak tűnik, a geodézia drága és a próbafúrás is horror.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#5041) lemmy71 válasza Winne (#5040) üzenetére


lemmy71
őstag

Neked akkor a helyi öreg kútfúrókkal kell felvenni a kapcsolatot, azok jártasak abban hogy milyen mélységben és mely területen van a víz.

Amúgy nekem is van egy ismerősöm aki anno kútfúrással foglalkozott és ő is használta a vízkereső vesszőt több kevesebb sikerrel :DDD

(#5042) BBéci válasza lemmy71 (#5039) üzenetére


BBéci
titán

Angelina Joli joker? ;]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5043) OPiiPO válasza lemmy71 (#5041) üzenetére


OPiiPO
addikt

Nálam a múltkor szivárgás elhárításnál a hivatalos állami vizesek jöttek vízkereső Y vesszővel.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#5044) Szilágyi84


Szilágyi84
senior tag

Angyaltrombita /harangvirág szaporítására tud valaki valami bevált módszert ?
Hiába próbálom a vastag ,de zöld hajtásából gyökereztetni vízben és földben is külön mégsem akar sehogy még Radix-D- vel sem akar megfoganni.

[ Szerkesztve ]

(#5045) inf3rno válasza Szilágyi84 (#5044) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nálunk a harangvirág tök mást jelent. Most ha a bokorról van szó, akkor én úgy próbálnám, hogy fognék egy hosszabb vesszőt, és eltemetném kb fél úton. Állítólag olyankor gyökeret ereszt egy idő után, és később levágható. De nekem nem volt ilyenem sosem, csak a szomszédomnak. A gyökereztető hormonoknál is többféle van, és nem mindegyik jó mindegyik növényre. Jobban utána kéne olvasni, hogy milyen hatóanyag felel meg ennek az angyaltrombitának.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#5046) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Tudtok valamit a Stihl FS 90-ről? Most ajánlanak nekem 70-ért egyet, jó állapotban van, szépen vág, de attól tartok, hogy kaszának kicsi, és inkább szegélynyírónak jó.

Buliban hasznos! =]

(#5047) lemmy71 válasza inf3rno (#5046) üzenetére


lemmy71
őstag

Ha nem ipari és minden napos használatra veszed akkor tökéletes, bár én sokallom az árát, annyiért van fs 120 is a piacon. Nekem is FS120 -os van, használtan vettem 8 - 10 éve, azóta a benzin és a damil kivételével csak egy légszűrőt cseréltem benne.
25 ezerért vettem hámmal együtt, magyarán fényes nappal kiraboltam az eladót :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5048) inf3rno válasza lemmy71 (#5047) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem újan többe kerül a hám, mint amit adtál érte. :N Hát nekem sajnos nem jutnak ilyen üzletek, hám + gép van, szépen működik, látszik, hogy karban volt tartva meg a tulaj is normális, de én úgy érzem, hogy ez kevés lesz ahhoz, amit én szoktam vágni. Inkább keresek valami nagyobbat. Egyelőre amíg nem döglik be az MTD, addig nem sürgős.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#5049) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Ja látom közben FS 120 van 70-80 körül [link], és akkor az már kasza. Az FS 400-al van még rogyásig a piac 130-150 körül. Gondolom valami nagyobb cég most váltotta le őket. Mondjuk nem tudom érdemes e egy ilyenbe beleugrani, mert éjjal nappal járathatták. Az FS 120 még talán kevésbé nagyüzemi gép.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#5050) lemmy71 válasza inf3rno (#5049) üzenetére


lemmy71
őstag

Na ilyen az enyém is ez még anyagból van, gondolom 70 ért hozzád vágja az eladó :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.