Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Linksys WRT54G/GL/GS router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) q2w3


q2w3
senior tag

Akkor azt írom, hogy biztos mert egy torrentet töltök ami össz visz 50Kb/s a fel és letőltési sebesség és nem megy el mellette egy nyamvatt Counter-Strike. 150-880 pin között mozgok.
A BF 2142 meg egymaga szaggatt neten és singleben meg nem(ott 150-200 pin).

(#202) Amper válasza Gh0sT (#199) üzenetére


Amper
tag

DD-WRT Services:
[kép]
[link]

[Szerkesztve]

- Panasonic FZ30 - Debian ETCH -

(#203) Gh0sT válasza q2w3 (#201) üzenetére


Gh0sT
addikt

Nálam most fut egy torrent kb. 300 ügyféllel, 150-200 KB/sec leöltési 50 KB/sec feltöltési sebességgel. A másik gépen megy egy online rádió, a harmadikon Skype, MSN. Semmi sem szaggat, tudok letölteni, felölteni, játszani mondjuk nem próbáltam. A pingem 10-20 ms. Mondjuk Cfosspeed-et használok.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#204) DeepDish válasza Gh0sT (#203) üzenetére


DeepDish
őstag

cfos az oka ,nem a router sajnos!! :C

(#205) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Valaki találkozott azzal a problémával, hogy a Torrent egy idő után teljesen befagyasztja a netet? Böngészni, leveleket nézni nem lehet mellette, pedig nem is viszi el a teljes sávszélt. Ha leállítom a Torrentet, akkor utána megy minden rendesen egészen addig, amíg ismét el nem kezdem a letöltést. Router restart általában megoldja a problémát. Cfosspeedet használok, firmware frissítés volt. Egyéb ötlet?

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#206) Gh0sT válasza Gh0sT (#205) üzenetére


Gh0sT
addikt

Érdekes, hogy az alap firmware-rel nagyon ritkán jelentkezett a probléma, ellenben a DD-WRT-vel 2 perc alatt meghalt minden. Most feltettem a Tomatot, megnézem azzal mi lesz.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#207) q2w3 válasza DeepDish (#204) üzenetére


q2w3
senior tag

Mi az a Cfos és mennyi és hol lehet kapni?
Kb mennyit javít?

(#208) Winner_hun válasza q2w3 (#207) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ph-n topik: [link]
Leírás: [link]
Hivatalos honlap: [link]
Ára: [link]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#209) Motaba78


Motaba78
őstag

Korábban emlitettem hogy nekem egy wrt54gc linksys routerem van, na megoldodni látszik a probléma, egy gyári resetet csináltam rajt és ugy tünik most jó.
Mi lehetett a kiváltó ok amiért resetelni kellett ?
Vagy ezek a dolgok ilyenek ? néha meg kell csinálni ?

(#210) _seth_


_seth_
veterán

Ebben a routerben be lehet olyat állítani, hogy ip/mac alapján a netet korlátozza? pl 25le/5kb/sec fel?

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#211) kezu


kezu
tag

Udv,

SIkerult nekem is beszereztnem egy gl routert, mar ra is nyomattam a tomato firmwaret

Viszont lenne egy kerdesem, megpedig, h hogyan tudom lepassolni a wireless halot? Mert a wless securityt neztem, de ott nem igazan talaltam normalis megoldast, nekem vmi egyszeru pass kene, pl 1234, de a wless sec.ben csak ilyen 16bites dolgok vannak (nem ertek hozza)...

A mac cim szerint mar megtudtam szurni a halozatot, de nemtom melyik a jobb, mivel csak 1 laptop van, igy a mac cim szures is eleg, de azert jo lenne lepassolni is:D

(#212) Szakos


Szakos
csendes tag

Sziasztok,

Meguntam az SMC routerem szarakodását, ráadásul meg is mekkent. Valószínű csere készülék lesz belőle, de ráfizetéssel egy Linksys-re cserélném. Ezért szeretném kérdezni, hogy melyiket érdemes most venni G, GL, GS. Amennyit már utána néztem jelenleg a GL tudja biztosan a nem gyári firmeket is kezelni, a G és a GS le lettek nagyon butítva már amik az új hardveres variációk. Vagy lehet még boltban a régebbit is kapni ?
A kérdésem az, hogy lehet-e ezzel a routerrel olyat beállítani, hogy egy rákapcsolt Wlan-os cucc aminek el kell érni a netet csak egy bizonyos sávszélességben dolgozzon ? Mivel itt nagyon kevés az adatforgalom ezért lenne érdekes, hogy a LAN-os gépek pörgősebben tudjanak dolgozni. Az előző SMC routeremnél is az volt a probléma ( már amikor hajlandó volt a Bridgel együttműködni ), hogy a LAN-os gépek lelassultak rendesen, de a Wlan-on lényegében csak a Bridge ''beszélgetett'' mert a Bridgre kötött eszköz standby-ban volt.
Remélem érthetően írtam :)
Ezen a héten szeretném dűlőre vinni ( és meglepne vele a Mikulás ) :DD

(#213) Amper válasza Szakos (#212) üzenetére


Amper
tag

Hátha segít a választásban:
Különbségek, QoS: [link]
Viszont Gh0st-nak problémái akadtak: [link] [link]


[Szerkesztve]

- Panasonic FZ30 - Debian ETCH -

(#214) Gyuke


Gyuke
csendes tag

Sziasztok!
Van egy wrt54gl routerem és érdekelne, hogy firmware frissítéssel milyen plusz dolgokat lehet belőle kihozni. Lenne vele egy problémám, dc-t nem igazán tudtam vele beállítani, most passzívban nyomom, strongdc-t használok. A torrentezés teljesen jól működik ha kábellel kötöm össze, de wifin keresztül csak letölteni tudok, erre tudtok valami megoldást?(utorrent) Köszi.

(#215) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Estét!

Ismét jelentkezem. Beszámolnék az elmúlt napok tapasztalatairól. Eddig három firmware volt a routeremen:
- alap gyári, már nem emlékszem a verziószámra
- legújabb DD-WRT
- legújabb Tomato.

Az alap firmwarerel kb. naponta jelentkezett az a probléma, hogy Torrent közben egyszer csak belassult a net. Gyakorlatilag a letöltésen kívül teljesen megbénult az adatforgalom mindhárom gépen. Ha lenyomtam a torrentet, akkor persze minden ment tovább rendesen. Nosza, feltettem a DD-WRT-t. Kb. fél órán keresztül használtam, mert ennek 2-3 percre volt szüksége a fent nevezett probléma produkálásához. Ilyenkor egy router restart megoldott mindent. Most Tomatoval nyomom. Ennek az a sajátossága, hogy 10-15 percenként csak a letöltő gépet levágja netről. Igazából észre sem vettem volna, ha nem monitoroznám folyamatosan a forgalmam. Csinál egy fél másodperces kihagyást, aztán minden megy tovább rendesen.

Nah, mit tudok még megpróbálni?

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#216) Integra válasza Gh0sT (#215) üzenetére


Integra
titán

ez érdekes
nekem dd-wrt van az első perctől fogva és minden absz hibátlanul működik és villámgyors
milyen torrent klienst használsz?
én utorrentet. nem lehet hogy a port range forwardot nem jól állítottad be?
ja igen, én nem használom a dhcp-t, hanem fix ip-ket osztottam ki otthon minden gépnek.
alapból 50 dhcp ip-t ad, vagyis a kiosztott címeim 151, 152, 153 végződésűek és így tovább. és ezt kell megadni a port forwardnál is.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#217) kiskakas válasza Integra (#216) üzenetére


kiskakas
senior tag

ez nekem is erdekes, nalam tomato 0.9 van,soha nem volt ilyen problemam :U
nalam is utorrent van,szinten statikus dhcp-t hasznalok a tomatoban.

(#218) quby


quby
őstag

Hali mindenkinek!

nekem is gl-em van 1.1-es!A gyári fw-vel kezdtem használni aztán engedve a dd-wrt extra ficsör csábításnak feltettem 1 special változatot!(ez anyival tud többet az alapnál hogy a QoS-ben kbit/sec pontosan meg tom adni MAC-enként a sávszélt)1 ideig semmi gond nem volt látszólag de nagyon lassu volt a net, legalább is a böngészés(legtöbbet ez megy).most meg van osztva net a szomszéddal is ugyhogy visszatettem a gyári fw-t, viszont azóta másodszor fordult elő hogy az ő portján egyszerűen elmegy a net!LAN ok pingelni tok, az én gépemen megy a net az öven nem!Ez mitől lehet??Ilyen volt a dd-wrt-vel is de azt kevés ideig használtam ahoz hogy ki tudjam tapasztalni a dolgot!Áramtalanítás oldoja meg a problémát!Vlaki 5let?esetleg más fw?? :F

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#219) Gh0sT válasza Integra (#216) üzenetére


Gh0sT
addikt

Azureust használok már jó ideje. Upnp le van tiltva, a portokat forwardolom. Ezeket biztosan jól állítottam be, mert a NAT teszt OK-t mond az állapotomra. Cfosspeedben a torrent és a jawav prioritását lejjebb vettem, ahogy kell, de semmi.
Ha lesz időm, akkor felteszem ismét a DD-WRT-t és megnézek egy másik torrentet.

Neten találtam több írást is, hogy mit lehet tenni a Torrent és router összeakadásával, de az sem segített.

MOD: ezt találtam

''The default firmware for Linksys (and all replacement firmwares except for the latest DD-WRT and HyperWRT Thibor) have a severe problem where they track old connections for FIVE days, which causes the router to hang when using P2P apps, or any software that generates a lot of connections. DHT only aggravates the situation because of the number of connections it generates.

Linksys has yet to address this issue, but there is a fix. If you use alternative firmware, you can put in a start-up script to fix this problem. DD-WRT and HyperWRT support custom start-up scripts.''


A startup scriptet megírtam, csak semmi haszna nem volt. :(


[Szerkesztve]

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#220) Flashcash válasza Gh0sT (#219) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Rakd fel ezt a Fimware-t:
[link]
Az UPNP-t engedélyezd.
Ezt a torrent klienst használd: [link]

A DD-WRT-n beállítottad a max. connectionst? Mert a Firmware önmagában alapbeállítások mellett még kevés a torrenthez.

(#221) girnyau


girnyau
tag

Sziasztok!

Olyan problémám volna, hogy lehet-e valamilyen úton módon a linksys WRT54GL linuxos routeren teljesítményt növelni. Antenna cserével vagy valami szoftveres megoldással, állítással.

Aki tud segítsen. Előre is köszönöm!

Hy all!

(#222) girnyau


girnyau
tag

Szaisztok megint!

A firmware verzió: v4.30.7, Jun. 20, 2006

Ennyi!

Szaisztok!

(#223) Horvee


Horvee
tag

Sziasztok!

Érdeklődnék hogy GL-es linksysbe melyik firmware-el lehet letiltani a portokat de ugy hogy csak a netfelé szoval azokon a portokon ne legyen net a DD-WRT-ben tudom hogy van most azt használom de hiába állítom be hogy pl: WAN-on a PORT1 Disabled attol még van net
Mi lehet a probléma?

A válaszokat előre is köszönöm! :R

üdv: Horvee

(#224) Integra válasza Gh0sT (#219) üzenetére


Integra
titán

elsőnek én azt javaslom hogy állj át utorrentre, megéri!
én nem használok cfosspeedet, lehet hogy esetleg az akadhat.
upnp nálam is természetesen kivan kapcsolva.
talán érdemes elsőnek utorrentet kipróbálnod és megnézni hogy azzal mit csinál cfosspeed.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#225) Flashcash válasza girnyau (#221) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

-Antenna csere:
Ez például egy 35cm-es körsugárzó pár a routerhez. [link]
Ha nagy távolságra kell akkor irányított antennákat nézzél. [link]
-Ha firmware-t frissítesz a routeren akkor a külső firmware verziók (DD-WRT, Tomato stb.) támogatják az adásteljesítmény növelését. De ezzel azért vigyázni kell mert ha sokkal nagyobb adási teljesítményt állítasz be mint a gyári érték akkor a router túlmelegedhet.
A gyári beállítás 28mW, én 50-70mW fölé nem mennék extra bordák nélkül.

[Szerkesztve]

(#226) ftc válasza Gh0sT (#215) üzenetére


ftc
nagyúr

a problémádra....nekem bitcometnél jelentkezett ez....miota felnyomtam a utorrentet azóta nem láttam ezt a gondot igaz néha szórakozik a router...

firmware: DD-WRT

kérdés...
van az a Cisco system gombocska elől...nem világit....ha megnyomom 1x akkor feéren ha 2x aakkor narancssárgán...na most se fehéren,se narancson icq nem indult el...

lehet visszatérek a gyári firmwarehez...emezt nem használom ki..


U.I.. kivágom a smilekat..

[Szerkesztve]

(#227) girnyau válasza Flashcash (#225) üzenetére


girnyau
tag

Szia!

Amúgy nem sokkal kéne növelni a teljesítményt. Szerintem egy 10-15mW már elég volna, ugyanis az van, hogy a konyhának a fala olyan 30 cm vályog. Az ajtóba még van 5Mbps, de beljebb lépek 1m-et és ott már nincs, vagyis néha 1Mbps, ezért gondolom nem kéne valami extra nagy teljesítmény növelés. Mondjuk az antenna csere volna a legtökéletesebb dolog csak nem láttam a linkbe amit elküldtél a gl-es típust csak g és gs. Ez azt jelentheti, hogy az enyémen gl-esen nem is lehet antennát cserélni?

Ja és firmware-t honnan lehet letölteni. Olyat ami jó is. És a gyárit le lehet menteni ha valami gebassz volna?

Hello!

[Szerkesztve]

(#228) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Köszönöm mindenkinek a tanácsokat!

A következőt próbálgatom éppen:
- Fenn hagytam a Tomatot, adtam neki még egy esélyt. :) A DD-WRT mondjuk sokkal szimpatikusabb volt és profibbnak tűnt a felülete is. Egyelőre marad ez, aztán majd meglátjuk.
- Első körben felraktam az utorrentet. Az elmúlt fél órában nem volt semmi fennakadás. Arra gyanakszom, hogy az Azureus gányolt valamit össze.
- Mint kiderült eddig véletlenül be volt kapcsolva az upnp is és erre még forwardoltam a portokat is. :B Nah, ezt letiltottam. Most csak port forward megy.

A net elfogadható sebességel zakatol torrent mellett egyelőre mindkét gépen. Most cfosspeedben nem is állítgattam a priortásokat. Hagyom, hogy végezze a dolgát rendesen.

Remélem nem kiabálom el, de úgy tűnik, hogy kezd megoldódni a problémám.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#229) Gh0sT válasza ftc (#226) üzenetére


Gh0sT
addikt

Amióta fenlraktam a Tomatot, azóta nálam sem világít a led. Vajon van ennek jelentősége? DD-WRT-vel semmi gondom nem volt vele.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#230) kezu


kezu
tag

Udv,

GL-em van+tomato, sajnos a halo konfighoz nem ertek, de valamiert a halon keresztuli masolas eleg lassu, kb 3000-el masol csak, gondolom finomgangolni kene valamit a tomatoban, csak nemtom mit...

Tippek? Meg anno valaki irta, hogy a tomatoban meg lehet nezni, hogy a halon ki milyen weblapokat nezett, ezt merre talalom? (bar elsosorban az elso problema a fontos)

Meg minden ilyen alap konfiguracios tippet varnek, ha eppen valaki raer, elore is kosz.

(#231) Integra


Integra
titán

én ezt a led témát nem értem, megmondom őszintén.
nálam minden frankón megy, narancson világít 24/7

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#232) And válasza girnyau (#227) üzenetére


And
veterán

Van értelme növelni, de az effektív kisugárzott teljesítményszint (EIRP) emeléséhez elsősorban nem az eszköz kimenőteljesítményének növelése a legjobb út. 10-15mW növekedés nem sok, másfélszeres viszonyt (<2dB) jelent az eredeti kb. 20..30mW-hoz képest. Flashcash joggal írt már a lehetséges melegedésről, ill. a DD-WRT oldalán is említik, hogy nem érdemes 70mW fölé menni pluszhűtés nélkül, mert erősen rövidülhet a rádiós chipset élettartama.
Az antenna cseréje a gyakorlatban sokkal többet ér: nyereségtől függően akár nagyságrendekkel is növekedhet az EIRP, és a sima teljesítménynöveléssel ellentétben 'visszafelé', vétel irányban is számít.
Mivel a G-n ugyanolyan antennacsatlakozó van, mint a GL-en (és valszeg a GS-en is), így abszolút kompatibilisek lehetnek a külső antennák. A csatlakozóktól eltekintve amúgyis minden 802.11b/g -s eszközhöz jók a 2,4GHz-es wlan-antennák.

(#233) girnyau válasza And (#232) üzenetére


girnyau
tag

Szia!

Most elgondolkodtattál azon, hogy lehet nem is a routerrel van gond hanem a noti nem tud visszafele ekkora távot átsugározni? Ilyen előfordulhat? És én azt hogy tudom kiszűrni melyik a leggyengébb láncszem :D? Amit láttam írtad, hogy az antenna csere megoldás a vételre is. Már bocs hogy ilyeneket kérdezek, lehet valakinek ez egyértelmű, de nekem az első wifis dolgom. Szerintem megkockáztatok egy antennát, veszteni biztos nem vesztek vele. Ha nem megy akkor még esetleg marad egy kis teljesítmény növelés persze határokon belül és ha úgy se akkor így jártam :D. Ja és még egy kérdés az eredeti firmware-ben lehet valahogy sávszélt korlátozni vagy sem. Ha nem akkor melyik firmwaret érdemesebb feltenni (tomato vagy dd-wrt? ).

Ja és már azóta sikerült megnéznem tényleg olyan az antenna csati és széttekerhető úgyhogy a G-s antenna jó ehez is (méret meg minden fasza).

Köszi a segítséget!

Csáó!

[Szerkesztve]

(#234) CWorm


CWorm
aktív tag

motaba (#209): ezek a dolgok ilyenek, néha resetelni kell a routert.:)

Seth (#210): ilyenről nem tudok, talán valamelyik hekkelt firmware-ben lehet, de egyelőre én max olyat láttam, hogy High, Medium, Low prioritások közül lehet választani, vagy valamelyik firmware-ben esetleg 1-2-3 MBps-t beállítani (nincs külön le/feltöltés)

kezu (#211): én is próbáltam beállítani ilyen pass-t meg minden, de nem nagyon értek a hozzá, a kapcsolódó gép pedig egy macbook, ahhoz még kevésbé értek és nem sikerül úgy beállítanom, hogy titkosítva is legyen és működjön is, úgyhogy én lemondtam arról, hogy lejelszavazzam a wirelesst, helyette csak azt az egy mac-address engedem kapcsolódni wireless-en keresztül és kész (asszem ezt alapból nem tudja a gyári firmware). Ja és az SSID megjelenítését kikapcsoltam, hogy ne lássák a routert.

Félig ember, félig medve, félig disznó

(#235) girnyau


girnyau
tag

Sziasztok megint!

Mostmár hogy kiderült antennát fogok cserélni légyszi ajánljatok valami fasza antennát. Persze beltéri legyen és az volna a legjobb ha felcsavarható volna a routerre.
Flashcash amit ajánlottál az ebay-on az tetszik csak itthon lehet olyat kapni valahol? Mondjuk néztem gyári linksyst, de az 16000. Az nagyon sok. És nem is biztos, hogy jó lesz. Mondjuk valószínű, mert a routert 2 méterrel arréb vittem a szobába és a másik helyiségbe rögtön 11Mbps volt a térerő a 0Mbps helyett. Csak sajna ott nem tudom hagyni a routert. Viszont olyat lehet esetleg csinálni, hogy egy koax kábellel meghossazbítom az antennát? Mármint leszedem a gyárit csinálok kábelből egy közdarabot 2-2 métert és a végére az antenna. Megvalósítható ez? Nem teszi tönkre a routert?

Csáó!

(#236) And válasza girnyau (#235) üzenetére


And
veterán

A kábeles hosszabbítást meg lehet csinálni, elvégre a tetőantennákhoz is kiviszik a jelet valahogy.. A WRT54-sorozaton RP-TNC aljzat van, ehhez dugót ill. - a túloldalra - lengő aljzatot lehet kapni (adott kábeltípushoz kell kérni, mert kissé eltérőek a csatik a szerelési oldalukon). A kábel ne legyen túl hosszú, mert veszteséges, és a gyári tartozék antennát nem is igazán éri meg odébbkábelezni, annak túl kicsi a nyeresége. Akár házilag is készíthetsz egy használható darabot, az anyagáron alig kerül pénzbe. Főként irányítottat szokás, pl. biquad-ot, de igen egyszerű körsugárzó-konstrukciók is vannak a neten (azok nyeresége viszont nem annyira magas).

(#237) Flashcash válasza girnyau (#235) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Persze ez is megoldható ahogy írták előttem csak egy jó minőségű kábel kell hozzá aminek elfogadható a csillapítása 2,4GHz-en a sima koax az szerintem kb. 800MHz-ig visz át normálisan.
Olcsó antenna kábellel: [link] [link] 6000FT

Ezzel szerintem akár azt is megteheted hogy az egyik antennát a helyén hagyod a másikra meg ráteszed ezt az antennát, a diversity meg majd úgy is választani fog a routerben hogy mikor melyik antennát használja.

[Szerkesztve]

(#238) girnyau válasza And (#236) üzenetére


girnyau
tag

Szia!

Akkor légyszi linkelj be valami oldalt ahol körsugárzó van, mert én nem találok csak irányított antennákat.

Köszi!

Csáó

(#239) girnyau válasza Flashcash (#237) üzenetére


girnyau
tag

Szia!

Csak az a gondom amit most látok nem írtam le, hogy a másik irányba is kéne sugároznom. Szóval yagi az nem jó, meg ezek a lapantennák sem, mert ezek max nagy nyílásszögüek ami 120-180 fok. Jó persze valamennyit nyom hátra is de gondolom az nem sok.

Szóval valami körsugárzót vennék igazán szívesen.
Ilyet nem tudsz?

Amúgy köszi a segítséget.

Csá

(#240) And válasza girnyau (#238) üzenetére


And
veterán

A más topicokban többször linkelt antenna-'biblia', kismillió leírással: [link], ebben is találsz körsugárzókat (co-linear / planar omnidirectional, stb.)
1-2 másik link (köszönet érte kapcs-ford -nak ;)):
[link],
[link] (ékes spanyol nyelven, de az ábrák magukért beszélnek).

(#241) CWorm


CWorm
aktív tag

Üdv mindenkinek!
Megcsináltam azt a projektet, amit még régebben ígértem, azazhogy a Thibor-os firmware-rel rendelkező routerem beállítási felületének minden oldaláról egy screenshotot, hogy lehessen látni, miket is tud pontosan ez a firmware. Akkor lássuk is:

Setup oldal:
Basic Setup: [link]
DDNS: [link]
MAC Address Clone: [link]
Advanced Routing: [link]
Static DHCP: [link]
WOL: [link]

Wireless oldal:
Basic Wireless Settings: [link]
Wireless Security: [link]
Wireless MAC Filter: [link]
Advanced Wireless Settings: [link]

Security oldal:
Firewall: [link]
VPN: [link]

Accec Restrictions oldal:
Internet Acces: [link]

Applications & Gaming oldal:
Port Range Forward: [link]
Port Redirection: [link]
Port Triggering: [link]
UPnP: [link]
DMZ: [link]
QoS: [link]

Administration oldal:
Management: [link]
Log: [link]
Diagnostics: [link]
Factory Defaults: [link]
Firmware Upgrade: [link]
Config Management: [link]

Status oldal:
Router: [link]
Local Network: [link]
Wireless: [link]
Device List: [link]
Site Survey: [link]

Félig ember, félig medve, félig disznó

(#242) ngabor2


ngabor2
nagyúr

meg lehet valahogy csinálni, hogy dhcp-vel ossza a netet, de egy mac-hoz mindig ugyan azt az ip-t adja? dd-wrt v23sp2 van fenn rajta (wrt54g v5.1 a hardver). eddig nem sikerült megtalálnom.

itt nincs static dhcp, erre a vasra meg nem jó a Thibor...

(#243) And válasza ngabor2 (#242) üzenetére


And
veterán

-> Administration -> Services -> Static leases -> 'Add' feliratú gomb, erre felbukkannak a szükséges adatmezők (MAC Address, Host Name, IP Address).

(#244) Simi121


Simi121
aktív tag

Sziasztok! Egy érdekes problémával küzködök és sajna nem birom megoldani. Egy GL v1.1-es routerem van. Az a helyzet, hogy torrent aktivá tételével küzködök. Wifi-s netem van fix IP-vel. Van egy Seano AP-m, ha közvetlen ezt kötöm össze a géppel aktiv a torrent, ha ezután a router-el akkor kb 12 óráig aktiv a port, majd átmegy pasziv módva és nemtudom visszaállitani akti módva. Érdekes módon abba a 12 órába mindegy hogyan állitom DHCP kikapcsolva bekapcsolva, UPNP kikapcsolva bekapcsolva, Portforward beállitva nem beállitva mindehogy aktiv, utána visszont az istenért nem akar aktiv lenni. Kiprobáltam már szinte az összes frimware-t, természetesen nem az összes verziót, mindegyikből csak a legujabbat. Sajnos semmi eredmény. Rádugom az AP-re minden szuper 5 másodpercen belül, utána vissza a router-be a kábel és 12 órán át frankó kábelen és wifi-n is. Mi lehet a probléma? Ezelött egy SMC routerem volt amit pont ezmiatt cseréltem le de sajna hiába mert a probléma megmaradt a Linksys-nél is :O . Van valakinek tipje mi lehet a gond :F

Simi

(#245) Simi121 válasza Simi121 (#244) üzenetére


Simi121
aktív tag

ja és probáltam Utorrent-el, Azureus-al és Bitcommet-el is.

[Szerkesztve]

Simi

(#246) ngabor2 válasza And (#243) üzenetére


ngabor2
nagyúr

köszi, úgy tűnik, működik.

(#247) quby válasza CWorm (#241) üzenetére


quby
őstag

Hali érdekelne hogy a status/router képen a statistics-ben mik azok az értékek?? a k/s zárójelben az gondolom sebesség az adott részhez de az előtte álló szám az mi?? :F
28.40G 49.73G 528.15M adatforgalom???
Lehet hogy volt már róla szó, de itt lehet statikus ip-t rendelni MAC-hez?
és még1! Mi az a trcerout?? :F

[Szerkesztve]

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#248) Karex válasza CWorm (#234) üzenetére


Karex
senior tag

Még a korábbi traffic shaping kérdésre: ez egy 3072/512-es kapcsolat, 3 ipvel, igazságosan elosztva a sáv, és az egyidejű kapcsolatok száma is korlátozva :)
(default 192.168.1.1 router ip)

#Added variables to optimize script
TCA=''tc class add dev br0''
TFA=''tc filter add dev br0''
#Deleting root qdisc
tc qdisc del dev br0 root
#Creating new root qdisc
tc qdisc add dev br0 root handle 1: htb
#Creating main class 1:1
tc class add dev br0 parent 1: classid 1:1 htb rate 3072kbit
#Creating users classes
$TCA parent 1:1 classid 1:10 htb rate 1000kbit ceil 1000kbit prio 2
$TCA parent 1:1 classid 1:11 htb rate 1000kbit ceil 1000kbit prio 2
$TCA parent 1:1 classid 1:12 htb rate 1000kbit ceil 1000kbit prio 2
#Added class handles
$TFA parent 1:0 prio 2 protocol ip handle 10 fw flowid 1:10
$TFA parent 1:0 prio 2 protocol ip handle 11 fw flowid 1:11
$TFA parent 1:0 prio 2 protocol ip handle 12 fw flowid 1:12
#Creating iptables matches
iptables -t mangle -A POSTROUTING -d 192.168.1.2 -j MARK --set-mark 10
iptables -t mangle -A POSTROUTING -d 192.168.1.3 -j MARK --set-mark 11
iptables -t mangle -A POSTROUTING -d 192.168.1.4 -j MARK --set-mark 12
#Creating ingress qdisc for upload
tc qdisc add dev br0 ingress
#Creating iptables matches
$TFA parent ffff: protocol ip u32 match ip src 192.168.1.2 flowid :1 police rate 170kbit mtu 12k burst 10k drop
$TFA parent ffff: protocol ip u32 match ip src 192.168.1.3 flowid :1 police rate 170kbit mtu 12k burst 10k drop
$TFA parent ffff: protocol ip u32 match ip src 192.168.1.4 flowid :1 police rate 170kbit mtu 12k burst 10k drop
#Creating connection limit per user
iptables -I FORWARD -s 192.168.1.2 -p tcp -m connlimit --connlimit-above 300 -j DROP
iptables -I FORWARD -s 192.168.1.3 -p tcp -m connlimit --connlimit-above 300 -j DROP
iptables -I FORWARD -s 192.168.1.4 -p tcp -m connlimit --connlimit-above 300 -j DROP


Jah, és ez egy DD-WRT v23 SP2 -n működik, nem tudom máshol menne-e. A lényeg, hogy az Administration/Commands fülön kell bemásolni, és Save Firewall. Router reboot, és örül. :)

(#249) Horvee


Horvee
tag

#223 [link] :B

üdv: Horvee

[Szerkesztve]

(#250) Karex válasza Horvee (#249) üzenetére


Karex
senior tag

Szerintem húzd ki a kábelt. :]
Esetleg Setup/Vlans fül?
vagy marad az iptables.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.