Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79201) d@vee válasza sityupityu (#79195) üzenetére


d@vee
őstag

Arról hogy mi a törvényes felesleges beszélni, ha nincs ott aki szankcionálhatna miatta. A vizsgabiztos is vakarta a fejét, mert nagyon régóta csinálja, de ilyenbe még nem futott.
Mikor raktam a B-s jogsit 2 éve, vezettem kb. 25 percet mert a vizsgabiztos beszélgetett és nem akart indulni. Ez mennyire törvényes? Vagy az, hogy felhívnak hétfő délután hogy még azon a héten szerdán vizsga, pedig még egy percet nem ültél motoron.

Ja

(#79202) tothferenc


tothferenc
senior tag

Mindenhol vannak ilyenek. Anno nekem az A korlatlan rutin elso vizsga buko lett. Tortent ugyanis, hogy az oktatoval kiraktuk a bolyakat, es megmutatta, nyugodtan toljuk ki 10-15 centivel, ugy konnyebb lesz. Kerdeztuk, nem para-e, de azt mondta, dehogy, mindig igy csinaljak. (es tenyleg, a kovetkezon is igy tortent. ) Szoval elso vizsgan feladatok keszen, leparkolunk. Varjuk a dicsoito beszedet, hogy mindenki atment, de csak annyit mondott, szep manoverek voltak, de mindharman buktunk, mert a bolyak kijebb voltak a megengedettnel. Osszeneztunk, hogy wtf. Jott az indoklas, ha a rendes helyukon lettek volna, eldontjuk. Mondtam, hogy nem, akkor ahhoz kepest navigalunk. Nem fogadta el az ervelest, buktunk mind a harman. Mondta az oktato is, ez olyan van kalapja-nincs kalapja. Szoval a masodik vizsgan is szelesebb volt a palya, es nem is volt belole gond.

i5 2500k + 8GB RAM + Gigabyte R9 270X 4GB ~ iPhone 13 mini - MediaPad M3

(#79203) KTMHobby3 válasza tothferenc (#79202) üzenetére


KTMHobby3
tag

Úgy látszik ez ma is érvényes. Anno minket is meghúztak a vizsgán hogy kétszer jöjjön be a vizsgadíj. Pedig az nagyon régen volt.

(#79204) Rivaul válasza Grenczii (#79186) üzenetére


Rivaul
addikt

Köszönöm szépen. Neki esek akkor azt lesz valami :)

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#79205) energy4ever válasza d@vee (#79201) üzenetére


energy4ever
addikt

Ha ottvan a hivatalos felulvizsgalati szerv, akkor sincs semmi, azok is szarnak bele mindenbe! :(
A1nel volt szerencsem belefutni ellenorzesbe... Semmi se stimmelt, megis minden jo vplt neki!

(#79206) Grenczii válasza Rivaul (#79204) üzenetére


Grenczii
tag

A TNT gyárt még nagyon hűtött dekniket : [link]
Ezzel esőbe nem mernék menni egy centit se :D GY6 blokkokhoz van még olyan variátor fedél ahol szinte minden szabadon van.
Dremel, flex és próbáld ki , először kis helyen mennyire lehet vágni alakítani.

(#79207) Mattb


Mattb
senior tag

Hát ő volna a gépezet :)
[kép] [kép] [kép]
Nekem nagyon be jön, és nagyon kényelmes számomra. A 175 centi 72 kilomat repíti:D

(#79208) sityupityu válasza Grenczii (#79206) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Egyébként nem csak a víz nagyon gázos ezeknél a kivágott dekniknél. A folyamatosan bejutó por legalább annyira. Márpedig az bemegy ezeknél, és ahhoz nem is kell poros úton menni. A hűtés dolog megoldódik így, de a por elintéz mindent.
Ez a rákfenéje egyébként ennek a cvt hajtásnak. A hűtés. Vannak blokktípusok mint pl a piaggio-nál, ahol ugye elől bejut a levegő amit egy hosszú cső előz meg, hogy a por és egyebek valamennyire le tudjanak rakódni előtte, aztán a dekli hátsó részén távozik. Itt ugye valamennyire cserélődik a levegő, de még ez sem az igazi. De még mindig jobb mint a teljesen zártak, ahol nem történik semmi.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#79209) d@vee válasza Mattb (#79207) üzenetére


d@vee
őstag

Jeszus, jól néz ki, elfogadnám :R

(#79202) tothferenc Mi is kijjebb tettük a bólyákat, de csak pár centivel, nem 10-15-el :D Gondolkoztam is, vizsgán majd kicsit kijjebb rakom a végén a fordulónál, de az oktató elkezdi magától tegyük csak kijjebb, úgysem ül mögöttem a vizsgabiztos, nem látja.

Ja

(#79210) Mattb válasza d@vee (#79209) üzenetére


Mattb
senior tag

Köszönöm! :)
Új sisak pipa. Kövezzetek meg de felnyitottat vettem vagy milyet:D napszemüveges. Ilyenem még nem volt.

(#79211) suste válasza sityupityu (#79208) üzenetére


suste
veterán

Én azt hittem hogy ez a levegő ki/be vezetés a CVT-nél minden típusnál alap. A kínai GY6-nal szűrő is van az elejénél.....

(#79212) Rivaul válasza Grenczii (#79206) üzenetére


Rivaul
addikt

Most hogy mondod van itthon gy6 deknim is amin mint ha lenne ilyen kivágás. Megnézem azt is. Szivacsot mindenképpen akarok betenni hogy fogja a port. Még tervezgetem mit és hogy, nem akarom elkapkodni.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#79213) sityupityu válasza suste (#79211) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Dehogy...

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#79214) syler123


syler123
veterán

Sziasztok!

Van valami gond a robogómmal és a szerelőkkel mindig megjárom. 1-2 hétig működik rendesen (állítólag a karburátoron állított valamit, de nem részletezte, de -10eFt), aztán a következő hibát produkálja:

40-42 környékén megtorpan és alig gyorsul (főleg ha bemelegedett, de azért ez is kicsit random), utána ha eléri az 50-55-öt, akkor meglódul. Van hogy már indulásnál ezt csinálja és nem megy normálisan, alig gyorsul, ez egy kereszteződésben nem kicsit meg tud szívatni, mert teljesen random a dolog, valamikor úgy megy mint egy kis méregzsák, valamikor meg csak ha elért egy bizonyos fordulatot.

A robogó: Motowell Magnet RS
5,5g-os görgő
Stage6 SportPro variátor
Stage6 Pro Replica kipufogó

Lehetséges gond a karburátor? Érdemes lenne vennem egy ilyen Dellorto karburátort? Meg lehet ezt a manuális szívatós változatot igényesre csinálni?

13000km van a robogóban, érdemes rá még költeni? Volt itt már minden, még hengercsere is, az gyári új, abban lehet 2000km környékén. Meg variátor csere, az is hihetetlen milyen hamar tönkrement, ott is kb szerelési hibára gyanakszom, mert ennyire nem lehet hulladék a stage6, de már a mostanira is tettek hézagolót, mert már "lyukas" azt mondta a szerelő, én nem értek hozzá, nem tudom, hogy lehet az lyukas :D, pláne nem azt hogy mitől, de abban is kb 2-3000km van.

[ Szerkesztve ]

(#79215) lesli.h


lesli.h
aktív tag

Sziasztok!
Kaptam névnapomra 2 db. Michelin City Gripp 2 130/60x13 -as gumit az Aeroxomra. Fel is rakattam a gumissal, de most láttam egy eladó példányt, ahol ellentétes a minta a forgás iránnyal. Vagy az enyém lett rosszul felrakva? Mivel az abroncson két irányú jelölés van Front és Rear így magam nem tudom eldönteni.
Tegnap próbáltam ki először 20Km volt a táv , szerintem nagyon jól tapad a régihez képest.

(#79216) macilaci78 válasza lesli.h (#79215) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha kéitárnyú a gumi (Front/rear), akkor az első és hátsó gumi iránya ellentétes.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#79217) lesli.h válasza macilaci78 (#79216) üzenetére


lesli.h
aktív tag

Köszönöm a gyors választ. Akkor most cseréltessem át az egyiket?

[ Szerkesztve ]

(#79218) Tamás9x válasza lesli.h (#79217) üzenetére


Tamás9x
őstag

Szerintem igen nekem is fordított.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#79219) macilaci78 válasza lesli.h (#79217) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Igen, egy hozzáértő gumissal. Vagy egy olyannal, aki nem kérdez...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#79220) lesli.h válasza macilaci78 (#79219) üzenetére


lesli.h
aktív tag

Köszönöm a segítséget!

(#79221) Grenczii válasza Rivaul (#79212) üzenetére


Grenczii
tag

Így néz ki az én hűtött deknim: [kép][kép] Ez egy Suzuki Address V100é volt, elől egy gumicsővel volt felvezetve a bukótartó mellé a hátra az idomba abban volt szivacs és onnan szívta a levegőt.Alul pedig egy rácsos szivacsos betét volt (amit elhagytam,oda kell még kitalálnom valamit)Elől most egy mini direktszűrő-szerűség van ezt találtam itthon :D

(#79222) molnarpeter válasza Grenczii (#79221) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Alulra dörzsi? Piszok, felverődő víz megáll, a levegő mozoghat. A'la Simson légszűrő :D

Itt amúgy mi mozgatja a levegőt, belül a variátor megoldja?

[ Szerkesztve ]

(#79223) suste válasza molnarpeter (#79222) üzenetére


suste
veterán

a fix tárcsa külső felén mindig lapátok vannak, hogy legyen levegő mozgás

[ Szerkesztve ]

(#79224) molnarpeter válasza suste (#79223) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Köszi, így logikus :R Lánchoz vagyok szokva :D

(#79225) Grenczii válasza molnarpeter (#79224) üzenetére


Grenczii
tag

Lapátok vannak és mivel "nyitottabb" mint a gyári hallod hogy süvít.
Más téma:
Végáttétel csere - primer,szekunder azt össze kell préseltetni hidraulikusan vagy egyiket melegítem másikat hűtöm és satuban összetólni? Malossi primer már megvan Polini szekunder úton van olaszoktól.Ők azok : [kép][kép] Gyári végáttétel 46 ezer után már viseltes.

(#79226) energy4ever válasza suste (#79223) üzenetére


energy4ever
addikt

Ahogy leirtad, ugy hangzott, mintha minden modelnel igy lenne. Vannak olyan CVT-k, amik hites nelkuliek teljesen. Ott nincsenek ilyen, se hasonlo lapatok sem. :)

(#79227) SoulReaver válasza energy4ever (#79226) üzenetére


SoulReaver
veterán

Még nem láttam olyat. Tudnál mutatni párat?

(#79228) nyogo83 válasza Grenczii (#79225) üzenetére


nyogo83
Topikgazda

Siman osszetudod rakni fagyaszto-gazlampa komboval :K

(#79229) energy4ever válasza SoulReaver (#79227) üzenetére


energy4ever
addikt

Suzuki Choi-Nori.
Ha jol tudom Lets II-vel megegyezik par alkatresze a CVT-ben, igy lehet annak sincs hutese ott.
LT-Z50ben sincs. Bar az nem motor, hanem quad.

[ Szerkesztve ]

(#79230) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Sziasztok!

50-es robogót keresnék 150 ezer max 200 ezer Ft ig. Budapesti használatra. Mit tudnátok ajánlani?

Malaguti F12 az amit néztem, kezdetnek. Előre is köszönöm a tippeket. :R

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#79231) Tothgera30 válasza Mr.Grincs (#79230) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Scarabeo/Liberty/Sportcity. Pestre mindenképp nagyobb kerekűt néznék (mondjuk amúgy is). ;]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#79232) SoulReaver válasza energy4ever (#79229) üzenetére


SoulReaver
veterán

EZ a Choi meg lt-z50 lánccal továbbítja a hátsó keréknek az erőt, nem közvetlen a szíjjal hajtja meg, mint a robogóknál. Gondolom az áttételezés miatt, nem a szíjtárcsák melegednek.

(#79233) energy4ever válasza SoulReaver (#79232) üzenetére


energy4ever
addikt

Lenyegtelen. A tobbi robogonal ahol szugseges van plusz fogaskerek cvt utan. Ezeknel meg nem kozvetlenul a ket fogaskerek er ossze, hanem lanc van koztuk...
De itt egy kozvetlenebb pelda is akkor: Suzuki Lets AZ50 X. Elvileg ezis hutes nelkuli cvt-s.

(#79234) SoulReaver válasza energy4ever (#79233) üzenetére


SoulReaver
veterán

És most kerestél pár mocit, amiben más a hajtás meg nincs a variátor külsőtárcsán lapat, és?

(#79235) tothferenc


tothferenc
senior tag

Sracok, Aprilia Scarabeo 200 mennyire ajanlott?! Ismimnek mennenk megnezni, nagyvasrol valt varosi robogora. Inges, zakos kozlekedeshez nezte ki [link] ezt. :R

i5 2500k + 8GB RAM + Gigabyte R9 270X 4GB ~ iPhone 13 mini - MediaPad M3

(#79236) energy4ever válasza SoulReaver (#79234) üzenetére


energy4ever
addikt

Ember! Te kerted!!! :W

(#79237) tothferenc válasza syler123 (#79214) üzenetére


tothferenc
senior tag

Nekem is ilyen robogom van, gyari mikuni karbival, stage6 varoival, de semmi ilyen nincs vele. Hajtassal minden oke? Gorgo, szij, rugok?

[ Szerkesztve ]

i5 2500k + 8GB RAM + Gigabyte R9 270X 4GB ~ iPhone 13 mini - MediaPad M3

(#79238) kk831228


kk831228
addikt

Üdv!!

Kymco B&W 50 ,2T - vel kapcsolatban lenne egy kérdésem.
2 havernak is van és mindkettő ugyanazzal a hibával van. Önindítóval nem indul be egyik sem... 1 rúgásra meg bármikor indul mindkettő. Az egyiken már volt elég sokminden próbálgatva és ráhagyták... Önindító, autóaksival rásegítés stb...

Mindkettő új gyertyával első indításra beindult, de utána megint semmi...

Van itt valaki Kymco szaki, aki vágja az ilyen problémát... :R :)

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#79239) energy4ever válasza kk831228 (#79238) üzenetére


energy4ever
addikt

Gyertyakep milyen? :F

(#79240) SoulReaver válasza energy4ever (#79236) üzenetére


SoulReaver
veterán

Igen, mert a robogók 99%-nak a cvt hajtásában van hűtés...

Az ilyen kuntakinte mocikba meg nincs... Nyilván azért nem olyan elterjedt egyik sem, mert "szarok"... Nem minden jármű tökéletes, amit kiadnak... :)

(#79241) sityupityu válasza syler123 (#79214) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Erősen lehúzásszagot érzek abban amit mondasz. 2-3000 kilométer után kilyukadó vario...? :N

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#79242) kk831228 válasza energy4ever (#79239) üzenetére


kk831228
addikt

Nem tudom, rákérdezek... Most pl. az egyik be lett indítva, majd leállít és egyből indítva beindult önindítóval...Ebbe zsírúj gyertya van most... De szerintem ha állt volna 10 percet már nem indult volna...

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#79243) CartmanLand0 válasza kk831228 (#79242) üzenetére


CartmanLand0
senior tag

Nekem Mala F12 volt ilyen ... de ahogy olvastam sok F12 küzdött önindító problémával. Hidegen nem inditott ... ha berugtam, mentem vele, bemelegedett utána egyböl indult gombnyomásra ... ha állt 5-10 percet akkor már csak a rugás segített.

A jó hírnévhez egy élet munkája kell ... a lerombolásához elég egy perc ...

(#79244) syler123 válasza tothferenc (#79237) üzenetére


syler123
veterán

Eddig nekem sem volt gondom vele. De pl ma hazafele jövet az utolsó utcában már csak 70 volt a vége, nem húzott, lehet holnap tolhatom :D

Sityupityu: úgy rémlik megkaptam a korábbi variót, de már a másik szerelő mindta, hogy kezd kilyukadni a variátor... Ugye ez már a 2. Stage6 variátor.

[ Szerkesztve ]

(#79245) energy4ever válasza SoulReaver (#79240) üzenetére


energy4ever
addikt

Azert nem elterjedt, mert Japan belpiacos a nagy reszuk azoknak, amikbrn ez a cvt osszeallitas van. Kint eladtak csak az egyik modelbol 1,4millio peldanyt. Ha azt nezzuk, hogy belpiacos, ugy kimondottan jo eredmeny! Foleg, hogy csak 2003-2007ig gyartottak, egy ev megszakitassal.

(#79246) tothferenc


tothferenc
senior tag

Srscok, tudna valaki segiteni, hogy a 4 csatlakozos vakkumos benzincsapnak melyik csove hova megy?!

i5 2500k + 8GB RAM + Gigabyte R9 270X 4GB ~ iPhone 13 mini - MediaPad M3

(#79247) kk831228 válasza CartmanLand0 (#79243) üzenetére


kk831228
addikt

Az egyiken próbálkoztak az önindítóval de nem változott... :R

De csak arra kellene keresgélni szerintem is, lehet sok áramot vesz fel és gyújtásra már kevés, franc tudja...

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#79248) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Aprilia Scarabeo Cento történet 6. rész.

Megérkeztek az alkatrészek a motorhoz, amik mai napon beépítésre kerültek. Fontos tényező volt a gyár állapot és menetdinamika megtartása.

Kapott: Athena Original erősített ékszíjat, Malossi 15x12mm-es 8,3gr-os görgőszettet, és RMS variátor csúszka szettet (Minarelli 100).

Az eredmény egy lent nyomatékosabb, lényegesen gyorsabb motor lett. Persze nem mertem kipróbálni a végsebességét (gondolom a sebességmérő becsúszna a három számjegyesek közzé), több okból sem, de azt hiszem ezt vártam ettől a kis méhecskétől.





"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#79249) Grenczii válasza tothferenc (#79246) üzenetére


Grenczii
tag

[link] Talán segít

(#79250) tothferenc válasza Grenczii (#79249) üzenetére


tothferenc
senior tag

Sokat, koszi :R

i5 2500k + 8GB RAM + Gigabyte R9 270X 4GB ~ iPhone 13 mini - MediaPad M3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.