Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44051) pcsabat válasza dunc (#44049) üzenetére


pcsabat
őstag

Az FSP belsős, rendben van. De szerintem jobban járnál egy korábban említett Chieftec CTG 400-al, ha nem túl nagy az árkülönbség (és halkabb is lesz).

(#44052) dunc válasza pcsabat (#44051) üzenetére


dunc
nagyúr

Köszi de én szeretem a Gigabytet :) ha fps a bele akkor ok ! Köszi a segitséget !

(#44053) syberia válasza K.Tamas89 (#44050) üzenetére


syberia
veterán

Inkább a Chieftec CTG-500, mennyivel olcsóbb az a Hexa?

(#44052) dunc: tuti fsp belsős, egész pontosan HHN bele van :)

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#44054) pcsabat válasza dunc (#44052) üzenetére


pcsabat
őstag

az oké, csak elég tré ventiket pakolnak beléjük és gondolom neked sem mindegy mennyire hangos a gép.

Tomax89: a CTG-t válaszd, halkabb, jobb és hosszabbak a kábelei.

[ Szerkesztve ]

(#44055) K.Tamas89


K.Tamas89
aktív tag

10e Ft.ért jutnék a Hexához, garis, vadiúj.

[ Szerkesztve ]

(#44056) pcsabat válasza K.Tamas89 (#44055) üzenetére


pcsabat
őstag

fontold meg, mert nem egy halk táp (többel volt már dolgom, mindenki vagy eladta inkább, vagy ventit cserélt benne, de gyárival senki sem használta pár hétnél tovább az ismerőseim között).

(#44057) K.Tamas89 válasza pcsabat (#44056) üzenetére


K.Tamas89
aktív tag

Rendben, CTG-m már volt és tényleg nem volt vele bajom.
Köszönöm a segítséget :R

(#44058) syberia válasza K.Tamas89 (#44055) üzenetére


syberia
veterán

Hol lehet kapni ennyiért? :R

https://howbad.info/

(#44059) Areinon


Areinon
csendes tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni Tőletek egy külső GTX660 VGA tápellátásához!

A videókari egy külső panel segítségével kapcsolódik laptophoz, olyan tápellátást szeretnék hozzá, ami stabil (150W) és kompakt. Nagyon kézenfekvő lenne egy picoPSU kit , azonban nem vagyok meggyőződve, hogy elég lenne a teljesítménye és át lehetne alakítani a Molex + 4 PIN-t = 6 PIN-re, ami a VGA-nak kell. Emellett szabvány ATX csati kell még az áramkörnek, ami összeköti a VGA-t a laptoppal.

(#44060) dunc válasza pcsabat (#44054) üzenetére


dunc
nagyúr

süvőltsőn :) mint sreek ;)

(#44061) Chaser válasza Areinon (#44059) üzenetére


Chaser
titán

Jól értem, te egy vga-t akarsz a laptophoz csatlakoztatni? Ha igen, feltételezem pcie csatornán keresztül. Oda nem kell pico, csak egy 12V DC táp. De ha a történet úgy van ahogy mondom felesleges ilyen vga, 1x sebességen megy a pcie busz, nem lesz kihasználva egyáltalán a kártya.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#44062) Areinon válasza Chaser (#44061) üzenetére


Areinon
csendes tag

Erről a megoldásról van szó. A lapkának valóban elég lenne egy táp (ajánlanak is az oldalon, ha megnézed), de a VGA-nak ettől még kell a 6PIN. Vagy nem? :)

A teljesítményről annyit, hogy belső képernyőn használva cca. +150%, külső monitort csatlakoztatva ennél is több és persze DX11 megléte mellett... :)

[ Szerkesztve ]

(#44063) WP14 válasza Areinon (#44062) üzenetére


WP14
őstag

Ez a megoldás akkor a netbookban lévő videokártyát megkerüli, vagy letiltja és a külső dominál, vagy hogy is? :F

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#44064) BogyóBP


BogyóBP
addikt

Sziasztok. Elkezdett ciripelni meg néha kikapcsolgatni a Chieftec iArena 500W os tápom és szeretnék egy újat venni helyette. Mivel nincs sok pénzem a 3 tápegység közül kéne választanom egyet:

Cooler Master Elite Power 500W
Chieftec CTG-500-80P
Cooler Master GX lite 500W

Mindegyik táp másban bővelkedik, van amelyiken két 12V os ág van, van amelyiken 2 PCIE csati van amelyiken mind2 ből 2db értelem szerüen ez a középen lévő táp. Ami igazán szemet ölt nekem az a CM Elite power mert az alaplapon 8 pines konnektor van (Gigabyte 970A-D3).

Viszont amit megkéne tudni hajtania: AMD Quad Core FX 4100 Black box + Sapphire Radeon 6870 + Seagate 500GB HDD + Pioneer DVR-220L ODD, rambol csak egy 4gb os Kingmax 1333mhz es van. Legutobb mikor ilyen tápot vettünk tesom gépébe baromira ciripelt meg sipolt akkor visszavittük, nem szeretnék ebbe a hibába esni. Kedves fórumtársaim mit tegyek? Totál tanácstalan vagyok. Nagyon hálás lennék egy szakértői válasznak, felhivtam az Aqua-t is ott is nagyon rendes volt az illető ő Corsairt javasolt de az nagyon drága most nem fér bele nekem :( Várom a megtisztelő válaszokat.

Szerk: Még annyi hogy mielőtt kivettem volna a tápot többször volt hogy randomszerüen bekapcsolás után kikapcsolta a gépet, ujra bekellett kapcsolnom. Áttettem egy totál eltérő konfigba ott is ugyanezt csinálta, sikerült reprodukálni a gondot így kiszürve hogy nem az alaplap sem a többi hardver a rossz.

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#44065) Graphics válasza BogyóBP (#44064) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

NA szelektáljunk:

Cooler Master Elite Power 500W - RS-500-PSAP-J3 ha ez a típuskód akkor FSP, mehet két ág 20A-20A

Chieftec CTG-500-80P - Jó táp, mehet

Cooler Master GX lite 500W - ATNG, nem oké... voltak szép napok a gyártó életében, de nem ma.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#44066) Tenken válasza WP14 (#44063) üzenetére


Tenken
őstag

Ugyanúgy működik, mint egy dgpu. Ha csak integrált van, akkor azt nagyon szereti, ha van d-s is, akkor azt letiltod és voilá!

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#44067) WP14 válasza Tenken (#44066) üzenetére


WP14
őstag

Köszi. Akkor egy Atom N2600-as procival szerelt kis netbookhoz tudok ilyet csatlakoztatni, feltéve, hogy kapható ez a kütyü? Barátnőm örülne egy kis video gyorsításnak :C

[ Szerkesztve ]

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#44068) deadwing


deadwing
addikt

Sziasztok!
7970 CF-hez szeretnék 900-100W-os tápot, de horribilis összegekért láttam csak :(
Mit gondoltok, ez jó alternatíva lehet? Elég olcsó a többi 50-60 ezres kategóriához képest.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#44069) Graphics válasza deadwing (#44068) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Jó ám, csak az iPon elfelejtette azt a 6 év garit ami még jár az 1-hez....

MK II-950
Sirtec egyágas, 83A, 80 Plus Silver minősítés, gondolom nem mostani fejlesztés, de a Sirtec a neves gyártók egyike

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#44070) bluyoo válasza deadwing (#44068) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
Hát 2db 100K feletti kártya után szerintem ne a tápon spórolj. :DDD
Aurum PRO 1000W
De elég lehet kisebb táp is [link]

Bazinga!

(#44071) fermacht1994 válasza deadwing (#44068) üzenetére


fermacht1994
aktív tag

Én a helyedben nem vállalnám be a crossfire-t, de szerintem ezzel [link] nem járnál rosszul :) Ne a tápon spórolj mert könnyen dobhatod a kukába az egészet :(

Feri

(#44072) kovsol válasza fermacht1994 (#44071) üzenetére


kovsol
titán

Miért mi a gond szerinted a CF el ? Mondjuk szerintem az 1000w már több is mint kellene egy 7970 cf alá. Bár mondjuk lehet durván meg akarja tuningolni is őket :)

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#44073) deadwing válasza fermacht1994 (#44071) üzenetére


deadwing
addikt

Mi baj a CF-el? :)
Nem csak játékra lesz, bitcoin miner gép lesz elsősorban, de még nincsenek meg a kártyák, jelenleg egy 6990-el zötyögök. A 850-es verzió lehet hogy épp elég lenne, de nem akarom csutkán küldeni szegény tápot mivel a kártyák mellett van még egy 4.4-re húzott i5 is, továbbá a kártyák is meg lesznek rántva... Láttam már 350W-os csúcsfogyasztást 7970-nél, és az csak a kártya volt.
Köszönöm a válaszokat mindenkinek! :R

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#44074) stefyY


stefyY
őstag

Megjött a drága, de doboz nélkül...érdekes. :D

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#44075) pcsabat válasza stefyY (#44074) üzenetére


pcsabat
őstag

tízezeré még doboz is ke'? ;]

[ Szerkesztve ]

(#44076) stefyY válasza pcsabat (#44075) üzenetére


stefyY
őstag

8 sem volt...megsúgom :) 2 év garival

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#44077) Chaser válasza Areinon (#44062) üzenetére


Chaser
titán

A 6 pin 12V-ot meg földelést tartalmaz, simán molexből vagy bármilyen 12V-ból lehet csinálni. A picopsu egészen más dolog, az tudja a 3.3V-ot és az 5V-ot ami az alaplapnak és külső perifériáknak kell. Neked nem kell picopsu, csak egy stabilizált AC-DC 12V táp. Hidd el, felesleges ekkora kártya...pcix16 helyett 1x sebességet tud a sín. Hiába írják az adaptert x16-nak, ha a notebookban levő csatlakozó x1, ez ilyen egyszerű. Sokkal gyengébb dx11 kártyával is ugyanazt eléred mint ezzel. stabilizált 15A tápot kinnről már 5k környékén lehet venni.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#44078) sityu17


sityu17
tag

Megjött a Chieftec CTG-500 80P-s táp, sárga béléssel :) Hát sokkal halkabb mint az elődje (vmi noname 8cm-es ventivel), remélem egy pár évig kiszolgál és nem lesz vele baj. :)

Köszönöm a segítséget a választásban!

Üdv

(#44079) Vegitaa


Vegitaa
senior tag

Üdv!

Van valakinek véleménye / tapasztalata 300W ASTI tápokról?

(#44080) Haapaet


Haapaet
csendes tag

Sziasztok
dunc által már leírt konfig keresnék én is tápot
-cpu I5 3570
-vga 7850
-egy ssd
-optikai meghajtó
-8 gb ddr3
-belső hdd 7200 rmp + egy külső hdd
először egy corsair cx430-at néztem ki hozzá, de azt mondták az üzletben az kevés lesz hozzá
ajánlották helyette a vs550-et, mi róla a véleményetek?
a már többször ajánlott chieftec azért nem szimpatikus mert fehér, fekete plexi oldal lapos házam van
amit még kinéztem az fsp hexa és raider 550W vagy a xfx 550W
melyik ajánlanátok?
előre is köszönöm szépen

(#44081) prax_l


prax_l
csendes tag

Kedves fórumozók!

Az alábbi konfighoz szeretnék venni egy tápot:

ASUS P5Q-PRO
INTEL CORE 2 DUO E8400
2 x 2 GB DDR2 RAM
2DB SATA HDD
SILENT CELL 9600GT
DVD író + pár venti

Nem igazán tudok dönteni, elég nagy a kínálat.. Én egy középkategóriás tápegységre gondoltam, ahol nem kell azon izgulnom, hogy ha egy kicsit bővítem, vagy megterhelem a gépet akkor problémák lesznek. Valami teszterbe beírtam a gép paramétereit, és azt írta ki, hogy min. 550W-os tápot vegyek hozzá. Nem sok az egy kicsit a fent konfighoz? Ti milyet ajánlotok?

Köszönöm előre is a válaszokat! :R

Ja igen! És ezen a lapon van ilyen, hogy 8pin eps 12V csatlakozó. Ha lehet, akkor ilyen csati is legyen a tápon, de ha nincs, akkor sem nagy gáz, mert adapterrel megoldom.

[ Szerkesztve ]

(#44082) CoolBoy323 válasza Henker2 (#44000) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

én is így jártam... de pár nap múlva működött... írtam a supportnak is, de nem válaszoltak, de gondolom csináltak vmit, ha mégis ment később nálam a regisztrálás

hol vetted amúgy?

(#44083) #25712384 válasza Haapaet (#44080) üzenetére


#25712384
törölt tag

Szerintem elég a CX 430, ennél jobbak FSP Raider és XFX (ebből a 450-es is elég lenne).

(#44081) prax_l
FSP 350 60APN
Chieftec CTG 400 80P
Igaz nincs rajtuk 8 pines CPU csatlakozó, de nem is kell. A 4 pines CPU csatlakozó csak egyféleképpen és csak az egyik oldalra tud csatlakozni és teljes mértékben ellátja a feladatát.

(#44084) pcsabat válasza Haapaet (#44080) üzenetére


pcsabat
őstag

A boltban hülyeséget beszéltek. A CX 430 elbírná a géped, még VGA tuningal is. Helyette ajánlottak egy drágább de legalább gyengébb minőségű VS550-t....

A HEXA-t nem ajánlom a potenciális venti hiba és a hangossága miatt.

A Raider jó táp, sok garival, nem túl jó ventivel.

Az XFX még jobb táp, csak kevesebb bolti garival (ami kiegészíthető 5 év gyárira).

Én az XFX-et venném. De a CX 430 is elbírná a géped, de az XFX megéri a felárat.

[ Szerkesztve ]

(#44085) CoolBoy323 válasza pcsabat (#44084) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

vagy jó helyen kell venni, ahol az 5 év bolti gari!

(#44086) MMIX válasza pcsabat (#44084) üzenetére


MMIX
addikt

" HEXA-t nem ajánlom a potenciális venti hiba..." .
- Pedig nyugodtan ajánlhatod, mert egy olyan mezei sorozat gyártott Yate Loon venti van benne, mint a kiajánlott egyéb tápok minimum 60 százalékában. Úgyhogy vagy a többit se, vagy ezt is. :)

[ Szerkesztve ]

(#44087) debcamp


debcamp
aktív tag

Üdv!

Az alábbi konfighoz szeretnék megfelelő tápot választani, ebben szeretném a segítségeteket kérni!

Asrock B75 Pro3 M
Intel G2020 2.90GHz
Corsair XMS3 DDR3 4GB/1333
GIGABYTE nVidia GTX650 Ti 1Gb OC

Előbb utóbb cpu upgrade és ram bővítés lesz tervbe.
Köszönöm :)

(#44088) pcsabat válasza MMIX (#44086) üzenetére


pcsabat
őstag

ettől még az elmúlt 2-3 évben ez volt a leghangosabb táp ami nálam járt. Ezért én nem fogom ajánlani. Többel is volt dolgom, mindenki szerint hangos volt, emellett elég sok gyárilag is kerregős ventivel szerelt darabról lehetett olvasni, még itt fórumon is. Nálam az XFX a HEXA után megváltás volt.

(#44089) Armando_19


Armando_19
őstag

Sziasztok.
Egy FX 4100, 2x4gb, GTX 560TI Oc, 1 1TB-os hdd, 3 házventis gépbe keresnék tápot. Eredetileg XFX 450-est akartam, de ahonnan rendelném, sajnos kifogytak belőle(több mint 1 hét mire jön), és hétfőre össze kéne dobnom a gépet.
Erről az oldalról rendelnék.
Ha valaki venné a fáradtságot, ár szerint emelkedő sorba rakná a tápokat, és megmondaná, hogy az első oldalról mit vegyek(40 Font) , nagyon hálás lennék. Ez messze a legolcsóbb bolt ami számomra elérhető.

(#44090) MMIX válasza pcsabat (#44088) üzenetére


MMIX
addikt

Tudom, hogy lehetett olvasni (itt voltam, mikor az egész fúj Hexa kezdődött), viszont az már nem olvastad, hogy a beírás után, meg jöttek vissza valamelyik tápos topikba ez illetők, hogy bocs mégse a tápventi adta ki a hangot.
Persze nem mondom, hogy mind tévedtek. Simán lehet, hogy gyakoribb a olcsó YL hiba, mint másik ventigyártónál, de pont csak ezt a szegény Hexát érintené, és örökké, sose bontanak ki új szállítmányt?
Ehhez add hozzá egy bizonyos többször is nevet váltó fórumozó művét, aki minden tápos topikba többször beírta a nagyvárosi legendát, és lőn a siker. A legenda él, és kiirthatatlan, szerencsére nem vagyok FSP se Yate Loon részvényes.
Egyébként a Corsair CX-ben is ez a venti van. (kivéve a CX400).

[ Szerkesztve ]

(#44091) pcsabat válasza MMIX (#44090) üzenetére


pcsabat
őstag

mindegy, ezen nem veszünk össze. Én csak annyit tudok, hogy nálam volt kettő. Mind a kettő hangosabb volt, mint az épp másik gépemben lévő ezer éves CM extreme power 430 amiben 8 centis venti volt, meg mint az anyám gépében lévő hulladék LC Power.

Ezt követően egy haverom is vett egy újat, aki két héten belül ventit cserélt benne mert hangosabb volt mint a hyper TX 3-a terhelés alatt.

Én nem fogom ajánlani, attól még lehet jó táp. Egy csicsás APN.

[ Szerkesztve ]

(#44092) Chaser válasza Vegitaa (#44079) üzenetére


Chaser
titán

Életemben nem hallottam erről a gyártóról, és ezt általában sok jót nem jelent:D persze lehet valami szuper gyártó csak eddig jól titkolta hogy létezik:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#44093) speedydb23 válasza Armando_19 (#44089) üzenetére


speedydb23
senior tag

Ez jónak tűnik, bár nem tudom ki gyártja a belét, de majd biztos megmondják itt! :)
OCZ Technology 500W CoreXStream Series Power Supply

Akkor ha ez HEKK, hagyjuk, nehogy szálka menjen a gyomrodba tőle. :D

Antec is elvileg jó minőség, de várd meg az igazi szakik véleményét... :)

[ Szerkesztve ]

(#44094) pcsabat válasza speedydb23 (#44093) üzenetére


pcsabat
őstag

HEC belső, az kaksi.

(#44095) MMIX válasza pcsabat (#44091) üzenetére


MMIX
addikt

Jó, de akkor APNt-se ajánlasz ugye? Mert szintén ugyan az a venti, és szinte az összes olcsó FSP is.
Mondjuk eladnak egy tápból 100 hibátlan tápot és pár darab hibásat, a pár nemszerencsés meg bosszút áll a fórumokban, pusztán ennyi az egész, szerintem.
Csak igazságtalan egy bizonyos tápon elverni a port.
A zaj meg nem csak a táptól függ, egyedi hallás, életkor, zajártalom, ház szellőzés, alsó, felső tápos, nyár-tél, házventi van nincs, ház anyaga, rezonál-e, tápterhelés, szoba akusztika, ház oldal lap leszedve, satöbbi....
Én is befejeztem :) Amit akartam az leírtam.
Vigyázzatok a nagyvárosi legendákkal. :)

[ Szerkesztve ]

(#44096) speedydb23 válasza MMIX (#44095) üzenetére


speedydb23
senior tag

Akkor nyugodtan vehetünk HKC tápot is? :P

(#44097) bluyoo


bluyoo
nagyúr

Csak hogy védjem a Hexát ami megfordult a kezeim között azokkal nem volt baj (nekem is volt pár hónapig egy 500-as). A Raider-el ugyan ez a helyzet most is az van a gépemben, és nem egy barátom választotta az 550-es példányát (olcsó jó hatásfokú sok garival) gond és zaj nélkül üzemelnek.

Bazinga!

(#44098) Armando_19 válasza speedydb23 (#44093) üzenetére


Armando_19
őstag

Ezen a kettőn gondolkodok:
Antec 450W Basiq VP450P ATX PSU
Corsair 430W Builder Series CX 80+ Bronze ATX Power Supply

(#44099) Vegitaa válasza Chaser (#44092) üzenetére


Vegitaa
senior tag

Köszi!

Hát ez az ASTI egy régebbi táp, olyan P3-P4-esek korából... 300W mindössze...

[ Szerkesztve ]

(#44100) debcamp


debcamp
aktív tag

Szeretném, ha segítenétek! Köszi [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.