Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-08-17 20:43:18

LOGOUT.hu

Mikrotik routerekkel foglalkozó téma. Mikrotik router típusok, hardverek, router beállítások, programozás (scriptek írása), frissítés, és minden Mikrotik routerrel kapcsolatos beszélgetés helye.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21351) Mandzsu


Mandzsu
kezdő

Torrenthez szerettem volna portot nyitni de valamiért nem sikerül. Kipróbáltam már azt is, hogy bekapcsolom az upnp-t de akkor is azt jelzi a canyouseeme.org hogy zárva. Tűzfalat is kikapcsoltam már.....elfogyott az ötletem.

(#21352) kammler válasza Mandzsu (#21351) üzenetére


kammler
senior tag

Nálam vuze működik, de NAT-nál vannak megadva a portok. Vuze UDP, Vuze TCP. Dstnat.

[ Szerkesztve ]

(#21353) Mandzsu válasza kammler (#21352) üzenetére


Mandzsu
kezdő

Már a router ip-firewall-NAT utvonalnál?

(#21354) kammler válasza Mandzsu (#21353) üzenetére


kammler
senior tag

Ott. Van egy HP proliant microserverem, annak az IP-je van megadva, az megy éjjel-nappal. NAT rule.

[ Szerkesztve ]

(#21355) Mandzsu


Mandzsu
kezdő

Én is ezt preferálnám mert az upnp bekapcsolása nem szerencsés. Mutatnál egy kitöltést, hogy hova mit írjak? Linksys után el vagyok veszve.
https://ibb.co/6mLQyw8

(#21356) Mandzsu válasza Mandzsu (#21355) üzenetére


Mandzsu
kezdő

Nálam ugyanez a helyzet. Gen8 microserver megy,

(#21357) kammler válasza Mandzsu (#21355) üzenetére


kammler
senior tag

Itt leírja. Én in interface-t nem adtam meg. IP, firewall, NAT fül, + aztán mehet. Persze ahogy neked kell IP stb. Mennie kell. Évek óta így megy.

[ Szerkesztve ]

(#21358) Audience válasza kammler (#21350) üzenetére


Audience
aktív tag

Azt a jelszintet amin veszi a kliens jeleit.

(#21359) Mandzsu válasza kammler (#21357) üzenetére


Mandzsu
kezdő

Ezt láttam, csak itt nincs megadva hogy melyiket kell válasszam. Mit kell kitöltenem mire.
Chain: -dstnat
Protokol: -udp
Dst. Port: -Torrent portja 52000
In. Interface: -ether1

Action fül -ez nálam nincs-nálad gondolom a default configban van.

Action: -dst-nat
To Addresses: -Gen8 IP-je 192.168.1.22
To Ports: -Torrent portja 52000

És ennyi? Mást nem kell?

[ Szerkesztve ]

(#21360) kammler válasza Mandzsu (#21359) üzenetére


kammler
senior tag

Hát nálam vuze a kliens. Annak van TCP portja, meg UDP portja. Az meg van adva a vuze-ban. Ugyanez van megadva két külön szabályban a mikrotiken NAT-ban. Az in interface nem kell. Megadhatod. De nálam például PPoE van, úgy megy a net. Ha megadtam volna in interfac-t akkor nálam nem ETH1-et kell, hanem a logikai interface-t a PPoE-t kéne. De azt hagyhatod üresen. Tehát ahogy írtad, a protokol meg amit a szoftvered megkíván. TCP biztos, de lehet UDP is. Azt keresd meg benne. Elvileg ha nem választod ki akkor majdnem mindegy neki. De ennyire általános szabályt ne adj meg, hogy néz ki. Az arra vonatkozzon, amire kell. Mielőtt meg piszkálod azt a gyári tűzfalat gondolkodj, mielőtt ész nélkül kinyitod, aztán beengedsz mindent. A sorrendiség is számít a firewall rules-nál. A működéséből kifolyólag nem mindegy, hogy előszőr megengedsz valamit, aztán tiltasz, mert nem fog működni, vagy nem úgy ahogy kell.

[ Szerkesztve ]

(#21361) Mandzsu válasza kammler (#21360) üzenetére


Mandzsu
kezdő

https://ibb.co/JFW5fHN

https://ibb.co/qD2B841

Így állítottam be. Port check szerint zárva a port. :W

(#21362) kammler válasza Mandzsu (#21361) üzenetére


kammler
senior tag

Hát nem tudom, ez pofonegyszerű pedig. Amúgy is először tudtommal a NAT szabályok futnak le, AZTÁN a firewall szabályok. Úgyhogy, ha van egy masquerade szabályod a NAT fülön belül legfelül, meg gyári tűzfal, alatta meg a te általad létrehozott NAT szabályok, annak mennie kell. Próbálgasd csak. Nekem se ment másképp, mint hogy túrtam a netet. Ha jól rémlik, nekem még net se volt a mikrotiken mikor megvettem. Talán még a masquerade szabályt is én adtam hozzá a NAT-hoz, aminek ugye legfelül kell lennie, hogy egyáltalán net legyen a mikrotikre kötött valamin. Asszem még az se volt gyárilag. Manapság már majdnem kulcsrakészen vannak. Ja, használj winboxot. Jobb.

[ Szerkesztve ]

(#21363) Mandzsu


Mandzsu
kezdő

Oké. megy TCP-re kellett tegyem. Azt még had kérdezzem meg, hogy külön kell tcp-re és udp-re ezt megcsináljam? Nincs olyan hogy mindkettő?

(#21364) mrzed válasza Mandzsu (#21361) üzenetére


mrzed
senior tag

Nem lehet, hogy dupla nat alatt van az eszköz aminek a portokat szánod?
szerk: közben látom, hogy megoldódott...

[ Szerkesztve ]

(#21365) kammler válasza Mandzsu (#21363) üzenetére


kammler
senior tag

Vannak bizonyos lehetőségek, hogy kevesebb szabályod legyen. Fontos, mert ahogy jön a bejövő forgalom, úgy nézi meg a processzor egyenként, hogy alkalmazható-e a szabály. Ha nem, megy tovább. Ha igen, kilép a tűzfalból. Ezért nem mindegy, hogy hogyan vannak elrendezve a szabályok. Ha túl sok van, akkor eszi a CPU-t. De ha nincs sok NAT szabályod pl. Akkor ne foglalkozz vele. Két szabály aztán kész. Ha kell UDP.

(#21366) Mandzsu


Mandzsu
kezdő

Oké, egyenlőre megcsináltam TCP-re és UDP-re külön külön. Most jelzi a nyitott portot. Nincs sok szabály, új router, csak balf@sz voltam és azzal kezdtem hogy a default configot töröltem...mert mindenhol ezt írták. Most meg megy a szívás. Na de szépen lassan kialakul. Köszönöm mindegyikőtök türelmét. :R

(#21367) kammler válasza Mandzsu (#21366) üzenetére


kammler
senior tag

Interface list kell( WAN, LAN) NAT fülön masquerade szabály a NAT fülön, legfelülre, bridge-t kell létrehozni az össze interfac-el, kivéve az ETH1-et, az lesz a WAN port.DHCP szerver bridg-re. Csak akkor most üres a firewall-od? Mert akkor jön be ész nélkül minden. Én def configból kiexportáltam az IPV4, IPV6 tűzfalat, aztán no def config után meg beimportáltam. Alapnak jó. Nem fogsz unatkozni.

[ Szerkesztve ]

(#21368) silver-pda


silver-pda
aktív tag

Helló!
Adott egy hap ax3 és hozzá etherneten kötve egy cap lite (mipsbe, wireless csomaggal).
1. azt szeretném, ha az ax3 dhcp-je szolgáná ki a cap lite-hoz kapcsolódó mobil klienseket. Most saját dhcp-je van a cap-nak.
A cap ethernet és wlan portját rakjam egy bridgbe és a bridge-re egy dhcp kliens és kész?
Vagy a cap-on állítsak dhcp relay-t? Az ax3-n meg a dhcp-server-nél a relay opciónál adjak 255.255.255.255-t? Így kiszolgálja a cap-ot, meg az ax3-hoz kapcsolódókat is?

2. a capsman tenne vmi pluszt a roaminghoz? Vagy csak egy helyről lenne menedzselve a 2 eszköz?

(#21369) Audience válasza silver-pda (#21368) üzenetére


Audience
aktív tag

Ha
- az AX3 össze van kötve LAN-on
- Az AX3-n van DHCP szerver
- A CAP -on nincs a tűzfal bekapcsolva
- A CAP minden portja bridge-ben van

akkor az AX3 DHCP szervere ki fogja szolgálni a CAP-on lógó Wireless klienseket.

A CAPsMAN megoldja a roaming-ot, de sajnos MIPSBE csak a régi CAPSMAN-nal megy így nem tudod az AX3 és a CAPlite-ot egy CAPSMAN alól kezelni.

(#21370) silver-pda válasza Audience (#21369) üzenetére


silver-pda
aktív tag

Köszi.
Akkor dhcp pipa.
Roaming-hoz akkor kellene egy "ac" típúsú eszköz, amire menne a wifi csomag. Vagy marad a jelszint alatti eldobás, ami nem mindig működik jól.

(#21371) 4D4M válasza 4D4M (#21346) üzenetére


4D4M
aktív tag

Hát vegyesek a tapasztalatok eddig...

Javultak a paraméterek, de az SINR még mindig beszakad akár 0-ra is. Normális ez? Hogy kellene ennek kinéznie?

Itt nem szerepelnek hibák, de nem mondanám, hogy atomstabil kapcsolat.

Itt vagy bárhol kell/lehet valamit állítani, hogy javuljon a kapcsolat minősége?

ASUS vonalon nem sok lehetőség van:
DNS-ekkel próbálkoztam eddig (1.1.1.1 / 8.8.8.8), de nem volt nagyon hatása semmire.

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#21372) lionhearted válasza 4D4M (#21371) üzenetére


lionhearted
őstag

Mit értünk minőség alatt, mi a mérő metodika?

Tegnap még működött...

(#21373) 4D4M válasza lionhearted (#21372) üzenetére


4D4M
aktív tag

A feleségem(MID).
(:
Rendesen triggerel az a mondat már, hogy nem tudok belepni az OTP-be.

Egyébként minőség alatt azt érteném, hogy 800m majdnem tiszta ralatassal a toronyra elérem az 1 Mbit-es ADSL rendelkezésre állását.

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#21374) E.Kaufmann válasza 4D4M (#21373) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Biztos arra a toronyra áll rà?

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#21375) Formaster válasza 4D4M (#21373) üzenetére


Formaster
addikt

https://www.youtube.com/watch?v=NAehf5B85a0

nézd meg ezt esetleg.

(#21376) 4D4M válasza E.Kaufmann (#21374) üzenetére


4D4M
aktív tag

Balra domboldal, jobbra a ház és falusi környék, tehát nem tűnik olyan bonyolultnak. De persze azt nem tudom egyelőre, hogy csak arra a toronyra. Indokolná valami, hogy ugráljon, ha mióta kitettem max jelerősséget mutatnak a LED-ek is rajta?

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#21377) lionhearted válasza 4D4M (#21373) üzenetére


lionhearted
őstag

Valami nagyon bezavar a jelbe. Gondolom ezzel a modemmel is lehet bandre szűkíteni, vedd ki a B3at, azaz B1, B20, B28, B7 vagy ilyesmit jelöld be.
Nekem ennél jóval mostohább körülmények között sincs 10 alatt (B3).

Tegnap még működött...

(#21378) 4D4M válasza lionhearted (#21377) üzenetére


4D4M
aktív tag

Gondolom ezzel a modemmel is lehet bandre szűkíteni
~
Lehet. Van olyan időjárási körülmény, amikor jól jönne a 3G, amit letiltani tervezek? A torony kapacitása megoszlik a 3G és LTE között vagy simán lehet, hogy az LTE fullon van a 3G meg lógatja a lábát?

Ezeket tudja elvileg:
LTE FDD bands
5 (850MHz)
7 (2600MHz)
8 (900 MHz)
20 (800MHz)
1 (2100MHz)
3 (1800MHz)
28 (700MHz)

LTE TDD bands
38 (2600MHz)
40 (2300MHz)
41 (2500MHz)

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#21379) lionhearted válasza 4D4M (#21378) üzenetére


lionhearted
őstag

Hát, ha Mo-n élsz, akkor itt nincs 3G. :N Sem LTE TDD.
Yettel Hungary itt adhat: 1,3,7,8,20,28. Ebből a teszt erejéig a 3ast mindenképpen vedd ki.

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#21380) user12


user12
őstag

Sziasztok!
Van itt , aki hAP ac2-t használ, 7.10 vagy újabb szoftverrel?
Meg kellene frissíteni, de némiképp aggódóan nézem, hogy 700 kbyte körüli szabad hely van rajta….

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#21381) kress válasza user12 (#21380) üzenetére


kress
aktív tag

nekem 7.13.2 van rajta otthon, wifiwave2 vel

sima package alol frissítettem, aztán wifi csomag le, wifi2 fel, mentést mindenképp csinálj, a wifi2 teljesen más config mint a sima wifi, azok a beállítások el is tűnnek amikor cseréled, szóval kábel kell majd ha átállsz wifi2re

(#21382) Laca0 válasza user12 (#21380) üzenetére


Laca0
addikt

Nekem 7.10.2 van rajta, szépen fut.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#21383) yodee_ válasza user12 (#21380) üzenetére


yodee_
őstag

Nekem mind a négyen 7.13.2-van. Hibátlanok :)

[ Szerkesztve ]

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#21384) Laca0 válasza yodee_ (#21383) üzenetére


Laca0
addikt

Wireguard miatt raktam fel, nagyon szépen működik azóta is.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#21385) yodee_ válasza Laca0 (#21384) üzenetére


yodee_
őstag

Nálam is teljesen leváltotta a VPN-t. Ahol a sávszél engedi 230-280 mbitet hoz

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#21386) user12 válasza yodee_ (#21383) üzenetére


user12
őstag

Köszönöm Neked, Laca0 és kress-nek is
:)

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#21387) kammler válasza Laca0 (#21340) üzenetére


kammler
senior tag

Na. Megjött a DC/DC konverter. Működik, előbújt a 3.3V is :) Persze szájbakentem azzal a 48V-os adapterrel ismét. Most nem romlott el megint :D

(#21388) Audience válasza kammler (#21387) üzenetére


Audience
aktív tag

" Persze szájbakentem azzal a 48V-os adapterrel ismét"

Vadász, vadász, Te nem is vadászni jársz ide :-D

(#21389) kopogo


kopogo
tag

Helló!

Mikrotik routeren a Torrent seedeles-nél milyen beállítást kell alkalmazni mert nem tölt vissza?
Leírás esetleg?

Köszönöm szépen

(#21390) E.Kaufmann válasza kopogo (#21389) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Használj UPNP-t a torrent kliensen, akkor nem kell később ezzel bajlódnod: [UPNP szerver beállítása Mikrotik routeren]

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#21391) kammler válasza Audience (#21388) üzenetére


kammler
senior tag

:DDD

(#21392) Tamarel válasza E.Kaufmann (#21390) üzenetére


Tamarel
senior tag

Az passzív állapot valóban okozhat kevesebb kapcsolatot, de önmagában csak nagyon kevés peer esetén akadályozhatja meg a forgalmat.
Az automatikus port nyitás pedig biztonsági probléma, soha nem javasolt.

(#21393) ncc1701


ncc1701
veterán

Sziasztok,

Openvpn bejövő kapcsolat tűzfal szabálya, 1194-es tcp port, 6-os stabil, utolsó firmware. Már a sokadik routernél járok úgy, h ki kell vennem az 1db forrás ip cím korlátozást, mert nem jön össze a kapcsolat.
Ez valami ismert hiba, vagy én járok így?

(#21394) ekkold válasza kopogo (#21389) üzenetére


ekkold
Topikgazda

Ha a torrent portja: 52000, a torrentező gép ip cime: 192.168.5.33, és a WAN port neve: pppoe-digi, akkor:
NAT (port továbbítások beállítása)
/ip firewall nat add action=dst-nat chain=dstnat dst-port=52000 in-interface=pppoe-digi protocol=tcp to-addresses=192.168.5.33 to-ports=52000
/ip firewall nat add action=dst-nat chain=dstnat dst-port=52000 in-interface=pppoe-digi protocol=udp to-addresses=192.168.5.33 to-ports=52000
Tűzfal engedély szabályok:
/ip firewall filter add action=accept chain=forward disabled=no dst-port=52000 protocol=udp
/ip firewall filter add action=accept chain=forward disabled=no dst-port=52000 protocol=tcp

[ Szerkesztve ]

(#21395) Kicsirics77


Kicsirics77
veterán

Sziasztok, kicsitt OFF téma.
Kalapos Laci meg a minden ami mikrotik videókrol mi a vélemény?

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#21396) dombila válasza Kicsirics77 (#21395) üzenetére


dombila
senior tag

Én végignéztem őket, szerintem jók, hasznosak. Kezdő Mikrotikos-ként sok hasznát vettem. De a havi/éves előfizetés nem túl jó megoldás. Ha egyszer végignézte az ember, akkor igazából arra lenne szükség, hogy alkalomadtán - 2-3 havonta - megnézzen benne valamit, amit elfelejtett. Ezért fenntartani a havi előfizetést nem gazdaságos. Viszont ha lemondod, csak korlátozottan lehet újra előfizetni. Kellene valami ad hoc elérési megoldás is.

(#21397) ncc1701 válasza dombila (#21396) üzenetére


ncc1701
veterán

Le is lehet tölteni a videót amúgy. :)

(#21398) Kicsirics77


Kicsirics77
veterán

Köszi a válaszokat :R

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#21399) kopogo válasza ekkold (#21394) üzenetére


kopogo
tag

Köszönöm szépen

(#21400) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Gondoltam, rendbeteszem a hálózatom, patch dobozokat teszek, patch kábeleket cserélek, ehhez áramtalanítani kellett pár dolgot, köztük a routernek használt cAP AC-t is. Összerakok mindent, elsőre és harmadikra is nézve jól, de a router nem elérhető. Nézem, hogy power led világít, de a két ethernet döglött. Még akkor is, ha laptopot direktbe rájuk kötök. Gondoltam, hátha táphiba, azután tápfeladó hibára gyanakodtam, hogy nagy a feszültségesés, de egyik cseréje sem javított. Úgy harmadjára sikerült resetelni a konfigot, egy régebbi mentést ráhúzni (mostanában nem csináltam :W ), de legalább nem kellett pl PPPoE jelszóval és IP címekkel vacakolni. Újra életre kellt és már azóta volt egy áramtalanítás és túlélte :D. Mi a fene lehetett?
Vagy ezért van a "shutdown" mert millióból egyszer elszállhat a konfig, ha nem szabályos? Szánom, bánom, de eddig ilyesmivel nem tököltem. :DDD

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.