Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) Dufresne válasza htmtimcsi (#2000) üzenetére


Dufresne
addikt

Igen énis ezt láttam csak sajna, de sebaj, végülis nem játékra kell vagy ilyesmi.

És erről a power management-ről mit tudsz? Lehet ennek a működésébe valahogy belenyúlni, csak mert a gép még sima netezésnél vagy mondjuk word doksi olvasásakor sem megy 1,6Ghz alá...vagyis nagy ritkán lemegy 6x-os szorzóval, de az gyakorlatilag semmi...
Igazából nemtudom ez normális-e szóval ezzel ne foglalkozzak, vagy érdemes állítagni valamit.

(#2002) Ordogke


Ordogke
csendes tag

Sziasztok!

Sikerült felraknom az N200-asomra az XP-t és egyelőre minden jól szuperál. A gondom csak az, hogy nem sikerül a képet kikötni TV-re. Van egy s-video-rca átalakítóm és azon keresztül csatlakozom a tv-re. De a gond az, hogy hiába próbálom kiterjeszteni az asztalt a 2. képernyőre, az automatikusan visszavált az ok lenyomása után nem kipipált állapotra. A lenovo oldalról letöltött intel driver miatt megjelenő spec fülön is csak az egy képernyős mód választható. Aki tud megoldást, kérem írjon!

Illetve próbáltam akku nélkül csak hálózatról a gépet. De film lejátszás kellős közepén kimerevedett a kép és lefagyott a gép. Közben furcsa hangok jöttek a gépből. Csak az áramellátás megszűntetése hozta vissza a gépet. Azóta mégegyszer kipróbáltam és kb. másfél órás futás során nem jött elő a probléma. Találkozott már más is ilyennel?

Köszi.

(#2003) Mazsika


Mazsika
őstag

helló lehet hogy már volt róla szó de azért légyszi válaszoljatok! azt szeretném kérdezni hogy az akkut mindig le kell venni árt az neki ha sokat használom töltőn (95%ban)??? előre is köszi!

Dáccsika

(#2004) htmtimcsi válasza Dufresne (#2001) üzenetére


htmtimcsi
tag

hát celeron procim van ugyhogy nem igazán nyilatkoznék az órajelszorzásról. a lenovo power managementje ugy vettem észre hogy azt csinálja hogy lebirod hibernálni a gépet és suspend módba tudod rakni. ha nem rakod fel akkor ezek az opciok hiányoznak. nézd meg a notebook hardware control -al hátha segit vlmit. honlapja:[link]

(#2005) htmtimcsi


htmtimcsi
tag

hát én töltöröl használom elég sokat, de nem szoktam kivenni az aksit.

de a telefonomat is ha felteszem a töltöre, akkor ott se szoktam ki venni az aksit.
ugyhogy ennyit erről. lehet hogy igazam van, de az is hogy nincs igazam.

(#2006) Mazsika


Mazsika
őstag

de telódat nem hagyod ott napokig... azért én is hogyha 4-5 napig ott van az nem esik olyan jól neki... nem?

Dáccsika

(#2007) Kephamos


Kephamos
addikt

a válasz gombot használjátok már lécci, mert követhetelen a beszélgetés.

(#2008) tpeter


tpeter
aktív tag

Sziasztok!

Ahogy olvasgattam a topikot, több embernek volt olyan problémája hogy a 3D-s alkalmazások meg a windows XP nem nagy barátok. A kérdésem az lenne, hogy mennyire általános ez? Tényleg mindenképp Vista-t célszerű használni ha nem akarunk "indokolatlan" fagyásokat?

Előre is köszönöm a választ.

(#2009) bit_vector válasza Mazsika (#2003) üzenetére


bit_vector
tag

én kb dec 10-től használom a notit mindennap. Ha a hely nem indokolja az akksis használatot, akkor töltőről megy, akksival együtt.. így nem csuklik össze, ha áramszönet van :)))
Aztán a héten produkáltam 4 óra 20 perc üzemidőt úgy hogy még volt 12% az akksiban (lásd fentebb).

igazából az akksi töltőelektronikája figyeli a túltöltést, és nem tölt bele ha nem kell. Azon felül a Li-Ion kevésbé hajlamos a memóriaeffektusra. Lipo akksi meg még annyira sem, csak az nagyon drága (és milyen könnyű :O )

üdv.

Mondd el és elfelejtem; Mutasd meg és megjegyzem; Engedd, hogy csináljam és megértem. /Kung Fu-Ce/

(#2010) bit_vector válasza bit_vector (#2009) üzenetére


bit_vector
tag

hmm benéztem ezt az :O szmájlit, de már lejárt a módosítási időkorlátom :O

Mondd el és elfelejtem; Mutasd meg és megjegyzem; Engedd, hogy csináljam és megértem. /Kung Fu-Ce/

(#2011) alexim válasza tpeter (#2008) üzenetére


alexim
csendes tag

lehet h tipustól is függ(nekem n200 b8g-m van) de eddig semmilyen próbléma nem volt vele, kivéve ha játékot indítottam,az pár másodpercen belül lefagy és sajna ezt a próblémát még most sem sikerült rendbetenni ,vista-t meg nem akarok feltenni. Azt viszont még elmondanám h pl google earth vagy 3dsmax meg hasonlók tökéletesen működnek,direkt ki is próbáltam egy csomó ilyen grafikát igénylő progit h működnek-e, de eddig érdekes módon kizárolag játékokkal volt probléma.úgy vélem a driver még nem tökéletes vagy egy win service pack megoldaná a dolgot, de addig megleszek játék nélkül. És azért írtam h lehet típusfüggő a dolog mert van aki itt a forumba leírta h simán CoD2-zik probléma nélkül.
rövidebben meg szerintem nem általános ez, a legujabb video driverrel max a játékok nem mennek(mint nálam)de igazán nem hallottam sok embert erről panaszkodni, tehát az is lehet h csak nálam szar valami :D

(#2012) tpeter válasza alexim (#2011) üzenetére


tpeter
aktív tag

Hát igen, igazából a Vistát én is kerülném, mindenféle előítéletek miatt.
Másik kérdésem az lenne, hogy mekkora különbség van egy T2310 és egy T7100-as CPU között?

(#2013) hudyfiu válasza tpeter (#2012) üzenetére


hudyfiu
senior tag

Nekem is b8g-m van de a cod2-től a pro streeten-át az age of 3-ig minden megy.
Nem volt még fagyásom játék közben.

(#2014) bit_vector válasza tpeter (#2012) üzenetére


bit_vector
tag

Pedig a Vista olykor jobb mint az XP, mondom annak ellenére hogy az XP-t sem kedveltem nagyon (solaris és HP-UX rulez).
Aki az XP-t átlátta az a Vistát is át fogja. Hogy egy kicsivel nagyobb a mérete... nem elfér ?

nálam a vista alatt a játékokkal nem volt gond eddig se. Most pl. egy "ősöreg" commandos:strike force -t nyúzok, gond nincs vele. Igaz, az intel beépített nem tud jó nagy fpseket, meg a képminőségen is látszik itt-ott egy-egy részletgazdagabb textúra hiánya, de ez akár a játék hibája is lehet. Ettől függetlenül még sose hagyott cserben.
illetve... egyszer újraindult egy fault miatt. De az azért volt mert rámtelefonáltak, és az USB-n szép kis lebegő föld alakult ki. Ahogy elnézem, Vista-ban valamit javítottak ugyan az USB támogatáson, de közel sem annyit, mint azt kellene :W
Sajnos az USB protokollbéli implementációs hibákra már az XP is érzékeny volt STD protokol layeren is. Nem beszélve a CDC és mindenféle sublayer-ek protokolhibáiról. pl. STD layer hibái miatt simán elő lehet csalni egy bluescreent az XP-ből. Vista alatt még nem teszteltem, de a múltkori eset a mobil miatt összeszedett impulzusokról USB-n azt vetíti előre, hogy a Vista is háklis rá. :(

egy szó vagy száz, jó kis masinák ezek, gyári szoftverrel meg még sose küszködtem... igaz a sok trial program nem kellene rá, mert nem győztem leszedni... (network magic, corel, office, PCdoktor, stb. Bár ebből az office kakukktojás, mert OEM verzióknál az M$ alapból adja a tryme 60 days limited trial verzió) .

üdv.

Mondd el és elfelejtem; Mutasd meg és megjegyzem; Engedd, hogy csináljam és megértem. /Kung Fu-Ce/

(#2015) Ordogke válasza Ordogke (#2002) üzenetére


Ordogke
csendes tag

Este letöltöttem a legújabb intel driver-t, meg szétnéztem az oldalukon is és a következőt vettem észre. A régi lenovo oldalról letöltött driver-t használva a gyorsbillentyűk között látszik a tv varázsló indítása lehetőség. Míg az új driver-rel már nem. Emiatt maradtam a réginél. Illetve az egyik oldalon láttam egy olyan képet, ahol a Grafikus tulajdonságok menüben volt olyan almenü, ahol ki lehetett választani a TV-t. Na nekem ilyen nincs. Meg hiába nyomkodom a tv varázsló indító gyorsbillentyűt, nem történik semmi.
Lécci segítsetek! Köszi.

(#2016) Laca0 válasza Ordogke (#2015) üzenetére


Laca0
addikt

Addig nem kapcsol be az svideo kimenet, nem állítható a több kijelző, amíg nem érez eszközt rajta. Kvázi amíg megfelelő terhelés nincs a vonalon.
Azért írom, hogy "megfelelő", mert van egy 10m-es rca kábelem, amivel nem működik. Úgyhogy laptop be a tv mellé 1m-es kábellel... :((( valószínűleg egy megfelelő ellenállás közbeiktatásával beindulna, de annyit nem ér most nekem...

Szóval szerintem a kábeledet ellenőrizd. Először csak röviddel próbálkozz, és ha lehet, svideo-svideo-val.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#2017) Laca0 válasza hudyfiu (#2013) üzenetére


Laca0
addikt

De te Vista-n nyomod, nem?

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#2018) hudyfiu válasza Laca0 (#2017) üzenetére


hudyfiu
senior tag

XP és OSX de Vista alatt se volt gond.
Ha kell kipróbálok akármilyen játékot akármilyen rendszer alatt ha nem megy valakinek.

[ Szerkesztve ]

(#2019) Ordogke válasza Laca0 (#2016) üzenetére


Ordogke
csendes tag

Köszi. Sajnos a TV-n nincs s-video. Próbáltam hosszú (3-4m) és rövid (1m) kábellel is. 2 különböző s-video-rca átalakítóval. Az asztali gépet és a TV-t ezekkel összekötve a jel átmegy.
Szükség lehet esetleg BIOS frissítésre?
Egy-két fórumon láttam, hogy más gépeken, de hasonló chipset-tel és oprendszerrel is találkoztak már ilyennel. De sehol senki nem kapott választ a kérdésére.

(#2020) Laca0 válasza Ordogke (#2019) üzenetére


Laca0
addikt

Én nem csináltam bios frissítést. Ami azt illeti, nem is tudtam volna, mivel a gépemen újabb a bios, mint ami letölthető...

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#2021) Laca0 válasza hudyfiu (#2018) üzenetére


Laca0
addikt

Köszi a felajánlást!
COD4-et vagy a MOHAA-t próbáltad? Engem igazából a Flatout érdekelne jobban.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#2022) hudyfiu válasza Laca0 (#2021) üzenetére


hudyfiu
senior tag

OK.
Gyorsan leszedem.
Holnap kipróbálom.
Flatout teszt minnyá.

[ Szerkesztve ]

(#2023) hudyfiu válasza Laca0 (#2021) üzenetére


hudyfiu
senior tag

Flatout-tal biztos nem lesz bajod.
Szépen megy 1280 x 800 ban.
Ja nem tudom hogy írtam-e de 2 x 1 giga ramom van (dualban persze).
Ez elég fontos!!!

(#2024) Laca0 válasza hudyfiu (#2023) üzenetére


Laca0
addikt

Ok. Akkor valószínűleg az a bajom. Csak 2*512-m van... :(((

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#2025) Ordogke válasza Ordogke (#2015) üzenetére


Ordogke
csendes tag

Most kipróbáltam monitorral a laptopot és az említett plusz menü a monitor csatlakozása után megjelent. És a megjelenítő eszközöknél a noteszgép mellett a monitor is kiválasztható.
Tehát szerintem vagy az s-video csatlakozóm rossz vagy mivel a TV-vel rca-n keresztül van összekötve, esetleg nem jön vissza jel és így a gép nem érzékeli, hogy "rádugtam" egy új eszközt. Ilyen lehet?

(#2026) Goatman


Goatman
aktív tag

Üdv! Ezzel a notival szemezek épp [link]
Azonban lenne 1 kis problémám vele, mert ebben a boltban nem forgalmaznak Lenovo garanciabővítést..be lehet ezt szerezni ez esetben máshol is? Úgy értem ugye nem szükséges (ha egyszer nem lehetséges) a notit és a garanciabővítést ugyanott megvásárolni? A választ előre is köszi

92 pirospont a régi Hardveraprón: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Goatman

(#2027) Overtaker válasza Goatman (#2026) üzenetére


Overtaker
csendes tag

A garanciát nem tudom, de a kiválasztott géphez: miért nem ezt? Egy memória bővítéssel árban kábé ugyanott vagy, viszont ebben van ujjlenyomatolvasó is (ugyan ezt itt nem írják, de itt igen), a tiédben viszont nincs.

[ Szerkesztve ]

(#2028) Overtaker válasza Goatman (#2026) üzenetére


Overtaker
csendes tag

(#2029) Goatman válasza Overtaker (#2028) üzenetére


Goatman
aktív tag

Jogos, igazad van tényleg jobbnak tűnik a mai ram-árak tükrében, csak már annyi márkát meg annyi 6-8 jegyű modellszámot néztem, elkavarodok fejben :B Hjaj akkor viszont asszem végre lezárhatom a többhónapos kálváriát és szerzek egy "TY2B8HV"-t :DD

92 pirospont a régi Hardveraprón: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Goatman

(#2030) Dufresne válasza Goatman (#2029) üzenetére


Dufresne
addikt

Sztem is ez egy jó választás. Enis nemrég vettem egy ilyet és egyelőre elégedett vagyok.
Amúgy meg külön meglepetés, hogy N-es wifi-t tartalmaz a modell, amit nem is láttam a leírásban, de jó hogy van :DD

(#2031) Dufresne válasza htmtimcsi (#2004) üzenetére


Dufresne
addikt

Ez a Hardware Control sajna nem csinál semmit, de amúgy ahogy észrevettem viszonylagosan irányítja a power management az energiafelhasználást, csak nemértem mialapján, vagy miért nem veszi le jobban az órajelet 0%-os prociterhelésnél, de csak lesz valami frissítés hozzá.
Mivel még a bios is frisebb volt a gépem, mint ami letölthető volt.

(#2032) holpy


holpy
csendes tag

Sziasztok!

Most már minden frankó a gépemen,hála nektek. :R
Csak még egyetlen bosszantó problémám van vele: Ha hetente kb. háromszor azt csinálja a gép,hogy ha elindítom az msn-t (nem automatikusra állítottam),befagy az egész,és a kikapcsológomb hosszan lenyomásán kívül nem tudok mit kezdeni vele.
Lécci segítsetek!

(#2033) Forchalad


Forchalad
tag

Sziasztok.

Véleményt szeretnék kérni hogy szerintetek melyik éri meg jobban:

Lenovo 3000 N200 (TY228HV) Link

vagy

HP-Compaq 6715b (GB833ea) Link

[ Szerkesztve ]

"Az első pohár után olyannak látod a dolgokat,amilyenek. A második pohár után olyannak látod őket, amilyennek szeretnéd őket. A harmadik pohár után olyannak látod őket, amilyenek valójában." Oscar Wilde

(#2034) Dufresne válasza Forchalad (#2033) üzenetére


Dufresne
addikt

Sztem a Lenovo, bár sztem nem sokan mondanának mást ebben a topikban.
Olcsóbb is, több benne a memória. Erősebb 2 magos proci... nemtom még milyen érvek vannak:)

(#2035) MartinRS2


MartinRS2
csendes tag

Lenovo1
Lenovo2
Mi az oka annak, hogy a 2. gép drágább amibe negyede annyi memória van? :U

(#2036) Overtaker válasza MartinRS2 (#2035) üzenetére


Overtaker
csendes tag

Mert abban van ujjlenyomatolvasó, míg a másikban szerintem elírták, mert abban nincs, legalábbis a korábban általam belinkelt összehasonlítás szerint. Persze lehet, hogy a senorgnál írták el.

[ Szerkesztve ]

(#2037) Laca0 válasza Overtaker (#2036) üzenetére


Laca0
addikt

Elég érdekes ez az összehasonlítás... ha jobban megnézed, ugyanaz a proci van mindkét gépben, de az egyiknél 2MB a másiknál meg 4MB cache-t írnak...
Továbbá szerintük az egyikben nincs mikrofon... én még nem láttam olyan notebookot, amiben ne lett volna...
És a memkártya olvasóval sem egyeznek.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#2038) Laca0 válasza MartinRS2 (#2035) üzenetére


Laca0
addikt

Én a 2MB RAM-os gépet venném. Ha nincs benne ujjlenyomat olvasó, csak előny. Semmi értelme, csak +1 driver és spec program kell hozzá...

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#2039) bit_vector válasza Laca0 (#2038) üzenetére


bit_vector
tag

ebben azért nem lennék biztos.... ha lesz a microsoftnak egy "újítása" akkor elég lesz az ujjlenyomat a fájlrendszer titkosításához :-)

sose tudhatod hogy ki milyen szoftvert ír rá. Bejelentkezés is egyszerűbb nekem mint pl 92 karakter begépelése (jól olvasod: kilencvenkettő - kicsi nagybetű szám, spec karakter...)

üdv.

Mondd el és elfelejtem; Mutasd meg és megjegyzem; Engedd, hogy csináljam és megértem. /Kung Fu-Ce/

(#2040) tpeter


tpeter
aktív tag

Mivel sosem volt notebookom, ezért fogalmam sincs, de mennyire macera a RAM bővítés megoldása házi körülmények között? Garanciát ugye nem befolyásolja ez a művelet?

(#2041) bit_vector válasza tpeter (#2040) üzenetére


bit_vector
tag

Elvben CRU-s lenne (Customer Replacable Unit), de sok helyen van a fedélen egy matrica, hogy azt csak ők cserélhetik, különben ugrik a garancia (igaz, cserébe pártízessel olcsóbban megúsznád) :(... egy fogyasztóvédelmis dolgot simán megérne, mert ez nem más mint a gyári garanciafeltételek korlátozása (ami egyébként azt hiszem tilos az EU-ban).
tervezem én is a gép felbővítését, csak még egyelőre nemigen láttam 4G-s modult (de 2G-st sem) elérhető áron :(

Mondd el és elfelejtem; Mutasd meg és megjegyzem; Engedd, hogy csináljam és megértem. /Kung Fu-Ce/

(#2042) Dufresne válasza bit_vector (#2041) üzenetére


Dufresne
addikt

Az ipon computernél lévő lenovo-kon nincs matrica sehol ami gátolná a cru-s cuccok cseréjét és ők a CHS-től hozzák, legalábbis az enyémet onnan hozták.
Amúgy pedig a ram cseréje/bővítése kb 1perces mutatvány, vagy még annyi sem.

(#2043) turbolali


turbolali
csendes tag

Üdv!

Valaki próbált már DDR2 800-as ramot a gépében? Én tervezem 2x1GB vásárlását, de nem vagyok biztos benne, hogy mennek 800-on... Ha van tapasztalat, ne tartsátok magatokban! :)

(#2044) effb válasza Dufresne (#2042) üzenetére


effb
csendes tag

Én is magam raktam bele a memóriát, valóban nem nagy mutatvány, a használati útmutatóban is le van írva hogyan kell csinálni. :K
Anno én írtam egy levelet az IBM szerviznek, biztos ami biztos alapon és azt a választ kaptam, hogy ezt magam is belerakhatom, nem jár garanciavesztéssel.

(#2045) effb válasza turbolali (#2043) üzenetére


effb
csendes tag

Elvileg a Santa Rosaknak kellene menniük 800-on......és az N200-asokban az van....de konkrét tapasztalatom ezzel kapcsolatban nekem nincs sajna.

(#2046) turbolali


turbolali
csendes tag

Köszi az infot! Érdekes, hogy támogatott ram sebességnél 533 és 667 van, viszont az fsb 800, a dram-fsb arány meg 10:6, ez utóbbi elvileg a behelyezett ramtól függ...
Mindegy, ha igaz, akkor csütörtök körül jön a 2x1GB DDR2 800, majd kipróbálom. Rosszabb esetben 667-en megy, de jobb időzítéssel...

[ Szerkesztve ]

(#2047) hudyfiu válasza turbolali (#2046) üzenetére


hudyfiu
senior tag

Egy tesztet csinálnál majd?
Én is gondolkoztam a 800ason csak lebeszéltek róla + nem volt mikor én vettem a ramjaimat.

[ Szerkesztve ]

(#2048) tpeter válasza Dufresne (#2042) üzenetére


tpeter
aktív tag

Ó remek! Most már béke honol a szívemben. Köszönöm.

(#2049) MartinRS2


MartinRS2
csendes tag

Sziasztok
A Lenovo N200-nak mennyire karcolódik a külső szürke borítása?

[ Szerkesztve ]

(#2050) kutga


kutga
nagyúr

Sziasztok!

A kérdésem az lenne, hogy a gépemben lévő Intel 945GM integrált videókártya ismeri-e az anti-aliasingot, és ha igen, hol lehet bekapcsolni a driverben, mert én nem találtam meg. :(

Let the Zone take me if I am.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.