Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, KÉRDEZÉS ELŐTT olvasd el!



HA KÉRDEZEL, EZEKRE AZ ADATOKRA SZÜKSÉGÜNK LESZ:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30301) csucsbicep válasza Khelben (#30295) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Ezt sokan megszívták köztük én is. 775 is jó rá, persze. Lehet menni hűtőt venni.

(#30302) Khelben válasza csucsbicep (#30301) üzenetére


Khelben
nagyúr

Na, addig cseszegettem, míg csak jó lett :)
Az a gond, hogy a 4 lábból csak 3at lehet rendesen befogatni. Viszont ha a "bal felsőt", a táphoz legközelebbit hagyom ki, akkor úgy néz ki, érintkezik rendesen. A korábbi 60 fok és max ventifordulat helyett most minimum ventifordulaton 40 fokos játék alatt.
Mndenesetre veszek majd egy hűtőt, mert nekem se szimpatikus ez a gányolt megoldás, de úgy néz ki, átmenetileg jó lesz.

(#30303) csucsbicep válasza Khelben (#30302) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Az én lapomra nem ment rá rendesen a TX2 sem a gyári 775 sem. Vehettem 1156-os hűtőt. Mondjuk kíváncsi lennék, hogy milyen hűtőre gondoltak, amikor kiírták, hogy kompatibilis 775-el.

(#30304) ViZion


ViZion
félisten

Sziasztok!
Athlon 7750-em cseréjén agyalok... Phenom II 955-965-970 amit nézegetek. Az olvastam, hogy a ×6-osok játékok alatt kevésbé jól muzsikálnak (L3 nem lett több, freki alacsonyabb, sok programnak 4 mag is sok).
Mik a tapasztalatok, vélemények?
Köszönöm! :R

...ja, és CM Hyper TX2-met megtarthatom a fentiekhez is?

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#30305) Viktor77 válasza ViZion (#30304) üzenetére


Viktor77
titán

Az a vélemény, hogy így a Bull elött ne vegyél semmit. Ha mégis nagyon szeretnél venni valamit, a 955-nél nagyobbat akkor sem éri meg, az órajelbeli vége kb. mindegyiknek ugyanott van, és a 955-öt is pár egyszerű beállítással a biosban felhúzhatod a gyorsabb változatok szintjére.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#30306) ViZion válasza Viktor77 (#30305) üzenetére


ViZion
félisten

Nézegettem az árakat,nemrég ugrott felfelé a 955 4-6 ezer Ft-ot (Euro-val, CHF-el együtt), most esett kicsit. Az a para, hogy használtban is már rendesen kifutó, nehéz találni ilyeneket. 970-975 elég húzós újonnan,955-re mondták, h nem sokáig lesznek...
Mikor jön a Bulldózer? Mennyi idő, mire érvényesül a hatása? Ha fél évet kell várni, az nem opció...

A 970-ről azt olvastam, hogy túlfesz nélkül tuningolták és messze verte a túlfeszelt 955-öt. Nem vagyok tuning fan, szal. nem érdekel, csak 2 évig ne kelljen cserélni, de legyen benne tartalék. A 6 magosakról vélemény?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#30307) Ueda válasza ViZion (#30306) üzenetére


Ueda
senior tag

Mint legolcsóbb fejlesztési lehetőség, mivel csak a procit kell cserélni, semmi mást, szerintem jó ötlet. Ebben az esetben még akár az Athlon II X4 640, 840-t is fontolóra lehet venni, itt változatlan fogyasztás mellett jutnál plusz 2 maghoz. Alapvetően a felhasználás dönti el mire lenne szükséged, 6 magot pl. videókodolásnál tudsz kihasználni. Általános felhasználás mellett talán jobban jársz a 4 magos, de magasabb órajelű Phenomokkal, mert a rosszul optimalizált (vagy régi) programok a magasabb órajeltől lesznek csak gyorsabbak. Tény hogy ezek a procik már nem túl modernek, de arra még tökéletesek, hogy a jelenlegi rendszered használati idejét ki tudd tolni.

[ Szerkesztve ]

OS : EndeavourOS KDE . . . . . . Parancs menü : https://pastebin.com/u/txt444

(#30308) ViZion válasza Ueda (#30307) üzenetére


ViZion
félisten

Játékra kell... Illustratornak, Photoshopnak a 6 GB rammal már ez a proci+VGA is teljesen jó (az ilyen-olyan szkript idők nem érdekelnek). A probléma annyi, hogy sok játéknál 100% CPU van, és hangos, némelyik akad...
Munkára tutira nem kell 6 mag, játékoknál is azt olvastam, hogy többségében nem jobb a 1055 egy 970-nél...

Mikor kellene venni? Mennyi idő még Bulldózerig?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#30309) Viktor77 válasza ViZion (#30308) üzenetére


Viktor77
titán

Bulldozer 1 hónap múlva jön, azt még mindenképp várd meg szerintem.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#30310) ViZion válasza Viktor77 (#30309) üzenetére


ViZion
félisten

:R
Akkor készüljetek, mert egy hónap múlva jövök, tele kérdésekkel!!!
Köszönöm, vááááárok :)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#30311) Ueda válasza ViZion (#30308) üzenetére


Ueda
senior tag

Most lehet venni, mert az AMD már pár hónapja csökkentette az árakat [link] és ebben az évben már be is fejezik a forgalmazást : [link], [link]
Bulldózert, ha minden jól megy szeptember végén fogják bemutatni, utána jönnek a tesztek, ami alapján tiszta képet lehet kapni a teljesítményéről. Ez a legutolsó infó, remélhetően nem lesz már több csúszás.

OS : EndeavourOS KDE . . . . . . Parancs menü : https://pastebin.com/u/txt444

(#30312) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!A videókártyám tönkre ment így vettem egy GIGABYTE GV-N550OC-1GI GTX550Ti 1GB kártyát.A procim 3 éves Core 2 Duo E4300.Nem akarok most alaplapot venni nincsen rá keret.De a régi procit eladva és esetleg használtat venni.max 6000ft fietnék + a régi prorci árra.Így fejlesztenék egy kicsit.Érdemes belevágnom,lesz annyival erősebb a gépem,hogy foglalkozzak az ügyel?

(#30313) Balee_boy válasza qwertly (#30312) üzenetére


Balee_boy
tag

Ha nem tuningolsz akkor egy 3Ghz környéki kétmagosra érdemes lecserélni.(e5700, e6600, e7500)

(#30314) qwertly válasza Balee_boy (#30313) üzenetére


qwertly
addikt

Nem tuningolok,sőt már igazából notit használok nagyrészt csak időnket akarok egy kis játékot és most,hogy vettem az új videokártyát érzem,hogy a proci kevés neki.Ezért akarok minimális költséggel fejleszteni. :D

(#30315) fauv


fauv
őstag

Nézve [ezt a topikot ], igen csak halott.

Ennyire rossz vagy megbízhatatlan lenne cinebench , vagy miért nem foglalkoznak vele?

[ Szerkesztve ]

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#30316) banderasz77 válasza Ueda (#30311) üzenetére


banderasz77
addikt

A Bulldozerben is lesz GPU?

(#30317) Ueda válasza banderasz77 (#30316) üzenetére


Ueda
senior tag

Nem lesz.

[ Szerkesztve ]

OS : EndeavourOS KDE . . . . . . Parancs menü : https://pastebin.com/u/txt444

(#30318) Telda


Telda
addikt

Estét!

Ár teljesítmény arányban milyen Intel procit tudtok ajánlani? Csak játékra kell.

(#30319) Ueda válasza Telda (#30318) üzenetére


Ueda
senior tag

Core i5-2500K

OS : EndeavourOS KDE . . . . . . Parancs menü : https://pastebin.com/u/txt444

(#30320) Telda válasza Ueda (#30319) üzenetére


Telda
addikt

Jelenleg egy x955 van, ez jobb ettől?
Válaszolok is rá, hát úgy látom igencsak jobb.

[ Szerkesztve ]

(#30321) csucsbicep válasza Telda (#30320) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Sokkal. De ha rám hallgatsz, akkor inkább megvárod a Bull-t. Egyébként az X4 mihez nem elég?

(#30322) Telda válasza csucsbicep (#30321) üzenetére


Telda
addikt

Szinte semmihez, nálam fent áll egy olyan anomália hogy 15 perc után ami eddig 60-70 fps-el ment lemegy 20-30-ra, volt már 9 is... és nem tudok rájönni mi lehet a baja.
Mi az a Bull?

[ Szerkesztve ]

(#30323) csucsbicep válasza Telda (#30322) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Ezt minden játéknál csinálja?

(#30324) Viktor77 válasza Telda (#30322) üzenetére


Viktor77
titán

A 955 jelenleg nagyon is elég minden mai jatékhoz, a legdurvábbakhoz is. Az, hogy valami nem stimmel nálad, az nem a proci sara.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#30325) Balee_boy válasza Telda (#30322) üzenetére


Balee_boy
tag

Bull=Bulldozer

(#30326) Telda válasza csucsbicep (#30323) üzenetére


Telda
addikt

Igen és már mindent cseréltem, de nincs változás.
Egyszerűen már nem tudok mit csinálni vele, csak a csere maradt :(.
Másik videokártyával is próbáltam, már több win7-et is felraktam.
Semmi program nincs fent, csak egy chrome, meg egy skype.

[ Szerkesztve ]

(#30327) ViZion válasza Telda (#30326) üzenetére


ViZion
félisten

Prime vagy IBT neki! Hűtés lesz az szvsz. A proci nem akar megsülni, így szépen belassítja magát. Vmi teljesítmény naplót futtasd, hogy lásd mennyire dolgozik a procid. Hűtőt tisztítsd ki, esetleg újra kell pasztázni, lehet gagyin rakták össze.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#30328) Telda válasza ViZion (#30327) üzenetére


Telda
addikt

A proci max 55 fokos játékok közben, alapjáraton pedig ~40. 60 foknál pedig maxra kapcsol a hűtő. Nem poros egyáltalán, tegnap lett újrapasztázva, de meg volt rajta, csak lecseréltem, ha már levettem a bordát. Cooler Mater TX3 van rajta. Ilyen teljesítmény naplózót honnan szedjek?

(#30329) HELLAFLUSH


HELLAFLUSH
őstag

Üdv mindenkinek:)))

procit szeretnék venni max 40ig és most a Phenom II X4en / Phenom II X6on gondolkozom, és melyik lenne a legjobb választás JÁTÉKRA? esetleg INTEL-ben kapnék ennél jobbat ennyiért?

[olvastam olyanról is hogy az x4 jobb lenne a játékra, de erről mi a véleményetek?]

Sapphire Radeon 6670 1GB GDDR5 Vapor X-el és 4GB DDR3 1600Mhz-es rammal használnám.

(#30330) fauv válasza HELLAFLUSH (#30329) üzenetére


fauv
őstag

Hali !

Neked is azt tudom tanácsolni, hogy ha nem sürgős, akkor várj egy picit, mert pár héten belül / elvileg szeptember közepe / kijönnek a Bullok és akkor döntsd el, hogy milyen procit vegyél.

Ha nem tudsz várni, akkor mint ahogy azt Viktor is írta picit feljebb, bőven elég a 955-ös minden játékra, nagyon jó a tuningolhatósága is / Lord Vader biztos segítene is benne /.

[ Szerkesztve ]

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#30331) Mr. Erikszon


Mr. Erikszon
senior tag

Játékokhoz milyen procit érdemes venni?

(#30332) sith7 válasza Mr. Erikszon (#30331) üzenetére


sith7
nagyúr

Csak 1 hsz - t , max. 2 - t kellett volna visszaolvasni :W

[ Szerkesztve ]

(#30333) csucsbicep válasza HELLAFLUSH (#30329) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

6670 mellé még egy Athlon X4 is elég.

(#30334) HELLAFLUSH


HELLAFLUSH
őstag

és a bulldozer is am3-as tokozású lesz? de gondolom, hogy az nem fér bele a keretembe, mert max 120at szánok gépre, abból kb 40ig jutja processzorra:)

(#30335) kutga


kutga
nagyúr

Sziasztok!

Az adatlapomnál szereplő konfigomba úgy 30k-ig milyen processzort érdemes venni ami jól kihajtaná a VGA-t?

Vagy lehet ez is elég neki?

Let the Zone take me if I am.

(#30336) Qru válasza kutga (#30335) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Attól is függ milyen felbontáson játszol de kb elég a mostani procid is.

#nincsbennetarcsi

(#30337) kutga válasza Qru (#30336) üzenetére


kutga
nagyúr

Kösz a gyors választ! :R

FullHD felbontásban játszok, árban kb ez lenne a max ami belefér:

[link]

Let the Zone take me if I am.

(#30338) fauv válasza kutga (#30337) üzenetére


fauv
őstag

Bőven jó.

de egy dologra felhívom a figyelmed, a full HD-s monitorok már megkövetelik a jó vga-t, én is úgy jártam, hogy sima 19" monitornál q6600-as 3000-re húzva gts 250-el fullon ment minden , de amikor megvettem a 22-es Full hd-s monitort bizony cserélnem kellett a vga-t és utána a procit is, mert a wow amivel játszottam bizony igencsak akadozott utána.

[ Szerkesztve ]

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#30339) Qru válasza kutga (#30337) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem kell az a Phenom, ha HD-ben tolod akkor bőven elég a mostanid is.

#nincsbennetarcsi

(#30340) kutga válasza Qru (#30339) üzenetére


kutga
nagyúr

fauv, Qru Köszönöm a válaszokat. :R

Let the Zone take me if I am.

(#30341) kangoo


kangoo
tag

Üdv,

Ajánlanátok egy megbízható alaplap+proc kombót kb. 50 ezerért?

köszi

(#30342) birozoli7800 válasza kangoo (#30341) üzenetére


birozoli7800
senior tag

ASROCK H61M-VS 12 K
INTEL Core i5-2310 2.90GHz 1155 BOX 38 K

össz: 50 K

(#30343) ro_bert17


ro_bert17
őstag

AMD Athlon XP 1900+-t érdemes lecserélni AMD Sempron 3000+-ra?
A lényeg, hogy egy nem mai konfig lenne minimális ktg.-ből feljavítva. Ennek tükrében cserélve lesz a ram (DDR-400 1 GB+), és egy picit gyorsabb HDD. Mindezt max. 10k-ból, tehát nem szeretnék AMD Athlon XP 3200+-t venni 10+k-ért.

(#30344) Qru válasza ro_bert17 (#30343) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Inlább húzzál kicsit az 1900+-on. Nem érdemes venned 3000+-os Sempit, az kb annyit ér mint "annak" a pofon.

#nincsbennetarcsi

(#30345) birozoli7800 válasza ro_bert17 (#30343) üzenetére


birozoli7800
senior tag

Nem feltétlen 10 K egy Athlon XP 3200+.. Múltkor kifogtam egyet 4 K-ért. Keresgetni kell. Sempront semmiképpen ne vegyél. Nem sok gyorsulást vennél észre.

[ Szerkesztve ]

(#30346) ro_bert17 válasza Qru (#30344) üzenetére


ro_bert17
őstag

Ez szerint, ha nem kategóriákkal, de picikét azért erősebb. Kevesebb hőt termel, FSB magasabb, és kb. 2k-ért meg lenne. Így sem? :)
Ez amúgy is kényelmesebb lenne, mert nem értek a cpu bizgeréléséhez. :B

(#30345) birozoli7800: 4k-t megérne egy 3200+? Tényleg nem költenék feleslegesen, csak panaszkodott az ösmerős, hogy már netezésnél is néha köhigcsél a PC-je.

[ Szerkesztve ]

(#30347) KAMELOT válasza ro_bert17 (#30346) üzenetére


KAMELOT
titán

Ideje lenne az ismerősödnek beruháznia egy erősebb gépre. Akár használtan is már kap 50 000ft-ért nagyon jó gépet!
Ha azt vesszük alapul ,hogy még 3 éve 550-es pentiumom volt és semmi gond nem votl a nettel ,ahhoz képest 5x erősebb gép. Nekem csak 128MB RDRIMM volt benne! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#30348) birozoli7800 válasza ro_bert17 (#30346) üzenetére


birozoli7800
senior tag

Attól függ.. Játszani ezen se nagyon fog újabb játékokkal viszont gyorsabb stabilabb lesz valamennyire a rendszer. Az már másik kérdés hogy ez megér e neki +4 k-t vagy inkább gyűjtöget még és összerak egy fejlettebb konfigot.

(#30349) Qru válasza ro_bert17 (#30346) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

2k-t még éppen megér, de azért csodát ne várjatok tőle.

#nincsbennetarcsi

(#30350) fauv válasza ro_bert17 (#30346) üzenetére


fauv
őstag

Az asszonynak most újítottam fel a gépét és örültem, hogy a régi rendszerét x2 4200+ lap hozzá és 2x 1 Gb ram / 10 k-ért elvitték .

Ilyen vagy ehhez hasonló fél konfigot rengeteget árulnak, sztem szemezgess onnan.

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.