Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6001) moleculez


moleculez
veterán

Az van, hogy data scientist-nek tanulok, és deriválni, integrálni tudnom KELL az analízisek kapcsán, most tök jól értem is, meg át is látom miért kell, meg mire, főleg, hogy mikor. De nem papíron kiszámolva. Az nem igazán megy. Most a következő modulom az statisztika lesz, ott is kell, de belenéztem: és nem azt várják, hogy ebben pro legyek, hanem hogy tudjam mikor mit kell alakalmazni.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#6002) lev258 válasza moleculez (#6001) üzenetére


lev258
veterán

Ezzel csak az a baj, hogy a "tudom mit kell alkalmazni" nem szokott elegendő lenni, ha eredményt kell produkálni. És a Wolframalpha nem szerves része az engedélyezett tanulói eszköztárnak.
Egyébként data scientist-ként könnyen belefuthatsz majd numerikus deriválás, integrálás témakörébe és ott a legkisebb hozzáértési bizonytalanság óriási gondokat okozhat.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#6003) moleculez válasza lev258 (#6002) üzenetére


moleculez
veterán

WA, photomath, meg hasonlókat csak önellenőrzsre használok. Kiszámolom, aztán megnézem jól sikerült-e. De amúgy ennek a modulnak is része a WXMaxima, minden amit manuálisan papíron megtanulunk, megtanuljuk gépen megoldani is. Ott gyakorlatilag csak a syntaxot kell elsajátítani.
Nem vitatom, hogy tudnom kell ezt, megteszem a legtöbbet nyilván, de valszeg ez lesz a mélypontja ennek modulnak. Úgy tippre ez olyan 40-50%-t kap. Az összes többi 60-90%.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#6004) axioma válasza moleculez (#6003) üzenetére


axioma
Topikgazda

Ismerosom panaszkodott, hogy megtanulta ket eros felev alatt a ML mogotti matematikat, aztan jon egy kezdo es eleg hogy tudja a 2 sort amit be kell gepelni es keszen kapja az eredmenyt ugyanugy, mint o... Szoval ja, nem art erteni hogy miert ugy csinalja a hatterben a program, pl. tudni kell hogy a derivalttal optimumot keresni akkor lehet ha bizonyos dolgok teljesulnek a tavolsag-fg-re, de ehhez a matrixos derivaltszamitast me'g en is azt mondom hogy nem feltetlen kell keszsegszintre megtanulni.

(#6005) moleculez válasza axioma (#6004) üzenetére


moleculez
veterán

There we go, pont azt csinálom :DDD
Kicsit, de tényleg csak kicsit olyan, mint mindig újra feltalálni a kereket. De tényleg tudni kell mi zajlik a háttérben, viszont miért csússzak el el egy sokismeretes egyenletben egy algebrai elszámolás miatt, ha a gép pontosan oldja meg?

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#6006) mrhitoshi válasza moleculez (#5998) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Ezzel nem vagy egyedül. Analitikusan integrálni legtöbb esetben lehetetlen. :D
A deriválás viszont kb a legfontosabb, amit magával tud vinni az ember. Numerikus szimulációknál is mindent deriválással kell megoldani, könnyen lehet őket átvinni lineáris algebrába.

[ Szerkesztve ]

PS4

(#6007) moleculez válasza mrhitoshi (#6006) üzenetére


moleculez
veterán

Esetleg van tapasztalatod a területen (ML/AI/datascience)?

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#6008) mrhitoshi válasza moleculez (#6007) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Ilyen területen nincs tapasztalatom, inkább gépészeti modellezés területen. Computational -Mechanics, - Fluid Dynamics. Mondjuk a ML nagyon terjed a gépészetben is, de egyelőre nem foglalkoztam vele. :B

PS4

(#6009) moleculez


moleculez
veterán

Na elkészültem a beadandóval, beadódott, meglátjuk milyen lesz. De a következő témakör, Matrices, Networks már sokkal jobban fekszik. :K

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#6010) Micsurin válasza moleculez (#6009) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Azért az kemény, hogy 2.-án még beadandótok volt. Melyik állat komplexum ez? Csak nem BME? :DDD

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#6011) axioma válasza Micsurin (#6010) üzenetére


axioma
Topikgazda

Nem Magyarorszagon van. Nyugatabbra az alsobb sulik se voltak me'g bezarva julius elejen...

(#6012) moleculez válasza Micsurin (#6010) üzenetére


moleculez
veterán

Tavoktatasban tanulok, Open University, UK. Gyakorlatilag folyamatosan megy a tanulás, Júliusban van egy het szünet, de azt is felzarkozasra használja mindenki (nekem volt egy kis elontom, elmentünk családdal SSpanyolországba ). Evente kétszer indul kepzes, es en februárban kezdtem, szóval szeptember közepén fejezem be, de októberben mar kezdem a köv. modulokat.

De ha mar itt vagyok, utolsó beadandó, utolsó három kerdes, komplex szamok.
x^6=-1. Megoldasok polar formaban, complex plane-be (grafikon azt hiszem) felrajzolva. Vegigvettem az anyagot, nagyjából fogom ennek a lényeget, a többi komplex számokkal kapcsolatos kérdést meg is oldottam, de ennek nem tudom hogy álljak neki. Ehhez (is) kell használni a de Moivre formulát?

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#6013) axioma válasza moleculez (#6012) üzenetére


axioma
Topikgazda

Igazabol az altalanos komplex gyokvonasbol siman kijon pl. [link] Szerencsesebb hogy fokban egesz szamok jonnek ki, mert phi az 180 fok, sot r=1. Vagyis a gyokok 30 fok +n*60 fok, ha pongyolan is megfelel.

(#6014) moleculez válasza axioma (#6013) üzenetére


moleculez
veterán

koszi, magyarul meg nem láttam ilyet :DDD , de lassan csak összeáll . :R

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#6015) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Hello!

Elsősorban Digitális rendszerek a témakör de a logikai kapuk miatt gondoltam hátha itt lenne aki tudna segíteni, nem nem azt várom most sem, hogy megoldjátok csak nem is értem mit kéne végig vezessek! :) :R

Legyen tehát: Q a kimenő érték és (A,B,C,D a bemenő ebből D kellene függjön A,B,C értékeitől de miképp?) a klasszikus kapukat kéne használni: AND, OR, XOR, NOT, NAND, NOR és XNOR.

Mit kéne itt értenem amit nem értek? Tudom lámaként állok most hozzá de semmi anyagot nem kaptunk, gyak/konzi nem volt megtartva az online előadás meg hát hagyjuk is. :)
Nagyon hálás lennék egy kis útba igazításért! :R

moleculez ezt nem is láttam utána bocsi! Nem rossz, de nem túl húzós így a szemeszter? :Y

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#6016) Jester01 válasza Micsurin (#6015) üzenetére


Jester01
veterán

Szerintem ez arra szólít fel, hogy az összes felsorolt kapura készítsd el a táblázatot. Egyszerűen a 3 és 4 bemenetű AND, OR, XOR, NOT, NAND, NOR és XNOR kapukra mindre. Ez 14 táblázat lesz. Vagy 1 táblázat 19 oszloppal.

Jester

(#6017) Micsurin válasza Jester01 (#6016) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Köszönöm, akkor túl akartam gondolni ezek szerint! :R :)

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#6018) zsolti1debre


zsolti1debre
tag

sziasztok,

„problémába” ütköztem a harmadikos gyerekem matematika munkafüzetének lapozgatása folyamán. a feladat megoldásával nem értek egyet, szerintem ez így helytelen, ezért kérem a véleményeteket!

feladat szövege:

„Sorold fel, mely számokra igaz az állítás!
a) Kisebb tízes szomszédja a 30, nagyobb tízes szomszédja a 40.”

erre a helyes válasz a tanár szerint az alábbi: 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40.

fotó a munkafüzetről: https://kepkuldes.com/images/702e9d2a9bd83fda74ac5fe3f02b943d.jpg

szerintem a helyes megoldás ezzel szemben az alábbi: 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39.

hát hogy van ez?? hogy lehet benne a tanár megoldásában/listájában a 30 és a 40?

[ Szerkesztve ]

(#6019) lev258 válasza zsolti1debre (#6018) üzenetére


lev258
veterán

Én veled értek egyet. Használhatott volna más kifejezést, de a "szomszédot" használta. Az pedig egyértelműen kizárja a 30-at és 40-et. A "nem kisebb", "nem nagyobb" kifejezések megoldása lehetne az.
Nem kizárt, hogy az elmúlt évek tankönyvi "átalakításainak/újraírásának" hatása ez. Viszont a tanárnak ezt kell elfogadnia, amennyiben a megoldókulcs is ezt mondja.
Viszont kiválóan alkalmas az értelmezési képességek rontására.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#6020) Jester01 válasza zsolti1debre (#6018) üzenetére


Jester01
veterán

Ez egyértelműen hibás ellentmondás miatt, hiszen ha a 30 "kisebb tízes szomszédja" 30, akkor a 40-é csak 40 lehet.

Jester

(#6021) axioma


axioma
Topikgazda

Koran van. Irtam egy csomo hulyeseget, amibol most azt mondom csak, h azt kell valaszolni amit [ma'r ha kovetkezetes] a tanarneni ker. Ezt sajnos szinten meg kell tanulni, valamint azt is, h tevedhet a tanar. Nagyon jo tanar is, evek ota ugyanugy leadott anyagban is, lenduletbol. De akar meg is lehet probalni szolni neki, HA a gyerek vette eszre.
[Amugy a 10-es szomszed letezo matematikai kifejezes, csak nem mindenki emlekszik ra. En igen, mert a mi tanarunk meg a 10. szomszedot akarta erteni rajta - babazo tanarnenit 2 honapra helyettesito nyugdijas napkozis. Attol hogy szomszed, lehetne onmaga, de akkor jon Jester01 erve, szoval hibas, de nem a 'szomszed' szo miatt.]]

[ Szerkesztve ]

(#6022) zsolti1debre válasza lev258 (#6019) üzenetére


zsolti1debre
tag

+Jester01
+axioma

köszi,akkor írok is a gyerek üzenőfüzetébe!

(#6023) lev258 válasza axioma (#6021) üzenetére


lev258
veterán

Nem kötekedésből, inkább kíváncsiságból kérdem. A "szomszéd" szerinted lehet azonos is? Az én matematikai, logikai, értelmezési ismereteim ezt kizárják.
Egyébként maximálisan egyetértek Jester01 kollégával.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#6024) axioma válasza lev258 (#6023) üzenetére


axioma
Topikgazda

Oszinte leszek: nem emlekszem. Ha a definicio azt mondja hogy a legkozelebbi 10-zel oszthato (kisebb ill. nagyobb) szam, akkor elvben lehetne. Ha azt mondja hogy a nala kisebb/nagyobb 10-zel oszthato szam, akkor nem. Az, hogy a valosagban a szomszed mire van hasznalva, tok mind1.
[Most elsore az absztrakt algebra csoport, gyuru, test fogalmai jutnak eszembe hogy azt se erted a koznapi ertelembol.]

(#6025) lev258 válasza axioma (#6024) üzenetére


lev258
veterán

Akkor mi is egyetértünk.
"Egy szám kisebb tízes számszomszédja a számtól balra lévő kerek tízes szám lesz."
Én ezt találtam definíciónak. Tudom, hogy nem a köznapi értelmezésből kell kiindulni. Volt már dolgom csoportelmélettel is.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#6026) Jester01 válasza axioma (#6024) üzenetére


Jester01
veterán

Nem lehet sehogy se mert vagy a 30 vagy a 40 nem jó akármi a definíció. Egyszerre nem lehet mind a kettő az eredményben.

[ Szerkesztve ]

Jester

(#6027) lev258 válasza Jester01 (#6026) üzenetére


lev258
veterán

Igen, a te érved "erősebb" az enyémnél, bár mindkettőnknek igaza van.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#6028) axioma válasza Jester01 (#6026) üzenetére


axioma
Topikgazda

Persze, azon mar tulleptunk, hogy az a valasz sehogy se lehet jo. Most mar csak a "szomszed" definicioja volt kerdeses, hogy ugy altalaban lehet-e onmaga 10-es szomszedja. A beidezett definicio szerint egyertelmuen _nem_.

(#6029) mrfire


mrfire
őstag

Sziasztok!

Egy lootbox rendszert kell beállítanom, és szeretnék segítséget kérni benne:

Amit lehet tudni:
- Egy dobozban 3 tárgy van.
- 4 ritkasági fokozat létezik.
- A ritkasági fokozatok %-os esélyét én állítom be, jelenleg így néz ki: gyakori - 67,5% / ritka 22,5% / hősies 7,5% / legendás 2,5%.
- Az ellenőrzőprogram igazolja a statisztikát: 1000 ládából nagyjából így esnek ki a tárgyak kisebb eltéréssel a véletlenszerűség miatt: 2025 gyakori / 675 ritka / 225 hősies / 75 legendás.

Azt szeretném megtudni, hogy a tárgyak értéke mekkora lesz, ha a gyakori értéke 1, és a ritkább tárgyak értéke egyenesen arányos a ritkaságukkal. Illetve azt szeretném kiszámolni, hogy mekkora egy láda értéke, ha nem tudni, mi van benne.

Amire én jutottam, illetve amilyen választ kaptam már:
Nem hiszem, hogy a saját megoldásom helyes, mert biztos túlságosan leegyszerűsítve fogok hozzá (rég nem matekoztam):
Én arra jutottam, hogy mivel a százalékos esélyek szerint háromszor ritkább a gyakorinál a ritka (22,5% a 67,5%-hoz képest) ezért a ritka értéke 3, mivel a gyakori értéke 1. Ugyanígy a hősies értéke már 9 (7,5% a 67,5%-hoz képest), és a legendás értéke 27 (2,5% a 67,5%-hoz képest).
Nagyon egyszerűen véve pedig úgy akartam kiszámolni egy láda értékét, hogy azt mondtam, hogy a 2025 gyakori értéke 2025, a 675 ritka értéke 675*3=2025, a 225 hősies értéke 225*9=2025, és a 75 legendás értéke 75*27=2025. Akkor 3000 láda összértéke 8100, vagyis egy láda értéke 8,1.

Ezzel ellenben kaptam olyan választ is, hogy egy láda értéke 5,78 körül mozog. Egy geogebrás táblázatban kiszámítva: https://www.geogebra.org/m/efra5tcn
Ebben benne van az egyes dobozok valószínűsége, az egyes dobozok feltételes valószínűsége, és az összértéke az egyes dobozok értékének szorozva egyenként a feltételes valószínűségükkel.

Van esetleg valakinek ötlete, hogyan lehet (még máshogy) hozzáfogni a feladathoz? Valóban helyesnek mondható az, hogy (az én megoldásom szerint) a legendás tárgy 27 gyakori értékének felel meg? (Ha a geogebrás táblázatban összeadom azoknak a ládának a valószínűségi értékét, amiben legalább egy gyakori szerepel, és összeadom azokét is, amiben legalább egy legendás, akkor az jön ki, hogy a legendások szummája pont annyi, mint a gyakoriak szummája osztva 27-el.) Kaptam olyan választ is, hogy egy legendás 192 körüli gyakori értékének felel meg, de ezt nem tudom hogy mi alapján lehet kiszámolni, és igazolni.

[ Szerkesztve ]

(#6030) kovisoft válasza mrfire (#6029) üzenetére


kovisoft
őstag

Szerintem a te megközelítésed a helyes.

Megnéztem a linkelt táblázatot, de az számomra hibásnak tűnik. Nem veszi figyelembe az egyes kombinációk előfordulási gyakoriságát. Pl. az első sorban 3 db van a gyakoriból, ez tényleg csak egyféleképpen fordulhat elő: mind a 3 húzásra a gyakori tárgy került bele (gy+gy+gy). Viszont az 5. sorban a 2 db gyakori + 1 db ritka már 3 féleképpen állhat elő: gy+gy+r, gy+r+gy, r+gy+gy. A táblázatban viszont ezt is csak egy sor reprezentálja, és a számított valószínűsége ennek megfelelően csak harmada a ténylegesnek. Aztán korrigálja valami homályos feltételes valószínűséggel, de egységesen az összes sort ugyanúgy, nem veszi figyelembe azt, hogy hányféleképpen állhat elő az adott sorban leírt kombináció.

(#6031) mrfire válasza kovisoft (#6030) üzenetére


mrfire
őstag

Köszi! :R Ügyeskedem majd a táblázattal, ahogy tudok, és meglátom közelebb jutok-e az én eredményemhez.

(#6032) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Úgy tudom, hogy nincs egyezményes betűjele a térgörbék görbületváltozás függvényének ( dG(l) / dl ), de mint ha rémlene, hogy valaki már adott neki D betűt (talán egy régi egyetemi előadásdia lehetett, de passz), miután én is épp arra böktem rá.
Szerintetek tippre ütközne valami más tradicionális jelöléssel a geometria és kinematika témaköreiből, ha D(l) függvénynek nevezném el önkényesen a görbületváltozást? (Fura, hogy a dG/dl csak úgy kilóg a sorból az egyenletek sorozatában, de hülyeséget sem akarok vele csinálni). Esetleg más tipp?

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#6033) MPet


MPet
csendes tag

Kérdésem lenne:
Van 1000 g víz és liszt keveréke.
Tudom hogy a víz aránya a liszthez képest 46%.
Honnan tudom h mennyi liszt és víz van benne, mi a képlet?
válaszokat köszönöm

(#6034) DrBubo77 válasza MPet (#6033) üzenetére


DrBubo77
addikt

A képlet: L + (0,46 * L) = 1000.
Mivel a víz aránya a liszthez képest 46%, ezért V = 0,46 * L.
Tehát 684,931 g liszt és 315,068 g víz.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#6035) MPet válasza DrBubo77 (#6034) üzenetére


MPet
csendes tag

Köszönöm a megoldást, levezetned lecc jobban,hogy H jött ki? Nem vok erős matekból 🤣

(#6036) MPet válasza DrBubo77 (#6034) üzenetére


MPet
csendes tag

Hagyjad csak, online math solver levezette. Köszi mégegyszer

(#6037) DrBubo77 válasza MPet (#6036) üzenetére


DrBubo77
addikt

Ezt linkelnéd, nem ismerem?

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#6038) MPet


MPet
csendes tag

[link] ez a levezetése. Inkognitó ablakban nyitod meg, többször megtudod nézni a levezetést bejelentkezés nélkül is.

Ajánlom még a wolframalpha [link] honlapot is.

[ Szerkesztve ]

(#6039) mrhitoshi válasza janos666 (#6032) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Nincsenek nagyon egyezményes jelölések a differenciál geometriában, viszont a D-t ne használd, mert azt viszont ellehet mondani, hogy a 'D'-t mindig a differenciál operátorra használják, tehát a [grad grad grad]-ra.

Egyébként legtöbb helyen a görbület jele a nagy Kappa. ;)

PS4

(#6040) janos666 válasza mrhitoshi (#6039) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Köszönöm a választ. :R Idő közben így neveztem el D-nek. Így is zavaros, vagy ez OK?

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#6041) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Itt melyik mi lett volna? Képtelen vagyok rájönni... :W
Játszik: Ismétléses / ismétlés nélküli kombináció, variáció és permutáció is.

Semmi számolás nem kell ha csak valaki rátudna vezetni melyiknél miből kellett volna felismerjem melyiket hatalmas köszönet! :R

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#6042) Jester01 válasza Micsurin (#6041) üzenetére


Jester01
veterán

Az első az ismétlés nélküli variáció. Mindegyik törp a 3 kaja valamelyikébe kerül, ez lenne az ismétléses variáció de viszont nem tudjuk megkülönböztetni őket.

A b) eset ismétlés nélküli kombinácó, hányféleképpen lehet kiválasztani a Törpapával (vagy Törpilliával, az egyik meghatározza a másikat) menő törpöket.

A c) megint ismétlés nélküli variáció. Azért nem permutáció mert nem mind a 23 törpöt osztjuk be csak 8-at mivel 24 órában 8 darab 3 órás műszak van. Úgy is nézheted, hogy előbb kiválasztod azt a 8-at aki dolgozik (ez ismétlés nélküli kombináció) majd őket sorba rakod (ez permutáció).

Valaki azért erősítsen meg, régen tanultam már :B

Jester

(#6043) axioma válasza Micsurin (#6041) üzenetére


axioma
Topikgazda

Az elso szerintem a legnehezebben atlathato. Tok egyforma elemeid vannak, tulkepp azt valasztod ki, hogy hova teszed kozejuk az "elvalaszto elemet". Ha lehet 0 torpbol is kesziteni, akkor a 15 elem koruli 16 helybol, akar ismetlessel is kell valasztani 2-t, az az ismetleses variacio lenne. De gyanitom itt inkabb mindegyiket "akar" fozni azt jelenti hogy minimum 1 legyen minden konderban, tehat akkro csak a 15 elem kozotti 14 helybol kell a 2-t kivalasztani, amik kulonbozoek, az elsoig tartobol lesz az elso kaja stb.
A masodiknal tok egyszeru, torpapa kivalasztja a 15 kozul a 8-at akit o visz, ismetles nelkuli kombinacio ide kellett volna. (Akar nezheted ugy is, hogy Torpilla 7-et, ugyanannyi kell ugye kijojjon... szoval ellenorizheto is.)
A harmadiknal ez egy az egyben az ismetles nelkuli variacio. Sorrendben valasztasz 15, maradek 14, ..., 8 torpbol. Az ismetlesest (toto, az 1,2,x-et valaszthatod de barmelyiket barhanyszor) jobban szoktak tudni...

[Egyebkent igen, megteveszto az "ismetleses". Mert kettonel a valasztas ismetleset jelenti, a masiknal az alapsokasag (mert nem halmaz) ismetlest is tartalmazasat, ez a permutacional az eset.]

Variacio: az alaphalmazbol kiveszel a szamossagatol fuggetlen darab elemet (ismetleses: visszatevessel, toto, ismetles nelkuli: a fenti orarendes. Ezeknel lenyeges a sorrend is.

Kombinacio: csoport kiemelese a teljesbol, nincs a kijelolesnel sorrend. Fogod, viszed.

Permutacio: ez meg csak az alapsokasag atsorrendezese. Ha ugy nezed, akkor egyesevel kihuzogatasa es a huzasok sorrendben lejegyzese - a lenyeg hogy a permutacional mindig az osszes elemnek sorra kell kerulnie pontosan egyszer. Az egyszerubb amikor nincsenek azonos elemek, hanyfelekeppen allhatnak sorba a gyerekek. Nehezebb, ha vannak egyforma elemeid, mittudomen feher/kek/zold golyokbol tudod melyikbol mennyi, es az egyesevel huzogatas sorrendjet jegyzed fel (de csak hogy melyik szin).
Figyeld meg, hogy az ismetleses variacio (toto) abban mas, hogy ott nem tudod, hogy a huzasok osszeredmenye mi, csak hogy 13+1-szer huzol es mind 1,2,x. Itt meg azt tudod, hogy van 4 db 1-esed stb. es azokat mind elo fogod valamikor venni.

(#6044) axioma válasza Jester01 (#6042) üzenetére


axioma
Topikgazda

Hu de hosszan fogalmazgattam:)
Az elsonek a magyarazata szerintem nem jo, mert nem tudod hogy "melyik" torphoz rendeled az 1-2-3-at. A tipus meglepo modon pont jo:)

(#6045) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Fuuh köszönöm! :R Reggel értelmezem jobban de leírás alapján meglett most a teszt! Köszönöm! A képleteket tudtam csak nem volt egyértelmű az előadás videó alapján, hogy melyike eset mikor van. :)

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#6046) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Köszönöm a magyarázatokat de úgy néz ki még így is szobanövény vagyok a témához. :DDD Este jobban megnézve megint megvágtak 5%-al. Mindegy azért köszönöm! :R

Majd nézek valami könyvet mert amink van jegyzet se ez nincs benne rendesen se a vektorterek. Nem is mertem tavasszal vizsgázni menni pedig elvileg értem a témát... másképp érdekes nehézségeim kellenének, hogy legyenek programozás közben a 2 és 3D-s raycasting-el.(nincsenek de itt mégis érthetetlen volt...khm hasonlóan értelmes feladatokkal.)
Lassan nem is tudom infósok vagy matematikusok leszünk a szakmai tanárok nem tanítanak csak telehánynak heti több beadandóval a matekosok meg ledarálnak minket. :C Nem tanítanak ezek semmit csak, hogy miképp lehet még jobban elcsalni dolgokat, hogy legyen esélyed megugrani a lécet.(nem a feladatok nehezek de összeadva / tárgyi időket napi 20 órát kéne készülni éljen az online/hybrid félév.)

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#6047) Micsurin válasza Micsurin (#6046) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Ezek a csoda feladatok! :C :DD

Szerintem most kell pihentessem mert már csak az ideg miatt sem megy. :D

...jöhetnek az FPGA panelek matek helyet a változatosság kedvéért. :DDD

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#6048) axioma válasza Micsurin (#6047) üzenetére


axioma
Topikgazda

Azert te is erzed hogy valami nem stimmel, ugye? Marmint a felhaborodasod. Egyetlen dolog van ami felesleges a megoldashoz, az pedig hogy mi a neve, de amint kommunikalni is akarsz csapatban, mar szukseg lehet ra. [Persze mar ha barmi koze van a domain-hez es szoba kerulhet.]
Figyi, feladat: parositsd ezeket ossze a torpapas feladatokhoz, melyik melyikkel ekvivalens.
A feladatod megtanulni 6 db elnevezest es 6 db kepletet. Ahol tudtad az eredmenyt, ott a kepletet tudtad, tehat a nevet abbol visszakereshetted volna. Ahol a kepletet, ott mar csak az adatparositason mulik es az eredmenyt is. (Peldaul az elso pluss-os feladatban, nincs leosztva a kivalasztottak sorrendjevel, pedig az n_alatt_k adja gondolkodas nelkul.)
Amugy megfogalmazhatnad peldaul azt is, hogy miert van az ism.nelk.kombinacio es az ism. perm. egy kalap alatt! Ha azt kibogozod, szerintem akkor mar egy nagyot lepsz a megertes/alkalmazas fele.

(#6049) Micsurin válasza axioma (#6048) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Köszönöm megpróbálom így... :)

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#6050) kovisoft válasza Micsurin (#6049) üzenetére


kovisoft
őstag

Első körben meg kellene értened, hogy mit jelentenek az egyes definíciók. Axioma már leírta neked részletesen, de hátha segítenek ezek a rövid magyarázatok:

permutáció = hányféle sorrendben írható fel az összes elem?
kombináció = hányféleképpen választható ki valahány darab az összes elemből úgy, hogy a sorrendjük nem számít?
variáció = permutált kombináció, azaz a kombinációkban az elemek sorrendje is számít.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.