Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#7501) tom_77 válasza lsc (#7498) üzenetére


tom_77
tag

Bocs, de teljesen kezdo vagyok:) Picit akkor atfogalmazom a kerdest mert nem all ossze a kep:)
Van egy Phenom II X4 955 -os procim. Picit tudtam tuningolni (3.5Ghz).
1900x1080-ban akarok jatszani es persze minel zokkenomentesebben. Ehhez a procihoz vehetek 5970-es kartyat vagy eleg az 5870 vagy gtx480 mert ugyse birna a jobbat kiszolgalni? Egyaltalan van eselyem hogy ezzel a procival fullHD-ban zokkenomentesen (dx11, full AA, AF meg mittudomen:) ) jatszak a legujabb jatekokkal?

[ Szerkesztve ]

(#7502) viktor82 válasza tom_77 (#7501) üzenetére


viktor82
őstag

Négymagos procihoz ami 3ghz-en üzemel bármilyen kártyát vehetsz akár több darabot is! :K

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#7503) troland26 válasza tom_77 (#7501) üzenetére


troland26
őstag

szerintem a jelenlegi játékokkal minhárom kártyával felcsavarhatsz mindent..

(#7504) lsc válasza tom_77 (#7501) üzenetére


lsc
nagyúr

Mindháromhoz elég, főleg 3,5-ön.

Az élet kegyetlen .

(#7505) will5


will5
tag

Sziasztok!

15 ezer Ft-ért milyen videókártyát ajánlotok?

Egy AMD Athlon X2 5400+ BE processzor fogja kihajtani. 1024*768-ban nem új játékokkal lesz vele játék csak.

(#7506) Alastair' válasza will5 (#7505) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Ennyiért csak használtan kapsz játékra is alkalmas vga-t. HD4670-est vennék bele.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#7507) troland26 válasza will5 (#7505) üzenetére


troland26
őstag

használt 4830 vagy ha el tudsz csípni 4850-et ennyiért..

(#7508) Alastair' válasza troland26 (#7507) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Mondjuk láttam már az apróban 15-ért 4850-est, de az ilyenek nekem nagyon gyanúsak. 4830 esélyes lehet.

Alister from Hell

(#7509) will5 válasza Alastair' (#7506) üzenetére


will5
tag

Köszi.

És az 5450 vagy 5550 -et nem szabad megvenni újban?

Tényleg nem kell full-on mennie a játékoknak, de valamiért nem bízok a használtban.

(#7510) troland26 válasza Alastair' (#7508) üzenetére


troland26
őstag

igen..állt a ref hűtőset szokták 15-16 környékén kínálgatni..az meg nem a legjobb 4850 :N

én mondjuk toxic 4850-et vettem 15,5 k-ért amit aztán forrszthattam meg pasztázhattam..meg idegeskedtem vele 1 sort

(#7511) Alastair' válasza will5 (#7509) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Nem játékra való vga-k. Ettől függetlenül megveheted, saját tapasztalatom nincs ilyen kártyákkal.

troland26: hát igen, ezért is érdemesebb megvenni 1 fél éves, rendes dobozos, garis 4670-est, főleg, hogy a procija sem egy erőgép.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#7512) fabko válasza Alastair' (#7511) üzenetére


fabko
tag

Sziasztok !

Milyen VGA illik egy E8400, ill. egy E8600 mellé? Mindkettő mellett 2*2GB DDR2 1066 van.Tuning nem lesz.

Mi az a minimum CPU-RAM-VGA kombó, amivel kiváló minőségben tudok fullHD filmeket nézni egy külső fullHD TV-n?

Köszönöm a segítséget !

(#7513) Alastair' válasza fabko (#7512) üzenetére


Alastair'
nagyúr

A minimum szerintem egy 5450, ezek remekül kezelik a HD film lejátszást, ha játék is lenne akkor egy GTX460, vagy egy 6850 elférne.

Alister from Hell

(#7514) kkeeppeekk


kkeeppeekk
csendes tag

legyen 5670 17 ezerért

(#7515) Marlie válasza Alastair' (#7491) üzenetére


Marlie
csendes tag

Akkor nem nyúltam nagyon mellé a kérdésben. :D Igazad lehet, hogy az aksi, mert egy sima elem nem bírna éveket. Kivettem és várok vele pár percet, mert mikor először csináltam rá volt dugva az áramkör, de elvileg a jumperes bios resetnek vissza kellett állítania az eredetit. Viszont mikor vettem pasztát megkérdeztem az üzletben, hogy a régi rászáradt cuccot mivel takarítsam le. Erre adtak nekem egy piros nem tudom milyen anyagból készült papírt vagy rongyot. No hát én törölgettem, de sokra nem jutottam, így aztán egyre erősebben dörzsöltem, amivel már kezdtem eredményt elérni, végül egy csavarhúzó hegyével és a papírral való erős dörzsöléssel tudtam leszedni a rászáradt pasztát. Plusz mivel ez a dupla indulásos hiba akkor lép fel, ha a proci benne van így ránéztem a lap proci tűire. Katonásan voltak elhajolva az aljuk a videó kártya irányába, a tetejük meg a ramok felé, kivéve kettő tűt ami ellentétes irányban hozzáérve szomszédjukhoz. Hát gondoltam egy nagyot és haptákba állítottam mindet. Mikor ráhúztam a procit tudatosult bennem ezek sosem lesznek egyenesben, mert ahhoz túl hosszúak. Mivel a gép nem indult el újra megbizergáltam őket és vissza állt az az állapot, hogy a gép kétszer indul de nincs kép. Nos hát játszadozhatok még a tűkkel, és talán van is esély rá, hogy elérjek vele valamit, igaz ez a bátor precíz művelet is több volt mint 2 óra, ami lefárasztott :D Szóval ezek fényében mitévő legyek? Van még ötlet, vagy legyen lap és videó kártya vásárlás? S azután kiderül hogy a proci működik e és ha nem, akkor meg szívok és igazából vehetek egy teljesen új procit, de ahhoz meg már kéne jobb ram is, de az meg nem menne bele az új ddr2es lapba. :S

Kondizz max heti 3*(H-SZ-P), és sétálj. Egyél sok csirkét, rizst, zöldet, gyümit, hangyát, és megváltozik az életed.

(#7516) Alastair' válasza Marlie (#7515) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Hát ebbe csúnyán belenyúltál. :D A rászáradt pasztát körömlakk lemosóval könnyedén le lehet mosni a prociról, vga-ról stb. Lehet kinyírtál valamit, most már cserélgetned kell az alkatrészeket, hogy rájöjj mi az ami elromlott.

Alister from Hell

(#7517) ST05


ST05
őstag

Sziasztok!
Köszönöm a tanácsokat, végül nem birtam magammal, még azap asusbol találtam 5670-est 1 Gb
24,500 ért, lehet sokallani fogjátok, de várni sem akartam, meg ilyesmit azért szeretek
üzletbe venni, ha bármi van, tudjak kit hol keresni :)
Nagyon tetszik! Nagyon halk, amellett ha feltekerem a ventit kiportalanítja kb az egész gépet :D
és visszahüti az egész házat, HD-t beleértve 3-5 fokkal :)
10 óra géphasználatbol 9 be csak netezek, szval igy nekem tökéletes eco tuning :
( ne csak felfele huzott adatokat lássunk :)
Athlon 2,4 4600+
1 Ghzen,
RAM 200 Mhz
asus eah5670 :
core: 156 Mhz
memory: 300 Mhz
Az uj hot pursuit-el kiprobáltam 5 percre, az órajeleket ezalatt nem huzta fel, majd utánna kell olvasnom, valahol visszább korábban láttam témát ezügyben, hogy a legegyszerübb h "felfixáljam" arra az 1 orára a 10 böl.... Még1xer köszi skacok, ha nem segitetek valszinü csak rosszabbul döntöttem volna! Most ennyi ami eszembe jut, bocs h nem irtam kiemelkedöbb véleményt, csak a kutyám 11 év után tegnap elaludt szépen :( szép napot nektek hali :)

(#7518) zsole84 válasza ST05 (#7517) üzenetére


zsole84
senior tag

Tipp: Win-benz az energiagazdálkodást állítsd kiegyensúlyozottra.

[ Szerkesztve ]

(#7519) ST05 válasza zsole84 (#7518) üzenetére


ST05
őstag

igen ,természetesen abba, vagy a high performance-ba probáltam, és kilépek gyors a jétékbol, és ugy nézek rá az orajelekre, lehet azidőalatt vissza is veszi megint, mire kiérek cpu-z hez.. :)

(#7520) zsole84 válasza ST05 (#7519) üzenetére


zsole84
senior tag

Rögtön visszaveszi, nincs ott semmi gond.

(#7521) ST05 válasza zsole84 (#7520) üzenetére


ST05
őstag

ok értem köszi :) csak tudod ugy vagyok vele, szerettem volna látni legalább 1 xer saját szememmel mért alapfrekijeit, a 775 öt meg a 1000 et :) vagy esetleg játéknál fixálni, mert olvastam valahol, néha játékba beszaggat amikor kapcsolgatja...

[ Szerkesztve ]

(#7522) zsole84 válasza ST05 (#7521) üzenetére


zsole84
senior tag

A vga-ra gondolsz? Elindítod a gpu-z-t, majd a játékot. Ezt követően alt+tab-baé visszalépsz a win-be, a gpu-z-vel pedig megnézheted az órajeleket.

(#7523) ST05 válasza zsole84 (#7522) üzenetére


ST05
őstag

Igen a VGA-ra gondoltam, nem voltam 1értelmü, a proci ram jeleket szándékosan irtam, azt is akartam elérni 9
igen ugy csináltam a cpu-z vel altab stb,,( ja hogy gpu-z is van... )
létezik h 2 honapos játék 1024 be eco orajeleken elvinné. csak nem ). hmm na mind1 majd kitapsztalgatom ) probálgatom, lehet csak meg kellene hajtsam , nem volt idöm )
de 1 biztos ami nagyon tetszik h sleep-be 30fok igy most 33, minden házhütés nélkül, átlagos házban, reggel 5 óta..

(#7524) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Hát basszus, csak nem bírok dönteni...
Lehetőségek: HD6870, 6950, 6970, vagy GTX570. Legjobb szerintem az utóbbi lenne, de nem tudom egy 3.4-en járó Q9450, illetve pci-e 1.1 alapla mennyire fogná le a teljesítményét. Ha ezekre, s az árra gondolok, akkor egyértelműen 6870 lenne a befutó, de ha meg ránézek bármiféle tesszeláció/gpgpu teljesítményre, akkor mégiscsak megint a Gtx570-et kezdem fontolgatni.
Nehéz kérdés. 6950 szerintem ki is ejthető, elég gyenge az árához képest.

I am having fun staying poor.

(#7525) joshua7 válasza Drizzt (#7524) üzenetére


joshua7
veterán

Milyen felbontásban használnád?
Egyébként HD6950-et én sem vennék. Nem sokkal van a HD6870 előtt teljesítmnyben, de szignifikánsan drágább.

Semper Fi

(#7526) Izzé válasza Drizzt (#7524) üzenetére


Izzé
őstag

Kevésnek érzed a gtx275-t 1680-ban? Szerintem elég lenne egy 6870/GTX470 is, vagy egy giga GTX 460SOC.

(#7527) Drizzt válasza joshua7 (#7525) üzenetére


Drizzt
nagyúr

1680*1050. Nagy néha betámadnám a tv-t full hd-ban, de őszintén szólva szerintem 20"-on kisebb pixelekkel, kisebb távolságból jobb és kényelmesebb játszani. Szóval szinte kizárólag 1680*1050.

Izzé: általában nem rossz amúgy, csak kisebb megakadások vannak, de engem azok is fel tudnak néha teljesen idegesíteni. :) Ahol előfordul néha: F1 2010, NFS:Hp(nagyon ritkán), most más hirtelen nem jut eszembe. Dx11-et is megnézném már. :U

[ Szerkesztve ]

I am having fun staying poor.

(#7528) Izzé válasza Drizzt (#7527) üzenetére


Izzé
őstag

Ha nem tart vissza egy kis tuning, én egy GTX 460-t ajánlanék, alapon kicsit erősebb mint a 275, tuningolva viszont bőven elveri és kb hozza a 6870/GTX470 teljesítményét. Ráadásul elég "olcsón" dobálják, szvsz ezzel járnál a legjobban. Vagy ha nem sűrgős, akkor megvárhatod az 560-t, azt pletykálják alapon kb ott lesz ahol a 470 és társai, viszont az ára még kérdéses.

(#7529) Drizzt válasza Drizzt (#7527) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Érdekes amúgy a helyzet, nézem például a NFS:HP2-t, s azt tapasztalom, hogy fraps sezrint 47 fps van valahol, mégis érezhetően akad a cucc.

I am having fun staying poor.

(#7530) Matthisa


Matthisa
tag

Emberek mit tudnék tenni h egy kicsit halkabb legyen a 9600 gt-m ventije? milyen kenőanyagokat tudtok ajánlani? wd40? v vmi direkt erre való cuccos?thx a választ :R

(#7531) Alastair' válasza Matthisa (#7530) üzenetére


Alastair'
nagyúr

A vga hűtők java része golyós csapágyas, azok zártak, nem lehet kenni őket, csak cserélni. ha mégis csúszó csapágy lenne a ventibe 1-2 csepp műszer olaj csodákra képes.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#7532) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Sziasztok!5870 vs 6870?Pro és kontra,tuning,stb...melyiket érdemesebb venni?Tudom,hogy az 5870-es erősebb,de eltelt 2 hónap.Azóta változott valami?Durván azonos áron tudnám beszerezni.

[ Szerkesztve ]

(#7533) Pano


Pano
addikt

Sziasztok!

Most cserélek gépet és az új alaplapon van integrálva egy Ati Radeon 3000 kártya.
A régi gépemből megmarad a régi kártyám, a Ati x1950 GT 512 MB DDR3 256 bit.
Mivel az integrált kártya már újabb, mint amit a PCI-E-be tennék, érdemes inkább azt használni, vagy jobban járok a régi, ámbár különálló kártyával (játék is lenne)?

(#7534) Milka 78 válasza Milka 78 (#7532) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Tárgytalan...6870-es lett belőle.

(#7535) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Sajnos eladtam a 4870-em, így úgy néz ki hogy januárban meg kellene venni az utódját. Tehát vagy 5770-et vagy 4890-et veszek. Az a kérdés hogy melyiket, illetve mivel használtan veszem, milyen áron érdemes megvásárolni?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#7536) lsc válasza Tothgera30 (#7535) üzenetére


lsc
nagyúr

5770-ból sapphire rev3 vagy vaporx, teljesítményben nem lesz előrelépés, kb ugyanaz mint a 4870, de sokkal kevesebbet eszik, hűs, csendes.30e körül már van apróban, az nem rossz ár. Akinek van 4890 az OK, de venni már nem vennék.

Az élet kegyetlen .

(#7537) Tothgera30 válasza lsc (#7536) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Akkor mindenképpen 5770-est vegyek. Viszont kb. fél éve nekem is a Vapor-X jött be, de sajnos változott a helyzet, kiderült hogy szüksége van D-sub kimenetre, és átalakítózgatni nem szeretnék, pusztán esztétikai okokból. Tehát gondoltam hogy veszek egy 5770 CuCore-t és arra szerelek egy TR V2-t. A másik lehetőség a 4890 (pl.: Vapor-X, mert D-sub kimenetes), és arra pedig egy TR HR-03 GT felszerelése lenne. Így ez változtat valamit is a helyzeten?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#7538) lsc válasza Tothgera30 (#7537) üzenetére


lsc
nagyúr

Az átalakítóval nem tudom mi a bajod, de elmondtam a véleményem, dönteni neked kell.

Az élet kegyetlen .

(#7539) RootRulez válasza Tothgera30 (#7537) üzenetére


RootRulez
félisten

+1 az 5770-nek. :K

═════════════════════════════════════════

(#7540) Tothgera30 válasza lsc (#7538) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Az hogy zavarna... ...de egy 5770 erősségű kártya bőven elég, tehát szerintem az lesz, de még érlelem a dolgot, mert volt 4890-em, és nagyon bírtam ;) .

#7539 RootRulez: :R

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#7541) Csaby25


Csaby25
senior tag

Sziasztok!
Lehet hogy kerdeztek mar:HD 6850 vagy GTX 460 1GB?
Koszi!

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#7542) Sdi válasza Csaby25 (#7541) üzenetére


Sdi
addikt

Hasonló kaliberű a két kártya, de mivel jelenleg is Nvidia-d van jobb lenne a GTX, valamint talán kevesebb vele a probléma, a HD6850--el sűrűbben előfordultak, bár a legtöbbjét driver-rel orvosolták.

[ Szerkesztve ]

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#7543) RootRulez válasza Csaby25 (#7541) üzenetére


RootRulez
félisten

Igen, jelen állás szerint at nVidiával járnál jobban. De ha a szíved a piros oldalra húz, akkor lenyeled az a békát és örülni fogsz annak is, mert szerintem az is jó választás...

═════════════════════════════════════════

(#7544) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Hali.

Azt kerdeznem hogy van mar pontos datum a HD 6990 indulasara?
Mert most enis gondolkozom egy 5970-be, de ha pl, volna egy januari datum akkor megvarnam, mert nyilvan akkor biztosan zuhanna az ara az 5970-nek..

[ Szerkesztve ]

(#7545) Apone33


Apone33
őstag

Üdv!

Gtx 470 vs 6870? Szerintetek melyiket érdemesebb megvenni full hd-ra? Az én választásom ezúttal a gtx 470-re esett. Nézegettem teszteket mindkét vga-ról, azok alapján is döntöttem a gtx mellett. A kérdés pedig, hogy a jelenlegi procim elég a vga kihajtásához? (rajta van az adatlapomon) Akinek van e két kártyáról pozitív/negatív véleménye szívesen meghallgatom. :R

Play Hard!!!

(#7546) fidokaaa


fidokaaa
csendes tag

sziasztok

van egy Gigabyte GA-785GMT-USB3 lapom egy AMD Phenom II X4 945 procival. Jelenleg az integrált vga-val hasít, mert amikor vettem, nem igazán volt pénzem kártyára. :(
Most lenne egy olyan 40k körüli összegem ilyen célra, de fogalmam sincs milyet kéne venni. Gondolom ezerszer feltették már itt ezt a kérdést, de tudtok valami jót ajánlani ebben az árfekvésben?
előre is köszönöm :R
üdv

(#7547) fidokaaa válasza fidokaaa (#7546) üzenetére


fidokaaa
csendes tag

ja, még annyit hogy inkább HD videók lejátszására kéne, de azért néha játszanék is rajta, szóval nem baj, ha nem csak a warcraft1 indul el vele... :)

(#7548) Alastair' válasza fidokaaa (#7546) üzenetére


Alastair'
nagyúr

GTX460? Vagy használt is érdekel az apróból?

Alister from Hell

(#7549) polgi803


polgi803
őstag

Sziasztok!
Tudnátok abban segiteni, hogy egy 8800 GTS-re milyen hűtőt érdemes venni a gyári helyett?Vagy olyan embert tudtok ajánlani, aki válaszol erre a kérdésre?A topikban nem nagyon van élet...
Köszönöm a válaszokat!

(#7550) Alastair' válasza polgi803 (#7549) üzenetére


Alastair'
nagyúr

512-esre gondolsz? Vagy a 320-640-esre? Nem mind1. Ezt tudnám ajánlani, ha az 512-esre kell: klikk

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.