Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33601) makoss válasza petya2012 (#33600) üzenetére


makoss
addikt

Van amelyik angolul felirat nélkül,
van olyan ami magyar felirattal angolul,
van amelyik szinkronos

ehhez a MKVToolnix-hoz nem értek, ez is angol :F

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#33602) petya2012 válasza makoss (#33601) üzenetére


petya2012
őstag

ezzel a progival tudod muxolni a filmeket,de vigyázz nehogy a forrást elrontsd,mert akkor nem tudod seedelni
ajánlatos egyszerre csak 1-2 filmet másolni egy mappába és azokat muxolni

érted ugye mire gondolok?? :D

megnyitod,majd ott van,hogy add-ott hozzáadod a muxolni kivánt filmet-kiveszed a pipát a nem kívánt hang vagy felirat elől és ott alol start muxing-ennyi

[ Szerkesztve ]

(#33603) makoss válasza petya2012 (#33602) üzenetére


makoss
addikt

oké, köszi!

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#33604) petya2012 válasza makoss (#33603) üzenetére


petya2012
őstag

ha nem megy vmi írj bátran,de ma már ne legalábbis nekem,mert már csak holnap válaszolok :D

jó éjt mindenkinek

(#33605) Cok3 válasza Woodslave (#33592) üzenetére


Cok3
csendes tag

Hat, en speciel most total el vagyok keseredve. Rajottem, hogy ez engem nagyon zavar, mar gyakorlatilag raallt a szemem! Ez az elso, amit megnezek a teven. De a legnagyobb bajom, hogy gyakorlatilag nincs opciom! Ezek szerint nincs garancia semmire, vagy sikerul kifognom egy jot vagy megint hurcolhatom vissza a dragabbnal dragabb teveket es harcolhatok a penzem visszafizeteseert. Csupa utanajaras es faradozas, kellemetlen dolgokkal megspekelve. Nem akarok meg egy TVUDVARt...

Minden LG ilyen bakker, akar 150, akar 300 K? Akkor en bizony nem kerek tobb edge ledes keszuleket. De mi mas opcio marad, emberi keretek kozott? Plazma? Abbol meg nincs passziv 3D.

Sajnos valamirol le kell mondanom, ez mar biztos. Csak meg nem dontottem el, mirol.

(#33606) Woodslave válasza Cok3 (#33605) üzenetére


Woodslave
nagyúr

ja megértelek mondom, kezdem én is bepörgetni magam rajta :U :D

1 órája itt baxakodok a beállításokkal

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#33607) gyeniko válasza Cok3 (#33605) üzenetére


gyeniko
őstag

Nem gondolom, hogy ez csak az LG-k problémája. Nekem van Samu-m is, az meg rettentően felhős. A technológia rákfenéje ez, hol kevésbé, hol jobban látszanak a tünetek. Elvileg a full led-nél könnyebben találkozol kisebb bevilágítással és felhősödéssel.
Nekem van olyan edge ledes lcd-m is, amelynél gyakolratilag nincs sem bevilágítás, sem felhő. Valóban kell szerencse is.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#33608) Müszi válasza Cok3 (#33605) üzenetére


Müszi
senior tag

Helo!
Ha az némileg megnyugtat, azért van ebből a tekintetből hibátlan példány is. Én is hasonlóan vizslattam beüzemelés után a 42LA660-asomat mivel már előbb itt olvastam az ilyen gondokról,de szerencsére a mai napig sem bevilágítást, sem felhősödést nem fedeztem fel. Az egyetlen ilyen dolog amit észreveszek, hogy a fekete az szürkébb még a régi LCD-m hez képest is, de erre számítottam is mivel IPS a panel és ez sem vészes szerintem egyáltalán.
Ettől függetlenül megértelek. Talán egy négy számjegyes példánnyal, Pl LA6608 stb. jobban járnál mivel azokat nyugatra gyártják és szerintem meg is szűrik ilyen téren. Lehet, hogy nincs igazam, de az az érzésem, hogy hozzánk arányaiban sokkal több nem 100%-os példány kerül.

(#33609) yodamester10


yodamester10
őstag

Üdv!
Valaki esetleg megtudja mondani,hogy érdemes-e AC-s routert venni egy Lg 42la667s tévéhez,vagy elég egy N-es Dual band-s is?Wifin szeretnék főleg 3d-s filmeket átküldeni.Köszi a válaszokat :R

(#33610) gahor72


gahor72
aktív tag

lUraim!
Hosszú küzdelem után összejövünk egy bomba nővel,jó alak ,csodás arc,nagy,kerek cicik,még főzni is tud egy kicsit.De a lábujjak kicsit görbék.Mit teszünk?Egyfolytában a lába ujját nézegetjük fejcsóválva,vagy megpróbáljuk élvezni a maradék 98%-ot?Persze lehet hajtani a legtökéletesebb nőre,de az nem a mi pénztárcánknak való....És közben nem is élvezzük amink van.
Ne felejtsük,hogy nem olyan rég képcsöves tv-t és monitort nézegettünk,hiba lenne most a vizuális katarzist várni 150-300k ft kiadása után,még akkor is ha ez rengeteg pénz,tudom.
Mindenek előtt olvasni,keresni,teszteket nézegetni,elmenni áruházba és nyomkodni,állítgatni,ismerkedni kell a leendő tvnkel,mint a nőkkel, mielőtt összebútorozunk a kiválasztottal. ;)

(#33611) makoss válasza petya2012 (#33597) üzenetére


makoss
addikt

Egyedül a hangkeresés nyelve angol, de azon belül nincs magyar, az összes többi magyar

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#33612) fuzzyka válasza gahor72 (#33610) üzenetére


fuzzyka
tag

A peldad vicces es frappans, de mondok egy masikat: veszel egy ferrarit mert ku..ara akarod neki nyomni, szep es jo, utana is olvastal 600 loero, megy mint a veszedelem. Aztan raszanod magad, megveszed es akkor er a csalodas mert csak 70nel tud menni... :) Sztem inkabb ez a pelda helyenvalobb.

(#33613) Müszi válasza gahor72 (#33610) üzenetére


Müszi
senior tag

Ebben még igazad is lehetne, de a nők nem sorozatgyártásban készülnek, igy az is természetes, hogy mindegyik más és más (még szerencse :) ).
Ezeknek a készülékeknek viszont egyformának kéne lenniük azonos árért szerintem. Még azt is könnyebben elfogadná az ember, ha mindegyik némileg felhős, vagy bevilágított lenne, de az azért igenis piszkálja az ember csőrét, ha ugyanazért a nekünk nem kevés pénzért egy zavaróan rossz példányt kap. Esetleg azt is megtehetnék hogy a problémásabbakat jóval olcsóbban árulnák. Még így is haszonnal szabadulhatnának meg a gyengébb eresztéstől, és a fogyasztó sem szólhatna egy szót sem.

[ Szerkesztve ]

(#33614) gahor72 válasza Müszi (#33613) üzenetére


gahor72
aktív tag

Igazatok is van,én csak humoros formában próbáltam meg felhívni a figyelmet a tájékozódás fontosságára,ami nem abból áll hogy:---szerintetek mi a különbség a xxxxx és az xxxy között?
Mert ugye nem más vesz nekünk tvt,és nem másnak kell beállítani azt a mi szemünkhöz,hanem nekünk....
Lényeges tisztába lenni a technológia határaival,hátrányaival,előnyeivel és akkor nem ér akkora csalódás bennünket.
Ezt a tudást meg csak az olvasással-akár csak a fórumon belül,a kereső használatával-tájékozódással lehet megszerezni.
Továbbá lényeges tisztában lenni a vásárlói jogokkal,lehetőségekkel, is ha probléma merülne föl ne adj isten.
Tv cserélgetni,visszaküldeni sz@r dolog,én is csináltam,de sajnos a tömeg gyártásnak ez a hátránya,sok a selejt,nagy a hibatűrés.
De azzal már most tisztába KELL lenni,hogy ezek a tv-k nem fognak 15-20 év múlva a telken is jószolgálatot tenni,mint egy junyoszty,vagy orion tv.
üdv

(#33615) OldAkita


OldAkita
aktív tag

Talán az a legfontosabb, amikor hozzák a tv-t, a doboz bontatlanságát kell ellenőrizni. Átlátszó széles ragasztószalaggal van lezárva. Nem hiszem hogy le lehet szedni úgy hogy ne sérüljön alatta a papírcsomagolás.. Ha meg nem leszedik hanem csak középen végigvágják, utána pedig egy ugyanilyen szélességű, ugyanilyen tipusú szalaggal leragasztják azt lehetetlen tizedmilliméteres pontossággal az előző szalag tetejére ragasztani. Ha bontatlan a doboz, legalább esélyünk van hogy nem olyat kaptunk amit valaki már visszavitt. Mert abban biztosak lehetünk hogy a visszavitt tv-t meg fogják próbálni rásózni valaki másra. Ne mi legyünk azok a mások! Ilyen oldalról megközelítve nem feltétlen előny ha a kiszállítók azonnal nyitják a dobozt és már rakják is össze a tv-t neked. Ekkor még az se fog feltűnni hogy a távirányítóban már bent van az elem. Egyébként valóban meglehet hogy ide a leválogatott cuccból több jut mint mondjuk a németeknek. Ha úgy van mint a tescoban az almával, ahol fél óra válogatás után se tudok olyat találni amelyik ne lenne hibás vagy ütődött, akkor résen kell lennünk tv ügyben is :) Mikor az enyémet rendeltem halálra idegesítettem magam mit fogok kapni. Hál istennek a Műszakidepo.hu tartotta a szavát, magyar gyári gari, bontatlan csomagolás és hab a tortán hogy a világon semmi de semmi bevilágítás nincs sehol. Tény, ha a mértani középtől nézve, arrébb mozdulok bármerre, akkor megjelennek bevilágítások, de középről tökéletes. Azt hiszem ennél többet egy ips paneltől nem lehet elvárni

(#33616) fuzzyka válasza OldAkita (#33615) üzenetére


fuzzyka
tag

En ket lg led tvt is lattam bevilagitas nelkul, sot az egyik meg nalam volt egy hetet, h kiprobalgassam, talan volt minimalis bevilagitas de annyira keves, h szinte eszrevehetetlen. En is viszavittem kettot is de mar annyira elegem volt, csomagolni le a 4. emeletrol be a kocsiba stb stb, h inkabb elhittem, h ez normalis. Kar volt mert most hivhatom a szervizt annyira zavar...

(#33617) OldAkita válasza makoss (#33601) üzenetére


OldAkita
aktív tag

A hangsávot nem fogod tudni változtatni ha dlna módban, akár utp-val, akár wifin keresztül játszol le filmet a gépről. Vagy külső hdd-re másolod amit az usb hdd in portra dugsz a tv-n és tudsz hangsávot váltani. De nem ez az igazi, hanem ha a külső hdd-t a router usb portjára dugod. A torrentet beállítod hogy ide töltsön le és innen fel. Tapasztalatok alapján így lehet hangsávot váltani, valamint ez a legkényelmesebb módszer. Sajnos ennek gyakorlati megvalósítását még csak most tanulgatom, mert az épp most kapcsoltam rá az enyémet a routerre de nem látok belőle semmit, azonban előbb utóbb megtanulom ha eleget olvasok utána, hoigy is kell ezt.
Ha nincs külső hdd, akkor egyetlen megoldás marad, valamilyen programmal meg kell változtatni a hangsávok sorrendjét, vagy törölni mindent és csak a magyart meghagyni. Ahogy írtad nem ismered az MkvToolnix-et. Elárulom én se ismerem, de letöltöttem, vizsgálgattam, utánaolvastam és kiderült nem is olyan bonyolult.
Inputnál Add-al betallózod a filmet, A Track-nél máris látni fogod a video és audio sávokat. Az audio sávoknál lehetőséged van default-á tenni azt a nyelvet amelyiket elsődlegesnek szeretnél. Elvileg ezt fogja elsődlegesnek tekinteni a tv-d. Az én tv-m nem ezt teszi hanem azt tekinti elsődlegesnek amelyik a sorrendben felül van. Talán az a helyes megoldás ha törlöd azt a nyelvet (azaz kiveszed a pipát előtte) ami nem kell. Utána klikk a Start Muxing-ra. Létre fog hozni egy másodpéldányt a filmedből amin már az a hangsáv fog szólni amit meghagytál. Viszont 10GB-os filmnél ez még 10 GB hdd helyfoglalás!

(#33618) sbalu1


sbalu1
senior tag

Minden viszonyítás kérdése és kompromisszumokat csaknem mindig kell kötni.Visszaemlékszem gyerekkoromra, a magyar televiziózás hőskorára, amikor indult a sugárzás, ha jól emlékszem először csak heti egy alkalommal volt rövidke és persze fekete-fehér adás, telis-teli műszaki hibákkal, néha órás szünetekkel.A bérházban ahol laktunk egyetlen tévé volt és sorban álltunk mi gyerekek a gangon, hogy a sokszor adáshiba miatt fekete apró képernyőt nézhessük.Ez akkor maga volt a csoda.Szerencsére azóta a technika fényéveket fejlődött, olyan dolgok valósultak meg (pc, internet, gps, okostelefonok, 3d-és televiziózás...stb.) amik nemrégen csak a sci-fi világában léteztek, de én ma is kerekre nyilt szemmel rácsodálkozom, hogy összes hibájával együtt mire képes, pedig műszaki emberként én is meglehetősen kritikus szemmel szemlélem a dolgokat.Az én LA620S-emmel szerintem jól jártam, bevilágítás nincs és a felhősödés is csak minimális.

[ Szerkesztve ]

(#33619) Müszi válasza OldAkita (#33615) üzenetére


Müszi
senior tag

Egyet értek veled. Én is online rendeltem a TV-met és a megjegyzéshez oda is írtam, hogy csak teljesen originál példányt vagyok hajlandó átvenni. Épp ezért kiszállítást sem kértem, hanem elmentem érte. Az eladó meg is jegyezte, hogy felesleges vizsgálni mert ők csak bontatlant árulnak én meg azt mondtam, hogy azért mégis jobban megnézném, ha nem gond.
Persze így is van esély a hibára, de azért jóval kevesebb szerintem és nincs is semmi bibi nálam sem szerencsére.

[ Szerkesztve ]

(#33620) makoss válasza OldAkita (#33617) üzenetére


makoss
addikt

Köszi az infót! :R
Sajnos a routeremnek nincs USB kivezetése TP LINK TL WR 841ND router
Amúgy van olyan filmem amit még KMPlayerral sem tudok megváltoztatni, feszt angol ez pedig a szemtől szemben című film 720p: [link]
Megnézem a progit kíváncsiságból

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#33621) OldAkita válasza makoss (#33620) üzenetére


OldAkita
aktív tag

Légy bátor, próbáld meg. A legfelemelőbb érzés a világon, ha valami újat tanulunk és sikerül.

(#33622) makoss


makoss
addikt

Meg tudná nekem mondani valaki miért csatlakozik le állandóan a UTP vezetékes hálózat?
már idegesít :W

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#33623) kasata91


kasata91
tag

Sziasztok.

Arra esetleg tud valaki megoldást, hogy mióta az LA620 as Tv-mmel inicializáltam az 1 terás HDDm, azóta a laptop (win8) nem látja egyik usb porton keresztül sem. Esetleg valakinél hasonló probléma? Megoldás?

Trust me I'm an engineer

(#33624) customrobi


customrobi
tag

Sziasztok, 6608-as tévéhez szeretnék kamerát. Csak a gyárival működik? Egyáltalán életképes a Skype így, vagy felejtsem el, és kucorogjunk továbbra is a pc előtt? Illetve a kamera rész nem érdekel, de egy mikrofon feltétlenül kellene a használathoz. Külön működhet?
Előre is köszönöm.

Vessetek az oroszlányok elé.

(#33625) gyeniko válasza fuzzyka (#33612) üzenetére


gyeniko
őstag

Értem. Ezek szerint 4 m Ft-os TV-d van? Mert kb. ez felelne meg egy Ferrarinak. Itt 300 e Ft körüli TV-kről van szó, ezek nem Ferrarik..

[ Szerkesztve ]

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#33626) p2pp


p2pp
őstag

mkv@L3-at át lehet konvertálni high@L4.1-re?

Iphone 14 Pro 17.5.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#33627) makoss


makoss
addikt

tud valaki egy másik beállítást amitől menne a vezetékes UTP hálózat?
tegnap simán ment minden, most meg csak a vezetéknélkülit látja ami csak netre jó böngészésre, mkv filmekre nem :(
Én raktam tegnap össze az UTP kábel mindkét végére az RJ45-ös dugót, ha tegnap elfogadta ma mért nem jó???
nem értem

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#33628) OldAkita válasza makoss (#33622) üzenetére


OldAkita
aktív tag

Pár napja húztam ki UTP kábelt hogy a wifit kiváltsam. Itt ebben a topicban találtam linket, hogyan tudom a kábel végére szerelni a csatlakozót krimpelő fogó nélkül. Valahogy összehoztam és nagy királynak hittem magam, amíg nekem is el nem kezdte a fel és lecsatlakozást. Először kibírta több órán át, a végén már másodpercenként le-fel csatlakozott. Gyárilag szerelt UTP kábelt vettem elő és azzal problémamentes lett a kapcsolat. De ez a kábel csak tekergett a lakáson át, így nem maradhatott, ezért nyomkodtam még egy kicsit az általam szerelt kábel csatlakozójának réz sinecskéit és újra bedugva azóta nem csinálja. Próbaképp, bedugott állapotban mozgattam kicsit a kábelt, újra elkezdte a le-fel kapcsolódást. Mozgattam, mozgattam, mire találtam egy pontot, ahol nem csinálta, azóta nem merek hozzáérni:)
Ennyi tapasztalatot tudok mondani le-fel csatlakozás ügyében
Közben látom te is magad barkácsoltad a kábelt. Na ez lesz a gond. Ha végképp nem megy keresd meg a legközelebbi szmítástech boltot és kérd meg jöjjenek ki egy krimpelő fogóval. Tőlem egy 1000-est kértek volna ha hívom őket.

[ Szerkesztve ]

(#33629) petya2012 válasza makoss (#33627) üzenetére


petya2012
őstag

sziasztok

azt hittem érted amit írtam az mkv toolnixről :D

de látom más is elmagyarázta :)

amúgy nekem dlna-n még soha nem az angol szólalt meg egyből
viszont ha külső hdd-t teszek a tv-be ,ott már volt ilyen,azért használom ezt a toolnix-et

[ Szerkesztve ]

(#33630) Cok3


Cok3
csendes tag

Jo nagy hulyesegeket leirtunk itt nokrol meg Ferrarikrol, persze, mindben van valami. Pusztan egy aprocska valami szol a nos hasonlat ellen: mig nemhogy egy fullos csajnak nem, de altalaban az embereken sem a labujjait nezed meg eloszor es egyfolytaban, azonban egy televizionak a kepet bamulod, azert veszed, nem a gyonyoru tapkabele miatt, es ha az hibas, bizony nem tudsz atsiklani felette. Legalabbis en biztos nem. Es azert 250K az nem apropenz, kishazankban az valakinek harom havi keresete...

(#33631) Zirowe válasza gyeniko (#33607) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Kár, hogy a full led tvk milliós árnál kezdenek, itt vki megint keveri a fogalmakat.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#33632) Zirowe válasza yodamester10 (#33609) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Felesleges, mert tudtommal a tv nem támogatja az ac-t.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#33633) Watt25 válasza kasata91 (#33623) üzenetére


Watt25
veterán

Ez teljesen normális. Linux particiókat rak a tévé a vinyóra, tehát ha újra akarod használni Windows-on, akkor újra kell particionálni a vinyót és utána megformázni az új particiókat.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#33634) gyeniko válasza Zirowe (#33631) üzenetére


gyeniko
őstag

Milyen kár, hogy "valaki" nem ismeri a pontos fogalmakat, de azért "beszól"!

Full led: [link]

pl. az LG XXLA620 ilyen, kis méretben már 120 e Ft alatt kapható...

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#33635) Zirowe válasza gyeniko (#33634) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Milyen kár, hogy te nem tudod miről van szó, csak a marketing dumát ismételni.

Lcd tv-k led háttérvilágítással, ami lehet edge vagy backlit.
A full led, amikor maguk a megjelenítő ledek világítanak háttérvilágítás és lcd nélkül, pl: oled.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#33636) Müszi válasza Cok3 (#33630) üzenetére


Müszi
senior tag

Még az hozzáfűzném, hogy itt valaki bevilágítást tapasztalt. Nem akartak foglalkozni a problémával a boltban, ezért próbából lazított a hátlap csavaron a bevilágítás helyénél és rendbe jött neki.
Ha véletlenül mégis belevágnál egy újabb beszerzésbe és az sem lenne ok, érdemes ezt megpróbálni.

(#33637) huncutka1029 válasza kasata91 (#33623) üzenetére


huncutka1029
addikt

kereső, és használati útmutató is segített volna! ;)

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#33638) huncutka1029 válasza Zirowe (#33635) üzenetére


huncutka1029
addikt

:R tusééééé! :R
;]

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#33639) makoss válasza OldAkita (#33628) üzenetére


makoss
addikt

Háát az a helyzet nállunk viszont 3500 Ft a kiszállás és csak a kiszállás :F
Megnézem azért a réz sinecskéket is háátha.... :R
Ha más nem kihívok egy tapasznyalt szerelőt, ha tovább idegesít a kábel :B

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#33640) M@cika


M@cika
őstag

Sziasztok! Az ilyen TV-s dolgokhoz kuka vagyok, szóval lehet kissé bugyuta lesz a kérdésem.
Van olyan "butaTV", ami lejátssza a HEVC kódolású videót? Szoktak-e a gyártók firmware frissítést kiadni a beépített lejátszóhoz ilyen formátumváltozásokra? Most egy 32-es CS 460 készülékünk van, ez jelenleg csúnya "fekete kockát" mutat, ha megkínálom egy HEVC-s mkv-vel.
Előre is köszi Mindenkinek!

Nasit a kis fehér medvének!

(#33641) Müszi válasza Cok3 (#33630) üzenetére


Müszi
senior tag

Meg is van. Itt írt róla Lackki fórumtárs, a 31168-as hsz ben meg, hogy megoldotta. Igaz az nem ő volt aki csavart lazított.

[ Szerkesztve ]

(#33642) vzozo válasza makoss (#33627) üzenetére


vzozo
senior tag

Biztos, hogy jól kötötted vissza az UTP csatlakozót? Sajnos rossz választ kaptál a tegnapi kérdésedre, mivel a B-s bekötést csak akkor használhatod, ha a drót másik végén is olyan van! Tehát az a lényeg, hogy úgyanúgy legyen krimpelve mindkét dugó.

Ráadásul te voltál az, akinek nem volt szerszáma, tehát hogyan is tetted fel a csatlakozót? Nem lehet, hogy szimplán kontakthibád van, és amiatt szakad?

(#33643) vzozo válasza sigsig (#33569) üzenetére


vzozo
senior tag

LG LA660s készüléket használja valaki 3.0-s, 1 TB külső HDD-vel? Akarok egyet venni csak nem tudom hogy kezelné-e rendesen....

Pár napja írtam, hogy a 690-esem mind a 2, mind pedig a 4 terás külső, USB 3.0-s merevlemezeket simán kezeli. A topiktársak szerint a 660 és a 690 pedig csak dizájnban különbözik, szóval én nem aggódnék a helyedben. Más kérdés, hogy 1 terásat csak akkor vennék, ha fegyvert fognának rám, annyira nem éri meg ár/érték arányban...

Másik: ez a DLNA kapcsolat lekorlátozódik a C: meghajtóra, Dokumentumok könyvtárba? Sehol se találom hogy máshonnan is be lehetne olvastatni a filmeket, stb.

A DLNA szervert állítsd be, hogy honnan olvassa fel a fájlokat.

(#33644) OldAkita válasza makoss (#33639) üzenetére


OldAkita
aktív tag

3500-öt garantáltan nem ér meg hogy kijöjjenek. Ez a hiba abból fakad hogy csavarhúzóval nehéz precízen lenyomni a réz sínecskéket. Ha van krimpelő fogód, azzal sikerülnie kell jól rászerelni a csatlakozót. Gondolom, fogó és fogó között is van különbség, de itt válogatva, biztos találsz olyat ami - ha nem is napi szintű felhasználásra - de egy alkalomra meg fog felelni. Illetve javítom magam, mert közben ráolvastam. Sok olyan fogó is van amit egyéb fórumokon használhatatlannak minősítenek. Szóval érdemes utána járni melyik fogó használható, melyik pénzkidobás.

[ Szerkesztve ]

(#33645) sigsig válasza vzozo (#33643) üzenetére


sigsig
csendes tag

kösz

(#33646) makoss válasza vzozo (#33642) üzenetére


makoss
addikt

ugyan úgy volt bekötve mint előzőleg amikor jó volt a kapcsolat csak azóta az eredetit levágtam mert be kellett fűzni a falba
amúgy innen az infó:
[link]

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#33647) makoss válasza OldAkita (#33644) üzenetére


makoss
addikt

akkor jó nagy a szórás!
....én meg sima csavarhúzóval akartam nekilátni először :F

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#33648) fuzzyka válasza Cok3 (#33630) üzenetére


fuzzyka
tag

Ott a pont nalad! Nyilvan elviccelt hasonlatokkal peldaloztunk! Ha valami hibas az hibas!

Gyeniko: latom a lenyeg megvan... :S

(#33649) vzozo válasza makoss (#33646) üzenetére


vzozo
senior tag

Tehát mivel az eredeti kábellel jó volt, most pedig nem, ezért nyilván elkeféltél valamit a csatlakozó visszahelyezésénél. Azt kellene megfixálni, és akkor öröm és boldogság lesz...

(#33650) makoss válasza vzozo (#33649) üzenetére


makoss
addikt

ezt igen nehéz megállapítani mivel elég keveset látni a dugóban lévő igen vékony vezetékekről :U :F
tesztelővel jobb lenne de most csak ezért had ne kelljen beszerezzek még azt is :DDD

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.