Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Nem igen pörög a topic. :DDD

Mi mivel szoktátok tisztítani, karbantartani az ágvágót, sövényvágó ollót? Jó ötlet benzinnel lemosni a vágópengét és akár műszerolajjal kicsit bekenni a forgórészt? Köszi!

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#602) Rive válasza Anubis_9 (#601) üzenetére


Rive
veterán

Benzin helyett inkább valami alkohol (több mindent levisz, igazából: akár a házi krepálesz is megteszi, ha elég 'fokos'), majd száradás után olaj helyett inkább sűrű szilikonzsír, picit belemozgatva a forgórészbe.

Elvileg lehetne valami sűrű ásványi kenőzsír is, de nem szeretem az adalékokat a kertben.

Ui.: fűrész dolgában - nekünk alkalmi használatra nagyon bejött egy szimpla noname elektromos izé. Nem kell benzinért rohangálni, gyertyát pucoválni, effélék (nincs se kocsi, se végtelen bütykölési kedv), csak bedugja az ember a hosszabbítóba aztán lehet csapatni. Két elrongyolt benzines után kész felüdülés.

UiUi.: tüzifát meg vedd meg gurigában. Órabérben és benzinben is sokkal jobban kijössz.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#603) martillo


martillo
tag

Sziasztok,
Megjelentek parlagfu sarjak a kertben...
Mivel lehet tartosan kiirtani? Nem szeretnem szalankent huzogatni oket...

Koszi

(#604) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

briggs motoros fűnyíró problémával jó helyen járok?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#605) Rive


Rive
veterán

A ház melletti alma talán megúszta, de a cseresznye és a meggy úgy nézett ki reggel, mint amit leforráztak... A távolabbi almafán még nem látszott semmi, de alatta a bodzahajtásoknak lőttek, szóval...
A sárgabarack már elvirágzott de a levelek még csak félig vannak kint, kell még pár nap, mire kiderül, merre az arra. A dió még csak kezdett hajtani, fene tudja... :(

Máshol?

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#606) Cheesy válasza Rive (#605) üzenetére


Cheesy
őstag

Itt Szolnokon még nem volt időm pontosan felmérni az utóbbi napok hatását, de 1,5-2 fok volt a minimum.
Azt látom, hogy a füge teljesen elfagyott (4 éves nagy töve van, majd kihajt remélem).
Sok éves rózsák fagytak el érdekes módon (eddig is volt már kései fagy mégse következett be)
Cseresznye, szilva, meggy, barack esetében a kötések már megtörténtek, hétvégén megnézem mi maradt meg...

www.vakbelmutet.hu

(#607) Zozzz2000 válasza Rive (#605) üzenetére


Zozzz2000
tag

Szabolcsot szerencsére elkerülte a havazás. Reggelente nulla fok körül volt a hömérséklet, de nem fagyott el semmi. :P
Melletünk van egy almás az is meguszta.

(#608) Anubis_9 válasza Rive (#605) üzenetére


Anubis_9
őstag

Nálunk a Bakonyban kb. 30 cm hó esett és volt olyan éjjel, hogy -2-3 fokra is lehűlt a levegő. A barackok levelei és a dió virágai is elfeketedtek... :W

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#609) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Olcsó elektromos fűkaszát tudnátok ajánlani?Tudom olcsó húsnak híg is lehet a leve,de tényleg csak havi 1 alkalomra kellene többnyire.Max 10-15 ezer lenne rá.
Melyik márka ajánlott?És melyik nem?

Köszi!

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#610) martillo válasza Orlin (#609) üzenetére


martillo
tag

Lidl-ben most van akcioan akksis fuszegelynyiro 19.900-ert, ha az meg belefer.
Minosegrol fogalmam sincs, csak lattam az akcios ujsagban.
Hatha...

Szerk:
Most nezem a tesco-ban is van ~5000 es ~10.000 is fuszegelynyiro es ~21.000-ert benzines fukasza is.

[ Szerkesztve ]

(#611) lakisoft válasza Anubis_9 (#608) üzenetére


lakisoft
veterán

Nem lesz pálinka idén. De még friss gyümölcs se. :R

(#612) Anubis_9 válasza lakisoft (#611) üzenetére


Anubis_9
őstag

Sajnos ez a félelmem nekem is... :(((

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#613) Rive válasza Anubis_9 (#608) üzenetére


Rive
veterán

Pár nap után úgy látszik, hogy nálunk legalább a levelek megmaradtak a gyümölcsfákon.

Az almát pont virágzás közben kapta el, és még/már megint vannak friss virágok, szóval valamennyi termés biztos lesz. Az, hogy a régebbi virágok kötöttek/maradtak-e majd később látszik...

Barack/meggy, cseresznye valszeg 'letermett', de a levelek maradtak.
A dió kapta a legcsúnyábban, de vannak még élő hajtások/levelek, talán lesz majd néhány szem...

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#614) modflow


modflow
veterán

Sziasztok!

Vásárolni szeretnék sivatagi rózsát. Hol tudok ilyet venni? Nem magot szeretnék, hanem már nagyobbacska növényt.

(#615) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Sziasztok! Tudja valaki, hogy hol lehet megnézni egy műanyag, fémrács-keretes, 1 köbméteres, esővízgyűjtő-tartályon, hogy mikori a gyártási dátuma? Már ha egyáltalán ez fel van tüntetve rajta...

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#616) lakisoft válasza modflow (#614) üzenetére


lakisoft
veterán

Helyi nagyobb kertészet , kertészeti áruház vagy esetleg magán emberek szoktak az fb-n is hirdetni ilyesmit. Érdemes megnézni a virágos csoportok között. :R

[ Szerkesztve ]

(#617) lakisoft válasza Anubis_9 (#615) üzenetére


lakisoft
veterán

Miért lényeges ez? :).

(#618) Anubis_9 válasza lakisoft (#617) üzenetére


Anubis_9
őstag

Mert érdekelne, hogy amit nekem ajánlanak, hány éve áll a napon. :D

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#619) lakisoft válasza Anubis_9 (#618) üzenetére


lakisoft
veterán

Boltból vennéd vagy magánembertől?

(#620) Anubis_9 válasza lakisoft (#619) üzenetére


Anubis_9
őstag

Magánembertől. A keret tiszta rozsda már. De igazából ajándékba kapnám...

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#621) lakisoft válasza Anubis_9 (#620) üzenetére


lakisoft
veterán

Elég olcsón lehet venni ilyet újonnan, én nem kínlódnék vele. :R

(#622) Anubis_9 válasza lakisoft (#621) üzenetére


Anubis_9
őstag

Én is erre a megállapításra jutottam. :R

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#623) lakisoft válasza Anubis_9 (#622) üzenetére


lakisoft
veterán

Paprika paradicsom kiültetést csinált már valaki idén? Elvileg nem lesz már fagy. :R

(#624) Zozzz2000 válasza lakisoft (#623) üzenetére


Zozzz2000
tag

Hát igen elvileg :B
Szerintem már kilehet rakni. Azt hiszem jövőhétvégén mi is megejtjük.

(#625) lakisoft válasza Zozzz2000 (#624) üzenetére


lakisoft
veterán

Bepróbálkoztam vele. Ma már kint aludtak a paprikák és a paradicsomok is. A paradicsomokat ki is ültettem.

(#626) rii


rii
nagyúr

sziasztok

van egy telek, amit szeretnénk megművelni
1-2 éve volt szantva, azota semmi, még rotalva sem, vagy boronalva, így tiszta 30 cm-es kereknyom, meg tele van tarackkal, traktor sem szereti ha jol tudom egyiket se, ezek miatt szantani megint mar nem lehet aszongyak

felasni-kiszedni a tarackot, 2 óra / m2 a telek 1600 m2

ezért azt szeretném megkérdezni, hogy fekete fólival letakarva nem pusztul el a tarack?
gondolom fény nélkul csak ellpusztul mindegyik
mer'most talaltam a fészerbe 4x25m takarofooliat -elfelejtkeztem mar rola- és azzal 100m2-t le lehet egyszeerre fedni, 1 honapot kinnhagyni, 1 ho mulva arrebb tenni, és felasni a kihalt részt, ... s így tovabb ....

setleg ez mukodhetne?

vagy esetleg a gyomírtón kívul volna mas út? mert azt szeretném elkerulni ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#627) Cheesy válasza rii (#626) üzenetére


Cheesy
őstag

A fekete PE fólia, főleg az építési (sokszor a még olcsóbb újrahasznosított anyagból) 0,09mm vastag fólia, nem UV stabil. Gyakorlatilag hetek kérdése és széttöredezik, napfény pedig alapból átjut rajta.
0,2mm-essel már lehetne próbálkozni, hogy "megfőzöd" (tűző napon nem engeded az alatta lévő talajt párologni) a talajt, azt semmi sem szereti.
Glialka kiviszi, de nem egyszer kell gyomírtózni a területet, mert a különböző mélységből a felszínre törő tarackok miatt nem egyszerre pusztul el az összes.

www.vakbelmutet.hu

(#628) rii válasza Cheesy (#627) üzenetére


rii
nagyúr

nagyon köszönöm!

hol lehetne ilyen 0,2 mm-es fóliát találni?

ez sem lenne jó ...... ?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#629) Cheesy válasza rii (#628) üzenetére


Cheesy
őstag

Ilyesmi, bár mindig elképedek, hogy weben 30%-os árrésen el lehet adni ugyanazt, amit boltban 10-15%-on :D
Azt azért hozzá kell tennem, hogy az építési fóliák nem UV stabilak.
Ezek általában agrofóliák (0,15mm általában) szoktak lenni, de azok meg átlátszóak.

www.vakbelmutet.hu

(#630) rii válasza Cheesy (#629) üzenetére


rii
nagyúr

szóval a webshop már drágább lassan?

és elnézést, hogy még egy kérdés erejéig feltartalak, de akkor jól értelmezem, hogy 0,15 mm-es agrárfülia kellene ami nem kell h fekete legyen, csak UV-stabil?

esetleg itt a legelső tétel?

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#631) fess válasza Cheesy (#627) üzenetére


fess
őstag

Miért nem fújod le gyomirtóval? Ha gyepes marad, szántás előtt tárcsával megvágatni, szántani, tavasszal még egy kombinátor/roti és lehet bele vetni

(#632) Cheesy válasza rii (#630) üzenetére


Cheesy
őstag

Gyakorlatilag a "főzéshez" párazáró fólia kell és sok napfény. Ne tudjon párologni, gyakorlatilag berohad alatta minden.
Az agrofólia UV stabil, de átlátszó. Ami a fenti folyamatot nem befolyásolja, sőt. A napfény előcsalja a gyomot, ami kihajt és megfő.
De a legjobb: menj be egy gazdászboltba és kérdezz rá.

www.vakbelmutet.hu

(#633) rii válasza Cheesy (#632) üzenetére


rii
nagyúr

nagyon köszönöm!

próbalom megtalalni a legolcsóbb megoldast ...
itt tényleg 5400 m2 fóiat adnak 24000-ért?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#634) Cheesy válasza rii (#633) üzenetére


Cheesy
őstag

Akárhogy szorzom ez 540m2... :)

www.vakbelmutet.hu

(#635) rii válasza Cheesy (#634) üzenetére


rii
nagyúr

jajjj:D

csak azert akartam m2-t írni, mert thihetetlen volt h végre valahol nem 10 m-t adnak ennyiért, hanem 180-at .-)

... és akkor ez a fólia jó lenne?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#636) rii válasza rii (#635) üzenetére


rii
nagyúr

hogyha jó lenne ez a fólia

akkor mennyi ideig kell vele főzni a talajt?

2 hét nem elég?
1 hónap? .-/

jó lenne ha 1 hónap elég volna, nem szeretnék 2 ilyen fóliát venni, erre az egyre sincs pénzem, max nem eszek ... ami nem baj, felszedtem pár kg-ot ....

előre is köszönöm!!!

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#637) Cheesy válasza rii (#636) üzenetére


Cheesy
őstag

Én azért elmennék egy gazdaboltba...

www.vakbelmutet.hu

(#638) rii válasza Cheesy (#637) üzenetére


rii
nagyúr

de'milyért? .-((((

ő azt fogja mondani, h persze-persze vegyem meg ... de ne azt hanem a drágábbat .-((((

bocsánat, de Bennetek jobban bízok mint egy boltban, mert vagy egy alkalmazottal találkozok aki szabadulni akar tőlem, vagy a tulajjal, akinek az a fontos h eladja a terméket, lehetőleg azt ami neki fontosabb h pörögjön
.-((((((

ritka amikor valaki maga ellen beszél, és aszongya h ne a drágábbat vegyem, hanem elég az olcsóbb is .-(((

pláne ha látja h sík nem értek hozzá ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#639) Eastman


Eastman
őstag

Kerti zuhanynak 200l-es fekete, vékonyfalú acélhordót vegyek, vagy 220l-es fekete vastagfalú műanyagot? Az előbbit egy napon megeszi a rozsda, az utóbbi felhős időben talán nehezebben melegszik át.
3000.- vs. 6000.- :U

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#640) Zozzz2000 válasza Eastman (#639) üzenetére


Zozzz2000
tag

Szerintem a fém jobban átmelegszik , ha vigyázol rá sokáig birja,max átfested.
Ráadásul 2 öt vehetsz a müanyag árán.
Kitudja a müanyag hogy birja a napon.

(#641) Eastman válasza Zozzz2000 (#640) üzenetére


Eastman
őstag

Köszi.

Esetleg 100-120 liter körüli fémet. Tényleg, rossz 120-as Hajdú bojlert ki lehet úgy belezni, hogy csak a tartály maradjon, és kvázi fekete nap-bojlerként működjön? Tehát alul ráengedem a hidegvizet és felül tolja ki a meleget?

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#642) Zozzz2000 válasza Eastman (#641) üzenetére


Zozzz2000
tag

Kibelezni kilehet.
Azt nem tudom,hogy müködne e. Ha találtál ilyen terveket akkor biztos kivitelezhető.
Max vissza teszed a bojlerbe a fűtószálat :DD
Nyáron amugy is elég ha kicsit langyos a viz.
Nekünk sokszor az is elég ami a 30méteres slagban melegszik.

(#643) Cheesy válasza rii (#638) üzenetére


Cheesy
őstag

Nézd, minden eset egyedi, a te földed is.
Ha pl. sok fás szárú növényt volt rajta (pl. mogyoróvessző, de vastagabb gaz is), akkor a csonkok kiszúrják a fóliádat a szél hatására. A gyomoknak nem mindnek van ugyanakkor a sarjadási időszaka, így a fóliának hónapokig kint kell lennie a legmelegebb hónapokban a földeden. És még akkor sem garantált a hatás.
Ezért javasoltam, hogy fordulj olyan szakemberekhez akik nem egy egyszerű OBI-Praktiker zombik, hanem esetleg olyan emberek akik értenek is hozzá. A gazdaboltokban gyakran előfordul a jószándékú öreg szaki. Nem a fiatalokkal kell leállni ötletelni, hanem az őszes, gyűröttebb fejűekkel. Menni fog :K

www.vakbelmutet.hu

(#644) Eastman válasza Zozzz2000 (#642) üzenetére


Eastman
őstag

Láttam egy olyan verziót, ahol a hosszabb fekete slag csak simán fel volt dobva a laposabb trapézlemez tetőre, föl, s le, kb. mint a régi öntöttvas radiátor.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#645) rii válasza Cheesy (#643) üzenetére


rii
nagyúr

értem! :)
köszönöm! :)

nem lesz egyszerű akkor a történet .-)))

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#646) Rive válasza Eastman (#641) üzenetére


Rive
veterán

Nem igazán jó, a bojler hőszigetelése miatt a fekete külső nem tud érvényesülni.

Akkor jó, ha van valami hőfelvevő felület, becsövezve, aztán az tolja bele a hőt, hőcserélővel.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#647) Zozzz2000 válasza Rive (#646) üzenetére


Zozzz2000
tag

Pont azért akarja kiszedni a belső tartályt belőle.

(#648) poli27


poli27
veterán

Rain bird 8 zonas vagy hunter x core 8 zonas vezerlot ajanlanatok... nem tudok donteni :)

[ Szerkesztve ]

(#649) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

A házunk háta mögötti rész kb 1 méter szélességben még hozzánk tartozik.Ki szoktuk gazolni stb...Nincs esetleg ötletetek olyan növényre amit oda lehetne ültetni?Ami nem növekszik meg nagyra vagy ami a legfontosabb szélességében nem növekszik! :D :DD
Gondolom ilyen nem létezik.Csak jó lenne igényesen kialakítani azt a részt is...

Köszi!

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#650) lakisoft válasza Orlin (#649) üzenetére


lakisoft
veterán

Sövénynövények amivel foglalkozni kell és akkor 1m-nél nem lesz szélesebb. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.