Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33251) Zirowe válasza Szoke1982 (#33250) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Abban reménykedtél, hogy a ps3 100fps-el dolgozik, vagy mi? :U
Játék módban 60hz a normális, ilyenkor minden szart lekapcsolt és a lehető legkisebb az input lag.
De ha ragaszkodsz a ps3 alatti 100hz-hez, akkor kapcsold be a truemotiont, fél perc múlva úgyis kikapcsolnád.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#33252) Szoke1982 válasza Zirowe (#33251) üzenetére


Szoke1982
senior tag

filmet akartam nézni 1080p és a menüben xmb már ott irta 60hz holott a fater plazmáján 100hz ír ki ezért lepödtem meg.

(#33253) menyoronc válasza Dave567 (#33247) üzenetére


menyoronc
aktív tag

Ok, Köszi!

Üdv: Gábor

(#33254) warren29 válasza Csa_ba (#33214) üzenetére


warren29
tag

Sokan meg azt írják a DTS pass throught-t be lehet kapcsolni a service menu-ben és akkor kimegy a DTS a 2011-es modellekben is.

Most akkor kimegy vagy nem? :F

(#33255) huncutka1029 válasza warren29 (#33254) üzenetére


huncutka1029
addikt

kimegy optikán, de csak 2.0-ban

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#33256) Vanos válasza gahor72 (#33215) üzenetére


Vanos
aktív tag

Köszi!

Még várok pár napot, és megrendelem az itteni Media Markt-ban.
Picit drágább, de ha gond van tudok asztalt borogatni.

De azért remélem, 20 évig nem lesz gond vele. :D

HTPC front (GA-MA780G-UD3H, 4G RAM, 2T 2,5-ös HDD, Pioneer 212 DVD-RW, Silverstone LC16B-MR ház), Pi4+Volumio; E-mu 1212m, Topping D50,SMSL VMV D1SE, VMV D2R DAC-ok; Rotel RA-985Bx, Kinki Studio EX M1+ erősítők; Focal Chorus 716S és Electra 1038 BE hangfalak; *****SMSL M6 - Sennheiser HD600 füles

(#33257) warren29 válasza huncutka1029 (#33255) üzenetére


warren29
tag

Köszönöm. :(

Annak viszont nem sok értelme van mert házmimozizok.
Akkor inkább átkonvertálom AC3 5.1-re és nézem DD-ban. :)

(#33258) Optika01


Optika01
tag

Sziasztok

Segítséget kérnék.
Van egy LA660S TV-m. A mobilomon használom az LG TV Remote programot, ami tökéletesen működik, és nagyon tetszik. Most szeretnék egy tabletet vásárolni, és nagyon fontos lenne, h ott is működjön, különös tekintettel a TV képének továbbítása a tablet kijelzőjére (gyakorlatilag így 2. TV-ként működne). Milyen feltételnek kell megfelelni a tabnak, h ez tökéletesen működjön (jelenleg egy Lenovo S600L tablet van kinézve)?
Ehhez kapcsolódóan lenne egy másik kérdésem is: Ha tabletten-mobilon nézem a TV-t, és a TV kijelzőjét lekapcsolom, a TV fogyasztása hogyan alakulhat?
Előre is köszönöm a segítséget.
üdv:

[ Szerkesztve ]

Optika

(#33259) farkas-j


farkas-j
őstag

Látom volt egy kis kavarodás DD és DTS ügyben. :) Egy egyszerű összefoglalót adnék róla:

A DD (Dolby Digital) a legegyszerűbb hangformátum a Dolby Digital családból, mely hat különböző csatornát képes tárolni, de a DD-s hang lehet akár sztereo is ami elég gyakori a sok kísérőnyelvű DVD-ken.
Általános felhasználása szerint 5 csatorna a normális hangtartományban van (20 Hz – 20,000 Hz) (right front, center, left front, right surround and left surround) és egy csatorna (20 Hz – 120 Hz ) a subwoofernek, ami az alacsony frekvenciás effekteket biztosítja. Támogatja a mono és sztereo módokat is (DD 2.0, DD 5.1). Az AC-3 maximális mintavételezési frekvenciája 48 KHz, maximális bitmélysége 16 bit. A DD bitrátája maximum 640 Kb/s lehet, de DVD-ken gyakorlatilag csak 448 Kb/s hangsávokkal találkozhatunk.
A kodeknek több neve is van:
- Dolby Digital
- DD (Dolby Digital rövidítése, sokszor utánaírva a csatornák száma; pl.: DD 2.0, DD2.1, DD 5.1)
- AC-3 (Audio Codec 3, Advanced Codec 3, Acoustic Coder 3. )

A DTS ugyanazt a csatorna-összeállítást használja, mint a Dolby Digital (bár a 6.1-es felállás is lehetséges), viszont jóval magasabb bitrátával dolgozik, ezért a hangminősége és dinamikája jobb mint a DD-nek ( vagy más néven AC3-nak). A maximális bitráta 1536 Kb/s lehet, bár a DVD-ken helyhiány miatt sokszor csak a felével lehet találkozni. A mintavételezés maximum 96 Khz lehet, a bitmélység maximuma 16bit ami megegyezik a DD-éval .

[ Szerkesztve ]

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#33260) Watt25 válasza farkas-j (#33259) üzenetére


Watt25
veterán

E szerint lehet mindkettő 24bit-es is.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#33261) farkas-j válasza Watt25 (#33260) üzenetére


farkas-j
őstag

Könnyen lehet, én még a régi szabványt írtam le. Azóta biztosan módosult, fejlődött.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#33262) Zirowe válasza Szoke1982 (#33252) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Azt hittem játékról van szó.
Kapcsold be a ps3-on a 24p-t, ha van egyáltalán ilyen opciója, a tv-n meg ki a truemotione és be a valósághű mozit.
Nem hogy 60hz, hanem 24hz lesz, de legalább jól lesz megjelenítve.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#33263) Madwe válasza Zirowe (#33262) üzenetére


Madwe
nagyúr

PS3on van 24p opció, ha a tv natívan le tudja kezelni a 24p-t akkor érdemes úgy beállítani a 24p-s anyagokat!

(#33264) Zirowe válasza Madwe (#33263) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Fogadjunk, hogy az se lesz jó, mert akkor még kisebb hz szám lesz kiírva. ;]

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#33265) Dave567 válasza farkas-j (#33259) üzenetére


Dave567
addikt

- Dolby Stereo (Dolby Surround): sztereó jelbe ágyazott, passzív mátrixal dekódolható 4 csatornás hang. A surround jel mono, nincs centersugárzó a rendszerben.
- Dolby Pro Logic: A Dolby Surround kiegészítése, mely aktív mátrixos volt, és már dekódolható volt a center sugárzó jele is. Gyakran a sztereó jelből a mélyeket összegezve és leválasztva egy sub (mély) csatorna is társult mellé.
- Dolby Pro Logic II-IIx: bármilyen sztereó jelből 5.1 vagy 6.1 csatornát képes dekódolni.
- Dolby Digital (AC-3): ez az első Dolby formátum, ami teljesen digitális. A tömörítés veszteséges, viszont 5 teljes sávú hangcsatornát tartalmaz (2 front, 1 center, 2 surround), és egy limitált sávszélességű mélyhang-csatorna is helyt kapott benne. A leggyakrabban használt tömörítési formátum.
- Dolby Digital EX: 6.1 vagy 7.1 hangcsatornát tartalmaz. Visszamenőlegesen kompatibilis a Dolby Digital-al. Ezt George Lucas találta ki és egyik hangmérnöke Thomas Homlison alkotta meg, a Dolbyval közösen. A Dolby Digitallal szemben itt egy vagy két plusz háttérhang csatorna jelenti a többletinformációt, amit a Dolby Pro-Logichoz hasonlóan a két surround csatornából, egy mátrixal kevernek ki. A Csillagok Háborúja I. epizódja volt az első film, ami ezt a technikát alkalmazta (1999).
- Dolby Digital Plus (E-AC-3): A Dolby Digital hangtömörítési hibáit csökkentették ezzel a megoldással. A korábbi max. 640kBit/s (HD esetén, DVD-nél max. 448kBit/s) helyett itt akár 6.144Mbit/s is lehetett a sávszél és akár 13.1 csatornát is tud kezelni. Visszamenőleg nem kompatibilis a Dolby Digital-al, viszont legtöbbször képes DTS/Dolby Digital transzkódolásra a Dolby Digital Plus dekóder.
- Dolby TrueHD: a HD rendszerek egyik alapvető formátuma. Veszteségmentes tömörítést kínál. Akár 18Mbit/s adatátvitelre és 14 csatorna továbbítására is alkalmas 24 bit/96kHz-es felbontásban. A Blu-Ray lemezek és HD-DVD-k esetén 8 csatornára van korlátozva a Dolby TrueHD.
- DTS: Digitális hangformátum, 4 évvel a Dolby Digital után jelent meg, először Steven Spielberg használta a Jurassic Park c. filmnél. Nagy előnye a Dolby Digital-al szemben, hogy bár ez is 5.1 csatornás és veszteséges tömörítés (természetesen más eljárást használ, mint a Dolby), de sokkal nagyobb sávszélességgel dolgozik (1509.75 kBit/s), bár sokszor a csökkentett sávszélességű verzióját használják (754.5 kBit/s).
-DTS-ES (DTS Extended Surrond): kétfajta verziója van: a DTS-ES Matrix hasonlóan a Dolby Digital EX-hez, 5.1 csatornán tárolja az adatokat, majd egy mátrixal dekódolja a plusz háttércsatornákat. A másik verzió a DTS-ES Discrete 6.1 különálló csatornát tárol.
- DTS Neo:6: hasonlóan a Dolby Pro Logic IIx-hez, sztereó jelforrást alakít át 5.1 vagy 6.1 csatornára.
- DTS 96/24: 5.1 csatornás, 24 bit/96kHz-es jel továbbítását teszi lehetővé ez a formátum. Lehetséges 2 csatornás 24bit/192kHz-es jel továbbítása is ebben a tömörítési változatban.
- DTS-HD High Resolution Audio: Ez már a HD formátumokhoz kapcsolódó tömörítés, maximum 7.1 csatornás, 24bit/96kHz-es jel átvitelére képes, maximum 6Mbit/s-es sávszélességgel. Ez még veszteséges tömörítést alkalmaz. Általában akkor használják, ha nincs elég hely a lemezen a DTS-MA-nak.
-DTS-HD Master Audio: elméletileg végtelen számú csatorna kezelésére képes, gond nélkül lekonvertálható 5.1-re vagy 2.0-ra is. A BD lemezeken 8 csatornára van limitálva a használható sávok száma, 24.5Mbit/s-es sávszélesség mellett (HD-DVD-nél 18Mbit/s). Képes veszteségmentes tömörítésre is, 2 csatornán 24bit/192kHz mellett, vagy 8 csatornán 24bit/96kHz mellett. Minden esetben tartalmaz egy hagyományos DTS magot (1.5Mbit/s) a kompatibilitási okok miatt (ha az erősítő nem tudja a DTS-MA-t, akkor ez kerül dekódolásra).

Én is belinkelek egyet. :D

(#33266) gyeniko válasza Dave567 (#33265) üzenetére


gyeniko
őstag

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#33267) Dave567 válasza Szoke1982 (#33250) üzenetére


Dave567
addikt

Ne rakd játékmódra, ha nem csak simán mozi mód vagy amit akarsz, és akkor nem kapcsolja ki a 100hz-et.

(#33268) Szoke1982 válasza Zirowe (#33264) üzenetére


Szoke1982
senior tag

jah XD én csak azt nem értem miért ír mindenki 100hz ? Ha 100hz lenne jobb lenne a képfrissités? vagy tök mindegy lednél. A tesztekben is miért írják a 100hz et? Magas..

(#33269) Madwe válasza Szoke1982 (#33268) üzenetére


Madwe
nagyúr

Miután a konzol 60fps-el dolgozik, ezért 60hz-et szeret, játékra érdemes is úgy használni szvsz, én nem bolygatnám, de meg tudod nézni hogy néz ki 100hz-en ha nem gaming mode-ban nézed, bár akkor ugye input lag is nő mindenféle képjavító technikák miatt... 100hz meg mozizáshoz jó, kivéve ha mondjuk BD-ről nézel valami 24p-s anyagot.

(#33270) Szoke1982 válasza Madwe (#33269) üzenetére


Szoke1982
senior tag

A valósághü mozi nem tudom bekapcsolni ,hogy kell ,hogy látható azaz bekapcsolható legyen?

(#33271) LiteCross91 válasza Optika01 (#33258) üzenetére


LiteCross91
aktív tag

Én azt tapasztalta, hogy a SetTopBox (T-Home) még elejében scarton volt csatlakoztatva a tv-re, akkor a telefonomon (Xperia Z) megjelenítette az adást, de mióta HDMI-n és 1080p-re van állítva azóta nem küldi a telóra :( Kár pedig én is szívesen használtam volna. Nem tudom, hogy te milyen szolgáltatónál vagy.
A tableten legalább legyen egy ICS és dual core procija legyen. Mivel wifin lesz használva, ezért majd routertől való távolság is erősen befolyásolja majd, hogy mennyire fog "akadozni" vagy sem az adás a tableten.

[ Szerkesztve ]

twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

(#33272) huncutka1029 válasza Szoke1982 (#33270) üzenetére


huncutka1029
addikt

akkor tudod bekapcsolni, ha a bemenet tipusa nem PC vagy Game módra van állítva.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#33273) Jimmy66


Jimmy66
senior tag

Sziasztok!

Alap 32" LED, Full HD TV-t keresek. Más extrák (smart, 3D) nem kell.

Köszi előre is...

(#33274) Madwe válasza LiteCross91 (#33271) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ha nem n-es wifi-t használsz, akkor kevés a sávszél s azért nincsen kép szerintem...

[ Szerkesztve ]

(#33275) Kovax1986


Kovax1986
csendes tag

Sziasztok,

egy LCD tv vásárlása előtt állok, viszont nem igazán vagyok elmélyedve a témában.

A TV-t körülbelül 3,5 -4 méter távolságból nézném, amely a falra lenne rögzítve egy radiátor (70 cm) fölött (a radiátorfölött lenne egy polc, amely vélhetően elvezetné a nagy hőt, míg a TV körülbelül 110 cm magasan kezdődne). Ehhez a szobamérethez elegendő egy 50"-os méret? Milyen típusú falra szerelhető TV tartót ajánlotok?

Emellett kisigényű vagyok a tv tudását illetően nem kell 3D, nem kell smart, nem kell semmi egyéb okosság, egyedül az kell, hogy szép, jó képe legyen. Valószínüleg rendes tv adást sem fog sosem látni.

Milyen TV-t tudnátok ajánlani erre a felhasználási körre?

Előre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#33276) Madwe válasza Kovax1986 (#33275) üzenetére


Madwe
nagyúr

Nagyon messziről néznéd, 50 col esetében ilyen távolságban a szemed egy sd adás részletességét látná csak... Ha nem megoldható hogy 2-2.5 m-re legyen a tv, akkor szerintem egy projektorral járnál a legjobban, ha van rá hely a falon... Mert gondolom azért a fHD de legalább a 720p-nyi részletesség cél lenne, meg eleve olyan tv-ket kapni manapság, s azért egy 1080p-s tv-t megvenni, amiből csak 480p-t látsz kb az nem feltétlen a bölcs döntés szerintem... Kivéve ha mind sasszemek vagytok akik nézitek s 2x jobb a szemetek mint az átlag embernek persze :)

(#33277) Szoke1982 válasza huncutka1029 (#33272) üzenetére


Szoke1982
senior tag

Nem pc és sem játék még mindig nem kapcsolható: ( Valamit tuti nem jól csinálok.

(#33278) Woodslave válasza Madwe (#33276) üzenetére


Woodslave
nagyúr

és a gyakorlatban hogyan lehetne ezt megvalósítani? Amikor HD- adást nézek akkor közelebb kéne húzni a kanapét?

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#33279) Madwe válasza Woodslave (#33278) üzenetére


Madwe
nagyúr

Miért, nézel sd adást is :)) ?

(#33280) kmarci25 válasza Szoke1982 (#33277) üzenetére


kmarci25
veterán

Akkor vagy a ps3 nem küldi ki a 24p-s jelet, vagy maga az anyag, amit lejátszol nem 24p.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#33281) Woodslave válasza Madwe (#33279) üzenetére


Woodslave
nagyúr

jóban rosszban még nem HD ;]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#33282) Dave567 válasza Woodslave (#33278) üzenetére


Dave567
addikt

Így van, közelebb kell ülnöd, 50"-nál a HD tartalom 195cm az ajánlott, SD 390cm.

(#33283) Szoke1982


Szoke1982
senior tag

Most akkor la660 as tv,hogy 100hz ? sehogy mi? Valaki leírhatná, hogy is van ez mert akkor vigyem vissza van még csere garim.Vagy mindegy mert a film ugyis 24p megy a játek meg játék modban ott meg kikapcsolja ugyis.

(#33284) Zirowe válasza Szoke1982 (#33283) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Ha mindegy, akkor miért problémázol ennyit? ;]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#33285) Optika01 válasza LiteCross91 (#33271) üzenetére


Optika01
tag

Szia
Köszönöm.
Digi kábel amit én használok.
Korábban nekem csak LG (4X) telefonnal működött (galaxy Tab 2-vel is próbáltam, de sajnos a kép nem ment át). Szerintem viszont nem rég frissítették a remote progit, mert most már a NOTE2-vel működik :DD , igaz tabbal már nem tudtam kipróbálni, de ezért is reménykedek, hátha most már nagyobb a kompatibilitása.
Amit kinéztem tab 4 magos, 4.2.-van rajta 1GB ram-mal, így elméletileg az erőben nincs hiba
üdv:

[ Szerkesztve ]

Optika

(#33286) Szoke1982 válasza Zirowe (#33284) üzenetére


Szoke1982
senior tag

azert bassza a csöröm. XD

(#33287) Madwe válasza Szoke1982 (#33283) üzenetére


Madwe
nagyúr

TV adás, sima netről leszedett filmel 100 hzes, játékokkal 60, és blu rayes 24p-s tartalommal meg 24p a célszerű...

(#33282) Dave567 közelebb kell ülni, de sd adás esetén is otthagynám azt a kanapét, meg amúgy is kihalóban van... Mellesleg jóban rosszban tv2-n megy, nekik már van hd adásuk (1080i talán) uh az is hd-ban fut, nem?

[ Szerkesztve ]

(#33288) kmarci25 válasza Szoke1982 (#33286) üzenetére


kmarci25
veterán

Olvasgass. Egyébként tényleg csak annyi lenne a cél, hogy elmondhasd, hogy 100 Hz-es tv-m van? :U

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#33289) Zirowe válasza Szoke1982 (#33286) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Nekem idáig az jött le, hogy fogalmad nincs miről van szó, a lényeg, hogy a lehető legmagasabb hz szám látszódjon. ;]

Hogy ez mire jó, azt nem tudom, de nem lesz nagy élmény a tv-zés.
Játéknál 60hz, filmnél 24p (ami eleve a 100hz miatt működik rendesen), ahol kb haszna lehet a 100hz-nek úgy, hogy látszódjon is, de kb ekkor sem fogja ezt kiírni, az a sima tv-zés, ahol viszont ettől lesz szappanopera effekt, tehát eleve kikapcsolod.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#33290) Madwe válasza Zirowe (#33289) üzenetére


Madwe
nagyúr

Sport meccseknél jó tud lenni az a sok hz, amúgy szerintem is zavaró...

(#33291) Zirowe válasza Madwe (#33290) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Engem inkább az izgat, hogy dlna lejátszásnál megfelelő film esetén hogy hogy be lehet kapcsolni a valósághű mozit, nem úgy volt, hogy dlna és belső lejátszó esetén nincs 24p?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#33292) Szoke1982 válasza Zirowe (#33289) üzenetére


Szoke1982
senior tag

igen értem én nem az a cél, hogy 100hz mivel irtam is film 24p és játék 60hz tehát mindegy. Csak arra lettem volna kiváncsi 100hz milyen de mivel mindegy mert nem 100hz mennek amit adok neki anyag film, játek. Köszi mindenkinek rendesek vagytok: ) itt fárasztok mindenkit ezzel a 100hz dologgal. De legalább most már tudok mindent. Egyébként az egész abból indult ki, hogy fater plazmályán 100hz irt ki és csak nem tudtam mi van ha 100hz panelt irtak teszteben és 400hz mci javitóval (vagy marketinggel) köszi még egyszer mindenkinek akkor marad a 660s :)

(#33293) Vanos


Vanos
aktív tag

Fali konzollal kapcsolatban:

Hama 84426-os konzolt néztem ki a 47LA660S-hez

http://www.hama.hu/go/reszlet/4023/109/TV_HIFI_Hazimozi-LCD_TFT-Tartok/84426/Falitarto_LCD__Next_Light__400x400__dontheto/

A leírás alapján ESA szabvány szerint 400x400 -at tudja (ami az LG TV speckójában is szerepel).
Aztán néhány sorral lejjebb: 58-107 cm képátmérőig (23-42")

Akkor ez most jó a 47'-os LG-hez vagy sem?
Valaki ismeri a szóban forgó konzolt?

HTPC front (GA-MA780G-UD3H, 4G RAM, 2T 2,5-ös HDD, Pioneer 212 DVD-RW, Silverstone LC16B-MR ház), Pi4+Volumio; E-mu 1212m, Topping D50,SMSL VMV D1SE, VMV D2R DAC-ok; Rotel RA-985Bx, Kinki Studio EX M1+ erősítők; Focal Chorus 716S és Electra 1038 BE hangfalak; *****SMSL M6 - Sennheiser HD600 füles

(#33294) iviivi75


iviivi75
tag

szép jo napot.

szeretném megérdeklödni,hogy plex csak nállam nem müködik vagy valami gebasz van,aszt irja könyvtár nem elérhetö kb már 1 hete nállam.

választ köszönöm elöre is.

(#33295) Woodslave


Woodslave
nagyúr

arra valami támpontot tudnátok mondani, hogyha átlagos ülőmagasságú kanapé esetén milyen magasságban kell felszerelni a tv-t a falra, hogy a 3D is élvezhető legyen? (mondjuk a tv. alsó része milyen magasságban kell legyen)

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#33296) Madwe válasza Woodslave (#33295) üzenetére


Madwe
nagyúr

Én úgy emlékszem ha a tv alja szemmagasságban van az még jó s alatta esik szét (mondjuk az is már jó magasra szerelést jelentene), de napokban valamikor rálesek ha ráér - nem tudom mikor leszek otthon :'(

[ Szerkesztve ]

(#33297) gyeniko válasza Woodslave (#33295) üzenetére


gyeniko
őstag

Átlag kanapé 45-50 cm magas (de süpped :Y ), de az átlag felsőtest mekkora? Az enyém jó magas, de van pl. kislányom, az övé - mily meglepő - még kicsi.

Le kelle ülnöd a kanapéra, felvenni azt a testhelyzetet, amellyel TV-t fogsz nézni (ez ritkán szálfa-egyenes) és lemérni a szemed távolságát a padlótól. A TV képernyőjének vízszintes felező egyenesét kellene max. erre a magasságra helyezni. Az eredmény kb. 110-120 cm körül lesz.

[ Szerkesztve ]

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#33298) Madwe válasza gyeniko (#33297) üzenetére


Madwe
nagyúr

No meg ha az ember elfekszik a kanapéban máris nagyon lentre kerül a nézőpont (e miatt sem érdemes magasabbra tenni) - vagy csak én tespedek akkorákat néha :D?

(#33299) Jimmy66


Jimmy66
senior tag

Erre valaki?

Mi a vélemény az LG32LN5400-ról?

Melyik boltot javasoljátok? (jó ár, megbízható garancia)

(#33300) gyeniko válasza Madwe (#33298) üzenetére


gyeniko
őstag

Nem csak Te, ezért írtam, hogy "max". Van, aki felfelé nézve érzi jól magát (régi mozik hangulata, az első sorból :DD ), mások inkább lefelé néznek. Kicsi magasságú képernyő esetén kényes lehet a néző(k) szemmagassága...

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.