Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Peter Kiss


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Mi a szösznek kell a Logout bejegyzésekhez facsé lájk gomb?! Nem lehet tőlük böngészni, szétakad a Chrome. Most csak 2 ember lapját nyitottam meg, de beállt mindkettő. Otthon a routeremben le van tiltva a facebook.com, ott tökéletesen megy.

Szedjétek le, vagy csináljátok olyanra, amit állítani lehet (on / off), mert így a felhasználói élmény k. sz.r.

(#352) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

előzőleg rossz topicba írtam, szóval itt felvetném:

A PH főnökséghez lenne egy kérdésem: a PH alaptörvényekbe lehetne felvenni egy olyan paragrafust, miszerint a személyes blog nem szakmai segítségnyújtásra való? lásd pl.: [link]

tudom, jelenleg személyes blogba azt ír amit akar, amíg nem ütközik az alapelvekkel...

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#353) Peter Kiss válasza Mr.Csizmás (#352) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Segítségkérésre nem való. Segítséget mindenki ott nyújtson, ahol csak tud.

[ Szerkesztve ]

(#354) lezso6 válasza Peter Kiss (#351) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

3 okunk is van rá: látogatottság, látogatottság és látogatottság.

Azt meg nem értem miért lassítaná ez olyan szinten az oldalt. Nálam otthon 1 megabites net van, ami csak elviekben az, s mégis simán megy vele.

(#352) Mr.Csizmás: A személyes blogjába mindenki azt ír amit akar. Nem kell elolvasni, nem kell kommentelni, át lehet ugrani. Amíg nem árasztják el a szakmai kérdések a logoutot, szerintem nincs baj, jelenleg kb havi 2-3 ilyen van.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#355) Peter Kiss válasza lezso6 (#354) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

10 ember lapját megnyitva simán találkozhatok 10x50 lájkkal, és mind az 500 alkalommal elmegy a facsé szerveréig azért a nyamvadt gombért. Otthon is beállt mindig, de itt a koliban használhatatlan. A suli hálózata több gigabites, az enyém már korlátozott, de ezzel nem is lehet gond, maga az adatmennyiség kicsi, csak a várakozás rá... Amíg be nem töltődik mind, addig áll az egész, semmit nem jelenít meg a Chrome, sőt, kiírja minden alkalommal, hogy a lap nem válaszol. Ez elég kiborító.

---

Összekapcsolnám a gondomat Mr.Csizmáséval. Ha látom, hogy frissült valakinek az oldala, akkor rányomok, megnézem mi az. Ugye a lájk gomb miatt leakad az egész (minden, ami a logout.hu-hoz kötődik), aztán kiderül, hogy valami hülyegyerek nem tud kettőig számolni vagy épp olvasni. :W

(#356) lezso6 válasza Peter Kiss (#355) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nálam jó a krómmal, pedig itt aztán van piiiiiiing meg sávkeskenység (g-s wifin kapja a koli netet, s a rendszergazdánk imád torrentezni, mert ő nincs lekorlátozva), a lájk gombokat azután tölti, miután az egész oldalt betöltötte...

Szóval nálad valami más baj lehet.

Íd át a /windows/system32/drivers/etc/hosts fájlt, hátha az megoldja (127.0.0.1 facebook.com), vagy blokkold valami programmal, ennyit tudok most hirtelen segíteni.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#357) Winner_hun válasza lezso6 (#356) üzenetére


Winner_hun
félisten

omg;]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#358) lezso6 válasza Winner_hun (#357) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hol? :DDD

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#359) EmberXY válasza lezso6 (#354) üzenetére


EmberXY
addikt

Én a lájk gombokat nem látom, mivel a facebook-ot tartalmazó dolgokat tiltom az AdBlockPlus-ban, így nálam nincs is gond....
Remélem, hogy ez nem ütközik az Alapelvekkel (mivel külső oldalról jön).... :F
Amennyiben nem ütközik, akkor csak javasolni tudom azoknak, akik a lájk gomb miatt "lassulnak".

Up the Irons!

(#360) D1Rect válasza Peter Kiss (#355) üzenetére


D1Rect
félisten

Akkor ezért rohad le a logout. :Y
Gyilkolom is lefele a FB-ot.

(#361) Peter Kiss válasza EmberXY (#359) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Az ADBP csak elrejti, de ugyanúgy letöltődnek. Nálam is be van izzítva Chrome változat, de írja a böngésző, hogy várakozás a www.facebook.com-ra... Ezért jó a routerben letiltani, mert akkor szóba sem áll vele.

(#362) Peter Kiss válasza lezso6 (#356) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Ez a hosts fájlos átírás jó cucc. Megnyitottam az összes "most frissült" oldalt, lassan töltötte be, de nem állt meg az élet. :C

(#363) Oliverda


Oliverda
félisten

Esetleg azt nem lehetne megcsinálni, hogy a megjelenítés számláló csak a cikk megjelenésétől kezdjen el pörögni? ...és mondjuk a szerzőt ne számolja bele.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#364) D1Rect válasza Oliverda (#363) üzenetére


D1Rect
félisten

Alapból valami kamu néven kezdem el írni a cikket, ugye "az url-t így nem foglalom el".
Amikor kész 100%-ra ctrl+c majd ctrl+v, új címet megadni és mehet elbírálásra 1 megjelenéssel.

Én ezt a megoldást ötlöttem ki.

(#365) Oliverda válasza D1Rect (#364) üzenetére


Oliverda
félisten

Ez is elég "gány" megoldás, de jobb híján egynek elmegy. :D Az lenne a legtutibb, ha magát a belépett szerzőt nem számolná statisztika. Ez elég egyszerű(en hangzik). Nem tudom mennyire lenne bonyolult megcsinálni... :U

Az meg hab lenne a tortán ha a szintén belépett tagokat (~olvasókat) csak egyszer számolná bele a cucc, mert így nehéz kikövetkeztetni, hogy vajon 10 ember lapozta át százszor vagy 100 tízszer.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#366) D1Rect válasza Oliverda (#365) üzenetére


D1Rect
félisten

Ez tényleg jól hangzik, én egyelőre egy like gomb törléssel is kibékülnék. :DDD

(#367) Ist


Ist
tag

Hello,

RRS-ben olvasom Thunderbird-el a PROHARDVER! hireket es teszteket mar a kezdetek ota.

2010 oktober 15-etol ezen a teren valtozas tortent, a cikkek torzsebe a link nem kerul bele, emiatt a Thunderbird nem nyitja meg a linkeket automatikusan mint korabban.

Legyszives ezen hibat javitsatok ki, hogy ismet elvezhetoen, kenyelmesen olvashassuk a RSS-eket, mint eddig!

Elore is koszonom!

Udv,
Istvan

Hitted Te is! :)

(#368) D1Rect


D1Rect
félisten

Valaki tud olyan megoldást amivel le lehet gyilkolni a like gombot a logouton?
Anélkül, hogy a teljes facebook-ot letiltanám?
Csak az a vacak like gomb húzzon el, mert a saját oldalam 3 percig nyilik egy régebbi konfiggal. :W

(#369) Peter Kiss válasza D1Rect (#368) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Ha routerben tudsz tiltást állítani, akkor add meg a facebook.com/widgets címet, hátha.

(#370) Peter Kiss


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

(#371) Ndruu válasza Peter Kiss (#370) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Ez jöhetett volna inkább a modkerbe, de linkesítettem a kérdéses képet (8a.lv oldalon lévőt), ami a figyelmeztetést kiváltotta.

Harrrr!!!!

(#372) D1Rect


D1Rect
félisten

Szeretném megérdeklődni, hogy ez az írás hogyan került címlapra?

Ha szemet hunyunk minden fölött és csak a helyesírást vizsgáljuk:
Nekem nem volt türelmem összeszámolni, de:
"90 hibát számoltam össze, ami egy 37 soros cikk esetében igencsak szánalmas."
[link]

Nem vagyok egy nagy nyelvész és elég sok mindenen túlteszem magam (a személyes bejegyzéseim címei is majdnem mindig pontra végződnek :B ) de szó szerint már fájt a olvasni a felétől(~20sor?).

Értem én, hogy első írás meg minden, de ez hogy került ki címlapra? :F

(#373) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Na azt hiszem ezt csúnyán elnéztem és rossz topikba írtam a problémámat.

Továbbra is gondom van a logouttal.
Csak éppen észrevehetően a cikk mentésekor a bal felső sarokban megjelenik a RIOS ERROR felirat.
Az ImageShack-ről belinkelt képeket nem akarja megjeleníteni, csak a bélyegnézetet.
Nem tudom mennyi összefüggés van, de ha feltöltött képet illesztek be, akkor a szögletes zárójeleket időnként "átjavítja" kerekre.

Kiegészíteném, hogy sem Picasat, sem a photserve.nl-t nem fogadja el, azaz nem jeleníti meg.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#374) The DJ


The DJ
addikt

Egy fejlesztési ötletet szeretnék közzétenni. Az is lehet, hogy volt már, de azért egy próbát megér. Szerintem használhatóbbá és könnyebben átláthatóvá tenné a blogokat.

A legtöbb ember ugye elég változatos témákról ír személyes bejegyzéseket, van hogy keveredik például a szakmai írás a segítségkéréssel, a napi érdekfeszítő kérdésekkel, az aktualitásokkal és mondjuk a lelki viszontagságokkal. Ezzel semmi baj sincs, én is elég vegyes témakörökben írok, viszont jó lenne, ha ezeket valamilyen formában el lehetne különíteni egymástól a blogomon belül.

Először arra gondoltam, hogy egyes írásaimat ki lehessen "szögelni" a logout oldalam elejére, ergo mindig látszódjon, bármennyi egyéb postot is írok utána. Ez jó is lenne, de mégsem az igazi, mivel nem mindig csak egy bejegyzést bővítgetek, hanem újakat is írok a megadott témában és ha mindet "kiszögelném", akkor hamar átláthatatlan lenne az egész.

Aztán jött az isteni szikra: Lehessen létrehozni kategóriákat. Teszem azt szabjuk meg, hogy minden felhasználó hozhasson létre 5 kategóriát (amilyet csak akar), ezekbe pedig belerendezhesse a meglévő és majdan újonnan írt cikkeit. A kategóriák felsorolása látszódna a blog főoldalán, rájuk kattintva pedig értelemszerűen a bennük foglalt cikkek jelennének meg. Így külön lehetne választani a szakmai, közérdekű és mindenkinek hasznos bejegyzéseimet a főleg magamnak írt lelki picsogásoktól. Innentől pedig már szerintem egyértelmű a dolog.

Gondolatok, vélemény, lehurrogás? :)
Lenne értelme, megoldható a jövőben?

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#375) VINIKOR


VINIKOR
senior tag

Tisztelt Moderátorok. Eszembe jutott egy szuper topikjavaslat. Sehol nincs ilyen, pedig nagyon hasznos lenne, teljesen ingyen.

Asztali és laptop processzorokat kellene összehasonlítani videó és hang konvertálásban. A topikból le lehetne tölteni a videó és hang fájl mintákat, amivel végre kellene hajtani a konvertálást.
A konvertálás feltételei fixek lennének. A VirtualDubbal Xvid-be és a Movie Makerrel WMV-be kellene megcsinálni a videókonvertálást, meghatározott bitrátába. Hangnál is hasonló módon az Audacity programmal mp3-ba.

A fájlminta videónál tv-tunerrel felvett 20-30 perces MPEG-2 lenne, hangnál is 20-30 perces WAV.

Idővel szép kis lista és sorrend alakulna ki a processzorok között.

(#376) caizzz


caizzz
aktív tag

szemelyes blog editorba egy ilyen minimum hossz kitetelt raktok?

jo lenne.

a kepes blogok ugy esnenek kivul rajta, hogy a rendszer a kod hosszat is karakternek szamolja, es igy egy tobb kepbol allo, szoveg nelkuli de tartalmas post is kimehetne publicra.

na?

marakujás kőbányai

(#377) Lauda


Lauda
félisten

Hali!

Azt szeretnem megkerdezni, nem lenne-e arra mod, hogy a logouton megjeleno blogok zarasanak es torlesenek jogat nem lehetne-e elvenni a forumozoktol es atadni a moderatorok/hazigazdak kezebe? Ugy latom, a blogirok egy resze nem erzi at a sulyat ennek a lehetosegnek es idorol idore a bolondjat jaratja velunk.

Koszonom elore is!

(#378) Sirpi


Sirpi
senior tag

Sziasztok!

Lehet, hogy láma vagyok, és változott valami (kb. 2 éve írtam a logoutra utoljára), de megpróbáltam kitenni egy logout-os írást, és nem jelenik meg. Ő lenne, de csak én látom: [link]

Mit rontok el? Vagy előzetes jóváhagyás kell a modiktól? Bepipáltam, hogy elkészült.

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#379) Ndruu válasza Sirpi (#378) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Változott bizony.

Ha címlapos írást írtál és bepipáltad az Elkészült mezőt, akkor várni kell pár napot a megjelenésig. Ez idő alatt a főszerkesztő átnézi az írást és előredátumozza.

Harrrr!!!!

(#380) kaller1 válasza Sirpi (#378) üzenetére


kaller1
veterán

Nem rontottál el semmit, ütemezés alapján megy a cikkek megjelenése, aminek a pontos idejét kb. 1 nappal előtte fogod látni.

.::> <::.

(#381) Sirpi válasza Ndruu (#379) üzenetére


Sirpi
senior tag

Kösz az infókat, ma se keltem fel hiába :)

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#382) VIBO


VIBO
őstag

tsao

10 kép a feltölthető max vagy nálam van valami hiba?
mert 10 kép után többet nem enged feltölteni a cikkemhez....

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#383) kaller1 válasza VIBO (#382) üzenetére


kaller1
veterán

Nem darabra van a korlát, hanem méretre, összesen 2560 kb megújuló tárhely jár mindenkinek, hetente.

.::> <::.

(#384) VIBO válasza kaller1 (#383) üzenetére


VIBO
őstag

Elvileg még van helyem azt irja ki, viszont nem enged a kritériumoknak megfelelő képet feltölteni.

:F

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#385) Lakers


Lakers
tag

Sziasztok!

Nem tudom, hogy jó helyre írok... de muszáj vagyok megkérdezni, hogy a Logoutra írt cikkeket kb mennyi idő alatt futják át, és mikor mi alapján engedélyezik, az enyém még várat magára :D :R

(#386) kaller1 válasza Lakers (#385) üzenetére


kaller1
veterán

Folyamatosan történik a cikkek dátumozása, ez időben csak annak a függvénye, hogy mennyi megjelenésre váró cikk van a Tied előtt. Egy nappal a kikerülés előtt már tudni fogsz róla.

.::> <::.

(#387) Lakers válasza kaller1 (#386) üzenetére


Lakers
tag

Köszönöm, ez az első cikkem, és izgulok, hogy milyen hatással lesz a Logout-ra :)

(#388) S. Szabi


S. Szabi
őstag

Helló!

Van valami módja annak, hogy a logout.hu középre legyen igazítva, vagy ez nem megoldható?

Régebben mintha lett volna hozzá, valami script, vagy rosszul emlékszek?

(#389) föccer válasza S. Szabi (#388) üzenetére


föccer
nagyúr

Az oldal designe így van megírva. Nem valószínű, hogy Parciék változtatnak rajta. Egyébként jül emlékszel, van ilyen kiterjesztés a Chrome-hoz, ami megcsinálja, hogy középre igazítja az oldalt (és van még neki egyéb funkciója is)

Itt tudod elérni.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#390) S. Szabi válasza föccer (#389) üzenetére


S. Szabi
őstag

Aha, köszi, hát akkor marad így, mert Opera-t használok :)

(#391) Ndruu válasza S. Szabi (#390) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Innen töltsd le a Logout v1.3-at (jobb klikk - hivatkozott tartalom mentése másként). Aztán megnyitod a Logout-ot, jobb klikk egy üres területen, jobb klikk - webhely beállításainak szerkesztése - szkriptek - felhasználói javascript mappa - oda beírod a fájl elérhetőségét (pl. C:\Users\username\), aztán kiegészíted az elérési utat a fájl nevével így:

C:\Users\username\lo.user.js

Harrrr!!!!

(#392) S. Szabi válasza Ndruu (#391) üzenetére


S. Szabi
őstag

Köszi szépen, működik Operával, ahogy kell :R

És természetesen köszönet PazsitZ kolégának!

(#393) joergie


joergie
őstag

Csókolom. Lenne egy kérdésem. Írtam egy cikket, de nem jelent meg. Miért? A keresőben nincs benne. Mit ér az egész, ha nincs hozzá egy tutorial legalább(ami fel is van tüntetve), hogy ilyen ne történhessen meg? fontos lett volna, hogy a cikkem megjelenjen akkor, mikor írtam.

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#395) joergie válasza Kalandor (#394) üzenetére


joergie
őstag

Sejtettem, hogy van ilyesmi, csak nem tudtam mennyi időbe telik. Már csütörtök 4re megírtam, csak a publikáció mezőt nem ikszeltem be, azért késett még egy napot...
Köszönöm a gyorsított eljárást :))

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#396) jasonka


jasonka
aktív tag

Üdv az Illetékes(ek)nek !

Nem jól emlékszem ? - én már valamikor "tag" voltam itt - most pedig csak "fanatikus tag" vagyok....

Változott vmi - ill. mitől függ a státusz ?

(Csak azért, mert errefelé többen nekem támadtak :

http://logout.hu/tema/objektivek/hsz_8001-8200.html#msg8166

így el is ment a kedvem az egésztől - pedig elég régóta írok ide - igaz, korábban inkább a számítástechnikai topicokba... :( :( :(

Hja kérem ! A Belváros !...

(#397) joergie válasza jasonka (#396) üzenetére


joergie
őstag

PH! rangok
Rangrendszer kombinálódott
A lényeg: fórum szakmai hozzászólás 1-et ér, fáradt gőz és egyéb 0,25-öt, hardverapró 0,1-et, és asszem vannak hozzászólások amik el is tűntek. De amúgy ne foglalkozz vele, mindenkinek nagy a pofája, mert tud gépelni, és telef*ssa a fórumot az idióta hsz-eivel(nyilván tisztelet a kivételnek), és ezért van egy addiktja vagy ilyesmi. Én személy szeirnt úgy érzem sokkal többet fórumozok itt, mint pl egy addikt, viszont nincs szófosásom, és igyekszem csak annyit írni, amennyiért érdemes elkezdeni. De ez itt már erősen offtopik :))

[ Szerkesztve ]

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#398) Badb0y


Badb0y
addikt

Nem találtam olyan topikot ami generálban foglalkozik hibákkal, de az RSS-sel probléma van. Rossz linkre mutatnak a hírek. Firefoxban ugye ha feliratkozol RSS-re a könyvjelzőknél folyamatosan frissíti. Most rosszak a linkek mivel pl ilyenre akar mutatni:

http://mobilarena.huhttp//mobilarena.hu/hir/galaxy_blog_super_amoled_plus.html

Ehelyett:
http//mobilarena.hu/hir/galaxy_blog_super_amoled_plus.html

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#400) The DJ válasza The DJ (#374) üzenetére


The DJ
addikt

Még mindig hasznos fejlesztésnek vélem, jó lenne különválasztani a blogomban a szakmai részt a személyestől.

Tisztában vagyok vele, hogy nem a logout helyezkedik el a prioritási lista csúcsán (itt az új hardverapró fejlesztése, a veletech.hu, meg még ki tudja mit forraltok :) ) de azért jó lenne néha ide is egy kis upgrade. Ez a kategória dolog pedig szerintem még csak nem is lenne egy bonyolult megvalósítandó feladat. De cáfoljatok meg, ha nem így van.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.