Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38951) Dzsekó válasza Renato1993 (#38942) üzenetére


Dzsekó
addikt

Egyik 19 a másik 1 híján 20. De ha e kettő közül kell, akkor inkább Seagate.
Vagy áldozol egy picit többet egy WD Blackre.

BobChemistry: Szerintem mindegy, mindkettő jóféle vinyó. Ha gyorsabb kell, akkor Black, de figyelj a hőmérsékletre, mert a 7200RPM-es vinyó jobban melegszik.

[ Szerkesztve ]

(#38952) BobChemistry válasza Dzsekó (#38951) üzenetére


BobChemistry
őstag

Hm...most jelenleg 42-43 fokos egy 160-as WD Blue (5400 rpm, 1 lemez/2 fej) gondolom ennél melegebb lenne... :F

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#38953) KAMELOT válasza Dzsekó (#38950) üzenetére


KAMELOT
titán

Ahogy írod, tárolásra jobb a WD vagy Seagate. Esetleg ha találni akkor Samsung 5400rpm.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#38954) Ottó58


Ottó58
senior tag

Sziasztok!
Milyen sata3 500-as vinyót ajánlotok, op.rendszer, s minden lenne rajta?
Fejparkolás, gyorsaság és lemezek számától függően? (Samu, WD, Hitachi?)

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#38955) Zsivaagoo válasza Ottó58 (#38954) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

WD Caviar Blue szériából a WD5000AAKX.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#38956) Ottó58 válasza Zsivaagoo (#38955) üzenetére


Ottó58
senior tag

Ez 7200 és sata 3-as?
És a Caviar Black?

[ Szerkesztve ]

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#38957) 1stVikman válasza Dzsekó (#38950) üzenetére


1stVikman
senior tag

Ok, köszönöm.
Megbízhatóság lenne fontos, mert már tényleg szeretnék dvd írás helyett hdd-n tárolni mindent.
Még egy alternatívaként lehet, hogy most egy kisebb Black lesz, majd később külső rack-be meg egy 2TB-os Red, és akkor remélem nem lövök mellé, nyugodt lehetek, és tárhelyem is lesz bőven. :)

(#38958) Ottó58


Ottó58
senior tag

E 3db Sata 3-as vinyó közül melyik lenne a legmegfelelőbb op.rendszer és adatok tárolása szempontjából? - a gyorsaság is számítana.
WD5000AAKX001CAO
Hitachi HDS721050CLA362
Hitachi Ultrastar HUA721050KLA330

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#38959) Zola007


Zola007
veterán

Üdvözlöm az urakat!
Nem igazán látom át a mai piacot, de egy minimum 1 Tb-os 3,5-es HDD-re lenne szükségem asztaliba adattárolásra 120 gigás SSD mellé. SilentPC féle gépbe, így halk lemezt keresnék. Van rack-ben WD Green WD20earx 2TB, 5400-es vinyóm, kb 2 napot futott.

1, milyen halkak a mostani 1-2 TB-os Seagate, Toshiba és WD vinyók?

2, melyik lenne a racionálisabb lépés?
a, venni 1TB-os 5400 / 7200-as vinyót az asztaliba és hagyni a Greent a rackben
b, berakni a 2TB WD Green-t és venni a helyére rackbe egy 2 TB-ost?
c, venni 2db 1TB vinyót és RAID 1-ben tükrözni. Ezt preferálnám, mert unom már a külső vinyóra mentegetést, de RAID kötésem még nem volt és ez a legdrágább megoldás

Nem szeretnék rá ventilátort rakni, a Green így is elvan tartós másolással 40 fokon egy sharkoon házban, gondolom nagyobb térben még hűvösebb lenne. Ellenben a mostani 7200-esek elég vegyesen szerepelnek és raidnél már két vinyó jobban is fűt.

1TB vinyók 16 körül mennek, 2TB 22 körül, tehát
a, 16 ezer
b, 22 ezer
c, 32 ezer ft-omba kerülne a móka

Sebesség lényegtelen jeligére várom a választ, köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#38960) jim bcs válasza Zola007 (#38959) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

mivel adat lesz Western Digital Red :K , hogy 1-2-3-4 TB azt meg te döntsd el neked kell tudni mekkora kell

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#38961) Zola007 válasza jim bcs (#38960) üzenetére


Zola007
veterán

miért a red?
nem ismerem, de 7200-es. nem melegszik/hangos?

a tárhely nem lényeges, nálam úgyis elfogy.
csak ha a 2terrás greent berakom a házba, akkor kell valami a helyére, mert tele van

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#38962) vond válasza Zola007 (#38961) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Dehogy 7200-as, hülyeségeket írnak jópár oldalon...
Valahol 5400 körül pöröghet ez is...

Egyébként ezt ajánlom én is... Brutál halk, nem melegszik, de elég gyors is (legalábbis szekvenciálisan)... Hosszú, folyamatos üzemre tervezték, és nem utolsó sorban 3 év gyári garanciát vállalnak rá...

Jó a RAID1, de az időszakos kimentegetés még ennél is biztonságosabb... Úgyhogy én így csinálnám (így is csinálom otthon), s amikor nem mentek a külső lemezre, akkor le is húzom a gépről és a 220-ról...

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#38963) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

A Seagate NAS HDD 3TB (ST3000VN000) típusról mit kell tudni?
Azt írják bírja a 24/7 működést. Vajon hogy teljesít ha rendszert rakunk rá?
Ez vagy a Toshiba DT01ABA300V 3TB jobb otthoni szerver rendszer winyójának?

Kössz!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#38964) Zola007 válasza vond (#38962) üzenetére


Zola007
veterán

értem, csak mindenhol 7200-al láttam, azt hittem úgy pörög mint a black
backup-ot továbbra sem tervezem elhagyni, csak egyre nagyobb adatmennyiség van napi használatban és egyre inkább fájna az is ha hardveres hiba miatt kiesne a gép a kezem alól pár napra/hétre.
most hogy SSD-t vettem, mindenképpen kell mellé egy vinyó és azt gondoltam akkor már lehet variálni vele

Van 2 külső drive is, ezek még az asztalon sincsenek, a szekrényben tárolom őket, csak backup idejére dugom rá.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#38965) Zsivaagoo válasza Ottó58 (#38956) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

7200 és SATA3 és BLUE.

Olvasni is tessék megtanulni! :W und Gugli!!!444!!!

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#38966) Zozzant válasza Zsivaagoo (#38965) üzenetére


Zozzant
addikt

Azt kérdezte hogy "és miújság a black-el":)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#38967) Locutus


Locutus
veterán

Azért most az ipon nem lopta be magát a szivembe... 2500ft-tal lehúztak a házhozszállításért, és akkor a 22 ezer forintos wd redet egy kibaszott béleltborítékban hozza a futár...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#38968) Zsivaagoo válasza Zozzant (#38966) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Ja, vagy úgy...

A Black... ... na az pöpec. :)

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#38969) TomCat85


TomCat85
tag

Szigorúan adattárolásra: ultrabiztos megbízhatóság, esetleg gyorsaság (nem kiemelt szempont, de jó lenne, ha nem kellene napokat ott ülni a sokgigás másolások során), ez jellemezheti a WD Red-et (WD20EFRX)?

Vagy mit ajánlanátok?

Köszi!

(#38970) vond válasza Locutus (#38967) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ezért (is) nem kell ájponból rendelni... Én pl. az Oázisból veszem már a sokadik merevlemezt (meg mást is), és nagyon rendben van minden... Jók az árak, korrekt a hozzáállás, tisztességes a csomagolás... A vinyókat kb. úgy küldik, hogy "távtartó hungarocell, buborékos fólia, sima fólia, külső hungarocell, kartondoboz"...

(#38969) TomCat85:
Mindamellett, hogy "ultrabiztos" megbízhatóság nincs, a WD Red talán a legjobb választás... De legalább plusz egy független mentésed legyen a fontos dolgokról...

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#38971) Spancer RE


Spancer RE
aktív tag

Sziasztok!

Visszaolvasgattam a fórumban, de nem jutottam dűlőre magamban. :)
Egy 500Gb - 1TB közötti vinyót keresnék, op. rendszer, filmek és játékok lennének rajta.
WD Red szimpatikus, de a Blackről nem tudok semmit :B
Ebben a mérettartományban melyiket lenne érdemes választanom?

(#38972) vond válasza Spancer RE (#38971) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Rendszer alá azért kevés lenne a Red...
Ha elég az 500GB, akkor WD5000AAKX, ha kell 1TB, akkor WD1002FAEX...

Eladó Panasonic G9 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#38973) Ottó58 válasza Zsivaagoo (#38965) üzenetére


Ottó58
senior tag

Nem kioktatást kértem, hanem tapasztalati eredményre gondoltam. Tudniillik nincsen annyi ideje az embernek, hogy oldalakat böngésszen ezért hagyatkozik a fórum tapasztaltabb tagjaira, de sajnos sokan nem a tapasztalatokat osztják, hanem a kioktató észt; de azért vannak még jobb beállítottságú fórumtagok, akik segítőkészek.
(#38968) Zsivaagoo"A Black... ... na az pöpec".-ebből aztán sokat meg lehet tudni-köszönöm.

[ Szerkesztve ]

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#38974) Avicularia


Avicularia
veterán

Sziasztok

Erről mi a vélemény? Seagate Barracuda 7200 2TB (ST2000DM001)

(#38975) Zola007 válasza vond (#38970) üzenetére


Zola007
veterán

az Aqua is bubis borítékban küldte még pár éve

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#38976) Zsivaagoo válasza Ottó58 (#38973) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Ha talán úgy kérdeznél, hogy lehessen is érteni azt, hogy mit akarsz tudni, akkor neked is és másnak is könnyebb dolga lenne.

"nincsen annyi ideje az embernek, hogy oldalakat böngésszen" -- Szerinted azok mit tesznek, akik tanácsot/tippet próbálnak adni? Megmondom: először utána néznek és oldalakat böngésznek.

"És a Black?" -- Erre mit lehet szerinted válaszolni?

A WD Caviar Black sorozat gyors, megbízható és drága. Minden olyan célra alkalmas, ami a júzereknél előfordul.

----------------------------
És most érezd magad kioktatva!

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#38977) TomCat85 válasza vond (#38970) üzenetére


TomCat85
tag

Köszi, nyilván nincs 100%-os megbízhatóság egy merevlemez esetében sem. Másképp kérdezem, megüti a WD Red a Samsung (eredeti, nem Sea-Samu) HD204UI szintjét megbízhatóságban?

(#38978) vond válasza TomCat85 (#38977) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Szerintem simán... :K

Már nem tudom két kezemen megszámolni, hány WD Red-et üzemeltem be, de eddig egyikkel sem volt semmi probléma... Persze a régebbiek is még "csak" 1-2 éveket mentek, de a személyes tapasztalatokra alapozva, és a netet is böngészve, bizton állíthatom, hogy adattárolásra az egyik legjobb, megfizethető árú merevlemez manapság...

(#38975) Zola007: Akkor nekik is jár a virtuális fekete pont, és az "ignore" részemről (nem mintha eddig rendeltem volna tőlük bármit is)... Jó hogy nem simán HDD tasakban, vagy csupaszon küldik... Durva...

(#38976) Zsivaagoo: Teljesen egyetértek... Azért nehogy már ne legyen valakinek merevlemez vásárlás előtt pár perce arra, hogy 1-2 oldalt visszaolvasson, meg hogy bemásolja a gugliba, hogy WD5000AAKX, és akkor lám, rögtön kiderül, hogy SATA3 és 7200rpm... Jóformán tovább tart itt visszakérdezgetni mindenre...

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#38979) jim bcs válasza TomCat85 (#38977) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

nemhogy megüti még jobb is, nem lehet egy kategóriába sorolni őket azóta sokminden változott a RED javára

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#38980) TomCat85 válasza vond (#38978) üzenetére


TomCat85
tag

Értem, köszönöm a segítséget.

(#38979) jim bcs: Neked is köszi a visszajelzést.

Azt hiszem, akkor megvan a következő kiválasztott. :-)

[ Szerkesztve ]

(#38981) Zola007 válasza vond (#38978) üzenetére


Zola007
veterán

akkor marad a Red, +3k -t nekem megér a biztonság
valszeg windows 7 alatt szoftveres mirrorban fognak futni, persze backup továbbra is 1-2 heti rendszerességgel marad

Egyébként nagyon kevés cég van amelyik megerőlteti magát csomagolás terén. Lassan már hamarabb merek rendelni Amazonról vagy ebay-ről, mert az angolok és a kínaiak is jobban csomagolnak bármit.

Én is rendeltem anno az oázistól wd elements-et, akkor még kezdő bolt volt, felhívtam őket, jó fej volt a srác. Tudtam milyen újságpapír vastagságú a WD gyári doboza és kértem őket hogy rakják be egy másikba is. Egy 44-es cipősdobozba :) betéve papírral körülpakolva érkezett meg gond nélkül.

Mondjuk hozzá kell tenni, hogy sajnos arrafelé ahol én laktam kell az elővigyázatosság, mert 2 futárcég kiszállítója is elég nagy bunkó, csomagkezelésük basic level mínusz 67.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#38982) Zsivaagoo válasza vond (#38978) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Nem az a baj. ha valaki nem ért valamihez, hanem az, ha még tájékozódni is lusta.

Ha a kérdezőnek jogában áll kérdezni, akkor mindenki mésnak pedig jogában áll:
1. nem válaszolni,
2. adott keretek között úgy válaszolni, ahogy akar. :K

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#38983) jolti05


jolti05
őstag

Sziasztok.
Afelől szeretnék érdeklődni, hogy egy 2 terrás WD Black mennyire ér meg 36e forintot?
Illetve, ha nem ez, akkor milyen -szintén- 2 terrás vinyót ajánlotok leginkább adattárolásra? Emellett persze nem baj, ha gyors, es mindenképp sataIIImas. most egy Samsung 204ui-m van, ennél egyáltalán nem baj, ha fürgébb :) A zaj is szempont.

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#38984) vond válasza jolti05 (#38983) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Neked is az akár csak minimális visszaolvasást tudnám ajánlani...

Mindamellett, hogy a 2 terás Black kiváló winchester, adattárolásra felesleges 7200rpm-es lemezt venni, oda tökéletesen megfelel egy jó 5400-5900-as, pl. WD20EFRX... :K Gyorsabb is lesz, mint a 204UI...

A SATA3-nak meg nem sok értelme van HDD-k terén, ugyanis még a SATA2 sebességhatárát sem érik el... SSD-knél már más a helyzet, oda kellhet a SATA3...

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#38985) jolti05 válasza vond (#38984) üzenetére


jolti05
őstag

Köszönöm! :)

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#38986) Willie válasza TomCat85 (#38977) üzenetére


Willie
őstag

A ST2000DL004 HD204UI csak át van címkézve, a belseje ugyanolyan mint az eredeti Samsung HD204UI-nak, nem?

(#38987) fanci


fanci
tag

Sziasztok!
Ez mennyire elfogadható adattárolásra és op.rendszernek:[link]
Esetleg valami más hasonló árban?

(#38988) Csaszi87


Csaszi87
tag

Sziasztok!
Remélem jó helyre írok. Olyan problémám adódott, hogy egy WD 500gb Sata2-es vinyómon néhány adatot nem tudok átmásolni másik vinyóra, azokat nem is olvassa a gép. 2 patrícióra van osztva NTFS-ben és win 7 van a gépemen. Nagy a gond? Meg lehet menteni ezeket az adatokat valahogy?
Hálás köszönet! :R

[ Szerkesztve ]

(#38989) Zola007 válasza Csaszi87 (#38988) üzenetére


Zola007
veterán

másik gépben próbáltad már?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#38990) Csaszi87 válasza Zola007 (#38989) üzenetére


Csaszi87
tag

Nem, belső vinyóról van szó.

(#38991) Zola007 válasza Csaszi87 (#38990) üzenetére


Zola007
veterán

látja az adatot csak nem tudja másolni/megnyitni vagy nem is látja?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#38992) Csaszi87 válasza Zola007 (#38991) üzenetére


Csaszi87
tag

De látja! Csak nem lehet másolni, meg megnyitni se. A médialejátszó kifagy tőle pl képnél vagy videonál.

(#38993) Zola007 válasza Csaszi87 (#38992) üzenetére


Zola007
veterán

scandisk volt már?

ha nem akkor nyomj egy teljes scan-t a win sajátjával vagy külsős programmal és Sentinelben egy teljes felülettesztet

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#38994) mclaren777 válasza Avicularia (#38974) üzenetére


mclaren777
senior tag

Ez engem is érdekelne! :R

(#38995) TomCat85 válasza Willie (#38986) üzenetére


TomCat85
tag

Ezt nálamnál okosabbak, hozzáértőbbek tudnák esetleg megmondani. Nem tudom, hogy a Seagate megtartotta-e a technológiát és a gyártósorokat (bár ez lenne a logikus).

Mindenesetre, mikor megtudtam, hogy adott pontól kezdődően már nem tisztán Samu a történet, én elbúcsúztam ettől a szériától.

Lehet rossz beidegződés, de annyi rossz tapasztalatom van a Seagate vinyókkal (legalább olyan rossz, mint a WD Green szériáival), hogy megfogadtam, hogy többet a közelükbe sem megyek. :-)

[ Szerkesztve ]

(#38996) Csaszi87 válasza Zola007 (#38993) üzenetére


Csaszi87
tag

Megtörtént. A Lement a lemez töredezettség vizsgálat. A Sentinellel nem tudtam csinálni semmit mert béta verzió :U

(#38997) mclaren777


mclaren777
senior tag

Ha az adatlapomon levő alaplap nem tud UEFI-t és 3Tb unlock progit sem látok hozzá, akkor felejtős a 2TB-nál nagyobb merevlemez? (Amúgy nem bootlemezként üzemelne és föl is lenne osztva több partícióra.) :R

(#38998) Zola007 válasza Csaszi87 (#38996) üzenetére


Zola007
veterán

Lemezellenőrzés kell neked
Lemezkezelés -> tulajdonságok -> eszközök -> ellenőrzés -> mindkettő pipa, indít
elszöszöl rajta egy ideig

ha ez lement, akkor Sentinel -> információk -> részletes ön-teszt
kondíció, teljesítmény hány %?

küldtem privit

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#38999) tlac válasza mclaren777 (#38997) üzenetére


tlac
nagyúr

nem felejtős, ha nem bootolsz róla, akkor simán működni fog a modern 64 bites (pl. win7, 8) rendszerek alatt adattárként

(#39000) Csaszi87 válasza Zola007 (#38998) üzenetére


Csaszi87
tag

Köszi, válaszoltam!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.