Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) akyyy válasza tope (#600) üzenetére


akyyy
senior tag

Akkor a ******* a BW-snek, ha csak a dudát ismeri és a kreszt nem :)

(#602) pakriksz


pakriksz
őstag

valaki a legalsó szituációt el tudja magyarázni miért úgy van?
Mert nekem egy marhaságnak tűnik...

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#603) Mela Kehes válasza pakriksz (#602) üzenetére


Mela Kehes
addikt

A 18-as?
Egyenrangú útkereszteződésben a balról érkező villamosnak is elsőbbsége van. Tehát a motoros mindkettőt elengedi, a villamos a kanyarodási szabály szerint az autós előtt is mehet. Tehát villamos, autó, motoros.

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#604) pakriksz válasza Mela Kehes (#603) üzenetére


pakriksz
őstag

Mostmár rájöttem sunyi félrevezető kérdés volt, mert a másodikat kérdezi, úgy hogy még ilyen nem volt soha minden ilyen kérdés az elsőt kérdezi...
Jó kis pénzcsináló kérdés lehet kreszvizsgán(buktatás, majd újra 4000 forint befizetés), ha az ember megszokásból azt válaszolja hogy melyik az első. Gondolom a sima vizsga is tele lesz ilyennel, mert kell a pénz, és a vezetés oktatás sem az oktatásról szól, hanem hogy minél több pénzt húzzanak le az emberről.

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#605) Mela Kehes válasza pakriksz (#604) üzenetére


Mela Kehes
addikt

Csak figyelmesen el kell olvasni a kérdést. Ennyi. :U

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#606) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

[link] ;]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#607) Mela Kehes válasza Bjørgersson (#606) üzenetére


Mela Kehes
addikt

Már azt hittem valami forgalmi helyzet lesz, vagy egy rosszul parkolt autó. Kellemesen csalódtam. :D

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#608) OgKush


OgKush
senior tag

Sziasztok!
Ez nem annyira kresz kerdes igaz, de ha tilosban parkol az ember es kap egy sargacsekket a szelvedore, utana postan ertesitenek vagy valami? Illetve kap erte pontot valaki?
Nem az en nevemen van a kocsi, azert kerdezem. Illetve hogy amit adtak melle papir azzal mit kell csinalni? Gondolom az csak akkor fontos ha ott vagyok amikor megbuntetnek.

(#609) roberto211


roberto211
őstag

Sziasztok :)

Ha minden igaz elvileg jövőheten megyek autos suliba KRESZ tanfolyamra remelem minden rendben lesz :) meg nem lesz olyan nehéz ahogy mondjak tehat tanulható lesz.

Ha van valami kérdésem akkor írok ide :)

Bár azt mondjak ,hogy elméleti oktató olyan hogy addig mondja amig a fejedbe nem megy de hat ezt majd meg is kell tapasztalnom hogy marketing duma v valós állítás :D

Minden esetre kicsi parazok.

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#610) Mela Kehes válasza roberto211 (#609) üzenetére


Mela Kehes
addikt

Nem kell parázni, ha normális az oktató úgyis segíteni fog. A lényeg, hogy mindig kérdezz, ha valami nem világos. Én is azt szoktam mondani, hogy elmagyarázhatom majd a gyakorlati oktatás során is, de akkor az már többe kerül, mivel a magyarázással elmegy az idő amit vezethetne is.

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#611) roberto211 válasza Mela Kehes (#610) üzenetére


roberto211
őstag

Okes. Vége lett ennek az egy hetes (4-5 nap) kresznek nyilván ebbe nem fért bele minden csak a fontosabb dolgokat mondtak el es mondta az oktató ,hogy a könyvet nagyon nézzük at mert most elmondta fontosabbakat,alapelveket,főbb dolgokat de ez kevés ezért tanuljunk a könyvből is.

Tudsz/tudtok ajánlani olyan netes kresz teszteket /programot ami hasonló a vizsgán levohoz?

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#612) Mela Kehes válasza roberto211 (#611) üzenetére


Mela Kehes
addikt

Nem adott teszt programot, ami a vizsgán is lesz? Kellett volna.

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#613) roberto211 válasza Mela Kehes (#612) üzenetére


roberto211
őstag

De adott cd-t a főnökasszony csak ilyen 2012es aztan gondolom mar nem ezt használják a vizsgán.

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#614) Mela Kehes válasza roberto211 (#613) üzenetére


Mela Kehes
addikt

Jó lesz az, az a pár kérdés ami nincs benne, azt megtanulod a könyvből max a gyakorlásaidból marad ki. Azok legfeljebb 1 pontosak, szóval nem azon fog múlni.

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#615) Outlander


Outlander
őstag

Sziasztok.

Kresz vizsgára kell vinni fényképet magamról? :)
Van még ilyen vizsgakártya vagy mi? A suli nem kért nem is mondta... De lehet h csak elfelejtették... Holbap rájuk csörgök, de azért megkérdem itt is, jobban alszok... ;:)

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#616) Mela Kehes válasza Outlander (#615) üzenetére


Mela Kehes
addikt

A személyidet kell vinni, vizsgakártya már nincs.

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#617) Gergosz2


Gergosz2
veterán

Sziasztok!

Jelenleg hány kérdést ölel fel a B kategóriás témakör. Úgy számoltam , hogy a Kresz egyéni gyakorlóprogram-ban jelenleg 1237 kérdés van a B kategórián belül . Igazából nem izgulok miatta , már oda vissza megy az összes, csak nem nagyon találom a neten , hogy jelenleg mennyi ez a kérdés szám.

Az oktatónk mondta, hogy van pár új kérdés de az nem sok , meg a régi , idejét múlt kérdések nincsenek a progiban.

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#618) Mela Kehes válasza Gergosz2 (#617) üzenetére


Mela Kehes
addikt

Ez kb. így van ahogy leírtad.

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#619) Gergosz2 válasza Mela Kehes (#618) üzenetére


Gergosz2
veterán

Danke! Ajánlottak netes teszteket , meglesem azokat is.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#620) Mela Kehes válasza Gergosz2 (#619) üzenetére


Mela Kehes
addikt

Ártani nem árt. :)

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#621) Roliiii


Roliiii
aktív tag

Sziasztok!

Volna egy elég felkavaró jelenség amit az alábbi képen láthattok:
https://www.dropbox.com/s/7bkaxu41oufopll/kerdes.png

Tehát valami a megfogalmazás miatt furcsa, de ha csak a jobb oldali képet veszem alapul és a megfogalmazás ugyan az csak a kép kicsit más akkor:

https://www.dropbox.com/s/ttzxtim1uboq5dh/kerdes2.png

Valaki eltudná magyarázni, hogy ez a 3 szituációra mért az a válasz ami?
Előre is köszönöm!

http://www.ted.com/talks/shawn_achor_the_happy_secret_to_better_work

(#622) Mela Kehes válasza Roliiii (#621) üzenetére


Mela Kehes
addikt

Mindhárom szituációban a jobb oldali járművel szemben van csak elsőbbégadási kötelezettséged, mert a szemben lévővel nincs ütközéspontod. Mindegy hogy jobbra vagy egyenesen megy, veled nem találkozik.

[ Szerkesztve ]

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#623) Roliiii válasza Mela Kehes (#622) üzenetére


Roliiii
aktív tag

Értem akkor hibás a programban levő válasz? Mert ugye ott a jobb oldalin A és B-t akarja rámeröltetni.

köszönöm :)

http://www.ted.com/talks/shawn_achor_the_happy_secret_to_better_work

(#624) roberto211 válasza Mela Kehes (#622) üzenetére


roberto211
őstag

Én csak most tanulom a kreszt (holnap lesz a vizsga ) de papíron ez ugy van ,hogy a szembe jövő járműnek is elsőbbséget kell adni HA! egyenesen azaz feléd vagy jobbra megy.

Lehet ez a gyakorlatba máshogy van de en igy olvastam :)

Persze vannak ilyen válaszok ,hogy "xy-al egyidejűleg "stb. Figyelni kell.

Remelem aztan hogy holnap sikerül a vizsga :D

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#625) Mela Kehes válasza roberto211 (#624) üzenetére


Mela Kehes
addikt

Érdekes ez, lehet hogy igazad van. Végül is miért kellene elsőbbséget adni, ha nincs is ütközéspont.

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#626) roberto211 válasza Mela Kehes (#625) üzenetére


roberto211
őstag

Én se tudom, kezdő vagyok tehát én csak azt tudom még ami a nagy könyvbe le van írva. :D

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#627) Gergosz2 válasza Mela Kehes (#625) üzenetére


Gergosz2
veterán

Szerintem elsőbbséget adsz neki. Persze az egyértelmű, hogy a jobbról érkező járműnek elsőbbséget adsz de ő meg neki ad elsőbbséget. Szóval közvetve neki is elsőbbséget adsz.
Meg a definíció is azt mondja , hogy továbbhaladási jog a forgalomban résztvevő másik járművel szemben. Én ezt úgy értelmezném, hogy a szűken jobbra kanyarodó mehet tovább először azaz továbbhaladási joga van mind velem mind a másik járművel szemben. A nekem jobbra eső járműnek pedig velem szemben van továbbhaladási joga. Ha ezeket összegezve nézzük akkor a két továbbhaladási jog "uniójából" az jön ki, hogy mindkét járműnek továbbhaladási joga azaz elsőbbsége van velem szemben.

De ilyen kérdés nem nagyon szokott lenni, vagyis én még most látom először. Olyanok szoktak inkább lenni , hogy kell-e elsőbbséget adni, ki mehet először , mi az áthaladási sorrend , hányadikként mehetsz át.

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#628) Mela Kehes válasza Gergosz2 (#627) üzenetére


Mela Kehes
addikt

Így már nekem is egyértelmű. :)

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#629) Roliiii válasza Gergosz2 (#627) üzenetére


Roliiii
aktív tag

De ha ezt az uniós dolgot nézem akkor itt is A és B nek kéne lennie nem?

https://www.dropbox.com/s/ttzxtim1uboq5dh/kerdes2.png

Mert B elsőbbséget élvez A val szembe, A velem szembe.
Bekanyarodónál is ugyan így zajlik az elsőbbség adás jobbkéz miatt, ott meg A és B van. Itt meg csak A a teszt szerint.
(ugye a másik linkemen feljebb)

http://www.ted.com/talks/shawn_achor_the_happy_secret_to_better_work

(#630) Gergosz2 válasza Roliiii (#629) üzenetére


Gergosz2
veterán

de . Legalább is szerintem.

De mondom ilyen típusú vizsgakéréssel még nem találkoztam, csak olyanokkal amiket fentebb említettem. Ez miből van? Vmi újabb kiadás , újabb vizsgakérdések?

Hasznos progi Kresz egyéni gyakorlóprogram , KRESZ-Teszt 2012 , http://kreszteszt.net/ . Én ezeket használom.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#631) Roliiii válasza Gergosz2 (#630) üzenetére


Roliiii
aktív tag

http://kreszportal.net/ ,de ez fizetős sajnos. De tartom a véleményem, mert a könyvben is le van írva, hogy elsőbbségadás csak olyan járművek között jöhet létre mellyel keresztezed az utad(vagy tábla utasít erre), de itt csak az egyikkel "találkoznál".

http://www.ted.com/talks/shawn_achor_the_happy_secret_to_better_work

(#632) Gergosz2 válasza Roliiii (#631) üzenetére


Gergosz2
veterán

valami pedig akkor sem jó benne mert két kérdés megoldása ellentmond egymásnak a képek szerint.

De melyik könyv fogalmaz így? Én a Kotra Károly felé könyvből (2014-es kiadás) és egy Trasport média által kiadott könyvből tanultam. Meg persze a tesztprogik.

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#633) Roliiii válasza Gergosz2 (#632) üzenetére


Roliiii
aktív tag

Az is megvan csak 2013-s illetve egy 2014-es nem tudom micsoda, amit a csigavér megvetetett :D

Igen az ellent mondás zavar engem is :F

[ Szerkesztve ]

http://www.ted.com/talks/shawn_achor_the_happy_secret_to_better_work

(#634) Gergosz2 válasza Roliiii (#633) üzenetére


Gergosz2
veterán

Szerintem ne törődj vele. Már marhasok tesztet kitöltöttem többféle progiban de ilyennel nem találkoztam még.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#635) roberto211


roberto211
őstag

Na tegnap volt a vizsgám es elsőre sikerult 69ponttal átmenni :D

Marhára izgultam az ajtó elott is de valahogy a gep elott ez javult ,csökkent a stressz,stb 55.kerdes utan elfordultam mert na mondom tuti megbuktam. Lassan nézek vissza aztan 69pont :DD

Tehat örültem neki nagyon :)

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#636) Mela Kehes válasza roberto211 (#635) üzenetére


Mela Kehes
addikt

Grat. Aztán így menjen a vezetés is.

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#637) roberto211 válasza Mela Kehes (#636) üzenetére


roberto211
őstag

Köszi :)

Hat bízok benne. Holnap megyek befizetni a gyakorlat első részletet aztan adnak állítólag egy oktatólistát

Kb mikor lehet elkezdeni a vezetést mi az "átlag " mennyi időt kell várni ?

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#638) Gergosz2 válasza roberto211 (#637) üzenetére


Gergosz2
veterán

Ez szerintem baromira iskola függő. Pl . én jövő héten vizsgázok hétfőn de már kedden elvileg megyek is(persze ha meg lesz.)

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#639) roberto211 válasza Gergosz2 (#638) üzenetére


roberto211
őstag

Akk en is reménykedek ebbe. :)

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#640) Mela Kehes válasza roberto211 (#639) üzenetére


Mela Kehes
addikt

Ez így van. Attól függ, hogy a választott oktatód mennyire elfoglalt.

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#641) roberto211 válasza Mela Kehes (#640) üzenetére


roberto211
őstag

Es ha tobb jelölt van akkor mindegyiket hívjam fel ?

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#642) Gergosz2 válasza roberto211 (#641) üzenetére


Gergosz2
veterán

Nálunk a KRESZ okatató kérdezte, hogy kinél szeretnék. Mondtam neki , hogy igazából senkit sem ismerek úgyhogy mindegy.

De ha nálatok így megy akkor igen, hívd fel nyugodtan, ha már egy valag pénzt úgyis ki kell pengetni.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#643) roberto211 válasza Gergosz2 (#642) üzenetére


roberto211
őstag

Jaja.

Nálunk ugy van hogy kiperkalom az összeget (ilyenkor mindig mosolyog a nő :D ) ad egy listát minden oktató változó áron oktat. Aztan abból hívjam fel valamelyiket amelyik szimpatikus 4et néztem ki aki időbe is megfelelne tehat h mikor er ra meg kép alapján normálisnak tűnik aztan majd kiderül.

Ha minden igaz holnap megyek fizetni , es utana majd felhívom az oktatót.

Végig telefonálom akkor mind a 4et :D amig jo időpont nem születik.

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#644) Roliiii


Roliiii
aktív tag

Csigavérnél én 14 oktatót hívtam fel mire találtam egyet aki 1 hónap múlva kezdeni tudja velem, tehát ez régebben volt szóval hó közepén kezdek. Vagy el se vállaltak vagy szeptember eleje, nagyon telített a csigavér. :U

(Amúgy 100% os lett a kresz :DD )

http://www.ted.com/talks/shawn_achor_the_happy_secret_to_better_work

(#645) roberto211 válasza Roliiii (#644) üzenetére


roberto211
őstag

Grat, jo neked h 100%os lett :D

Csigaverhez en direkt nem mentem mert sok rosszat hallottam róluk ,meg túlvállalják magukat nagyon állítólag.

Helyette a konkurenciahoz mentem kelenföldi csigavertol nem messze :D

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#646) Mela Kehes válasza roberto211 (#641) üzenetére


Mela Kehes
addikt

Gondolom igen. Hozzám eleve az jön, aki engem ismer és szeretne nálam vezetni. Így már az elméletet is én tartom neki.

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#647) Tuja1


Tuja1
aktív tag

Egy kerékpáros, kijelölt gyalogos átkelőhelyen kerekezik át. (Az, hogy ez szabálysértés-e most nem vitatnám).
Majd az autós elüti.
Eddig tiszta, közúti balesetet okozott a kerékpáros, mert nem adott elsőbbséget és le is lehet zárni az ügyet.

A kérdésem itt következik.

A kerékpáros jól láthatóan közelítette meg a kijelölt gyalogos átkelőhelyet. Az autós látja is a gondatlan kerékpárost. Ugyanakkor tisztában van az általa vezetett gépjármű elsőbbségével. Így szándékosan elüti a kerékpárost. Majd a baleset tanúinak el is mondja, h: Ő bizony "szándékosan verte telibe, miért nem figyelt jobban"

A baleset következménye maradandó fogyatékosság.
Vajon ez szándékos közúti veszélyeztetés?

A történet fiktív szerencsére.

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek megvan a maga keresztje.................csak van aki fel is mászik rá! •°°•. Bombay éghajlata olyan egészségtelen, hogy lakosai máshol laknak.,.•°°•.

(#648) Gergosz2 válasza Tuja1 (#647) üzenetére


Gergosz2
veterán

Na akkor szerintem :

Ha Kreszt vesszük alapul akkor a kerékpáros csak a gyalogosként azaz a kerékpárt tolva mehetne át a zebrán . Az érkező gépkocsi vezetője látva a kijelölt gyalogos átkelő helyet arra számít , hogy ott gyalogosok fognak közlekedni nem pedig kerékpárosok. Tehát ha a járdán közlekednek kerékpárosok mert megengedett akkor nem számít arra , hogy át teker valamelyikük a zebrán, azaz ha nem lát átkelési szándékát egyértelműen jelző gyalogost akkor nem is kell lassítania az addigi zebra előtt megkövetelt mérsékelt sebességéből , de fokozottan figyel.

De a kresz azt is mondja hogy veszélyhelyzetben mindent meg kell tenni a vagyonbiztonság és a személyi sérülés elkerülése érdekében . Így ha az autós már a kerékpáros mozgásából látja , hogy át akar tekerni a zebrán , ami ugye szabálytalan , akkor ő is kötelesfékezni és mindent megtenni a baleset elkerülése érdekében. Ha ekkor nem fékez akkor ő is hibás.

Mondjuk ez necces eset mert ugye nem mindegymilyen hirtelen dönti el a biciklis , hogy rámegy a zebrára, az autós féktávolságán belül van-e. De én a biciklist felelősebbmek érzem egy kicsit.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#649) Roliiii válasza Tuja1 (#647) üzenetére


Roliiii
aktív tag

Biztos hogy az ügy során az autóstól megfogják kérdezni, hogy "És ön mit tett meg a baleset elkerülése érdekében?". Én ez esetbe inkább az autóst hibáztatnám jobban, gondolj bele, ha ugyan ez de egy kisgyerek rohan át (nem zebrán) és te szeretnéd, hogy egy életre megtanulja hogy nem szabad és akkor direkt telibekapod? Ez nagyon nem emberi viselkedés, kb ugyan ez a biciklis, ez nem emberi viselkedés ilyeneknek így is úgyis a börtönbe lenne a helye!

El kell kerülnie, zebra+biciklis amúgy is egy dynomen helyzetet alkot.

De hogy a kérdésedhez is szóljak, egyértelmű, te is kiemelted, hogy szándékos, de ez a veszélyeztetésen már túllép szerintem mert bekövetkezik a baleset.

"közúti baleset okozása = te beledurransz valakibe
közúti veszélyeztetés = a szívbajt hozod rá a másikra mert majdnem belecsattantál"

http://www.ted.com/talks/shawn_achor_the_happy_secret_to_better_work

(#650) Mela Kehes válasza Tuja1 (#647) üzenetére


Mela Kehes
addikt

Én is az autóst hibáztatnám első sorban, mert egy lehetséges balesetet mindig el kell kerülni. Ilyen nincs, hogy büntetésből elütöm. Természetesen a kerékpárossal is el kellene beszélgetni.

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.