Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-17 09:07:26

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a "Gyakran feltett kérdések" bekezdést!
A topik célja, hogy segítsen eligazodni a hálózati adattárak piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31751) tibbike01 válasza Patice (#31750) üzenetére


tibbike01
őstag

Köszi! Csak a személyes adatok, amik fontosak és szeretnék róluk másolatot (ez jó, ha heti egyszer megtörténik). A többi, torrent, zenék, filmek...stb egyáltalán nem csikolna, ha eltűnnének. Nem vagyok az a gyűjtögető típus. Jó lenne minél kisebb (szebb, mert szem előtt lesz), halkabb, kevesebbet fogyasztó gép. A Qnap Ts133 jó lehet?

Vagy az is működhet egy 2 lemezes NAS-al, hogy 1 lemez 4tb, második lemez 2tb és a második lemez csak backupra lenne használva 2tb erejéig? Tehát nem kivülről lógna raja egy külső hdd.

[ Szerkesztve ]

(#31752) Patice válasza tibbike01 (#31751) üzenetére


Patice
nagyúr

Ts133 mehet, azt elég erősnek írják.
NAS-on belüli másolat egynek jó lehet, de egylezes NAS-nál, ami szem előtt van én csinálnék off-line mentést a fontos dolgokról.
Mondjuk heti 1x csinálsz egy manuális backupot, vinyót meg elrakod a fiókba.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#31753) Borisz76 válasza tibbike01 (#31749) üzenetére


Borisz76
veterán

Annak jó az 1 fiókos NAS...aki el tudja fogadni, hogy :
- 1 lemez = 1 kötet
- nincs védelem.

Azaz majdnem olyan mintha PC-be tennél 1 lemezt.
Ha meghal a lemez , akkor bukod az adatokat.
( Ha csak nincs biztonsági mentésed...)

A NAS-t pont azért szokás venni, hogy bárhol, bármikor elérjük az adatainkat....

Ennek pedig ára van : RAID-nek hívják.
És pontosan az a célja, hogy ha 1 lemez meghal...attól még az adatok megvannak a másik jól működő lemezen !
( Persze a hibás lemezt célszerű gyorsan cserélni ! )

Csak itt megint előjön 1-2 újabb probélma :
- a tárkapacitás és a
- a tárkapacitás növelésének módja...
Mert 2 fiókos NAS-ban , 2 db lemez és 1 db kötet ( RAID1 , SHR )
és máris csak a fele tárhelyünk van mint amit a 2 db lemez adna...
Pl : 2*4 Tb , 1 db RAID1 kötetben csak 4 Tb használható tárhely.

Ha tárhely méretet akarunk növelni akkor MINDKÉT lemezt cserélni kell nagyobbra !

Ha 4 fiókos NAS-t szerzünk, akkor már jók vagyunk hosszútávon is !
A bővítés pedig sokkal könnyebb....csak előre kell gondolkodni és Synology NAS esetében ezt a tervezők már megtették helyettünk is !
SHR-nek hívják azt a kötet beállítást, amit akár 1 db lemeztől is indíthatunk !!!
Mondjuk 4 fiókos a NAS :
- 1 lemez bele ( példa kedvéért legyen 4 Tb ) , SHR kötet.
Használható kapacitás 4 Tb.
- Beledobunk még egy lemezt.
Ekkor "aktiválódik a védelem"...azaz tükrözi az adatokat.
Marad a 4 Tb használható méret de már védve vagyunk egy lemez meghibásodása ellen.
- Beledobjuk a 3. lemezt is :
Megnő a tárhely 8 Tb-ra ! Lemezvédelem működik....bármely lemez meghal....az adatokat elérjük !
- Beledobjuk a 4. lemezt is ....ha már szűk a tárhely...
Lesz 12 Tb használható tárterület.
1 lemez halála ellen védett a rendszer.

Egy NAS-t nem 1-2 évre veszünk....inkább 10 évre.
És nagyon nem mindegy, hogy a 10 év alatt hányszor kell bővíteni a tárhelyet és , hogy azt mennyire körülményes véghezvinni.

Nem vagyunk egyformák !!!
Így lehet, hogy ami nekem fontos ( nagy tárhely, folyamatos adatelérés ) az másnak lényegtelen és nem zavarja ha csak 1 lemeze van , védelem nélkül. Ezt nem tudhatom.

Üdv.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#31754) tibbike01 válasza Borisz76 (#31753) üzenetére


tibbike01
őstag

Fontos az adatok biztonsága nekem is, de annyira nem, hogy emiatt fenntartsak több hdd-t és real time másolataim legyenek. Nekem ha heti egyszer vagy akár ritkábban is történik egy mentés egy másik meghajtóra pont elég.
Nem akarok hangos, melegedő, nagy gépet, hddket fenntartani-üzemeltetni a nappaliban mert az már amúgy is olyan olsdschool. :) Pláne a torrent, filmek...stb egyéb fájloknak nem látom semmi értelmét, hogy másolat legyen róluk, ha kell valami letöltöm újra "oszt csókolom".

Ha egy lemezzel vagyok és holnapra tönkremegy az az egy lemez, akkor bekarok egy új lemezt és rámásolom a backupot és ennyi. Lehet, hogy fog hiányozni pár kép vagy videó, amit abban az 1-2hétben csinált a család, de ennyi baj legyen (viberen úgy is küldjük tovább, ami jól sikerült).

[ Szerkesztve ]

(#31755) Borisz76 válasza tibbike01 (#31754) üzenetére


Borisz76
veterán

Megértem és elfogadom.

Egy észrevétel :
NAS - hálózati eszköz.....
UTP kábel + áram ....csodákra képes.
Nem kell a nappaliban, hálóban lennie.
Mehet nyugodt szívvel a spájzba , gépészeti helyiségbe, lépcső alá , előszobai szekrénybe....

Pláne a torrent, filmek...stb egyéb fájloknak nem látom semmi értelmét, hogy másolat legyen róluk, ha kell valami letöltöm újra "oszt csókolom".

Nagy az esélye annak, hogy akkor tőlem töltesz le !
Én ugyanis pont emiatt tartom a NAS-t.
Elsődlegesen torrentezésre. ( 1700+ állomány fut most is )
Ez a hobbim.
Meg hát a párom is és a fiam is azt néznek amit éppen akarnak....

Amúgy a "másolat" részt kifejtenéd ?
Nálam nincs másolat a torrentekről.
Csak több lemez van 1 db SHR kötetben....így lemezmeghibásodás ellen védett a rendszer.

Másolatom van....a FONTOS családi anyagokról.
Ez természetes.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#31756) tibbike01 válasza Borisz76 (#31755) üzenetére


tibbike01
őstag

Jogos, csak sajna erre nincs lehetőség, egy 52nm lakásról beszélünk, ahol nem túl sok lehetőség van a NAS-t elrejteni. Egy szekrény lenne, de az meg túl zárt és gondolom nem tenne jót a meleg neki.

Mi is pont azt nézzük, amit akarunk, de nekünk kb 5 percet (addig kipattog a kukorica) várnunk kell a letöltéssel. :D Én úgy tekintek a torrent oladalakra, mintha az a local C-m lenne. :)

Másolat alatt a raid-1et értettem. 2 lemezes NAS-nál nincs értelme az SHR-nek ha jól tudom.

De így, hogy neked ez a hobbid, már mindent értek. :) Nekem az autóápolás és szerelés.

[ Szerkesztve ]

(#31757) Borisz76 válasza tibbike01 (#31756) üzenetére


Borisz76
veterán

Másolat alatt a raid-1et értettem. 2 lemezes NAS-nál nincs értelme az SHR-nek ha jól tudom.

2 lemez esetén a RAID1 és az SHR ugyanazt adja végeredményül.
2*4 Tb lemez esetén lesz 4 Tb használható tárhelyed és 1 lemez meghibásodása ellen védett a kötet.

Ám a RAID1 csak 2 db lemezzel megy....
Az SHR pedig megy 1-től 12 db lemezig biztosan !

2 db 12 lemezes tömböm is volt...: DS2415+ és DX1215 Most is megy csak jelenleg 8 db lemez van benne :
(Ezért a bővítőegység jelenleg pihen... )

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#31758) tibbike01 válasza Borisz76 (#31757) üzenetére


tibbike01
őstag

Igen, ezért írtam, hogy 2 lemezes nasnál nincs értelme az SHR-nek mert úgy sem tudod/fogod bővíteni.

Azta, te aztán nagyban utazol. :)
A mai generáció aki netflixen meg spotifyon él ezt már nehezen fogja megérteni. Ez olyan látvány nekik, mint annó a cd-dvd tartók a tv mellett. ;]

(#31759) Borisz76 válasza tibbike01 (#31758) üzenetére


Borisz76
veterán

2000-ben kezdtem a PC-vel foglalkozni.
És igen.....meguntam a CD , majd kédőbb a DVD lemezek írását.
Jobb választásnak tűnt a HDD-n való tárolás.
Ami nem tetszik azt törölhetem.
Ami tetszik és jobb minőségben is beszerezhető, akkor a régebbi verziót törölhetem.

Aztán jött az igény , hogy egyszerre 2-3 PC-t kiszolgáljak adatokkal...

Akkoriban Németországban éltem és rettentően lassú volt a net...ráadásul arany ára volt a havidíjnak.
Ezért döntöttem a NAS mellett...
1-1 jobb filmet 2-3-4 napig töltöttem lefelé.
Aztán már hálózaton keresztül akkor nétem meg / nézte meg más amikor akarta.

Ahogy hazaköltöztem....jött velem a motyó.
Eladni nem tudom annyiért amennyit érne.
Elkótyavetyélni pedig nem akarom !
Így használom :)

Mod :
Megvan még 2 db 600 lemezes tartóm....tele kiírd DVD lemezekkel.
Lejátszóm is van de idejére sem emlékszem, hogy mikor volt utoljára bekapcsolava.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#31760) balu1977


balu1977
senior tag

Venti nélküli nas csak az aranyáron mért qnapok vannak ?

(#31761) Multibit válasza balu1977 (#31760) üzenetére


Multibit
veterán

Mi bajod a ventivel? A HDD sokkal hangosabb egy NAS-ban. Vagy esetleg SSD-k lesznek nálad az adathordozók?

(#31762) balu1977 válasza Multibit (#31761) üzenetére


balu1977
senior tag

Nálam csend legyen. :D
Amúgy meg nálad elhiszem,hogy hangosak ,de nekem csak egy van és az is keveset pörög.

[ Szerkesztve ]

(#31763) Multibit válasza balu1977 (#31762) üzenetére


Multibit
veterán

Csend akkor lesz, ha passzív NAS-t használsz SSD-vel kitömve. Nem értem. Ha nem gond az SSD, miért gond a drága NAS? ;]

(#31764) Patice válasza balu1977 (#31760) üzenetére


Patice
nagyúr

Igen.
Jobb NAS-oknál állítható a venti profil.
WD Purple lemezek talán a legcsendesebbek.
Vagy SSD-t raksz bele.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#31765) balu1977


balu1977
senior tag

Az hogy esetleg kerreg a hdd ne zavaró ,de ha beindul a hűtés az már igen,mert átveszi a bútor.

(#31766) cigam válasza balu1977 (#31765) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Nem olyan vészes a venti hangja. Nálam egy TS233 van a tv alatti üveges szekrényben. A HDD fej pozícionálásnak sokkal zavaróbb (mocorgós)hangja van mint a ventinek. Csak akkor kapcsol magasabb fordulatra, ha tényleg melege van (pl. nyári kánikula légkondi nélküli panelben).
Plusz van alatta egy pár centis szivacs/polisztirol, ami leválasztja a szekrényről, így nem veszi át a rezgéseket.
Ugyanakkor már ~80k körül kapni 4TB-os SSD-t. Én arra várok, hogy a 8TB-osok ára beessen 100k alá ... ;]

A QTS-ben (A Qnap-ok operációs rendszerét hívják így) nagyon sok ventillátor beállítás érhető el.
Vannak profilok, van kézi mód a fordulatszám szabályozására, de hőmérséklethez is kötheted, hogy mikor milyen sebességgel pörögjön a ventillátor.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#31767) MaCS_70 válasza balu1977 (#31765) üzenetére


MaCS_70
félisten

Cigam +1!

Én most megnéztem (meghallgattam) az én Asustoromat, és a ventillátorból semmit nem hallok, csak a HDD-t (egy van benne).

A puha, rezgéscsillapító alátét (nálam polifoam) pedig szerintem is alapvető tartozék.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#31768) rodman73 válasza MaCS_70 (#31767) üzenetére


rodman73
aktív tag

Sziasztok!

Nekem kicsit kínai ez a NAS téma, szeretnék egy kis segítséget kérni. Van 2 db 4 tb-os wd purple hdd-m a gépemben, ezeket szívesen száműzném és akkor tudnék egy jóval kisebb pc-t össze rakni magamnak. MIlyen két lemezes NAS-t tudnátok ajánlani, amibe bele tudnm rakni ezt a két hdd (jók ezek egyáltalán?), szeretném ha tudnék torrenteket letölten és seedelni a NAS-ról, illetve a tv-n a rajta lévő médiát megnézni. 50k forint elég lehet egy ilyen NAS-ra vagy érdemesebb lenne nagyobb összeget szánni rá?

Előre is köszi a segítséget! :)

Lenovo Legion 5 17Ith6H i5-11400 RTX 3060

(#31769) cigam válasza rodman73 (#31768) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

- a két lemez egyforma? (CMR kontra SMR)
- az eddig felírt adatok elvesznek. Mindegyik NAS azzal kezdi, hogy töröl minden addigi adatot/partíciót, és a saját rendszerének megfelelően újrainicializálja azt.
- ok hogy torrent, de mennyi? A belépő eszközök a saját beépített megoldásukkal 50-80 torrentet viselnek el, és nem maxolják ki a sávszélességet, de 10-20MB/s-os átlagsebesség elérhető.
50k csak az előző generációs használtpiacra elég pl. [link] esetleg az egylemezesek is szóbajöhetnek, és a második lemezt USB-n dugod rá (Feltéve, ha nem raid1-be kötve szeretnéd használni)

Amúgy meg a szokásos belépő trió megfelelhet neked is, de ezek~30k-val drágábbak a keretednél:
ASUS AS1102T 78k
QNAP TS-233 80k
Synology DS223J+ 85k

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#31770) rodman73 válasza cigam (#31769) üzenetére


rodman73
aktív tag

Igen, elvileg egyforma a kettő. :)

Ha mindent töröl akkor lehet jobban járok ha veszek egy új, 6 vagy 8 tb-os vinyót bele. :D Hogy őszinte legyek, raid 1-ről fogalmam sincs hogy micsoda. Mennyire fontos a raid? Elönyök, hátrányok?

Köszi az ajánlásokat. :R

Lenovo Legion 5 17Ith6H i5-11400 RTX 3060

(#31771) Patice válasza rodman73 (#31770) üzenetére


Patice
nagyúr

A RAID1 tükrözi két vinyó tartalmát.
Tehát fele tárhelyed van összesen, cserébe minden duplán van meg és ez a felállás véd egy lemez meghibásodása ellen. Növekszik a rendelkezésre állás, az adatbiztonság viszont nem!

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#31772) MaCS_70 válasza Patice (#31771) üzenetére


MaCS_70
félisten

Azért legyünk igazságosak: a RAID>0-val az adatbiztonság is érdemben növekszik, csak messze nem annyival, mint azt sokan elképzelik.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#31773) tibbike01 válasza MaCS_70 (#31772) üzenetére


tibbike01
őstag

Bocsi, de pontosan mit értettek adatbiztonság alatt?

(#31774) Borisz76 válasza tibbike01 (#31773) üzenetére


Borisz76
veterán

Azt , hogy egy adat 2-3 helyen is mentve van.

Másik NAS-on.
Felfőben.
Off Line HDD-n.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#31775) tibbike01 válasza Borisz76 (#31774) üzenetére


tibbike01
őstag

Köszi, és RAID1 esetében miért nem nő az adatbiztonság? A RAID1 nem olyan, mintha 2 helyen lenne tárolva az adat?

(#31776) AiRLAC válasza tibbike01 (#31775) üzenetére


AiRLAC
addikt

Nem, kap egy villámcsapást, belerúgsz, leborul a szekrény tetejérő, leég a lakás, víz ömlik rá, megdöglik a tápegysége, ellopják - ezek mindkét lemezt egyszerre érinthetik.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#31777) jerry311 válasza tibbike01 (#31775) üzenetére


jerry311
nagyúr

HDD hiba ellen véd. Ennyivel jobb, mint 1 HDD.
Lásd: #31776, de nem véd véletlen törlés vagy ransomware ellen sem.

(#31778) Vasti74 válasza tibbike01 (#31775) üzenetére


Vasti74
aktív tag

Mert pl. egy mozdulattal letörölheted az összes családi képet - a tükrözött lemezekről is...
raid1, vagy raid5, vagy akármi, ha letörölted, le lett törölve.
Ha a zsarolóvírus megdolgozta őket, akkor is mindegy, hogy egy szem lemezen, vagy valami raid-en voltak.

Tehát a raid a rendelkezésre állást növeli, és nem az adatbiztonságot!

(#31779) tibbike01 válasza Vasti74 (#31778) üzenetére


tibbike01
őstag

Köszi-köszi értem, de akkor kinek, vagy milyen célra jó a RAID? Gondolom ott, ahol folyton el kell, hogy érhetőek legyenek az adatok. Halandó mezei otthoni setuphoz teljesen felesleges?

(#31780) MaCS_70 válasza tibbike01 (#31779) üzenetére


MaCS_70
félisten

Amint azt többen megírták: a rendelkezésre állást biztosítja. Ha elromlik egy HDD, nem áll le a rendszer, nem válnak elérhetetlenné az adatok, van idő és lehetőség a hibaelhárításra. Céges környezetben nagyon nem mindegy, hogy ölbe tett kézzel lekk-e kivárni a biztonsági másolat beizzítását, vagy pedig zökkenőmentesen folyhat tovább a munka.

A komolyabb rendszerekben ezért egy tartalék lemezegység is be van tárazva a NAS-ba, és ha egy lemez kiesik, azonnal megindul a tömb integritásának a visszaállítása ezen tartalék egység feltöltésével. Így a hibás egység kicserélése is úgy mehet hot swappal, hogy az semmilyen érezhető kiesést nem okoz.

Van persze egy kockázat: a tömb visszaállítása eleve fokozott lemezaktivitással jár, amit egy gyengébb egészségi állapotnak örvendő eszköz esetleg nem bír ki, tehát pont a visszaállításba hal bele. Ezért aztán az sem elvetemülten ritka helyzet, hogy egy NAS-ban eleve két lemez biztosítsa a redundanciát, plusz még egy ott pihet üresen tartaléknak.

Persze mindezt úgy, hogy közben megy az off-site mentés is.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#31781) Patice válasza tibbike01 (#31779) üzenetére


Patice
nagyúr

Szerintem igen.
Otthoni felhasználásnál külső lemezre mentés off-line backup a jobb. Szerintem. Így is úgyis kell redundancia és plusz lemez a mentésnek.
Otthon nem annyira kritikus a visszaállítás ideje.
Mentést lehet csinálni második NAS-ra is.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#31782) tibbike01 válasza Patice (#31781) üzenetére


tibbike01
őstag

Az off-line mentés alatt mit értesz? Teljesen manuálisan néha rádugva a külső hdd-t csinálok egy-egy másolást? Rajtahagyva a HDD-t nem lehet beállítani, hogy minden hétfőn csináljon mentést?

(#31783) Patice válasza tibbike01 (#31782) üzenetére


Patice
nagyúr

Igen, pontosan úgy.
Rajta lehet egy másik HDD is on-line, csak ugye annak is ott a veszélye, hogy áram alatt van, kaphat túláramot villámot, ilyesmit.
Persze ez extrém eset és kicsi is a valószínűsége, meg lehet ez ellen is valamennyire védekezni szünetmentessel, de azt szokták mondani, hogy az igazán fontos adatok legalább 3x legyen meg 3 különböző helyen/ médián.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#31784) MaCS_70 válasza tibbike01 (#31782) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ahogy mondod: az off-line mentés lényege az, hogy a célmédium a mentésen kívül nincs kapcsolatban a forrással.
Ebbe kiterjesző értelmezés alapján belefér, hogy rá van dugva, de a célmédium változásai nem kerülnek át automatikusan a célmédiumra. De mindez már megegyezés kérdése.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#31785) Vasti74 válasza tibbike01 (#31779) üzenetére


Vasti74
aktív tag

Ahogy írták: elsősorban irodai környezetben van értelme, ahol nem esik ki a NAS (szerver) egy merevlemez meghibásodásakor - nem áll meg a munka!

Otthon szerintem kevés embernek okoz nagy problémát, ha nem éri el a dokumentumait - családi képeit - filmjeit egy ideig... Egy gépen mondjuk pár percig, amíg rádugja a mentés vinyót ;-) Bár ezzel óvatosan, mert ha az is veszik, akkor - jó esetben ott van a másik mentés, legalább a fontos dolgokról, mert egy mentés nem mentés ;-)

Ezért én otthonra egy lemezes NAS-t szoktam ajánlani, plusz egy vinyót MINIMUM a mentésre. De az igazi az, ha a NAS-on lóg egy USB-s vinyó, amire ütemezetten ment, és van még (legalább ;-) egy, amire időnként ment az ember, és megy a fiókba.
Persze lehet felhőbe is menteni, de azért előbb-utóbb össze szokott jönni annyi fontos adat, amennyi felhőtárhely már nem olcsó mulatság... Pl. 1TB OneDrive egy évre annyi, amennyibe egy 1TB-os USB-s vinyó kerül. Innentől el kell dönteni, hogy kell-e a mobil kütyüknek ilyen tárhely, vagy azokat is a NAS-ra menti az ember?
Lehet ezen agyalni, osztani-szorozni, az nem vitás ;-)

(#31786) tibbike01 válasza Vasti74 (#31785) üzenetére


tibbike01
őstag

Köszi-köszi mindenkinek! Erre ma az ölembe ugrott egy TS-233-as NAS kihagyhatatlan áron. Igaz, hogy 1 lemezes NAS-t akartam (azok után, amiket írtatok) de sejtésem szerint egy 2 lemezessel sem járok rosszul. Később könnyebb lesz bővíteni, illetve nekem az is jó, ha a belső 2-ik lemezre csinálok időközönként mentést az adataim egy részéről (amik fontosak), így nem kell külső hdd-t rákötni, tárolni a szekrényben...stb, hanem kényelmesen történik a művelet.

[ Szerkesztve ]

(#31787) MaCS_70 válasza tibbike01 (#31786) üzenetére


MaCS_70
félisten

Abból nem lesz semmi gond, hogy üres helyek vannak a NAS-ban. A több lemezes hátrányai kb. az árcédulánál véget érnek.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#31788) Patice válasza tibbike01 (#31786) üzenetére


Patice
nagyúr

Két lemezesbe is mehet kezdésnek 1 HDD.
Grat hozzá! :C

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#31789) tibbike01 válasza MaCS_70 (#31787) üzenetére


tibbike01
őstag

Még talán a mérete (nagyobb), ami felróható a több fiókosnak. De valamivel erősebb proci és jobb hűtés van a 233-ban, mint pl a 133-ban. Biztos jövök majd még kérdésekkel, ha elkezdem configolni.

[ Szerkesztve ]

(#31790) Sanyi.mTs válasza tibbike01 (#31789) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

QNAP topik várja kérdéseid: [link]

(#31791) tibbike01 válasza Sanyi.mTs (#31790) üzenetére


tibbike01
őstag

Jövőhét közepén érkezik a vas, akkor megyek majd a Qnap topicba. Mivel használt gondolom az első lépés a firmware frissítés és a rendszer visszaállítás legyen ugye?

[ Szerkesztve ]

(#31792) Borisz76 válasza tibbike01 (#31791) üzenetére


Borisz76
veterán

Üres merevlemezt tegyél bele...... anélkül elindul ugyan de nem tudsz semmit sem csinálni.
Legalább is a Synology NAS-ok így viselkednek
Majd a HDD-re felmegy a rendszer.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#31793) tibbike01 válasza Borisz76 (#31792) üzenetére


tibbike01
őstag

Elvileg jön majd vele 2x1.5TB, "játszani" jó lesz egy ideig. De nem tudom, hogy üres lesz-e. Majd meglátjuk.

(#31794) szeva000 válasza Borisz76 (#31792) üzenetére


szeva000
addikt

Itt ez nem lesz gond a TS233-al... nem a merevlemezen van a rendszer.

(#31795) tibbike01


tibbike01
őstag

Gyors kérdés, rájöttem, hogy 1 lemez elég nekem első körben. 2 közül választhatok:
Toshiba: 283 napot ment és 823 indítás 100/100-as
Seagate: 326 napot ment és 3128 indítás 100/100-as

Melyiket kérjem?

[ Szerkesztve ]

(#31796) szeva000 válasza tibbike01 (#31795) üzenetére


szeva000
addikt

Vegyél egy újat inkább....Ha csak torrentezni kell, akkor meg mindegy, pótolható dolgok...
Én a jóval kevesebb indítással lévőt venném meg.

[ Szerkesztve ]

(#31797) jerry311 válasza tibbike01 (#31795) üzenetére


jerry311
nagyúr

A kevesebbet futottat venném, de...
Itt van pl. ez a WD Red és még 3 másik társa. Ugyanakkor vettem, ugyanannyit mentek, ugyanabban a gépben. 8 év NAS/Torrent.

[ Szerkesztve ]

(#31798) szeva000 válasza jerry311 (#31797) üzenetére


szeva000
addikt

Én már nem hiszek a smart funkciónak :DA synology-ban ment rendesen a 4TB WD RED, ami nálam is már megy vagy 6éve. Váltottam qnapra, az meg kidobta 1bad sector hibával. Win alá betettem a hdd-t, sentinel szerint full 100%-os, semmi hiba :D
Ki kellett b*sznom,mert a ts-233 alatt nem megy. windows alatt tökéletes. Már végigfuttattam mindent, semmi hibát nem találtam rajta. A TS-233-al is megcsináltam és az utána is nyavajgott az 1 bad sector miatt és kiállította hibásra.

(#31799) MaCS_70 válasza tibbike01 (#31795) üzenetére


MaCS_70
félisten

Én a Toshibát választanám, ha csak ez a kettő van -- megjegyzem, egyik sem NAS-ra optimalizált típus.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#31800) tibbike01 válasza szeva000 (#31798) üzenetére


tibbike01
őstag

Egyébként elégedett vagy a TS-233-al?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.