Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) Forest_roby válasza Jester01 (#500) üzenetére


Forest_roby
őstag

Nem tom, de sok helyen van így.... :O Én sem értem, hogy miért nincs jelezve a minusz jel. de ha jelezve lenne, a zárójeles rész akkor is rossz( persze a minusz jellel együt már nem, de vannak más integrálok is, ahol pozitív a fv és ott is ugyanígy el van rontva a végén a zárójeles rész )
Mostmár nem értem az egészet, nem is tudom, hogy mit kérdezzek... :O

//ha érdekel akkor bescannelhetem az egész feladatot és megoldását, bár kétlem, hogy érdekelne.... : |

[Szerkesztve]

-=Legyél Laza!=- __ ''Have you tried turning it off and on again?'' __ ''Is it definitely plugged in?'' /o\ :D:D

(#502) Forest_roby


Forest_roby
őstag

Kezdem sandítani a dolgokat. A fv képletében a Q a töltést jelenti, ami persze lehet negatív érték is - köv: simán lehet negatí is a fv, de azt itt még nem tudjuk ( itt: az integrálásnál ). Ha a fv mind a 4 részét leintegráltuk, akkor fel lehet írni egy egyenletrendszert, amiből ki lehet fejezni az adott Q-kat ( Q1 Q2 Q3 -at ) és mikor ez megtörtént, akkor lehet megállapítani, hogy a fv azon rész negatív.
Egenám, de akkor vissza az integráláshoz ( képlet már linkelt ) - most akkor jó -e az a megoldás vagy nem? ( az, hogy negatív - vagy pozitív a végeredmény szerintem nem fontos.... vagy nemtom... : | )

[Szerkesztve]

-=Legyél Laza!=- __ ''Have you tried turning it off and on again?'' __ ''Is it definitely plugged in?'' /o\ :D:D

(#503) Jester01 válasza Forest_roby (#502) üzenetére


Jester01
veterán

Nem lehet jó, hiszen a konstans szorzó ki van emelve elõre. A függvény tkp ennyi: C * 1/r^2
Ha C negatív, akkor függvény az ábrának megfelelõ. Viszont ebben az esetben definíció szerint az integrál is negatív kellene legyen. Csakhogy nem lesz, mert a zárójeles kifejezés negatív és ugye most C is, a kettõ szorzata így pozitív.

Jester

(#504) Forest_roby válasza Jester01 (#503) üzenetére


Forest_roby
őstag

aha, szerintem is...

utolsó kérdés ezzel kapcsolatban:
[link]

itt (is) a 2. levezetés a jó?

-=Legyél Laza!=- __ ''Have you tried turning it off and on again?'' __ ''Is it definitely plugged in?'' /o\ :D:D

(#505) Jester01 válasza Forest_roby (#504) üzenetére


Jester01
veterán

Veled értek egyet én is, na nem mintha ez bármire garancia lenne :U
MOD: az lehet, hogy valami fizikai ok miatt késõbb megfordul az elõjel, de az integrálás az így a helyes szerintem.

[Szerkesztve]

Jester

(#506) Forest_roby válasza Jester01 (#505) üzenetére


Forest_roby
őstag

Köszi a segítséget! :R

-=Legyél Laza!=- __ ''Have you tried turning it off and on again?'' __ ''Is it definitely plugged in?'' /o\ :D:D

(#507) szandisas


szandisas
senior tag

tegnap meséltek egy szopatós feladatot... legalábbis nekem annak tűnik. Így szól:

3 ember bemegy egy hotelba, és kibérelnek egy szobát. A szoba 30$ ba kerül. minden ember belead 10$-t. Észereveszi a recepciós, hogy nem 30$ a szoba, hanem csak 25... visszaküld egy futárral 5$-t a 3 embernek. Nem tudják elosztani igazságosan, így minden ember kap visza 1 $-t , 2-t perdig eltesz a futár... Így minden embernek 9$ ja van, és a futárnak 2. hol van az 1 dolcsi? :U
remélem jól írtam le... szal erre várnék ötleteket :)

aláírás

(#508) lenox válasza szandisas (#507) üzenetére


lenox
veterán

Minden ember fizetett 9 $-t, osszesen 27-et, amibol 2 van a futarnal, 25 a recepciosnal, 25+2=27. A 2$ mar benne van a 27-ben, nem kell megegyszer hozzaadni.

(#509) szandisas válasza lenox (#508) üzenetére


szandisas
senior tag

ööö sztem félreértettél valamit, vsyg én írtam el úgy hogy még nem vettem észre :)
szal van 30$ az elején, kifizetik a szobát, visszakapnak 5$-t => mindenkinek 9$ba lesz a szoba, és 2$-t kap a futár... szal ha visszaszámolod akkor 3*9+2 az nem = 30 cal... szal erre akarok kilyukadni :)

aláírás

(#510) Jester01 válasza szandisas (#509) üzenetére


Jester01
veterán

Lehet, hogy nem hajnalban kellene ilyesmin törni a fejed?
Ha meg mégis, akkor olvasd el még párszor lenox hszét, mert az a magyarázat.
Mégegyszer, kicsit másképp: $30 = $25 + $2 + $3. Kiinduláskor van összesen $30 a ''rendszerben'', a végén ebbõl 25 a recepciósnál, 2 a futárnál, 3x1 pedig a 3 vendégnél lesz. És nem hiányzik semmi.

Ez amúgy inkább a logikai feladványok topikba való, lehet, hogy volt is.

[Szerkesztve]

Jester

(#511) szandisas válasza Jester01 (#510) üzenetére


szandisas
senior tag

fú Én nagyon durván beforogtam, de így már értem! lenox válaszát most értettem meg köszi a segítséget :R

aláírás

(#512) KrAt


KrAt
veterán

Sziasztok :)

Most készülgetek anal vizsgára, és lesz majd jósok kérdésem, mert ezt nem nagyon vágom, szóval bennetek a bizalmam, remélem tudtok segíteni :)

Első: adott 2 függvényem. Ennek kellene a 2 közös pontja. Hogy lehet a legegyszerűbben kiszámolni? :)
f(x)=x^2+1
g(x)=1-4x-x^2

(#513) koob válasza KrAt (#512) üzenetére


koob
senior tag

ez nagyon alapkérdés, mi lesz még itt? :)

(#514) KrAt válasza koob (#513) üzenetére


KrAt
veterán

Nagyon nem jó alapképzést kaptam suliban, és nagyon balfasz vagyok matekból :) Ez így elég? :)

(#515) vedini válasza KrAt (#512) üzenetére


vedini
őstag

tedd egyenlővé a két fv-t:
x^2+1=1-4x-x^2
és old meg

workworkwork...

(#516) szatocs


szatocs
őstag

Remélem itt ismeri valaki a lebegőpontos számábrázolást..
A feladat a következő:

Ábrázolja a -96,4 decimális értéket 4 bájton lebegőpontosan 16 - os alapra normáltan 7 bites karakterisztikával! A 4 bájt tartalmát hexadecimálisan adja meg.

A számokat 2 - es alappal úgy gondolom, hogy tudom ábrázolni, de onnan valahogy nem nagyon megy az átalakítás 16 - osra. Azt tudom, hogy a kettes és a 16 - os közötti átváltást úgy végezhetem el, hogy az egész rész és a tört rész közötti ponttól jobbra is 4 - esével és balra is 4 - esével csoportosítom a számokat, valamint ha a végeken szükséges, akkor kiegészítem 0 - kal, hogy az egyes szektorokban 4-4 karakter legyen. De ha a lebegőpontosnál ott van az a 0 vagy 1 is, ami a páros vagy páratlan szánértéket határozza meg, akkor hogy kell csinálni? És a mantissza és a karakterisztika közötti ponttól kell a 4 - es csoportokat megalkotni?

Ezzel a 4 bájttal nekem egy olyan ábrázolást kell csinálni, amelyiknek az első bit - jén a negatív - pozitív mivoltot, a 2-8 bit - jén a karakterisztikát, és a 9-32 bit - jén a mantisszát kell jelölnöm. (2 - esben)

A 96,4 - re nekem egy olyan jött ki átváltva 2 - esre, hogy:
11000.011001100110011001100110

Ebből állapítom meg ugye a karakterisztikát, amit úgy kapok meg, hogy átszámolom a 10 - es alapból azt a számot kettes alapra, amennyivel a tört-egész közötti pontot jobbra vagy balra toltam el ahhoz, hogy 0,1....... legyen. (tudom, hogy ezt miért kell pont így, a mantissza miatt). Ez a szám ugye a 7, amit ha 2 - es alapra írok át, 111.

Ekkor kell tennem egy olyan lépést, hogy a ''1000000'' 2 (7 bit miatt) 2 - es alapú számhoz hozzáadom ezt a ''111'' 2 - es alapút, így kapom meg a karakterisztikát, k = 1000111.

A paritás bit az most ''1'' lesz, mert 0 = pozitív, 1 = negatív.

A mantissza pedig az áthelyezett törtpont után kapott szám, és ebből az első két számot, a törtvonal előtti és utáni számot nem kell jelölnöm, mert az egyértelmű, az mindig annyi. Remélem jó a végeredmény, ponttal jelölöm az ''1''+ ''2-8'' + ''9-32'' - es szektorok közötti helyeket:

1.1000111.100000110011001100110011


Remélem tudtok ilyet számolni, és valaki lesz olyan kedves, és utánam számol:U
És az átváltással kapcsolatban is tud nekem segíteni.

Gondolom azzal, hogy 2 - es alappal számoltam a 16 - os helyett, és utána akarom átváltani, az nem baj az ilyen számolásoknál...:F

=== Szatocs ===

(#517) concret_hp válasza szatocs (#516) üzenetére


concret_hp
addikt

''Gondolom azzal, hogy 2 - es alappal számoltam a 16 - os helyett, és utána akarom átváltani, az nem baj az ilyen számolásoknál...''

nem ez biztosan nem baj.
átváltás: 0000->0 , 0001->1 stb, 1010->A... 1111->F
de arra figyelj, hogy mind2 irányba, (a törtrészben nem vagyok 100%ig biztos, de asszem, de az egészrészt biztosan) úgy kell csoportosítani h ha nem pont 4es csoportokba jön ki, akkor a tizedesvesző (azaz itt tizenhatodos vessző :DDD) höz legtávolabbiak ne legyenek meg. (jóhúlyén fogalmaztam meg)

szóval pl. 110101 -> 11 0101 tehát 0011 0101-ként kell átírni.

remélem segítettem valamicskét :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#518) KrAt


KrAt
veterán

Megint itt vagyok. Ha már elegetek van belőlem, küldjetek el a ''3.14''csába nyugodtan :)

Szóval lenne itt 2 feladatom, ezt vki hozáértő megnézné, hogy jó-e? :B [link] [link]

Ennél a feladatnál (deriválás) nemes egyszerüséggel elakadtam :B [link]

Itt [link] függvény diszkusszió kéne. a monotonitáshoz kéne 2 érték, amikor nő, ill csökken (első derivált)
De itt ha jól sejtem, csak 1 van (a 0)
És ha x negatív, akkor azt ugye nem tudjuk értelmezni. Akkor most elrontottam a deriválást? :B

(#519) Jester01 válasza KrAt (#518) üzenetére


Jester01
veterán

Az elsõ feladat: Rosszul rendezted az egyenletet, a konstans tagok kiütik egymást. Egyébként pedig nem tudjuk mi is a feladat de ha a 2 függvény különbségét kell integrálni akkor nem jó, mert rosszul vontad ki õket egymásból. Végezetül pedig az eredmény elõjele sem jó.

A második feladatnál a k=0 esetben valamit elszámoltál, mert az a k=2 eset párja lenne. És a jó esetekben is 1 + i jön ki visszaellenõrzésnél, valahol elbuktad az elõjelet.

A 4. példát azt most nem néztem meg.

A függvény diszkussziónál a második derivált is jó, de csak véletlenül, mert rossz függvénnyel számoltál. Az elsõ derivált ugyanis ln x + 1, mint ahogy azt oda is írtad.
A monotonitáshoz az elsõ derivált elõjelét kell nézni, ezt a mondatodat nem is értem: ''De itt ha jól sejtem, csak 1 van (a 0)''.

x persze, hogy nem lehet negatív, hiszen ott az eredeti függvény sem értelmezett (mellesleg oda is van írva).

Jester

(#520) KrAt válasza Jester01 (#519) üzenetére


KrAt
veterán

A konstansokra rájöttem, a behelyettesítő képnél már úgy számoltam, csak elfelejtettem odaírni :B
A két fv közötti területet kellett kiszámolni :) Akkor gondolom a kisebből akartam a nagyobbat kivonni, és azért lett negatív? :U
Az eredményhez azért nem írtam oda - jelet, mert terület nem lehet gondolom negatív..

Ezt mindjárt megnézem :)

Oksi :)

Az első derivált oks, csak az egyből úgyis 0 lesz, azért nem írtam oda :)

Most hogy mondod, rájöttem, hogy mit rontottam el :B Ugyanis eddig olyan példát csináltunk, ami egy ideig csökkent, majd nőtt, majd megint csökkent, vagy ilyesmi, ez meg egy sima mon csökkenő fv :B Erre köszi, hogy rávilágítottál :)

Bár igazából ahogy elnézem, tökmindegy, úgyis mennem kell majd UV-zni :(

(#521) Jester01 válasza KrAt (#520) üzenetére


Jester01
veterán

Akkor gondolom a kisebből akartam a nagyobbat kivonni, és azért lett negatív?

Egyszerûen elrontottad a kivonást, rosszul bontottad fel a zárójelet: (x^2 + 1) - (1 - 4x - x^2) = x^2 + 1 - 1 + 4x + x^2

A terület valóban nem lehet negatív, de az integrál az igen.

Az első derivált oks, csak az egyből úgyis 0 lesz, azért nem írtam oda ... ez meg egy sima mon csökkenő fv

??? Nem. Az elsõ derivált ln x + 1 lesz, ami x < 1/e esetén negatív, itt az eredeti fv csökken, x > 1/e esetén pozitív, itt pedig nõ.

[Szerkesztve]

Jester

(#522) Jester01 válasza KrAt (#520) üzenetére


Jester01
veterán

A konstansokra rájöttem, a behelyettesítő képnél már úgy számoltam, csak elfelejtettem odaírni

A két metszéspont x=-2 és x=0, vagyis innen is lemaradt egy mínuszjel.

MOD: a komplex számos feladatnál rögtön az elején elrontottad a szög kiszámítását, mert nem vetted figyelembe, hogy melyik negyedbe esik. Szóval helyesen 5 Pi / 4.

[Szerkesztve]

Jester

(#523) KrAt válasza Jester01 (#521) üzenetére


KrAt
veterán

Tényleg :B Köszi :)

Megmondom őszintén, mikor idejöttem fősulira, itt rögtön magyarázták, hogy e meg ln én meg néztem, mint hülyegyerek, mert most hallottam életemben erről. Mostse értem.. 1 hete tanulom az analízist, egyszerűen nem tudom. A másik felét a mateknak (automaták, kombinatorika, stb) meg 4-re megírtam, mert azt tanították, és értettem. Ilyet középsuliban soha nem tanítottak.. Asszem fel is adom, egyszerűen nemtudom.. :( Azért köszi a segítséget :R

(#524) Forest_roby


Forest_roby
őstag

Hi!
(majd csak késöbb tudom megnézni a választ)

egy integrálás érdekelne, hogy hogyan kell.

integrál 0-tól d-ig [1/epszilon1 + (1/d)*( 1/epszilon2 - 1/epszilon1 )*x]dx

a törteknél nem zárójeleztem, de remélem érthető...
az 1/epszilon2 után a minusz jel az nem a nevezőben van, hanem a törtvonallal egyvonalban : )

Előre is köszi

Forest

/a megoldás megvan csak nem tudom a menetét/

-=Legyél Laza!=- __ ''Have you tried turning it off and on again?'' __ ''Is it definitely plugged in?'' /o\ :D:D

(#525) szatocs válasza concret_hp (#517) üzenetére


szatocs
őstag

Az a baj, hogy ezeket tudom:), csak azt nem, hogy ha jól számoltam ki kettesen, akkor utána honnan kell csoportosítani, mert itt nem igazán van olyan, hogy tört rész, meg egész rész... vagy csak én nem tom jól:F

=== Szatocs ===

(#526) Jester01 válasza Forest_roby (#524) üzenetére


Jester01
veterán

Ezt nagyon nem értem, ez egy sima a*x + b alakú függvény, mert epszilon1 és 2 valamint d konstansok. a = (1/d)*( 1/epszilon2 - 1/epszilon1 ), b = 1/epszilon1.
A határozatlan integrál nyilván a/2 * x^2 + b * x + C lesz. Szépen behelyettesíted és kiszámolod a határozottat. Mi a probléma?

Jester

(#527) concret_hp válasza szatocs (#525) üzenetére


concret_hp
addikt

hm... a 4bájt tartalmát hex-ben kell megadni. akkor kiszámolod binárisan, majd simán átírod hexába :) (nem olvastam elég figyelmesen)
az egész bájtoknál meg ugye mindig kijön a 4es csoportosítás.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#528) szatocs válasza concret_hp (#527) üzenetére


szatocs
őstag

Én is ezen gondolkodtam, hogy a 4 bájt az 32 bit, az meg osztható 4 - el, így gondolom ha hátulról elkezdem, akkor valszeg úgy jó lesz..., nahét csak reménykedem, hogy így lesz.

=== Szatocs ===

(#529) Lortech válasza szatocs (#528) üzenetére


Lortech
addikt

Igen, azt kell csinálni, hogy jobbról balra haladva átalakítod nibble-ket 16-osra, ha nem lenne néggyel osztható, akkor meg ki kellene pótolni nullával. Tekintet nélkül arra, hogy épp paritás, kitevő, mantissza fedi egymást.
De azt nem értem, hogyha már egyszer ez az ábrázolás egy mesterségesen kitalált / meghatározott valami, akkor miért nem a szabvány szerintit kérdezik. A single precision float 1 bit paritás 8 bit kitevő és 23 bit mantissza. Amúgy ránézésre 7 bites kivevővel se annyi, amennyi neked. :F
96 az hogy jött ki 11000-ra?
De lehet, hogy nem voltam elég figyelmes.

[Szerkesztve]

Thank you to god for making me an atheist

(#530) szatocs válasza Lortech (#529) üzenetére


szatocs
őstag

Igaz, valamit elírtam, de nem a füzetemben, hanem itt:D Na mind1, most már nem csinálom meg mégegyszer, csak elviekben, úgy meg már megy.

Én sem tom, hogy miért így kérik, DE-IK - n biztos ez a menő:D De ha majd (bár kizártnak tartom) 8 - as karakterisztikával kérdi, akkor majd úgy csinálom:)

=== Szatocs ===

(#531) Forest_roby válasza Jester01 (#526) üzenetére


Forest_roby
őstag

Bakker tényleg. Kicsit benéztem a dolgot..... [sorry]

-=Legyél Laza!=- __ ''Have you tried turning it off and on again?'' __ ''Is it definitely plugged in?'' /o\ :D:D

(#532) Lortech válasza szatocs (#530) üzenetére


Lortech
addikt

Én azt hittem, hogy csak ebben a feladatban adták meg így, abból a célból, hogy tudod-e általánosan alkalmazni, érted-e a hátterét, vagy csak bevágtad azt az egy példát. De ha már eleve így tanítják, az érdekes.

Thank you to god for making me an atheist

(#533) KrAt


KrAt
veterán

Sziasztok :)

Valaki, aki érti az ln és az e dolgokat, segítene nekem egy kicsit? :)

Itt egy egyenlet: y = 2 ln x
Ezt kéne nekem 0-val egyenlővé tenni. Ha jól sejtem, akkor ln x akkor 0, ha x = 1. De akkor hogy jön ide az e? :( Ez nekem kimaradt az életemből, vki elmagyarázná? :) Vagy ha ad egy linket, ahol utána tudok nézni, azt is megköszönöm :)

Üdv, és előre is köszi: Atesz

(#534) vedini válasza KrAt (#533) üzenetére


vedini
őstag

te, ezek gimis dolgok :) :
L4s-P90JOAJ:www.math.u-szeged.hu/~krisztin/cal2-" target="_blank">[link]

http://72.14.221.104/search?q=cache:PL4s-P90JOAJ:www.math.u-szeged.hu/~krisztin/cal2-

[Szerkesztve]

workworkwork...

(#535) KrAt válasza vedini (#534) üzenetére


KrAt
veterán

Elhiszed, hogy középsuliban soha nem hallottam róla? :) És nem azért, mert nem figyeltem :)

mod: kibogózom a linket :)

mod2: megvan, köszi :)

mod3: és asszem még értem is :R köszi :R

[Szerkesztve]

(#536) vedini válasza KrAt (#535) üzenetére


vedini
őstag

na mindegy sehogyse sikerült értelmesen belinkelni, nem is értem

workworkwork...

(#537) KrAt válasza vedini (#536) üzenetére


KrAt
veterán

[link]

Ehhez értek, a matekkal ellentétben :B

(#538) mazda626


mazda626
addikt

Sziasztok! Sürgős segítségre lenne szükségem. Hogyan lehet körszeletbe négyzetet szerkeszteni? Előre is köszönöm! :R

(#539) mazda626 válasza mazda626 (#538) üzenetére


mazda626
addikt

UP! Bocsi, ez volt a mai nap a 2. UP-om, többet nem csinálok ma, de fontos lenne. :O

(#540) Jester01 válasza mazda626 (#538) üzenetére


Jester01
veterán

Hogy kellene benne lennie?

Jester

(#541) vedini válasza mazda626 (#538) üzenetére


vedini
őstag

húzd be a szelő felezőmerőlegesét, a felezőpontnál jobbra balra mérj fel 60-60 fokot (két íves szögek), ahol kimetszi a kört ott lesz a négyzet két pontja, a pontokon keresztül húzz párhuzamost a felezőmerőlegessel
[link]

persze azért próbáld ki, késő van már

[Szerkesztve]

workworkwork...

(#542) Forest_roby


Forest_roby
őstag

Hi!

Bakker, csak nem találom a megoldást.

Egy határozatlan integrál kellene:

integrál [ e^(2*x) / (1 + e^x) ]dx

de az is jó, ha ezt megmondjátok:

integrál [tnégyzet / 1+t]dt /átírva helyetesítéses integrálra, de így nem hozott számomra eredményt : ( /

Előre is köszi

Forest

-=Legyél Laza!=- __ ''Have you tried turning it off and on again?'' __ ''Is it definitely plugged in?'' /o\ :D:D

(#543) Kephamos


Kephamos
addikt

A számtani sorozatok témakörben mit is jelentenek egészen pontosan a következő jelölések, mert most teljesen belekavarodtam.
an - ez egye az n-edik tag
sn - az n takgú sorozta szummája
n - ???
Van az a képlet, amiben az sn-t számítjuk ki. ebben az egyenletben minden ne helyére ugayanaz a szám kell?

(#544) Jester01 válasza Forest_roby (#542) üzenetére


Jester01
veterán

Esetleg az segíthet, ha az (a+b)(a-b)=a^2 - b^2 képlettel átalakítod:
t^2/(t+1) = ((t^2 - 1) + 1) / (t+1) = (t-1) + 1 / (t+1)

Jester

(#545) vedini válasza Kephamos (#543) üzenetére


vedini
őstag

an= n-ik tag
sn= az az n-ik tagig a szumma
n= a sorozatban hányadik tagról van szó

pl: 1 3 5 7 9
a2=3 n=2
s3=9 n=3

workworkwork...

(#546) Kephamos


Kephamos
addikt

Az Sn kezdetű képlet definícióját valaki árulja már el nekem. :Y

(#547) vedini válasza Kephamos (#546) üzenetére


vedini
őstag

mire vagy kiváncsi?
hogy szól a képlet, vagy mi mit jelent a képletben
ja meg az sem mindegy h mértani v. számtani sorról beszélünk

workworkwork...

(#548) Kephamos válasza vedini (#547) üzenetére


Kephamos
addikt

Számtaniról beszélünk, és hogy mit is jelent maga a képlet, mert tegnap még kivállóan sikerült minden, de ma úgy belekavarodtam ebbe a rohadt egyszerű témába, hogy nemigaz! És rohadtul felidegesített, így nincs rá esély, hogy higgadtan végignézzek minden lehetőséget.

(#549) Kephamos válasza Kephamos (#548) üzenetére


Kephamos
addikt

UP!

(#550) concret_hp válasza Kephamos (#548) üzenetére


concret_hp
addikt

Sn=n*a1+(n-1)(n/2)*d
ha úgy tetszik
Sn=n*a0+n*(n+1)/2*d
ahol Sn az első n tag összege, a1 ill. a0 (megközelítés kérdése) az első tag, d a differencia (2 szomszédos tag különbsége)

magyarázat: az első n tagban van n db 1. tag + minden egyes tagnál 1el több differencia, mint az előzőnél.

remélem erre voltál kíváncsi :)

[Szerkesztve]

vagy fullba vagy sehogy :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.