Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71551) Goblin12 válasza TechN7ne (#71548) üzenetére


Goblin12
őstag

(Egy hirdetés mellett ha nincs telefonszám,ott már vlmi nagyon nem stimmel,vagy jobbik esetben szeret levelezgetni az illető,én viszont kurv@ra nem!! )

De azért mindenkiben a ?-et keresni igen? :U

[ Szerkesztve ]

(#71552) TechN7ne válasza Goblin12 (#71551) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Felesleges leírnod csak azért mert gyűjtöd a hozzáoszlást,minden kiirtásomnál kint van....

Én nem most regisztráltam 2013 és 2014-ben 12 évesen,és olyanrol nem mondok véleményt vagy ajánlatot amiről nincs személyes tapasztalatom.
Rávágjuk a sonkás pizzára,hogy jó mert én azt szeretem,hagyjuk már,itt csak az Asus,MSI meg a Giga megy mert minden más neve és marketing rekláma gyengébb és ők már nem jutnak el a pici agyunkig.

Legyen személyeskedés,töröljetek pár orára vagy napra,de tudják itt a nagyok is,hogy nem most kezdtem és nem egy kis hülye gyerek vagyok.

Nekem van a B75-ös ASRock lapokkal is tapasztalatom...... [link]
Ha ajánlok vlmit akkor tudom,hogy mit,vagy inkább meg sem szólalok.

Témát lezártam,töröljetek,dobjatok,de mindenesetre tanuljatok még jó sokat,további szép estét mindenkinek. ;)

(#71553) bluyoo válasza TechN7ne (#71552) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Azért azt érzed, hogy te sem vagy szent. Sőt .... utóbbi pár hozzászólásban máris meghazudtolod magad. ;)
De saját véleménye mindenkinek lehet.
Az egy dolog, hogy nem mindenképpen a te véleményeddel egyező ugye!
Szóval megkérlek, hogy max. tanácsokat ossz, ne kötekedj! :R

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#71555) vízigenyó


vízigenyó
csendes tag

Több helyen olvastam h az ASRock b85m pro3 nem ajánlott.
A gyengus vrm miatt esetleg? Vagy van még vmi amiről nem tudok?

(#71556) MiklosSaS válasza vízigenyó (#71555) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nulla VRM hutes. Inakbb a Gigabyte B85M-D3H.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#71557) bluyoo válasza PreDox (#71547) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
Pl. az MSI A78M-E45 elég jól felszerelt deszka és DVI, D-Sub, és HDMI 1.4a csatlakozó is van rajta (nem írtad a monitorod csatlakozását).

(#71555) vízigenyó
Hát vannak nála jobb lapok. :)
Alapból márkán belül a B85M is jobb vétel, de még inkább a B85M Pro4.

Bazinga!

(#71558) bombibmw


bombibmw
veterán

Sziasztok!
Van egy Giga B85M-D3H lapocskám és tervezek egy 4690k-t bele,amit húznék is benne.
Most F12 bios van a lapon,de láttam,hogy van F14 is,ezért leszedtem.
Az lenne a kérdésem,hogy az F14 bios-szal eltűnnének a tuning fícsőrök a lapról,vagy megmaradnának?
Azt olvastam az F14-ről,hogy a Cpu Vcore akár 1,8V-ig is emelhető vele,így gondolom, hogy nem tűnik el a tuning. :D
Köszi a válaszokat! :R

(#71559) dannyl válasza bombibmw (#71558) üzenetére


dannyl
addikt

B-s lapban nem fogod tudni húzni. Oda Z-s, vagy P-s kell, de az 40k-nál kezdödik + 20k körüli hütés.

(#71560) MiklosSaS válasza dannyl (#71559) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

P97 lap nem letezik.

@bombi....: szerintem ne probald a frissitest.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#71561) bluyoo válasza bombibmw (#71558) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
Hát ezt hamarosan megtudjuk, tőled. :DDD
Írj a Gigabye-nak ez ügyben, az a biztos.

(#71559) dannyl
Az LGA1150-es lapoknál, több esetben megkerülték az Intel korlátozásait a lapgyártók. Így egyes nem "Z"-s lappal is lehet a szorzót állítani.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#71562) bombibmw válasza bluyoo (#71561) üzenetére


bombibmw
veterán

Bizony,az enyémben lehet. ;]
Elvileg az F12-es bios már fogadja a Refresh procikat is,ha jól tudom.
Akkor rajtahagyom ezt és meglátom,mi lesz.
Így nem lesz 1,8V Vcore sajnos. :( :D

(#71559) dannyl:
Köszi,volt már pár belőlük! :R
Egyelőre kipróbálom ezzel,aztán újítok majd Z97-re. :)

(#71560) miklosss2012:
Akkor marad ez,mert lehet,hogy az F14 már nem enged tuningot,bár akkor nem írták volna a gyári oldalon az 1,8V-ot Vcore-nak.
Aztán lehet,hogy csak elcsalnak a rossz irányba. :D

Egyébként nem csak szorzót lehet állítani,hanem mindenféle más feszültséget is,mint egy rendes Z-s deszkában.
Itt a fázisokkal leszek bajban majd. :)

[ Szerkesztve ]

(#71563) gg72


gg72
veterán

Sziasztok! Alapvetően általános felhasználásra keresek lapot, de gyakran futna rajta H264/265 tömörítés. Elég régi már a rendszerem (i7-3770 CPU, Asus P8H77-V alaplap), a Win8 elmúlt már 3 éves, a Win10 eljövetelével megérett a cserére, de gondoltam akkor már hardveresen is újítok rajta egy kicsit (új CPU és alaplap).

1. Mennyit szánsz az alaplapra?
max. 40ezer

2. Milyen hardverek alá szeretnéd?
Intel i7-4770 (vagy 4790s)
Corsair Vengeance LP CML8GX3M2A1600C9W 2X4GB DDR3
1db SSD
2db HDD
3db optikai meghajtó
+ 1db sata, amit ki tudnék vezetni hátul

3. Milyen méretű lapot szeretnél?
ATX

4. Milyen bővítőhelyekre van szükséged? (USB,SATA,PCI,PCI-E,...)
2db USB 3.0 a fronton, hátul szintén legalább 2db és 4db USB 2.0

5. Milyen a monitorod csatlakozása?
DisplayPort

6. Szeretnél tuningolni vagy nem?
Nem, és VGA sem lesz a gépben.

Ami fontos még: jó ventivezérlése legyen, vagyis tudjon szabályozni 2db 3pines házventit, külön-külön. A mostani lapom csak együtt tudja szabályozni őket és elég nagystílűen, jó lenne valamilyen lépcsős/fokozatos állítási lehetőség (mint pl. a házi szerveremben lévő Asrock Q1900DC-ITX lapom, itt a Bios-ban a 3 pines ventit 10 lépcsőben tudom szabályozni.)

(#71564) DR|FTK|NG válasza gg72 (#71563) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Gigabyte B85-HD3
MSI B85-G43
MSI H97 Guard Pro
MSI H97 Gaming 3
Asus H97 Pro Gamer

Bocs, a 7. SATA-ról megfeledkeztem:
-MSI Z87-G55
-Asus Z87-Pro
-MSI Z87 MPOWER(SP)
> Ez egy kicsit drágább

Ha le tudsz mondani az egyik ODD-ről/USB-sel is tudod helyettesíteni, akkor a fentiek(B85/H97-es chipset-esek) egyike is megfelel.

A (hátlapi) USB 3.0 csatlakozók visszafelé kompatibilisek.

A fentebb írt B85-ös/Z87-es lapoknál fennáll az a kockázat, hogy régi BIOS-szal kapod. Ha régi BIOS-szal érkezik, akkor nem tudod használni az i7 4790-nel(de pl az i7 4770-nel igen). Ahhoz, hogy lehessen azzal is használni, végre kell hajtani a BIOS frissítését, amihez kell egy proci, amivel a régebbivel is megy.
Ezt egy sima Haswell-CPU-val(pl i5 4440, i5 4670K, Pentium G3220, i3 4130) rendelkező ismerősöd szerint egy sörért cserébe megtenné. :DDD
Ha nem, akkor kérd meg rá a boltot, ahonnan vennéd a lapot. :)

A CPU i7 4790 legyen, ha s1150-re váltasz. Szerintem nem érné meg Neked egy non-K Ivy i7-ről egy szintén Non-K Haswell(-R) i7-re váltanod.

[ Szerkesztve ]

(#71565) bluyoo válasza gg72 (#71563) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
Szerintem érdemes megvárnod az Intel Skylake CPU-kat és a 10-es sorozatú lapokat, ha már fejlesztesz.
Az I7-3770 mai napig erős CPU azzal kihúzhatod a megjelenésig.
A Fan Xpert-el nem tudod szabályozni? Esetleg telepítsd fel a Fan Xpert 2 -t (igaz, hogy a laphoz nem járna, de páran telepítették már ...).

Bazinga!

(#71566) gg72 válasza DR|FTK|NG (#71564) üzenetére


gg72
veterán

Kösz, azt az MSI-t (mpower) én is néztem, árban még éppen beleférne. A többi tanácsot megfogadom/megfontolom.

bluyoo: Mikorra várhatóak ezek a procik és lapok? Árban nem lesznek túlságosan is elszállva? Igen, a 3770-es cpu-t nagyon szeretem, semmi gondom vele. A ventivezérlést a mostani lapommal megoldottam 7V-os átalakító beiktatásával, de jó lenne, ha az új lapnál menne normális vezérléssel is.

(#71567) DR|FTK|NG válasza gg72 (#71566) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Szívesen. :)
Az Z87-es MPower(SP) szerintem bitang jó árban van. :K

Elvileg szeptember végén-október elején kezdik meg az árusításukat. Én úgy tudom, hogy a kezdetekben elég drágák lesznek. :(

[ Szerkesztve ]

(#71568) gg72 válasza DR|FTK|NG (#71567) üzenetére


gg72
veterán

Hát ez az, hogy megjelenéskor biztosan elég húzós árban lesznek + ha jól tudom, ott még RAM-ot is kellene cserélnem (DDR4 vs. DDR3).

bluyoo: OK, ránézek a progira.

[ Szerkesztve ]

(#71569) bluyoo válasza gg72 (#71566) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Pontos megjelenést nem tudok. De szerintem még idén meg tudnád venni "normalizálódott" áron. A megjelenéskor elég merészek szoktak lenni az árcédulával. :)
Mindenesetre a DDR4 -el, és a jóval erősebb iGPU-val több értelmét látom a váltásnak.
Pedig azzal a lappal nem igazán voltak hasonló gondok. Csak javasolni tudom a Fan Xpert legújabb változatának a telepítését ....

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#71570) DR|FTK|NG válasza gg72 (#71568) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Elvileg a DDR3L(alacsony feszültségű, azt hiszem, hogy Neked is ilyen van :) ) RAM-okat is fogja néhány lapban támogatni, de nem mondom biztosra...

[ Szerkesztve ]

(#71571) Teaway válasza gg72 (#71566) üzenetére


Teaway
veterán

Nagyon erős cucc a 3770, semmire nem éri meg a csere :(

[ Szerkesztve ]

Nincs itthon csokid??

(#71572) gg72 válasza Teaway (#71571) üzenetére


gg72
veterán

Erősebb, mint egy 4790?

(#71573) Teaway válasza gg72 (#71572) üzenetére


Teaway
veterán

Igen, de nem leszel annyival előrébb, mint amibe a csere kerül, tehát nem éri meg. Amiről megéri a csere:
"amd: az összes" :P
intel: 478, 775; 1156 az határeset; 1155 és felette nem.

Kérdés, mit vár az ember a géptől? Melyek azok az alkalmazások, amik a 3770 leváltását sürgetik? Belefér-e mindez a költségvetésbe?

Nincs itthon csokid??

(#71574) gg72 válasza Teaway (#71573) üzenetére


gg72
veterán

Ha visszaolvasol, akkor láthatod, hogy a dolog nem onnan indult, hogy a 3770-et akarnám lecserélni... ;)

[ Szerkesztve ]

(#71575) Teaway válasza gg72 (#71574) üzenetére


Teaway
veterán

OK, ez esetben mehet a csere.

[ Szerkesztve ]

Nincs itthon csokid??

(#71576) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Uraim, kicsit sok az OFF. Csevegesre van kulon topic.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#71577) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Üdv!
ITX méretben mi az ajánlott? Giga GA-Z97N-WIFI és MSI H97I AC-n töprengek. 4570 vagy 4770 lesz rajta, WIFI kellene, és jó lenne minél olcsóbban kihozni. Tuning nem lesz.

Szerk.:
Azóta is bánom, hogy nem vettem anno a Z87I ACból...

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#71578) Teaway válasza LógaGéza (#71577) üzenetére


Teaway
veterán

MSI H97I AC + 4570 , vmint az Összefoglalóban találsz további ajánlott lapokat is :K

[ Szerkesztve ]

Nincs itthon csokid??

(#71579) KENCH


KENCH
újonc

Sziasztok!

Szeretnék egy kis tanácsot kérni, a tapasztalt hardver guruktól :P

Noss a történet röviden annyi, hogy volt nekem egy ASUS Z87k faintos kis alaplapom ami aztán kifingott, garanciálisan nem cserélték, úgyhogy most a helyére szeretnék egy hasonló ár-érték arányú lapot, és ezzel kapcsolatban kérném ki a tanácsaitokat.

Jómagam ASUS párti vagyok, de ha azt mondjátok hogy ár-érték arányban van jobb akkor én hiszek nektek :P

Előre is köszönöm a jó tanácsokat! :)

(#71580) Rathrol


Rathrol
aktív tag

Sziasztok!

Szeretném cserélni lapot+procimat! Elsődlegesen a lap érdekelne amit kinéztem:
ASROCK Fatal1ty Z97 Killer+i5 4690k kombó lenne!

Mennyire jó lap? Max 38ezret ft szánnék a lapra.

(#71581) MiklosSaS válasza KENCH (#71579) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

MSI Z97 Gaming 5

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#71582) LógaGéza válasza Teaway (#71578) üzenetére


LógaGéza
addikt

Köszi, ez lesz :R

KENCH

Inkább szánj rá kevesebbet, és vegyél egy normális tápot is, mielőtt elfüstöl az új lap is :U

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#71583) DR|FTK|NG válasza KENCH (#71579) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

A tápot gyorsan cseréld le, lehet, hogy az vágta haza.
Itt kapsz ezzel kapcsolatban segítséget: [link]

(#71584) KENCH válasza KENCH (#71579) üzenetére


KENCH
újonc

Igen a táp cseréje tervbe van véve, arra 20k a keret.
köszi amúgy h írtatok :R

(#71585) KENCH válasza MiklosSaS (#71581) üzenetére


KENCH
újonc

köszi a választ :R ,

ez amúgy jó kis lapnak néz ki.

Annyi a kérdésem hozzá hogy, akkor ez a Z97 es chipset támogatja e a PCIe 3.0 vagy sem, mert erről nem nagyon találtam leírást.

(#71586) DR|FTK|NG válasza KENCH (#71585) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Támogatja.
A PCI-E 2.0 x16 és a PCI-E 3.0 x16 között alig van különbség a mostani videókártyáddal.

[ Szerkesztve ]

(#71587) MiklosSaS válasza KENCH (#71585) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Tamogatja.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#71588) nzozz


nzozz
aktív tag

Sziasztok!
Tudnátok ajánlani LGA1366 -os mini-ITX alaplapot? Használt is lehet. Szükséges lenne min. 2db DDR3, min. 1db SATA II, min. 4db USB, min. 1db PCI-E 2.0 x16 csatlakozó és Xeon kompatibilitás. Nem tudom, ez megoldható-e...

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#71589) dannyl


dannyl
addikt

Most "találtam" ezt az alaplapot: GIGABYTE G1.Sniper H6. Ehhez 33k-ért hozzá tudnék jutni újonnan, vagy MSI H97 Gaming 3 kb. 35k-ért? Én nem tudok dönteni.

(#71590) DR|FTK|NG válasza dannyl (#71589) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

MSI
Leváltanád az i5 2500K-d?


nzozz(#71588)
Nem hiszem, hogy van ilyen. Ha van, akkor is csillagászati áron. :(

(#71591) idegen lény


idegen lény
őstag

Érdekelne, hogy mennyi ennek a valóságtartalma?: "Az ASUS 5-Way Optimization (ötirányú optimalizálás) funkciójával megokosodik a PC. Dinamikusan optimalizálja a rendszer minden lényeges aspektusát - az eredmény pedig kiváló CPU-teljesítmény, komoly megtakarítás a villanyszámlán, ultrastabil digitális tápellátás, hűvös és csendes ventilátorok, valamint mostanra még a hálózati és az audiobeállítások is a használt alkalmazáshoz igazodnak. Más szavakkal, a 5-Way Optimization gondoskodik arról, hogy a PC tökéletes legyen akár játékhoz, akár szórakozáshoz, akár munkához, akár bármi máshoz! A játékok gyorsan és simán futnak, kiváló teljesítménnyel, előnyt élvező hálózati forgalommal és energikus hangokkal. A ventilátorok csendben maradnak a mindennapos feladatok végzése közben, és extrém hatékonyan működnek játék közben. A filmek lejátszása nem akadozik. Csökken az elpazarolt energia mennyisége, pénzt takaríthat meg."
Ezt csak az Asusok tudják?

I7-4790K-hoz, GTX-960 Ti 4GB mellé, gamer gépbe melyik lenne jobb? ASUS 1150 Z97 Pro Gamer vagy ASUS 1150 MAXIMUS VII RANGER? Esetleg van olyan lap, amelyik már 3.1-es, és tudja ezt az 5-Way Optimization-t, és nem drágább ezeknél? Ha két M.2 lenne rajt, az lenne az igazi, de ez nem feltétel. Vagy inkább várjam meg a Skylake-et? Mennyibe kerülhetnek vajon majd az ugyanilyen tudású lapok?

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#71592) dannyl válasza DR|FTK|NG (#71590) üzenetére


dannyl
addikt

Hát még csak szaglászok. Egyelőre nem látom értelmét cserélni, de ha a dollár ilyen ütemben erősödik a Forinttal szemben, akkor amig itt vagyok az USA-ban, kénytelen leszek venni valamit :DDD Októberben megyek haza.

Amúgy a szaglászás oka, hogy elkezdett játék alatt kikapcsolgatni a gépem. Tök random. Van, hogy 5-6 óra game után se, van, hogy fél óra múlva kikapcsol, majd magától újra be.

Ezért vettem úgy tápot (XFX XTR 550). A tápos topicban most fejtettem ki a véleményem :). Most tesztelem, de ha az alaplap lesz a ludas, akkor meg kell válnom a 2500k-tól :O Pedig nagyon jó darab. 5GHz-en is megy minden gond nélkül, bár csak 4GHz-en használom, mert (még) nem hoz játék alatt semmit gyakorlatilag az a +1GHz.

(#71593) Teaway válasza idegen lény (#71591) üzenetére


Teaway
veterán

Mehet a Z97-PRO GAMER, de GTX-960 Ti 4GB nem létezik :(

Nincs itthon csokid??

(#71594) DR|FTK|NG válasza dannyl (#71592) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Vedd vissza alapórajelre a CPU-dat, és használd az IGP-t. Ha még mindig ezt csinálja, akkor kérj kölcsön egy másik alaplapot. Ha így már megoldódott a probléma, akkor cseréld le a lapot.
A gépes hibaelhárításhoz nem nagyon értek, ezzel kapcsolatban itt tudnak segíteni: [link]

"Pedig nagyon jó darab. 5GHz-en is megy minden gond nélkül, bár csak 4GHz-en használom, mert (még) nem hoz játék alatt semmit gyakorlatilag az a +1GHz."
Ezt hívják úgy, hogy GPU limit. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#71595) dannyl válasza DR|FTK|NG (#71594) üzenetére


dannyl
addikt

Sajnos IGP használat nem játszik, mert csak és kizárólag nagy igényü játékok alatt van a jelenség. Oda az igp nagyon kevés. Tegnap az új táppal toltam 1 óra witcher 3-mat, egyelöre jó. De elég random csinálja, mint írtam is. Majd hétvégén nyúzom még.

Kölcsön kérni itt kint nem tudok sajna semmit. De majd lecserélek mindent, ha sokáig idegesít :D

Nem volt GPU limit, mert nem ment 100%-on egyik sem. Egyszerüen nem kellett a játéknak. Mondjuk most már tuti van játék, ahol jól jönne. Azért a 280x elég jól bírja.

Köszi a segitséget!

(#71596) Rathrol


Rathrol
aktív tag

40ezer ft alatt milyen Z97 lapot ajánlanátok? i5 4690k lenne benne.

(#71597) DR|FTK|NG válasza Rathrol (#71596) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Milyen méretszabványút akarsz(ATX, mATX, ITX)? Lenne-e (CPU) tuning? Hány darab videókártya kerülne bele? Újonnan vagy használtan vennéd meg?

(#71598) MiklosSaS válasza Rathrol (#71596) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

MSI Z97 Gaming 5

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#71599) Rathrol válasza DR|FTK|NG (#71597) üzenetére


Rathrol
aktív tag

ATX méretben, CPU tuning lenne ha már Z97+K proci természetesen,1db vga kerülne bele,használt is érdekelne.

miklosss2012: Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#71600) DR|FTK|NG válasza Rathrol (#71599) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Akkor +1 arra az MSI lapra, ha drágább is. :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.