Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Linksys WRT54G/GL/GS router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) 10GoBall


10GoBall
aktív tag

Mivel spagócátlan hálózatokban nagyon kezdő vagyok, egy kis segítséget kérnék.

Ezen router beszerzése van tervbe véve, de vétel előtt kellene felhasználói vélemény.
- Képes-e a router 5-6 lakótelepi vasbeton falon rendesen átküldeni a jeleket?
- Van-e kívánalom a pc-ben lévő kártyával kapcsolatban? 1db noti és 3db asztali lenne rákötve.
- Kábelnetet is meg tud-e osztani rendesen?

Válaszokat előre is köszi!

A temető is azokkal van tele, akiknek igazuk volt.

(#102) Amper válasza 10GoBall (#101) üzenetére


Amper
tag

Szinte biztos, hogy nem lesz jó a jelerősség (ha egyátalán lesz) 5-6 falon keresztül.
:U

- Panasonic FZ30 - Debian ETCH -

(#103) 10GoBall válasza Amper (#102) üzenetére


10GoBall
aktív tag

Köszi a gyors válasz. :R

Kábel nélkül akkor ez nem is megoldható?

A temető is azokkal van tele, akiknek igazuk volt.

(#104) Amper válasza 10GoBall (#103) üzenetére


Amper
tag

Erre a routerre lehet csatlakoztatni külső antennát, illetve van lehetőség az adóteljesítmény növelésére is.
:U
Talán nézd meg itt:
[link]
[link]

- Panasonic FZ30 - Debian ETCH -

(#105) 10GoBall válasza Amper (#104) üzenetére


10GoBall
aktív tag

Köszi! Szívom magamba az infót!

A temető is azokkal van tele, akiknek igazuk volt.

(#106) S.J.M.


S.J.M.
senior tag

Hi!
Wrt54g ver7.0-ás routerem van és mostanában olyat csinál hogy nem látható a hálózat wirelessel, hiába csinálok akármit (többször is ki húztam a konnektorból majd vissza) az SSID sugárzás is be van kapcsolva de egyszerűen nem látom a hálózatot a géppel, amibe egy X-micro 108mbps-es wireless kari van. Majd egy kis idő (5 perc- fél óra) megjavul mint ha mi sem történt volna. Mi lehet a baj? Rossz a router?

Egyes számítások szerint az emberi agy tárolókapacitása 1 trillió bit, vagy 1164153 gigabyte.

(#107) Integra válasza 10GoBall (#101) üzenetére


Integra
titán

lehet kapni hozzá nagy teljesítményű antennát, de az sem garancia, kikell próbálni
bár sanszos hogy képes rá, kb 13e körül van


[Szerkesztve]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#108) 10GoBall válasza Integra (#107) üzenetére


10GoBall
aktív tag

Thx. Azért nem egy olcsóság egy ilyen cugehör: router kb. 16-17k, antenna 13k, kártyák 6-8k/db. Három gépnél 48-54k. Na de a kényelem!

Ezek az antennák veszik a végpontok jeleit? Vagy ott is tuningolni kell?

A temető is azokkal van tele, akiknek igazuk volt.

(#109) Integra válasza 10GoBall (#108) üzenetére


Integra
titán

én a gl routerem 21ezerért vettem. miután először egy dlinket vettem és egy nagy rakat fos volt és garanciában cserélték bontatlanra, lemondtam róla és vettem a linksyst...
szóval a linksys név mögött tudás is van. minőségnek ára van.

én családi házban lakom, vasfödémen keresztül a gyári hozzá tartozó antennával semmi bajom, mind notebook, mind pda simán veszi a jelet és stabil, bár az 54mbitet nem mindig tudja, van hogy csak 48at. 3 szintes ház, és a kertben is fogom a jelét.

végpontoknál mit értesz?

[Szerkesztve]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#110) 10GoBall válasza Integra (#109) üzenetére


10GoBall
aktív tag

Nagyon köszönöm.
Végponton a klienseket érteném. A routerre 3 különböző helyen lévő asztali pc és egy noti lenne rákötve. A lakás per-pill bérelve van - szerencsétlen kolléga építkezik- és nem akarná szétfúrni a bérleményt. Három fia viszont szétszedik ha addig is net nélkül kéne tengetni nyomorúságos életüket. Szóva erre kéne valami használható megoldás.
Linksys valóban nem rossz név a piacon, itt a mh-en is eme gyártmányt használjuk spagócásbam. Személy szerint nekem viszont egy régi D-Link van már vagy 2,5-3 éve, de -lekopogom- semmi gondom nem volt vele. Igaz az is vezetékes.

A temető is azokkal van tele, akiknek igazuk volt.

(#111) Zsol


Zsol
csendes tag

Sziasztok!

Linksys WRT54G-D2 -nél mit jelent a D2, nem tudja valaki? :F

(#112) S.J.M. válasza S.J.M. (#106) üzenetére


S.J.M.
senior tag

Hát a helyzet változatlan lehet hogy a wrt54g(l) jó router de a hetes változata nagyon nem jött be nekem, vagy sikerült egy rossz példányt kifognom ebblő gari lessz és remélem visszaveszik. :F :(

Egyes számítások szerint az emberi agy tárolókapacitása 1 trillió bit, vagy 1164153 gigabyte.

(#113) And válasza Zsol (#111) üzenetére


And
veterán

Annyit lehet megtudni a WRT54G-D2 -ről, hogy eredetileg ilyen típusjelzéssel adták ki a WRT54G v3.1-es hardververziót (gyári számának első négy karaktere: CDF9), amelyen az előlap bal oldalán lévő 'Cisco systems' feliratú világitó gombbal aktiválhatóvá vált a 'Secure Easy Setup' nevű feature a routeren. Ez a gomb különben már a v3.0-nál is adott volt, de állítólag azon még nem aktiválta ezt a funkciót.
A német nyelvű Wikipedia-n azt is írják, hogy a WRT54G v6.0-ás (gyárilag VxWorks-alapú firmware-rel szállított) hardver nem más, mint a WRT54G-D2 egy újabb verziója. Ebben a hardverben már csak az 5.0-tól felfelé szokásos 8MB RAM és 2MB flash (az előző verziókban kétszer ennyi volt) található.

(#114) Zsol válasza And (#113) üzenetére


Zsol
csendes tag

Köszönet a segítségért! :R
Több helyen is kering német nyelvű setup-os, félek ez is az, azt meg elég nehéz konfigurálni... (mármint ha nem beszélek németül :) )

(#115) And válasza Zsol (#114) üzenetére


And
veterán

Vannak különféle nyelvű verziók, ez igaz, de pl. a német nyelvű neve a leírások szerint WRT54G-D2 DE. Önmagában a D2 nem a nyelvet jelenti. Ha mégis más lenne, mint az angol, még mindig feltolhatsz rá egy külső firmware-t, és meg van oldva.

(#116) Flashcash válasza S.J.M. (#112) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Csinálj egy resetet a routeren (reset gomb 5 mp.-ig), rakd fel a gyári honlapon levő firmware-t hozzá, majd ismét reset. Ha ezek után sem jó akkor gariztasd.

[Szerkesztve]

(#117) S.J.M. válasza Flashcash (#116) üzenetére


S.J.M.
senior tag

Reset volt már vagy 5x. Firmware még nincs a honlapon sőt ver7-es még egyáltalán nincs is a Linksys oldalán.

Egyes számítások szerint az emberi agy tárolókapacitása 1 trillió bit, vagy 1164153 gigabyte.

(#118) ftc


ftc
nagyúr

nem kéne átneveetni a a totyikot? itt mindenről beszélünk már és nemcsak a WRT54GL-ről...

(#119) CWorm válasza ftc (#118) üzenetére


CWorm
aktív tag

Szerintem ilyenek még bőven beleférnek a totyik profiljába, végülis a routernek a különböző változatairól is eshet szó.:)

Félig ember, félig medve, félig disznó

(#120) Integra válasza And (#113) üzenetére


Integra
titán

hm
na most megnézem a pontos számokat a routeremen, hogy akkor ebben mi van, vagyis mi volt eredetileg :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#121) ngabor2 válasza ftc (#118) üzenetére


ngabor2
nagyúr

átneveztem. remélem aki keresi, megtalálja...

közben úgy döntött a cuccom, hogy mégis megy rajta a wlan. ennek örülök. ha minden igaz, holnap kapok egy jó kis wlan kártyát, és akkor eltűnik a szobámból még egy vezeték. és lesz 2 felesleges integrált hálókártya az alaplapomon :D

(#122) FaBatka


FaBatka
aktív tag

Tisztelt Nagyérdemű!

A következő lenne a problémám. Van egy Wrt54G V2-es router, ami egyszercsak elfáradt. Azért fordultam a fórumhoz, mert a következőket csinálja:
ha a munkahelyi hálóra kötöm a WAN porton keresztül és a benti gépemet pedig egyik lan portjára, akkor teljesen jól müxik, de csak switchként, ha jól vettem észre. Viszont, egymagában nem akar menni az istennek sem. DHCP ment eddig rajta, de most nem akar. Próbáltam az asztali gépet fix ipre állítani és úgy elérni, de nem ment. Reset volt, hosszabb ideig is mint 5mp, de egyelőre nincs javulás.

Ötletek?

Mindegy mit csinálsz a Windowsban, a Nagy Kék Halál úgyis ítélkezik feletted...

(#123) kiskakas válasza FaBatka (#122) üzenetére


kiskakas
senior tag

Amit leírtál érdekes :) Tuti a WAN portba kötötted a munkahelyi utp-t?
mert ha igen, a géped meg az egyik switch portjára és ígyis megy a net, az elég hard lenne,
főleg gyári firmware-el!

Alapvetően hogy használtad a wrt-t? adsl-en volt, kabelmodemen? Ez azert fontos,h pppoe, dhcp, stb mi volt beallitva? En dhcp-re tippelek, mert akkor, HA a munkahelyeden
dhcp-vel osztjak a cimet, amikor feldugtad a melohelyen,kapott egy ip-t.. a sajat gepednek pedig a linksys osztott ki egyet.

Ha ez a helyzet, akkor nagyon halott nem lehet a router, legalabbis a dhcp resze mukodik ;) Mikori fw van rajta? Probaltal ujabbat? Akár gyárit?

(#124) FaBatka válasza kiskakas (#123) üzenetére


FaBatka
aktív tag

Akkor csak sorban:

-tuti hogy a WAN be csatlakzik
-gyári firmware van benne(a felhasz. akitől elhoztam kezdő nagyon)
-kábelmodem volt(UPC)
-DHCP szerver futott rajta
-a munkahelyen természetesen van dhcp szerver(win2k3) és attól kaptam az ip-t nem a linksystől

Mindegy mit csinálsz a Windowsban, a Nagy Kék Halál úgyis ítélkezik feletted...

(#125) ebx


ebx
aktív tag

Sziasztok,


Egy wrt54g-t vettem, v5.1-es gyári rendszer van rajta (nem L-es).

VPN kapcsolatot szerettem volna vale beizzítani, de nem sikerül... végigjártam az összes beállítást. A netmegosztás megy

Sikerült valakinek ilyesmi?

For every complex problem, there is a solution that is simple, neat and wrong.'' H.L. Mencken

(#126) Vai válasza ebx (#125) üzenetére


Vai
csendes tag

Nekem totál lamer jellegű kérdésem lenne. Adott ez a Linksys ruti, rajta két antennával. Melyik mire szolgál? Egyik fogad, másik ad? Azért kérdezem mert szeretném megosztani a netem a velem szembe lakó haverommal (kb 50 méter) és jó ötlennek tűnik az irányított kültéri antenna használata. Ötlet?
THX :R

Üldöz a munka, de én gyorsabb vagyok nála!

(#127) And válasza Vai (#126) üzenetére


And
veterán

''Adott ez a Linksys ruti, rajta két antennával. Melyik mire szolgál? Egyik fogad, másik ad?''
Nem, ez így nem igaz. Hogy pontos legyek, egy külső firmware-rel akár ilyesmire is rávehető a WRT54G-sorozat, de ennek csak nagyon speciális esetekben lehet célja. Az például elég nagy szívás lenne, ha az ember kültéri antennát akarna rácsatlakoztatni, és csak az adóoldalra tenné ;).
A módszer neve, amiért egyes routereken két antenna van: (spatial) diversity. Azért találták ki, hogy a beltérben jelentkező visszaverődés és többutas terjedés okozta vételi problémákat (helyi interferenciát) enyhíteni lehessen. Diversity-módban is egyszerre csak egy antenna lehet aktív. Az AP / router választja ki az aktuálisan használtat aszerint, hogy a vétel éppen melyiken jobb (pontosabban: antennát vált az elektronika, ha a vétel hibás lesz az aktuális antennával). Az átkapcsolási idő természetesen igen rövid, 1 ms-nál rövidebb idő alatt megtörténik. Itt olvashatsz róla bővebben: [link].
Kültéri antenna esetén letekered a két gyári vacakot, simán rácsatlakozol az egyik csatlakozóra az antennakábellel, és kész. Gyári firmware-rel úgysem tudsz beavatkozni az átkapcsolási folyamatba, és mivel a másik aljzat üresen marad, azon a router nem is tud jelet venni, így nem is fogja kiválasztani. A DD-WRT - meg gondolom más külső firmware-ek is - lehetőséget ad a fix antennaoldal kiválasztására: az automatikus kiválasztáson (diversity) túl megszabhatod, hogy adás- és vételoldalon éppen melyik csatlakozó legyen használva. Mint írtam, külső antennánál célszerű ezeket a default értéken hagyni (auto), esetleg fixen kiválasztani az adott oldalt, de keverni nem szabad az adás/vétel oldalt, mert az AP nem fog működni.

[Szerkesztve]

(#128) Vai válasza And (#127) üzenetére


Vai
csendes tag

Akko ezek szerint úgy működik, mint a hagosítá során általunk használt rádiós true diversity cuccok.

Ha jól fogom ugrade-del lehetőség lenne egy külső és egy belső antenna használatára is? Pölő ha történetesen hugom laptopját akaránk házon belül wlan-al haszálni. Jelenleg a net házon belüli megosztására funkcionál a cucc.

Thx Stonehenge, akarom mondani And :)

Üldöz a munka, de én gyorsabb vagyok nála!

(#129) And válasza Vai (#128) üzenetére


And
veterán

''Akko ezek szerint úgy működik, mint a hagosítá során általunk használt rádiós true diversity cuccok.''
Nagyjából igen, bár egy hangosításhoz használt tunernél a diversity megoldása valszeg bonyolultabb (két külön demodulátornak kell lennie: nem lehet csak az antennajeleket kapcsolgatni, hisz analóg audió alkalmazásnál nincs lehetőség a ''jelcsomag'' megismétlésre).
''Ha jól fogom ugrade-del lehetőség lenne egy külső és egy belső antenna használatára is?''
Akár arra is, de természetesen nem egyidőben, ill. az átváltást Neked kell megcsinálnod a webes kezelőfelületen. Ezzel a két antenna állandó ki/be csatlakoztatását tudod megspórolni, bár már az is valami ;).

(#130) htoms


htoms
tag

Sziasztok. Ha lenne valakinek egy wrt54GL -es routere eladó akkor az keressen meg legyen szives.

Thx.
:R

(#131) ngabor2 válasza htoms (#130) üzenetére


ngabor2
nagyúr

nézz szét az aprón, hátha találsz...

most épp nem láttam, de a kérést oda is beírhatod, hátha...

(#132) Integra válasza htoms (#130) üzenetére


Integra
titán

hááááát
ha majd lesz full gigabit lanos új GL router, akkor talán.. :)
egyébként meg vegyél egyet, érdemes, ne azt a ''pár'' ezer ft különbséget nézd
borzalmasan jó router, első dolgot hogy feldobsz rá egy dd-wrt cuccot és nem hiszed el mid van:) olcsó húsnak híg a leve, örök szabály

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#133) htoms válasza Integra (#132) üzenetére


htoms
tag

áhh értem én köszi :) van egy asus wl-500gP m azon is DD-WRT fut ma óta, eddig oleg ment. Csak a wifi teljesítményével nemvagyok megelédve. Ugyanazokkal a kliensekkel a régi 2 antennás 11Mbit-es SMC 7004VWBR tökéletes volt mondhatni, ezzel meg néha le le szakadoznak a kliensek. Szal szép, jó de csak otthonra. Nekem meg két épület közé kellene. Tudom antanna csere. Az nem is baj mert lesz, csak ha ment a régi vacakkal ami semmit nem tudott akkor az uj vacak is menjen :D Szóval ezért lesz WRT54GL, de találtam is már, reggel megyek érte. Lehet iszok egy kv-t aztán tekerek is :D Igaz 9-re beszéltük le de addi már kár lefeküdni :Y

[Szerkesztve]

(#134) Integra válasza htoms (#133) üzenetére


Integra
titán

egész jó nekem a wifi része is
3 szintes ház középső szintjén van, vasfödém lefelé és felfelé is, tetőtérben vagyok, itt is stabil a pda-nak meg a notinak, pc kábellel van rádugva természetesen, nappaliban is stabil a wifi és még a kertben is.
azt nem mondom hogy az 54mbit konstans, de 48 alá nem igazán ment még. egyszerűen a vasfödém és a légkör befolyásolja

csak aztán le ne fagyj a bringáról:DDD

[Szerkesztve]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#135) kymco


kymco
veterán

Sziasztok!
Már több het-hónapja szívok az alábbi problémámmal....
Van egy wrt54g-s routerem (v5).
Ey ADSL kapcsolatot szolgál ki és jelenleg rá van kötve egy asztali pc fixen az RJ45-ös csatijára.
Időnként szoktamegy HP notit is használni és itt jön a WLAN áldásos szabadságérzete... azaz csak jött.
Először azt vettem észre, hogy valami nem kóser a noti és a router között időnként. Ekkor az volt a jellemző, hogy bár a notiról láttam a routert (konfigurálni is tudtam, ha akartam), de nem ment ki az internetre... Ekkor kikapcsoltam a noti wlanját, majd vissza, és minden helyrejött (közben a feleségem a pc-rőlgond nélkül netezett).Majd ez a hiba egyre gyakrabban jött elő, mára pedig állandósult.
Erre mérgemben direktben, kábellel csatlakoztattam a notit, és ekkor jött a döbbenet, mert így sem értem el az internetet. Végső kétségbeesésemben teljesen újratelepítettem a notira a winxp-t mindenestűl, de semmi.
Megfigyeltem korábban, és végül most is ez van, ha nem éri el az internetet, akkor az a routertől kapott ipcímen és maszkon is látható. A router alapból úgy volt konfigurálva, hogy 192.168.1.1-őn érem el, 192.168.1.100-tól oszt ki 51-ig címeket C osztályú maszkkal a routert gateway-kéntbeállítva (Most a pc-nél vagyok működik is 192.168.1.138/24). De ha a notival dolgoznék, akkor rendre B osztályú subnetmaskot kapok, és az ip címtartományon túli címet is (pld 192.168.1.203/255.255.0.0), továbbá nincs beállítva a gateway. Manuális beállítások és és a dhcp szolgáltatás kikapcsolása sem segít....
Gondoltam, hogy a notival van gond, de bent a melóhelyen igaz egy Cisco routerrel, és vezetékesen de gond nélkül megy.....)
Tud valaki segíteni?

www.refujvaros.hu

(#136) kymco válasza kymco (#135) üzenetére


kymco
veterán

Most a melóhelyről netezem a notival gond nélkül... Mi lehet a baj?

www.refujvaros.hu

(#137) kymco válasza kymco (#135) üzenetére


kymco
veterán

UP! :)

www.refujvaros.hu

(#138) Horvee


Horvee
tag

Sziasztok!

Most egy WRT54GL router beszerzésén gondolkodom én is mivel most itt a PH-n nagyon jóáron lehet kapni :))
olyan kérdésem lenne hogy ez hackelt firmware-el tudd-e olyat hogy portonkénti sebesség állítás?(mármint az internet felé)

A válaszotokat előre is köszönöm :R

üdv Horvee

(#139) And válasza Horvee (#138) üzenetére


And
veterán

A dd-wrt firmware például tud QOS-t, de konkrét határsebességet csak a LAN-portokra tudsz beállítani, és ott sem lehet szabadonválasztott értéket beírni, hanem menüből kell választani (256kbps, 512k, 1M, 2M, 5M, stb.). Ezen kívül különféle prioritást - öt fokozatban - tudsz beállítani MAC-címek, hálózati maszk (IP-címek), ill. hálózati szolgáltatások (protokolok és UDP/TCP-portszámok) szerint, ezek már a wlan-kapcsolatra is vonatkoznak. Azt is megadhatod, hogy a QOS-szolgáltatás a WAN- (internet-) portra vagy a belső (LAN és WLAN) forgalomra vonatkozzon.

(#140) Flashcash válasza kymco (#135) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Nem szabadna ilyen ip-t kiosztania a routerednek. Esetleg ezeken a pontokon érdemes megnézni mit állított be magának: [link] [link]
Nyomj rajta egy resetet, majd állítsd be újra ezekkel a beállításokkal mennie kellene:
DHCP server enable
Max user szám: 10
DHCP Client lease time: 0
Subnet mask: 255.255.255.0

(#141) zoa


zoa
tag

Lenne egy kerdesem.

Vettem egy linksys wrt54gl wireless routert. Mivel vezeteknelkulire szeretnenk allani a cegnel is. A gondom az lenne hogy meg lehet e oldani azt hogy a szerver felcsatlakozna a netre es a router internetr portjaba bedugom a szerverbol kijovo kabelt. igy a router a szerverre lenne kotve ami kiszolgalna a netet meg tuzfalat meg mindent es a gepek meg a routerrol wifin netelnenek?

Kedvenc szinem a szivarvany

(#142) S.J.M. válasza zoa (#141) üzenetére


S.J.M.
senior tag

Szerintem így nem lehet alap firmware-el. De mire kell a szerver? Úgy nem jó hogy a routert kötitek egyből a netre a szervert meg az egyik LAN portjába? Többi gép meg wifi-n keresztül.

Egyes számítások szerint az emberi agy tárolókapacitása 1 trillió bit, vagy 1164153 gigabyte.

(#143) zoa válasza S.J.M. (#142) üzenetére


zoa
tag

Azert nem akarom hogy a routerbe menjen egybol a net mert akkor a sok huje aki neha leul a gephez sok minden szarsagot leszedne. Igy a szerver megfogja, amit meg kene. es a tobbit engedi csak at. Ezert gondoltam hogy nem is kotom be a routerbe az intenet reszt de ugy meg nem ossza szet a szerverrol a netet.

Kedvenc szinem a szivarvany

(#144) S.J.M. válasza zoa (#143) üzenetére


S.J.M.
senior tag

És úgy nem jó hogy net --> server --> router lan portja --> wifi --> többi gép? Tehát a router LAN portjába dugod a servert.

Egyes számítások szerint az emberi agy tárolókapacitása 1 trillió bit, vagy 1164153 gigabyte.

(#145) zoa válasza S.J.M. (#144) üzenetére


zoa
tag

DE az tokeletes de ugy vmiert nem ossza szet a netet csak a tobbi gep latja a szervert es ennyi

Kedvenc szinem a szivarvany

(#146) Amper válasza zoa (#145) üzenetére


Amper
tag

Milyen szerverről van szó? Milyen szolgáltatásokat nyújt (DNS Proxy DHCP DC) esetleg ISA szerver ...?
Attól függ, hogy hogyan kell beállítani. Amúgy ahogyan gondoltad, úgy működnie kell.

- Panasonic FZ30 - Debian ETCH -

(#147) zoa válasza Amper (#146) üzenetére


zoa
tag

Igazabol en csak dns es dhcp szerverkent akartam hasznalni. De tegnap illetve ma hajnali 1 kor feladtam mivel reggeltol jonnek a jomunkasemberek dolgozni. Igy siman bedugtam az adsl modemet a routerbe es ugy osztottam szet a netet. Ma este ujra probalkozom hatha.

Kedvenc szinem a szivarvany

(#148) Amper válasza zoa (#147) üzenetére


Amper
tag

Ha a szerver a dhcp szerver is, akkor el kell érned, hogy a munkaállomások onnan kapják az ip címeket. Ennek érdekében ki kell kapcsolni a routeren a dhcp-t, és úgy működnie kell.
(Habár láttam, hogy egy másik topicban már említetted, hogy nem sikerült).

- Panasonic FZ30 - Debian ETCH -

(#149) S.J.M. válasza zoa (#147) üzenetére


S.J.M.
senior tag

És ha kikapcsolod a routerben a DHCP szervert és a kliens gépekben a szerver IP címét adod meg átjárónak és beírod a szolgáltatód DNS címét akkor működhet nem?

Egyes számítások szerint az emberi agy tárolókapacitása 1 trillió bit, vagy 1164153 gigabyte.

(#150) kymco válasza Flashcash (#140) üzenetére


kymco
veterán

Nos én meghülyülök.... Beállítottam az ajánlottakat (192.168.1.100-tól 10 cím)... erre benyomja a DHCP kiszolgáló az asztaligépem IP címét 192.168.1.2xx-re és nincs internet már itt sem.... Érdekesség, hogy ekkor a DHCP kiszolgáló nem a 192.168.1.1, hanem 192.168.1.121-re változik. Tehát ekkor nincs gateway beállítva, más tartományban adja az ip címet, és a DHCP kiszolgálomnak is más címet állít be már az asztali gépemen is. :F
Reset... áramtalanítás.... pc újraindítás.... router újrakonfigurálás és számos kapcsolatjavítás után értem el, hogy újra netezhetem, de ekkor is a beírt 255.255.255.0 maszk helyett 255.255.0.0 maszkkal.... De legalább megy a net.... Döglődik a routerem? :F Honnan veszi a pc-m a DHCP kiszolgáló eltérő ipcímét? stb stb....

www.refujvaros.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.