Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, KÉRDEZÉS ELŐTT olvasd el!



HA KÉRDEZEL, EZEKRE AZ ADATOKRA SZÜKSÉGÜNK LESZ:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47801) Sinisi


Sinisi
senior tag

illetve csak 200Hz gyárilag alapesetben a többlet :) a 4820K javára...

[ Szerkesztve ]

(#47802) LonGleY válasza Rypejakten (#47792) üzenetére


LonGleY
veterán

Köszönöm! Nem is gondoltam, hogy szerver oldalon lenne érdemes kóstolgatni.

A most érkező felsőbb kategóriás Radeonokat is kipörgetné? 1920x1200

Ha sebességben kicsit feljebb akarnék menni, akkor a E3-1240 v2 is játszik?
Annak még ugyanaz a TDP-je.

(#47803) ST05 válasza LonGleY (#47802) üzenetére


ST05
őstag

annyival nem lesz olcsóbb, ne végy szerintem 2 éves technikát, hogy sporolj 10k-t
jó lesz a 4770k, melegedés nem probléma,nem melegszik jobban mint az amd-k
viszont sokkal kisebb órajelen hozza a teljesitményüket..
tuning lenne-e?

(#47804) LonGleY válasza ST05 (#47803) üzenetére


LonGleY
veterán

Tuning nemigen. Majd egyszer talán, ha lesz értelme, mert már hurka valamelyik kártya miatt. Az X2-esemet is csak most kezdtem húzgálni, 6-7 év után. :]

[ Szerkesztve ]

(#47805) SRII válasza Sinisi (#47801) üzenetére


SRII
őstag

Nézz teszteket! az alaplap nagyon drága a 4820K alá, teljesítményben meg nem jobb sőt néha alul marad a 4770K -val szemben, és hidd el egy i7 nem erőben hanem elavultságában fog elvérezni!

más:
((az meg hogy a Haswell jobban melegszik az AMD -nél azért átgondolnám))

[ Szerkesztve ]

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#47806) ST05 válasza LonGleY (#47804) üzenetére


ST05
őstag

mert akkor lehet beérnéd sima 4770 nem-K lappal ...
de ebben az esetben szoktuk mondani, ha már lúd legyen kövér, szóval lehet
zavarna, ha nem tudod emelni az órajelet , de ezzel sporolható lapnál 10k, és procinál 10k

SRII: "az meg hogy a Haswell jobban melegszik az AMD -nél azért átgondolnám"
+1 imádják ezzel magukat nyugtatgatni azok, akik sajnálták a felárat haswellre ..
és ezzel nyugtatgatják magukat, hogy miért is van dupla fogyaztásu fele erejü procijuk..

[ Szerkesztve ]

(#47807) Geryson


Geryson
addikt

Mesterek! Egy 920-as, D0-ásom van, több mint 2 éve húzva 4.0 Ghz-re, tök alacsony fesszel, semmi gondom. A kérdésem az lenne, hogy ha pénz nem lenne kérdés, akkor mire változtatnátok?

Anno néztem a 3930k-t, most alig találok, de van egy csomó másféle: 3770k, 3930, 4930, 3970, 4960x. Mi most az ultrabrutál? Kb. 1 éve olvastam egy tesztet, amelyik szerint a 920-nak akkor még nem volt igazán nagy ellensége (ha nézzük azt is, hogy mennyi egyéb költséget tartalmaz a feljebb lépés: új alaplap, új RAM, stb.). Melyik proci húzható szépen ezek közül? Melyiknek több a magja?

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#47808) LonGleY válasza ST05 (#47806) üzenetére


LonGleY
veterán

A Haswell-ben eszerint van annyi funkció, ami miatt inkább megérné azt választani a szerver E3-ak helyett? De még ha így is lenne, 69 W vs 84 W, ami azért elgondolkodtató (az E3 javára)...

Biztos vagyok benne amúgy, hogy az E3-akkal is ellennék (mi az hogy!), csak később idegesítene talán, hogy nem a nagyobbat/modernebbet vettem. Nem szokásom egy konfignál processzort cserélni (de ha mégis megtenném, akkor ott viszont jól jönne a frissebb socket), ezért nem a 10 ezer megspórolása lenne a célom, hanem egy tényleg élhető, hosszútávú megoldás megtalálása.

[ Szerkesztve ]

(#47809) ST05 válasza Geryson (#47807) üzenetére


ST05
őstag

ezt a tesztet fusd át,Az Intel Core i7-4930K és i7-4820K tesztje
minden kérdésedre választ kapsz,,,
ezek az extreme ivy procik föképp munkára, illetve kökemény game-re
másik lehetőséged a 4770k haswell ,már 1150 lapba megy ,olcsóbb lapok nagyobb választék,,
uj architektúra... ez 4 mag 8 szálon, mint a 4820k, a tesztben a két nagyobbik pedig 6mag 12 szálon.(4930k-4960x)
4 magosként a haswell 4770k-t tartják jobb vételnek, mig extreme-be pedig a kisebbik 6 magost,
mert a nagyobbik már 1000 dollár dupla ár felesleges plussz...

LonGleY: haswell: uj gyorsabb memoriakezelés fejletebb vezérlőhid,( 65 nm to 32 nm) akár ssd gyorsabb kommunikációja.. nativ usb3.0 és sata6 nem külön vezérlőchipen stb..
kisebb fogyasztás ( pl zero core technologia, magokat kapcsol le
teljes értékü win8 támogatottság,
már egy ivy után is érezhető boot sebesség, és pattanóság érzet, és persze értéktartóbb
mint a lassan kifutó 1155

[ Szerkesztve ]

(#47810) LonGleY válasza ST05 (#47809) üzenetére


LonGleY
veterán

Köszönöm! Eszerint a nagyobb TDP társul cserébe a jobb energiagazdálkodással, így fogyasztásban mégis jobb lehet? A teljes mag-lekapcsolás jól hangzik, mivel mint írtam, sokszor menne kvázi üresben a gép.

Szépen megforgattatok, de akkor kiderül, hogy eredetileg egészen jól választottam ezzel az i7-4770(K) ötlettel 1150 alapon. :]

[ Szerkesztve ]

(#47811) Geryson válasza ST05 (#47809) üzenetére


Geryson
addikt

Hú, ez tényleg jó kis teszt, köszönöm! Ez a 4930K tetszik, látom minden különösebb gond nélkül fel is mentek vele 4.3 Ghz-re.

A 3930k-val szemben ez az új széria (a 4930k) jobb amúgy? Órajelben nem feltétlenül, de belső sebességre pl.?

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#47812) ST05 válasza Geryson (#47811) üzenetére


ST05
őstag

elöző extreme az ugye sandy-bridge i7-3xxx. ez már Ivy extrém i7-4xxx
mivel ugyanaz az áruk, igy nyilván az új architektúrát érdemes , lap foglalat ua: 2011 socket .
a régebbi sandy-t kicsit talán tovább tuningolható normál körülméynek közt,
de akkor is az ujat venném ,azzal meg jobb ram sebességet lehet elérni pl 2666-ot
amit még sandy nem engedett... ;]

(#47813) SRII válasza ST05 (#47806) üzenetére


SRII
őstag

SRII: "az meg hogy a Haswell jobban melegszik az AMD -nél azért átgondolnám"
+1 imádják ezzel magukat nyugtatgatni azok, akik sajnálták a felárat haswellre ..
és ezzel nyugtatgatják magukat, hogy miért is van dupla fogyaztásu fele erejü procijuk..

+1 ezt jól megírtad :K :DDD

[ Szerkesztve ]

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#47814) Rypejakten válasza SRII (#47813) üzenetére


Rypejakten
addikt

szerintem nem kell ahhoz AMD fannak lenni, hogy belásd, hogy elcseszték a kupakolást mind Ivy, mind Haswell alatt. egy 10k-s hűtéssel egyik AMD-s proci sem megy 60 fok fölé még tuninggal sem, hála a forrasztott kupaknak.

(#47815) LonGleY válasza Rypejakten (#47814) üzenetére


LonGleY
veterán

Igen, de ettől függetlenül nem mindegy, hogy a termelt hő (és fogyasztás) viszont kétszer annyi az AMD-nél.

[ Szerkesztve ]

(#47816) Rypejakten válasza LonGleY (#47815) üzenetére


Rypejakten
addikt

ez így van, de ezt bárhol felhozta bárki ST05-ön kívül, aki már nem tudja, hogy hol rúgjon bele az AMD-be?

[ Szerkesztve ]

(#47817) Zsivaagoo válasza LonGleY (#47815) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

10-szer annyi. Sőt! 2000-szer. Külön plutónium patron kell az AMD-s gépek tápegységébe.

Beszélsz ökörségeket. :K

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#47818) SRII válasza Rypejakten (#47814) üzenetére


SRII
őstag

nem cseszték ezt el, az user akar többet!!
nincs leírva egy proci adatlapján sem , hogy 4,5 vagy 4,8 -on kellene járatni!

azért az elcseszésnél van egy kis bibi, a tuningra nincs garancia, és az intel biztos nem írta hogy 4.5 vagy feltte kell járatni a procikat! a másik meg:-.:_
AMD - melegszik - sokat fogyaszt - gyenge az intelhez képest(de még hogy)
akkor az AMD mit cseszett el? mindent amit csak lehet!
az ,hogy egyéb procikat A10 6800K vagy FX8350 4,5-4,6 ra rángatják semmi értelme, nincs benne erő, és egy terhelésnél összeomlik!
mi számít a teljesítmény vagy AMD javára az ,hogy 4,6 GHz megy?
ennyi java van az amd.nek, hogy lehet rángatni, de semmit nem értünk el vele mivel teljesítménye nem elég az i5 vagy i7 -el szemben csak annyit veszünk észre ,hogy télen nem kell fűteni mert amd kazánunk van ami 4,5 GHz befűti a lakást és annyit eszik amiből 2 intel proci bővel elélne!
nem szeretem egyik félt sem, de azért ezek alap tények amikkel megcáfoltam a haswell elleni írásod!

[ Szerkesztve ]

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#47819) Zsivaagoo válasza SRII (#47818) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Az FX-8320 4,2 GHz-en odakönyököl az i7 3770 mellé a pultra. Idle 44W-ot eszik 1,412V fesszel 4,2 GHz-re tuningolva. Mit cseszett el az AMD? :C :Y :DD
----------------------------------------------------------------------
szerk:
Hőmérséklet: idle: 45 C fok, terhelve 60 C fok. (Hűtő: egy 7 K-s AC Freezer 64 Pro)

[ Szerkesztve ]

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#47820) ST05 válasza Zsivaagoo (#47819) üzenetére


ST05
őstag

terhelés nélkűl 44w? ez komoly ?
hasi i5 terhelve eszik annyit 1,1V on, és idle 5-10w nagyon max..
nah nézzünk egy kis benchet ..
4670k-4,2GHZ : 23,3pt
vs fx8120-4,33Ghz :22,9
Te jössz :R :))

(#47821) kristof123 válasza ST05 (#47820) üzenetére


kristof123
őstag

Azt azért említsük meg, hogy az FX ~15k-val olcsóbb, és sokszor ez dönt nem a teljesítmény! ((:

(#47822) LonGleY válasza kristof123 (#47821) üzenetére


LonGleY
veterán

A villanyszámla meg a másik, ami dönt. :]
Nem is beszélve a környezetszennyező-hatásról.

Ahogy közben olvasgattam, egyre inkább az Intel a megnyerő.
És rám aztán igazán nem mondhatjátok, hogy Intel-fan lennék,
életemben nem fordult elő a gépemben még chipset szinten sem.

[ Szerkesztve ]

(#47823) Rypejakten válasza SRII (#47818) üzenetére


Rypejakten
addikt

vegyük szépen sorba.

nem cseszték ezt el, az user akar többet!!
áhá, a Sandy Bridge idején az Intel mint karitatív szervezet működött, a forrasztott kupakokkal? megtehetnék ezt is, a Haswellnál is, csak szimplán nem érdekük, hasonlóan a magyarátlagkereseti árazáshoz.

nincs leírva egy proci adatlapján sem , hogy 4,5 vagy 4,8 -on kellene járatni!
ez rendkívülien bölcs szó, és igaz is, ezért sem említettem sehol tuningot.

AMD - melegszik
zakó 1, egy 10k-s hűtés képes 60 fok alá hozni egy 1,4V/4,6-on járatott Visherát. (Zambezit hagyjuk.)

sokat fogyaszt
ez már sokszor ki lett számolva: idle nem fogyaszt szinte semmivel sem többet, terhelés alatt valóban nagy a difi a csíkszél miatt.

gyenge az intelhez képest
kezit csókolom, de mihez képest? mit hasonlítunk össze mivel, milyen felhasználási területen? mert egy 70k-s i7-et badarság lenne egy 35k-s FX8320-hoz hasonlítani, mert előbbi árban duplája a másiknak, teljesítményben viszont közel sem.

és egy terhelésnél összeomlik!
zakó 2, ezeket az urban legendeket hanyagoljuk. akkor omlik össze, ha a user elcsesz valamit, ez pedig nem platformfüggő. egy ésszerű tuning (/antituning) nem csesz tönkre semmit, sőt, éppen ellenkezőleg, a fogyasztási és stabilitási értékekre is pozitív hatással lehet.

hogy télen nem kell fűteni mert amd kazánunk van ami 4,5 GHz befűti a lakást
Nem , amíg ki nem probálod OK ezt megbeszéltük.. by ST05

az a gond, hogy mindenki elfogult egyik vagy másik oldal irányába. nekem is i3-am van, de szétszakad a fejem attól a sok bullshittől, amit néha sikerül olvasom ebben a topikban.

- - -

LonGleY:

A villanyszámla meg a másik, ami dönt. :]

évi ~1k a difi, abból még egy rendes másnaposság sem jön ki. tudom, tudom, az elvek. ;]

ha van 80k-d a procira, akkor nem hiszem, hogy kérdés lenne, hogy mit vegyél.
Opteron 3380-at. ;] a 4770K egy jól összerakott proci, 2-3 évig biztosan kihúznád vele alapórajelen is.

[ Szerkesztve ]

(#47824) LonGleY válasza Rypejakten (#47823) üzenetére


LonGleY
veterán

zakó 1, egy 10k-s hűtés képes 60 fok alá hozni egy 1,4V/4,6-on járatott Visherát.

Egy ugyanilyen teljesítménnyel operáló Intelt meg gondolom 40 fok alá. Nálam nincsenek konkrét mérési adatok, de te sem sokat szolgáltattál ebben a posztodban. Írom mindezt úgy, hogy ellentmondani sem szeretnék, sőt, a legédesebb az lenne, ha ismét AMD-t választhatnék.

idle nem fogyaszt szinte semmivel sem többet

A 3-4x-es különbség - még ha kevéske Wattokról is beszélünk - ott figyel. Lehet, hogy ez évi pár ezres - szinte hibahatáron belüli - érték, de mindezt vegyítve a kapott teljesítménnyel, azért már rezeg a léc. Így, látatlanban legalábbis.

[ Szerkesztve ]

(#47825) Rypejakten válasza LonGleY (#47824) üzenetére


Rypejakten
addikt

kérdezz már be a 3xxx/4xxx topikba, és említsd meg a "kupak" szót, lincshangulat fog kitörni.

hol látsz te idle három- négyszeres különbséget? 1,5-szerest minden feltétel nélkül aláírom, de azért a 3-4x kicsit meredek.

ne értsd félre, én nem győzködni akarlak, csak nem minden szentírás, amit az egyik vagy a másik oldal képviselői mondanak. a legtisztább, ha magadnak utánanézel, hogy a számodra fontosabb területeken melyik proci mennyivel jobb.

[ Szerkesztve ]

(#47826) LonGleY válasza Rypejakten (#47825) üzenetére


LonGleY
veterán

ST05 írta az 5-10-es idle adatokat a 44 W ellenében.

Jó, kupak így, kupak úgy. De a kevesebb átadott hő alatt mégiscsak megmarad a proci. Aztán még az is lehet, hogy szarok a farmra, és kivárok akár fél évet is. Elvégre most emeltem 100 MHz-et alapfeszen az 5600+ procimon! :))

(#47827) Zsivaagoo: Ne haragudj, tényleg nem szeretném a vitát generálni (elvégre én egy tényleg jó processzorra voltam csak kíváncsi), de a személyeskedésed mellett magyarázatot még nem láttam. Az előző hozzászólásod fel sem vettem, de feltűnt, hogy a stílusból most rádupláztál.

[ Szerkesztve ]

(#47827) Zsivaagoo válasza ST05 (#47820) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Hazudsz, ferdítesz egyébként meg lesz... leszánakozlak nagy ívben.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#47828) Gabrikovics válasza LonGleY (#47826) üzenetére


Gabrikovics
aktív tag

Bocs nem csak neked DE ez a 44w ez baromság nekem egy régi AMD X6 van és pici odafigyeléssel még tuningoltan is ( frekvencia emelés --- feszültség csökkentés ) IDLE fogyasztás 7,07w
Mutason valaki Intel oldalról fogyasztási adatokat a véres száju vagdalkozás helyett

[ Szerkesztve ]

A teljesítmény csak pénz kérdése ! https://valid.x86.fr/1x0hag

(#47829) LonGleY válasza Gabrikovics (#47828) üzenetére


LonGleY
veterán

Ennek én amúgy nagyon örülnék!

Akkor azt mondjáok meg, hol fellelhetők megbízható tesztek? :]

(#47830) Zsivaagoo


Zsivaagoo
őstag

Az én "idle"-m:

3 böngésző, Skype, 2D-s játékok, zenehallgatás, és CnQ és minden EnergieSparkasse funkció kilőve. Takarékoskodhatnék is, de minek. A pilács mellettem fogyaszt annyit, mint a proci.

------------

Ja, lehet, hogy még a 7770 fogyasztását is beszámolta a progi....

-------------
[leszaromszmájli]

[ Szerkesztve ]

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#47831) kristof123 válasza LonGleY (#47824) üzenetére


kristof123
őstag

"Egy ugyanilyen teljesítménnyel operáló Intelt meg gondolom 40 fok alá."
Hajajh, de jó lenne! A varázsszó tényleg a "kupak". : DD
i5-4670k, 1,17 V, 4,4 Ghz-en prime95-el (28.1) = 90°C is eléri. Játékok alatt ez a ~65-70°C-ot sem éri el Noctua NH-D14-el (~20k), de így is igencsak melegszik szegényke..

[ Szerkesztve ]

(#47832) LonGleY válasza kristof123 (#47831) üzenetére


LonGleY
veterán

Ha ez igaz, akkor elteszem magam hibernált módba arra a bizonyos fél évre. Csak hogy az idle fogyasztásom kicsit visszafogjam. :D

[ Szerkesztve ]

(#47833) bluyoo válasza Gabrikovics (#47828) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Nem mintha pontos lenne az EPU :) ..... I5-2310

Bazinga!

(#47834) Gabrikovics válasza bluyoo (#47833) üzenetére


Gabrikovics
aktív tag

HAhh ! Kihívás elfogadva ! :)) :DD :))

A teljesítmény csak pénz kérdése ! https://valid.x86.fr/1x0hag

(#47835) Rypejakten válasza LonGleY (#47829) üzenetére


Rypejakten
addikt

a 21 procis PH! teszt valós különbséget mutat a két proci fogyasztása között ~+-5% difi előfordulhat.

(#47836) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Tiszteletteljes üdvözlettel övezett szép estét!

Jelenlegi CPU-m helyett ez jó választás lenne (természetesen a megfelelő alaplap, memória, VGA cserével egybekötve)?

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#47837) DeadMeat válasza Hegyirabló (#47836) üzenetére


DeadMeat
veterán

Inkább egy 8320 mint az.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#47838) Ueda válasza Hegyirabló (#47836) üzenetére


Ueda
senior tag

+1 a 8320-ra. Egy picivel olcsóbb [link] és egy picivel gyorsabb [link].

OS : EndeavourOS KDE . . . . . . Parancs menü : https://pastebin.com/u/txt444

(#47839) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Amúgy pont azt néztem ki másik alternatívának, csak naívan azt gondoltam, hogy az órajel ha magasabb, akkor gyorsabb is, de ezek szerint a gyorsítótáron múlik!?

Aquila non captat muscas.

(#47840) bluyoo válasza Gabrikovics (#47834) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ez még mindig rosszabb ...! ;] Pedig hozzá sem nyúltam csak az a minimális tuning van beállítva a CPU-n. Ráadásul az enyém egy zabagép Sandy Bridge CPU (min. terhelve)! :DDD

Bazinga!

(#47841) Ueda válasza Hegyirabló (#47839) üzenetére


Ueda
senior tag

A felépítésen csiszoltak, bővebben : [link] .

OS : EndeavourOS KDE . . . . . . Parancs menü : https://pastebin.com/u/txt444

(#47842) DjSaffy


DjSaffy
tag

Szeretnék alápakolni valami komolyabbat a jelenlegi dual core config helyett egy 6670/1gb/ddr5 ös vga-nak szeretném ha az egész kijönne 40 ből de 30 35 jobban hangzik xD Szerintetek mi lenne a legjobb választás ár/érték téren és esetleg ha veszek valami komolyabb vga-t aztis bírja :))

Brit tudósok szerint 10 fogorvosból 9 az 1

(#47843) Zsivaagoo válasza DjSaffy (#47842) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

A VGA sem egy combor jószág.

Alaplap + proci + memó csere kell neked.
Döntsd el, hogy olcsó intel, vagy olcsó AMD az, amivel egyenlőre megelégszel.

Komolyabb VGA-t komoly Intel/AMD proci bírja, azok pedig min. 30-35 k-val indulnak és még se lapod, se ramod.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#47844) betegphiu


betegphiu
senior tag

hali.
nem tudok dönteni!
mi lenne majd a jobb.
vennék egy am3+-os lapot és bele egy amd fx6300.
vagy maradna a mostani am3 és a pheno II X2 550Be-t leváltaná egy phenom II X6 1100T.

szerintetek melyik a jobb megoldás?
(bár a tesztekben a 6300 megvari az X6-ost..)

köszi.

(#47845) BomiBoogie válasza betegphiu (#47844) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Egyértelműen az FX-6300, főleg, hogy oda még egy 8350-est is tehetsz, ha úgy adódik.

(#47846) =HG= válasza betegphiu (#47844) üzenetére


=HG=
addikt

Bőven elég az 1100T ..Az egy nagyon jó proci, valós 6 maggal.. Azt vedd, mert az FX-hez lapot is vehetsz ! Nem sokkal jobb az FX 6xxx széria. Inkább azt a pénzt költsd egy izmosabb vga-ra !

(#47847) DjSaffy válasza Zsivaagoo (#47843) üzenetére


DjSaffy
tag

DE Xfire mondjuk ha mellé csapok egy 7770 et? :DDD egyébként lappal rammal ezt lestem nem bírtam a kereten belül maradni FX 8350 31k lapot láttam 12k ért hozzá lap + memó öszvisz 50k vélemény? elbírja majd az xfiret gondolom :D De végülis csak egy 10 essel szárnyalom túla a keretet Ami vissza is jön ha eladom a jelenlegi félkonfigom.

[ Szerkesztve ]

Brit tudósok szerint 10 fogorvosból 9 az 1

(#47848) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Egy 2600k és 3770k között jelentős különbség van, ha csak a CPU teljesítményt nézzük? IGP lényegtelen számomra.
Előre is köszönöm a segítséget. :R

(#47849) bandi0000 válasza Jim74 (#47848) üzenetére


bandi0000
nagyúr

7%-al gyorsabb a 3770k és majdnem 20w-al eszik kevesebbet, meglévő 2600K-t nem cserélnék le, de ha újat veszel akkor jobb a 3770k

Xbox One: bandymnc

(#47850) Jim74 válasza bandi0000 (#47849) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm a választ :R
2500k-t szeretnék lecserélni, de nem tudom, hogy 2600k-ra, vagy 3770k-ra érdemesebb-e, mert árban azért elég nagy a különbség a kettő között. :U
A fogyasztáskülönbség sem izgat...
Nézelődtem AMD vonalon is, de nem nagyon találtam alternatívát... :F

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.