Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13701) I02S3F


I02S3F
őstag

Míg egyetemre jártam ízeire szedtem az Ubuntut is, az Arch-ot is.
Megvizsgáltam több konfigfájlt és próbáltam minél kevesebb erőforrással beérő rendszert "alkotni" (azért van idézőjelben, mert mégiscsak gányoltam).

Ma olyan lusta vagyok, hogy egy hosszabb terminál kimenetet el sem olvasok. Mondjuk nem is rossz a gép, mióta nem piszkálom.

Az érdeklődésem a rendszer iránt azonban megmaradt. Így olvasgatok a témában. Olvastam már szakirodalmat is. Most a ph-t olvasom, mert már olvasok egy könyvet programozásból.

Azért a ph-t böngészve is lehet tanulni (linuxos topic-okra gondoltam) :R

(#13702) ubyegon2 válasza I02S3F (#13701) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Áruld már el annak a kíváncsi ft-nek, mi az a szörnyű felület! ;]

(#13703) I02S3F válasza ubyegon2 (#13702) üzenetére


I02S3F
őstag

Mi a nokedli az a ft? :DDD

(#13704) Apollyon válasza I02S3F (#13703) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Fórumtárs... de én is mindig forintnak olvasom :DDD

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#13705) F34R válasza Apollyon (#13704) üzenetére


F34R
nagyúr

En meg fostalicskanak :DDD my bad. ;]

(#13706) sh4d0w válasza Apollyon (#13704) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Én meg lábnak... :DDD

https://www.coreinfinity.tech

(#13707) ubyegon2 válasza Apollyon (#13704) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szövegkörnyezet? ;]

Amúgy neked, mint konnektornak, mi a véleményed az ilyenről topik Összefoglalóban?

#akcio (felirat használata KÖTELEZŐ!, nélküle el se kezd)

Hiába írtam ajánlással körítve, töröltek, de nem javították. (lehet nem a Helyesírási Kézikönyv legújabb kiadását kellett volna ajánlanom, mint best buy, pedig tényleg az volt éppen) :D

[ Szerkesztve ]

(#13708) Apollyon válasza ubyegon2 (#13707) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Az a baj, hogy ha valakit helyesírásról akarsz kioktatni, nincs rá semmilyen módszer, egyik fülén be másikon ki. Te viszont különösen rá tudsz lépni az emberek tyúkszemére, szóval amit szerettél volna valszeg ezért se működött. :DDD

Nagyrészt egyébként még mindig a -val/-vel ragok nem mennek az embereknek, továbbá a dupla mássalhangzós felszólító mód sem (ami a példádban is van): mondd, kezdd stb.

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#13709) ubyegon2 válasza Apollyon (#13708) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Értem. Azért egy topikban, ahol ennyi nagybetűs szigorkodik. ...
Szerintem kifejezetten szofisztikált voltam, a félanalfabéta kifejezést most mellőztem. 😂
(amúgy ne miattam javítsák ki)

(#13710) bambano válasza Apollyon (#13708) üzenetére


bambano
titán

meg a vesszők...

más: itten piszlicsáré 150 mega ramokon aggódtok...
6144 gigát bootolt be... megának is elég lenne, de giga.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#13711) #33253120 válasza ubyegon2 (#13707) üzenetére


#33253120
törölt tag

A cica amúgyis rendmániás. Szeret törölgetni.
Elkapatta a topiclakóit.

(#13712) ubyegon2 válasza bambano (#13710) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Virslifőzőnek nem olcsó! 😉
Ennyi memória.........még a fejemben sincs ennyi! 😂
Ez amúgy valami supercomputer vagy mi a manó?

[ Szerkesztve ]

(#13713) tvamos válasza Apollyon (#13708) üzenetére


tvamos
nagyúr

Az a baj, hogy ha teljesen normalisan szolsz neki, hogy a "mijen", meg a "megkell csinalni" nem pont jo, akkor minosithetetlen hangnemben oktat ki.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#13714) F34R válasza bambano (#13710) üzenetére


F34R
nagyúr

(#13715) ubyegon2 válasza #33253120 (#13711) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ez milyen cicára utal most? Le vagyok maradva.

Jó, OK leesett. ;] Most meg még nagybetűsebb is lett.......

Amúgy ha rendmániás lennék, tuti kijavítottam volna egy ekkora durva hibát!

Egyszóval süjjedünkk a FB szintjére......mármint a HP.

[ Szerkesztve ]

(#13716) Frawly válasza ubyegon2 (#13712) üzenetére


Frawly
veterán

Nem, ez sima szerver. Mai procik meg clusterek kezelnek 256 TB RAM-ot. Nyilván ennyi kihasználhatatlan, ha nem olyan a felhasználás. Nekem már a nyeszlett 16 GB is a világ memóriája, még sose futottam ki belőle. Jó, talán 4-5×, de akkor nem én telítettem be, hanem a Chrome/Chromiumnak volt egy időben memory leakage bugja videólejátszás közben. Az is igaz, hogy csak Linuxon sok, Windows alatt kevesebbnek tűnik. Meg felhasználása válogatja, aki nagyon keményen virtualizál, meg renderel, meg több gigás projekteket forgat, annak a világ RAM-ja se elég.

Ezt mondtuk anno az 1-2 gigás HDD-kre is, hogy soha nem telik be. De, beteltek. Elég gyorsan. A 10 gigás is. Nem kellett sok, hogy megjelenjenek a DivX-es filmek, meg az 1-2 CD-s játékok, felment ez-az, máris nem sok hely maradt, főleg ha a DC++ is beröffent, aztán jött a torrent meg az x264 HD, meg a több DVD-s játékok, amiket már ki sem adnak lemezen, mert 70-100 giga elég sok DVD lenne.

A RAM-fogyasztáson nem szoktam aggódni, de azért nézem, mert amelyik WM keveset fogyaszt, az gyorsabban is töltődik be. Ha már egyszer van minimalizmus, élvezzük a sebességelőnyét is. Még az sem lenne ellenemre, ha 1 gigát eszik, de akkor azért nyújtson is extrákat meg csilivilit. De a grafikus felületek nem előrefelé, hanem visszafelé fejlődtek, minden OS-en sajnos.

(#13717) F34R válasza Frawly (#13716) üzenetére


F34R
nagyúr

A dwm ilyen szempontbol ellegge kicsi es mivel C-ben van irva gyors is.... cserebe minden konfig szerkesztesnel ujra kell forgatnod...

1.0 MiB + 993.5 KiB = 2.0 MiB herbstluftwm
nekem most ennyit eszik :DDD

(#13718) Frawly válasza F34R (#13717) üzenetére


Frawly
veterán

Igen, használtam már dwm-et is. Az is gyors, de a Sway sem lassabb. Utóbbinak nem az az oka, mert a WM kicsi, jó az is, hanem hogy kimarad a Xorg server betöltése, ezzel nyerni időben min. 1 másodpercet vagy többet. Kb. 1-1,5 másodpercet azzal is nyerek, hogy nincs már login manager sem.

Herbsluftwm-et nem próbáltam még, leírások alapján a dwm-hez hasonlóan minimalista, de annál nem soványabb, úgyhogy nem volt felé csábítás.

[ Szerkesztve ]

(#13719) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Frawly

De a grafikus felületek nem előrefelé, hanem visszafelé fejlődtek, minden OS-en sajnos.

Hagyd már azt a KDE-t meg Gnome-ot! ;) Az Archot még értem is.....ne aggódj, csak sikerül eccer!

*************************************************************************

Amúgy szerencsétek, hogy nem errefelé laktok ezzel a wm-kedéssel! Előbb lebattyogtam cigizni és látom, a mi lakótelepünk már felkészült a szilveszteri bulira!

Ház előtti készenlétben a vámpírmobil:

Ti is készültök a bulira? ;]

[ Szerkesztve ]

(#13720) F34R válasza Frawly (#13718) üzenetére


F34R
nagyúr

Az orrodon levegot venni is tovabb tart 1 masodpercnel.... En nem agyalok ezen egyszer bekapcsolom a gepet, meg mikor megyek aludni ki. Felolem lehet perces betoltos az sem izgat. ;]

(#13721) Frawly válasza F34R (#13720) üzenetére


Frawly
veterán

Csak ez a sok kicsi összeadódik bootkor, 1 mp itt, 1 mp ott, egy kicsi amott. Ha kiszeded ezeket, akkor SSD-nél akár feleződhet az a kevés mp-es bootidő is.

(#13722) ubyegon2 válasza Frawly (#13721) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Viszont tovább él 15 évvel, ha ennyire nem izgatja semmi! 😉 Az se kevés másodperc ám.

(#13723) bambano válasza Frawly (#13721) üzenetére


bambano
titán

ilyenkor mindig eszembe jut, hogy a szerverek, amiket még éppen használunk, 320-360 másodperc alatt indulnak újra, amiből 240-260 másodperc a raid vezérlő hardver tesztje, másik 60-70 az alaplap tesztje, és kb. 12-15 másodperc az ócska debian elindulása.

na ebből a 15 másodpercből tudnék faragni 3-at. szerinted érdekel?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#13724) Apollyon


Apollyon
Korrektor

BÚÉK pípol :)

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#13725) Frawly válasza bambano (#13723) üzenetére


Frawly
veterán

Szerveren nem érdekes. Ott mindenképp lassú lesz a boot. Meg azt nem bootoltatják újra gyakran. Én viszont desktopon vagyok és nem hibernálok, nem teszem sleepbe, mindig shutdown van, másnap boot, esetleg nap közben újraindítás, ha a frissítések megkívánják. Hibernáció, sleeo esetén csak a baj van a felélesztéssel, meg az SSD-k nélkülözhetővé tették ezeket a feature-öket.

De az a baj, hogy mindig alaposan elmagyarázom, és mindig félreértiket. Nem ragaszkodnék a sebességhez, ha lenne olyan full feautre DE, mint régen a KDE4 volt. Akkor letojnám mi hány másodperc alatt indul, meg mennyi RAM-ot eszik.

De mivel a DE-knél tapasztalható visszafejlődés rákényszerít, hogy fapadosabb WM-eket használjak, így viszont szeretném kiélvezni az előnyét, hogy legalább gyors legyen, legyen nyereség a másik oldalon. Próbálom felmérni, hogy mik a lehetőségek e téren. Ha egyszer van valamiből leggyorsabb megoldás, nem akarok lassabbat használni.

(#13726) bambano válasza Frawly (#13725) üzenetére


bambano
titán

"Ha egyszer van valamiből leggyorsabb megoldás, nem akarok lassabbat használni.": add csak át a klavit az asszonynak! :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#13727) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Happy 2019 mindenkinek, sertésűekkel! Is. ;)

(#13728) F34R válasza ubyegon2 (#13727) üzenetére


F34R
nagyúr

Pipiert jobban odavagyok, :K

BUEK>> z<

(#13729) ubyegon2 válasza F34R (#13728) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

OK, de mi jobb, ha pipiskedik egy hugi vagy ha malackodni szeretne!? ;]

(itt most egyik se pipiskedik)

[ Szerkesztve ]

(#13730) bambano


bambano
titán

lol :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#13731) F34R válasza bambano (#13730) üzenetére


F34R
nagyúr

Hasonlokat zakoznal, nem nevetnel. :P

(#13732) ubyegon2 válasza F34R (#13731) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Én igen! :DDD

(#13733) Vladi


Vladi
nagyúr

Mivan? Mindenki lapátol? Mindjárt megyek folytatom. :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#13734) Siriusb válasza Vladi (#13733) üzenetére


Siriusb
veterán

Ha végeztél odahaza, gyere felénk is légyszíves! :)) A végrehajtandó utasítás: hó > /dev/null

(#13735) ubyegon2 válasza Vladi (#13733) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Mit? Bár én lapáttal toltam le délelőtt autóról a havat, de az azóta esett hó már magától leolvadt 90%-ig.

(#13736) Vladi válasza ubyegon2 (#13735) üzenetére


Vladi
nagyúr

of korsz, csak szabócsba van szar idő, mindenhol máshol már elolvad, a mi városunk meg elesett. :W

A körutat 1 órája kezdték letolni. De legalább már a bicikliutak tiszták. :DDD :W

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#13737) ubyegon2 válasza Vladi (#13736) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ja igen, a hegyekben megmaradt.....
Mondjuk szabócsban viszonylag laposak a hegyek is, de ahol nincs a megyeszékhelyen KFC....most mit mondjon az ember!?😂

[ Szerkesztve ]

(#13738) Rimuru válasza Vladi (#13736) üzenetére


Rimuru
veterán

Szegeden reggel ota megallas nelkul esik, es nem is olvad.

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#13739) ubyegon2 válasza Rimuru (#13738) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

De hát az nem Szabolcs megye! 🤔
Ott van KFC?

[ Szerkesztve ]

(#13740) bambano


bambano
titán

itt is folyamatosan esett, és nem olvadt, kfc is van, burgerking is, meg mekkdrájvin.

én nem lapátolok, ennyi előnye van a panel rendszerű társasháznak. a kocsiról meg majd leviszi a menetszél.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#13741) F34R válasza ubyegon2 (#13739) üzenetére


F34R
nagyúr

minek... tud o olyat csinalni mit amit a KFC-ben arulnak :P

(#13742) Vladi válasza ubyegon2 (#13739) üzenetére


Vladi
nagyúr

Szegeden csak pirospaprikáscsípőskolbászos szendvics vna a kfc-ben.
Szerintem nálunk is van.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#13743) ubyegon2 válasza bambano (#13740) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Imént néztem az óriáskerék melletti webkamerát, elég nokedli az a hó ott.<br/>Amúgy egyre siralmasabb a cívis főtér, mióta Lala nem szedi a pénzeket. Mi a ragya az a ködszínház amúgy? Sose látni ott még ködöt sem, meghülyültek Debrecenben teljesen?

[ Szerkesztve ]

(#13744) ubyegon2 válasza F34R (#13741) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem tud! 😉 Secret recipe.<br/>Meg aztán a fííling......

(#13742) Vladi

Na ja, jobb esetben csak spanyolországi pirospaprikából....pár éve hallottam egy riportban felröhögni a szalámigyár főnökét, mikor megkérdezték tőle, hogy ugye magyar sertésű disznóból készül a Pikkszalami!?
Aszonta a riporternek, hogy holélmaga?

[ Szerkesztve ]

(#13745) ubyegon2 válasza Vladi (#13742) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

2 éve még tutira nem volt KFC, egy órán keresztül kerestük, mert ugye a kedvesem Debrecenben azt szeresse.....gondoltam is magamban, hogy de nagy magyarok ezek a tirpákok! Qrva KFC-t se erisztenek be a faluba. :D Amúgy itt Pesten állt égnek a hajam, mikor fél lityis ásott vízre mondta a KFC kiszolga, hogy 450 pénz! Qrvanyád fogja meginni....gondoltam magamban, merugye kult úr lennék mégiscsak.

Na és amúgy Debrecenben sincs már csirkegyár (barnevál)......mégis van KFC.

[ Szerkesztve ]

(#13746) Rimuru válasza ubyegon2 (#13744) üzenetére


Rimuru
veterán

KFC recept mar kiszivargott. (termeszetesen nem ismertek el, de elvileg tenyleg az).

Egyebkent nem csak hogy van KFC, most mar hazhoz is szallitanak par honapja. :P (egyszer kiprobaltam, igy mar eletemben 3x ettem kfc cuccot)

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#13747) ubyegon2 válasza Rimuru (#13746) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Tipikus kocka.😉
Itt is láttam már, saját céges hibridek szállítanak, nem a jól megszokott szakadt Suzukis rosszarcú pizzafutárok hordják! Mondjuk a KFC árképzése el is bírja.
Szóval kinn van a recept!? A manó csípje meg.

[ Szerkesztve ]

(#13748) I02S3F válasza Rimuru (#13746) üzenetére


I02S3F
őstag

Én kóstoltam. Jó cucc, mondjuk mostmár nem igen ehetem (glutén érzékeny vagyok).

(#13749) F34R válasza I02S3F (#13748) üzenetére


F34R
nagyúr

csinalj rizslisztbol.

(#13750) tvamos válasza Rimuru (#13746) üzenetére


tvamos
nagyúr

A Burger King Crispy Chicken recept engem is érdekelne... Az nagyon bejön. Jöhetne gluténnel is.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.