Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-05 18:35:36

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27801) fogtunder válasza begrimisu (#27800) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ha felmerül ez a kérdés, akkor nagy valószínűséggel kizárható az az eset, mikor a gépedet használod router célokra. innentől fogva van egy külön eszközöd, ami a wifi hálózatot biztosítja, ha kikapcsolod az egyik erre csatlakozó klienst, annak semmilyen hatással nem kell lennie a hálózat többi részére.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#27802) begrimisu válasza fogtunder (#27801) üzenetére


begrimisu
aktív tag

A pc ki van kapcsolva ami a ruteral össze köttetésben van és akkor akarok a mobillal wifire csatlakozni!
Hogyan kell a legegyszerűbben üzembe helyezni betlitani :[link] mire figyeljek? Win 7 alatt?

[ Szerkesztve ]

begrimisu felhasználónak 50 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#27803) Gondwana


Gondwana
addikt

Elolvashatok kismillió tesztet, de azért kérnék egy szubjektív véleményt, hogy RT-N56U vs. RT-N66U: mennyire éri meg ez utóbbi a felárat? (OK, hogy 300 vs. 450 névleges Mbit, ezt én nem tekintem előnynek, de ezen kívül tényleg csak a külső antenna?)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#27804) Intruder2k5 válasza begrimisu (#27800) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen tudsz!

szerk.:
Huhh, látom kicsit lemaradtam a válaszadással, a firefox megviccelt az utolsó üzenet vonatkozásában! :)

[ Szerkesztve ]

(#27805) CrAck69 válasza begrimisu (#27800) üzenetére


CrAck69
senior tag

igen :K

szerk:
@Intruder2k5
ugyan így jártam

[ Szerkesztve ]

Egyszer fenn....

(#27806) begrimisu válasza CrAck69 (#27805) üzenetére


begrimisu
aktív tag

Köszi :R :D Esetleg a beállítási kérdésben?

[ Szerkesztve ]

begrimisu felhasználónak 50 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#27807) Intruder2k5 válasza Gondwana (#27803) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem! Ezen kívül még proci, ram, flash is!

Ralink 500MHz vs BroadCom 600MHz
128MB vs 256MB
8MB vs 32MB

És csak erre jön rá a külső antenna, és a 450Mbps... Szerintem egyértelműen megéri a felárat, ha van miből kifizetni!

(#27808) Gondwana válasza Intruder2k5 (#27807) üzenetére


Gondwana
addikt

Köszöntem szépen, akkor inkább még spórolok, végülis nem döglött még a WRT54GL, nem holnapra kell.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#27809) PNP


PNP
őstag

Szeretnék:
- NAS-t, de nincs rá pénzem.
- két gép között megosztani fileokat. Egy 500 GB-os 2.5" USB2 külső HDD-m van erre a célra. Filmet jó lenne innen streamelni, de ha ez nem megy, legalább másolni egyik gépről másikra. Kellemes lenne, persze nem létkérdés, ha be lehetne állítani mondjuk azt, hogy a routerre kötött merevlemez egyik mappája szinkronizálódna az asztali géppel.
- ftp-ként használni
- webszerverként használni, minimális látogatottságú (kb. jómagam :) ), statikus weboldalhoz
- UPC FP 25 netet használni (lehet, hogy megemelik a sebességét mostanában?) torrentezni ugyan szoktam, de nem sokat, bőven elég, ha pc-ről fut, amikor be van kapcsolva, routernek nem kell tudnia

842ND jó döntés? Nyilván nem szeretnék feleslegesen költeni, de ha indokolt, akkor lehet drágább kategória is.

(#27810) Gubek-Einste válasza PNP (#27809) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jó lesz a TP-Link 842ND amire szeretnéd, 3rd party firmware kell hozzá mindenképpen.
A film lejátszás router-re kötött HDD-ről nem igazán jó ötlet, főleg ha HD, mert kevés az erőforrása ehhez.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27811) Gondwana


Gondwana
addikt

Kezd körvonalazódni, hogy ennek ellenére ragaszkodok a 802.11a szabványt támogató routerhez, mert amint látom, itt nem sok szó esett róla, hogy attól még, hogy valami 802.11n, csak akkor tudja az n-t használni 5GHz-n is, ha a-t is kezel a router. Arra viszont kevés helyen látok utalást, hogy melyik kütyü mit tud 5GHz/802.11n-en, illetve milyen wifikártya kezeli ezt.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#27812) Gubek-Einste válasza Gondwana (#27811) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pontosan mi a kérdésed?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27813) Intruder2k5 válasza Gubek-Einste (#27812) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Há' nem érted? Mer' én se... :)

(#27814) PNP válasza Gubek-Einste (#27810) üzenetére


PNP
őstag

De miért kevés? Mármint ha torrentről hamarabb le tud jönni a film, mint amennyi a játékidő, akkor azt gondolnám, hogy nem fog szaggatni. Meg mintha helyi hálón annak idején próbáltam volna filmet játszani egyik gépről a másikra, ott ráadásul gondolom a routeren keresztül kétirányú volt a kommunikáció, és simán ment.

(#27815) Gubek-Einste válasza PNP (#27814) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem az adatátvitellel van a gond hanem a router-re kötött HDD-t nem képes elég gyorsan olvasni a router mivel alapvetően nem erre lett tervezve.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27816) Gondwana válasza Gubek-Einste (#27812) üzenetére


Gondwana
addikt

Kaptam kölcsön a hétvégén egy RT-N12E-t, hogy kipróbáljam, jobb lesz-e nekem az n-es wifi. Nos, éjfél és hajnal között néha tudok hozzá kapcsolódni 144Mbps-sel, de nap közben csak 26Mbps-en hajlandó kapcsolódni. Ehhez képest 5GHz-n itt qssolnak, tehát ott forgalmazhatnék. Amit nem teljesen értettem, hogy:
#27660 Gondwana Mit akarsz az A-s wifi-vel? N-es eszközzel biztos gyorsabb lenne mint a jelenlegivel. 20k-ig gigabites eszközök 5 GHz és 3rd party firmware támogatással: TP-Link 3600/4300, Asus N56U.
Nekem az a-s wifi elsődlegesen nem arra kell, hogy 54Mbiten használjam, hanem tudtommal csak olyan router tudhat 5GHz/n-es wifit kezelni, amelyikben van a-s wifi is, ez alapján kerestem magamnak kütyüt.
Mondjuk, jó lenne még ehhez tudni, hogy melyik half-miniPCIe kártyával vannak a legjobb tapasztalatok (sebesség + linux alatt is működjön).
(Amúgy de jó nektek, hogy mindenki családi házas övezetben lakik, ahol a szomszédok közül senki nem tekeri túl a wifijét, senki nem zavar senkit!)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#27817) TomyLeeBoy válasza Gondwana (#27816) üzenetére


TomyLeeBoy
tag

(Amúgy de jó nektek, hogy mindenki családi házas övezetben lakik, ahol a szomszédok közül senki nem tekeri túl a wifijét, senki nem zavar senkit!) Én nem családi házas övezetben lakok, éppen 19 wifi hálót látok, de még sosem zavart senki. Mit jelent hogy "senki nem tekeri túl a wifijét"? :F

Az idő sebessége: 1s/s

(#27818) Intruder2k5 válasza TomyLeeBoy (#27817) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azt, hogy nem nyomja fel a teljesítményt 3rd party fw-vel, illegális értékre!

(#27819) woodworm válasza Gondwana (#27816) üzenetére


woodworm
veterán

"tudtommal csak olyan router tudhat 5GHz/n-es wifit kezelni, amelyikben van a-s wifi is,"

Van olyan router ami tudja az 5GHz-et és nem kezeli az a szabványt?

(#27820) PNP válasza Gubek-Einste (#27815) üzenetére


PNP
őstag

És van olyan, ami már elég gyorsan olvas USB-ről, vagy ehhez mindenképp NAS kell?

(#27821) Kobor válasza Gubek-Einste (#27815) üzenetére


Kobor
aktív tag

Nem tudom lehet, hogy nálam van a "hiba", de szinte naponta nézek HD(720p mkv) filmeket és nem szaggat soha.
Közben fut a torrent client(a routeren) szépen seedeli a cumót(transmission ul:1000), közben a párom netezik a notin.

1x röcögött csak, akkor közben a pc-re is elkezdtem másolni, hálózaton keresztül, azt már nem bírta szegény.

Ha valaki kéri kipróbálom 1080p-vel is......

[ Szerkesztve ]

(#27822) Gubek-Einste válasza PNP (#27820) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egy modern gigabites portokkal szerelttel már esélyes, hogy összejön de fontos tényező, hogy még mi minden terheli a router-t.
NAS-ról biztosan menni fog.

#27821 Kobor Milyen router-t használsz?
Nem 100%-ra írtam, hogy nem megy a router-re kött HDD-ről a filmnézés, hanem, hogy nem ajánlott mert nem biztos, hogy elég hozzá a router teljesítménye.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27823) Intelligencs válasza Gondwana (#27816) üzenetére

A nappaliban, ahol a router is van, 30-40 SSID-t látok 2.4 GHz-en. 5 GHz-en egyet sem. 5 GHz powaaa! :DDD

The Amiga, Born a Champion

(#27824) begrimisu


begrimisu
aktív tag

sziasztok! Most vettem egy routert de nem sikerül működésre bírnom ! Leírom hogy kötöttem össze : Bejövő net kábel bele a routerba onnan a pc-be természetesen betáp kábel a routerba de nem működik kapcsolódás sikertelen? Valaki segitene hogy mit kell esetleg állítani hogy működjön? köszi

begrimisu felhasználónak 50 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#27825) wandorka


wandorka
tag

Sziasztok!

Router váltás előtt állok. Egyelőre egy D-Link DIR-301-es van, de valamiért állandóan dobálja a netet, meg hát szegényke még G-s szabványú :) egyelőre 2 normál gép + 1 blu-ray lejátszó kábelesen és 1 lapatop wifin kapcsolódik rá (azért általában nem egyszerre). DLNA is meg van osztva laptopról, tehát azt is kéne kezelni, ezzel a laptopról, már eléggé szaggat egy 1080p-s vidi.

Az alábbi routerek kerültek szóba:

Asus RT-N12E, vagy ahogy néztem, inkább D1
TP-Link WR841N vagy ND
TP-Link WR842ND
Linksys E-900

Vagy valami hasonló ebben az árketegóriában.

Ezek közül végül is tudja valamelyik a VPN szervert (akár custom Fw-vel, akár alapból), vagy ahhoz már erősebb vas kéne?

Teljesen elbizonytalandotam. Ahány fórum annyi hozzáértő mondja, hogy melyik router miért nem éri meg. Egy digis 20/10-es nethez kéne.

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#27826) krealon válasza begrimisu (#27824) üzenetére


krealon
veterán

Az "egy" markaju / tipusu routert senki sem ismeri, radasul az internetkapcsolatod tipusat sem irtad le, igy nem tudom hogyan tudna barki is segiteni.

Tehat minimum, hogy megirod a routered pontos markajat es tipusat, valamint az internetelofizetesed fajtajat (intrernetszolgaltato neve, internetcsomag fantazianeve, kapcsolat tipusa, vagy barmi ami alapjan azonositani lehetne).

(#27827) Intruder2k5 válasza wandorka (#27825) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A listádból az ASUS RT-N12 D1 és a Linksys E900 Tomato kompatibilis, és azzal VPN-t is tud! A kettő közül inkább az ASUS-t ajánlom, a HW lényegében ugyanaz, de a külső 5dBi-s antennák erősen mellette szólnak...

(#27828) begrimisu válasza krealon (#27826) üzenetére


begrimisu
aktív tag

Digi start net- tp link 942nd az elöbb sikerült müködött de ahogy a pct ujra inditottam a pc nem kapcsolodik viszont wifi az van a routereen keresztül

begrimisu felhasználónak 50 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#27829) Sari


Sari
tag

Sziasztok!

Szeretnék egy wifi routert venni otthoni felhasználásra. 8M-es kábel netem van. egy 4 portos router megfelelne, mert max 2-3 gépet (laptop) szeretnék "rákötni". Régi családi házban lakunk és fontos lenne a jó jelerősség mert azért nem panel és vastagok a falak. A routertől kb 10méterre lenne az egyik gép és 2-3 fal ami közöttük lenne. Semmi extrára nem használnánk a routert csak netezésre meg néha torrentezésre (gépről).
Nem tudom kellene-e a laptophoz antennát venni vagy elég ami be van építve?
Néztem a Tp-link 841nd v8-ast.Sztem nem rossz...

Szóval mit ajánlanátok?
Köszi

(#27830) proradeon válasza Sari (#27829) üzenetére


proradeon
őstag

Elégnek kell lennie a TL-WR841ND V8-nak. Nekem TL-WR1043ND van, aminek van + egy 3 dbi-s antennája, és a ház másik végében van. Így a notebook-omon az 5-ből 4-es a jelerősség. :K

Bár nehéz így vaktában megmondani, hogy valóban elég lesz e a TL-WR841ND WiFi jelerőssége (mert nem tudhatom milyen atombunker falaitok vannak) de ha átlagos házról van szó, akkor nem lesz gond.

A notebook-okhoz meg nem kell venni antennát. Elég jó antennák vannak beépítve a kijelző keretébe. :K

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#27831) Kobor válasza Gubek-Einste (#27822) üzenetére


Kobor
aktív tag

Nem okoskodni akartam, valószínüleg akkor félreértettem :R , Asus RT-N56U.

(#27832) krealon válasza begrimisu (#27828) üzenetére


krealon
veterán

A PC-nek nem is kell kapcsolodnia, mivel azt a router vegzi.
A PC-n a DHCP-nek kell engedelyezve lenni (Windows-on alapbeallitas, csak akkor kell hozzanyulni, ha valaki elallitotta.)

Ha a "wifi az van a routereen keresztül"-t ugy erted, hogy van internet-eleres a router WiFi-s kapcsolatan keresztul, akkor a router jol mukodik, nem kell piszkalni.

(#27833) Sari válasza proradeon (#27830) üzenetére


Sari
tag

ok.
köszi akkor lehet h beruházok egyre.
érdemesebb esetleg vmi ütösebbet venni?

(#27834) proradeon válasza Sari (#27833) üzenetére


proradeon
őstag

Nem szükséges. Ha annyi igényed van, amennyit leírtál ... akkor azokat - elvileg - tökéletesen ki fogja elégíteni ez a router is.

Az meg már más tészta, hogy én nem adnám egy TL-WR1043ND vagy annak az utódja ... egy TL-WDR3600 alá. ;] De ez csak az olyanoknak éri meg, mint én ... aki inkább kábel párti. (A gigabit-es kábeles kapcsolat miatt.) WiFi szempontjából nem tudok nyilatkozni, mert TL-WR1043ND-nél gyengébb TP-Link router-em még nem volt, TL-WDR3600-al pedig nincs tapasztalatom. (Bár olvastam ilyen véleményt fórumban a TL-WDR3600-ról: "így is sokkal erősebb, mint a 1043 max-ra húzva, gondolom a két 5 dBi-s antenna jóféle rajta.")

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#27835) begrimisu válasza krealon (#27832) üzenetére


begrimisu
aktív tag

Na mostmár minden okk! Viszont az lenne még a kérdésem hogy esetleg azt belehet állitani valahol hogy mondjuk 24-05 ig stendby modban legyen mert nem használom.

begrimisu felhasználónak 50 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#27836) Gubek-Einste válasza begrimisu (#27835) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem szükséges mivel nem fogyaszt sokat egy router. Ilyenhez valamilyen 3rd party firmware kell.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27837) begrimisu válasza Gubek-Einste (#27836) üzenetére


begrimisu
aktív tag

Biztos nem fogyaszt sokat mert van ahol azt írják hogy eszeget?

[ Szerkesztve ]

begrimisu felhasználónak 50 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#27838) proradeon válasza begrimisu (#27837) üzenetére


proradeon
őstag

~7 W-ot fogyaszt terheletlenül és 9 W-ot terhelve. Semmiség ...

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#27839) begrimisu válasza proradeon (#27838) üzenetére


begrimisu
aktív tag

Jó nem értek hozzá azért kérdeztem meg olvastam valahol hogy van valami Night Service mód!

begrimisu felhasználónak 50 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#27840) proradeon válasza begrimisu (#27839) üzenetére


proradeon
őstag

Igazából azzal az 5 óra standby móddal - hogy ha feltételezzük, hogy semmit nem fogyaszt ... már pedig fogyaszt egy minimálisat - olyan 50 Ft-ot tudnál megspórolni havonta. :P

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#27841) Zoli133


Zoli133
őstag

Már majdnem kétségbe estem, hogy nicns a routeremhez custom firmware amivel a vpn-t meg tudom oldani.
Erre rá kellett jönnöm, hogy 741ND-hez hiába is keresek, mert 841ND-m van. :W

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#27842) begrimisu válasza proradeon (#27840) üzenetére


begrimisu
aktív tag

Na ha ez tényleg így van akkor nem érdemes variálni vele!

begrimisu felhasználónak 50 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#27843) Zoli133 válasza Zoli133 (#27841) üzenetére


Zoli133
őstag

FElkerült az openwrt és lenne két kérdésem a tapasztaltabbakhoz.

1. Wifi general setup alatt van egy network beállítás ahol a lan vagy wan a kiválasztható lehetőség. (lásd kép)
NEm igazán tudtam értelmezni a szöveget, hogy melyiket is kellene bejelölnöm, illetve mit állít.

2. cpn-t csak parancssorból tudok belőni, vagy van ggrafikus felület hozzá? (nem gond a parancssor fél életem bash-ban töltöttem, csak hangulatom nincs most hozzá)

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#27844) Zoli133 válasza Zoli133 (#27843) üzenetére


Zoli133
őstag

Még valami, elvileg az egész openvpn mappát (léyneges részeit) átmásolhatom az ubuntu serverről és akkor nem kell újra megírni mindent vagy előfordulhat valamilyen inkompatibilitás?

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#27845) Intruder2k5 válasza Zoli133 (#27844) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez nem ennek a topiknak a témája!

(#27846) Zoli133 válasza Intruder2k5 (#27845) üzenetére


Zoli133
őstag

Sorry, tova is álltam. :B

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#27847) BeriHampeR


BeriHampeR
aktív tag

Helló
WayteQ xTAB-70qci tabletet vásároltam, felmerült egy probléma.
Wifi erősségével, TP Link TP_WR340G a típusa.
~10 Méterig ad jelet, de legalább 15 méterre kellene sugároznia.. A tabletben gyenge a wifi vevő, vagy a routert érdemes cserélni? Ha a routert akkor milyenre?
Egyéb megoldások is érdekelnének.
Köszönöm.

(#27848) BeriHampeR válasza BeriHampeR (#27847) üzenetére


BeriHampeR
aktív tag

Elnézést a duplázásért.

TL-WR740N ha egy ilyen routerre beruháznék távolabb is elérhető lenne a net?

(#27849) Gubek-Einste válasza BeriHampeR (#27848) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ezt így nem lehet megmondani, csak helyszíni próba során fog kiderülni de mindenképpen jobb mint a jelenlegi eszköz, inkább a cserélhető antennás 741ND-t vedd meg.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27850) Keresztapper válasza Intruder2k5 (#27827) üzenetére


Keresztapper
senior tag

Az Extreme Digital szerint az ASUS-nak (RT-N12E) 2 dbi-s antennái vannak. Mondtam nekik, hogy a gyártó oldalán 5 dbi érték van feltűntetve, de azt mondták, más-más routerek kerülnek forgalomba Európa keleti és nyugati részén. Nálunk 2 dbi, amit állítólag egy vásárlói panasz miatt ki is mérettek.

[ Szerkesztve ]

http://palscoffeetech.com/

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.