Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-05 17:45:35

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#147151) Meggyi001 válasza oleeg (#147150) üzenetére

Nagyon röviden: ez a protokoll. [link]

https://gamergep.hu/

(#147152) BerserkGuts válasza szabolcs1975 (#147112) üzenetére


BerserkGuts
őstag

Szimplána gamével jobban széthajtod maradjunk ennyibe azzal 130W-ot és 68-70fokot teper az 1660-am
még bányászással 60fokon marad és nem eszik 80w-nál többet szóval ne beszélj félre

Mi ez padon alvás? :DD

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#147153) pecccccccca válasza oleeg (#147150) üzenetére


pecccccccca
senior tag

Mert a minél több és gyorsabb memória a lényeg. Az dolgozik gyakorlatilag.

Humorban nincs helye tréfának!

(#147154) Pakmara válasza BerserkGuts (#147152) üzenetére


Pakmara
őstag

A gpu lehet 60 fok, kérdés a ram mennyi. (Nincs benne szenzor uh csak költői a kérdés) . A 80 w honnan jön egyébként? Mért adat vagy vmi kalkulátorból?

(#147155) Jiraiya


Jiraiya
csendes tag

Sziasztok! Hobbi gémer kérdés merült fel egy alapvetően home office gépre, amin azért LOL is futna napi szinten... persze csak munkaidőn kívül :N Szóval ezért kéne ilyen nehéz időkben is egy kártya...

1. Pontos konfigurációd leírása (processzor, táp stb.) - /vagy hivatkozz az adatlapodra/
Jelenleg épül a konfig, és mivel a kártya a leghúzósabb tétel, ebből indulnék ki.
2. Milyen felbontás mellett szeretnéd használni?
FHD elég.
3. Milyen célra szeretnéd használni a kártyát? (játék, filmnézés, munka?)
Elsősorban meló (office programok és böngészés 10-12 lapon), ugyanakkor LOL is menne, persze nem profi szinten, de ezért legalább 60 fps most és 4-5 év múlva is meg kéne hogy legyen.
4. Mennyi pénzt szánsz rá?
100K a lélektani határ.
5. Új vagy használt kártyában gondolkodsz?
Elsősorban újban, mert a garancia a legfontosabb szempont.
Jöhetnek alternatívák is,linkek, megbízható gyártók stb. :R

(#147156) Pécsi gyerek válasza Jiraiya (#147155) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Ha erre gondolsz ez egy kenyérpirítón is elmegy,nem hogy egy 100 ezres kártyán :DDD [link] gt 1030,rx 550 is bőven jó a céltevékenységekre .... :) [link]

[ Szerkesztve ]

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#147157) lacus83 válasza BerserkGuts (#147152) üzenetére


lacus83
senior tag

Én büszke vagyok rád ha ez segít :P
Egyébként instant bullshit amit te is nyomatsz,de már kezd hányinger lenni ez az egész. Most már nem csak Intel vs Amd meg Amd vs Nvidia van, hanem bányász vs nem bányász.
De nézzük meg a másik oldalt is, ha a kenyér 3xor annyiba kerülne azért mert pl Pali bácsi a renyó masterral 3xor annyiért vinné el mert a többit zsebre tudja tenni,akkor is ilyen frankón benyelnéd a helyzetet ugye?Kb a gyártók is pont oda sz#rn#k ahol esznek,ha nem lenne a gamer aki nyugodt nem 100oros btc időben vesz kártyát játszani a kutya se venné a sz#rjukat.
Értem én hogy haszon,meg chip hiány nah de nah öreg anyjukat akarják átb#szni a piacon a krumplimérleggel ;)
Persze ha most hirtelen az Eon azt mondaná neked hogy hopp rendszerhasználati díj 3xoros csak mert csak akkor is ennyire megérné mi:?

[ Szerkesztve ]

MSI B460 Tomahawk,I5 10400F Box,G.Skill Tident Z 2X8 Gb 3000Mhz RGB,Megahalems Cooler,LIANLI Lancool III,Samsung 860 Evo 256GB ,Toshiba P300 3TB,LC Power 600W,ASUS ProArt 4060,LG 27GL850B

(#147158) Ragnar_


Ragnar_
addikt

Lassan át lehet nevezni topikot "Milyen videokártyát, 1650-et, vagy RX570-t"- re :DDD

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#147159) kolopele válasza BerserkGuts (#147152) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nálam a GPU 200W - on elvan undervolt mellett, kb. 60 fok átlagban, hogy a fenébe lehet 70 fokos egy 1660? Elég rossz lehet a hűtése. Mondjuk messze nem sok az a 70, ne értsd félre, csak fura kicsit.

[ Szerkesztve ]

(#147160) BerserkGuts válasza Pakmara (#147154) üzenetére


BerserkGuts
őstag

;] igy van ram az X hőkamerával megtidhatnánk esetleg ilyet nem tesztelnek sűrün.
Game teszt alapján nem vészes de függ a kártyától mert jobb minőségűek birják.

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#147161) BerserkGuts válasza kolopele (#147159) üzenetére


BerserkGuts
őstag

Msi ventis xs kicsi a kartya nem oszlik el a hő meg nem a legjobb gamingx jobb bar ennél a kategóriánál elmegy 200w+ hoz inkább gamingx-fogok választani ha lesz végre :DDD

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#147162) szabolcs1975 válasza BerserkGuts (#147152) üzenetére


szabolcs1975
aktív tag

tegyük fel, hogy ez az állítás így igaz, ettől független, a gamer a saját gpu-ját bassza szét, a bányász pedig a gamer-ét, mivel sajnos ezt kapja a gamer majd az új helyett.

a második részről pedig jó lenne valami mérés, hogy mondjuk a egy heti 15-20 óra játék j(kb szerintem ennyi lehet az átlag) jobban terheli a gpu-t mint a 24/7 bányászat.

(#147163) KAMELOT válasza kolopele (#147159) üzenetére


KAMELOT
titán

Az érdekes. :U
2080Ti blower
Maxon minden... 85C
0.71V...50% venti... 68C...160W power

1660..jóval kevesebbnek kéne lenni.

szabolcs1975: +1 még ha napi 10ó játszanál, az akkor sem közelít meg a mining vgat, ami 24/7 terhelve van főleg a ramok. Gpu az okés, de ha a ram xar ki lehet dobni! Mining nagyon is terheli a vgat, azért óvatosan vásárolnak ilyen vgat!

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#147164) BerserkGuts válasza szabolcs1975 (#147162) üzenetére


BerserkGuts
őstag

:DDD :N hvapro vagy barhova felrakják a gamerfostaligát is

Ugyan mar ezert nem veszek soha tobbet hasznalt vga-t volt elég sok ilyen
Aztán hiába a gari volt olyan amin pl 1 év gari volt de persze gari idő után halt meg menthetetlen kuka darab
A gaming baxa szét legjobban ez tény!

[ Szerkesztve ]

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#147165) rasotamas válasza BerserkGuts (#147164) üzenetére


rasotamas
veterán

A legjobb, hogy most b*szhatod a garit, ha a ventilátor elb*szódi kés visszaviszed, akkor sem javítják, pedig cserélhető a venti, hanem visszeveszik és odaadják az eredeti vételárat.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#147166) ribizly válasza BerserkGuts (#147164) üzenetére


ribizly
veterán

Azért aki ésszel játszik az nem feltétlenül hajtja ki ezeknek a lelkét. Persze, ha mindent maxra húzva hajtja a RDR2-t egy 4K-s monitoron egy 1660-al, akkor az biztosan megfekszi a gyomrát szegény kártyának. ;]

Én pl még a CSGO-t is visszafogom (200fps), hogy ne repüljön a kártya.
Persze vannak játékok, ahol nincs ingame lehetőség limiter-t beállítani (max a vsync), meg van ahol tényleg kell az összes erőforrás, de azt gondolom, hogy egy normális, kicsit is körültekintő user figyel erre. Most halmozottan igaz, hogy vigyázni kell a VGA-ra, de ez nyugodtan lehetne általános hozzáállás.

De, hogy igazoljam egy kicsit az elméleted:
Anno vettem havertól egy GTX980Ti-t (talán Gigabyte G1 Gaming), amit ~fél évig használt és csak játékra OC preset-ben. Én kb. egy évet hajtottam (silent/normál állásban), majd ment tovább. Bányát sose látott. Gari lejárta előtt ~1 hónappal hívott fel a srác, akinek eladtam, hogy elszállt és kéne help a gariztatásban. Nem hajtotta Ő sem agyon, mégis egy reggel már csak homogén sárga képet adott Neki. Persze ez egy sikeres story, mert végül cserélték Neki egy GTX1080-ra, de nem a legmegnyugtatóbb.

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#147167) giornalista válasza szabolcs1975 (#147162) üzenetére


giornalista
senior tag

"a gamer a saját gpu-ját bassza szét, a bányász pedig a gamer-ét, mivel sajnos ezt kapja a gamer majd az új helyett."

:C :C :C

(#147168) KAMELOT válasza BerserkGuts (#147164) üzenetére


KAMELOT
titán

Ha alapon van használva, semmi baja nem lesz. Gondolom te nem 24/7-ben játszol 4k ultra multit?!
Azért ilyen kijelentéseket ne írjunk ide!!

ribizly: ahogy a cput úgy a vgat is ajánlott évente újrapasztázni és a thermal padokat cserélni.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#147169) koko52 válasza ribizly (#147166) üzenetére


koko52
veterán

Már driverben is beállítható a max FPS.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#147170) ribizly válasza koko52 (#147169) üzenetére


ribizly
veterán

ÓÓÓÓÓÓÓÓ! :Y És tényleg.
Na látod erre még sose kerestem rá.
Köszi szépen az infót. :R :R :R

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#147171) Grave_444 válasza kolopele (#147159) üzenetére


Grave_444
nagyúr

MSI Gaming X 1660 Super is felkúszik 70 fok környékére simán (1600-1700rpm is előfordul), v-sync nélkül 100-144FPS játék közben. Aránylag korrekten szellőző házban. Ugyanitt a 1070 Gaming X 67 fokon 1100-1200rpm-en csendben elvolt. :)

(#147172) Pakmara válasza BerserkGuts (#147164) üzenetére


Pakmara
őstag

"A gaming baxa szét legjobban ez tény!" Mármint szerinted. Statisztikája itt senkinek nincs ez tény, de azért ez így erős kijelentés.

Te nem veszel használt kártyát ez ok te döntésed, de aki venne és tájékozódni jön ide a fórumba az nincs kisegítve ezekkel a kijelentésekkel.

Szerintem így néz ki a két szegmens:

Bányász kártya: 0-24 megy, mennek a ventik is, használódnak, gpu uv, de RAM megkapja a max. OC-t amit bír stabilan az esetek 95%-ban. Egy "profi" bányász vélhetően jobban ért a GPU beállításához egy átlag gamer-nél.

Gamer kártya: Itt nagyobb a szórás mind felhasználói szokásokban mind hozzáértésben. Kifoghatsz megkímélt UV mellett használt kártyát is, és rommá OC-zottat szintén. Futhat napi/heti pár órát vagy akár napi 10+-at is max OC mellett. Jellemzően változó terhelést kap a működése alatt. Felmelegszik majd visszahűl, de ennek a mértéke is a felhasználótól (pl vízzel hűtött vs. kis zárt házban működik) és a kártyától (mennyire szar vagy jó a hűtése stock) függ.

(#147173) palfitom válasza Pakmara (#147172) üzenetére


palfitom
félisten

Igazad van, nem lehet egyértelműen kijelenteni, hogy melyik a rosszabb. Mindkét oldalon vannak lükék...
(Talán a gamer-kártyákban kicsit több lehet a "megkímélt", de ez csak egy szubjektív sejtés.)

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#147174) Garsza


Garsza
veterán

Túlságosan felfújjátok ezt a témát. Arról kéne beszélni inkább hány kártya megy megy tönkre.
Ezek arra vannak csinálva, hogy használják. És e közben hülye bisztosra vannak csinálva.
Ott volt az előző bányász hullám hány kártya ment tönkre? Mert én nem hallottam róla hogy olyan sok kártya menne tönkre.

(#147175) rasotamas válasza palfitom (#147173) üzenetére


rasotamas
veterán

Ez olyan mint az autó. A kevés kilométer jó, de ha városban mindig hidegen vagy versenyüzemben használják, akár a kettő együtt, hidegen padlózva, akkor sokkal rosszabb, mint egy sokat futott autó ami a kilométerek 90%-át üzemmelegen hatodikban 2000 fordulaton futotta le.
De versenyautó is lehet jó, ha lelkiismeretes a tulaj, mindig bemelegíti, esetleg pályanap után olajat cserél a biztonság kedvéért.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#147176) jokeph válasza Garsza (#147174) üzenetére


jokeph
nagyúr

Túl sok nem mehetett tönkre, az előző hullámból ugye rengeteg RX 4xx/5xx került gamerekhez (az én Sapphire Nitro RX480 8 GB-s VGA-m is bányaló volt), ezek jó része most ismét megy a bányába - az egyesek által kazánnak titulált Radeonok. :D

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#147177) Garsza válasza rasotamas (#147175) üzenetére


Garsza
veterán

Ne haragudj de ez nem jó hasonlat. Tisztában vagy az elektronika félvezetők működésével? Mert ha igen nem írnál ilyet. Egyébként írd már le hogy melegíted be a VGA -t finoman lassan. Fújod hőlégfúvóval?

Túl van lihegve ez a téma. Egyetlen gond van (igaz az nagy) hogy a bányák miatt nincs kártya és ha van is, akkor már az így is magas VGA áraknak a dupláján.
Tönkre menni meg a bányász kártyából és gamer kártyából is csak az fog aminek valami gyártási hibája van. Vagy túláramot kap.

[ Szerkesztve ]

(#147178) zooorba


zooorba
tag

Csak egy vèlemèny ha veszek egy videokártyát ami jó teljesitmènynek mondható minek piszkáljam húzzogasam össze- vissza nem èrtem mi szüksèg lenne rá . Aki meg úgy piszkálja ès csavargat fel rajta sok mindent hogy fogalma sincs róla mit csinál az meg vèlemènyem szerint megèrdemli ha esetleg emiatt úgymond elszáll a kártyája.

(#147179) arcitec válasza Garsza (#147177) üzenetére


arcitec
addikt

Azért az igaz az elektronikára is, hogy van az úgynevezett üzemi hőmérséklet. Alatta fölötte finoman fogalmazva nem optimális a működés......... ;)

(#147180) Garsza válasza arcitec (#147179) üzenetére


Garsza
veterán

Félvezetőknél csak felső határ van.
De erre azt szokták mondani, hogy hogy füsttel működik, ha elszál belőle akkor tönkrement. :))
Higgyétek páran túl lihegik ezt a témát.

(#147178) zooorba
Állítgatásval nem lehet tönkre tenni. Mint írtam hülyebiztosra vannak csinálva.

[ Szerkesztve ]

(#147181) koko52 válasza Garsza (#147177) üzenetére


koko52
veterán

Nem a félvezető hal meg hanem a forrasztások a hőmérséklet ingadozástól.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#147182) Garsza válasza koko52 (#147181) üzenetére


Garsza
veterán

Az is csak akkor, ha gyárilag hibás a forrasztás. Ha jól meg van forrasztva, akkor nem fog elengedni.
De egyébként meg hol van kitéve nagyobb és gyakoribb hőingadozásnak? 1. Bánya?
2. Játék?

(#147183) Grave_444 válasza Garsza (#147182) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Játékban :K

(#147184) arcitec válasza Garsza (#147182) üzenetére


arcitec
addikt

Nem értem, hogy miért nem akarod tudomásul venni a tényeket. Pusztán egy paraméterre korlátozva. Ott van a venti példul azok érzékenyebbek az alcsony hőmérsékletere (hidd el tudom), nem beszélve a HDD -ről stb. Komplex szerkezetről beszélünk nem egy külön álló élő alkatrészről. És igen jól írták alant, a forrasztás igen is el tud engedni, mert spórolnak ott ahol lehet akár jobban is mint kéne. Lásd alantabb volt link a melegítéses javításról és okáról. ;)
Vagy a mai autók hengerfal spórolásáról ami megreped stb stb stb .. pl És ott az "elektró korrózió" .....

[ Szerkesztve ]

(#147185) Garsza válasza arcitec (#147184) üzenetére


Garsza
veterán

Ok. Igazad van. :C

(#147186) Pakmara válasza arcitec (#147179) üzenetére


Pakmara
őstag

Ez nekem új. Mármint az "alatta nem optimális" rész. Nvme ssd-nél mintha már hallottam volna olyat, hogy javasolt kezelni a melegedést, de az se optimális ha "túlhűtöd". Ezt is csak az adattároló részre mondták, a vezérlő (ami igazán melegszik) az meghálálta a hűtést.

CPU/GPU-nál én úgy gondoltam, hogy nem létezik túl alacsony hőfok :) . Az extrém tuning is erről szól, persze a fellépő járulékos problémáket persze (pára lecsapódás) kezelni kell ott. Szóval ha IDLE és csúcs terhelésen előálló hőfokot a lehető legalacsonyabban tartod, illetve a kettő közötti különbséget minél jobban csökkented azzal csak jót tudsz tenni. Vagy rosszul gondolom?

(#147187) arcitec válasza Pakmara (#147186) üzenetére


arcitec
addikt

Most cicellázottan nem mennék bele, de hidd el le lehet fagyasztani is akár. Ott ahol extrém hűtenek, ott hajtva is van ezerrel. Azon túl most is ismétlem komplex rendszerről írtam, nem egy alkatrész elemről .... ;)

(#147188) 4264adam válasza Garsza (#147185) üzenetére


4264adam
veterán

Az intermellatikus réteg folyamatosan vastagszik. Jó process esetén 2-3um utána évenként 1-2. Hőmérséklet ingadozás pedig felgyosítja ezt a merev kötést. idővel el fog fáradni. Általában 10-17um-ig nincs gond.

(#147189) Pakmara válasza arcitec (#147187) üzenetére


Pakmara
őstag

"Most cicellázottan nem mennék bele". Ok, ha nem akkor nem. Ha mégis kedvet kapnál :) :

Jogos, extrémet nem is akarom ide keverni csak példa volt. Ok akkor beszéljük konkrétan. :DDDAzt is elfogadom ha azt mondod h nem tesz jót a gép egészének ha beteszed mondjuk egy hűtőkamrába ami 0-5 fok közötti. Mert a HDD ventik stb nem szereti ezt. Viszont ez nem realitás működési környezet +a pára lecsapódás hamarabb előjönne. Reális szvsz mondjuk az h vízhűtést használsz vagy (bár ez kevésbé reális de EK-nak cpu-ra van terméke) peltier elemmel hűtöd a gpu+cpu párost mondjuk fc+monoblokkal. Azaz kártya oldalról gpu+vrm+vram proci oldalról cpu+vrm kapja a hideget. Így semmit nem hűtesz optimális működés alá szvsz.

Forrasztás témához: Bányászoktól lopom ezt a bejegyzsét, Kiemeltem egy szót [link]

"A meleg is, es a melegben eldöntött idö is befolyasolja a forrasztas eletet. Az olmos jobb magasabb hömersekletre (75°C-on teszteltek), az olommentes jobb 50°C es az alatt. (LF: Lead Free, Pb: Plumbum, olom)"

(#147190) gordonfreemN válasza arcitec (#147184) üzenetére


gordonfreemN
addikt

a mai autók hengerfal spórolásáról ami megreped
BMW... más? ;]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#147191) gordonfreemN válasza Pakmara (#147186) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Jól tudod. A forrasztások sínylik meg a sok hideg-meleg ciklust ahogy emlitették. Minnél nagyobb a delta annál hamarabb kanyec.
Gyártástechnológiában konkrétan öregíteses tesztek történnek félvezetőkkel úgy, hogy -40/+80/-20/+60 stb
Így szimulálják az éveket, becslik a müködési időt.

Az ólmos forrasztások az ólom miatt rendkívül jól türték ezt, de senkinek sem volt jó az ólom (környezetet mérgezi, az élettartamot csereciklust meg növeli ami a gyártóknak nem kedvez).
Az ólommentes forraszokban már a kikeményítés után képesek hajszálrepedések megjelenni.
Mindkét tipus elég magas hőmérsékleten "olvad", 180C° körül az ólmosé. Később, mint amikor tönkre megy a felvezető (125-150C°).
Tehát a gond nem ezzel lesz hanem a kezdeti hajszálrepedésekkel,, amit a hőingadozások tovább rontanak.

Szóval ebből indulva, csak az elektronikai részeket vizsgálva a mechanikus elemeken kívül (ventillátor), az alacsonyabb hőmérséklet kedvezhet, legjobban, ha kicsi lesz a szobahőhöz mért delta. Ha minuszba térsz el 80 fokot az pont olyan káros a forrasztásokra mint ha plusszba. De ezekre a ciklusokra tervezve vannak általában a termékek.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#147192) rasotamas válasza Garsza (#147177) üzenetére


rasotamas
veterán

Ez egy hasonlat volt, a normális meg az idióta user közti különbség kidomborítására.
Nem konkrétan a bemelegítés meg olajcsere volt a lényeg, hanem hogy aki tudja mit csinál és szándéka is van a kártyát még a következő tulajnak sem szétcseszni még akkor sem ha ez némi Hashrate-jébe kerül, annak pár év alatt sem jelentkezik probléma a bányászattal sem, míg aki idióta módjára föltekeri, a kártyát maxra, az játékkal is szét tudja gyilkolni (főleg ha ki-be kapcsolgatja és tényleg gyakran éli meg a 20°->90°C->20°C ciklusokat a kártya).
Egyébként némiképp értek az elektronikához, villamosmérnök vagyok.
A forrasztás elengedésekért pedig a jó kis ólommentes forrasztóónt lehet hibáztatni, ha valaki képes lenne egy ilyen kártyát szétszedni, és mindent ólmossal újraforrasztani (volt olyan technikus kollégám aki nagyon tehetséges volt az ilyen javításokban, de inkább régebbi cuccokkal, erősítőkkel-effektpedálokkal mert csak játszani) az a kártya örök élet lenne.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#147193) ribizly válasza KAMELOT (#147168) üzenetére


ribizly
veterán

Ha már szóba került: milyen thermal pad-ot érdemes venni?
Mert azt látom, hogy van itt néhány elérhető gyártó (AC, TG) meg mindenféle vastagság.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#147194) Pakmara válasza gordonfreemN (#147191) üzenetére


Pakmara
őstag

Köszi a leírást hasznos volt. :R

Meg kellene tanulnom jól forrasztani :DDD

(#147195) Pécsi gyerek válasza KAMELOT (#147168) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

"ahogy a cput úgy a vgat is ajánlott évente újrapasztázni és a thermal padokat cserélni"
Jó néznénk ki ha a garis vga-kat csak úgy szétkapná az ember fia évenként :C

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#147196) kolopele válasza rasotamas (#147192) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ezért jó az undervolt, ill. az idle nem forgó ventik, mert így lassabb a visszahűlés folyamata is, meg max. 40-60 fok mozog a GPU hőmérséklete. Azért ekkora ingadozást bírniuk kell.

(#147197) geckowize


geckowize
őstag

Sziasztok,

Tervezem ismerős gépét és mivel most kapott új procit, érdeklődnék, hogy van-e használtan valami jobb videokártya, ami "olcsón" (jelenlegi viszonyokhoz képest) lenne.

Később a fő gépemből fogja majd megkapni a GTX 1070-emet, amit csak akkor fogok leváltani, ha lesz RTX 3060 Ti normális áron, ami ugye "tudjuk, hogy nem tudjuk, hogy mikor lesz".

A következők a válaszaim a kérdésekre:

1. Pontos konfigurációd leírása (processzor, táp stb.) - /vagy hivatkozz az adatlapodra/
MB: Gigabyte B460 HD3
CPU: Intel Core i5-10400F
RAM: G.Skill Aegis (F4-3200C16D-16GIS)
VGA: PowerColor TurboDuo R9 280X 3GB GDDR5 OC V2 / length: 267 mm
PSU: FSP Hyper S 500
Ház: Thermaltake Commander GS-III (VO100K1W2N) / max. VGA length: 320 mm
2. Milyen felbontás mellett szeretnéd használni?
1920x1080@60Hz
3. Milyen célra szeretnéd használni a kártyát? (játék, filmnézés, munka?)
Call of Duty: Warzone
4. Mennyi pénzt szánsz rá?
A beárazós topicban a jelenlegi R9 280X-re 25.000 Ft-ot mondtak, amire tegyük fel, hogy ráraknék ugyanennyit, tehát 50.000 lenne a keret. De ha van valami kihagyhatatlan ajánlat, összesen max 60.000 Ft-ig szeretnék elmenni.
5. Új vagy használt kártyában gondolkodsz?
Mivel valamennyire tisztában vagyok a jelenlegi helyzettel, ezért nem hiszem, hogy bármi lenne újonnan, ami R9 280X-nél jobb. Ahogy néztem még egy 1050 Ti is 68k, ami gyengébb nála, tehát természetesen a használt piacot céloznám meg.

A válaszokat előre is köszi!

(#147198) kolopele válasza Pécsi gyerek (#147195) üzenetére


kolopele
nagyúr

Volt egy 980 Ti - m, már régen eladtam, még mindig max. 70 fokos annál az emberkénél akinek eladtam, pasztát újat sosem látott, szétszedve sem volt. Kicsi undervoltot kapott még közel újkorában, az szerintem egy kártyának sem árt.

(#147199) pecccccccca válasza geckowize (#147197) üzenetére


pecccccccca
senior tag

Szia. Jelenleg a használt piacon 60k-ig bezárólag max RX470-570-et fogsz találni. NV oldalon max 1060 3GB. Gyakorlatilag ki is merül jelenleg ebben a 3 vga-ban a választék jelenleg, ha valaki játszani szeretne...
Egy RX470-570-el (4GB) ami 40-45k körül mozog, ki kell húzni/vegetálni ezt az időszakot.
Most tényleg ez a legjobb megoldás. Kb választási lehetőség sincs.

Humorban nincs helye tréfának!

(#147200) mantequilla


mantequilla
aktív tag

Ezekkel a 20-30 ezres vagy akár még drágább hibás nem ad képet kártyákkal mi a szart lehet csinalni? Tele van euekkel az apro

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.