Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-08 07:24:37

LOGOUT.hu

Ha lesz egyszer időnk írunk egy téma összefoglalót addig is itt van 2 link...

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8801) neilszab


neilszab
őstag

Sziasztok,

Tudnátok kérek ajánlani nekem olyan TV Box-ot, ami rendelkezik USB és LAN csatlakozóval, valamint analóg és optikai hangkimenettel is, széles körben tudja a szokásos zenei és filmes hangformátumokat, valamint van hozzá rendes Chromecast, Spotify, Netflix, HBO, Prime.. stb és persze DLNA... és mindehhez egyszerű kezelés társul? Játék és app-ok halmozása nem cél , így a csúcs hardver sem szempont, de azért ne is döcögjön... :B

Jelenleg a MECOOL KM2-t nézegetem, ezen kívül mit érdemes még számításba venni?

a KM2-vel két fenntartásom van:
- az AV1 támogatása hiánya fog nekem bármi gondot okozni a következő években?
- gondolom az meg irreális elvárás, hogy AirPlay-t, vagy vmilyen formában iPhone tükrözést is tudjon... :))

Előre is köszi szépen a segítséget!
:R

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#8802) Tsebacsi válasza neilszab (#8801) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

AirScreen-el az apple tükrözés is megy, tesztelve Thomson egységen, ami ugyanez:
AirScreen - AirPlay & Cast & Miracast & DLNA

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8803) neilszab válasza Tsebacsi (#8802) üzenetére


neilszab
őstag

Köszi szépen, ez jó hír... :R

Igen, azt tudom, hogy a Thomson THA100 és a Strong LEAP-S1 is ugyan az mint a Mecool KM2... a kérdés, hogy van-e még más életképes és megfontolandó konstrukció, ami tudja ugyan ezeket? :B

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#8804) BigBear válasza kenand (#8793) üzenetére


BigBear
senior tag

Mármint milyen böngészőről beszéltek?
Tegnap kíváncsiságból megnéztem a Strong Leap S1-nél, bár szerintem ez volt az első és utolsó, hogy erre használjam, simán töltöttem le böngészőt a play áruházból. Netflix tökéletes, Max kiderül majd, ma kijött, de nem tudom még, hogy az app frissült-e.
A böngésző olyan amilyen, de a ph oldala simán bejött.

(#8805) Donki Hóte válasza BigBear (#8804) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Na, arra tippeltem én is, hogy lehet rá böngészőt telepíteni, köszi a próbát.

Valami launchert telepítettél rá?

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#8806) BigBear válasza Donki Hóte (#8805) üzenetére


BigBear
senior tag

Ilyesmit nem néztem, csak a böngészőt. Most meg nem mondom milyen nevűt raktam fel próbának, de van. Fapadosnak tűnt, de működik.

(#8807) kenand


kenand
Topikgazda

Mi stickre megjött a HBO max és Android update is.
Renndszer frissítést, több menetben teszi fel, párszor újraindul...

[ Szerkesztve ]

(#8808) BigBear


BigBear
senior tag

Na, megnyugtatásul mindenkinek. Strong Leap S1: HBO MAX zökkenőmentesen ment a frissítés. Megy szépen.
(Ahogy LG webos-en is.)

(#8809) LazyLarry válasza vicamuso (#8069) üzenetére


LazyLarry
csendes tag

Szia!
Erre esetleg találtál megoldást? Nekem minden app jól működik, kivéve az apple tv +, meg a ma megjelent HBO MAX. Minden másnak van hangja. lg 43UF778V-re csatlakoztatva jön csak el a probléma. Jack kimenetes monitoron van hang.

Update: most olvasom, hogy ma is írtál erről az HBO MAX kapcsán....

[ Szerkesztve ]

(#8810) vicamuso válasza LazyLarry (#8809) üzenetére


vicamuso
tag

Szia!
Sajnos nincs megoldásom. Mindent kipróbáltam értsd amit lehet Sound settings és Device/Sound Settings kapcsán. Semmi nem segít. Netet bújva igazából a box oldalán lenne megoldás ha fixen PCM-re lehetne állítani. (Ilyen pl a FireStick-be van). Az LG-n ott alapból PCM-nek veszi az inputot. (Dolby Digitalt nem tudja)

(#8811) Fall-N válasza vicamuso (#8800) üzenetére


Fall-N
veterán

Ahogy másnak is javasoltam, a jack kimenetre köss egy olcsó PC-s hangszorót. Probléma megoldva. Mármint a box kimenetére, ne a TV-re.

[ Szerkesztve ]

(#8812) Donki Hóte válasza BigBear (#8808) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Köszi szépen, erre az infóra vártam :R

Meg is rendelem rövidesen a boxot.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#8813) vicamuso válasza Fall-N (#8811) üzenetére


vicamuso
tag

Jó ötlet, de inkább megy a levesbe eladásra aztán vagy Fire TV Stick MAX vagy Shield. Meguntam a sok "workaround"-ot.. Függetlenül ettől nagyon jó kis box.

[ Szerkesztve ]

(#8814) aXXon


aXXon
senior tag

Sziasztok!

Adott egy Tanix box, a gyárilag rajta lévő androiddal, illetve gui-val. Eddig az HBO GO hibátlanul ment. Az HBO Max elindul, bejelentkezek, de amint indítok valamit, se kép, se hang, a számláló az megy, majd vagy homokorázik, vagy lefagy, vagy mindkettő. Van esetleg valakinek valami ötlete? Ha kevés az információ a boxról, akkor mit írjak még?

Előre is köszönöm, ha valaki megpróbál segíteni!

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#8815) KorniBarni válasza aXXon (#8814) üzenetére


KorniBarni
újonc

Sziasztok venz 10pro+ -nál ugyanez a probléma jelentkezik a hbo maxxal. Ha van ötlet a megoldásra en is köszönöm.

(#8817) kenand válasza aXXon (#8814) üzenetére


kenand
Topikgazda

Kodi alóp hbo max plugin

(#8818) nokia123 válasza BigBear (#8808) üzenetére


nokia123
aktív tag

Szia! Mikor veted a Strong Leap S1 volt a dobozban HDMI kábel? Mert a media marktban azt írja hogy doboz tartalma:Távirányító hálózati adapter, használati útmutató.

(#8819) aXXon válasza kenand (#8817) üzenetére


aXXon
senior tag

Szia!

Az alóp gondolom alap akart lenni. Köszönöm, mindenképpen kipróbálom. De simán az alkalmazást nem tudom futtatni sehogy nincs rá mód?

És full gyökér vagyok a Kodihoz, honnan tudom lekapni hozzá ezt a plugint?

Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#8820) BigBear válasza nokia123 (#8818) üzenetére


BigBear
senior tag

Szia, igen, meg is lepődtem, hogy adtak hozzá kábelt. Nem szokás manapság.
(Közben látom, már nem akciós a MM-ban. 21800,- volt nemrég, mikor vettem)

[ Szerkesztve ]

(#8821) nokia123 válasza BigBear (#8820) üzenetére


nokia123
aktív tag

Köszi.Néztem még a Xiaomi Mi TV Box S, de én úgy látom a paraméterek alapján hogy ez komolyabb kütyü Strong Leap S1 . Van benne Magyar nyelv?

(#8822) BigBear válasza nokia123 (#8821) üzenetére


BigBear
senior tag

Igen, magyar nyelven is tud.
Egyszerű alap kis készülék, de amire nekem kellett, azt eddig maradéktalanul hozta.
Netflix, HBO MAX, Youtube.
Ami nekem plusz: magyar nyelvű, pár perc beállítani, hazai forgalmazás (amikor vettem, ráadásul olcsóbb volt mint a testvérei külföldről) így magyar garancia.
Böngésző letölthető, ami olyan amilyen, de van.
A távkapcsija kicsit ratyi, gyerkőc elejtette, az elemfedél füle le is tört.
Van egy légegerem is hozzá, de az furán müxik, indulás után egy darabig mintha nem érzékelné, illetve bekapcsolni nem tudom vele (gondolom nem aktív az usb port amire megy a stick). Mindegy, ennyi legyen a probléma.

(#8823) kenand válasza aXXon (#8819) üzenetére


kenand
Topikgazda

Sajna a sima androidon amúgy is SD a HBO és Wifi only ha az eszköz nem támogatott (pl Mecool KM2), többi nem.

Kodit a storeból letöltöd, kiegészítőknél felteszed a szükséges repot
Info itt

(#8824) nokia123 válasza BigBear (#8822) üzenetére


nokia123
aktív tag

Lényegében nekem csak a HBO MAX miatt kel. Van egy LG 2016 webos 3.0 tv ami már nem támogatja HBO MAXot csak 3.5-től, nem is értem mivel a netfix is simán fut.

(#8825) aXXon válasza kenand (#8823) üzenetére


aXXon
senior tag

Az SD és a wifi only nem lenne gond, csak menne :D

Köszönöm, dolgozom reggelig, holnap megnézem. A Kodi fent van, de nem nagyon tudtam kihasználni, ezért eddig nem foglalkoztam vele. Rá fogok nézni.

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#8826) Tsebacsi válasza nokia123 (#8824) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ez simán annyi, hogy a régi készülékekre/verziókra lejárt a liszensz és nem veszik meg újra drága pénzért, vedd meg Te az új tv-t! Piacgazdaság.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8827) kenand válasza aXXon (#8825) üzenetére


kenand
Topikgazda

Van Kodi topik magyar tartalommal ott is tudnak segíteni ha elakadsz

(#8828) pulcsi


pulcsi
tag

Sziasztok a Xiaomi Mi TV Sticken megy az HBO Max?

''A cmabrigde-i etegyemen kéüszlt eikgy tnuamálny áítllsáa sznreit a szvkaaon bleül nincs jlneestőgée annak, mkénit rdeeőzndenk el a btűek'' " Ezért a megrendelése teljesítése legkésőbb a hétfői (január 06) napon 15:00 - 18:00 óra között"

(#8829) kenand válasza pulcsi (#8828) üzenetére


kenand
Topikgazda

10 topikkal feljebb írtam róla..... (igen)

(#8830) Luissimo válasza pulcsi (#8828) üzenetére


Luissimo
veterán

Jaja, olvassá vissza😃

(#8831) pulcsi válasza kenand (#8829) üzenetére


pulcsi
tag

Köszi, visszanéztem :B

''A cmabrigde-i etegyemen kéüszlt eikgy tnuamálny áítllsáa sznreit a szvkaaon bleül nincs jlneestőgée annak, mkénit rdeeőzndenk el a btűek'' " Ezért a megrendelése teljesítése legkésőbb a hétfői (január 06) napon 15:00 - 18:00 óra között"

(#8832) neilszab válasza neilszab (#8801) üzenetére


neilszab
őstag

Hali, akkor jól érzékelem, hogy KM2-őn és klónjain kívül erre nincs más szóba jöhető megoldás?

Köszi Szépen!

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#8833) bloggiold


bloggiold
aktív tag

Egy kis segítséget kérnék. Volt már több TV Box-om is, de most nincs időm és nem jut eszembe, hogy miként lehet képernyőmentést készíteni. A konkrét cucc A95X F3 Air II lenne, Amlogic SoC S905W2 ketyeg benne. Szóval, hogy lehet menteni a képernyő tartalmát?

https://fontecone.blog.hu/

(#8834) bloggiold válasza bloggiold (#8833) üzenetére


bloggiold
aktív tag

Közben rájöttem, tárgytalan a kérésem.

https://fontecone.blog.hu/

(#8835) wexor


wexor
csendes tag

Eddig a Xiaomi Mi Box S és a Mecool KM2 (Thomson , Strong) boxok között vaciláltam, de most képbe került az Amazon Fire TV Stick 4K MAX is. Lehet ez is alternatíva vagy valamelyik box mellett maradjak. Alapvetően ami nekem kell az Netflix, HBO MAX, Plex, Spotify, YouTube és minimum Full HD. Köszönöm.

(#8836) Tsebacsi válasza wexor (#8835) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Az Amazonnak azt hiszem külön rendszere van, nem "alap" droidja. Meg én HDD-t is kötöttem rá, ezért a stick-ek egyből kiestek. A felsoroltakra szerintem jó az is, de ez csak vélemény, nem bizonyosság.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8837) #71316224


#71316224
törölt tag

Sziasztok! Google Chromecast with Google TV nevű okosítót tervezem megvenni, Mi a véleményetek róla? Van ebben az árkategóriában jobb nála 28-30k?

(#8838) Indiant válasza Luissimo (#8830) üzenetére


Indiant
addikt

Lui, inkább szólhattál volna a főnöknek, hogy nem topikkal, hanem hozzászólással... ;]

(#8839) Tsebacsi válasza #71316224 (#8837) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Szerintem az egyik legjobb, szintén akkor, ha ténylegesen csak médiatartalmat akarsz fogyasztani streamen keresztül, viszont nem lehet semmi külső eszközd dugni rá mókolás nélkül. De a legtöbb frissítés erre jön, időtállóbb talán, mint az alternatívák legtöbbje.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8840) #71316224 válasza Tsebacsi (#8839) üzenetére


#71316224
törölt tag

Szia! Ha jól hallottam erre lesz Google Stadia nevű alkalmazás ez igaz? Google hivatalos oldalán fent van a támogatott eszközök listáján.

(#8841) Luissimo válasza Indiant (#8838) üzenetére


Luissimo
veterán

Hààt,.merek én szólni? :N

1,A főnöknek mindig igazavan.
2,Ha nincs, akkor életbe lép az elsö pont. :DD
Ha ennek ellenére sincs, akkor átirjuk az aiaptörvényt :))

topik lehet egyenlő hozzászólással ha úgyakarjuk

[ Szerkesztve ]

(#8842) #71316224


#71316224
törölt tag

https://asztali-multimedia-lejatszo.arukereso.hu/google/chromecast-google-tv-ga01919-p638567988/#
https://asztali-multimedia-lejatszo.arukereso.hu/google/chromecast-47341-p616712940/

Ez a kettő egy és ugyanaz?

(#8843) Tsebacsi válasza #71316224 (#8840) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ezt sajnos nem tudom megmondani.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8844) Somatom válasza #71316224 (#8842) üzenetére


Somatom
veterán

Az eredetiből csak egyféle van. Esetleg tápból lehet régiónként eltérő.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#8845) Beni2360 válasza #71316224 (#8842) üzenetére


Beni2360
félisten

Ez a kettő egy és ugyanaz?
Így könnyeb megnyitni mindenkinek. :R

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#8846) Mumus198612


Mumus198612
újonc

Sziasztok!

Arra van valamilyen megoldás, hogy a Thomson THA100 típusú boxra pen-driveről feltelepítem a digionline appot, ami akkor hirtelen működik is, de ha kilépek nincs az alkalmazások között? Mintha csak egy egyszeri használatra telepítené fel és ha kilépek törlődik. Előre is köszönöm!

(#8847) Imi1981 válasza Mumus198612 (#8846) üzenetére


Imi1981
veterán

Nem teszi ki mert külsős alkalmazás . Tedd fel a siloaded launchert és abba belépve látsz minden alkalmazást!

(#8848) Luissimo válasza Mumus198612 (#8846) üzenetére


Luissimo
veterán

Nem törlődik, Alkalmazàsok közül futtathato ujra :K :K

[ Szerkesztve ]

(#8849) nOvOp


nOvOp
senior tag

Sziasztok!
HBO miatt okos 4K tv-hez vennék vmi média lejátszót. Persze ha már van és gyorsabb, mint a TV-m, akkor a többi tartalom/szolgáltatást (YT, Netflix, stb.) is ezen használnám. Elsőre nekem a Mi box s volt a szimpatikus, de olvastam a Google tv-ről illetve itt a fórumon a Thomson-Strong párosról. A Google mellet az szólna, hogy vszínűleg folyamatosan kapna frissítést, de nincs rajta tárhely csatlakoztatási lehetőség. Míg a Xiaomi talán már nem kap frissítés. A Thomson-Strong páros nem tudom mennyire kap frissítéseket, viszont ott van Lan csatlakozás. És az is jó lenne, ha működne az adott eszközön az iphone tükrözés. Ezeket figyelembe véve szerintetek melyik lenne a jobb választás? Vagy teljesen mindegy, akár szolgáltatás szempontjából is? Itthon egy AX-es router van, így talán a wifi nem lenne gond a 4K tartalmak miatt. Köszi a segítséget!

(#8850) Tsebacsi válasza nOvOp (#8849) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nálam is AX router van, wifin csatlakoztattam az eszközt, nem látom hátrányát, a Prime-ról szépen viszi a filmeket, Youtube is (igaz én FHD-n nézem, ennyit tud a TV). Nem tudom, hogy érkeznek-e még rá frissítések, de olyan nagyon nem is létfontosságú, ez nem egy telefon.
Amire kell, arra bátran ajánlom ezt a Strong-Thomson párost. :K

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.