Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14401) Amilo02 válasza Lalikiraly (#14400) üzenetére


Amilo02
aktív tag

Az igen. De legalább még az elején kibukott a dolog, és visszaadják a pénzt.
Aqua-nál vittem vissza egyszer egy terméket pár napon belül, mert hibás volt. Ott úgy adták vissza a pénzt, hogy előtte elküldték valahova bevizsgáltatni a terméket (2hét kb).

(#14402) Dalares válasza Lalikiraly (#14400) üzenetére


Dalares
tag

Eddig tartott? Az nem semmi!

Ne gondoljátok, hogy szerencse nincs, mert ti nem találtátok.

(#14403) Lalikiraly válasza Dalares (#14402) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Igen, úgy kezdődött, hogy elkezdett a kékfog félpercenként ki, meg bekapcsolni. Aztán a videókartya kezdett el szórakozni, mindent prociból csinalt, a windowst meg mar helyreállítani sem engedte, kikapcsolásnál is hibat dobott. Aztan a bios is elkezdett elszalni, a beallítasok is elállítódtak. Pedig még utána frissített is.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14404) Lalikiraly válasza Amilo02 (#14401) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Aquanal én sportkameraval szívtam így meg. De iponnál is úgy működik.. Médiaba viszont amikor egy notit vittem vissza, ott egy féltégla is elég lett volna a dobozba senkit nem érdekelt.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14405) Amilo02 válasza Lalikiraly (#14404) üzenetére


Amilo02
aktív tag

És mi lesz a Lenovo helyett? Bizalom megmaradt?
Nekem szerencsére "még" működik (kopp-kopp-kopp).
Pedig nálam 10-ből legalább 8X vissza kell vinnem a termékeket mert általában hibásat fogok ki :( Legutóbb az EMAG-on vásároltam egy Anker PowerExpand HUB-ot iPad Pro-ra ami nem csatlakozott hozzá megfelelően. Írtam nekik, másnap itt volt a ház előtt a saját futáruk. Elvitte a csomagot és számlára visszautalták a pízt.

(#14406) bladd


bladd
tag

Sziasztok!

Tervezek vásárolni egy Lenovo IdeaPad Gaming 3 15IMH05 típusú laptopot.
Mennyire megbízhatóak, a friss játékokat futtatja rendben?
Válaszokat előre is kösz.

(#14407) Lalikiraly válasza Amilo02 (#14405) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Mar meg is van rendelve ma veszem át egy 17" -es Ideapad 3 lesz helyette.

Haha nalam is cirka 10-ből 6-7 dolgot siman vihetek vissza.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14408) Lalikiraly válasza bladd (#14406) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Szia.

Gondolo. I5 10500h val és gtx 1650 vagy ti vel. Még a legújabbakat is elviszi ha nem is magas beállítások mellett. Egész jó gép amúgy, de a gyári 8 gb ramot érdemes bővíteni, ha komolyabb game a cél.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14409) Amilo02 válasza Lalikiraly (#14407) üzenetére


Amilo02
aktív tag

Melyik típus?

(#14410) Amilo02 válasza Lalikiraly (#14407) üzenetére


Amilo02
aktív tag

Az egyik ismerősömnek van 17” notebook. Mindig rácsodálkozok mikor látom, hogy mekkora masina😂 Nekem már-már túl nagy lenne napi használtara.

(#14411) Lalikiraly válasza Amilo02 (#14410) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Én speciel nem banom mert sokminden kifér aképernyőre emészthető méretben. Amúgy én a 14 est tartom az arany középútnak. De ideapadból jó aron olyan most nemnagyon van. Ez a gép most talán jó lesz. Nyilván kap plusz 4GB ramot. Meg párommal utazaskor visszük Lehet videózni rajta.

Ez a gép lesz. Most megyek érte.

[ Szerkesztve ]

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14412) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Na meglett az új gép. Szép nagy. Egész halk is. Még a Windows frissül.
Azt nem tudom, hogy a tapipad kikapcsolására nincs dedikált gomb és a Windowsban sem jelenik meg a tapi beállításoknál, hogy külső egérkor kikapcsoljon. Valami ötlet esetleg?

Később jön beszámoló a gépről.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14413) Dalares válasza Lalikiraly (#14412) üzenetére


Dalares
tag

Nekem volt egy nem Lenovo gépem, amiben a tapipadot csak a BIOS-ban lehetett tiltani. De ilyenkor vagy állandóan tiltva volt, vagy állandóan engedélyezve. Működés közben nem tudtam állítani.

Ne gondoljátok, hogy szerencse nincs, mert ti nem találtátok.

(#14414) Lalikiraly válasza Dalares (#14413) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

itt is vagy bios vagy a gépház kikapcsolás.
Szóval passz.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14415) Amilo02


Amilo02
aktív tag

Mi az előnye, ha tiltva van a tapipad?

(#14416) Dalares válasza Amilo02 (#14415) üzenetére


Dalares
tag

Például dokumentum szerkesztésekor, gépeléskor ha hozzáér a kezed, nem ugrik át egy másik sorba a kurzor. Ez nagyon zavaró tud lenni. Bár ez azon is múlik, hogy ki hogyan tartja a kezét gépeléskor.

Ne gondoljátok, hogy szerencse nincs, mert ti nem találtátok.

(#14417) Lalikiraly válasza Dalares (#14416) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Ezt annyival lehet kiküszöbölni, hogy a gépeléskori tapipad késleltetésen lehet állítani, na meg kinek mekkora tepsi mancsa van.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14418) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Segítsetek már srácok.

A notit ahogy TV re kötöm 60i be megy csak ki kép. 60p. hol a hiba?

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14419) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Figyel csak. Az intel beállításaiban van egy eldugott takarékossági mód. Azt kikell kapcsolni és kapsz plusz 20% fényerőt.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14420) Amilo02 válasza Lalikiraly (#14419) üzenetére


Amilo02
aktív tag

Na hogy szuperál az új masina? Nem kevés a celeron?

(#14421) Lalikiraly válasza Amilo02 (#14420) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Sehogy. Visszavittem. Kiderült, valszeg használt gépet kaptam. Bár állították hogy nem az, de érdekes hogy fel volt bontva és nemnagyon mondtak semmit a válaszban csak hogy hova utaljanak, igaz annak már két hete.
Holnap megyek noti vadászatra, ha nincs semmi akkor marad az Ideapad 3- 14 collos. Azt már néztem médiában de mindenhol csak fekete van belőle. Még holnap nézelődök és este írok hogy mi lett.

Egyébként magát a Celeron procit nem éreztem kevésnek. Elég jó teljesítményűek azok. Nem is értem hogy a 14 collos ideapadban csak Ryzen 3-3250U vagy I3-1005G1 va más választék perpill nincs.

[ Szerkesztve ]

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14422) Romeo619


Romeo619
senior tag

Sziasztok,

van egy Lenovo B51-80-as gépem. ebben eddig egy Intel 3165NGW Wifi volt, amit szerettem volna bővíteni. Rendeltem is hozzá egy Intel 9560NGW-t, de nem akarja látni a rendszer :( van esetleg bárkinek bármi tipp, hogy mi lehet a baj?

Előre is köszönöm!

(#14423) Lalikiraly válasza Romeo619 (#14422) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

ha a kártya passzol. Esetleg eszközkezelőben a windowsban a frissítésre nyomj rá felismeri e.
Esetleg biosban egy load setup defaults... Sok ötletem nincs.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14424) Romeo619 válasza Lalikiraly (#14423) üzenetére


Romeo619
senior tag

nem sajnos nem látja. a BIOS még nem próbáltam, de majd holnap ránézek :) Addig is köszönöm!

(#14425) Lalikiraly válasza Romeo619 (#14424) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Lenovo vantage ban nézd meg nincs e bios update. Meg aztán működik e maga a a kártya is... de hátha.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14426) Romeo619 válasza Lalikiraly (#14425) üzenetére


Romeo619
senior tag

Iponról rendeltem csak jónak kell lennie :D :D
Felraktam a Vantage-t abban "friss" a BIOS elvileg. Eszközkezelő továbbra sem látja.
Ezt a BIOS "gyári beállítást" még nem próbáltam.

(#14427) Lalikiraly válasza Romeo619 (#14426) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Sokkal többet nem tudok sajnos.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14428) salapp


salapp
addikt

Kaptam egy IdeaPad 5 laptopot (14ALC05). Kérdésem, hogy lehet-e olyan, hogy gyárilag és valamilyen adatlapon megjelenített módon eltérő paraméterezésű a két usb 3.1 csatlakozó?
Van egy 4TB külső Toshiba merevlemez, amit a hátsó USB-be dugva bár érzékel, lehet róla pl. fájlt lejátszani, de ha másolni akarok rá, I/O eszközhibát dob. Az első USB-vel viszont minden további nélkül írja úgy 130-as sebességgel.
Szóval: hibás a hátsó USB, vagy ez "normális", pl. valahol megadott eltérő mV okán?
Köszi, ha adtok támpontot.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#14429) Lalikiraly válasza salapp (#14428) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Lehetséges, mert nem mindeggyik USB ad offline tölthetőséget, azaz hogy power bankként használd a notit. Én ezt tudnám magyarázatként. Próbáld ki hogy a gép kiakpcsolt állapotában, melyiken van áram.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14430) Amisted73


Amisted73
újonc

Sziasztok. Ideapad 5 laptopot készülök vásárolni. Netezés, emailezés, szövegszerkesztés, semmi extra. A hosszú üzemidő számít. Melyik lehet jobb választás 14are05 ryzen 5 4500u 8/256 win vagy 14itl05 i3 1115g4 8/256 win? Egyáltalán van lényeges különbség az árán kívül? Az emagon 220 a inteles, 230 az amd-s. Köszönöm.

(#14431) Amilo02 válasza Amisted73 (#14430) üzenetére


Amilo02
aktív tag

Szerintem 220-230 környékén inkább i5 1135G7.

(#14432) salapp válasza Amisted73 (#14430) üzenetére


salapp
addikt

Én ezekre használom a 14ALC05-t és flawless élmény, szeretem. Egy töltéssel 5 órát tuti kibír, ahogyan használom, de szerintem többet is. Majd egyszer lemérem.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#14433) Lalikiraly válasza Amisted73 (#14430) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Az inteles többet fog menni aksiról. De az AMD nek jobb a videókarija. Amúgy Ideapad 5 öt olcsóbban is kapsz ryzen 3 5300U VAL. én azt venném. 185 ért megkapod 8GB rammal. Nagyon dícsérik.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14434) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Nekem amúgy i3 10 gen van. Bőven elég nekem a teljesítménye net, videó ilyesmire. Sokat gépelek én is. Majd kap plusz 4 gb ramot hogy a 8 és a dual meglegyen. A többi már nem érdekes. Így is villámgyors nekem.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14435) osonte válasza Lalikiraly (#14433) üzenetére


osonte
senior tag

Ryzen 3 5300U (4mag 8szál) alig marad el az i5-től, cserébe alig fogyaszt (Intel 10nm - AMD 7nm). Az integrált VGA sokkal jobb a Ryzennél, a 175 ezres Lenovo kiadja HDMI-n a 4k 60Hz-et 12bites színmélységben, jobb képe van filmre, mint az Intelnek. A ventit 90%-ban nem hallani, mintha passzív lenne és 10%-ban halkan hallani. Számomra nagyon jó döntés volt az 5300U!

(#14436) salapp válasza osonte (#14435) üzenetére


salapp
addikt

Már használom egy ideje a mostani teljes feltöltés után, böngészéssel, max fényerővel bőven 6 óra felett lesz, úgy néz ki.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#14437) Lalikiraly válasza osonte (#14435) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Szép. Gratulálok!!!
Tudtam hogy piszok jó, de hogy ennyire. Mindegy most már. Nekem marad az ideapad 3 i3 10 gennel. Úgyis várom az új ipad sorozatot az lesz helyette. Ez meg páromhoz kerül.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14438) Amilo02 válasza Lalikiraly (#14437) üzenetére


Amilo02
aktív tag

Ipad lesz a noti helyett? :))

(#14439) Lalikiraly válasza Amilo02 (#14438) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

igen bizony. hozzá adapter és megy rá monitorra, amikor kell. Monitor van, bt egér és bill van. Ennyi.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14440) Amilo02 válasza Lalikiraly (#14439) üzenetére


Amilo02
aktív tag

Én most így használom a prot:

Van hozzá HUB, ahhoz HDMI kábel és az asztali gépemhez 4K monitor.
Viszont arra számíts, hogy a képet ugyan abban a felbontásban viszi át monitorra, nem lesz teljesen kitöltve a kijelző. Ami jó, hogy a jelenlegi HUB-ommal a TV-re teljes kijelzőre igazítja a filmeket.

[ Szerkesztve ]

(#14441) Lalikiraly válasza Amilo02 (#14440) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

shiftscreen appal nem gond a teljes képernyő :)

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14442) Amilo02 válasza Lalikiraly (#14441) üzenetére


Amilo02
aktív tag

Az ipad kijelző duplikálódik, vagy átvitelnél kapcsol a megjelenítés?

(#14443) Lalikiraly válasza Amilo02 (#14442) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Nézd meg, több videó is van róla, tök máshogy kezeli le.

[link]

[ Szerkesztve ]

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14444) Amilo02 válasza Lalikiraly (#14443) üzenetére


Amilo02
aktív tag

Jaja, duplikálja. Ez nekem annyira nem jön be. Ezért vettem a legnagyobb kijelzőset a padból és hozzá a magicot+egeret, hogy nem kelljen szarakodni. Ha akarom “notebook”, ha akarom tablet :)) :D

(#14445) Lalikiraly válasza Amilo02 (#14444) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Már rebesgették, hogy az új iOS el megoldják ezt a problémát is. És végre rendes külön választott kijelző lesz. Itt összesen szoftveresen kell megoldani. Nekem azért vonzó a pad, mert borzalmasan jó a kijelző és a hardver sem semmi... Bár már arra nem sok igényem van. A notim is marha gyors. Amúgy a pad 10 talán év végén jön. Az Air5-öt fogják márciusban bejelenteni. Na de már eltértünk a topictól. Bocsii...

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14446) osonte


osonte
senior tag

Egy kis szétszerelés Lenovo V15 G2 ALC 82KD003THV: [link]

Én Emagról szereztem, az elsőt visszaküldtem, mert 6db pixelhiba volt a kijelzőn. Gyorsan megnéztem mi is van benne, mert Youtube nem egyértelmű. HDD keret van, SATA kábel nincs. Az alján lévő fedlap valami ezüstszerű hővezetővel van lefújva és például az M.2 SSD-nél át is van vezetve a hűtés. Ime a képek:

komplett belső
bal felső rész
jobb felső rész
memória
burkolat

Hivatalosan nincs hozzá világítós billentyűzet, de US kiosztással találtam már hozzá Ebay-en, lehet a magyar is némi kutatással fellelhető. Illetve bele lehet rakni elvileg a ThinkBook 100%-os sRGB lefedettségű és 1200:1 kontrasztarányú kijelzőjét, 300 nites fényerővel.

(#14447) Amilo02 válasza osonte (#14446) üzenetére


Amilo02
aktív tag

Én is csináltam egyet múltkor az enyémről, nem bírtam ki, hogy ne szedjem szét :D : [IdeaPad 3 82H80090HV]

(#14448) osonte válasza Amilo02 (#14447) üzenetére


osonte
senior tag

Nem akarom soha szervizbe küldeni, ezért a garancia nem számít. Negatív tapasztalatom van a szervizzel! Csak az alaplap ne menjen tönkre. :) Évente karbantartom, tisztítom, csavarokat ellenőrzöm... Itthon használom, vigyázva rá. Bár nem tűnt problémásnak a szétszedésnél a minőség. Bízok benne sokáig bírja megfelelő törődéssel. Amúgy elég hasonló a kettő laptop belseje.

(#14449) Lalikiraly válasza Amilo02 (#14447) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Én is boncoltam már pár ideapadomat meg hasonlók.
Nem esik hasra az ember. Ott van a kis alaplap a hűtőventi, a ram slot a fém alatt vagy anélkül, a wifi kártya és az m.2 SSD és kész. Egyre egyszerűbbek a gépek, egyre kevesebb a chip és az alaplap meg minden egyszerűbb..

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14450) Amilo02 válasza Lalikiraly (#14449) üzenetére


Amilo02
aktív tag

Régebben sem voltak bonyolultabbak, csak nagyobbak az alkatrészek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.