Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Linksys WRT54G/GL/GS router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#127) And válasza Vai (#126) üzenetére


And
veterán

''Adott ez a Linksys ruti, rajta két antennával. Melyik mire szolgál? Egyik fogad, másik ad?''
Nem, ez így nem igaz. Hogy pontos legyek, egy külső firmware-rel akár ilyesmire is rávehető a WRT54G-sorozat, de ennek csak nagyon speciális esetekben lehet célja. Az például elég nagy szívás lenne, ha az ember kültéri antennát akarna rácsatlakoztatni, és csak az adóoldalra tenné ;).
A módszer neve, amiért egyes routereken két antenna van: (spatial) diversity. Azért találták ki, hogy a beltérben jelentkező visszaverődés és többutas terjedés okozta vételi problémákat (helyi interferenciát) enyhíteni lehessen. Diversity-módban is egyszerre csak egy antenna lehet aktív. Az AP / router választja ki az aktuálisan használtat aszerint, hogy a vétel éppen melyiken jobb (pontosabban: antennát vált az elektronika, ha a vétel hibás lesz az aktuális antennával). Az átkapcsolási idő természetesen igen rövid, 1 ms-nál rövidebb idő alatt megtörténik. Itt olvashatsz róla bővebben: [link].
Kültéri antenna esetén letekered a két gyári vacakot, simán rácsatlakozol az egyik csatlakozóra az antennakábellel, és kész. Gyári firmware-rel úgysem tudsz beavatkozni az átkapcsolási folyamatba, és mivel a másik aljzat üresen marad, azon a router nem is tud jelet venni, így nem is fogja kiválasztani. A DD-WRT - meg gondolom más külső firmware-ek is - lehetőséget ad a fix antennaoldal kiválasztására: az automatikus kiválasztáson (diversity) túl megszabhatod, hogy adás- és vételoldalon éppen melyik csatlakozó legyen használva. Mint írtam, külső antennánál célszerű ezeket a default értéken hagyni (auto), esetleg fixen kiválasztani az adott oldalt, de keverni nem szabad az adás/vétel oldalt, mert az AP nem fog működni.

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.