Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12001) Casoli válasza emoke614 (#12000) üzenetére


Casoli
őstag

Nekem egy i5-4210U van a gépemben, HD4000 vezérlővel. Alacsony grafikán 60-70FPS, közepes grafikán 25FPS körül leht játszani vele. Elég gáz, ha az az AMD-s vezérlő ennyit tud.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#12003) Casoli válasza _BACKWARD (#12002) üzenetére


Casoli
őstag

Eszközkezelőben van Wifi adapter?

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#12004) 426os válasza _BACKWARD (#12002) üzenetére


426os
őstag

Wifi drivert tedd fel, anélkül nem fog menni.

.

(#12005) tibbike01


tibbike01
őstag

Sziasztok!
Átlagosan mennyi időbe telik a szervizelés?
hétfőn vitte el a postas a laptopom, remélem jövőhéten megkapom.

(#12006) kmisi99


kmisi99
addikt

Heló! Van itt olyan akinek M5400 as gépe van?

(#12008) 426os válasza _BACKWARD (#12007) üzenetére


426os
őstag

Automatikusan átvált, ha kell a kraft. Egy videó lejátszásához nem kell.

.

(#12010) kmisi99


kmisi99
addikt

A lenovoknak nincs valami programja ami minden Driver magától lehúz? A driveres honlapról kész szenvedés leszedni mindent.

(#12011) 426os válasza kmisi99 (#12010) üzenetére


426os
őstag

Egybe is letöltheted őket, csak bele kell rakni őket a "bevásárló kosárba"

.

(#12012) kmisi99 válasza 426os (#12011) üzenetére


kmisi99
addikt

Ez egész okos dolog, kösz. :R

(#12013) Tosh


Tosh
csendes újonc

Sziasztok!
Ti meg mernétek venni egy kb 2éves Y510p-t úgy hogy már nincs rá gari?

(#12014) bul07 válasza Tosh (#12013) üzenetére


bul07
nagyúr

Én semmit nem veszek garancia nélkül, mert van olyan szerencsém hogy rá két hétre tönkre is menne és kukázhatnám :)

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#12015) 426os válasza Tosh (#12013) üzenetére


426os
őstag

Y510p > erős proci, erős vga > játékra, erős igénybevételre vették újonnan > hajtva is volt valószínűleg.
Na most, ha nem volt legalább fél évente szétszedve, kitakarítva, újrapasztázva, akkor azért kapta a meleget rendesen az alaplap, a forrasztások pedig nem kedvelik ezt, idővel megadják magukat. Ha megveszed, legyen tartalékba egy (vga) reball ára, bármikor szükség lehet rá (szerencsés esetben, rosszabbik esetben meg alaplap is kuka).
Persze a fenti eszmefuttatás nem törvényszerű, mert én sem hajtottam Z510-et, ennek ellenére mégis volt többször is újrapasztázva biztos, ami biztos alapon. Viszont ezzel azt hiszem a kisebbséghez tartozom.

.

(#12016) bul07 válasza 426os (#12015) üzenetére


bul07
nagyúr

Hát én még egyszerse pasztáztam újra Z510 tavasszal lesz 2éves pedig , játszanj viszont talán csak az első hónapba játszottam

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#12017) 426os válasza bul07 (#12016) üzenetére


426os
őstag

Jó, valamilyen szinten túlzás, amit csinálok, de lássuk be, hogy ha 2 éven keresztül játszanak, hajtják a gépet és legjobb esetben csak egyszer pasztázzák újra ez idő alatt, akkor az nem a legjobb élettartam szempontjából.

.

(#12018) bul07 válasza 426os (#12017) üzenetére


bul07
nagyúr

Én a garancia miatt nem szedem még szét ennyire, meg én havi 10napot használom a lapost
De majd talán jövő nyáron adok neki egy kis MX4-et

Asztaliba évente tavasszal megy a pasztázás az biztos

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#12019) Plazmacucci válasza bul07 (#12016) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Itt egy Y510p-ről van szó aminek üzemi hőmérséklete 95-98 fok jobb esetben. Meg ne vegyétek garancia nélkül.
Z510 más világ, normál esetben nem megy 75 fölé.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#12020) Tosh válasza Plazmacucci (#12019) üzenetére


Tosh
csendes újonc

Köszönöm a válaszokat!

(#12021) kmisi99


kmisi99
addikt

Még sincs valami program ami leszed minden kellő drivert? A honlapon lévő kosárba rakogatós dolog szart nem ér, egyesével se épp jó, leöli a windowst a rossz driver.

(#12022) Dhampir válasza bul07 (#12014) üzenetére


Dhampir
félisten

Plusz még a bolti számla, mert anélkül nem fogadja el a Telemax szerviz, hiába van garanciajegy.

Anker Soundcore Motion+ Bluetooth hangszóró, friss beszerzésű eladó (2024.04.02-től 18 hónap garancia)

(#12023) kmisi99


kmisi99
addikt

Soha nem volt még dolgom nvidia optimussal, hogy a fenébe kell telepíteni? Állandóan kékhalálokba és windows összeomlásokba fullad a telepítés, a sima nvidia driver nem talál videokártyát. Az intel HD-t meg a windows már magától fölrakja.

(#12024) Dhampir válasza kmisi99 (#12023) üzenetére


Dhampir
félisten

Én a vga és a chipset drivert telepítem fel először (AMD esetében egybe csomagolták), utána pedig a többit.

(#12021) kmisi99

Egyszeri módon egyenként a Windows verziójának megfelelően töltöm le mindig az alap drivereket:
VGA, Chipset, Audio, Bluetooth, Camera, Card Reader, Energy Management, LAN, Touchpad, WLAN.

Anker Soundcore Motion+ Bluetooth hangszóró, friss beszerzésű eladó (2024.04.02-től 18 hónap garancia)

(#12025) s3toraph válasza kmisi99 (#12021) üzenetére


s3toraph
senior tag

Szia!

Milyen windows-t akarsz rá? Win 7 alá pl thinpad-eknél van lenovo thinkvantage, amivel le lehet szedni a driverek nagy részét, meg ér egy próbát hát ha ennél is működik. Optimusnál tudtommal a sorrend chipset driver, integrált intel VGA driver, majd ezután kell az nvidia driver. (Most látom 1 hónapja írtál, akkor gondolom már megoldottad.)

Egyébként sajátod az M5400-as lenovo? Írnál róla pár szót, milyen a hűtése, milyen az anyagminősége? G510, G580 volt a kezemben, ahhoz tudok viszonyítani.

Mások véleménye is érdekelne az M5400-ról, főleg azoké akiknek van/volt.

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#12026) watador600


watador600
senior tag

Sziasztok!

Van itt esetleg valakinek Lenovo Ideapad Yoga 500? Lenne pár kérdésem. :R

Xiaomi 11T White / Opel Astra K 1.4T / LG C3 55"

(#12027) geryboro válasza watador600 (#12026) üzenetére


geryboro
senior tag

üdv.

aminap cseréltem alaplapot egy Lenovo Ideapad Y570 típusú gépben(ázás hiba miatt).
és az alábbi problémám lenne.
előző alaplap revízió száma 1.1
új alaplap revízió száma 2.0

ez eddig mind szép és jó, csak annyi a bökkenő,
hogy a Wi-Fi kapcsoló modul a gép jobb oldalán 2 USB 2.0-s porttal eltérő vezetékelésű.
revízió száma 1.1
a régi alaplap egy keskenyebb kábelezést használt,
az új alaplap egy vastagabb kábelezést használ.

láthatóan az alaplapon és a modulon is arányosan sorban-ugyanannyi csatlakozó helyezkedik el.
Nos próbáltam a kis csatlakozót bedugni a nagyba ahogy a kevesebb jönne le róla, de semmi.
Elméletileg ha egy egyszerű forrasztással lenne áthidalva az egész csatlakozó a szélesebbik
csatlakozó felületen keresztűl, vagy a keskenyebbikre egy új csatlakozó lenne rámaszekolva,
működőképes lenne a dolog?

a képen Rev. 1-es alaplap van, a Rev 2.-es csatlakozó a szélesebbik forrasztási felületen helyezkedik el.
a másik modulon közvetlen rá van forrasztva a felületre, nincs csatlakozó, de azon is van egy keskenyebbik felület, és egy vastagabbik.

vagy ha ezt az egészet úgy meg lehetne-e odlani hogy a hardveres Wi-Fi kapcsoló gombot valamilyen módon szoftveresre átállítani?
bocs , nem válasz akart lenni.

[ Szerkesztve ]

Θ[Everything that has a beginning, has an ending.]Θ GRP

(#12028) ImI87


ImI87
őstag

Sziasztok !

Van egy Lenovo IdeaPad U510 laptop-om, és szeretnék bele ssd-t rakni.
Klasszikus módszer, SSD a fő HDD helyére, és egy caddy-vel a vinyó pedig a DVD-író helyére.

Működik ez a módszer gond nélkül?
Mennyire nehéz szétszedni, nagyon meg kell bontani?

Van valami ismert nyűgje az SSD-vel?
A DVD helyén tudja kezelni a gyári 1TB-os vinyót ?

Előre is köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#12029) bul07 válasza ImI87 (#12028) üzenetére


bul07
nagyúr

Úgy nézem ez is egész hátlap leszedős
Lelkiekben készülj fel hogy lehet pár patent megadja magát, mert ezek ilyenek

Ha nézed a videót akkor a billentyűzetet alatti szalagkábeleket nem kell kioldani SSD beszereléshez
Hátlapból csavarok ki , billentyűzet fel vagy kiszeded teljesen , vagy csak megdöntöd míg a csavarokat kiszeded és visszarakod a helyére és úgy csukod össze
Jól nézd meg hogy minden csavar szedj ki
És jöhet a szét patentóllás ne ez a leg nehezebb dolog hogy minél kisebb sérüléssel

Amúgy én a helyedben 240-250GB-os SSD vennék és hagynám a fenébe a merevlemezét
HDD-nek meg vennék egy Mobil rack-at

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#12030) ImI87 válasza bul07 (#12029) üzenetére


ImI87
őstag

Ohh köszi szépen.
Szerintem menni fog :)

Nem akarok külső vinyót, a DVD-re meg már semmi szükség a világon.....

Csak kéne egy tulaj, aki megerősíti, hogy működik rendesen a sima vinyó az ODD helyén.

(#12031) libamajas


libamajas
tag

Lenovo A10hez keresek ilyen billentyűzetet olcsón.
[link]

(#12032) dh66e


dh66e
veterán

Újraraktam a win 8.1-et Lenovo G500-ra. Két eszközre nem tudok rájönni hogy mi lehet
Az egyikre ezt írja az eszközkezelő:
BCM43142A0
a másikra csak annyit hogy ismeretlen eszköz.
Esetleg tud valaki valami tanácsot adni?

[ Szerkesztve ]

(#12033) dh66e válasza dh66e (#12032) üzenetére


dh66e
veterán

A BCM-et megtaláltam a google segített.Bluetooth driver volt.
A másikra ha tudtok ötletet.Külső eszköz nincs a notin.Hang,wifi,vga,lan rendben.

(#12034) Plazmacucci válasza dh66e (#12033) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Energy management lesz az.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#12035) dh66e válasza Plazmacucci (#12034) üzenetére


dh66e
veterán

és igen.
:R

(#12036) anorche1


anorche1
őstag

Haladunk, az F1 gomb rejtélyes körülmények között megadta magát, 100 -ból 1 -szer működik.

Anno nem hittem milyen notebookot vegyek topicban, hogy 140ért újonnan csak szart lehet venni, de igazuk volt.
Vagy gyűjteném kellet volna egy picit egy t430-ra, vagy venni egy t420-at, a maradék pénzt meg az asztali gépre fordítani, amin jobban futottak volna a játékok mint ezen.

Még régen, az apple garanciával kapcsolatban olvastam, hogy az első évben a gyártónak kell bizonyítani hogy az adott hiba a nem megfelelő használatból ered, míg a második évben már a felhasználónak kell, hogy az bizony gyári hiba. Ez a lenovo -nál is így van? Mert akkor a hónap vége előtt vissza kell küldenem, hogy szorul a zsanér (wd40 -el picit befújtam, segített egy picit, de már megint nehezen nyílik), emiatt esik szét a gép már mind2 oldalon, nem jó az f1, és még mellékesen megjegyzem, hogy a képernyő baloldalán van egy pici folt (nem pixel hiba, nem is külső kosz miatt, de főleg fehér képnél látszik egy világosabb szabálytalan alakú kis méretű paca). Plusz a képernyő közepén egy vízszintes csíkban, ahol a billentyűzet hozzá ér a kijelzőhöz becsukott állapotban, már tapinthatóan kopott lett e kijelző, szerencsére ha be van kapcsolva ez nem látszik.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#12037) 426os válasza anorche1 (#12036) üzenetére


426os
őstag

Nem gondolnám, hogy pont a Lenovo lenne kivétel ebből a szempontból. Én visszaküldeném, de arra készülj, hogy nagy valószínűséggel idén már nem kapod vissza.

.

(#12038) anorche1 válasza 426os (#12037) üzenetére


anorche1
őstag

De ez tényleg így van? Tudsz erről valami hivatalos törvényt, szabályt, bármit mutatni? Mert apple gari esetében sem vagyok biztos hogy ez így van, ezt bárhol olvashattam, bárhol hallottam, nem 100% hogy így van.

Szerk.:
Apple esetében tényleg így van, 1 év garancia, és +1 év szavatosság:

"Fogyasztók magyarországi vásárlásaira jogszabályon alapuló kötelező jótállás vonatkozik, időtartama a garanciális igény esetén a garanciális időszak a leszállítás időpontjától számított 1 év, a Polgári Törvénykönyv alapján pedig szavatossági igény érvényesíthető, amelynek időtartama a leszállítás időpontjától számított 2 év. Az ilyen igényekre a helyi jogszabályok által meghatározott feltételek és követelmények vonatkoznak."

Forrás

[ Szerkesztve ]

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#12039) 426os válasza anorche1 (#12038) üzenetére


426os
őstag

Hivatalos információval sajnos nem szolgálhatok, mert hirtelen rákeresve nem találtam használható forrást. Viszont rápillantottam az én garipapíromra, aminek a címe történetesen JÓTÁLLÁSI JEGY és 1+1 év szerepel rajta, mindenféle egyéb magyarázat nélkül. Ez alapján én feltételezném, hogy 2 év jótállás van a gépre (1 az akkura és a tartozékokra, de ezt eddig is tudtuk). Viszont a legtisztább, ha felhívod őket és megkérdezed, hogy ők hogyan látják ezt a dolgot. [link]

.

(#12040) süni1904


süni1904
újonc

Sziasztok. Lenne egy olyan kérdésem; van egy laptopom (Lenovo Z50-75) AMD FX-7500 4x2.1GHz 8GB DDR3 RAM, 1TB HDD, AMD Radeon R7 2GB VGA ezekkel az adatokkal és alap játékokat mint pl.: PayDay2 nem visz szaggatás nélkül összesen 17 fps-el. Mi ilyenkor a teendő?
A válaszokat előre is köszi!! :)

(#12041) Plazmacucci válasza süni1904 (#12040) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Eladod vagy veszel egy normális gépet játékra ami nem amd-s. Minden más esetben elfogadod hogy 15W-ból ennyit tud az amd. A plusz gpu ha épp bekapcsol 15-20% plusz kakaót ad.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#12042) Dhampir válasza süni1904 (#12040) üzenetére


Dhampir
félisten

Próbáld meg kapcsolható grafika nélkül csak az R7 260DX-el.

1. Catalyst Center/Preferences/click advanced view
2. Power
3. Cpu power and drag everything to right on the plugged in option
4. Go in Switchable graphics application settings and choose a .exe game then click on the not assigned button and choose high performance

Lényege:
A Catalyst beállításaiban a procinak a legnagyobb teljesítményt adni és az adott játék .exe-jére a nagy teljesítményű kártyát kell kiválasztani.

Forrás ezen videó videó alatt, "NodeCode" októberi hozzászólásában.

Anker Soundcore Motion+ Bluetooth hangszóró, friss beszerzésű eladó (2024.04.02-től 18 hónap garancia)

(#12043) anorche1 válasza süni1904 (#12040) üzenetére


anorche1
őstag

Btw milyen felbontással es grafikai beállítással próbálod?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#12044) süni1904


süni1904
újonc

A videókártyához való hozzá kapcsolást próbáltam de nem lett jobb. A jártékot bármilyen felbontással játszom lassú a 17 fps 1024x640

(#12045) süni1904


süni1904
újonc

A következő kérdésem pedig hogy mennyiért tudnám eladni? nem akarok rajta nagyon nyerészkedni csak vigyék el

(#12046) 426os válasza süni1904 (#12045) üzenetére


426os
őstag

[link]

.

(#12047) süni1904 válasza 426os (#12046) üzenetére


süni1904
újonc

Köszönöm :)

(#12048) Kobarna


Kobarna
újonc

Sziasztok! A következő kérdéssel fordulnék hozzátok: van egy Lenovo G770 laptopom, és ebben szeretnék wifi kártyát cserélni, mert ugye ami benne van gyárilag, az csak az n-lite-os. A kérdésem az lenne, hogy ac-s kártyából, ha van ilyen, pontosan melyik/milyen típust visel el magában a BIOS?? Köszi

(#12049) hamikike


hamikike
tag

Üdv!

SÜRGŐS, gyors segítséget kérnék, mert az idő kevés a böngészésre, kutatásra.
Lenovo Z70-80 típust vennék.

1. Telepíthetek rá win7-et gond nélkül (mert ez van jogtisztán), addig, amíg frissítek win10-re? Számíthatok-e gubancokra telepítéskor vagy utána? Driverek lesznek rá, vagy mit lehet tenni?

2. Tudtok-e valamilyen tesztet a gépről?

Valaki egy másik topikban magyarázat, nélkül részletes, "ne vegyél ilyet" megjegyzéssel le is zárta a kérdést.
Ha lehetne ne ilyen választ adjatok

Egyébként miért zűrös a Lenovo Z70-80 17,3 "-os, stb. gép?

Köszi

(#12050) watador600


watador600
senior tag

Sziasztok!

Apukám vásárolt egy Yoga 500-as gépet, de vissza kellett küldeni gariztatni. Azt mondták, hogy 1 hét alatt megvan. Most telik le a 2. hét. Mennyi a maximum ideje egy gariztatásnak? Úgy értem, hogy mikor érdemes kicsit siettetni őket?

Köszi! :R

Xiaomi 11T White / Opel Astra K 1.4T / LG C3 55"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.