Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48901) Sify válasza parkr (#48900) üzenetére


Sify
senior tag

És számítógépen működik rendesen? Én is ezt használom már hónapok óta de nekem nincs vele gondom. Ha törlök valamit rögtön törlödik is a listából, ha frissül a könyvtár akkor frissiti is azonnal. Nem tudom mi lehet nálad a gond.

Iphone 14 Pro, Apple TV4K, Ipad (2018), AirPods Pro, Apple Watch Series 3

(#48902) lordmark válasza olasz69 (#48893) üzenetére


lordmark
tag

Igen én is ezzel az eszközzel próbálkoztam, de sajna búgnak a hangszórók.
Közben kipróbáltam másik hifivel és azzal jó. Utána kérdeztem egy két helyen és azt mondták, hogy valószínű a tv kevés jelet ad le és ez nem nyomja el a táp-ot, emiatt búg. Azt tanácsolták, hogy az erősítő jel szintjét állítsam át, ha lehet, de nem találtam ilyen opciót sajna :(

(#48903) bferke


bferke
csendes tag

Sziasztok!
Adva van egy LB671, WD 1TB HDD, és T-home Sat tv. Azt gondoltam, hogy a boxot lecserélem CI kártyára. Így jobban ki tudtam volna használni a MR távirányítót, működött volna a TimeShift, és a műsor rögzítés. Ma szembesültem vele, hogy a t-home nem ad tv-be dugható kártyát... Esetleg van valakinek megoldása erre a helyzetre? Még fél év van a hűségből, utána másik szolgáltató?

(#48904) Robertó79


Robertó79
tag

Szerintetek januárban olcsóbbak lesznek a tv-k vagy felesleges várni vegyem meg most!

(#48905) TRob1 válasza Robertó79 (#48904) üzenetére


TRob1
veterán

Szerintem nem lesznek olcsóbbak, de várd meg és kiderül. :U

(#48900) parkr:
Tégy egy próbát a Serviio-val (Anno én is Plex-et próbáltam először, de kb fél óráig sem tartott :) )

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#48906) #94529552 válasza roomi (#48895) üzenetére


#94529552
törölt tag

1, Amelyikkel működik. 2, Set-top box a neve a beltérinek, és nem setup box ;]. Ha jól értem, akkor digi kábel tv van nálad. A digitális szolgáltatáshoz+ a HD csatornákhoz kell a kártya is, ha jól tudom. Lehetséges hogy analógot nézel?
A Magig-et össze kell párosítani a tévével, és utána a P gombnál lévő le-fel nyilakkal, vagy a görgő le-fel tekerésével is lehet csatornát váltani.
(#48896) blevi Az OK , vagy az INFO gomb (1x vagy 2-szeri) megnyomására látni lehet az infót. Vagy használd a GUIDE gombot, esetleg a Live menü>Csatorna.

[ Szerkesztve ]

(#48907) TaylorPro


TaylorPro
addikt

Megérkezett a 47 LB671, de csak holnap lesz kibontva és beüzemelve. Olvastam hogy óvatosan kell bánni vele, ne nyomódjon meg az lcd. Ezért az lenne a kérdés hogy ki hogyan bontotta ki, szerelte rá a lábakat, és rakta a helyére? Nekem az a tervem hogy a hátára fektetve le az egy személyes ágyra, a két széle túl lóg, így rá a talpak és mehet a helyére.

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 Hazel

(#48908) gabaly válasza bferke (#48903) üzenetére


gabaly
tag

Én ugyan ebben a helyzetben voltam november elején, sőt a tévénk is egyforma. Nov elején T-s voltam most már Három betűs és CI+ kártya van a tv hátuljában. :)

(#48909) -=RelakS=- válasza TaylorPro (#48907) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Én leraktam a földre a két hosszú polisztirol rudat a földre (eredetileg a tv tetejét és alját védi), és arra fektettem, hátlappal felfelé. Amúgy valóban nem árt vigyázni. Jól láthatóan hátrébb van a világító panel, mint az lcd O_O (3-4mm)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#48910) Watt25 válasza Diamond500 (#48710) üzenetére


Watt25
veterán

Ja, egyébként később jutott eszembe, hogy van megoldás: Programok rendezése. A tévével bármelyik csatornát átteheted bármelyikre. 1-től 6-ig beteszed a digitálisakat, 7-től akármeddig az analógokat. (Nem kötelező 1-től kezdeni az analógokat (sem).)

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#48911) Diamond500 válasza Watt25 (#48910) üzenetére


Diamond500
senior tag

Külön kezeli a kettőt, nem engedi hogy összevonjam ahogy írod

(#48912) roomi


roomi
tag

Hi. Számomra érdekes normál táv.kapccsal lehet a csat.kezelés menübe bemenni a M.R rel nem.

(#48913) Fleed


Fleed
aktív tag

LB650 en , ha rá van kötve a tv erősítőre, akkor mindig állítani kell, hogy honnan szóljon a hang? Nem lehet ezt automatikusra állítani,hogy ha be van kapcsolva az erősítő, akkor hangszóróról menjen, ha nem, akkor tv? ( kicsit macerás mindig bemenni a beállításokba)

(#48914) Watt25 válasza Diamond500 (#48911) üzenetére


Watt25
veterán

Tudom. De attól még lehet az első analóg csatorna a 7-es analóg csatornán. Tehát a 6-os digitális után a 7-es analógra fog átlépni a P+ gomb megnyomására.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#48915) #94529552 válasza roomi (#48912) üzenetére


#94529552
törölt tag

Megnyomod rajta az 123input-ot, majd a felugró virtuális távirányítón a kurzorral ráböksz bal felül a fogaskerékre.

(#48916) parkr válasza Sify (#48901) üzenetére


parkr
őstag

gépen lejátszik mindent a webes felületen, de hiába frissítem a könyvtárat, ugyanaz látszik a tv-n mint amit a legelső alkalommal látott

az LG oldaláról is plexet lehet letölteni csak egy régebbit, de az meg el sem indul (win7)

(#48917) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Ez most komoly, hogy ha rendesen be akarom állítani az analóg csatornákat, akkor számítógépet kell használnom? A csatorna átnevezését valami 6 menüpontnyi mélységben találtam meg, és csatornánként kell végigmászni a menün.
A maximum 5 karakteres csatornanevek is viccesek 2014-ben.

Azt gondoltam, hogy ahogy haladunk a korral a tv-k használata/beállítása egyre kényelmesebb lesz, de úgy látszik, a tv-k szoftvereit tervező mérnököknek más az elképzelése a felhasználó barátságról :(

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#48918) #94529552 válasza parkr (#48916) üzenetére


#94529552
törölt tag

Próbáld ki a Serviioo-t, itt a topicja. [link]
-=RelakS=-
Digitális tévét illik digitális adással táplálni. Haladjunk a korral. Megtörtént a digitális átállás, már csak digitális sugárzás van. Az csak ajándék a fogyasztóknak,hogy Mo.-on még a kábelszolgáltatók analóg jelet is adnak. Állítólag 2015-be majd beszüntetik ezt.

[ Szerkesztve ]

(#48919) roomi válasza #94529552 (#48915) üzenetére


roomi
tag

Hi. Köszi. Tudom egyéni a beállítás,de kiidulásnak vmi fényerő,kontr stb.

(#48920) roomi


roomi
tag

Szoft.verzió: 03.23.38

(#48921) elektro válasza TaylorPro (#48907) üzenetére


elektro
aktív tag

Én a dobozát lefektettem a földre,letakartam azzal a polifoam zsákkal amiben a tv volt és hátával felfele ráfektettem a tv-t,a lábtartó csavarral óvatosan,mert nem túl jó minőség😊

(#48922) Diamond500 válasza Watt25 (#48914) üzenetére


Diamond500
senior tag

De miert ugrana a 7-esre? Vagy akkor az analóg 1-6-ig csatornán mi legyen, vagy hogy szedjem ki, higy ne vegye figyelmbe?

(#48923) Sify


Sify
senior tag

Ha rádugok a TV-re egy külsö HDD-t azt mire kell formázni? FAT vagy NTFS? Ráraktam egyet de nem ismeri fel, 101 code hibát ir ki.

Iphone 14 Pro, Apple TV4K, Ipad (2018), AirPods Pro, Apple Watch Series 3

(#48924) Watt25 válasza Diamond500 (#48922) üzenetére


Watt25
veterán

Ami most az analóg 1-6 között van, azt tedd hátrébb. Simán meg lehet tenni.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#48925) #94529552 válasza roomi (#48919) üzenetére


#94529552
törölt tag

Milyen tévé szolgáltatásod van, mert az is számít?
Kiindulásnak: [link], még annyi, hogy szerintem elég a 60-as háttérfény, de ízlés szerint egy kis finombeállítás majd nem árt.
Diamond500
A 6 digális csatornát betenném a kedvenc A-ba, ezek aztán a FAV gombbal előhívhatók lennének. A többi maradna 1-től felfelé.

(#48926) Shingen válasza TaylorPro (#48751) üzenetére


Shingen
addikt

Nagyon kicentizted :))

風林火山

(#48927) Shingen válasza generic (#48784) üzenetére


Shingen
addikt

Ha nem akarsz annyit sem költeni, akkor nem tudod használni.

風林火山

(#48928) Shingen válasza roomi (#48840) üzenetére


Shingen
addikt

:DDD

風林火山

(#48929) Shingen válasza Sify (#48923) üzenetére


Shingen
addikt

NTFS :B

風林火山

(#48930) Sify válasza Shingen (#48929) üzenetére


Sify
senior tag

Köszönöm.

Iphone 14 Pro, Apple TV4K, Ipad (2018), AirPods Pro, Apple Watch Series 3

(#48931) TaylorPro válasza Shingen (#48926) üzenetére


TaylorPro
addikt

Ez a sors keze! :) Szépen meg is érkezett. De csak holnap érkezek haza. Fa díszítés, alárakjuk a tévét, lefotózgatjuk, majd jöhet a beüzemelés. Jó kis kari ajándék, baráti áron, gyártói garival. :)

Pixel 8 Hazel

(#48932) Harkovz


Harkovz
aktív tag

A lassú csatorna váltás lehet a modul hibája vagy a TV ilyen!671V-m van UPC előfizetés Technisat CI+ modul.Néha hibaüzenetet is kidob a modul.Pedig ezt ajánlják leginkább a UPC-hez.

(#48933) Paal válasza cotag (#48899) üzenetére


Paal
csendes tag

Ugyanezzel a problémával szembesültem két hete. Nálam az lett a megoldás, hogy egy normális HDMI kábellel (edigitalban vett 790Ft-os aranyozott végű is okés volt, szemben egy ősrégi HDMI kábellel) kötöttem össze az xbox-ot a tv-vel és innentől az összes felbontásos kérdés megoldódott.

(#48934) atirag


atirag
őstag

Adott egy lb671v tv és motion távval használom. Rá van kötve egy onkyo erősítő hdmi.n amire rá van kötve egy wd live media lejátszó. Ha bekapcsolom a wd saját távjával akkor utána tudom vezérelni. Nem tudom azt valahogyan bekapcsolni is? Mert az kénylemesebb volna.

(#48935) Indeys


Indeys
csendes tag

Ma csatlakoztattam az 5.1-em a Tv-hez,ami egy LG LB650V,a hang az szép,de a tv audió kimenete eléggé kiábrándító. Nagyon könnyen kimozdul belőle a jack. De nem mozgatom sokat szóval nem jelent akkora gondot,csak azért na.... :D

(#48936) #94529552 válasza Harkovz (#48932) üzenetére


#94529552
törölt tag

A modul és a kártya, mert minden alkalommal ellenőrzi a jogosultságot. A lassúságért cserébe egy beltérivel, és távirányítóval kevesebb van, és szebb képet kapsz. Ez egyébként minden tévénél így van. Akinek a gyorsaság a fontosabb, az használjon beltérit. Valamit valamiért.

(#48937) DarthSemo válasza -=RelakS=- (#48875) üzenetére


DarthSemo
csendes tag

Úgy értem, hogy látom az egész asztalt rendesen, de körül 3-4 cm sávban csak sötétség van, szóval nem teljes képernyőn van. HDMI beállításoknál ilyen nincs vagy nem találtam, hogy miért van ez.

1920x1080 a felbontás...

Érdekelne, hogy hogy lehet teljes képernyőre rakni.

LG 47LB671V, Honor 6, Denon-X1100W, Honor 9

(#48938) parkr válasza Indeys (#48935) üzenetére


parkr
őstag

biztos, belenyomtad rendesen?
én elég stabilnak találtam

(#48939) Indeys válasza parkr (#48938) üzenetére


Indeys
csendes tag

Már nem mertem tovább erőltetni,de ránézek megint.
Na megnéztem,maximálisan bele van dugva,de stabil.
Lehet csak én vagyok máshoz szokva,mert pl. a laptopom csatlakozója erősebben tartja.

[ Szerkesztve ]

(#48940) rongylab válasza DarthSemo (#48937) üzenetére


rongylab
tag

ha jól értem a pc képét küldöd a tv-re. akkor a videokártya driverban kell beállítani a hdmi csatit, (gondolom ezt használod), és itt lehet a felbontást, az asztal méretét. a frissítési hz-t és minden egyéb dolgot beállítani.

(#48941) -=RelakS=- válasza DarthSemo (#48937) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

videókártya?

ATI esetén a CCC-ben van olyan, hogy My Digital Flat Panels, Scaling Option, és itt az értéket 0%-ra kell levenni.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#48942) lordmark


lordmark
tag

Sziasztok!
Lg lb650v-nél, ha rádugok usb-n egy külső winchestert a tv-re akkor nem igen hozza be a tartalmát a smartshare alatt. Mindig kiírja, hogy húzzam ki meg dugjam vissza, de nem segít :( Másnak volt ilyen problémája?

Egyébként ehelyett a smartshare helyett nincs valami "komolyabb" alkalmazás, ami pl. a dlna-n megosztott tartalmat megjeleníti?
Olyant szeretnék legalább, hogy ha már megosztom a zene mappát, akkor valami lejátszási listát lehessen összerakni első körben.
Illetve dlna-val hogy lehet megoldani a film lejátszását, azt is "csak" ezzel a smart share-el? Jelenleg nem sikerült felismertetnem vele a "videók" opció alatt :(

[ Szerkesztve ]

(#48943) olasz69 válasza Indeys (#48935) üzenetére


olasz69
senior tag

Meg kell nyomni kicsit erősebben és bepattan!
először én is furcsállottam,de megoldódott!

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#48944) rwu


rwu
tag

Boldog Jézuskát Nektek! :)

S22U*hondacivic*

(#48945) olasz69 válasza rwu (#48944) üzenetére


olasz69
senior tag

Neked is innen Perecesről!
:R

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#48946) olasz69 válasza olasz69 (#48945) üzenetére


olasz69
senior tag

Kellemes Ünnepeket Kivánok Minden Fórumozó Lg Tv Tulajnak és Családjának!
:R
Bocs az offért!
:U

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#48947) DarthSemo válasza -=RelakS=- (#48941) üzenetére


DarthSemo
csendes tag

GIGABYTE R9 280 3GB

Megcsináltam mindent, most már teljes képernyőn vagyok! Nagyon köszönöm :)

Leszedtem én is ezt a MPCHC-t, indítom a filmet, 3D gomb és valami nagyon rossz úgy nekem a 3D... powerDVD-vel meg tökéletes, de akkor visszarakja a régi körül 3-4cm sávba a feketeséget, olyan mintha átrakná kisebb felbontásba, viszont ott tökéletes a kép... Ezt nem értem...

Boldog Karácsonyt!

LG 47LB671V, Honor 6, Denon-X1100W, Honor 9

(#48948) Diamond500


Diamond500
senior tag

Kellemes Ünnepeket mindenkinek! (..és köszi a sok segítséget)

(#48949) CSAVI38 válasza *H* (#48867) üzenetére


CSAVI38
tag

Ez a 04.35.30 frissités melyik régióra van, mert én nézegettem angol, német stb -t, de mindenhol csak 04.32.20-t találtam, a magyaron meg még azt sem, te hol találtad?

Nekem 55lb731v-m van és most kartam a 04.32.20 feltenni, de akkor ez jobb valmiben?.

(#48950) CSAVI38 válasza CSAVI38 (#48949) üzenetére


CSAVI38
tag

most nézem, hogy ez taiwani verzió, igaz benne is van a fájl nevében hogy tw. De akkor ez jó a miénkre?
A 04.32.20-ra azt írják, hogy megoldja a memória megtelt problémát, nekem már ez is elég, mert nálam eddig csak ez jött fel hibaként, meg film feliratnál, az hogy nem jól jelenítni meg az utf kódolású szöveget, de az meg megoldható sima átkodólással, úgyhogy én max ezt rakom fel, mert gondolom lefelé nehezbben lehet frissiteni.
Írták másjol, hogy jövő év elején jön a webos 2.0 lg tv-kre, ami állítólag 60 százalékkal gyorsabb. Remélem az még az idei tv-kre is kiadják majd.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.