Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Panther válasza Panther (#100) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Mármint olyan érzés.

De inkább az ombót mondd meg micsoda :))

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#102) hiper


hiper
tag

Olyan ez a topic mint egy falusi értelmezőszótár bőrkötésben, de csak hogy teljen:

tik = tyúk
kokas = kakas

(#103) bazs válasza Nimrod (#8) üzenetére


bazs
aktív tag

Masiniszta=vasutas, vonatvezető

Pont most fogyott el...

(#104) tikomio válasza Panther (#100) üzenetére


tikomio
csendes tag

ezt mi is csináltuk oviba csak nálunk ''kocsikázásnak'' hívták.
meg általános iskolában gumiztunk is. ez úgy nézett ki, hogy 2 ember tartja a lábával a gumit, egy harmadik meg ugrált. voltak nehézségi fokok is boka, lábszár, térd, comb meg ilyenek. nagy jó volt!:DD:DD

hüpp-hüpp-hüpp, barbatrükk...

(#105) Bagoly válasza Flashcash (#40) üzenetére


Bagoly
senior tag

Na ezt már nem hagyhattam szó nélkül (ugyanis éjjelente én is egy vánkossal alszom :DDD) . Szóval a vánkos az egy speciális formájú hosszúkás párna. Nem minden párna vánkos (sőt)....

Nem tudom volt-e:

sparhelt = tűzhely.

A legtöbb ilyen szó egyébként nem magyar eredetű, hanem a bevándorlók hozták magukkal.

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#106) Protoss


Protoss
senior tag

Hali!

Engem neten ért csapás, egész pontosan egy chat során: az arkangyal fogalom igen erőteljes magyarázatra szorult.
Alaposabb magyarázat után is csak nehezen jutottam zöldágra velük. A bukott angyal kifejezés már kezdte oszlatni a homályt.

tócsi, ezt mondjátok máshogy :D
Tudom, hogy van másik neve de nem jut az eszembe most.

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#107) Bagoly


Bagoly
senior tag

Egyszer hallottam ezt is:

mesztéláb (természetesen mezitlábat jelent)......:DDD

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#108) Protoss


Protoss
senior tag

düffögni= dübörögni
zuhogni= ugrálás közben hallhatod panelban

Verziók táviránytóra:
tetető, távnykergő, iránytó, távkapcsoló:),
asszony:DD (Elnézést a hölgyektől, de bulin hallotam. )

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#109) ArchElf válasza Den (#75) üzenetére


ArchElf
addikt

Eper-szamóca tévedés...
HIVATALOSAN
Szamóca: földön termő gyümölcs (földieper néven ''híresült'' el)
Eper: amit egyes helyeken a ''szederfa'' termésének neveznek

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#110) amdk7 válasza Phantom (#97) üzenetére


amdk7
aktív tag

Hi,

Szerintem valami ilyesmit jelenthet, hogy:
Nem esett jól, hogy ki kellett kullogni, a földre a sárgarépa és a ? közé. :)

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#111) amdk7 válasza Panther (#100) üzenetére


amdk7
aktív tag

Már írták, hogy egyes helyeken sürgésnek, máshol pörgésnek, meg mittom én minek hívják ezt a játékot.
Nálunk: Pérom-olásnak mondják :D

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#112) guess.who válasza Bagoly (#105) üzenetére


guess.who
senior tag

Csak kiegészítésképpen: a szavak nagy részét nem ''bevándorlók'' hozták magukkal, hanem egyrészt a török uralom alatt szivárgott be a nyelvbe (tipikus példa a ma már nemigen használt ''findzsa''), másrészt a német (pontosabban osztrák) alatt -amikor ugye sok-sok évig a német volt a hivatalos nyelv... Utóbbiból nagyon sok van, főleg a kőműves, asztalos és hasonló szakmákban -ide tartozik a collstok, meg a sparhelt is.
A ''bevándorlók''-ra kenni ilyesmit erős túlzás... Soha nem voltak annyian, hogy különösebb nyelvformáló hatásuk lett volna -sokkal inkább fordítva, azaz az ő eredeti nyelvük ''magyarosodott''...

(#113) Bagoly válasza guess.who (#112) üzenetére


Bagoly
senior tag

Így reggel még erősen túlozgatok :DDD

....de nekedmindent elhiszek ;]

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#114) Bagoly


Bagoly
senior tag

Van még egy kedvencem.....

tik (na ez mi????) Ha valaki kitalálja, elmesélem a sztorit is mellé (abból egyértelmű lenne, úgy meg nem az igazi :DDD)

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#115) ArchElf


ArchElf
addikt

Amúgy:

lepcsánka-nálicsncik-tócsni : fokhagymás burgonyalángos

Kitudja? ;)
fuszekli
eszcájg
hózintróger
kummantani
:DDD
AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#116) guess.who válasza Bagoly (#113) üzenetére


guess.who
senior tag

:) Majd utánanézek még, egyébként bitangjó régi szavak vannak -akár török, akár német... Én legalábbis jókat tudok mosolyogni, ha meghallok egyet-egyet... :DDD
Szerintem KovacsUr is fog tudni mondani párat, ha idetéved véletlenül... ;)

(#117) ArchElf


ArchElf
addikt

Csóján - csalán

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#118) Bagoly válasza ArchElf (#115) üzenetére


Bagoly
senior tag

a hózeintróger...(bár én huzentrogernek ismerem) a nadrágtartó.
A fuszekli is ismerős, de most nem ugrik be.

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#119) wittman


wittman
aktív tag

téesznájki(TSZ Nájki)=gumicsizma!!! Tiszacsege és környéke.
öhöm=slambuc Zalaegerszeg és környéke
siligó=lepcsánka Nyíracsád és környéke

www.vmh59.hu

(#120) amdk7 válasza ArchElf (#115) üzenetére


amdk7
aktív tag

eszcájg - étkészlet (kanalak, villák, kések)
hózintróger - Nadrágtartó
kummantani - Meghúzódni (pl. munka elől) :)
fuszekli - nem tom :(


Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#121) amdk7 válasza Bagoly (#114) üzenetére


amdk7
aktív tag

A tik az a tyúk.

Más:
Kredenc - olyan kis ablakos szekrényféleség.
Früstük - reggeli. Ki hinné, hogy német eredetü.

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#122) Bagoly válasza amdk7 (#121) üzenetére


Bagoly
senior tag

Na akkor jön a story........

(Az eset a barátom nagypapájával történt ;])

Régebben volt az a co#a-cola reklám, hogy ''mindennek megvan a formája''....és mutogattak mindenféle idióta formájú dolgot. Volt egy henger alakú tojás is, na amikor ezt a nagypapa meglátta rögtön rákontrázott: ''Hát ilyet nem tojik a tik''. :DDD

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#123) Joseph


Joseph
tag

Villanyrendőr = jelzőlámpa
Messzi gomb = távirányító

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentö példának.

(#124) Den válasza ArchElf (#115) üzenetére


Den
veterán

attól függ mit értesz lángoson. A lángos olajban kisütött kelt tészta. A lepcsánka viszont nem az- Fő alkotóeleme a reszelt nyers krumpli, és nem kelt.


hózintróger-hózentróger - nemet eredetű jelentése nadrágtartó.

eszcájg már volt, szintén német, evőeszköz

www.simson4t.hu

(#125) Protoss válasza ArchElf (#115) üzenetére


Protoss
senior tag

kummantani = pihenni (tudtommal)

de van gubbantani is, azt is ágyban csinálják :DD

Hosentrager = nadrágtartó (echte német származású)
troger az meg más egy kicsit :DD

A tócsinak van még egy neve, most már tényleg utánna nézek.
Az eszcájg fentebb már írta valaki.

üveges konyhai szekrény = almárium (ha jól vettem le)
rökemé = kanapé, ''kihúzhatós'' ágy (bár ezt biztosan sokan ismerik)

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#126) amdk7 válasza Bagoly (#122) üzenetére


amdk7
aktív tag

:) :D :)

Más:
A faterom mikor katona volt (jó régen), dunántúlra vetette a sors. El kellett menniük valmi házhoz melózni (gondolom a tisztek így oldották meg a saját munkájukat), és a fater keresett egy lapátot. Kérdezi a házigazdát, hogy lapátot hol talál? Azt mondja neki az ipse, hogy a kadutyban van.
A fater persze nem tudta mi az a kaduty, ezért elkezdte mindenütt keresni a lapátot, mondván azt csak felismeri! :) -de nem találta sehol. Újra odamegy a ház úrához, de most már egyenesen rákérdezett, hogy úgyan mi az a kaduty? Erre azt mondja, hogy az a hely, ahova éjszakára a tyúkok beülnek.
Erre, mondja a fater, hogy milyen érdekes, ahonnan ő jön azt Tyúkülőnek nevezik. :) :D :)

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#127) tothjozsef


tothjozsef
aktív tag

Nálunk sváboknál dívik a stafírung, az eszcajg, firhang, és ha valaki/valami útban van, akkor az aggat!

(#128) Protoss


Protoss
senior tag

építkezés, sok helyen
samu = min 5 kg kalapács

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#129) ArchElf


ArchElf
addikt

Újabbak:
bimbi - mofémsvejcni :)
turmákol?
snájdig?

Megoldás:
fuszekli = zokni
:D
AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#130) ArchElf válasza tothjozsef (#127) üzenetére


ArchElf
addikt

ezaz...
Firhang :))

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#131) Den válasza ArchElf (#109) üzenetére


Den
veterán

na akkor már csak azt kéne kitalálni hogy a szamócát minek hívkják. Mert hogy olyan gyümölcs is létezik, és biztos hogy nem földieper. :)

www.simson4t.hu

(#132) leontm


leontm
tag

a stafirung= a lányoknak, ill talán a fiuknak szoktak adni stafirungba cuccot, ami tulajdonképpen azt jelenti hogy azt viszik magukkal a házasságba (ágynemüt kap stafirungba pl). Tehát gondosan előkészítik a jövőjét.

Amugy már az itt elhangzott szavak 50-60%-a sváb eredetü, nevezhetjük őket bevándorlóknak, az 1700-as évek végétől máriaterézia kezdte őket magyarországra telepíteni. vagyis betelepedők. és ők hozták magukkal a kulturájukat, ételeket, szavakat, kifejezéseket. magam is sváb családból származom és német nemzetiségi suliba jártam. csak tudom hogy hogyan van ez:)

pufajka elhangzott már? nemtom milyen eredetü, ilyen főleg tollal bélelt vastag félhoszu kabátra mondják.

a törököktől is rengeteg mindent ittmaradt, pl a töltöttkáposzta, bár szavakat most nem tudnék említeni.

(#133) neduddki válasza Den (#124) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!
Macok gerekek! Van a tepsis/sutoben sul/ ami nyers krumplis es a forrkrumplis ami siman zsirban labasban esetleg labos.
Forras Jaszsag.
udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#134) Bagoly válasza Den (#131) üzenetére


Bagoly
senior tag

Ezt én is így tudom....
Szamóca = vad eper
Eper = nemesített szamóca (földieper dettó)

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#135) leontm


leontm
tag

szamoca: erdőben fellelhető, a normál piacokon is kapható 1,5-2cm átméröjü epernél sokkal kisebb gyümölcs. íze is kicsit másabb. talán vadepernek lehetne hívni. sztem ebből tenyésztették ki a kertekben is található földiepret.
ezenkívül létezik eperfa, bár én még olyant láttam csak amin szamóca méretüek teremnek. ennek viszont van külön neve, nem szamocafa:)

(#136) ArchElf válasza Den (#131) üzenetére


ArchElf
addikt

Az is szamóca...
amit a kertben eszel az csak a szamóca nemesített változata:
mint:
meggy - vadmeggy
körte - vadkörte
vagy pl. a szeder (ennek nincs is vadszeder néven elhíresült fajtája)
Szóval hivatalosan a szamóca a kertben és az erdőben is szamóca.

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#137) Bagoly válasza leontm (#132) üzenetére


Bagoly
senior tag

Na én is erre tippeltem.......amúgy szintén sváb, csak sajna már megkoptak a hagyományok....

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#138) Protoss válasza ArchElf (#129) üzenetére


Protoss
senior tag

snájdig = helyes, jó kiállású általában fiúkra vonatkoztatva

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#139) ArchElf válasza leontm (#135) üzenetére


ArchElf
addikt

Amit a szamócáról feltétlenül tudni kell... :)))

http://www.date.hu/kiadvany/kultnov/szamoca2.htm
http://spike.fa.gau.hu/dep/kerteszet/ta/gyumolcs/szamoca/

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#140) Protoss válasza leontm (#132) üzenetére


Protoss
senior tag

usanka = füles sapka
ködvágó = sorkatonai sapka

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#141) ArchElf válasza ArchElf (#139) üzenetére


ArchElf
addikt

[MÁR NAGYON OFF]
Még szamóca: :)
http://193.224.162.52/ELELM/1/14899872.html
[/MÁR NAGYON OFF]

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#142) Protoss


Protoss
senior tag

Hali !

Ha valaki nagyon érdekel még, akkor : Mezőgazda, Kertészet vagy Gyümölcsök termesztése :DD
Ott van a szamóca alfája és omegája.

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#143) yerico válasza MaTT (#56) üzenetére


yerico
senior tag

A dzsal az cigány szó, onnan jött át szlengbe.

(#144) yerico válasza Protoss (#140) üzenetére


yerico
senior tag

usanka = usánka meg szovjet / orosz, a szuper kis prémes, lehajtható fülű fejfedőt híjják így.


Nagyanyám mondja mindig:

Lemegyünk Szegedébe. Néha Szögedébe. Szóval lemennek Szegedre. Szintén nagyanyám mondta azt, hogy hetfű (hétfő).

(#145) yerico


yerico
senior tag

Kollégám hallotta szabolcsi ismerősétől, és azóta is ezen röhög:

fafakadás (fa-fakadás), ejtsd fáfákádáááás.

Soha ki nem találnátok: rügyezés.

(#146) amdk7


amdk7
aktív tag

A Turhát tudjátok, hogy mi?

Irok még egy párat:
Köce
Lajbi

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#147) amdk7


amdk7
aktív tag

Én is hallottam ilyet:
''Nyitik már a virág.'' -amiből azért rá lehet jönni, hogy nyílik a virág.-

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#148) neduddki válasza amdk7 (#146) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Lajbi rovid kabatfeleseg! Amit kisse hguvosebb idoben vagy felvesznek, vagy egyszerueb csak hatukra dobnak!

Panyoka???

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#149) yerico válasza bazs (#103) üzenetére


yerico
senior tag

Nem ismerős az Indul a Bakterház?

Megy a gőzős, megy a gőzős Kanizsára
Kanizsai-kanizsai állomásra,
elöl ül a MASINISZTA,
hátul meg a kruplifejű palacsinta (a filmben Tisza Pista).

(ezt énekli a bakter, alias illetékes elvtárs.)

Zseniális az a film

(#150) yerico


yerico
senior tag

Piszke? Mindenkinek ismerős? Esetleg egres néven?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.