Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-05 18:35:36

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27451) _András_ válasza krealon (#27450) üzenetére


_András_
tag

Köszi :)

És azt nem tudod, hogy ezzel minden router kompatibilis vagy lehet, hogy ilyen okok miatt nem jönne ez össze?

(#27452) fogtunder válasza Gubek-Einste (#27435) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Köszi

I hate morning people. And mornings. And People.

(#27453) BenHans


BenHans
addikt

Valaki? [link] és [link] :R

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#27454) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

#27445 zoltankakuk és #27446 BenHans

20k-ból már gigabites típust lehet kapni és jövőre tervezés miatt pedig ajánlott is.
Ajánlott típusok: TP-Link 3600/4300, Asus N15U/N16/N56U, Netgear 3500Lv2, minden van USB port és 3rd party firmware támogatottak is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27455) Intruder2k5 válasza BenHans (#27453) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az igényeid messze nem ugyanazok, mert 80-as nethez már Gbit-es router szükséges, még az 50-es UPC-hez elegendő a 100Mbps portsebesség is...

(#27456) BenHans válasza Intruder2k5 (#27455) üzenetére


BenHans
addikt

Gubek-Einste: Köszönöm szépen! :R

Intruder2k5: Bocsánat, nem tudtam hogy ilyen nagy a különbség, de azt hogy az igényeim ugyanazok azt inkább arra írtam, hogy a ház területe akkora, 20k körül keresgélek stb. Köszönöm neked is a falvilágosítást! :)

[ Szerkesztve ]

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#27457) drzozo válasza Gubek-Einste (#27454) üzenetére


drzozo
senior tag

Én is köszönöm!

(#27458) Intruder2k5 válasza BenHans (#27456) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Jóvanna, azért nem kell bocsánatot kérni! :)

(#27459) Gubek-Einste válasza Intruder2k5 (#27455) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

zoltankakuk fórumtárs azt írta, hogy 20k-ból a lehető legjobb típus kellene ami pedig, szerintem, gigabites portokkal szerelt típust jelent.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27460) gothic20


gothic20
aktív tag

Sziasztok
Egy kis segítséget kérnék.
Szeretnék venni egy Gigabit-es routert. Két típust néztem ki. Az egyik a TP-LINK TL-WDR3600 a másik Netgear JNR3210. Esetleg ebben az árkategóriában van másik jól használható gigabit-es router is ami ajánlott?

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#27461) pető bá'


pető bá'
őstag

tudom, elég off vagyok, de a témához kapcsolódik valamilyen szinten:
ajánlottátok a Tp-link 3600-ast, ami az igényeimnek megfelelne. jártam ma MM-ben, Euronics-ban, és nyilván, ilyen nem volt. viszont a kínálatban levő routerek meg (meglátásom szerint, webshopos árakhoz képest) túl voltak árazva, nem gyengén, így nem is vettem semmit. számítástechnikai cuccot ma már tényleg csak netről érdemes rendelni..?

"... and I hope you have a great day!"

(#27462) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

#27460 gothic20 Ami még hasonló az a TP-Link 4300, Asus N15U/N16/N56U, Netgear 3500Lv2.

#27461 pető bá' Lényegében igen, számtech boltokban is lehet próbálkozni mert ott is webshop szintű árak vannak. Hipermarketben/műszaki nagy áruházban nem érdemes ilyesmit venni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27463) gothic20 válasza Gubek-Einste (#27462) üzenetére


gothic20
aktív tag

Köszi

Melyik ezek közül a legstabilabb/legjobban állítható?

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#27464) Tegla80 válasza pető bá' (#27461) üzenetére


Tegla80
addikt

szia
Én meg a héten már végig informálódtam komolyan szinte az összes netes boltot.(nem akarom leírni,de árgép,és áruker... 17ezerig végigkérdezve.!!) Nincs senkinek és 4-5 hetet mond mindenki mire kapnak,mert kifogytak a nagykerek is.
sajna vagy mást nézel vagy vársz. (vagy 18e ért megveszed annál az 1nél akinek van. 14e lenne a legolcsóbb,ha lenne neki :U )
Én is végre ráböktem,h kosárba ,most meg nincs senkinek :F

sokat ajánlgatják innen a szakik és ezért nincs ;]

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#27465) pető bá' válasza Tegla80 (#27464) üzenetére


pető bá'
őstag

akkor ezek után, és mivel a tp-linkkel nem mindenki elégedett (pl. vélemények az arukereso-n is), így bedobok egy hivatkozást az eredeti hozzászólásomra: [link]

ha az utóbbi 100-150 hozzászólást jól értelmeztem, akkor nekem is megfelelne egy 13-20 ezer közötti ASUS termék, pl: ez?

"... and I hope you have a great day!"

(#27466) Ceko


Ceko
senior tag

Sziasztok!

Milyen WiFi routert ajánlanátok 15 ezer forint körüli áron?
Szempontok a következők lennének a (felsorolás a fontosság szerinti sorrend):

- minél nagyobb hatótávolság (jelenleg egy TP-LINK TL-WR842ND van 2db 5dbi antennával )
- b/g/n 300MBps,vagy Dual Band
- USB port, nem baj ha több van :N

Köszönöm a válaszokat :R

Légy első, amikor hallgatni, s utolsó, amikor beszélni kell.

(#27467) Tegla80 válasza pető bá' (#27465) üzenetére


Tegla80
addikt

szia
hasonló kaliberre keresek Én is eszközt(mmint sok wifi s kütyüre +2 meglévő router elé"fő"router-nek),és épp ezért estek ki nálam az antenna nélküli router-ek. Asus ami antennás és "TP 3600 szintű" kb 2szer annyi. :(((
A TP4300 nál meg szidják rendesen a wifi.t ,h kaki.
Sajna Én jelenleg ezért nem látok alternatívát magamnak és várok a 3600ra :F

Sony® & PlayStation®

(#27468) Intruder2k5 válasza Ceko (#27466) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Kérdésed nem kérdés, ugyanis ezen a kereten belül Dual Band-es USB-s router csak a TP-LINK WDR3600 létezik, így nincsen választási lehetőséged! A baj viszont az, hogy állítólag sehol sem kapható!

(#27469) Ceko válasza Intruder2k5 (#27468) üzenetére


Ceko
senior tag

Netán nincs véletlen valami infód a WDR3600 hatótávjáról?Vagy csak ez miatt nem érdemes cserélnem a 842ND-t? :F

Légy első, amikor hallgatni, s utolsó, amikor beszélni kell.

(#27470) kali válasza Ceko (#27469) üzenetére


kali
legenda

szia,

ammenyiben az ellenolad(ak) dual band képes(ek), úgy érdemes cserélni, ellenkező esetben - csak a wifi kapcsolat miatt - nem.

(#27471) christini


christini
csendes tag

Sziasztok!

A korábbi hozzászólások és az asusrouterforum tanulmányozása után egy Asus RT N16 router vásárlását tervezem.
Egy tomato firmware felhúzását tervezem.
Ebben a modelben van már CFE miniWeb Server?
A másik kérdésem az lenne, hogyan lehet lementeni és ne adj isten, szükség esetén visszatölteni az eredeti gyári fw -t?
Saját logikám szerint az alábbi lenne a menete, de ha esetleg valami nem így van, javítsatok ki kérlek.
1.) a gyári fw -ben feltételezem van egy fw save vagy backup opció, amivel le lehet menteni
2.) router recovery módban elindít, majd ha van a cuccban akkor a CFE miniWeb Server segítségével, ha nincs akkor ASUS Firmware Restoration Tool, vagy az Upgrade Firmware segítségével visszatöltjük a az elmentett fw -t.
Ezt csak azért kérdezem, ha esetleg garanciális ügyben kellene eljárnom, akkor ugye jó lenne visszatölteni az eredetit.

Válaszaitokat előre is köszönöm.

(#27472) Intruder2k5 válasza christini (#27471) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Az RT-N16-ban nincs CFE webszerver, így a Firmware Restoration Tool-t kell használnod! Az említett router már egy több éves modell, a webszerver csak az újabbakban van...

A gyári fw-t lementeni nem kell, azt bármikor letöltheted a gyártó hivatalos oldaláról, a Support menü alatt, és vissza is teheted azt a routerre, simán a Tomato webes felületéről... Ha ez megvan, akkor nyomni kell neki még egy reset-et, áram alatt 10mp, és ekkor minden nyoma eltűnik a Tomato-nak!

(#27473) christini válasza Intruder2k5 (#27472) üzenetére


christini
csendes tag

Köszönöm a választ, remélem nem lesz rá szükség.
Az eddig olvasottak alapján megbízhatónak tűnik az RT-N16.
Most ismerkedem a tomato alapú firmware -el.
Próbáltatok már rá esetleg másik torrent klienst is telepíteni?
Jelenleg Deluge -t használok, de gondoltam transmission -.re is.

(#27474) Intruder2k5 válasza christini (#27473) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A transmission alapból része a tomato-nak, azt nem kell telepíteni sem, csak beállítod, és használod! Ennek ellenére én mindig is rtorrent-et használtam, és jelenleg is azt használok, bár most már RT-N66U-n... Mást nem próbáltam még!

[ Szerkesztve ]

(#27475) christini válasza Intruder2k5 (#27474) üzenetére


christini
csendes tag

Köszönöm a választ, majd tesztelem, próbálkozom velük.
Nekem most a deluge a kedvenc a barátságos és jól használható webgui miatt.

(#27476) Intruder2k5 válasza christini (#27475) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát, ha jót találtam éppen, és erre gondolsz...

akkor a rutorrent valamelyest hasonló ehhez!

Bár a transmission web kliense kicsit fapadosabb, de ahhoz meg van Windows alapú kliens, ami "barátságos"!

[ Szerkesztve ]

(#27477) christini válasza Intruder2k5 (#27476) üzenetére


christini
csendes tag

Igen ilyesmire gondolok.
Nem is a kinézete a lényeg hanem, hogy mindet be lehet állítani rajta.
A Transmisson ezekhez képest valóban fapados járat.

(#27478) ManUnited válasza Intruder2k5 (#27449) üzenetére


ManUnited
aktív tag

És a RaLink chipset sokkal gyengébb mint a BroadCom?

(#27479) Intruder2k5 válasza ManUnited (#27478) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én nem azt mondtam, hogy gyengébb, sőt ezek a routerek (N56U & N65U) kimondottan gyorsak is, úgy NAT-olást tekintve, mint az USB-s funkciókat, de ennek ellenére jóval kevésbé elterjedtek, és a custom firmware támogatásuk sem olyan jó, mint a BroadCom-os társaiké! Persze bármilyen gyorsak is, azért az N66U a leggyorsabb köztük!

(#27480) Intruder2k5 válasza christini (#27477) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A rutorrent is elég jól konfigolható, és sok plugin is van hozzá, bár az is igaz, hogy a kliens (rtorrent) vonatkozásában sok mindent a konfig file-ban kell állítani, ha azt maradandóan, és nem csak a következő restart-ig kívánod eltárolni!

(#27481) Brogyi válasza christini (#27477) üzenetére


Brogyi
senior tag

A Deluge nagyobb hardware igényű. Nem jó router-re. Kiváló kliens, de router-re rtorrent/transmisi.

(#27482) nicu71


nicu71
addikt

sziasztok!Kinéztem az ipari hulladék szintjén álló dir 605l helyett valami strapabíróbb megoldást...tényleg csalódás,pedig semmi extra igényem sincs de nagyon instabil.
TP-LINK TL-WR1043ND a választottam,ajánljátok? szerény 20 mb internetem van,több eszköz vezetékkel,és wifivel is csatlakozna.Talán nem kéne a gigabit,de nem akarok nagyon mellélőni ismét.

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#27483) Tika79


Tika79
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni router vásárlásához. Három szobás panel. Jó lenne, ha mindenhol fogható lenne erősen a jel. Egy notebook, 2 teló és egy tablet használná. A net egy 10 Mbit/sec. Milyen márkát és típust tudnátok ajánlani, ami megbízhatóan működik és nem igényel nagy szaktudást?
Mennyi esély van rá, hogy a 4. emeltről a lenti parkban fogható a jel? (ez nem annyira fontos szempont)

Nem a nehéz idők tesznek olyanná, amilyen vagy, csupán feltárják, milyen is vagy valójában!

(#27484) ManUnited válasza Intruder2k5 (#27479) üzenetére


ManUnited
aktív tag

Megígérem utolsó kérdés :) RT-N16 vagy [ez]? Szempont továbbra is a torrent, tehát hogy mennyire ellátottak a cisco routerek custom fw-vel?

[ Szerkesztve ]

(#27485) Intruder2k5 válasza ManUnited (#27484) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az EA sorozat semennyire sem ellátott! E3000-re, és E3200-ra van Tomato, de utóbbit szerintem nem kapsz sehol, előbbi meg hasonló HW az N16-hoz, de jóval drágább!

RT-N16
480MHz / 128MB / 32MB / 2.4GHz

E3000
480MHz / 64MB / 8MB / 2.4 és 5GHz

Szóval ugyanolyan CPU, de kevesebb RAM és kevesebb flash a Linksys, viszont Dual Band, és plusz 10k!

[ Szerkesztve ]

(#27486) ManUnited válasza Intruder2k5 (#27485) üzenetére


ManUnited
aktív tag

Köszönöm a sok segítséget és türelmet! :R

(#27487) Intruder2k5 válasza ManUnited (#27486) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nincs mit! Ezért vagyunk itt! Ha elfogy a türelem, azt észre fogod venni, mert nem fogok válaszolni... :)

(#27488) Tenager18


Tenager18
senior tag

Sziasztok !

Létezik valami használható virtuális router Windows Xp-re ?

Köszi előre is !

(#27489) bozsokiandra


bozsokiandra
tag

Jelenlegi router egy 54 Mbit-s Tp-link amihez csatlakozik egy asztali gép vezetéken 100 Mbittel, és 2 laptop 54 Mbit-el. Az asztali gép csatlakozását szeretném vezeték nélkülire cserélni, de úgy hogy legalább a 100 Mbit-es sebesség megmaradjon WPA2 titkosítás mellett.
Az alábbi router és hálózati kártya megfelelő a célra?
http://www.edigital.hu/Router/TP-LINK_WR-841N_300Mbps_Wireless_router-p48391.html

http://www.edigital.hu/Halozati_kartya/TP-LINK_TL-WN851ND_300M_Wireless_PCI_kartya_2x2MIMO-p294121.html

Okozhat-e gondot (sebességcsökkenést), hogy az egy n-es eszköz mellett egy időben két g-s is csatlakozik?

(#27490) ocsi19


ocsi19
senior tag

A leendő routeremhez majd egy usb 3.0-s külső hdd-t szeretnék csatlakoztatni.
Érdemes az USB 3.0 miatt kiadni az ASUS RT-N65U-ért 28.000.-t? Valakinek esetleg tapasztalat? Egy hsz.-ben azt olvastam, hogy ezzel a routerrel nem sikerült ~ 20MB/s-nál nagyobb adatátviteli sebességet kicsalni...

Ha nem érdemes, akkor egy ASUS RT-N16 lesz a nyerő.

Vagy ha van más alternatíva usb 3.0-s router terén, akkor arra is vevő vagyok.
(elvárás: torrentképes router gép nélkül, 2xusb)

(#27491) Intruder2k5 válasza ocsi19 (#27490) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

De azért azzal is legyél tisztában, hogy az N16 sem fog 20MB/sec-et produkálni, sőt még a felét is nehezen! Inkább 7-8MB/sec a jellemző FTP-n, és 6-7MB/sec Samba-n! Routerrel nem fogsz 20MB/sec fölé menni, ezek nem vetekednek sem egy szerverrel, sem pedig egy NAS-al! Még a leggyorsabb, legdrágább daraboknak is 20MB/sec alatt van a limit valamivel!

[ Szerkesztve ]

(#27492) ocsi19 válasza Intruder2k5 (#27491) üzenetére


ocsi19
senior tag

Akkor ezek szerint nem éri meg, mert valószínűleg egy USB 2.0-s routerrel is majdnem hasonló sebesség érhető el, mivel nem az usb csatlakozón múlik az átvitel.

(#27493) Intruder2k5 válasza ocsi19 (#27492) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem, valóban nem azon múlik, hanem a processzorokon! A routerek egy kicsit más felépítésűek mint egy PC, itt lényegében mindent a processzor csinál, és sajnos van olyan feladat, amit csak kompromisszumokkal tud ellátni!

(#27494) vargalex válasza Intruder2k5 (#27491) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

A limit azért 20 MB/s felett van. Később ext4-re váltva 22-24 MB/s között volt a sebesség. Ráadásul nem is egy mai darab (több, mint 3 éve használom), igaz még mindig jónak számít.

Alex

(#27495) Intruder2k5 válasza vargalex (#27494) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na igen persze, de én egyrészt nem laborkörülményekben gondolkodom, ahol még a családot is elzavarjuk otthonról, hogy ne is böngésszenek, mert kell a samba sebesség, hanem egy olyan értéket próbálok megadni, amit esetleg egy minimális egyéb terhelés mellett is lehet produkálni, persze nem dlna-val és ftp-vel párhuzamosan gondolom, illetőleg már azt is mondtad, hogy a jelenlegi kernellel a Te routered sem hozza ezeket a pár évvel ezelőtti értékeket, vagyis per pillanat az OpenWrt is lassul!

[ Szerkesztve ]

(#27496) vargalex válasza Intruder2k5 (#27495) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Igen, sajnos a mainline kernel-ben csesztek el valamit (3.0-tól). De 2.6-al (ami az RT-N16-on és lehet, hogy az RT-N66U-n is fut), nincs gond.
Persze definiálni kell akkor a minimális egyéb terhelés fogalmát is, mert ez valakinek ezt, valakinek azt jelenti. Mellesleg router/NAS tesztekben sem úgy mérik az olvasás/írás sebességét, hogy közben bármit is használnak. Tehát az egyéb terhelés nélküli mérés az egyetlen biztos összehasonlítási alap.

Alex

(#27497) Intruder2k5 válasza vargalex (#27496) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én ezt nagyon jól tudom, de a hétköznapokban sem úgy használjuk a routert, ahogy a teszteket végzik rajta, éppen ezért az "ígért" sebességgel is alámentem annak! Az egy másik dolog, hogy Te mint pro openwrt-s egy esetlegesen optimalizált saját builddel miket mérsz, és egy másik, hogy aztán mit fog elérni vele egy átlag user, aki bemegy a boltba, megveszi, hazaviszi, bekapcsolja és használja! Őt nem fogja vigasztalni a linkelt hsz-ed látta, ha beleéli magát a 21-22MB/sec-be, és neki nem jön össze! Fordítva már némileg jobb a helyzet, ha 15-öt mondunk, és aztán mégis több lesz belőle, azért senki sem fog haragudni! De tőlem aztán legyen, akkor Te azt mondod, hogy...

D-LINK DIR-825 & OpenWrt = 20+ MB/sec!

Jó példa erre a 1043ND + torrent, amiről egyesek ugyan állítják, hogy akár 2MB/sec-re is képes, aztán mégis mást sem lehet olvasni a fórumán ezzel kapcsolatban, mint, hogy korlátozd, korlátozd, és mondjuk maximum 1 torrenttel a download queue-ben és 500kbyte/sec sebességgel már talán stabil a vas!

(#27498) Claude Leon válasza bozsokiandra (#27489) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Az a véleményem, hogy ez egy provokatív kérdés.
Egyfelől elég sokan, sokszor megjegyezték már, hogy a rádión garantált sávszélesség nincs, maximum valószínűleg elérhető.
Másfelől nézz szét a smallnetbuilderen, hogy letsztelve mi megy át a rádión, azt is nézd meg, hogy ezek milyen eszközök.
Harmadsorban pedig lehetséges már, hogy a 2 függetlenül menjen, de ehhez dualband cucc kell, ami párhuzamosan elboldogul a frekvenciatartományokkal, a függetlenítendő kliens 5Ghz-n, legalább 3x3 adapteren üzemelve, de garantált sebességed nem lesz.

Vagy keress rá olyasmire, hogy 802.11ac, aztán azokból mazsolázz.

(#27499) Intruder2k5 válasza bozsokiandra (#27489) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Intelligencs fórumtárs beszámolója alapján, nála az RT-N66U + USB-N66 páros, szomszédos szobában, 5GHz-en, hozza a 150-200Mbps sebességet! Persze erre sincs garancia, hogy ez nálad is így lenne, de az 5GHz használata, és esetlegesen még az AC szabvány igénybevétele is, komoly bizakodásra adna okot! Mondjuk AC szabvány a linkelt hsz-ben sincs, csak sima N!

(#27500) Szajo


Szajo
őstag

Sziasztok! Szeretnék egy jó Wifi-s routert vásárolni az előzőt eladtam azóta meg nem vettem, de most kellene. (Valami TP-Link volt egy egyszerű de mindig ha rá volt kötve a net valami rosszalkodott, vagy ingadozott a net, vagy nagy volt a ping.)

Nos, hogy adjak a kedves segítőknek egy kis irányt:
- Viszonylag jó hatótávolságú Wifi legyen rajta. (Az egész házban szeretnék wifizni, kb 80négyzetméteren)
- Stabil legyen és jól működjön a kis fekete DSL-360R modemmel. (ADSL kapcsolat)
- Lehetőleg ne legyen több 7-8ezernél az ár.

A válaszokat nagyon nagyon szépen köszönöm előre is!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.