Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:01

LOGOUT.hu


Ez a topik a DAP (Digital Audio Player), vagy közismertebb néven MP3 lejátszókkal foglalkozik. A témához kapcsolódnak a FÜLhallgató topic és FEJhallgató topik is, amennyiben valamelyikre szükséged van ott kérhetsz segítséget a választásban. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23701) krx21 válasza Ati1979 (#23700) üzenetére


krx21
nagyúr

Igyekszem ott lenni... Amúgy az AK120II nagyon tetszik így kivitelre képek alapján... Van valami hír, hogy a hanga milyen irányban javult, vagy másabb, mint a AK120-nak?

(#23702) Ati1979 válasza krx21 (#23701) üzenetére


Ati1979
veterán

Én nem hiszem, hogy a hangja sokkal jobb lenne vagy másabb. Igazából a kinézet meg az új kezelőfelület adja az újdonságot. Meg persze az erősítője is jobb.

Saját maguk ellen nem hiszem, hogy indítanak konkurenciát.
Érdemes a topicját olvasgatni a head fi-n.

(#23703) krx21


krx21
nagyúr

A SanDisk ZIP lejátszómba megpróbáltam beletenni a 32GB-os kártyát és a scan-elés soha nem ért a végére...
Újraindítottam, próbálkoztam párszor, de nem sikerült...
Most ott tartok, hogy kártya nélkül sem jut tovább a logó animációnál... Mit tehetek?

(#23704) BigBlackDog válasza krx21 (#23703) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nem vagyok jártas a SanDisk-ekben, de reset-tel már próbálkoztál?

(#23705) krx21 válasza BigBlackDog (#23704) üzenetére


krx21
nagyúr

Ezt próbálom követni:
Visszaállítása a Clip Zip, Clip +, Sansa Fuze +, C200 sorozat, e200, vagy e200R sorozat játékos:
1. Tartsa lenyomva a Power / Menu gombot körülbelül 20 másodpercig.
2. Engedje fel a Power / Menu gombot.
3. Nyomja meg a Power / Menu gombot újból, hogy bekapcsolja a lejátszót.

A menu ugye a legalsó gomb?

Eddig ez sem jó...De köszönöm!

(#23706) BigBlackDog válasza krx21 (#23705) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nem a bekapcsológombot érti a Power / Menu gomb alatt? :U

[ Szerkesztve ]

(#23707) krx21 válasza BigBlackDog (#23706) üzenetére


krx21
nagyúr

Próbáltam már mindent... :O
Nem indul el...

(#23708) BigBlackDog: Gyári.... Remélem a fejes talin valaki megcsinálja... :K :R

[ Szerkesztve ]

(#23708) BigBlackDog válasza krx21 (#23707) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Gyári szoftver van rajta, vagy Rockbox? Gyári szoftver esetén, az oldalon lévő infók alapján esetleg még a firmware frissítést próbálnám meg, ha eddig még kimaradt. De nem ártana, ha valaki megerősítene, akinek volt is ilyen lejátszóval dolga. :B

[ Szerkesztve ]

(#23709) bucsher válasza krx21 (#23707) üzenetére


bucsher
őstag

Tedd töltőre egy órára, aztán nyomd fél percig a bekapcsológombot. Aztán kapcsold be.

In the pipe - five by five!

(#23710) krx21 válasza bucsher (#23709) üzenetére


krx21
nagyúr

Fel van töltve rendesen.... Próbálkozok...

(#23711) fattyu válasza krx21 (#23710) üzenetére


fattyu
veterán

minek van formázva a kártya ?

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#23712) krx21 válasza fattyu (#23711) üzenetére


krx21
nagyúr

Azt hiszem FAT32 volt... De már ha kiveszem sem indul el...

(#23713) fattyu válasza krx21 (#23712) üzenetére


fattyu
veterán

factory reset. firmware update/reload, rockbox telepít. garancia :D ebben a sorrendben

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#23714) bucsher


bucsher
őstag

Gond van! :B
Fogtam a DX50-et, és rákötöttem line outtal a szobai erősítőre. A másik bemenetén a PC van USB-vel CA Dacmagic 100-on (annyiba került, mint a DX50). A hangkeltő a W40.
Na most a két eszköz között (iBasso vs CA) annyi a különbség, mintha a zeneakadémia klozetjéból átsétálnánk a zenekarral a hangversenyterembe. :))
Ha a DX50 =10
És az AK240=12
Akkor egy alap DAC=20
És még el se kezdtünk komolyabban pénzt költeni. :))

[ Szerkesztve ]

In the pipe - five by five!

(#23715) szentkuti11 válasza bucsher (#23714) üzenetére


szentkuti11
addikt

Mégse állt össze annyira az a hordozható rendszer? ;]

(#23716) bucsher válasza szentkuti11 (#23715) üzenetére


bucsher
őstag

Pont arra jutottam, hogy ebből kihoztam a maximumot, jól van ez így.
Meg hogy a W40 már túlmutat a hordozható eszközökön.
Viszont kereshetek hangfalakat. :U

[ Szerkesztve ]

In the pipe - five by five!

(#23717) BigBlackDog válasza bucsher (#23714) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Pedig valamikor a klozetre is kell járni! ;]

Azonos kábelekkel, hangerőn próbáltad? Egyébként nálam egy Xonar DSX OPA2604-el + Jungson JA-66C + 1 pár Videoton Preludium B31 muzsikál. Mikor meglett a DX50, akkor kipróbáltam azzal is a hangkártya helyett. Szóval azóta is csak a hangkártyáról hallgatok zenét otthon.

[ Szerkesztve ]

(#23718) bucsher válasza BigBlackDog (#23717) üzenetére


bucsher
őstag

Kábel tök ugyanolyan (a második legolcsóbb HAMA), hangerő mindegy, a különbség nem olyan jellegű és mértékű, hogy egy ilyen apróságon múljon.
Sima foobar2000 és egy Rotel RA-05 SE vett részt az előadásban, szóval semmi tuningkernel, vagy ilyesmi.
Klozettre meg fogok járni ezután is. :B :K

[ Szerkesztve ]

In the pipe - five by five!

(#23719) BigBlackDog válasza bucsher (#23718) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Végül is érthető valamennyire, legalábbis számomra. Az az USB-s DAC egy normál méretű DAC és kész. Ugyanennyiért a DX50 még fejhallgató erősítő, érintőképernyős lejátszó, ráadásul akkumulátorral, hordozható kivitelben és méretben. Szóval szerintem ez a természet rendje sajnos. :)

(#23720) bucsher válasza BigBlackDog (#23719) üzenetére


bucsher
őstag

Igen, szerintem is. A fő tanulság számomra az, hogy el kell engedni az ilyen beszámolókat, hogy milyen hordozható erősítővel milyen javulást értek el térben és szeparációban, a részletességről nem is beszélve. El kell fogadni, hogy ebben a műfajban ennyi van, a különbségek egy szint felett gyakorlatilag elhanyagolhatóak. És azt, hogy itt bizony a DAC a szűk keresztmetszet, mivel ezeknek a kis füleseknek nem kell valami túl komoly erősítő. Vagy azt, hogy szar a RA-05 SE :DDD, mert hogy persze kipróbáltam azonos forrással HO illetve LO + erősítő felállásban is, és ott nem volt ilyen őrült különbség.

[ Szerkesztve ]

In the pipe - five by five!

(#23721) kemcso válasza bucsher (#23720) üzenetére


kemcso
Ármester

Erre mondta AGE-T a fülestalálkozón, amikor rádugta a Benchmark-ra a W4R-t, hogy miért nem tudnak ilyen hordozható eszközt csinálni, mert akkor megérkezett volna.

Ahogy látom találtál magadnak rést a pajzson (vagy csak kiengedted a kéziféket? :P ) és kereshetsz hangfalat :DD

(#23722) bucsher válasza kemcso (#23721) üzenetére


bucsher
őstag

Igen, valami ilyesmire gondolhatott. Úgy látszik komoly a lépcsőfok a hordozhatóról a falhoz köttöttre :B .
Kézifék van, a hangfalcsere jelenleg családalapítás miatt még 20 (szerk: na jó, 10) évig nem aktuális :N :U .

[ Szerkesztve ]

In the pipe - five by five!

(#23723) kemcso válasza bucsher (#23722) üzenetére


kemcso
Ármester

Én nem mertem meghallgatni... De lesz fejestalálkozó, "sajnos"...

Sok idő az, egy fejeserősítő+zárt fejes jó otthonra (vagy akár nyitott is, ha külön szobába tudsz lenni) :DD Tapasztalat :P

(#23724) Ati1979 válasza bucsher (#23714) üzenetére


Ati1979
veterán

Azért szerintem ez egy kicsit túlzás. Én már hallottam pár minőségi dac-ot és ez alapján az ak240 a 100-150k-s kategóriát szerintem lazán megugorja.

Az alap konklúzióval viszont egyetértek. :))

(#23725) Pixel kft.


Pixel kft.
csendes tag

Október 25-26-án a 15. AV Trend & Hifi Show a Budapest Marriott Hotelben.

- iBasso
- iFi
- Audioengine
- FiiO
- Klipsch
- V-Moda
- AIAIAI

Szeretettel várunk mindenkit :)

Bármilyen a céget vagy a forgalmazott termékeket illető kérdésre szívesen válaszolok. Akár mail-ben akár itt a forumon.

(#23726) raven12 válasza Ati1979 (#23724) üzenetére


raven12
senior tag

Hallottad ugyanarról az erősítőről ugyanazt a fejest/fülest? Bár az AK240-nek nincs is line out-ja...

(#23727) Ati1979 válasza raven12 (#23726) üzenetére


Ati1979
veterán

Nem. De azért nagyjából be lehet lőni a hangját.
Legalább kategória szinten.

Igazából itt erre gondoltam: asztali rendszer vs ak240.

(#23728) AGE-T válasza Ati1979 (#23727) üzenetére


AGE-T
senior tag

Asztali rendszerhez árkategórián belül sincs sok értelme hasonlítgatni a dolgokat. Egyszerűen a kettő más kategória. Míg asztaliban "végtelen" az erőforrás méret, addig egy hordozgatóban sok a korlát. Már a Benchmark köröket ver minden általam hallott hordozható kütyüre. És még van pár holmi..

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#23729) raven12 válasza Ati1979 (#23727) üzenetére


raven12
senior tag

de, mint dac-t nem tudod értékelni, mert nem hallod ki.

(#23730) Ati1979 válasza AGE-T (#23728) üzenetére


Ati1979
veterán

Igen ez így van. Főleg amikor az erősítőhöz érünk akkor van gond a mérettel.
Hordozhatóban már csináltak olyat ami asztali szint. [link]
Ez állítólag minden dac-ot ver 2000 EUR-ig. Elég sokak véleménye ez. Persze ez csak találgatás. Meg kellene hallgatni. :)

(#23729) raven12

Világos. De azért próbálja az ember valamihez hasonlítani. :)

(#23731) Kasya


Kasya
nagyúr

Milyen mp3 lejatszot ajanlanatok 5-10e kozott, aminek van kijelzoje? Csak zenere kellene. Bovithetoseg nem kriterium, de elony lehet.

(#23732) PHM válasza Kasya (#23731) üzenetére


PHM
addikt

Refurbished Sansa Clip Zip.
Ebben az ársávban verhetetlen.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#23733) Ati1979 válasza PHM (#23732) üzenetére


Ati1979
veterán

+1

(#23734) bucsher válasza PHM (#23732) üzenetére


bucsher
őstag

+1
Én innen vettem kilencezerért pár hete.

In the pipe - five by five!

(#23735) Kasya válasza PHM (#23732) üzenetére


Kasya
nagyúr

Koszonom!
Ilyet hol tudnek megbizhato uton szerezni? Gondolom Ebay-en a refurbisht nem mindenki ugy gondolja, ahogy masok nyugaton.

szerk:
(#23734) bucsher: Kozben lattam hogy megeloztel :) :R

[ Szerkesztve ]

(#23736) szentkuti11 válasza bucsher (#23734) üzenetére


szentkuti11
addikt

Nem is mondtad: Miért kellett a DX50 mellé egy Clip Zip? Milyen fülessel hallgatod?

(#23737) bucsher válasza szentkuti11 (#23736) üzenetére


bucsher
őstag

Asszony használja. Clip+ volt neki egy éve, az elkezdett haldokolni, kapott egy Zipet, én meg re-refurbisholtam (90%-os állapotra) a Clip+t :B
Egyébként rádiózni fogom használni, ha megunom a zenéim újrahallgatását W40-el :B .

In the pipe - five by five!

(#23738) PHM válasza Kasya (#23735) üzenetére


PHM
addikt

Itstor-ra érdemes még rákeresni, anno tőle vettem sokadmagammal
a Clip+-omat. (Szintén e-bay, Angliából.)

[ Szerkesztve ]

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#23739) Kasya válasza PHM (#23738) üzenetére


Kasya
nagyúr

Wow...amennyit mar eladott, nem tunik rossznak :)
Koszonom!

[ Szerkesztve ]

(#23740) bucsher válasza PHM (#23738) üzenetére


bucsher
őstag

+1, onnan volt a Clip+ :K
És nála csak 7800 :Y
Hogyhogy én nem találtam meg...

[ Szerkesztve ]

In the pipe - five by five!

(#23741) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Sziasztok, latom nincs itt összefoglalo...
Bökjetek ki melyik az a lejatszo, amelyik mar jobb egy atlagos mobilnal akkor is, ha az buheralt es viper mod van rajta. Attol persze meg egy fos telefon marad :U
Penzem nincs, igenyeim vannak :B

Latom az ilyen-olyan Sansa-kat ajanlgatni (nem tudom mi a különbseg a zip es a zip+ között, pl.).
Ez es a 200 euro kategoria között nincs semmi? Cowon i9 i10? Persze azok is mar 200 körül vannak...
A Sansa-n lehet custom firmware-rel javitani?
Több kerdesem nincs :DDD

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#23742) bucsher válasza RetepNyaraB (#23741) üzenetére


bucsher
őstag

Clip+ az OLED-es és gyakorlatilag monokróm, viszont a strandon is látszik a napon, a CLIP ZIP meg LCD-s színes trendy. Lehet mindkettőre Rockboxot tenni, mint custom firmware. 200 dollárig tényleg nem nagyon van semmi, csak túlárazott meg használt cuccok.

[ Szerkesztve ]

In the pipe - five by five!

(#23743) Bodz válasza RetepNyaraB (#23741) üzenetére


Bodz
nagyúr

Ha nem szempont a csilivili, színesszagosjópofa GUI, akkor ott a Colorfly C3 és az IHIFI 770 pl. Ha szempont, akkor meg Cowon i10, így hirtelen a német amazon áraira pillantva, azért messze a 200 euro.

[ Szerkesztve ]

(#23744) RetepNyaraB válasza Bodz (#23743) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

hah. A kinaival csak az a gond, h nem lehet kapni kinan kivül. Tehat ha nem tetszik nem tudom visszaküldeni. Szepnek szep, de ez keveset mond egy lejatszora :DDD
Colorfly-t köszi, rásasoltam :)
Nem kell a csilivili, hasznalt is erdekel. Ha tud valaki kapasbol akkor ne habozzek, en nagyon noob vagyok a temaban..

esit: Ja van a lanyomnak egy Sony nwz 470?475? Meg se hallgattam, utalom, h nem bövithetö pl.
Ezek jobbak?

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#23745) kemcso válasza Bodz (#23743) üzenetére


kemcso
Ármester

+1, a Sansa nem lesz jobb a Viperes mobilnál...

(#23746) Bodz válasza RetepNyaraB (#23744) üzenetére


Bodz
nagyúr

Micsoda igények, visszaküldés? :Y Most nézem, hogy a C3 is 150 euro nálatok, na annyit azért nem ér. A kínás, áfás 30 körüli árát még igen.
A Sony-t passzolom, de valószínű, hogy ezek azért elverik.

(#23747) Peti66


Peti66
senior tag

Tudom, nem ide való.de megkérdeném,,a Samu Galaxy S 1-nek a Dac-ja mit képviselhet..,mondjuk a Colorfly.al
szemben....

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#23748) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Valaki nem tudja, hogy a gyakorlatban egy kb. egy éves Sansa Clip Plus, illetve Zip milyen üzemidővel rendelkezik flac, illetve mp3 lejátszással?

(#23749) Ereshkigal válasza BigBlackDog (#23748) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Nulla nyomkodással max. 9-10 óra mp3.

(#23750) Kékes525


Kékes525
félisten

Milyen mp3-as lejátszót tudnátok javasolni 20 ezer forint értékéig, amelynek minimum 2GB tárhelye, van strapabíró, viszonylag hosszú lejátszási akkumulátor idővel rendelkezik és elfogadható hangja van, rock zene hallgatásához.

Köszönöm!

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.