Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48701) Diamond500 válasza Papi86 (#48700) üzenetére


Diamond500
senior tag

Azért, ez egy kicsit túlzás :)

(#48702) Nunder


Nunder
őstag

42LB650V-nél nem lehet valahogy beállítani, hogy a csatornák közötti lapozáskor is kiírja azt alulra/felülre, hogy mi megy a csatornán? Tehát nem kellene Info-t nyomni, hogy megtudjam mi megy éppen. Persze, lehet Guide-ból vagy Live Menüvel lapozgatni, de amikor csak odaváltok egy megszokott csatornára, jó lenne tudni, hogy mi megy.

Másik: kedvenc csatornák beállítása hogy történik? Keresgéltem, de nem lelem.

[ Szerkesztve ]

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#48703) olasz69 válasza Papi86 (#48700) üzenetére


olasz69
senior tag

Jó-jó,de mégse ugyanaz!
Mind 2-őt használom!
Szerintem!

[ Szerkesztve ]

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#48704) vj0c1 válasza d3tox1c (#48698) üzenetére


vj0c1
aktív tag

Be van kapcsolva a tv-n simplink? ("Általános" beállítások menüpontnál)
Lehet ez esetben nem számít, mivel nem erősítőt dugtál rá, és nem is hdmi-n de hátha..

"Régen az égre néztünk, és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk itt a porban."

(#48705) TRob1 válasza Diamond500 (#48701) üzenetére


TRob1
veterán

Szerintem is. Hisz az app jóval többet tud. :P

¤ R'n'R ¤

(#48706) rwu válasza Nunder (#48702) üzenetére


rwu
tag

Settings-Gyors-Csatornák-Csatornakezelő.

S22U*hondacivic*

(#48707) g.Viktor válasza dptrsk (#48699) üzenetére


g.Viktor
csendes tag

Köszi :))

(#48708) Diamond500


Diamond500
senior tag

Nekem egy elég speciális problémám lenne, de hátha tud rá valaki megoldást..
DigiTV-énk van (kábel), és 6 csatornát digtiális kábelként ismer fel a TV (ezek jönnek is HD-ban szép minőségben) az összes többi csatornát viszont sima kábelTV-nek ír. A probléma ott van, hogy programcsatornáknál ezt a digitális csatornákat beállítja 1-6-ig, és utána a többit 1-30-ig.. vagyis különválasztja. Azt szeretném ha összelehetne valahogy fésüli az egészet, hogy 1-36-ig legyenek a csatornák. Megpróbáltam érthetően megfogalmazni a problémát,remélem sikerült :D

(#48709) Watt25 válasza Diamond500 (#48708) üzenetére


Watt25
veterán

Érthető, de rossz irányba haladsz.
Azt kell megnézned, hogy miért csak 6 digitális csatorna jön be, hiszen kb. 100-nak kellene (Persze előfizetés kérdése.) Azt kell valahogy megoldanod, hogy bejöjjön mind digitálisan, az analógot pedig elfelejteni.
Digi honlapjáról nézd le a lakóhelyednek megfelelő digitális frekiket és azokat hangold be.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#48710) Diamond500 válasza Watt25 (#48709) üzenetére


Diamond500
senior tag

Közi a választ, csak felénk egy régi rendszer van.. már az is csoda hogy van 6 HD.. sajnos nem fejlesztenek erre.. elsírnád magad ha látnád némelyik analóg adó minőségét. Ezért írtam hogy "spcekó" probléma :)

(#48711) Shingen válasza atirag (#48643) üzenetére


Shingen
addikt

Nem hinném! :)

風林火山

(#48712) Shingen válasza orwi (#48654) üzenetére


Shingen
addikt

Elég az usb2 mert a Tv is az van.
De vehetsz usb 3 mert visszafelé kompatibilis az usb 2-vel.

風林火山

(#48713) Shingen válasza generic (#48677) üzenetére


Shingen
addikt

Venned kell egy DAC-ot hozzá akkor.
Ebay olcsóbb nálunk drágább filo néven lehet kapni

風林火山

(#48714) Papi86 válasza Diamond500 (#48701) üzenetére


Papi86
csendes tag

igen, kicsit túloztam, de ez ingyen van és lehet használni, ha valaki sajnálja a 10est rá. Egyszer próbáltam telóról... Engem az jobban motíválna, hogyha a telefont tükrözöm tvre, akkor magic-el tudom irányítani a telefont és így van egy 47"os "hightech tabletem". így nincsenek böngészésnél memória problémák. De ha valakinek van google drive vagy dropbox, akkor telón keresztül kiküldöd a képet tvre és így bármit le tud játszani. Persze ha van elég tárhely dropboxon. :-)

[ Szerkesztve ]

(#48715) Shingen válasza dimanche (#48691) üzenetére


Shingen
addikt

Milyen TV-d van, mert ha nem LB akkor a hdd formázni kell hogy a win lássa, de akkor utána meg a Tv nem fogja.
És a Tv kell megformáznod megint ha fel akarsz rá venni.

風林火山

(#48716) Shingen válasza g.Viktor (#48697) üzenetére


Shingen
addikt

" Kaptunk egy lg 42lb650V tévét. "

De jó neked :DDD

風林火山

(#48717) #94529552 válasza g.Viktor (#48697) üzenetére


#94529552
törölt tag

Telekomnál eddig működőképes volt az, hogy a Smart kártyát az olvasóval együtt átraktad a tévédbe, ezáltal kiiktatható volt a beltéri, de Iptv az más rendszer. Szerintem a Magic Remote-os, és a Mobilos távirányításnál is könnyebb, gyorsabb megoldás a beltéri távja. Nekem legalábbis nem szimpi, hogy csatornaváltás előtt más kütyükkel kelljen szöszmötölni. Inkább maradjon a 2 db távirányító.

coolmpi Már csak a 10W/20W miatt is 42lb5610, és általában árban is jobb. Ha megnézed ezeket, mind a 4 ugyanaz, de az 561x-es számozásúak hangerőben jobbak az 550x-eseknél. A külső design-ban meg csak színeltérések vannak. LG 42LB5610 + LG 42LB561V + LG 42LB5500 + LG 42LB550V

Shingen, Az 5 percen belüli hsz-eket kötelező lenne szerkeszteni. :K

[ Szerkesztve ]

(#48718) Watt25 válasza Diamond500 (#48710) üzenetére


Watt25
veterán

Biztos, hogy Digi? Melyik település?

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#48719) TaylorPro


TaylorPro
addikt

Srácok, LG 47 LB671 165000Ft-ért jó vásár gyártói garival? És egy LG 47 LB730 204000Ft, ezzel szemben ki melyiket választaná? Vegyem nyugodtan a 671-est?

Pixel 8 Hazel

(#48720) g.Viktor válasza Shingen (#48716) üzenetére


g.Viktor
csendes tag

:DD :DD

(#48721) Shingen válasza TaylorPro (#48719) üzenetére


Shingen
addikt

" Vegyem nyugodtan a 671-est "

Én azt mondom igen, a 730 nem jobb annyival, ha csak a külső miatt meg egy két pici különbség miatt ki akarod fizetni azt a többletet. :)
De majd a többiek is mondanak véleményt.

風林火山

(#48722) blevi


blevi
csendes tag

Sziasztok!

Bocsi, hogy belrondítok, srácok, de elég noob vagyok TV témában. A mai nap érkezett meg az LG47LB731V tévénk. No, ez a masina az atyaúristenért sem akarja hangolni a csatornákat. Digi TV set-top box-unk van. Összekötöttem a TV-t az AV1-es bemenettel. A Digi távirányítójával lehetséges a csatornaváltás, de ha véletlen a magic remote, vagy a másik távirányítóhoz hozzáérünk minden eltűnik, még nem próbálom újra hangolni a csatornákat. Valahogy el lehet érni, hogy felismerje a csatornalistát a ketyere?

(#48723) petya2012 válasza blevi (#48722) üzenetére


petya2012
őstag

hali

átkapcsoltad inputnál av-ra??

ha set top box-ról megy akkor a tv nem fog csatornákat hangolni mivel nem a tv-be van dugva a digis kábel

egyébként a magicet lehet párosítani a digis boxxal(nekem Kaon van és simán tudom a magic-el kapcsolgatni a digis csatikat)

[ Szerkesztve ]

(#48724) blevi válasza petya2012 (#48723) üzenetére


blevi
csendes tag

Itt ha jól értem, dugjam át a műhold dugóját a TV műholdas kábel inputjába?

(#48725) OldMike válasza d3tox1c (#48686) üzenetére


OldMike
őstag

A Scart-on kizárólag a tévéműsor hangja fog jönni.

Az egyik lehetőség: a tévé füles kimenetét kötöd össze a mini hifi (valószínűleg RCA) bemenetével. Ehhez olyan kábel kell, aminek jack/RCA dugói vannak. Másféle bemenet is lehet a mini hifin, nyilván a korától meg a gyártmánytól is függ. Ha esetleg lenne rajta optikai bemenet, akkor boldogság, akkor csak egy optikai kábel kell, mert ilyen kimenet van a tévén.

A másik lehetőség: keress rá a fórumban a digitális analóg átalakításra (D/A is lehet). Egy ilyen átalakítóval a tévé optikai kimenetét lehet összekötni a mini hifi (mondjuk) RCA bemenetével.

Mindkét esetben minden forrás (USB, DLNA, HDMI) hangja hallható lesz.

A füles - mini hifi analóg összekötés esetén a tévé hangerőszabályozójával is lehet vezérelni a hangerőt, az összes többi esetben csak a mini hifi-vel lehet szabályozni.

42LM660S

(#48726) petya2012 válasza blevi (#48724) üzenetére


petya2012
őstag

nem

csak akkor kell átdugni,ha van smart camod a digitől

próbáld meg párosítani a magic-et a set top box-al
van egy olyan menü,hogy állítsa be a univerzális távirányítót

az inputnál kell kiválasztanod azt a bemenetet ahol a digi van dugva(nálad az AV)

[ Szerkesztve ]

(#48727) olasz69 válasza TaylorPro (#48719) üzenetére


olasz69
senior tag

Szerintem nem lehet annyival jobb!
DE:
A 730/valós frekvenciája 200Hz/ MHC 800Hz
A 671 /valós frekvenciája 100Hz /MHC 700Hz Forrás: innen a forumról

[teszt]

Ebben is vannak infók: [összehasonlítás lg oldal pdf]
Az adatok némileg eltérhetnek a valóságtól!

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#48728) Sify


Sify
senior tag

Adott egy 42LB5610 tipusú TV. Pendrive-ra tudok adást rögziteni? Vagy kell hozzá egy HDD?
Ha kell hozzá egy HDD akkor a TV leformázza az egészet vagy csinál egy külön könyvtárat és a rajta lévő dolgokat meghagyja.
Köszönöm

Iphone 14 Pro, Apple TV4K, Ipad (2018), AirPods Pro, Apple Watch Series 3

(#48729) petya2012 válasza Sify (#48728) üzenetére


petya2012
őstag

üdv

a HDD ajánlott inkább

az LB-s tv-knél nem formázza le az egész vinyót

de természetesen a tv-ről felvett anyagot nem tudod a pc-n megjeleníteni

[ Szerkesztve ]

(#48730) olasz69 válasza Sify (#48728) üzenetére


olasz69
senior tag

Nálam a hdd-t követeli,amire rögzít! Nem formázza meg,meghagy mindent!
Pendrive-ra nem ment adást nálam!
LB731V-ZE

[ Szerkesztve ]

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#48731) adatfalo


adatfalo
senior tag

Hello!

Adott egy 42lb650V okostv. A régi upc-s mediabox-on csak scart kimenet van, holnap akarunk kérni újat ami hdmi-s, mert így rettentő gyatra az adás. A kérdésem az, hogy olvastam a CL?? Kártyáról amit szintén lehet kérni? Az a mediabox helyett/ mellett adják? Miért volna jobb az?

Valamint egy más jellegű kérdés, hogy amikor szöveget pötyögök be(nem magic remote) , hogy tudom átállítani, hogy a számokat nyomkodva (mint sms írásnál) szöveget írjak, ne pedig számot?

Előre is köszi!

www.adatfalodesign.hu

(#48732) Sify válasza petya2012 (#48729) üzenetére


Sify
senior tag

Koszonom

Iphone 14 Pro, Apple TV4K, Ipad (2018), AirPods Pro, Apple Watch Series 3

(#48733) Sify válasza olasz69 (#48730) üzenetére


Sify
senior tag

Koszonom

Iphone 14 Pro, Apple TV4K, Ipad (2018), AirPods Pro, Apple Watch Series 3

(#48734) rwu válasza adatfalo (#48731) üzenetére


rwu
tag

Azért jobb a CL, mert így nem kell a box, ahelyett adják (csúnya is és zabálja az áramot, valamint egy távirányítóval kevesebb van).
Sztem sehogy.

[ Szerkesztve ]

S22U*hondacivic*

(#48735) alfa159sw válasza adatfalo (#48731) üzenetére


alfa159sw
tag

Helló!
Le tudod cserélni a box-ot mediacard-ra. A tv hátuljába beilleszted a C+ foglalatba és ha aktiválják a kártyát nézheted. Nálam 1 nap volt mire működött.
mediacard

[ Szerkesztve ]

(#48736) olasz69 válasza adatfalo (#48731) üzenetére


olasz69
senior tag

Szerintem kényelmesebb ,egy készüléket üzemeltetsz,(energia fogyasztás)Viszont vannak olyan szolgáltatásai a 3 betűs szolgáltatónak amit nem tudsz elérni kártyával tőlük!
A pötyögésre nem tudok válaszolni.

[ Szerkesztve ]

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#48737) adatfalo válasza alfa159sw (#48735) üzenetére


adatfalo
senior tag

És az min keresztül kapja a jelet? Vagy a koax kábelt is be kell dugni a tv-be és ez meg a jelet kódolja át nézhető adássá? Bocsi a hülye kérdésért, csak mobilról vagyok és egy örökkévalóság, ha ezen elkezdek utána nézni.

Már látom is a linket, köszi!

[ Szerkesztve ]

www.adatfalodesign.hu

(#48738) olasz69 válasza adatfalo (#48737) üzenetére


olasz69
senior tag

igen a koaxot a tv-be ,nem kell box! A modul is a tv-be illesztve abba a kártya illesztve!
Hamarabb is láthattad volna,akkor nem írok ;]

[ Szerkesztve ]

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#48739) generic válasza generic (#48692) üzenetére


generic
senior tag

Ezt nem értem, átalakítótol volt szó. :))

(#48740) huncutka1029 válasza adatfalo (#48737) üzenetére


huncutka1029
addikt

a tv-den van sat és normál tuner.
Most ami coax bemegy sa settop boxba, azt átteszed a tv be és kész....
HA sat tunered van, akkor csavaros csatlakozód lesz.... nem tudod máshova dugni....
ha kábel, akkor a normál tv antenna bemenetbe.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#48741) Indeys


Indeys
csendes tag

Üdv!

Az Lg 42LB650V-n van egy app,a Spotify. Rámentem,de nem nyitotta meg.
Az elején a Youtube-ot is telepíteni,vagy frissíteni kellett. Ennél mi a megoldás?
Vagy talán ez prémium szolgáltatás? Ha igen,akkor,hogy lehet igénybe venni,vagy telepíteni a tv-re?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#48742) adatfalo válasza Indeys (#48741) üzenetére


adatfalo
senior tag

Igen prémium, telepítés után be kell lépned a premium felhasználófiókodba és csak akkor fogod tudni használni!

www.adatfalodesign.hu

(#48743) TaylorPro válasza TaylorPro (#48719) üzenetére


TaylorPro
addikt

Help me! :)

Pixel 8 Hazel

(#48744) Indeys válasza adatfalo (#48742) üzenetére


Indeys
csendes tag

Gondolom ez a prémium pénzes dolog. Különben miért lenne prémium :D ?

(#48745) Indeys


Indeys
csendes tag

Ja és még egy kérdés a LB650V-vel kapcsolatban:
-Az usb eszközöket,mint pl. pendrive,külső merevlemez, csak úgy lehet eltávolítani,hogy egyszerűen kihúzom,vagy van valami "biztonságos" eltávolítási lehetőség,mint a számítógépeken?

(#48746) dh66e


dh66e
veterán

(55) LB 730 tulajok beszámolóját várnám mi tettszik és mi nem a tévében?Esetleges alternatívákat is ha kérhetnék.

(#48747) *H* válasza Indeys (#48745) üzenetére


*H*
aktív tag

Bemenetek - összes bemenet - eszköz kiválaszt - leválasztás

Minden ember jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának. :)

(#48748) olasz69 válasza Indeys (#48745) üzenetére


olasz69
senior tag

Ki kell adatni,mint a computeren!
Az összes eszköznél,van opció a leválasztásra!
Előttem szoló leírta!

[ Szerkesztve ]

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#48749) olasz69 válasza TaylorPro (#48719) üzenetére


olasz69
senior tag

szerintem olvass vissza,de lehet mások is leírtak dolgokat!
Itt válaszoltam neked : [link]
Nm tudtam 1-be írni,bocsánat

[ Szerkesztve ]

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#48750) brobert1


brobert1
tag

üdv! egy LB650v hez lett egy LB2020A hangprojektor lett illesztve . nem volt hozzá semmi papír , az érdekelne , hogy ha be van kapcsolva a hangprojektor akkor nem lehet a tv távirányítójával hangot szabályozni , viszont a projektor távirányítójával nem érhető el sok funkció . nem lehet a tv távjára aplikáni az összes szabályzást ?
köszönöm

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.