Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13251) RootRulez válasza Lalikiraly (#13250) üzenetére


RootRulez
félisten

Windows telepítéskor működött, nyomkodtam a letiltás/feloldást, az sincs. Külső egér nélkül sem megy. :(

═════════════════════════════════════════

(#13252) Lalikiraly válasza RootRulez (#13251) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

De az eszközkezelőben megjelenik? Esetleg a gépházban?

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#13253) RootRulez válasza Lalikiraly (#13252) üzenetére


RootRulez
félisten

Nem, nincs ott. De kérdőjelesen sem.

Mikor nem működött, leszedtem a következőket a Lonovo oldaáról, miután kikerestem ezt a Notebookot:

- Elan Touchpad Driver
- ALPS Touchpad Driver
- Synaptics Touchpad Driver

Fel is telepítettem őket, úgy hogy a wizard kicsomagolta, én a kicsomagolt mappában rendszergazdaként futtattam a kötegelt fájlokat.

Amit érdekesnek találok, hogy miért volt 3féle driver is? :F És egyikkel sem megy...

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#13254) Lalikiraly válasza RootRulez (#13253) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Akkor szedd le mind és az elant rakd fel.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#13255) RootRulez


RootRulez
félisten

Ezek a driver "telepítő"-k nem tartalmaztak unintall létrehozást, szóval nem lehet csak úgy letörölni, mivel az eszközkezelőben sem jelent meg, nem tudtam. Szóval most megpróbálok egy új windowst telepíteni és csak az elan félét feltenni.

═════════════════════════════════════════

(#13256) Lalikiraly válasza RootRulez (#13255) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Oké. Hát én már sok lenovora felraktam és mind az Elannal ment.

De igazából a driver a gesztusok miatt kell csak. Alapból kell működnie.

[ Szerkesztve ]

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#13257) RootRulez válasza Lalikiraly (#13256) üzenetére


RootRulez
félisten

Hát akkor vmi nem f@xa, mert új wondows, a telepítő alatt továbbra is ment a touchpad, a windows indulásától meg már nem működik. Se nem mozog, se nem kattog. :W

═════════════════════════════════════════

(#13258) Lalikiraly válasza RootRulez (#13257) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Hát ez maxi érdekes. Biosban sajnos már állítani sem lehet. Eszközkezelőben megjelenik? Ahh tudod mit. Rakd fel a Lenovo Vantage nevű cuccot a winfos store ból. Abban van frissítés kereső. Kíváncsi leszek megoldja e.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#13259) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Srácok, szerintetek dobna a rendszer teljesítményén, ha a 4 gigás modult egy 8asra cserélném? AMD e2-9000 APUnál. Dobna rajta? Illetve egy DDR4 2666-os modul bele?
Vélemények?

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#13260) #93794560 válasza Lalikiraly (#13259) üzenetére


#93794560
törölt tag

Memóriaigényesebb műveleteknél érezhető lenne, de alap dolgoknál nem annyira. 8 giga esetén kisebb és fix méretűre lenne érdemes állítani a swap fájl méretét.

(#13261) SipiBcs


SipiBcs
őstag

Sziasztok!

Drága utódom eltörte az Idepad 700 k15-ös gépének a zsanérját. Amit nem tudok, hogy ment e vele a burkolat, bár elmondása alapján az lcd körüli peremet feszíti nyitás közben, szóval úgy gondolom az is javításra szorul. Ki foglalkozik érdemben és jó árban ezzel? Mire lehet kb számítani árban, ha esetleg valaki járt már így?

Köszi a válaszokat.

"Ha választanod kéne a barátnőd és az ötöslottó között, te milyen kocsit vennél?"

(#13262) Lalikiraly válasza #93794560 (#13260) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Csak azért, mert ami videókat ill. teszteket láttam, ott még a Win10 bootba is beleszól ilyesmi.
Nyilván a gyenge proci miatt annyira játszani nem tudok, de azért ott is jól jön, mert pl a Radeon R2 es is jobban tud gazdálkodni.
Amúgy miért van hogy a Windows 72MB dedikált ramot lát a videókártyának?

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#13263) AMD Power


AMD Power
titán

Nekem az Inteles driver frissítő kb 2 hónapja nem működik! :(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#13264) Lalikiraly válasza AMD Power (#13263) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

A minap próbáltam és egyik gépünkön sem csinált semmit.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#13265) AMD Power válasza Lalikiraly (#13264) üzenetére


AMD Power
titán

Még ráadásul jelez a gép ,hogy van 2db frissítés. Rámegyek és ezt irja ki a keresés után....

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#13266) levardy11


levardy11
újonc

Sziasztok!

Van nekem egy LENOVO Lenovo ideapad 330S-15IKB GTX1050 típusú laptopom, amibe raktam egy
Samsung 970 EVO Plus 500GB MZ-V7S500BW típusú m.2 ssd-t. A gép és a bele rakott ssd is tökéletesen működik, ám amikor az akksi már 10 % körül jár, és rárakom a gépet töltőre, akkor a processzor frekvenciája visszaesik 0,4 GÍHz-re, és ott is marad addig, amíg az akksi töltöttsége el nem éri a 73%-ot, mert amint eléri, visszaáll a frekvencia normálra (terhelés nélkül 0,8 GHz). A frekvencia ugyanígy visszaáll normálra, ha lehúzom a gépet a töltőről. Ezzel kapcsolatban kérnék egy kis segítséget, hogy ez mi okból lehet? Amikor a gép töltés közben beáll arra a bizonyos 0,4 Ghz-re, akkor próbáltam már stress testet is az Intel XTU programmal, de ugyanúgy marad 0,4-en.
Köszönöm a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#13267) Lalikiraly válasza levardy11 (#13266) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Nem lehet, hogy csak a windows írja ki rosszul?
BIOS frissítés? Driverek?

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#13268) levardy11


levardy11
újonc

BIOS frissítés volt a Lenovo oldaláról szedtem le, sikerült is, driverek meg ha minden igaz a legfrissebbek, eszközkezelőben nincs hiba, bár ilyen automata driverkereső meg telepítő programot nem futtattam, mert nem bízok az ilyenekben.. gpu drivert szedtem le (Geforce Experience), minden mást a Windows felpakolt..

[ Szerkesztve ]

(#13269) elprimo


elprimo
junior tag

Sziasztok . Lenovo ideapad s145 van valakinek esetleg?

(#13270) Lalikiraly válasza levardy11 (#13268) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Na akkor Lenovo Vantage ot futtasd le :) Tuti fog találni újabb Drivert. a windows driver telepítője ilyen esetekben pláne dupla videókártyánál, hát nem a legjobb.
Én offline telepíteném a gépet és a Lenovo oldaláról leszedni az összes- az összes drivert és egyenként szépen felrakni.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#13271) levardy11


levardy11
újonc

Köszönöm a segítséget :) megpróbálom azt a Vantage dolgot :D

(#13272) Lalikiraly válasza levardy11 (#13271) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Nincs mit igazán. Hátha segít új drivert találni és rendbejön.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#13273) levardy11 válasza Lalikiraly (#13272) üzenetére


levardy11
újonc

Nos, felraktam a Vantage-et, telepített valami Intel SIO Drivert, de a probléma nem oldódott meg. Viszont telepítettem a HWInfo nevű progit, és azon azt látom, hogyha alacsony töltöttségről elkezdem feltölteni a gépet, akkor olyan 58 Wattos teljesítménnyel tölt, ekkor esik vissza a CPU Freki 0,4-re, de amint írtam, ha eléri a 73%-ot az akksi töltöttség, akkor a töltési teljesítmény visszaesik olyan 46 körülire, ekkor a cpu freki is stabilizálódik.. viszont amit kaptam töltő a géphez, az 90W-os, pedig a gép max 58W-al tud tölteni... szóval lehet, hogy rossz töltőt kaptam és ezért throttlingol a cpu töltésnél, mert túl nagy teljesítményű a töltő? Megnéztem az emagon, ugyanilyen kinézetű, márkájú töltőből létezik 65W-os is, lehet hogy azzal nem lenne ilyen gondom? :/ Továbbá ha kikapcsolom a gyorstöltés funkciót és csak sima töltést állítók, akkor 28W-al tölt, akkor szintén stabil a cpu freki, nem esik vissza.

(#13274) Lalikiraly válasza levardy11 (#13273) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Hát túlármot kapna? Dehát új a gép vagy mikori? Megkell a Lenovót kérdezni, hogy ez hogy lehet. Még ilyennel nem találkoztam. Jó az én gépeim megsem közelítik ezt a szintet :D

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#13275) levardy11 válasza Lalikiraly (#13274) üzenetére


levardy11
újonc

Új persze, de más tippem nekem sincs, csak hogy rossz a töltő vagy nem tudom, mindegy, majd valamit próbálok intézni 😆

(#13276) Lalikiraly válasza levardy11 (#13275) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Szerintem gariztasd le és viszlát...

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#13277) elprimo válasza elprimo (#13269) üzenetére


elprimo
junior tag

Ajánlom a gépet, hangtalan és gyors általánosan használatra :)

(#13278) AMD Power válasza elprimo (#13277) üzenetére


AMD Power
titán

Nekem az A330 is hangtalan! :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#13279) Gabo806


Gabo806
újonc

Sziasztok !

Segítséget szeretnék kérni hogy kb mennyit érhet a laptopom !

Lenovo IdeaPad 100 80QQ00F8HV

Processzor

Processzor típusa Intel Core i5
2.2 GHz

Memória

Memória mérete 4 GB
Memória típusa DDR3
Memória maximális sebessége 1600 MHz
Kijelző

Kijelző mérete 15.6"
Videokártya modell Nvidia GeForce 920M
Grafikus memória mérete 2 GB
Merevlemez

Háttértár típusa HDD 1000 GB

A segítséget előre is köszönöm !!!

(#13280) bzoly


bzoly
aktív tag

Sziasztok,

Szeretném a segítségeteket kérni. Adott egy Lenovo Miix 700 gép. Megsérült rajta a rendszer, szerettem volna újratelepíteni (WIN10) pendriveról, de a telepítés közben egyszer csak elmegy a kép, csak háttérvilágítás van. Mindig máshol történik, egyszer a nyelválasztónál, egyszer mászor pár képernyővel arrébb, de a konkrét telepítésig sosem jutok el. Mi lehet a gond? :F

(#13281) Lalikiraly válasza bzoly (#13280) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Első körben egy másik pendrivera készítenék egy új telepítőt.
De ezt a hibát okozhatja a belső tároló hibája vagy netán ram hiba.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#13282) gyuri860213


gyuri860213
tag

Sziasztok

Adott egy Lenovo IdeaPad 310-15IKB notebook, a win 10 home fut rajta, az egyetlen usb-3as port egy idő után megszűnt működni. Furó mód csak a külső vinyómat ismeri fel, ha pendrivot vagy bármi mást dugok be azt nem ismeri fel. A driver a legfrissebb, próbáltam lenovo oldalról ill simán win update-ből.
Járt már így valaki?

(#13283) bzoly válasza Lalikiraly (#13281) üzenetére


bzoly
aktív tag

Köszi. Próbálkoztam Live Linuxal egy másik pendriveról. Ott is töltés közben egyszer csak elmegy a kép és annyi, csak háttérvilágítás van...

(#13284) Lalikiraly válasza bzoly (#13283) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Szia!

És a live Linux sem bootol be? Valószínűleg a videókártya driver betöltésekor murdel meg valami. Egy BIOS frissítést eszközölnék, ha valami elindulna rajta. Windowst tudsz csökkentett módban futtatni rajta, olyankor nem tölti be a drivereket. Ezt még megpróbálnám, bár számomra gyanús, hogy hardverhiba van és éppen addigra adja meg magát. Linuxból pedig vannak nagyon csontos rendszerek, kérdezd meg a kollégákat akik szakértőbbek. De ha valami hardverhiba, akkor úgysem lehet mit kezdni sajnos.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#13285) Lalikiraly válasza gyuri860213 (#13282) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Neked is mondanék egy BIOS frissítést, vagy akárcsak egy helyreállítást.
Windowst is újra lehet húzni, Amúgy ezeken még lehet külső vezérlőn van az USB3. Vagyis elképzelhető.
De működik a port, ha a vinyót felismeri. Pent meg nem... Arrra vannak külön programok még, Ezeket próbáld meg, tudom nagy meló és idő, de hátha.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#13286) bzoly válasza Lalikiraly (#13284) üzenetére


bzoly
aktív tag

Most memória tesztet futattam (Memtest386) az lefutott. Ment két és fél órán keresztül és nem talált semmi hibát. Mondjuk az fura volt, hogy nagyon lassan töltött be. Megpróbálok valami nagyon alap linuxot, van javaslatod?

(#13287) Lalikiraly válasza bzoly (#13286) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Hát Endless OS de vagy a Mint. Így hirtelen. De van még ezektől egyszerűbb is. Fura a géped....

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#13288) bzoly válasza Lalikiraly (#13287) üzenetére


bzoly
aktív tag

Ennyit ír ki a linux bootoláskor. Utána semmi, csak háttérvilágítás.

[ Szerkesztve ]

(#13289) Lalikiraly válasza bzoly (#13288) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

BIOS/UEFI alaplaphiba.
Sajnálom.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#13290) bzoly válasza Lalikiraly (#13289) üzenetére


bzoly
aktív tag

Lehet értelmes áron javítani? :F

(#13291) Lalikiraly válasza bzoly (#13290) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Inkább nem említem a márkaszervízt... Jót nem lehet róluk hallani. De még itt aprón is hirdetnek alaplapjavítást. De nézesd meg egy szakértővel.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#13292) bzoly válasza Lalikiraly (#13291) üzenetére


bzoly
aktív tag

Tudom, TMX... nekem is van rossz tapasztalatom velük.

(#13293) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Sziasztok!

Nos elvitték a gépem, így megint noti vadászat van :)

https://www.arukereso.hu/notebook-c3100/lenovo/ideapad-330-81dc00klhv-p432563448/#

Ezt a típust néztem ki.
Ebben van üres RAM slot a bővítéshez?

Előre is köszi, ha valakinek ilyen van.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#13294) AMD Power válasza bzoly (#13288) üzenetére


AMD Power
titán

Csak igy hirtelemn, magától? :(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#13295) bzoly válasza AMD Power (#13294) üzenetére


bzoly
aktív tag

Igen sajnos, egyszer csak nem bootolt.

(#13296) mahoo


mahoo
csendes tag

Sziasztok, van egy par honapos i5-os IdeaPad 520-am. Szeretnem, de bosszanto, h minimalis processzor terheles mellett is bekapcsol a hutes. Windowson, Linuxon es a BIOS-ban is.
Tobb kozossegi oldalon keresgeltem, de nem talalok egyertelmu valaszt arra, h ez problema e vagy sem, illetve megszuntetheto-e.
Az integralt VGA-t hasznalom es csak bongeszesre, kodolasra. BIOS-t feissitettem, abban barmit is allitani a hutessel kapcsolatban nem lehet.

Van barkinek ilyen gepe vagy tapasztalata a problemat illetoen?

[ Szerkesztve ]

(#13297) Lalikiraly válasza mahoo (#13296) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Nekem AMD fronton van tapasztalatom, mert ami van Ideapad 330-asunk abban Celeron N4000 van és az passzív hűtéses.
Az AMD E2-9000 ami volt noti 17-es abban is ha kellett ha nem ki bekapcsolgatott a venti. Lenovóék nem nagyon tudnak halk hűtést építeni.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ugyanitt kérdezném a nagyérdeműt, hogy most lesz meg az új gépem egy Ideapad 330 17 es. Core i3 7020U val és Radeon 530 2GB kártyával.

Namost winfos telepítésnél előbb az Intel drivert frissítsem? És hol tudom majd beállítani, hogy melyik program melyik videókarit használja? Illetve ennél az 530asnál valóban van 2GB ramja, vagy a rendszerből szedi ő is?

Előre is köszi :)

[ Szerkesztve ]

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#13298) AMD Power válasza Lalikiraly (#13297) üzenetére


AMD Power
titán

Nekem az i3 Lenovo gépem nagyon halk még ebben a melegben is.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#13299) Lalikiraly válasza AMD Power (#13298) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Hát én holnap kapom meg elvileg az újat, majd kíváncsi leszek.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#13300) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Sziasztok!

Na beújítottam egy gépet.
Ideapad 330 17IKB
Core i3 7020U és mellé Radeon 530 2GB

Hogy lehet azt beállítani, hogy a Radeonon fussanak a Steam játékok meg a Tank Force ilyesmi? Mert a DIRT 3at látja, a másik kettő csak az alaplapi kártyával megy, pedig a steam bevan rakva a vidkártyának.
Próbáltam a legfrissebb driverrel és a Windowsos Lite al. jelzem ezzel műkszik a legjobban egyelőre.

Kinél, hogy van beállítva?
Előre is köszi.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.