Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:01

LOGOUT.hu


Ez a topik a DAP (Digital Audio Player), vagy közismertebb néven MP3 lejátszókkal foglalkozik. A témához kapcsolódnak a FÜLhallgató topic és FEJhallgató topik is, amennyiben valamelyikre szükséged van ott kérhetsz segítséget a választásban. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23601) fattyu válasza szentkuti11 (#23597) üzenetére


fattyu
veterán

d2+om van ujan véve.

koreából még bőven megvehető régi készletről. amugy a d2+ fent van még cowon honalpján is szóval fene se tudja.

Amugy én clip+ / zip fölé teszem. Hagnban is, erősítő részben meg aztán főleg, akkuidőben is.

Erősítő része hozza a dx50 et sőt szerintem talán picivel jobb is.

Dac része picivel alatta van TALÁN és érzésre. Nem exaktul összehasonlítottam egy időben.

De ez 35 az 65-70.

Szerintem jól skálázódik és elfér ott ahol van árban. szerintem ajánlott és jó ár érték. Főleg hogy a brossúrával ellentétben eszi az sdxc-t csak fat32nek kell formázni.

A kezelése nyűgös ennek is. vakon/zsebben tök esélytelen. a tapicska rezisztív és annak se a legjobb. Ennyi a panaszom rá.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#23602) szentkuti11 válasza fattyu (#23601) üzenetére


szentkuti11
addikt

Mikori technológia ez a D2+? Azt hittem a rezisztív érintőkijelző borzalmait már feledhetjük, de ezek szerint mégsem teljesen.

Stylusod van hozzá? ;]

(#23603) fattyu válasza szentkuti11 (#23602) üzenetére


fattyu
veterán

Régebbi nyilván :) adtak hozzá nem használom.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#23604) .DLL válasza szentkuti11 (#23599) üzenetére


.DLL
veterán

Én meg azért csapok a homlokomra, mert nem létezőnek tekintem amit nem lehet itthoni garanciával is kapni. Oké, hogy utána beszerzi külföldről az ember 2/3 áron, de (egyrészt van, aki nem, másrészt) támpontnak jó. De ezért is jó a fórum. :)

(#23601) fattyu: Elnézést :B valamiért úgy emlékeztem, hogy használtan vetted innen

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#23605) Bodz válasza kemcso (#23598) üzenetére


Bodz
nagyúr

Így van, sok mindent lehet kapni, csak némi bátorság is kell. :) A felsoroltakon kívül xDuoo X1, Hifiman HM700, Hidizs AP100 pl. És ezek még a kevésbé egzotikus darabok. :D

[ Szerkesztve ]

(#23606) Ati1979 válasza bucsher (#23569) üzenetére


Ati1979
veterán

+ (#23571) raven12

Akár a telefonoknál. Ez a trend! :) Viszont van értelme: befér a zsebbe. Még egy 6"-es telefon is befér egyébként. Viszont a dx100 az nem. :))

Tényleg figyelemkeltő, de mióta ráhúztam a tokot nem annyira. Amúgy a bőrtok iszonyatosan sérülékeny. Már vannak rajta karcolás nyomok. Pedig vigyáztam rá.

(#23583) kemcso

Ezeket inkább kihagynám! :)

Fogok írni néhány dolgot az ak240 ről. Bár most nincs nálam 120, de elég jól emlékszem még a hangjára, így jó lesz összehasonlítási alapnak. :D

(#23607) biokox válasza AGE-T (#23587) üzenetére


biokox
tag

Ez az méég

(#23608) bucsher válasza Ati1979 (#23606) üzenetére


bucsher
őstag

Bőrtok? Adtak hozzá? Azt nem is láttuk.

In the pipe - five by five!

(#23609) Ati1979 válasza bucsher (#23608) üzenetére


Ati1979
veterán

Mert sheratan nem bontotta ki. :)
Ja nagyon szép sötét zöld. Igazából szét fog karcolódni már látom előre.

Amúgy nagyon jó mert nem vágja a kezem a lejátszó ha rajta van. Meg hosszabb hallgatás után azért melegszik rendesen. Jobban mint a 120.

(#23610) kemcso válasza Ati1979 (#23609) üzenetére


kemcso
Ármester

Az AD-t jobban meghajtja, mint a 120? Elég hozzá?

[ Szerkesztve ]

(#23611) raven12 válasza kemcso (#23610) üzenetére


raven12
senior tag

Az fizikai képtelenség. :))

(#23612) Ati1979 válasza kemcso (#23610) üzenetére


Ati1979
veterán

Sokkal. Nem elég. (de élvezhető. :) ) Én már sajnos hallottam az zodic + -ról meg a sileo-ról.

Valamit kéne csinálni a fejes illeszkedésével. Sokkal jobb a befőttes üveg gumival, de ha rendesen rányomom a fejemre akkor az igazi. :) Most olyan 95 % os. De érződik, hogy szivárog a hang... :(

Az ad1000x -el milyen volt?

(#23613) Domonkos8


Domonkos8
tag

A dx50 akkumulátora hogy bírja? Mennyi ideig megy el egy feltöltéssel? A képernyő szépen jeleníti meg a borítóképeket? :) és van még egy kérdésem :D hogy a kezelése (menü, zeneválasztás, előadók megtalálása) könnyű? Meg az sem világos, hogy a képernyő az érintős, vagy hogy lehet a szám listát gyorsan lepörgetni?

(#23614) Peat;) válasza fattyu (#23601) üzenetére


Peat;)
veterán

Cowon m2 a legújabb utódja egyébként, honlapon nézegetve. Nézegettem a kínálatukat de pont a kezelés miatt nekem nem annyira jönne be. Iaudio9+-al is még elégedett lennék, de a 32 gigás olyan drága hogy kipróbálom majd a sony a15-öst.

Nem is olyan régen emlékszem még szervizük is volt itthon, meg infopatika árulta talán legtovább ezeket a készülékeket. Aztán jöttek a kínai mp4 lejátszók, meg (sokszor kínai) okostelefonok szokol rádió hanggal. Aztán a kínaiak megcsinálták a fiio-t meg csúcstelefonokat. Hm lehet van valami az összeesküvés elméletekben :DDD

(#23615) kemcso válasza Ati1979 (#23612) üzenetére


kemcso
Ármester

Ugyan saját számot nem tudtam rátenni, de ami volt rajta és ismertem azzal nagyon jól szólt. Sztem az 1000x még a könnyen hajtható kategóra, de nagyon meghálálja a forrást. Na meg illeszkedik rendesen

846-al hogy szól?

[ Szerkesztve ]

(#23616) bucsher válasza Domonkos8 (#23613) üzenetére


bucsher
őstag

Kb. 10 órát bír.
Sajnos a borítóképeket nagyon piciben mutatja, de egyébként szépen (IPS LCD).
Kezelése könnyű: érintős, de vannak fizikai gombjai is: előre, hátra, play/pause, hangerő fel/le.
Itt látod a borítóképet, nem lehet sehogy ránagyítani:

[ Szerkesztve ]

In the pipe - five by five!

(#23617) Ati1979 válasza kemcso (#23615) üzenetére


Ati1979
veterán

Igen az jóval könnyebben hajtható. :)
De azért annak is kell a minőségi nagy felbontású forrás.

Azért az elég durva, hogy úgy ahogy lekezeli az 240 az ad2000x elképesztő felbontását.
Erre azért nem számítottam. A 120-al messze nem szólt így. :)

A fene essen beléjük, hogy cseszhették el ennyire. :W Lehet kipróbálom majd a fagyasztós megoldást is. Akkor is megcsinálom. Az se érdekel ha ketté törik az a szar. :((( Eddig nem volt annyira érdekes, mert keveset használtam. De mostmár igen.

Elképesztő. Olyan részleteket hallok amiket eddig nem. Most még nem írok. Majd hosszabban megemlékezek róla. :))

(#23618) Domonkos8


Domonkos8
tag

Annyira elég nekem, viszont most ezen a képen nézve, nekem nagyon tetszik, egy csomóan fikázták a kinézetét, de szerintem szép!!

(#23619) bucsher válasza Domonkos8 (#23618) üzenetére


bucsher
őstag

Persze hogy szép. Itt az enyém.

In the pipe - five by five!

(#23620) raven12 válasza Ati1979 (#23617) üzenetére


raven12
senior tag

mire gondolsz, az ad-k feszességére? Próbáltad már úgy megcsavarni a pántot, mint ahogy GML mutatta? Nem áll be elég feszesre?
Vagy fejestalálkozón az a 2 szimpatikus faszi amit hozott, azok a fémpántok, amikkel a kagylókat szorítják a fejhez (bár az nem feltétlenül arra volt jó, de ahhoz is jó lehet).
Nem ridegíteném meg a fémpántot feltétlenül, főleg utána feszegetés céljából, ki tudja, pontosan milyen anyagból van, és milyen feszültségek vannak benne.

(#23621) kemcso válasza raven12 (#23620) üzenetére


kemcso
Ármester

A 2000x pántja mintha más lenne, és nem elég erős az emlékeim szerint.
Az 1000x-nél az volt a baj, hogy túlzottan V alakú volt a két fej állása, nyomott és GML ezen változtatott a tekergetéssel.

(#23622) raven12 válasza kemcso (#23621) üzenetére


raven12
senior tag

nekem az 1000x is nagyon laza :B
A Q701 szorosságán is sokat javított az a ráoktojált szövet (persze ez nem tipp, tudom, hogy az AD-k pántja tök más).

[ Szerkesztve ]

(#23623) Domonkos8


Domonkos8
tag

Csak a kiváncsiság kedvéért, egy olyan nagy márka, mint az apple, hogy teljesít hangzás terén? ( most lehetőségem nyílna 18000ft-ért egy ipod classic 6g- 80gb- ot venni...) hangzásilag felér , vagy jobb mondjuk egy sansa clip+-nál? (De inkább kivárom hogy összejöjjön egy dx50-re)

(#23624) szentkuti11 válasza Domonkos8 (#23623) üzenetére


szentkuti11
addikt

Clip Zip alatt van, Clip+ -t még nem próbáltam. Elég szörnyű hangja van, csak a nagy tárhely és a jó kezelőfelület szól mellette, mint érv.

(#23625) kemcso válasza raven12 (#23622) üzenetére


kemcso
Ármester

De az 1000 fémizéje erős, Ati 2000-é emlékeim szerint sokkal gyengébb.
Az a rongy nagyon vad volt rajta, de ha ez kell, hát ez kell :D

(#23626) Ati1979 válasza raven12 (#23620) üzenetére


Ati1979
veterán

Nem emlékszem már, hogy mutatta. :(
Valahogy meg kéne oldani ezt a problémát. Mert a beszűrődő levegő miatt kissé fémesek a hangok.

Ha rászorítom akkor meg nem.

Majd megkérdezem hifipistit mit lehet vele csinálni. :) Ő biztos jobban képben van. Vagy valaki a mérnökök közül. :)

(#23623) Domonkos8

Felejtsd el gyorsan. Az a lejátszó viccnek is rossz.

[ Szerkesztve ]

(#23627) raven12 válasza kemcso (#23625) üzenetére


raven12
senior tag

ronda, de finom :))
Megint offba mentünk rendesen úgy mellesleg.

(#23628) bucsher válasza raven12 (#23627) üzenetére


bucsher
őstag

A rongy még csak-csak, de a cellux a tetején! Az bűncselekmény!
(Oktojált, mi? Eggyel jobb lett, kettővel? Már nem kegyetlenül ergya? :DDD)

Clip+ és Clip Zip hangja ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

In the pipe - five by five!

(#23629) kemcso válasza Ati1979 (#23626) üzenetére


kemcso
Ármester

Hifipisti mutatta GML-nek is, megfogod a két végét és tekersz rajta egyet :)

(#23628) bucsher a cellux nekem is tetszett, még jó, hogy nem sárga-zöld volt :DDD

(#23623) Domonkos8 egyetlen előnye a nagy tárhely, hangja nem egy nagy szám. És kérlek a válasz-gombot keresd meg...

[ Szerkesztve ]

(#23630) raven12 válasza bucsher (#23628) üzenetére


raven12
senior tag

Hát ja, a szigszalag jobban tartaná ;]
Nem, majd még összevarrom.. Nem végleges megoldás ez :P

(#23631) Ati1979 válasza kemcso (#23629) üzenetére


Ati1979
veterán

OK akkor remélem nekem is megmutatja! :DDD

(#23632) .DLL válasza Ati1979 (#23631) üzenetére


.DLL
veterán

Szerintem adja magát az irány, hogy mit kell a két fejkagylóval csinálni, hogy jobban egyenesen álljon. A fagyaszást nem ajánlom! Összébb nyomogatod óvatosn, fokozatosan a fém pántot felül, hogy a kerekebb formából, egy oválisabb formába menjen át, felül közelebb kerül egymáshoz a kagylók teteje, miközben a fejkagylók, alját nem engeded összezárni (pl. a térdedre teszed az egész művelet idejére) és akkor \ / ilyen állás helyett közelíteni fog ehhez | |.

(P.H.)

(#23633) Tulku válasza szentkuti11 (#23597) üzenetére


Tulku
veterán

Én most vettem hasznátan...mérföldekre van az eddig hallott telefonoktól (note, s3..)
Szívesen összehasonlìtanám a dx50-nel....

(#23634) BigBlackDog válasza Tulku (#23633) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Arra az összehasonlításra én is kíváncsi lennék. :)

(#23635) Ati1979 válasza .DLL (#23632) üzenetére


Ati1979
veterán

Köszi!
Igazából nem vagyok túl ügyes ebben, úgyhogy lehet hogy majd kérek egy kis segítséget. :B

(#23636) Argos


Argos
őstag
LOGOUT blog

Szevasztok!

5 rongyért van valami különösen nem ajánlott mp3 lejátszó?
Azzal tisztában vagyok, hogy ennyiért majd' mindegy mit vételez az egyszeri ember fia, de két havonta nem szeretnék újat kajtatni.
Az sem ok, hogy szánjak rá kicsit többet, mert az asszonypajtásnak kell, öt darab ezres a max és csak új, ja és nem pótolhatom ki én se.. :N
Persze, azt is megköszönném, ha mondanátok 2-3 típust, ami belefér a keretbe és nagyjából ok. Csak buszocskázáshoz kellene a Kishölgynek, leginkább azért, hogy ne a más vacakjait kelljen hallgatnia.

(btw, nekem besz@rt a clip+-om már egy ideje.. :U Elkezdett nem bekapcsolni, ha meg mégis meg se mukkant, aztán ki se lehetett lőni, stb... Javítással foglalkozik még valaki?)

...elmúlik...

(#23637) Domonkos8 válasza bucsher (#23628) üzenetére


Domonkos8
tag

Még mindig tudok kérdéseket feltenni :D a dx50-nél az equalizer beépítve magától előhozza a zenéhez a legjobb hangzást, vagy nekem kell minden zenémnél beállítani, az adott hanghoz a legideálisabb értékeket?

(#23638) szentkuti11 válasza Domonkos8 (#23637) üzenetére


szentkuti11
addikt

Semmit nem kell rajta állítani, kikapcsolva kell tartani.

(#23639) Bodz válasza Argos (#23636) üzenetére


Bodz
nagyúr

5 ilyen? Csak elég lesz egy darabig. :D
Amúgy összesen nincs 2-3, amiről egyáltalán érdemes lenne beszélgetni. 5000 alatt kb. az olyanok vannak, amit linkeltem, beépített memóriával vagy anélkül.

(#23640) Argos válasza Bodz (#23639) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Eh... na igen.
Délután voltunk tecsóba - egy fia mp3 nincs.., expert - vmi. orion csoda.., két számtech üzlet, egy fajta noname mp4 10+-ért.. Hát, köszi. :U
Pedig tényleg semmi extra nem kéne, csak tudjon mp3-at, valami minimál kijelző, 2GB..
A vége az lesz, hogy veszünk vmi szimpla telefont ötért, csak mp3-ra.
Vagy ebayről veszek pár vackot.

Refurbished sansa-kkal nem foglalkozik már senki?

[ Szerkesztve ]

...elmúlik...

(#23641) royalka válasza Argos (#23640) üzenetére


royalka
őstag

Sansa 10k-ert van ebay-n. Amugy nem éri meg beruhazni egyre, ami birha sokáig? :U

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#23642) Argos válasza royalka (#23641) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Én megvenném neki, de nem akarja a Kishölgy. Ő annyit nem ad érte.. :N

...elmúlik...

(#23643) fattyu válasza Argos (#23642) üzenetére


fattyu
veterán

te megveszed és azt mondod 5 ezer volt?

a hazugság egy tartós kapcsolat alapja

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#23644) domik


domik
csendes tag

Sziasztok!

Szerintetetek a Sony MDR-1R-es fejhallgatóhoz jó választás a DX 50?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#23645) szentkuti11 válasza domik (#23644) üzenetére


szentkuti11
addikt

Jó választás hozzá, de egy idő után szűk keresztmetszet lesz az MDR-1R

(#23646) domik válasza szentkuti11 (#23645) üzenetére


domik
csendes tag

Köszi! Egy darabig pedig bírniuk kell majd egymást!

(#23647) bucsher válasza domik (#23646) üzenetére


bucsher
őstag

Akkor majd nagyon vigyázz, hogy ne hallgasd meg mással! :U

In the pipe - five by five!

(#23648) Argos válasza fattyu (#23643) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Bár, nem teljes mértékben értek egyet az általad vázolt képlettel, de az lett a vége.. :P

Viszont a két korábbi kérdésem még áll. Azaz, foglalkozik-e valaki refurb. sansa-kkal, illetve javítással. Korábban voltak itt ilyen irányultságú szakik.

...elmúlik...

(#23649) bucsher


bucsher
őstag

Megjavítottam a Clip+t.
Repedés vagy forrasztási hibája van, sajnos pontosan nem találtam meg.
De a lényeg, hogy ha az alaplapot meghajlítom és úgy tartom, akkor működik a kijelzője.
Szóval beraktam a házába belülre egy gumidarabot, ami folyamatosan feszíti.
MacGyver :DDD

In the pipe - five by five!

(#23650) .DLL válasza bucsher (#23649) üzenetére


.DLL
veterán

Na, már is re van furbishálva. :C

(P.H.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.