Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14301) rednifegnar válasza rednifegnar (#14300) üzenetére


rednifegnar
senior tag

kozben talaltam egy ruszki forumot ahol buheraljak ezt a gepet, kijelzo meg wifi modul forrasztgatas stb. ott valaki azt irja hogy az usb boot csak a usb 3-rol megy. na most az ezen nincs csak sima (2-es?) meg c. van atalakito bigyuszom (hdmi,ethernet,stb) azon van kek usb 3-as aljzat, de azon at se latta. nem tom van e ertelme venni egy usb-c usb3 atalakitot, vagy esetleg egy usb-c pendriveot, mert ebbe sokat mar nem akarok belefeccolni.
azt is irjak hogy a kijelzot le lehet szedni de konnyu eltorni a keretet ami tartja.

van a cuccon alul egy mikro sd foglalt beletettem abba is egy kartyat hatha valamit lat de semmi.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#14302) Lalikiraly válasza rednifegnar (#14300) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Nem mmc van abba hanem sima ssd amit mondtál.

https://www.youtube.com/watch?v=R0ctG-DBSEE
Nézzed meg ezeket a videókat itt a megoldás.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14303) rednifegnar válasza Lalikiraly (#14302) üzenetére


rednifegnar
senior tag

ezt nem teljesen vagom, emmc-t ir a bios, szetszedos videokban is nincs kulon foglalat vagy csatlakozo, egybe van integralv az akaplap.
sd kartya csatlakozoja van kulon, abba is tettem kartyat semmi valtozas.
a videoban es a neten irt ezer gombkombinaciot is probaltam de egyik se hatott, pedig mindenfele metodussal vegigprobaltam oket.
ez amugy egy grafikus bios, nem karakteres.

kiprobaltuk ma egy usb-c -> usb3-as adapterrel, de semmi.
az latszik, hogy mikor boot lemezt var a fekete indito kepernyon (insert system disk) es olyankor dugom bele akkor egy pillanatra megakad a cucc.
ezt minden usb aljzatra csinalja nem csak az usb c-re. az eger is mukodik usb-rol a biosban. mintha a disk kezeles nyekkent volna meg.
kolon cmos eleme sincs, talan a szetszedes akksi lehuzas lehet resetelne, ki tudja..

A camera does not make art, the artist makes art.

(#14304) Lalikiraly válasza rednifegnar (#14303) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Hát akkor ningy mit csinálni vele. Több ötletem nagyon nincs. Ha full integrált és megdöglött a meghajtó akkor ennyi.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14305) rednifegnar válasza Lalikiraly (#14304) üzenetére


rednifegnar
senior tag

ilyen emmc ic van rajta:
eMMC 128GB iNAND 7550 eMMC 5.1 WD/SD 467-SDINBDA4-128G
34e ft az eredeti ara (van alli koppancs is).
de nyilvan az ugy semmire nem jo, mert a tartalma is fontos (recovery+w10).
vegul sikerult belepnem a recovery menube is, de ott se latja a diszket nem tud mirol helyreallitani.

mas kerdes hogy sztem nem az ic a hibas, hanem valami diszk vezerlo cucc mert az usb diszkeket se latja. ugy nez ki hogy kuka, nyilvan egy teljes alaplapcsere +w10 nem eri meg. 2 eve se volt egy eromu (sot eleg gyengus volt) ma meg mar kb semmit nem er.

kozben jobb hijjan szet is szedtem. lehuztam az akksit, nyomogattam a bekapcsot hogy kifusson belole a szufla. de nem valtozott. cmos elem, meg reset jumper sincs.

marha nehez volt szetszedni es ahogy a ruszki forumban is irtak el is torott par karmocska.
talaltam meg egy debian telepitesi utmutatot, abban is uefi usb telepitest irnak, de elvileg a boot menuben meg kellene jelennie az usb driveoknak ha a secure boot ki van kapcsolva es az usb boot engedelyezve van. nalam persze semmi nem jelnik meg.

az alaplapon van m2-es ssd hely. fel is van vezetekezve, ki is van hagyva neki a hely, de mar csatlakozo nincs raforrasztva es a hely szivaccsal van kitoltve.

szoval ennek ennyi volt, kuka (szelektiv). nem volt egy jo vetel, sok gondom volt vele, foleg hasznalatbeli. tablet mod azt nem is tudom hogy gondoltak, az haszanalhatatlan (plane egy android utan), billentyurol egyszeruen lefelejtettek az insert gombot (ezt kesobb egy bios frissitessel kokanyoltak bele de nem lett tul hasznalhato). bt zene mellett (jbl hangszoroval) totalisan akadozott, vagy a gep vagy bt adatfolyam, wifije eleg lassu volt. inkabb ethernettel hasznaltam, meg jack dugorol ment a zene. egyre tobb w frissitessel mar marha lassu is volt, mint egy 386-os w3.11-el, megy de idegtepo. persze mukodhetett volna meg mert ez a 2 ev igen karcsu de hianyzoni se fog. :((

A camera does not make art, the artist makes art.

(#14306) lajosx


lajosx
őstag

Sziasztok!

Adott egy Lenovo Idepad 330. Újratelepitettem a win10 és azóta nem lehet fényerőt állítani, sem billen, sem sehol. Minlehet a gond? Elvileg minden driver telpítve van. Lenovo oldalán sem talál már semmit sem ami hiányozna. Egy uhd 620as vga van benne, ha azt akarom frissiteni is azt írja hogy a legfrissebb van fent. Win telepítés elött jó volt egyébként. Köszönöm a választ :R

(#14307) Lalikiraly válasza lajosx (#14306) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Intel oldaláról indíts el egy driver frissítést, vagy a Lenovo Vantage ot rakd fel és az is fog találni frissítést :) Jah és ne manuálist had keressen ő automatán, utána fog menni minden :)

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14308) lajosx válasza Lalikiraly (#14307) üzenetére


lajosx
őstag

A levono oldalán így csináltam, és fel is rakott mindent, már nincs több frissités amit kérne és még sem megy sajna🤷Érdekes mert amíg nem raktam újra a wint jó volt, így biztos valami driver gond lesz. Arra gondolok hogy eddig valami régebbi volt , és most a frissebbel van gond, viszont ugye pontosan nem is tudom melyik driver lehet a gond. Én vga-ra tippelek. Az hogy billel nem tudom állítani annyira nagyon nem érdekelne, de winen belül se tudom sehol sem. Néha pedig takarekossag miatt jó lenne ha tudnám csökkenteni a fényerőt, esetleg fentebb venni ha napfényben használom. Na de hátha rájövők mi lehet a gond. Köszönöm a válaszod :R

(#14309) Lalikiraly válasza lajosx (#14308) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Nekem egyszer volt ilyen Idea 330 nál. Intel frissítette a drivert és nem volt semmi gond. Én szerintem csináld azt, hogy ha el lehet akkor távolítsd el az intel drivert. És az intel oldalán az automata frissítéssel rakasd fel vele újra. Hátha megoldja. Ha nem akkor Win reinstall. Lehet valami tré beakadt, találkoztam már olyannal is sajna.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14310) lajosx válasza Lalikiraly (#14309) üzenetére


lajosx
őstag

Rendben, kipróbálom így köszönöm :R

(#14311) awexco


awexco
őstag

Továbbra is javasolom , hogy használjátok ezt az alkalmazást ez mindent megmond egy adott típusról .

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#14312) Lalikiraly válasza awexco (#14311) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Wow én még nem is hallottam róla sosem. Telefonos alkalmazás és mit kell beírni vagy hogy van?

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14313) awexco válasza Lalikiraly (#14312) üzenetére


awexco
őstag

A gép tipuskódját és mindent megmond róla .

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#14314) Energie X válasza lajosx (#14308) üzenetére


Energie X
őstag

Én megpróbálnék egy lenovo system update-t felrakni, az hátha megtalálja a hiányzó drivert.

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#14315) Doby 88


Doby 88
csendes tag

Sziasztok, adott egy i7-es ideapad 330 81FK00BVHV típusú gép. Bővíteni szeretném a memóriát 8ról, 32-esre. A gyártó szerint hivatalosan 16-ott képes kezelni. Szerintetek képes lenne 32 kezelni ?

(#14316) Energie X


Energie X
őstag

Tudtok olyan embert pesten aki segít bios-t lementeni és aztán írni? WiFi kártyát kellene upgradelni ismerősöm G510-esében, bios-mods-ban már írtam is és kaptam választ is: Your "bios is rewrite protected
Bios mod can be flashed using SPI-programmer+SOIC8 clip only"

Nyilván nem vennék ilyen cuccot ha nem kell.

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#14317) Lalikiraly válasza Doby 88 (#14315) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Fogja kezelni a 32-őt...

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14318) zvolite80


zvolite80
tag

Sziasztok!
Van egy Lenovo IdeaPad S340-15IWL 81N800DPHV notbookom. Intel® Core™ i3-8145U procival,4gb ddr4 2400as rammal.Ez a 4gb ram az alaplapra van forrasztva,és van egy szabad slottom a bővítésre,jól tudom?
Eljött az idő,hogy bővitsem a memóriát plusz 4 vagy 8gb rammal.
Milyen ramot vegyek,mire figyeljek?
Gondolok itt az órajelre,cl értekre stb....
Ki szeretném használni a dual channelt.

Huawei P30 user

(#14319) juventus19


juventus19
csendes tag

Sziasztok! Notebook vásárlás előtt állok.Nagyon megtetszett a Lenovo Ideapad 5 Pro 16.Viszont sok ember szerint nem jó választás a lenovo, sok a baj velük, főleg hosszú távon.Mivel nem volt még soha lenovo notebookom,nem tudom hogy mi az igazság.Tényleg olyan sok baj van velük mint ahogy mondják/írják? :U :F

(#14320) Lalikiraly válasza zvolite80 (#14318) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Szia!
Ramot simán egy legalább 4GB DDR4 2666 ost rakjál bele. CL érték így jobb lesz. bár úgyis a lassabb ram sebességével megy így is úgy is.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14321) Lalikiraly válasza juventus19 (#14319) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Szerintem nem több mint más márkával.
Milyen bajokat mondanak?

A hűtést egy évben egyszer muszáj kipucolni, elképesztő retket gyűjt be és pasztázni is érdemes. A gyári paszták valami elképesztően gagyik szoktak lenni, ezt a gamer noti tulajok tudják igazolni bőven.

Lenovonál előny az akksi tárolási üzemmód, ha sokat használod konnektorról, amolyan asztali gép helyett.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14322) Mr.Wiking


Mr.Wiking
tag

Sziasztok!

Tegnap vettem egy Lenovo IdeaPad Flex 5 laptopot, és a zsanéron van egy anyaghiba, vagy valamilyen ütődés. Nem nagy hiba, a működést nem befolyásolja de 300 ezer forintos árért nem örülök neki. Szerintetek ha visszaviszem a boltba, kicserélik? Vagy háztól házig garanciával eljönnek érte es kapok egy újat?
Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#14323) juventus19 válasza Lalikiraly (#14321) üzenetére


juventus19
csendes tag

Azt írták hogy az ideapad sorozatnak gyenge minőségű a zsanérja meg az anyaghasználat.Plussz idézem: "nyeklik-nyaklik" :U :U :U

[ Szerkesztve ]

(#14324) Lalikiraly válasza juventus19 (#14323) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

A nyeklik nyaklik való igaz. A zsanérja nekünk volt már a családban vagy 10 ideapad, szerintem még túl erős is... Anyaghasználat. A Magyar emberek hiába csórók, csak ha fémből vagy karbonból vagy rögtön gyémántból van azt ismerik el anyagnak. Nekem a műanyag is pont jó. Páromnak van egy Acer Swift 3 asa ami full fém. Hát köszi én nem kérek belőle. Hidegben hideg, aztán meg jól átmelegszik. Egyik esetben sem jó a combikádra rakni. Ennyit róla. Az én HP 245 ösöm, tök masszív, mégis a legótvarabb műanyagból van. Csak jó az összerakás. Persze szétszedésnél előbb törik, mint enged :D

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14325) juventus19 válasza Lalikiraly (#14324) üzenetére


juventus19
csendes tag

Nekem a paraméterei alapján tökéletes lenne a Lenovo Ideapad 5 Pro.Kb az a 330 a keretem notebookra.Hetek óta nézelődök, de ár érték arányban nem találtam eddig jobbat ennél. Csak az itt olvasottak miatt elbizonytalanodtam. Ez a nyeklik-nyaklik pontosan mit jelent jelen esetben?

(#14326) Lalikiraly válasza juventus19 (#14325) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Ez az ideapad 5 próra biztos nem lesz igaz hiszen eleve fémházasok ha jól tudom.
A nyeklik nyaklik az, hogy maga a készülék szerkezete kasznija nem olyan stabil értsd azt hogy megtudod hajítani... De miért hajlítgatnánk. Ez olyan minthogy az autóknál magyaráznak, hogy kopogós a műanyag benne. Mi a frászért kopogtassam baszki...

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14327) zvolite80 válasza Lalikiraly (#14320) üzenetére


zvolite80
tag

Szia Lalikiraly.
Na kapott a gép egy 8gb-os ramot a 4 mellé.
Szépen megy a dual channel😊
Igy 12gb ramom lett,mellette ssd.
Hasít ahogy kell.
:)) :)) :))

Huawei P30 user

(#14328) Dalares válasza juventus19 (#14323) üzenetére


Dalares
tag

Sajnos sokan még mindig úgy nyitják fel a gép fedelét, hogy az egyik sarkánál megfogják és úgy emelik a kijelzőt. Aztán csodálkoznak, ha a sok feszüléstől elpattan a fedlap zsanér rögzítése. Nekem régebben volt több Ideapad-om, és egyiknek sem ment tönkre a zsanérja. Középen fogva kell felnyitni, és akkor minden oké.

Ne gondoljátok, hogy szerencse nincs, mert ti nem találtátok.

(#14329) Lalikiraly válasza zvolite80 (#14327) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Na ügyes vagy. Akkor elleszel vele egy darabig :) Jó proci az még bőségesen.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14330) Lalikiraly válasza Dalares (#14328) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Ez így igaz. Nekem sem volt még sosem gondom a zsanérral. De ez minden lapos márkára igaz. Középen kell nyitni.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14331) BLUE TORNADO


BLUE TORNADO
senior tag

Sziasztok!
USB kábellal szeretnék csatlakoztatni a géphez egy 480 GB-os Kingston SSD-t külső meghajtónak. Csatlakoztatáskor a gép jelzi is hanggal, hogy oké, viszont a sajátgépben nem mutatja a meghajtót. Szerintetek?
Lenovo IdeaPad 3
Win10 Enterprise 64bit

Az egész világon az alkoholizmust betegségként kezelik. Egyedül nálunk kérdezik meg: - Miért nem iszol? Beteg vagy?

(#14332) Dalares válasza BLUE TORNADO (#14331) üzenetére


Dalares
tag

Nėzd meg, hogy a lemezkezelő látja-e, és ha igen, akkor adj neki betűjelet.

Ne gondoljátok, hogy szerencse nincs, mert ti nem találtátok.

(#14333) Winnie The P válasza BLUE TORNADO (#14331) üzenetére


Winnie The P
őstag

Esetleg meg kell kérdezni a rendszergazdát.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#14334) BLUE TORNADO válasza Winnie The P (#14333) üzenetére


BLUE TORNADO
senior tag

Az ki? :DDD

Az egész világon az alkoholizmust betegségként kezelik. Egyedül nálunk kérdezik meg: - Miért nem iszol? Beteg vagy?

(#14335) Remekelek28


Remekelek28
őstag

Üdv. Szerintetek azt hogyan tudom megállapitani egy ideapadról,hohy ntsc vsgy 100% sRGB a kijelzője?

(#14336) BLUE TORNADO válasza Dalares (#14332) üzenetére


BLUE TORNADO
senior tag

Sikerült, csak most azt csinálja, hogy nem egyből veszi észre a gép, hanem csak kb. 1 perc múlva

Az egész világon az alkoholizmust betegségként kezelik. Egyedül nálunk kérdezik meg: - Miért nem iszol? Beteg vagy?

(#14337) Lalikiraly válasza Remekelek28 (#14335) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Nem azt akarod tudni, hogy hány % os az ntsc vagy az srgb színtér lefedettsége?

Amúgy ideapadnál ha 3 as akkor szinte semmi. Ótvar panelek vannak benne.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14338) Remekelek28 válasza Lalikiraly (#14337) üzenetére


Remekelek28
őstag

5-ös. Igen. Hogy 45% vagy 100%

(#14339) Dhampir válasza Remekelek28 (#14335) üzenetére


Dhampir
félisten

Rákereshetsz az adott típusra a PSREF
Product Specifications Reference
honlapján.

Például a keresőbe beírjuk "82KU005HHV".

Kiadja a keresett modell konfigurációját és az alábbi oldal jelenik meg:

Model's Configurations

A lista szerint a kijelzője:

Display 15.6" FHD (1920x1080) IPS 300nits Anti-glare, 45% NTSC

(#14340) Remekelek28 válasza Dhampir (#14339) üzenetére


Remekelek28
őstag

okés köszönöm..

(#14341) greenbelt21


greenbelt21
kezdő

Sziasztok!
Van egy pár éves Ideapad 330 laptopom, de elég lomhácska szegény.
Hogyan tudnám egy kicsit felturbózni szerintetek?

Köszönöm szépen előre is a segítségeteket!

(#14342) BLUE TORNADO válasza greenbelt21 (#14341) üzenetére


BLUE TORNADO
senior tag

Egy újratelepítés és egy ssd

Az egész világon az alkoholizmust betegségként kezelik. Egyedül nálunk kérdezik meg: - Miért nem iszol? Beteg vagy?

(#14343) greenbelt21 válasza BLUE TORNADO (#14342) üzenetére


greenbelt21
kezdő

128Gb-os SSD van benne, azzal csak nem lehet baj.
Arra gondoltam, hogy a 4Gb Ram mellé raknék még 4-et. Van erre ennél a típusnál lehetőség?
Mire kell figyelni, csak annyi hogy ugyanannyi Mhz-s legyen az új mint ami már benne van?

(#14344) Lalikiraly válasza greenbelt21 (#14343) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Hát a ramot konkrétan akkor tudod meg hogyha szétszeded. Ha csak egy slot van és abban van a ram, akkor a 4 es helyett egy gyorsabb 8 gigásat belerakni, ha van szabad slot akkor plusz 4 et belerakni. Ezt megmondani szétszedés nélkül szinte lehetetlen. Attól függ milyen a proci. Ha celeronos akkor 90% hogy egy slot van és abban van a ram. I3 nál van egy üres slot. De ha pl ideapad slim akkor aban van amikor asszem hogy slot sincs.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14345) Dhampir válasza greenbelt21 (#14343) üzenetére


Dhampir
félisten

Kingston esetében az alábbi linken felsorolt pár modellt a kereső erre: "Lenovo IdeaPad 330".

Amennyiben közöttük van a laptop, akkor az adott típust kiválasztva megmutatja a kompatibilis memóriákat.

[link]

(#14346) Lalikiraly válasza Dhampir (#14345) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

De a slotot nem. A kingston ram bármelyikbe jó.
Ha intel procis akkor 2666 os ram kell az ideapad 330 ba ha AMD akkor lehet 3200 ast bele. 16 gigás is lehet hiába írják, hogy nem kezeli, fog vele menni nevetve. De itt bőven elég ha plusz 4 et belerak ha lehet. Amúgy lehet van már M.2 es slot is az alaplapon. Az is szétszedés után derül ki.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#14347) greenbelt21 válasza Lalikiraly (#14344) üzenetére


greenbelt21
kezdő

Igen, ebben még ez a nagyon alap Intel Celeron N4000 proci van. Érdemes lehet egyáltalán ezt fejleszteni egy teljesen új 8Gb ram-al?
Köszi

(#14348) Dalares válasza greenbelt21 (#14347) üzenetére


Dalares
tag

A több memória sohasem árthat. Régebben nekem is volt egy Ideapad 330-15IKB notim, Core i3-7020U procival és 4GB RAM-mal. Két memória slot volt benne. Az alap 4 gigához vettem még 4-et, és a gépben eredetileg benne lévő HDD-t lecseréltem egy SSD-re. Sokkal gyorsabb lett a gép. Bár a gyorsaságot az SSD hozza alapesetben, de a több memória a memóriaigényesebb programok futását teszi gördülékenyebbé. Ezt a gépet most apám használja teljes megelégedéssel.

Ne gondoljátok, hogy szerencse nincs, mert ti nem találtátok.

(#14349) greenbelt21 válasza Dalares (#14348) üzenetére


greenbelt21
kezdő

Köszi, akkor megpróbálok beszerezni egy 8Gb-os ramot hozzá. :)

(#14350) Amilo02


Amilo02
aktív tag

Sziasztok!
Vettem egy 15ITL6 i5-1135G7 notebookot.
Az lenne a kérdésem, hogy leírásban a processzor órajele boostolva 4.2GHz-t kellene produkálnia, de nálam "csak" 3.7GHz-ig megy fel stressz testek alatt is.
Van ennek valami módja, hogy tudja a 4.2-t, vagy fogadjam el 3.7-et?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.