Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#7401) troland26 válasza profi (#7400) üzenetére


troland26
őstag

szerintem HD 5670..Nvidiáéknál nincs hasonló alternatíva...(szerintem )

(#7402) Izzé válasza profi (#7400) üzenetére


Izzé
őstag

5670 és a GT240. Bár a powercolor csinált tápcsati nélküli 5750-t - ami azért jóval erősebb az előbb említett 2 karinál - viszont itthon még nem találkoztam ilyennel.

(#7403) kkeeppeekk


kkeeppeekk
csendes tag

a gigabite hd5670 512mb gddr5 megéri az árát? 18.900 ft

vagy enyiért van jobb kari is?elég az 512 vagy kihasználná a 1024mb karit

amd athlon II 3ghz. 4 gb ddr3 ram. asrock alaplap 400 watt táp (ebbe lenne)

a válaszokat elöre is köszönöm

(#7404) Izzé válasza kkeeppeekk (#7403) üzenetére


Izzé
őstag

Ha alacsony felbontásban játszol kevés szűrővel, akkor elég az 512MB-os is. Ennyiért nem kapsz jobb vga-t csak használtan.

(#7405) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Mi az hogy referenica VGA?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#7406) fenergie84 válasza DonThomasino (#7405) üzenetére


fenergie84
addikt

Referencia VGA-nak hívják azokat, amelyek a 2 nagy chip gyártó (Ati, Nvidia) "specifikációival" készülnek, ebbe bele értendő az egységes PCB (nyomtatott áramkör), az egységes GPU, memória órjel és természetesen a hűtés kialakítása...
úgy dióhéjban ennyi, szerintem...

MINDENKI!: melyik GT 240 GDDR5 memóval szerelt kari a legjobb, hűtés és hang tekintetében?

(#7407) anarkee


anarkee
csendes tag

Sziasztok!

az utóbbi időben nem nagyon kísértem figyelemmel a videokártyák fejlődését, de aktuálissá vált 1 csere (öcsémnek elfüstölt a régi kártyája, így az enyémet neki adom én meg veszek újat).

igazából mindenféle tanácsot szívesen fogadok, árkategóriát nem nagyon mondok, inkább teljesítményileg érdekelnének a dolgok, de azért kéretik a jó magyar diákkeresettől nem túlzottan elrugaszkodni :DD

a következő összeállításba kéne a kártya:
lap: GIGABYTE GA-EP45T-EXTREME
proci: Core2 Quad Q9550 2.83GHz 775 BOX
ram: OCZ 4096Mb DDR3 1333Mhz Gold KIT
táp: FSP Epsilon FX-600-GLN 600W

jelenlegi kártya: GIGABYTE GV-R487D5-1GD HD4870 1GB

a cél tehát adott: ebbe a konfigba szeretnék 1 kicsit(vagy még 1 kicsit :D ) erősebb kártyát suvasztani, elméletileg a proci, és a táp bírná még a kiképzést, szóval ezzel nem kéne hogy gond legyen, minden tippet, ötletet szívesen veszek, és köszi a segítséget.

ui.: esetleges dual videokártya megoldások is szóba jöhetnek, bár ezekről nem sok fogalmam van, de mint lehetséges alternatíva nem zárkózom el :)

[ Szerkesztve ]

(#7408) ST05


ST05
őstag

Sziasztok!
MIlyen Karit vegyek, mit vegyek figyelembe leginkább?

konfigom: msi 7253
Athlon 62 X2 4600+ 2,4 Ghz (89 w-os verziója (csak számit ez is))
CXS 2GB 800 mhz (késöbb vmi dual channel megoldás lesz..)

Most Nvidia 8600 gs 512 Mb
core :540
shaders : 1188
128 bit
32 skalár stream proc
ezt azért irtam le, mert nyilván ez felett kellene

korábban azt hittem táp problémám van, amikor hosszabb ideje ment a gép,
terhelve a kép, el-el ment 1-2 másodpercekre, majd késöbb akár teljesen el is ment.. de mivel a tápot kicserltem egy lehető legkomolyabbra, és a probléma továbbra is fenn ál, igy szinte tuti a kari a ludas.

igényem :
512, de inkább 1Gb
128 bit
passziv, vagy pedig nagy ventis ( mint a cyclone 9cm ese.), vagy szabályzós legyen
15-20 magasságában, és nem szeretnék azon pár-ezret sporolni, hogy nem minőségi!
Egész álló nap megy a gép, szval valami takarékos kellene, ami ha kell azért pörög játékoknál!
Azt se bánnám ha win 7 power save-be, maximum power save be engedné a Pci-e-t
ugyanis a mostani 8600 om, szétfagy ebben a beállitásban, csak moderate power save be engedi, ami egyébként sztem nem is csinál semmit :D
Amikkel eddig szemeztem :

http://www.mobilx.hu/hu/szamitastechnika/videokartya/pci-express/msi-hu-pci-express/msi-r4650-md1gz-pcie-videokartya.html

http://www.mobilx.hu/hu/szamitastechnika/videokartya/pci-express/sapphire/sapphire-hd5550-1gb-ddr2-ultimate-pcie-videokartya-hu.html

elég sokat olvasgattam itt nálatok, de azzal kapcsolatban, hogy milyne dx támogatásuak stb erre nem találtam különösebb kitérést :)
mi az amit inkább figyeljek ???
dx 11 es legyen? inkább 11 es legyen vmi közepes, vay valami komolyabb dx 10 es?
vagy az órajeleket?
elég nekem ddr2 ??, vagy legyen 3? vagy 5 ami többet eszik állitólag?
nem vagyok hive a 8000x8000 es felbontásnak, inkább kissebb de folyjon!
És ha nem nagyon huzza le senki a passzivokat, akkor inkább az érdekellne
inkább buherázok hütést neki amit bekapcsolok ha kell,, ennyi..
probáltam rövidre :) köszönöm a tanácsokat válaszokat elöre is ) jo a topic !

(#7409) zsole84 válasza anarkee (#7407) üzenetére


zsole84
senior tag

6850/GTX 460 1 gb. Teljesítményben kb. egyformák, 40-50 k között vannak árban, 4870 után előrelépés lenne.

(#7410) zsole84 válasza ST05 (#7408) üzenetére


zsole84
senior tag

Én egy ilyet javasolnék:[link] Keveset fogyaszt [link], tudtommal a hűtése sem rossz, teljesítménye is megfelelő [link].

(#7411) ST05 válasza zsole84 (#7410) üzenetére


ST05
őstag

nagyon köszi :) igaz a tesztek ott az 512 Mb os verziora irja, de gondolom nagy külömbség nem lehet, tényleg szép keveset eszik ,de az h maxin 66 watt, az nem befolyásolja teljesitményben, hogy nem kap elég kraftot?
és ezek már változó rpm et tudnak ? :)
és ki tudja használni a gépem a ddr5 ös kari memoriáit szted? :)

(#7412) Murloc válasza anarkee (#7407) üzenetére


Murloc
tag

@ anarkee: Valami árat azért mondhatnál. Ezen felül pedig mire használod, használnád az új konfigurációt? Ha játék, akkor újabbakat akarsz kipróbálni, vagy vannak bejáratottabb régiek, és ha igen melyek? Ahhoz a kategóriához, amit zsole84 mondott, szerintem kevés a meglévő egyéb egységeid teljesítménye.

@ fenergie84 (#7406): Én a Gigát (GV-N240D5-512I) mondanám talán.

@ ST05 (#7411): Nem nagyon találok én sem jobbat annál, mint amit zsole84 ajánlott. Egyébként is meglehetősen szűkös a mozgástér felfelé, hiszen egy kiemelkedőbb kártyát már visszafogna a többi alkatrészed.

(#7413) Alastair' válasza ST05 (#7411) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Nekem ilyen kártyám van, 1 gigás verzióban, ugyan ezzel a zalmaf vf700-assal. Ilyen nyugodt szívvel még semmilyen kártyát nem ajánlottam, mint ezt. A venti alapon 28%-on jár, terhelés alatt olyan 35%-ig szokta max emelni. A hangja egy passzív hűtésűvel egyforma, vagyis semmi.

Alister from Hell

(#7414) zsole84 válasza Murloc (#7412) üzenetére


zsole84
senior tag

Ehhez a konfighoz kevés a 6850/GTX 460?:

a következő összeállításba kéne a kártya:
lap: GIGABYTE GA-EP45T-EXTREME
proci: Core2 Quad Q9550 2.83GHz 775 BOX
ram: OCZ 4096Mb DDR3 1333Mhz Gold KIT
táp: FSP Epsilon FX-600-GLN 600W

Szerintem nem. Persze a procinak nem alapon kell mennie.

(#7415) Murloc válasza zsole84 (#7414) üzenetére


Murloc
tag

Igazad van, elnéztem, nem vettem észre, hogy négymagos, a 775 elterelte róla a figyelmem. :)
Ez elbírja még a GTX460/6850 kategóriát. Azt azonban tényleg jó lenne tudni, hogy mire használja főként, hiszen e közül a kettő közül is választani kell.

(#7416) fenergie84 válasza Murloc (#7412) üzenetére


fenergie84
addikt

nem néz ki rosszul...:D
a mostani gépem Asus alkatrészes és nézegettem az Asus kínálatát, de nem volt valami meggyűző :U

(#7417) ST05 válasza Alastair' (#7413) üzenetére


ST05
őstag

hm, kezdtek meggyözni hogy tegyek le a passzivrol, egyre jobban tetszik ez a giga,
nemsokárra el is indulok körülnézek, már lehet ma megveszem ,azt v vmit..
elfektettem, és nézem a gépem, elférni gondolom biztos elfér msi 7253-ba
söt azon agyaltam, még jo is pont ott keringetné a levegöt az északi hidnál ,ami nekem folyton tüzforró, szval valszinü nem kellene mellé még 1 melegedö hatalmas bordás passziv karit tenni...
és ami nem Ati.. mit ajánlanátok? :) vagy Ati a nyerő ebbenb a kategoriában?

(#7418) Murloc válasza fenergie84 (#7416) üzenetére


Murloc
tag

Ha lehet ilyet mondani általánosságban, akkor én az esetek döntő többségében minőségre inkább a Gigát preferálom. Az Asus sem rossz persze, de ez az én személyes preferenciám.

(#7419) zsole84 válasza Murloc (#7418) üzenetére


zsole84
senior tag

Ezt mire alapozod? Olyan sok Giga/Asus cuccod volt, hogy ilyen következtetést vontál le?

(#7420) Alastair' válasza ST05 (#7417) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Semmi értelmes nV-t nem kapsz ennyiért. De nem is kell, jó ez a kártya.

Alister from Hell

(#7421) Murloc válasza ST05 (#7417) üzenetére


Murloc
tag

A GT 240 elmarad tőle valamelyest, a mellé sorolható 8800 és 9800 GT-k pedig már csak a használt piacon lelhetők fel többnyire. Valamivel jobb viszont szerintem a GTS 250-es és 450-es, ami hasonló árfekvésű, ezért azokat a helyedben még megnézném.

(#7422) Murloc válasza zsole84 (#7419) üzenetére


Murloc
tag

Mint írtam, ez a személyes véleményem. Ezt akár alapozhatom arra is, hogy jobban tetszik a kék színe. Ez nem egy objektív mérce, csupán annyi, hogy én inkább azt választom, ha rajtam múlik egy döntés. :)

(#7423) zsole84 válasza Murloc (#7421) üzenetére


zsole84
senior tag

A proci 4600+, 450-hez már nagyon kevés.

Mod: Rendben, de te minőségileg javasoltad a gigát, nem szimpátia miatt.

[ Szerkesztve ]

(#7424) Alastair' válasza Murloc (#7421) üzenetére


Alastair'
nagyúr

22-ért te hol kapsz GTS450-et? :U

Alister from Hell

(#7425) Murloc válasza zsole84 (#7423) üzenetére


Murloc
tag

@ zsole84: De ha árban szinte ugyan annyi?

@ Lord Vader: Most hirtelen például itt.

(#7426) Alastair' válasza Murloc (#7425) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Kérdés, hogy kapsz-e, vagy csak reklámnak rakják ki.

Alister from Hell

(#7427) Reborn1


Reborn1
csendes tag

Üdv.
Karácsony alkalmából szeretném meglepni öcsémet egy új videókártyával. Ki is néztem egyet de mivel nem vagyok otthon ebben a témában ezért gondoltam kérdezek mielőtt olyat veszek ami nem fog működni.

A gép configja:
Alaplap: MSI P4M900M3 (MS-7387)
Chipset: VIA P4M900
CPU: Dual Core Intel Pentium E2160
Memória: 2x1GB DDR2
Merevlemez: Hitachi HDS721616PLA380 ATA Device
Videó kártya: Nvidia GeForce 8400 GS

A kiszemelt kártya:
http://www.emag.ro/placi_video/placa-video-asus-nvidia-geforce-9500gt-1024mb-ddr2-128-bit-hdtv-pci-e-20--pEN9500GTDI1GD2V2?ref=hp_rec_1

Előre is köszönöm.

42

(#7428) zsole84 válasza Murloc (#7425) üzenetére


zsole84
senior tag

Ez jó ár. Igazság szerint nem ismerem ezt a wepshopot.

Mod: Persze. Kösz, hogy belinkelted.

Mod stevve: Én is jobban szeretem az ismertebb/már bevált shopokat.

[ Szerkesztve ]

(#7429) Murloc válasza Alastair' (#7426) üzenetére


Murloc
tag

Jó hát ezt nem az én tisztem megítélni, csak igyekszem a lehető legtágasabb spektrumból behozni azokat a kártyákat, amik esetleg szóba jöhetnek. Az, hogy mi alapján dönt, mik a legfontosabb szempontok, az mindig a kérdező hatásköre.

(#7430) Murloc válasza zsole84 (#7428) üzenetére


Murloc
tag

Én sem rendeltem még innen. Hogy milyen szempontok vezéreltek amikor belinkeltem, lásd az előző hozzászólásomban.

(#7431) stevve válasza zsole84 (#7428) üzenetére


stevve
nagyúr

Nem biztos, hogy bedőlnék... gyanúsan alacsony az ár és olcsó húsnak... inkább szorítkozzunk olyan helyekre, amelyek ismertek, elismertek vagy legalább már van tapasztalatunk velük. Így mindenki jobban jár.

[ Szerkesztve ]

(#7432) Alastair' válasza stevve (#7431) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Ezért szoktam az Ipont linkelni. :K

Reborn1: mennyi lenne a keret a vga-ra, és ott akarod venni amit linkeltél? nem MO-n vagy?

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#7433) Reborn1 válasza Alastair' (#7432) üzenetére


Reborn1
csendes tag

Erdélyi vagyok, ezért kézenfekvőbb lenne egy Román webshop-ból vásárolnom :).
A keret 300 Lej, azaz ez még éppen beleférne.

42

(#7434) Murloc válasza stevve (#7431) üzenetére


Murloc
tag

Nem gondoltam, hogy ez ekkora témát fog szolgáltatni, de akkor tessék. Igaz, hogy Gainward, amit nem ajánlok, de 25 ezer.

(#7435) Alastair' válasza Reborn1 (#7433) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Szerintem ez lenne a legjobb vétel: 5570, pont 300 :C katt a pirosra

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#7436) Reborn1 válasza Alastair' (#7435) üzenetére


Reborn1
csendes tag

Amit elfelejtettem említeni:
Hackintosh futtatása miatt mindenképpen nvidia kell legyen :(

42

(#7437) Alastair' válasza Reborn1 (#7436) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Akkor ez: GT240, klasszissal jobb a 9500GT-től.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#7438) Reborn1 válasza Alastair' (#7437) üzenetére


Reborn1
csendes tag

Ezt én is nézegettem korábban de nem voltam benne biztos, hogy kompatibilis az alaplapommal.

Akárhogy is, köszönöm a segítséget, megrendeltem :).

42

(#7439) Alastair' válasza Reborn1 (#7438) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Hát ha a 2160 megy benne, akkor a vga is fog. :D

Alister from Hell

(#7440) Boogie33


Boogie33
senior tag

Na sajnos a vapor-x kártya nem jött össze,a következő masinák közül kellene döntenem a ti segítségetekkel Gigabyte GV-N450OC2-1GI
Gigabyte GV-R577UD-1GD
Msi R 5770-PMD1G
Sapphire 11164-11-20G
És a vésztartalék(csak ha nincs más választás) Sapphire R5770 HAWK
Egy 400w-os Corsair cx és egy Phenom II 945 X4 mellé kellene a VGA.
És az is fontos lenne hogy csöndes legyen ha HD filmet nézek,ha játszok és kicsit hangosodik az nem baj.(De baj :DDD :DDD :DDD :DDD )

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#7441) Marlie


Marlie
csendes tag

Üdv mindenkinek!
Tanácsot szeretnék kérni, ugyanis van nekem egy ilyen gépem.:

vga: asus eah2600xt
Ram: 4*1giga kingmax 800hz ddr2
Táp: Chieftec GPS-350EB-101A
Cpu: Intel Core 2 duo 2.66 ghz (elvileg e6750, de nem emlékszem pontosan)
alap: Gigabyte P35-ds3

A legutóbbi takarítás és hűtő paszta csere után nem ad képet a szerkezet, és a billentyűzet is egyet villan bekapcsolás után, de aztán semmit, pedig látszólag minden működik, a ventilátorok is pörögnek. A vgát letudtam csekkolni egy barátom gépén, az működik. Nem hinném hogy a 4 ram közül egyik se működne, és az alaplap sem sípol, hogy nem látná őket, vagy a procit. Így gondolom az alaplappal van gond. A garanciák már lejártak (kivéve az élettartam garanciás tápot), így nem látom értelmét lecsekkoltatni 4-5 ezerért, hogy megmondják az tényleg rossz, és ha esetleg javítható, akkor azt is fizetni, mert talán jobb, ha veszek egy újat. Viszont akkor már a procihoz való vgát is vennék, mert annó csak erre volt pénzem. Alaplapból nem találtam olyat mint az enyém. Legolcsóbban, amibe belefér 4db ddr2-es ram a GIGABYTE EG31MF-S2 INTEL G31 FSB1333, mATX, Integrált VGA-t láttam 11.151 Ft ért. Aztán fölötte az EG41MF-US2H INTEL G41, és az EP41-UD3L INTEL P41. Megéri ez a 5.500 Ft pluszt, vagy esetleg drágábbat kéne venni és más márkát? Vgából meg nem tudom mit bírna el a procim ill, ez a konfig. Milyen kártyákat javasolnátok? Alapvetően én interfész minimum 256 párti vagyok, hogy kisebb órajellel és fogyasztással is jó teljesítményt kapjak, de ha van olyan kártya ami nagyon megérné, akár össze is húznám a nadrágot egy drágára.
Amúgy meg látom a vgák ára viszonylag elég jól csökkennek. Esetleg érdemes lenne várni valamire, mert azt is kibírom ezzel az asussal. Már hozzá szoktam. :D
Előre is köszönöm a segítséget, és ha netán volna ötlet arra is, hogy hogyan izzithatnám újra működőképessé ezt a P35-ds3 as lapomat azt nagyon megköszönném és megúsznák egy lap cserét, amúgy is megvoltam elégedve ezzel a lappal ezidáig.

Kondizz max heti 3*(H-SZ-P), és sétálj. Egyél sok csirkét, rizst, zöldet, gyümit, hangyát, és megváltozik az életed.

(#7442) Alastair' válasza Marlie (#7441) üzenetére


Alastair'
nagyúr

A ramokat kipróbáltad egyesével minden slottban, és egyikkel se indul, akár hol van?

Alister from Hell

(#7443) up


up
senior tag

bakker, az iponban csöndben megszűnt lenni a vtx3d 5750 1g :] Mivel nem óhajtok egy ugyanilyen, de más márka alatt futó kártyára 30 körül költeni, adok egy sanszot az 5670-nek :) köszönöm a tanácsokat mindenkinek!

(#7444) csucsbicep válasza up (#7443) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

GTS450?

(#7445) tka


tka
tag

Kedves Lord Vader.A tizenegyest elbaltázó duma nagyon üt.Van egy haverom akivel még mindíg nyomjuk ezeket a poénokat.A Zimmer Freiből van.Nem mai film de régen tudtam kívülről a szöveget,mert 1 hónapig csak ezt néztük melóba.Van humorérzéked.Na viszlát te számolgató csodacsatár. :) :K

a női hülyeség határtalan

(#7446) profi válasza Izzé (#7402) üzenetére


profi
aktív tag

Pont az 5750-nel szemezek, de nem ettől a gyártótól. Szerinted gondot jelentene a plusz táp a konfigomnak (lásd adatlapom)?

troland26: köszönöm a választ.

(#7447) kezu


kezu
tag

Hello!

Eddig egy 2900XT karim volt, de most elkezdett haldokolni sajnos (olyan a kepe, mintha tulmelegedne, de persze nem melegszik tul, na mind1)

szal kene uj videokartya, 20-25-ert nezegettem, de igazabol, ha most 28-ert lehet venni egy olyat, ami joval jobb, akkor nyilvan belefer.

A konfig amugy:
Abit P35
Intel E6750
4 g ram

koszi

(#7448) zsole84 válasza kezu (#7447) üzenetére


zsole84
senior tag

Ati oldalon 5770, N-vidia oldalon 450 GTS.

(#7449) Debesq


Debesq
tag

Hello
Szerintetek érdemes lenne a gépembe egy HD5670 es kártyát venni? A VTX3D re gondoltam.
Gépem:
ASRock G31M-S R2.0
Intel C2D e4300
1 GB RAM
GF 7300GS 512 MB
400 wattos táp

(#7450) csucsbicep válasza Debesq (#7449) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Először is vegyél még plusz 1gb ramot. Tápod milyen márkájú?
HD5670 nem rossz kari, persze attól függ mekkora felbontásra kell. VTX3D-t, mint márkát nem ismerem.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.