Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32101) Ravenloft válasza Zirowe (#32097) üzenetére


Ravenloft
tag

Igen eddig én is a levágás nélkülit használtam, de mivel most kipróbáltam a PC módot, ott nem lehet állítani, csak a 16:9 illetve a 4:3 között.

(#32102) fabiandaniel válasza Kicsi Gabi (#31956) üzenetére


fabiandaniel
aktív tag

Nokia Play alkalmazást használd windows phone -on.

Fabi

(#32103) Müszi


Müszi
senior tag

Javítsatok ki, ha tévednék, de én a 690-es talpát fix-nek nézem, a 660-nak pedig forgatható. Ez a lehetőség nálam már többször jól jött.
A kinézet persze más kérdés. Nekem is jobban tetszik a 690-es keskeny fémes pereme, viszont szerintem sem éri meg azt a +15K-t. Az tény, hogy a legjobb ár érték aránya az LA szériából a 620-nak van, viszont a 660-ba már minden benne van amire szükség lehet (kivéve kamera) és még elfogadható az ára.

[ Szerkesztve ]

(#32104) vzozo válasza vzozo (#32043) üzenetére


vzozo
senior tag

Közben kutakodtam még, a 6418-as mellett most még ez játszik, szebbnek tűnik a dizájn azzal a vékonyabb kerettel, az árkülönbség pedig minimális: 47LA6918

Van egy gyanúm, erősítsetek vagy cáfoljatok meg, hogy ezek a négyszámjegyű modellek valójában az LA640-nek és a 690-nek valamilyen országspecifikus változatai, és akkor praktikusan sima 640 vs. 690 különbségekre kell figyeljek, mint amit m.fery kolléga kérdezett nemrég.

(#32105) Horike válasza Watt25 (#32091) üzenetére


Horike
csendes tag

Szia!

Lehet időzíteni analógon is, EPG nincs, de dátum, óra-perc és csatorna kombó időzíthető!

LG 55LA660S, DUNE HD Duo, Cambridge Audio 640R, Jamo C4 széria

(#32106) m.fery


m.fery
csendes tag

Köszönöm a segítséget, a szomszéd pont nem érdekel, :) nem miatta veszek TV-t :). A +15000-et másra is el tudom költeni. A döntés egyértelműen 42 LA660 lett.
Köszi mégegyszer.

(#32107) Findzs válasza tibi1984bp (#32090) üzenetére


Findzs
addikt

ez érdekes

nem elég a képbeállításnál játék módot beállítani? :U

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#32108) HeavyToys


HeavyToys
senior tag

Sziasztok!

Médialejátszó használata esetén (DLNA szerverről), egy LG 42LA620S és egy 47LA6608 esetén van arra lehetőség, hogy a 21:9 arányú képet széthúzza és 16:9-es képet csináljon belőle?

Köszi előre is a segítséget!

(#32109) Zirowe válasza HeavyToys (#32108) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Nincs.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#32110) Jabby válasza h1ght3chzor (#31955) üzenetére


Jabby
őstag

Annyit hallottam, hogy a Tescoban a LA520S egy húszassal olcsóbb lett, most 140-ért árulják.

(#32111) erahurka


erahurka
félisten

Képes arra egy LG Smart tv hogy LG Cloud-ból letöltsön egy feliratot és azt a külső merevlemez egy adott mappájába rakja? Vagy Cloud-ból csak lejátszani tud fájlokat?
:R

És persze Boldog Új Évet ha már írtam :))

(#32112) balintka válasza Jabby (#32110) üzenetére


balintka
addikt

A neten 2 hónapja is ennyiért ment... Mi ebben az akció? 620-ast akartál írni nem?

(#32113) pocok65


pocok65
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék érdeklődni, hogy az LG 42LA 620s 3
D Smart TV-hez milyen klaviatúrát lehet használni, mert gyárilag nincs hozzá. Aki tud segítsen. Előre is ködszönöm! :R

(#32114) jencici válasza m.fery (#32106) üzenetére


jencici
csendes tag

Írdd meg légyszi, mi az eredeti firmware, ha még nem frissítettél, de ne frissítsd a tv-t, mert rosszabb lesz!
LA660S
Köszi

(#32115) jencici


jencici
csendes tag

a 3D akadozik, normál filmnél kb:1/3 és 2/3-nál megáll "kevés memória" üzenettel.

Eddig nem csinálta az eredeti firmware-el, 04.04.04, de miután befrissített, sajna ez a helyzet.
most 04.04.05-ön vagyok, és nem merem betölteni az újat, hátha rosszabb lesz!
Wifi-n csatlakozom, eddig jó volt.
Másnál hogy mükszik?

(#32116) nufenen111 válasza Müszi (#32103) üzenetére


nufenen111
tag

A 690-es talpában vannak görgők, és egy íven el tudod forgatni a TV-t.

(#32117) nufenen111 válasza huncutka1029 (#32099) üzenetére


nufenen111
tag

Még annyi a nagy különbség, hogy a 690-es alatt elfér középen a házimozi center sugárzója, mert a talp két oldalt támasztja a tv-t. Nálam ez is szempont volt.

(#32118) nufenen111 válasza jencici (#32115) üzenetére


nufenen111
tag

Egyik barátomnál is akadozott, és azért volt, mert a frissítés automatikusra volt állítva.

(#32119) jencici válasza nufenen111 (#32118) üzenetére


jencici
csendes tag

Köszi, de a frissítés már nincs automatán, miután pár napja kiszúrt velem!

(#32120) Đusty válasza pocok65 (#32113) üzenetére


Đusty
addikt

Amit eddig rá dugtam azzal ment, mindenesetre logitech K400 tuti meg még egy pár, de a legtöbbel elmegy.

(#32121) jencici válasza pocok65 (#32113) üzenetére


jencici
csendes tag

Vezeték nélküli egér, és billentyűzet, ami USB-s bázisú, (szerintem mind az), vagy UBS-s billentyűzet, egér, vezetékes, de akkor érdemes egy elosztót, hogy ne foglalja el azt a kevés USB foglalatot

(#32122) malt71 válasza Wonderboy9 (#32051) üzenetére


malt71
csendes tag

Az HBO Go működését úgy érted, hogy regisztráció nélkül működik?

(#32123) Müszi válasza nufenen111 (#32116) üzenetére


Müszi
senior tag

Néztem képeket róla és már látom, hogy tulajdonképp az asztalon gurul, ha jól nézem. Mondjuk annyira nem figyeltem vásárláskor, mert először a 620-szal szemeztem de 170K nál egy fillérrel sem szántam rá többet, ráadásul ugyanazok a műszaki paraméterek értsd úgy, hogy megegyezik az elektronikájuk. Alatta nálam semmi sincs a külső winyón meg a szemcsiken kívül mert az állvány polcán van a h.mozi és a centersugárzó is.
Persze mindenki a magáét preferálja jobban mivel biztosan nem ok nélkül választotta azt, de azért azt valljuk be, hogy a 15K-s árkülönbség nem reális a teljes vételárhoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#32124) kmarci25 válasza malt71 (#32122) üzenetére


kmarci25
veterán

Az nem fog regisztráció nélkül működni. Valószínűleg úgy érti, hogy az HBO módosított valamit a kiszolgálón, ezért nem lehetett kapcsolódni hozzá. Ezt javíthatták az új fw-ben.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#32125) pocok65 válasza Đusty (#32120) üzenetére


pocok65
csendes tag

Köszönöm, majd kipróbálom!

(#32126) pocok65 válasza jencici (#32121) üzenetére


pocok65
csendes tag

Köszi!

(#32127) hematomaI


hematomaI
tag

42LA620S-ZA tv-ét frissítette mát valaki a 04.22.11-re az LG oldaláról? A tv nem jelzi hogy van már frissítés hozzá

(#32128) hematomaI


hematomaI
tag

Rapoo E2700 mennyire jó ez a billengyűzet? Egyébként a youtubnál tényleg nem lehet használni?

[ Szerkesztve ]

(#32129) Qlty


Qlty
tag

Az automatikus frissítést érdemes bekapcsolva hagyni? Egyáltalán érdemes frissíteni? Sokan panaszkodnak a frissítés utáni állapotról hogy rosszabb lett mint volt. Ettől függetlenül sok eladó ajánlja, viszont a tapasztalatok más mondanak? (LA660)

(#32130) Zirowe válasza nufenen111 (#32117) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Sajnos ezeket az új tvket túl alacsonyra tervezik.
Én most emelhetem meg kb 9cm-el a tvt a bútorhoz képest, mert a center túl magas+érthetetlen módon az érzékelő közepén van és a vétele se a legjobb.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#32131) dattila79


dattila79
csendes tag

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem az LG 42la620 tv röl.Internetes részébe lehet valahogy írni ékezetes betükkel vagy csak ékezet nélkülivel?Ha lehet akkor mit kell beállitanom,hogy lehessen ékezettel is írni.

(#32132) gycs02 válasza dattila79 (#32131) üzenetére


gycs02
tag

mint a telókon sokáig nyomni az OK-t

(#32133) Watt25 válasza Horike (#32105) üzenetére


Watt25
veterán

Most, hogy mondod, el is felejtettem, hogy analóg tévéadást is fel lehet vele venni. Mert gondolom, te erre gondoltál, mert írtad, hogy csatornaszámot is meg kell adni az időzített felvételhez. Ez akkor oké, ezt beírom. Viszont az továbbra is kérdés marad, hogyha SCART-ról, vagy RCA kompozitról akarsz felvenni, akkor is van-e lehetőséged időzített felvételt beállítani? Akár úgy, hogy csatornaszámnak SCART-ot állítasz be például?

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#32134) tibi1984bp válasza pocok65 (#32113) üzenetére


tibi1984bp
csendes tag

Szia!
Nekem egy Logitech k220-as van és tökéletesen működik vele.

(#32135) demonlaci válasza Qlty (#32129) üzenetére


demonlaci
tag

Frissíthetsz nyugodtan, semmi baja nem lesz, de szerintem nem árt egy factory reset utána, mint a telefonokon. :)

LG 42LA620s, LG 32LG2100, Amiko Alien2, Amiko 8800, LG BD370, Sony BD380, Sony STR-DH500, Panasonic 92cm plazma

(#32136) kelly7 válasza jencici (#32115) üzenetére


kelly7
aktív tag

Nem tudom miért riogatod a népet a frissítés ellen. Szüleimnek karácsony előtt vettünk egy 660-at. A rajta levő szoft az még 03-al kezdődött. Alap beállítások után azonnal frissítettem. Nekik gyorsabb lett a wifi, sőt a menü is gyorsult, mert az eredetivel elég sokat kellett várni. És semmi mást nem csináltam, csak frissítettem. Az enyémen itthon 04.20.29 van, és semmi baja.

(#32137) Horike válasza Watt25 (#32133) üzenetére


Horike
csendes tag

Hali!

Csak csatornaszám választható, scartot nem látok a listában. Viszont nekem nincs is bekötve semmi scarton, csak egy régi dvd kompoziton, de az sincs a listában, szóval szerintem időzíteni csak tv adóra lehet!

LG 55LA660S, DUNE HD Duo, Cambridge Audio 640R, Jamo C4 széria

(#32138) jencici válasza Horike (#32137) üzenetére


jencici
csendes tag

Nem riogatok senkit, mindenki azt csinál amit akar, én csak a saját tapasztalatomat írom le, és próbálom a nálad okosabb embereket megóvni a hasonló "élményektől".
Mielőtt vádaskodsz, nézz szét a topikban, kinek, mi a véleménye a frissítésekről. :W

(#32139) Montiii válasza pocok65 (#32113) üzenetére


Montiii
csendes tag

26-óta használok egy K400-as Logitechet 42LA620S-hez. Mindent meg lehet vele oldani, amit a gyári távirányító tud. Egyedül arra nem jöttem még rá, hogy a kék smart gombot mivel lehet helyettesíteni. Mert pl olyat, hogy nézem az adott csatornát és kimegyek smart menübe olyat nem tudok vele (legalábbis egyelőre), de viszont olyat lehet, hogy felhozza az alsó menüsort. Azt a space gomb lenyomására teszi meg. Netezni nagyon kényelmes vele, az írás gyors.

LG 42 LA620S

(#32140) sbalu1 válasza Montiii (#32139) üzenetére


sbalu1
senior tag

A Rapoo-val ugyan ez a helyzet, szuper csak a Smart menűt nem lehet elővarázsolni vele.

(#32141) StSanya válasza jencici (#32138) üzenetére


StSanya
őstag

Kell a frissítés, rengeteg hibát javítanak, s új funkciók is jönnek. Inkább ott a gond, hogy nincs változás lista. Illetve, hogy adott esetben, ha valami nem jól működik, nem lehet visszatérni az előző verzióra. Bár talán ez változni fog, most két verzió van a honlapon a tv-mnél.

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#32142) demonlaci válasza kelly7 (#32136) üzenetére


demonlaci
tag

Nekem is a legújabb van fent, minden eszközön, lehet az telefon bármi. :)

LG 42LA620s, LG 32LG2100, Amiko Alien2, Amiko 8800, LG BD370, Sony BD380, Sony STR-DH500, Panasonic 92cm plazma

(#32143) Indiant


Indiant
addikt

Valaki tud abban segíteni, hogy miképp lehetne a telefon képernyőjét a TV-re rakni?
LM640S modell esetén.
A Wireless display-el párosodnak, de csak a tv-n látszik a telefon mint párosított, a telefonon nem.
Minden megoldás érdekel!

(#32144) huncutka1029 válasza StSanya (#32141) üzenetére


huncutka1029
addikt

Én meg azt mondom, amíg másnál derül ki a hiba, addig jó, ha néhány nap után azt mondja több fórumtárs, hogy jobb lett, megjavult, megjelent benne új dolog, na majd akkor esetleg frissítek.
2,5 év alatt már sokszor sokan rápacsáltak a frissítésekre. És nem lehet visszafelé downgradelni.
Ja ez nem igaz, Az LW tévéikre van megoldás, lehet visszafelé tenni rá FW-t.
De miután az LG ezt megneszelte, az LM sorozatnál már nem megoldható, és ott elvették a hotel mode-ot is
Csak az idei modelleknél lett újra elérhető.
És ugyanez igaz a python-os service menü elérésre is, ahol egyszerűen megváltoztatták az elérési kódokat, így a felhasználó már nem tud pl: régiót állítani, bekapcsolni funkciókat, amit egyébként tud a tv.( THX szabvány,színkalibrált beállításai, stb)
Szóval, csak óvatosan azokkal a frissítésekkel.
Másrészt ha jó a tv minek frissíteni?
4-5 éve még nem volt divat, mégis milyen boldogan néztük nem?
És az LG is lehetne korrektebb, és egy Change Logot kidobhatna a frissítések mellé.
Már többször, többen kértük tőlük, de le se sz@k minket.

De ez csak az én véleményem

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#32145) huncutka1029 válasza Indiant (#32143) üzenetére


huncutka1029
addikt

Egy megoldás:
a TV t fektesd egy vizszintes felületre, hogy a ijelző felfelé nézzen.
erre óvatosan engedd rá a telefont, képernyővel lefelé, így stabil lesz, másként könnyen leeshet róla.

;]

A miracast ban állítsd be.
A wifi display csak az intel procis pc /notival működik együtt rendesen.

Ha a tévé képét akarod látni telón akkor kell a 2nd display opció is.

[ Szerkesztve ]

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#32146) Watt25 válasza Horike (#32137) üzenetére


Watt25
veterán

És ha átkapcsolsz a kompozit bemenetre, onnan sincsen lehetőséged valamilyen módon időzített felvételt beállítani?

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#32147) Montiii válasza huncutka1029 (#32145) üzenetére


Montiii
csendes tag

A tavalyi modellek nem tudják még a miracastot. Szerintem semmilyen 2012-es TV nem tudja.

[ Szerkesztve ]

LG 42 LA620S

(#32148) sarti válasza jencici (#32138) üzenetére


sarti
csendes tag

Sziasztok!
A frissítés, elvileg javítana, vagy új funkciókat adna a meglévők mellé. Október óta vagy 4-szer frissítettem la660s tévémet, de eddig nem tapasztaltam semmi negatívumot. Pl. a belső youtube lejátszója az elején eléggé lassú volt, a frissítések után villámgyors legutóbbi frissítésben szerintem pont ezen javítottak. Olvasom Én is, itt sokan írják, hogy nem szabad frissíteni mert sokkal rosszabb lesz, meg lebutítják szándékosan. Egyszerűen kellene egy lehetőség, hogy adott esetben vissza lehessen állítani a korábbi szoftververziót. Próbálta már valaki egy a tv-n lévőnél korábbi verzióval frissíteni? Engedi?

[ Szerkesztve ]

Minden nézet, nézőpont kérdése.

(#32149) la5z10th


la5z10th
tag

Sziasztok!

Ezek között vacilálok:

42LA620S
vagy
42LA660S
vagy
42LA740S.

Az LA620S-t már ismerem (tesómnak ez van). Egész jó tv!

Az utóbbi kettőn gondolkodom komolyabban, de olvastam egy-két negatív tapasztalatot mindkettővel kapcsolatban és ezért nem tudom, hogy mi legyen.

Azt látom, hogy a képernyő frissítésnél van különbség a 3 készüléknél (ez mennyire érezhető különbség?) + egy-két apróság. (magic remote, 2.1 hangszóró... stb).

Szerintetek melyik éri meg jobban?
Akik rossz tapasztalatokat írtak csak véletlenül olyat fogtak ki vagy tényleg általánosak ezek a gondok?

Itt egészen jó árakon mennek ezek a tévék!

http://www.aqua.hu/termekek/televizio-1181.html?f=[price=2190,5600000__gy=29__p=3|1920%20x%201080%20pixel||3|3840%20x%202160%20pixel]

(#32150) Labello válasza Montiii (#32139) üzenetére


Labello
csendes tag

Nekem a bal felső sarokban lévő egér-gomb tetszik a legjobban.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.