Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2201) TeeJay válasza Uzmany (#2185) üzenetére


TeeJay
félisten

igen sajnos 2év garit látok weblapon
nemtudom miért vitték le 3évről mikor még ősszel haver gépébe a 250gigás vékony Seagate-et 3évvel vettem
bár én azon a véleményen vagyok hogyha 2évig kibírta akkor valszeg egy Seagate vinyó már nem fog megdögleni utána se (lásd az én vinyómat) :DDD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#2202) cova válasza FefeeX (#2179) üzenetére


cova
csendes tag

Azert a WD Passportomat le nem cserelnem egy pendrive-ra :))

(#2203) audi100td válasza TeeJay (#2201) üzenetére


audi100td
nagyúr

Itt arról van szó hogy van egy vinyó amire 5 év gari járna, csak 1-et, 2-őt max 3-at adnak rá és ez enyén szólva szánalmas.

(#2204) BigBear válasza audi100td (#2203) üzenetére


BigBear
senior tag

Tök mindegy, a bolt mennyit mond. Ha a gyártó hosszabb garral adja, annyi van rá és kész. Még ha ez a boltnak nem is tetszik.

(#2205) audi100td válasza BigBear (#2204) üzenetére


audi100td
nagyúr

és ilyen esetben ezt hogy lehet behajtani rajtuk?

(#2206) BigBear válasza audi100td (#2205) üzenetére


BigBear
senior tag

Fogyasztóvédelmet megemlíteni, +
[link]

(#2207) BigBear


BigBear
senior tag

Esetedben a lényeg ez:

A Magyar Köztársaság területén fogyasztói szerződés [Ptk. 685. § e) pontja] keretében értékesített, a rendelet mellékletében felsorolt új tartós fogyasztási cikkekre (a továbbiakban: fogyasztási cikk) e rendelet szabályai szerint jótállási kötelezettség terjed ki.

(2) Semmis az a megállapodás, amely az e rendeletben foglaltaktól a fogyasztó hátrányára tér el. Az érvénytelen megállapodás helyébe e rendelet rendelkezései lépnek.

(3) A jótállási kötelezettség teljesítése azt terheli, akit a fogyasztói szerződés a szerződés tárgyát képező szolgáltatás nyújtására kötelez (a továbbiakban: forgalmazó). A jótállási jogokat a fogyasztási cikk tulajdonosa érvényesítheti, feltéve, hogy fogyasztónak minősül (a továbbiakban: fogyasztó).

(4) Ha a gyártó a fogyasztási cikkre az e rendeletben foglaltaknál kedvezőbb jótállási feltételeket vállal, a jótállás alapján a forgalmazót megillető jogok a fogyasztói szerződés teljesítésének időpontjában átszállnak a fogyasztóra.

(#2208) audi100td


audi100td
nagyúr

Ok, köszi a választ, egyébként engem nem érint annyira a dolog, mert nagyrészt ausztriába szoktam online rendelni és ott nincs ilyen probléma, egyszerűen felháborítónak tartom hogy ilyennel is képesek behúzni az embert és egyesek még meg is vannak ezzel elégedve.

(#2209) Uzmany válasza audi100td (#2193) üzenetére


Uzmany
őstag

Tagan volt a ludas :(

® visions created with passion

(#2210) Uzmany válasza TeeJay (#2201) üzenetére


Uzmany
őstag

Lehet igazad van, de jobban hangzik a 3 év. Bár, ha jobban belegondolok, nekem egy vinyóm sem volt meg 2 évig :)

® visions created with passion

(#2211) audi100td válasza Uzmany (#2209) üzenetére


audi100td
nagyúr

Az durva, pedig azok nem 2 filléres tápok. Mit csinált a vinyóddal pontosan? Csak azért kérdezem mert sajnos az én seagate-em is megy vissza gariba felpörgési hibával, de nem hiszem hogy a tápom okozza.

(#2212) Uzmany válasza audi100td (#2211) üzenetére


Uzmany
őstag

Este leállitottam a gépet, reggel pedig nem tudtam bekapcsolni.
A táp sata-s részénél van a gond, mert az iró és a hdd romlott el.

® visions created with passion

(#2213) 14adam válasza fanofmanu (#2199) üzenetére


14adam
addikt

hy .ugyan olyan vinyom volt és nagyon franko .nemis volt hangja.és gyors is.én azt ajánlanám .bár amit a koléga ajánlott az is nagyon jo vinyo

(#2214) fanofmanu válasza 14adam (#2213) üzenetére


fanofmanu
tag

thx de a raid edition miben különbözik a simától azon kívül hogy raidbe lehet kötni?

(#2215) FefeeX válasza fanofmanu (#2214) üzenetére


FefeeX
veterán

A simát is raidbe lehet kötni :)
Raid edition 5év gyári gari a sima 3 évvel szemben, elvileg kicsit halkabb, jobb alkatrészek...

(#2216) fanofmanu válasza FefeeX (#2215) üzenetére


fanofmanu
tag

ahham értem akkor lehet hogy gyűjtök arra még egy keveset

(#2217) audi100td válasza Uzmany (#2212) üzenetére


audi100td
nagyúr

Hát az komoly, nálam úgy néz ki hogy kifogtam egy selejtet, mert mióta megvan elég gyakran kattog, meg gyakran megakad nagyobb mappák böngészésénél és HD Sentinel-be leesett a kondició 97%-ra, felpörgési hibák miatt. Próbáltam másik gépbe, meg usb-rack-be és ott is kattogott, szóval táp nálam szerintem kizárva, jövő héten visszaküldöm gariba.

(#2218) Rocko66


Rocko66
aktív tag

Hali!
Szerintetek a 2 vinyó közül melyiket érdemesebb megvenni?
Samsung 500/SATA2/16M (HD501LJ T166)
WD 500/SATA2/16M (WD5000AAKS)

(#2219) audi100td válasza Rocko66 (#2218) üzenetére


audi100td
nagyúr

A WD-t válaszd, a Samsung T166 nem megbízható.

(#2220) Rocko66 válasza audi100td (#2219) üzenetére


Rocko66
aktív tag

ok kössz! :R

(#2221) Kovács84


Kovács84
aktív tag

Sziasztok,
Milyen 2,5-es vinyót ajánlotok Thinkpad X61s-be kellene. Én így elsőre a WD2500BEVS-re gondoltam, de lehet, hogy a 320Gb-s változat lesz belőle. Ha esetleg van valakinek tippje, hogy van-e jobb az írjon. Előre is köszönöm :R

(#2222) Traxx válasza Kovács84 (#2221) üzenetére


Traxx
őstag

Hali!

Mint sokan, én is vinyót vennék, csak dilemmázok...WD AAKS lenne az áldozat, a 250-es, vagy a 320-as jószág. Melyiket lenne érdemesebb választani? 3K van a kettő között...megérne annyit a nagyobb?

Más alternatíva esetleg? Az elsődleges szempont a megbízhatóság volna, ilyen téren a WD-vel jók a tapasztalataim :)

Előre is köszönöm. :R

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#2223) FefeeX válasza Traxx (#2222) üzenetére


FefeeX
veterán

Ha AAKS akkor mindenképp a 320as... 250es nem tom hogy jön ki a 160as tányérokból...
250es inkább a Seagate 1 tányéros ajánlott... Az a 2-3 ezer meg attól függ, kell e a nagyobb, ennyiért... :)
Én a WD3200AAKS-t csak ajánlani tudom, nálam nagyon szépen hasít...

(#2224) Traxx válasza FefeeX (#2223) üzenetére


Traxx
őstag

Köszi, akkor nem sörözök 2 hétig, és 320-as WD lesz :D Már csak a memóriát kell végleg eldöntenem és megvan a konfig :)

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#2225) FefeeX válasza Traxx (#2224) üzenetére


FefeeX
veterán

Választási lehetőségek? :)

(#2226) Traxx válasza FefeeX (#2225) üzenetére


Traxx
őstag

2x1 giga lenne...Corsair (rev-re rákérdeztem és csak vakaróztak :O ), Geli Ultra, Kingmax (bár sztem ezt kilövöm), talán A-data...E6550 mellé menne, enyhe (alapfeszes) tuning kinéz :) 16K környékén van a max. rászánható összeg.

Vagy sör választási lehetőségre gondolsz? :DDD

[ Szerkesztve ]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#2227) FefeeX válasza Traxx (#2226) üzenetére


FefeeX
veterán

Nekem Geil Value van, hozza ugyanazt mint az Ultra, ugyanazon a feszen. A különbség hogy ennek 1,8V-t írnak és így 800 5-5-5-15, annak meg 2,2V 800 4-4-4-12. Húzható ezis, szóval azt is tudja. 960on még vígan ment múltkor... Corsair még megfontolandó. Kingmax-ok is csodákra képesek egyébként... 35 fok fölé mondjuk nem nagyon mennek a RAM-jaim, szal lehet felesleges rajtuk a borda... Ha enyhe tuning lesz, szerintem elég a Kingmax... :)

(#2228) audi100td válasza Traxx (#2226) üzenetére


audi100td
nagyúr

Corsair XMS2-t vagy A-DATA Vitesta-t vennék helyedben, mind2 jól húzható :)

(#2229) Intelligencs válasza cova (#2158) üzenetére

Összeraktam haveromnak egy frankó kis gépet, WD500-ast raktam bele. Hát nem kiderült, hogy ez a fránya Asus P5k PRO alaplap nem szereti a WD vinyókat? :O

Így kénytelen voltam venni egy kéttányéros Seagate-t, azt hiszem a haveromnak nem lehet oka panaszra: nem kicsit gyorsabb, mint a WD.

WD 5000AAKS vs ST Barracuda 500GB

Rufusznál vettem 3 év garival bruttó 27-ért... Szóval azt hiszem jobban jársz azzal a Seagate-tel.

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#2230) Hold válasza Intelligencs (#2229) üzenetére


Hold
őstag

Érdekes hogy régebben nem szerettem a Seagate-t, de manapság jó vinyókat gyárt..

Az élet sírással kezdődik és azzal is ér véget, de közte kötelező mosolyogni !!!

(#2231) vbmn1


vbmn1
csendes tag

Sziasztok!

Most veszek majd HDD-t és a kiszemetl áldozatom egy F1-es SAMSUNG 750GB/32MB-os (HD753LJ). Kevesebb mint 28 ezerért 3 év garanciával. Szerintetek jó választás?

Írták többen, hogy nem megbízható, mit értetek pontosan ez alatt.

Nekem adat tárolásra kell, nem lesz rajta op. rendszer se. Külsű fiókba fog kerülni E-SATA-án! Tehát nem fog sokat menni csak ha kell.

(#2232) FefeeX válasza vbmn1 (#2231) üzenetére


FefeeX
veterán

Na potty. Adat tárolásra a Samsungot... Csak nehogy meggondolja magát és ledobjon mindent... Gariba visszaveszik, de a Kü*t Rt-nek senki nem fizet hogy az adataid visszakapd... A Samukkal mostanában sok a hiba, és HDD-nél ez kicsit fájdalmasan tud jönni...

(#2233) Chaser


Chaser
titán

A 250GB-s AAKS sata WD ugye 1 tányéros? :F Mennyire gyors/halk? Tudom utóbbi szubjektív.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#2234) nesa válasza Traxx (#2224) üzenetére


nesa
veterán

En is nemreg vettem Hitachi 320Gb /16mb ajanlott darab az is mert eleg csendesnek tunik talan meg a 160as samunal is halkabb.

(#2235) FefeeX válasza Chaser (#2233) üzenetére


FefeeX
veterán

Nem, az AAKS 250gb az két tányéros, legjobb tudomásom szerint. "Normális" 1 tányéros 250 gigás SATA asszem csak Seagate van...

[ Szerkesztve ]

(#2236) audi100td válasza FefeeX (#2235) üzenetére


audi100td
nagyúr

Van Samsung is :DDD

(#2237) FefeeX válasza audi100td (#2236) üzenetére


FefeeX
veterán

Azért volt ott a "normális" - azt nem gondoltam említendőnek, mert egyébként ezt anno már valaki említette... :)

(#2238) audi100td válasza FefeeX (#2237) üzenetére


audi100td
nagyúr

ja, már értem :D , de a seagate 250-es egytányérosa se olyan jó ám, osztrák fórumokon elég sokan panaszkodnak hogy sipol, meg meghalnak :( ebben az esetben a Samsungnál nem írnak annyi selejtről.

(#2239) fagy53 válasza audi100td (#2238) üzenetére


fagy53
nagyúr

Ne ijesztgess! :DDD
Az enyém még él, nem sípol, igaz nem beszélünk németül a közelében. ;]

(#2240) cuko#


cuko#
tag

Helló!
Nekem az lenne a kérdésem, hogy nem tudtok-e egy olyan oldalt, amin szépen rendszerezve fentvan a legtöbb vinyó adata, és rá lehet keresni sorozatszám alapján pl, vagy gyártónként lebontva.
Gondolok itt olyasmire, mint pl prociknál a cpu-world.

(#2241) FefeeX válasza fagy53 (#2239) üzenetére


FefeeX
veterán

Mondasz valamit, ez lehet a probléma... ;]

Egyáltalán mi az hogy sípol??? Az meg, hogy van benn selejt is... Hát az kérem mindennel előfordul. Toyota is van hibás, annak ellenére, hogy egy országban 1-2 darab van ilyen össz...

Az meg hogy Samu egy szériájából nem jeleztek tól sok panaszt, még nem azt jelenti hogy nincs, esetleg inkább hogy akiknek az van, nincs net/ph/akármilyen fórum. Mondjuk haveromnak pont egy 250es pukkant el belőle - mondjuk az eséstől letört a vezérlőchip egy darabja... :)

(#2242) FefeeX válasza cuko# (#2240) üzenetére


FefeeX
veterán

Jó lenne ha lenne, ha találsz ilyet, megoszthatnád itt is, szerintem még senki nem tud ilyenről, ellenkező esetben használnánk... :)
Azért mondjuk egy próbát megér... :)

(#2243) cuko# válasza FefeeX (#2242) üzenetére


cuko#
tag

Igen, igen hasznos lenne. :K
Reméltem, hogy valaki tud valami ilyesmit (habár akkor biztos megosztotta volna). :)

(#2244) audi100td válasza FefeeX (#2241) üzenetére


audi100td
nagyúr

Az alatt hogy sípol azt értem hogy egy magasfrekvenciájú hangot ad ki, ami sípolásra emlékeztet (viszonylag hangos és nagyon zavaró). Egyébként az hogy van hibás darab egyértelmű hogy előfordul, de ott viszonylag nagy számban írtak (70 értékelésből, kb. 10 ami meghalt + vagy egy tucat sípol). Samsungnál meg kb. 2 panasz volt, hogy meghalt 4 hónap után, ezért lehet hogy ebből a szériából jobb vétel a Samu.

Azért meg hogy haverod leejti a vinyóját nem hibáztathatod a Samsungot!

[ Szerkesztve ]

(#2245) audi100td válasza fagy53 (#2239) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ez még nem jelenti azt hogy az összes ilyen.

(#2246) Egyfejű válasza audi100td (#2245) üzenetére


Egyfejű
tag

Én is vettem egy ST3250410AS-t, de még semmi baja kopp-kopp...!!
Viszont a boltokban sok helyen láttam, hogy gyárilag javítottakat árulnak 1 év garival! :Y

(#2247) audi100td válasza Egyfejű (#2246) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ezek szerint nem hiszem hogy akkora hülyeséget írtam volna, csak egyeseknek mindig okosabbnak kell lenni a másiknál.

(#2248) fagy53 válasza audi100td (#2245) üzenetére


fagy53
nagyúr

A próféta szóljon belőled! :D

(#2249) Traxx válasza FefeeX (#2227) üzenetére


Traxx
őstag

Na megrendeltem a 320-as AAKS-t, szombaton elhozom, jövő héten beszerelés :) Memóból meg végül Geil Ultra lett, A-data szintén heroináron volt, Corsair-ből meg perpill csak 2 gigás :( Viszont erre a Geil-re 5 év garit adnak, szal annyira rossz csak nem lehet :K

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#2250) FefeeX válasza Traxx (#2249) üzenetére


FefeeX
veterán

Az AAKS nekem nagyon bejött, maximálisan meg vagyok elégedve, remélem nálad is hasonló lesz.
RAM: A gyártó szerint meg élettartamgarid van... Olvastam egy törvényrészletet, hogy a bolt köteles tartani a gyártó által kínált garanciaidőt... Talán egy lappal ezelőtt volt. Az Ultra mondjuk csak színben tér el a Value-től(gyakorlatban - bár nem néztük meg pontosan melyiknek mennyi a vége), de a narancs nekem is bejön... :)

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.