Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48201) petya2012


petya2012
őstag

(#48202) TRob1 válasza dWan (#48197) üzenetére


TRob1
veterán

Wifin keresztül nem mindegy hol a gép a tv vagy a "wifi" (router)? Az a lényege hogy vezeték nélkül csatlakozol a hálózathoz. Annyira meg csak erős a jel hogy elérjen a tv-ig. :U Amúgy ha kábellel összejött, akkor azért az stabilabb mint a wifi.

A gépen nem húztad ki a netet hogy bedugd a tv-hez csatlakozó kábelt? Vagy hogy kapja a jelet? Mondjuk szerintem a kábel is a router-től kellene, nem a gépből. De ez már tényleg hálózat téma hogy miért nincs neted.

¤ R'n'R ¤

(#48203) jimmy74 válasza parkr (#48193) üzenetére


jimmy74
őstag

akkor még vannak hátrányai is?

WoT:jimmbo

(#48204) parkr válasza Harcsai (#48196) üzenetére


parkr
őstag

én bűntetném annak a használatát ;]

(#48203) jimmy74 nem tudom, még élőben nem láttam, de annyit olvastam róla hogy más szögből nézve nincs sok különbség egy hagyományoshoz képest.
nézz utána, ha ilyenben gondolkodsz

[ Szerkesztve ]

(#48205) h1mpi válasza Papi86 (#48200) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Nem teszem én egy hét alatt rájöttem, hogy mekkora koller banda. Ugyanezt eljátszották.

(#48206) Indeys


Indeys
csendes tag

Üdv Mindenkinek!

Elérkezett az ideje annak,hogy TV-t vásároljak.
A lényeg,hogy FullHD legyen,persze usb,hdmi és a szokásos dolgok,illetve minimum 102cm-es képátlóval rendelkezzen. A 3D annyira nem fontos.
Igazából leginkább,számítógépről néznék filmeket,sorozatok, természetesen HD-ban,és néha játszanék is.
Erre a célra néztem ki pár TV-t:
-Az egyik az LG 42LB650V,erről megoszló véleményeket olvastam.
Magát a TV-t láttam élőben is és szép képet ad,illetve a 3D-je,ami passzív,az szép volt.
- A másik versenyző egy Samsung UE40H6200
-A harmadik versenyzővel tegnap találkoztam, sokat olvastam róla a fórumon.
Ez a Technika 50-904BAW14.
Élőben néztem és megdöbbenve tapasztaltam,hogy nem is rossz!! Illetve ez 127 cm-es. Illetve még az ára is kedvezőbb az előző két versenyzőéhez képest.
A többi márkától sem zárkózom el, esetleg Sony vagy Philips. Olvastam a fórumon,hogy vannak VA-panelesek. Ezzel kapcsolatban az lenne a kérdésem,hogy mi az a VA-panel,és mitől jó az,és mely modellekben található meg?
A javaslataitokra lennék kíváncsi,illetve,ha van,akkor tapasztalatokra.

Előre is köszönöm a segítséget!

Még egy kérdés,milyen HDMI kábelt vegyek? Milyen paramétereknek kellene megfelelnie?

[ Szerkesztve ]

(#48207) spidersoft


spidersoft
senior tag

Üdv!

LG 42LV4500-as tévém van, és nagyon kevés dolgot ír ki a digitális infó. Nyilván zavart a legelejétől, de azt hittem, hogy csak a szolgáltató szórakozik... analógon is régebben csomó csatornán nem volt teletext, amin egyértelműen kellett volna legyen (pl. Duna TV).

Noszóval most vettem a konyhába egy kis (22") Philipset, ami ugyanarról a drótról, ugyanarról a programról mérföldekkel többet kiír... összehasonlítottam néhány csatorna néhány műsorát: az LG mindegyik infónál csak a legelső sort írja ki. Pl. a mostani ikszfaktornál ennyit ír: (2014). Ami azért annyira nem sok... pedig hely még volna a képernyőn :D Nem mintha nem tudnám, hogy mi az ikszfaktor, de egyik-másik műsornál azért csak jól jönne a dolog...

Valamit nem lehet ezzel csinálni, hogy kiírja a többi adatot is? ;)

Utolsó előtti firmware van rajta, mert az utolsó nem megy fel rá:
04.99.99 -- ez van rajta,
05.00.03 -- ez nem megy fel (ugyanabban a .zip-ben van mindkettő, 2013/03/21-es keltezésű).

Előre is köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#48208) dWan válasza TRob1 (#48202) üzenetére


dWan
tag

Nyilván nem mind1, ezért is szórakozok vele már egy hete :D

A wifis smart share-nál az a gond, hogy elég gyakran megakad a film. UTP-vel meg marha jó, szaggatás nélkül megy, csak sajnos a netet meg leb.szta a gépről. A wifi tv-től és géptől is messze van, ezért nem megoldható a kábelezés.

(#48209) vj0c1 válasza Indeys (#48206) üzenetére


vj0c1
aktív tag

Mire mennyi a keret? (tv, hdmi)

"Régen az égre néztünk, és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk itt a porban."

(#48210) Indeys válasza vj0c1 (#48209) üzenetére


Indeys
csendes tag

TV-re 120-130 ezret terveztem,hdmi-n nem gondolkoztam még,de 5 méterre lenne szükségem.

[ Szerkesztve ]

(#48211) petya2012 válasza dWan (#48208) üzenetére


petya2012
őstag

esetleg Switch nem lenne jó neked??

(#48212) vj0c1 válasza Indeys (#48210) üzenetére


vj0c1
aktív tag

Igen ennyiből 42lb650v, hdmi terén pedig kácsa audio, bemész megmondod hdmi-t szeretnél, mihez, mennyi a keret és ajánlanak többfélét.

"Régen az égre néztünk, és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk itt a porban."

(#48213) Harcsai válasza vj0c1 (#48212) üzenetére


Harcsai
senior tag

Nem mindegy milyen hdmi?
Komolyan kérdezem, nem kötekedésből. Meg se fordult a fejemben, hogy milyet vegyek.
Nekem ilyen van: 51824 HDMI Kabel Standard 1000 G
Ez jó?

iPhone11; iPad Air 3; Lenovo Yoga 510-14ISK i3-6006u 8gb

(#48214) Indeys válasza vj0c1 (#48212) üzenetére


Indeys
csendes tag

Köszönöm a segítséget!
Gondolom erre a boltra gondoltál.
És még valami,a Technika Tv-val kapcsolatban van-e valami véleményed?

[ Szerkesztve ]

(#48215) petya2012 válasza dWan (#48208) üzenetére


petya2012
őstag

(#48216) vj0c1 válasza Indeys (#48214) üzenetére


vj0c1
aktív tag

Ha minden igaz tescos márka, azt meg akkor se vinném, ha ingyen adnák, de lehet ez szubjektív.

Harcsai: nem vagyok járatos hdmi márkák terén, annyit tudok hogy nem érdemes méregdrágát venni belőle. Nekem egy ismerősöm ajánlotta őket (kácsa audio) és nekem bevált a dolog, megmondja az ember mit szeretne, mennyi van rá, és nem ajánlgatnak drágábbat, nagyon segítőkészek.

[ Szerkesztve ]

"Régen az égre néztünk, és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk itt a porban."

(#48217) dptrsk válasza Indeys (#48214) üzenetére


dptrsk
addikt

Technika TVvel kapcsolatban:
Ha az ember tudja, hogy mit vesz és helyén kezeli, hogy ez az árkategória ilyen, akkor a maga kategóriájában jó választás lehet.
Nekem magasabb volt a keretem, mint a Technika ára, de megnéztem a többi TV mellett ezt is, hiszen a megmaradt pénzből esetleg más fejlesztés ki jött volna..
Azonban látva az LG, Samsung TV-k mellett a Technika képe nem volt olyan szép, HDMI kábellel volt rákötve a Tescos adás.
Szerintem ha a Technika azért jött szóba mert ennyi a keret, nézd meg s ha tetszik vedd meg, azonban, ha csak spórolás miatt nézed(a kereted többet is megenged), akkor mérd össze a többi lehetséges márkával is, mert nem véletlenül olcsóbb...

(#48218) Fuvaros


Fuvaros
senior tag

LG 42LM760T-ZD tv-vel nem tudunk felvenni tv adást külső hdd-re, lejátszani lehet viszont.
Mi az oka? köszi a segítséget

USB csatira van kötve.

Nem fuvaros, ez csak megtévesztés...

(#48219) h1mpi válasza Indeys (#48214) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Ez jó is lesz ;]

Azért itt van egy pár "elgurult a gyógyszer" ár...

[ Szerkesztve ]

(#48220) Viktoár válasza h1mpi (#48219) üzenetére


Viktoár
addikt

Az is hülye aki megveszi. :DDD

Üdv:Viktor

(#48221) OldMike válasza dWan (#48208) üzenetére


OldMike
őstag

Lehet hogy Te tudod mit csinálsz, de nekem egy kicsit furcsa, legalábbis a leírás.

Van egy PC-d ami kapja a netet, gondolom egy routerből, de lehet hogy tévedek. Ha routered van, akkor annak egy másik kimenetét kell a tévével összekötni. Így vannak azonos hálózaton, akkor lesz a PC-n is és a tévén is internet kapcsolat, és működik a tartalom megosztás is a PC és a tévé között.

(lehet hogy van olyan megoldás is, amikor egy PC képes routerként is működni, de én ilyennel még nem találkoztam)

42LM660S

(#48222) BOJLI2012


BOJLI2012
újonc

Sziasztok
Segítséget szeretnék kérni vettem egy LG 47LB67 smart tv-t és az a problémám hogy nem tudok online filmet nézni rajta a moovie.hu-n például állandóan azt írja ki hogy nincs hely a letöltéshez pedig nem letölteni akarom csak nézni ha sikerül rámennem az oldalra video me és társai akkor el se indítja ez miért van smart tv-vel ezt nem is lehet? vagy valami programot lekel tölteni hozzá? a tv amúgy szuper nagyon tetszik,a segítséget előre is köszönöm.

(#48223) parkr válasza BOJLI2012 (#48222) üzenetére


parkr
őstag

gondolom ott is flash lejátszóval mennek a filmek, azt meg a WebOS nem támogatja

(#48224) BOJLI2012 válasza parkr (#48223) üzenetére


BOJLI2012
újonc

Köszönöm szépen ettől féltem akkor ezek szerint nincs is más amivel meg lehetne nézni.

(#48225) #94529552 válasza dWan (#48208) üzenetére


#94529552
törölt tag

Megosztod a netet a PC-n, vagy Laptopon, és működik mindkettőn. Így a net és a lejátszás is megoldva.
BOJLI2012 PC-ről nézed, vagy letöltöd, és a TV-vel is lejátszhatod, amikor akarod.

[ Szerkesztve ]

(#48226) rwu


rwu
tag

Helló.
Ma beszereztünk egy 42LB650V tv-t.
Valami gyönyörű :)
Valaki linkelt egyszer egy LG 3D videot. Nincs meg valakinek a link? Nem találom.
Köszönöm!

S22U*hondacivic*

(#48227) TRob1 válasza rwu (#48226) üzenetére


TRob1
veterán

Erre gondolsz? Itt van sok máshoz is (persze mind nézhető LG-n is)

¤ R'n'R ¤

(#48228) -=RelakS=- válasza h1mpi (#48219) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ezeken a kábeleken mindig jókat mosolygok.
Pláne, hogy ha megnézed, irányított kábel, tehát nem mindegy, melyik oldala megy a tv-be, melyik a lejátszóba :C

Nálam a legnagyobbat az irányított Ethernet kábel lőtte :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#48229) rwu válasza TRob1 (#48227) üzenetére


rwu
tag

Igen, köszönöm.
Az a baj, hogy nem akarja lejátszani. 2-t is letöltöttem és azt írja h Felismerhetetlen fájl.
Pendrive-ről néznénk.
Van 5leted?

S22U*hondacivic*

(#48230) darál0w


darál0w
Jómunkásember

üdv

42lb65-nél létezik olyan, hogy kimentem a csatornalistát külső meghajtóra, ott szerkesztem, majd visszatöltöm?

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#48231) #94529552 válasza rwu (#48229) üzenetére


#94529552
törölt tag

Wifi van rajta? Mert ha igen, akkor smart gomb, youtube kiválaszt, és ott keresel 3D filmet. Vagy az LG tár kiválaszt, és ott is van 3D video.

(#48232) OldMike válasza rwu (#48229) üzenetére


OldMike
őstag

Ezen az oldalon van egy letölthető 3D-s demó (Sport), 1 GB körüli méretű, a fekete 3D TV felirat alatt. Ez eléggé látványos. Pendrive-ról lejátszható.

[link]

LB670 tulajoknak

Ezt láttam az LG honlapon:

Letöltöttem a ZIP fájlt, kicsomagoltam, de nem tudom hogyan kellene használni. Rengeteg fájl van benne, de valamilyen elindítót vagy működtetőt nem találtam. Lehet hogy béna vagyok hozzá?

[ Szerkesztve ]

42LM660S

(#48233) Shingen válasza Papi86 (#48200) üzenetére


Shingen
addikt

Csak addigra el ne vigyék azt a 2 db! :B

風林火山

(#48234) OldMike válasza OldMike (#48232) üzenetére


OldMike
őstag

Bocs, lejárt a szerkesztés. Az alsó fájlról van szó (Felhasználói kézikönyv)

42LM660S

(#48235) Shingen válasza Indeys (#48206) üzenetére


Shingen
addikt

HDMI-ből 1.4 legyen az támogatja a 3D
pl.
[link]

風林火山

(#48236) Harcsai válasza OldMike (#48234) üzenetére


Harcsai
senior tag

A .html fájlt kell megnyitni. Böngészőben egész jól használható...
Kitömörít, aztán userguide.html

[ Szerkesztve ]

iPhone11; iPad Air 3; Lenovo Yoga 510-14ISK i3-6006u 8gb

(#48237) parkr válasza Shingen (#48235) üzenetére


parkr
őstag

vagy mégolcsóbban, hosszabbat [link]

(#48238) spyrro válasza Balujoe (#47941) üzenetére


spyrro
csendes tag

Tökéletesen igazad van ! Most voltam megnézni , valóban nem IPS kijelzős ... Volt olyan is , szembetűnő a különbség :Y Köszönöm a figyelmeztetést :R

[ Szerkesztve ]

(#48239) TRob1 válasza rwu (#48229) üzenetére


TRob1
veterán

Egyet én is találtam, amit nem ismert fel (Grand Canyon) Nem tudom mi lehet... a többit amit próbáltam, vitte.

¤ R'n'R ¤

(#48240) darál0w válasza darál0w (#48230) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

egy kis pontosítás :)

LG 42LB650V-ZN a pontos típus...és 3 dolog érdekelne

- adott csatornák törlése

- app törlés

- csatornalista mentése

aki tudja rá a választ az ne tartsa magába...előre is köszönöm :R

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#48241) Shingen válasza Viktoár (#48220) üzenetére


Shingen
addikt

Hidd el vannak olyanok!

Itt a házimozi forumba a képesek 150 ezerért venni 1m optikai kábelt :B

風林火山

(#48242) TRob1 válasza darál0w (#48240) üzenetére


TRob1
veterán

Csatornalista mentése: Menü/Gyors/Csatornák/Csatorna hangolása/Csatorna másolása (Lehet hogy az alap sw még nem tudja, nem emlékszem)

Utána Chansort progi a pc-re és szerkeszted ahogy tetszik, majd ugyanott visszatöltöd.

App törlése: My Apps gomb a távon, majd kétszer fel az appon és Ok (Ha egyszer fel, akkor jobbra-balra lehet helyezni)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#48243) #94529552 válasza darál0w (#48240) üzenetére


#94529552
törölt tag

650V a típusod, a ZN nem kell ide. Csatornák, Csatornakezelő, ott az átugrást kell választani, kijelölni amiket akarsz, kihagyásra nyomsz, és kész. De a kedvencekbe is bele lehet pakolni amit akarsz, majd a Live menünél kiválasztani, és akkor csak azokat használod.

[ Szerkesztve ]

(#48244) petya2012


petya2012
őstag

sziasztok

tegnap beregisztráltam a tv-n erre az LG Smart World-re és ma azt tapasztalom bekapcsolás után,hogy marha lassú a menüje a tv-nek

lehet összefüggésben a két dolog??

(#48245) Shingen válasza petya2012 (#48244) üzenetére


Shingen
addikt

Nem hinném!

風林火山

(#48246) darál0w válasza TRob1 (#48242) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

eddig keresgéltem, de nem volt rá opcio...most kaptam egy frissítést...és ezek mennek már...köszi :R

#48243) Pumma persze, lehet variálni, de akkor a tölés, mint lehetséges megoldás, az nincs. Akkor nem is keresem tovább. köszi :R

[ Szerkesztve ]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#48247) petya2012 válasza Shingen (#48245) üzenetére


petya2012
őstag

hmm...

akkor vajon mitől lehet??már cseréltem elemet is a magic-ben

(#48248) Shingen válasza petya2012 (#48247) üzenetére


Shingen
addikt

Nem lehet, hogy a Tv automatikusan frissített?
Mitől lehet, passz,de az biztos, hogy azért mert beregeltél, nem szabadna lassulnia.

[ Szerkesztve ]

風林火山

(#48249) petya2012 válasza Shingen (#48248) üzenetére


petya2012
őstag

nem frisített az tuti,mert le van tíltva

oké köszi,de majd azért figyelem és ha nagyon akad-kihívom a szerelőt

(#48250) dWan válasza OldMike (#48221) üzenetére


dWan
tag

Lehet én fogalmaztam rosszul, de nem értetted szerintem.

Nem tudom összekötni a tv-t a wifi routerrel mivel egymástól messze vannak. Wireless nem opció, mert lassú a megosztás. A pc van közel a tv-hez, a pc tartalmait akarom megosztani.

xy
Köszönöm a linket, próbálkozok :)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.