Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-17 09:07:26

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a "Gyakran feltett kérdések" bekezdést!
A topik célja, hogy segítsen eligazodni a hálózati adattárak piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) hamikike válasza veze (#497) üzenetére


hamikike
tag

Nem pont a témához hozzászólás, de:
Nézz már rá a 499-es kérdésre
Más:
Megjött az NSA210-es, az FW 3.2-es, de van 4.1, letöltöttem. Te már használod? Úgy láttam egy korábbi képen, hogy a Tied bővebb tartalmú, mint az enyém.
Hol kell az új FW-t felrakni?

[ Szerkesztve ]

(#502) sbazsi válasza Alex91 (#498) üzenetére


sbazsi
veterán

teljesítményben hogy jelenik meg a 128mb ram?
utólag/házilag bővíthető? Ha igen, spéci synology ram kell bele, vagy mondjuk notiram :F

(#503) Alex91 válasza sbazsi (#502) üzenetére


Alex91
félisten

Mint egy szamitogepnel, ugye :). Ha mar sok minden fut, szerintem ez mar nem sok. (Megy a swap, es esik a teljesitmeny.) A World-omben is ennyi van, meg is latszik :). Azt hiszem forrasztva van az olcsokban.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#504) Zamery válasza hamikike (#501) üzenetére


Zamery
senior tag

Alapesetben megkérdezi hogy melyiket akarod feltenni. Nekem megkérdezte, betallóztam a 4.10-est (amit előtte letöltöttem) és ennyi.

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#505) Zamery válasza sbazsi (#502) üzenetére


Zamery
senior tag

Nem lehet ramot bővíteni! :(
Utánanézetem a rambővítésnek, de se a Zyxelnél, se a Synologynál nem lehetett!

[ Szerkesztve ]

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#506) Zamery válasza hamikike (#499) üzenetére


Zamery
senior tag

A Zyxelnél: admin/1234

[ Szerkesztve ]

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#507) emitter


emitter
őstag

Hali!

Melyik párosítást ajánlanátok?

1. a 0%THM-est:
Synology USB Station 2 + Samsung G3 Station 1,5TB külső USB-s HDD
(ez összesen 51.300 Ft, ami havi ~6400 Ft)

vagy

2. az olcsóbbat:
ZyXEL NSA-210 NAS + Western Digital WD5000AAKS 500GB 16MB SATA2
(ez összesen 32.000 Ft, viszont egy összegben)

Igazából elég lenne 500GB is, nem vagyok nagy igényű, csak a 0 THM miatt vennék az edigitalnál, és akkor már min. 25e értékben kell lennie egy terméknek..
Az is kérdés, hogy tudna-e jól szellőzni a Zyxelben az a WD vinyó..?

Köszi előre is a segítséget!

szerk: nem lesz nagy igénybevétel, a cél hogy egy helyen legyen minden: doksik, képek, zenék, filmek.. de attól nem kell félni, hogy egyszerre egynél több csatornán legyen információáramlás :)

[ Szerkesztve ]

(#508) Alex91 válasza emitter (#507) üzenetére


Alex91
félisten

Synology DS110j - 1 lemezes hálózati adattároló, esetleg ez?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#509) Zamery válasza emitter (#507) üzenetére


Zamery
senior tag

A ZyXEL NSA-210 szerintem jó választás. Van benne egy kis ventillátor hátul, ami kavarja a levegőt, és elég halk ahhoz, hogy ne lehessen észrevenni.

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#510) maci25 válasza Alex91 (#508) üzenetére


maci25
aktív tag

Nekem is ez van ./annyira nem rossz,elviselhetö/
Engem mindig a benne lévő ram akaszt ki. Ha 128 helyett 64 lenne benne véleményem szerint az is annyira volna elég mint a 128. Még ha el volna inditva mindegyik szolgáltatás akkor azt mondanám ok,de nincs csak vagy 2 :O

Kiváncsi vagyok mennyi a 128 as és az 512 es ram között az árkülönbség,hogy ennyire ki kell sporolni belöle.

(#511) Badb0y válasza Zamery (#505) üzenetére


Badb0y
addikt

Tehát még a 80.000-es synologicnál sem lehet ramot bővíteni ?

128mb sztem ott jelentkezik pont, hogy a 256-os kb. 10-15MB-tal gyorsabb mint a 128-as. Vagy rosszul látom ?

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#512) maci25 válasza Badb0y (#511) üzenetére


maci25
aktív tag

Csak a 200.000 ft os modeleknél lehet ramor böviteni. Összesen talán 2 modelnél lehet ha jol tudom.

(#513) sbazsi válasza Badb0y (#511) üzenetére


sbazsi
veterán

én spec 4 lemezesben gondolkodom.
ebben a kategóriában ez több mint 40eft pluszt jelent.
ds410 - 140e, ds411j - 98eft.
ennyit meg nem akarok kiadni érte :B

mondjuk az sem mindegy, a 10-15 mb/sec plusznál, hogy mihez képest.
monjduk 20-hoz, vagy 60-hoz :P

(#514) veze válasza emitter (#507) üzenetére


veze
őstag

zyxelben nekem is WD 500GB / green / 32MB, vinyó van, és 35 - 37 fokon tartja, miközben a ventije meg 960-1600 rpm között forog. De leginkabb 1150-1200között. Akkor sem sikít, szóval elég halk
FW: kiprobáltam a 3-as verziot is és a 4-est is.
egyik lényeges különbség hogy a 3.2-es ben a ventillátort alapbol nagyobb fordulaton tartja (2000-3000rpm között) emiatt mondjuk 5 fokkal hüvösebb benne minden de hangosabb !
A másik lényeges: torrenteknél a 3,2-es ben nem lehet kikapcsoni a DHT-t. és ez fontos ha zárt trackerekre seedelsz! különben nem biztos hogy minden feltöltésed el lesz számolva..[link]
Bizonyára vannak még más eltérések is ez a kettö számomra olyan fontos hogy a 3.2-est nem is használom
más (külföldi) forumon olvastam hogy arra panaszkodott a bejegyző hogy a 3.2-es-el gyorsabb a hálozati másolási sebesség.. és a 4-es verzioban valamit elszurtak ezzelkapcsolatban nagyon.. nos azzal se volt villám nálam. kb a vasnak ezek a hatarai ebben az árkategóriában..

[ Szerkesztve ]

(#515) hamikike válasza Zamery (#504) üzenetére


hamikike
tag

1. Sajnos később töltöttem le és már a3.2-vel telepítettem: előről kellene kezdenem mindent, CD indul, stb., fw tallóz?
2. A mappelésre rájöttem, de ehhez kapcsolódóan a fenti kép az már a webes felületen egy jelszó beállítási lehetőség, de ez szerintem nem az admin, de akkor mi?
3. Ha már itt tartok, a bedugott USB-t csak a webes felületen látom, mint meghajtót, megjelenik a megosztható video, music, stb.-k között és hozható létre rajta mappa, stb., DE windowsban hogyan meppelem, mert a telepítő progiban csak a belső meghajtó jelenik meg (annak az IP-je, tulajdonságai, stb. láthatók)?!
4. A meppelt belső HDD-t adminként látom a winben teljes méretében (downloads, torrent mappával és tudom használni pl. a Total Comban), de nem látom a megosztható video, music, stb. mappákat, ehhez netán mindhez meghajtó nevet kell rendelni, de milyen felhasználóval (admin?)? Mert hogy ezekbe csak úgy tudnék fájlokat másolni, ha winen látom.
5. Van itt reset, reboot, eredeti beállítások vissza, vagy ez egy újratelepítést igényel?

[ Szerkesztve ]

(#516) Badb0y válasza sbazsi (#513) üzenetére


Badb0y
addikt

Én sem, 50.000 olyan lélektani határ számomra, ugy valszínű a J-s lesz a befutó, az a 10MB ide vagy oda.

DS211
Sebességadatok a gyártó szerint Windows alatt SMB-t használva (2 GB-os fájl másolása közben, RAID1 mellett):

* írás: 53,29 MB/másodperc,
* olvasás: 104,37 MB/másodperc.

DS211J

Sebességadatok a gyártó szerint Windows alatt SMB-t használva (2 GB-os fájl másolása közben):

* írás: 43,69 MB/másodperc,
* olvasás: 85,98 MB/másodperc.

Árkülönbség 25-30.000

És ha minde igaz semmi másban nem különbözik. Vagyis a mem és proci de csatlakozók és szoftverek ua :F

nem tudom nem tudom :)

A sima már SATA sebességen üzemel. Pont tegnap másoltam egy 40GB-os fájlt SATA-s vinyóra, 50MB körüli volt.

Amikor ezt a nevet hallottam nem volt bizalomgerjesztő számomra, de utánaolvasva ez olyan mint erősítőknél az onkyo vs pioneer :)

[ Szerkesztve ]

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#517) emitter válasza veze (#514) üzenetére


emitter
őstag

Sziasztok,

köszi mindenkinek a válaszokat! Még gondolkozom rajta.. de erősen a zyxel felé húzok :)
Már csak azért is, kevesebb helyet foglal, hiszen benne van a vinyó.

Ez úgy működik amúgy, hogy rádugom a routerre ezt a NAS-t, és akkor kap egy IP-t, és minden gépről el tudom érni, mint bármely más PC-t a LAN-ból? Arról van vkinek tapasztalata, hogy Ubuntu linux alól működik-e az elérés? Mert eddig amikor a hálózati megosztást próbáltam összehozni egy Win7-es, egy XP-s, és egy Ubuntus gép között, valamiért nem jött össze, ill. csak a két wines látta egymást...

(#518) Alex91 válasza sbazsi (#513) üzenetére


Alex91
félisten

En azt mondom, hogy add most ki azt a +40k-t! Hidd el, megeri...

(Tobbszor fogsz gepet cserelni es meg mindig ugyanaz a NAS-od lesz :).)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#519) Badb0y válasza sbazsi (#513) üzenetére


Badb0y
addikt

Abban már raid5 is menne :Y

De az már sok. (mármint nekem nem ér annyit sorry :D)

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#520) vargapdavid


vargapdavid
tag

Sziasztok!

Én szeretnék itthonra egy NAS-t töltögetés, adattárolás és hálózaton való HD média lejátszás céljából. D-Link DNS-320-at néztem ki Eminent EM7075ös hálózati média lejátszóval. Milyen megoldásnak találjátok? Esetleg ha bármi tapasztalata van a hálózati média lejátszásról NAS-on osszátok meg velem!

Mennyire biztonságos adatokat tárolni NAS-on, ha nem raid-be kötve használom?

Köszönöm a segítséget!

(#521) Zamery válasza hamikike (#515) üzenetére


Zamery
senior tag

1. kérdésre a válasz: Belépsz a webes felületen, aztán a főmenüben: System/Administration/Maintenance/FW Upgrade. És ott betallózod.

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#522) veze válasza emitter (#517) üzenetére


veze
őstag

Igen, ugy müködik.
de még jobb ha adsz neki fix IP cimet, ájárót ( a routered cime) és DNS (a szolgaltatódé) és tudsz portforwardot adni a fix IP nek.
Holnap leprobalom Ububtu alatt látja e..
De én akár xp-s akár win7-es gépemet látom ubuntu alatt. Windows hálózatok néven azonositja és tallozható, írható simán ubuntu alól

(#523) Badb0y válasza Badb0y (#516) üzenetére


Badb0y
addikt

Rendeltem egy J-t, nagyon remélem a rajta tárolt bluray filmeket a médialejátszó gigás hálón vinni fogja. Ha nem sírva fakadok :D

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#524) hamikike válasza Zamery (#521) üzenetére


hamikike
tag

SEGÍTSÉG!!!!

Nálam (a 3.2 fw-ben) nem pont ott volt az fw frissítés, de ment, CSAK HOGY:
Ez jött be webes felületen:


Innen lehete tovább lépni a beállításokra(a system be is jött), de az Administration menüre semmi, pontosabban ez:
:

A pikantériája a dolognak, hogy mivel semmit nem látok, FW-t sem tudok újra feltölteni.

Megnéztem az FW-t, ezt mutatta, nincs firmware, de valami mégis van, hiszen van webes felület

Már csináltam hardwer resettet, de nem változott semmi.

Mi a teendő, ötlet??

[ Szerkesztve ]

(#525) hamikike válasza hamikike (#524) üzenetére


hamikike
tag

A video, foto, admin stb. meghajtórészt látom, sőt van egy fájlmanager része is, látom az USB-t, sőt windowsban a TCM-ben (mappelés után) látom az admin részt és az USB-t külön-külön meghajtójelle.
Ezt adjátok össze, de ez kevés, valami ötlet is kéne!!

(#526) veze válasza hamikike (#524) üzenetére


veze
őstag

ez a webes felület nem a 3.2-es fw felülete. az másképp néz ki
Ez a négyes verzio felülete. Nem tudom milyen böngészöben nézed de tapasztalat hogy a google chrome-ban a leggyorsabbb és az IE ben katasztrofalisan lassu..azt nem érdemes használni ha ezt akarod nézni
Inditsd ujra és majd rendbe fog jönni
nyomd a gombot elöl kb 10 mp ig, három másodpercnél kb hallasz egy sipszot de nyomd tovabb amíg hallasz egy másodikat is!
akkor engedd el
ki fog kapcsolni
majd nyomd meg mégegyszer , ezzel elindítod és jo lesz
és google chrome-ban nézd
ha igy se változna a helyzet.. akkor vinyot ki belöle törlöd a particióit és tedd be ujra, akkor egy full ujraformázás / telepitést csinalhatsz és müködni fog.

[ Szerkesztve ]

(#527) hamikike válasza veze (#526) üzenetére


hamikike
tag

Már rájöttem, káromkodtam is jócskán.
Eddig semmi ilyen gondom nem volt az Operával, itt megzavarodott. Aztán bekattant, hogy a kézikönyv leginkább a Firefox-ot preferálja. Még a színek is másak voltak és minden bejött.

(#528) Zamery


Zamery
senior tag

Most nekem kéne egy kis segítség srácok! Szóval Zyxel NSA-210 guruk figyeljenek!
Három dolgot kéne megoldani, és tökéletes lenne a NAS.

1. Kívülről is el szeretném érni a NAS-t az internet felől. Ha jól tudom ehhez regisztrálni kellene a DynDNS.com-on és meg kéne adni a címet ahova a NAS mindig feljelentkezik. A routerben kell valamit állítani? Van valami rejtett költség ebben a dologban, vagy full ingyenes? Van hozzá valahol tutorial?

2. Kellene egy jó FTP program a NAS-ra. Nem csak olyan ami feltölt, hanem ami le is tud tölteni, és be is tud jelentkezni a jelszóval védett FTP-re, és ismeri az SSL ill. a TLS titkosítást is. Olyan mondjuk mint a FlasFXP, vagy a FileZilla.

3.A harmadik dolog a Transmission. Az lenne vele a probléma hogy nem tudom úgy beállítani, hogy a belső vinyóra mentse a fájlokat. Nem nagy probléma, de kényelmesebb lenne a dolog.

Ha ez mind működne akkor kiválthatnám a miniPC-ket amiket eddig erre használtam.

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#529) veze válasza Zamery (#528) üzenetére


veze
őstag

A külsö eléréshez:
ha router mögött van a vas, akkor a dyndns regedet a routerben kell beállitani!
Utána be kell kapcsolnod nsa-ban a webes elérést és meg kell adnod milyen porton akarod elérni (alapértelmezett: 80, de adhatsz mást is)
majd a routerbe raksz egy port forwardot a zyxel IP cimére irányitva a 80-as portot. (vagy a beállított portot) Ezért jo ha fix IP je van a nsa-nak..
és kb ennyi..
Ezutan ha valahol egy böngészöbe beírod a címet:
http:// dyndnsregeltneved.dyndns.info:port száma
és be fog jönni az admin ablak
ha a dyndns cimed nem .info végzödéssel regisztraltad akkor értelem szerüen azt ird amit regisztraltal
Nekem igy müködik, 250km-röl is :)
ugyanigy érhetik el a sajat web oldalad ha az nsa-ról futtatod ( a port számot az ott beállitottra kell átírni..)

[ Szerkesztve ]

(#530) Zamery válasza veze (#529) üzenetére


Zamery
senior tag

Köszönöm! A külső elérés mostmár működik. Már csak a maradék 2 problémára kellene megoldást találni...

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#531) veze válasza Zamery (#530) üzenetére


veze
őstag

az ftp-s dolgot nem igazan vágom.. a NAS-ra kéne valami amit rátelepitesz vagy a kliensgépre amiröl el szeretnéd érni.
a NAS-on az ftp eléréseket kötheted jogokhoz, de ezt biztos tudod

(#532) Zamery válasza veze (#531) üzenetére


Zamery
senior tag

Nos, azt kéne elérni hogy egy FTP kliens fusson a NAS-on, és be tudjak jelentkezni egy máshol lévő FTP-re, ahol tudok böngészni a fájlok között. És utána a NAS-ra töltse le a fájlokat.

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#533) veze válasza Zamery (#532) üzenetére


veze
őstag

az eMule kliens-ben nem lehet megadni a címet neki? bár én nem tudom megnézni mert szétbarmoltam az emule packot és most az az egy nem jo neki, ujra meg nem teszem emiatt..
transmission csomagot eMule nek neveztem át és a csomaghozzaadast local-ra állítottam, hátha bekajálja, és felteszi ,de nem jött össze :O
ezért nincs most

(#534) Zamery válasza veze (#533) üzenetére


Zamery
senior tag

Azóta próbáltad egyébként a transmissiont?

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#535) veze válasza Zamery (#534) üzenetére


veze
őstag

nem , nem próbáltam, ezen a héten meg a jövö héten is nekem most melo van orrba-szajba :((

(#536) need


need
addikt

Üdv..

Elnézést mindenkitől ha túl sok hülyeséget kérdezek de egyenlőre még csak most kezdtem el ismerkedni a NAS rendszerekkel!

Amit én akarok hogy ne menjen állandóan a sz.gép mert néha feleslegesnek tartom és erre lenne hivatott egy központi egység!

Főleg és főképpen csak filmnézésre szeretném használni és csak ez a része izgat csak!
Csak HD és fullHD

Jelenleg ahogy most filmnézés történik..
van egy Engenius 9850 routerem ami össze van kötve a sz.géppel tévével és WD live-vel
A sz.gépen a megosztott tartalmakat látom és lejátszom!

Ha pl. vásárolok egy Nas kütyüt így első olvadtra D-Link DNS-320 akkor ezt is majd a routerrel kell majd össze dugnom és ugyan olyan eszköz lesz mint pl. a WD live?
Ha igen akkor ezután akkor már nem kell a samba megosztás nem?

Ami még érdekel hogy sz.gépröl milyen gyorsan lehet rá másolni a NAS-ra?
Mert a mostani tapasztalatom az elég elkeserítő ha pl. szgépröl hálózaton keresztül akarok másolni
A wd livére akasztott vibnyóra az nagyon karcsú kb 4-5 mega! Ez egy 40 GB Bluerynál kb 1 hét lenne az átmásolás

Ez a torrent dolog hogy van ezt nem tudom még elképzelni???

D-Link DNS-320 kiváncsiság szinten mennyire jó választás ez a NAS??

És ha jó látom vinyóval lehet venni Valóban?

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#537) san2000 válasza need (#536) üzenetére


san2000
tag

Szia.

Én a fentebb már kitárgyalt Zyxelt használok.
Pont arra amit te írtál.
Gigabites hálózatom van router+switch.
A másolás így a serverem és a sz.gépem közt 65-85 Mb/s
A Zyxel és a server közt ez lecsökken 18-20 Mb/s ( Windowsba jumbo frames bekapcsolva)
Most a beépített gyári torrent klienst használok a NSA-ba ami sajna le van korlátozva 10 torrentre.

Használata nagyon egyszerű.
A Zyxelbe beraksz egy vinyót ( max 2TB) és weben keresztül elérheted a felületét.
Feltöltöd a torrent file-t és teszi a dolgát.

Torrent közbe nem gond kiszolgálnia a hálózatba kötött Popcorn A-200 is.
Igaz ennek s Gigabites LAN-ja van nem úgy mint a WD-nek,de szerintem az is elég a folyamatos lejátszáshoz.
Én is kizárolag HD-s anyagokat nézek rajta.

Nagyon meg vagyok elégedve vele.
Csendes , kis fogyasztású , torrent+HD nézést is bírja.
Igaz én általában 720p nézek,de letesztelem neked 1080p is ha érdekel.
Ja és árban verhetetlen.

Ha kibékülsz a 10 limittel és viszonylag "lassú" max 23 Mb/s sebbeséggel ( WINSCP alatt ) akkor ez kötelező vételnek számít.

És a fogyasztása sem elhanyagolható 7/24 használat mellet napi 10 Ft.

(#538) san2000 válasza need (#536) üzenetére


san2000
tag

Csak ,hogy el tudd képzeli a torrentet így néz ki a felülete.
Az alapvető dolgokat tudja.

[ Szerkesztve ]

(#539) vargapdavid válasza need (#536) üzenetére


vargapdavid
tag

Szia!

Szerintem gondolkodj el D-Link DNS-320-on amit kinéztél, mert zyxel-nél 3ezerrel drágább csak és akár 2 vinyót is tudsz bele tenni, ráadásul toplisták szerint mindig első-harmadik helyen van a D-Link DNS. Ahogy olvastam teszteket róla könnyű torrentezni is, csendes és biztonságos is.

Én is médialejátszásra szeretnék venni bár én egy Eminent EM7075-el szeretném hajtani.

Nem tudom: Mennyire befolyásolja a lejátszást a 100Mbites vagy Gigabites hálózat? 100Mbit-en már akadna az 1080p? Mert nekem TP-Link WR941ND routerem van, ami 10/100-as.

(#540) Alex91 válasza vargapdavid (#539) üzenetére


Alex91
félisten

100 mbiten is menni fog a lejatszas, mert a lejatszok tobbsegeben is 100-as LAN van.

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#541) veze


veze
őstag

valaki kérdezte -nem keresem már vissza- hogya zyxel elérhetö e linux alól..
Nos.. jelentem minden tekintetben. fájlkezelöben, is böngészöben is, ugyanugy mint windows alól
mindenféle telepitgetés nélkül.
egyszerüen csak a hálózatokbol (windows hálozatok alatt lesz) csatolni kell a meghajtót és kész..

[ Szerkesztve ]

(#542) emitter válasza veze (#541) üzenetére


emitter
őstag

igen, én kérdeztem, és köszi szépen, hogy utánajártál!

(#543) need


need
addikt

Üdv…

Hát gyerekek nagyon rendes volt tőletek hogy ilyen hamar reagáltatok a kérdéseimre…
Se lenem hülyéztetek és el sem küldtetek másik topokba
Őszinte csodálótok vagyok…
:R :R :R

Van nekem itt [VALAMI]
csak is kimondottan engem ebből 1 db files érdekelne casino 50.m2ts!
Nekem ez a files a tesztek tesztje hogy miért is…?
Nekem ez sima hálózati megosztásban úgy szaggat mint az állat csak is NFS rendszeren sikerült lejátszani a 43mp. Akadás mentesen képpel és hanggal!

Amit én szeretnénk kérni hogy ha ezt valaki letöltené de csak az az egy filest casino 50.m2ts és lejátszaná a saját NAS rendszerén gondolok itt Zyxelt és a D-Link DNS-320
És beszámolna hogy sikerült-e akadás mentesen lejátszani!

Még ami érdekelne ez is a saját tapasztalatok inkább.. mégpedig mi a helyzet a nagyobb blueray állományok lejátszásával? Gondolok itt 30-40 Gb állománnyal???
Mennyire életképes dolog ez?

Még pár gondolat a torrentröl…

Tehát látni láttam már torrent klienst és én is használom NÉHA:)
De maga az el nem világos
Próbálom felvázolni mire gondolok…
Van egy torrent oldal onnan én letöltöm azt a kis 47 kb filest!
Maga a Nasnak gondolom van webes felülete és ha webes felületen belépve megtalálom ott a torrent klienst majd elindítva mentés helyének a NAS szervert vinyóját adom meg majd…!
Jól gondolom?!?

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#544) Zamery válasza need (#543) üzenetére


Zamery
senior tag

Hello!

Kipróbálnám a tesztedet, de sajnos nem jön be az oldal ahonnan le tudnám tölteni. (A PTB úgy tűnik leállt.)
Zyxelem van egyébként, és kíváncsi lennék én is arra, hogy mi a helyzet a HD állományok lejátszásával. DVD-vel eddig nem volt gond, iPhone-on, és iPad-on tökéletesen lejátszotta a Buzz Player a filmeket. Csak feltöltöttem a .iso-t a NAS-ra megkerestem a megosztást az iPad-en, és simán elindult a film. Természetesen menüt nem jelenített meg csak lejátszotta a filmet.

Torrent kliens: mint ahogy san2000 képén is látható, ha elnavigálsz a webes menüben az Applications/Download Service menüpontig akkor megnyílik a letöltőközpont. Balra fent van egy nagy zöld pluszjel, ha arra rákattintasz akkor be tudod tallózni a .torrent fájlt, és mehet a letöltés. Alapesetben az admin/downloads mappába ment, ami a benne lévő winyón van, de ezt is lehet módosítani.

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#545) need válasza Zamery (#544) üzenetére


need
addikt

esetleg még itt van [Casino 50.mt2ts]

köszönöm az infot :R

[ Szerkesztve ]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#546) san2000 válasza need (#543) üzenetére


san2000
tag

Szia.

Letőltötem először véletlen a Casino50.mkv ami az asztali gépemen szaggat mint állat.
Az Zyxel-Popcorn pároson egyszer rezzent meg egy pillanatra úgy 15 s nál.
Gyorsan helyre állt után folyamatos volt a lejátszás a végéig
De mondom az asztali gépen VLC behalt tőle úgy szaggatott.
Aztán szedtem a file m2ts verzióját.

A jelenség ugyan az.
Egy rövid pillanatra amikor nagyon-nagyon sok kártya repül megáll.

Ennyi.
Remélem tudtam segíteni.

Üdv

(#547) Alex91 válasza need (#545) üzenetére


Alex91
félisten

Szerintem ne ilyen hulyesegekkel teszteljetek, hanem normalis filmekkel. Itt arra megy ki a jatek, hogy a hulye kodolassal kiakasszak a lejatszot. Az atviteli sebesseg elvileg eleg, atlagos kodolasu filmeket le kell tudni jatszani roluk. (Persze, esetleg a NAS-on levo egyeb szolgaltatasok, foleg a torrent kliens foghat rajta.)

A VLC meg sajnos xar, legalabbis Mac-en biztos :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#548) Alex91 válasza Alex91 (#547) üzenetére


Alex91
félisten

Hogy mindenki megnyugodjon a VLC se a belso HDD-mrol, se a NAS-omrol nem jatsza le normalisan...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#549) EkSYS


EkSYS
senior tag

Sziasztok !

Kérdezném hogy szerintetek mi éri meg jobban? A cél az lenne hogy otthon egy két lakásos rendszerben - egy harmadik helységben lévő routerről megosztott internetet elérést fejlesszünk egy kvázi média szerverrel, file megosztási lehetőséggel. Sajnos a router csak 4 portos és mind a 4 le van kötve, így ergo már nincs hely pluszba egy NAS-nak. Szóval a kérdés, illetve a lehetőség amikre gondoltam:

a) Linksys wrt610N és rá egy az USB egy külső 2.5"-es hdd (csak nem tudom az ki - és be-e kapcsolgatja ha van/nincs használva)

b) több portos router esetleg valamelyik meglévő szállra valahova egy AP (ha lehet) és arra egy NAS (Zyxel 210-est nézegettem)

c) valami egyéb ötlet?

előre is kösz!

Eki - az eredeti

(#550) Pityesz78


Pityesz78
tag

Synology nas-sal, multimédiázni, hogyan lehet ha nem DLNA-s az LCD TV?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.