Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) borfa válasza clayman (#450) üzenetére


borfa
újonc

A kétkerekű jelző mind a háromra vonatkozik, hiszen felsorol.

(#452) uborka3 válasza clayman (#448) üzenetére


uborka3
tag

Szerintem ne ragozd a kérdést, és előzd nyugodtan a qvad smkp-t a vasúti átjáróban.

(#453) zoyi722


zoyi722
csendes tag

Sziasztok!

Van valami meghatározás a KRESZ-ben vagy vhol hogy garázs vagy kapubejáró előtt mellett mekkora szabad teret kell hagynia az autónak ha egyáltalán oda parkolhat? Igen gyakori hogy nem tudok vagy csak nehézkesen beparkolni a lakótelepi garázsomba.

(#454) Stalker-2572


Stalker-2572
addikt

Letölthető, aktuális KRESZ progit keresek. Pls help :U

All Black...

(#455) Stalker-2572 válasza Stalker-2572 (#454) üzenetére


Stalker-2572
addikt

Találtam

All Black...

(#456) Kloden


Kloden
senior tag

Sziasztok, bár nem mondani hogy pörög a topik, remélem kapok választ kérdésemre!:)

Történt ugyanis hogy egy ismerősömet megbüntették biciklivel, mert nem a kijelölt bicikliúton haladt. Ez idáig rendben is lenne, de nem volt bicikliseket tiltó tábla az úton, csak az út mellett futott egy karékpárút. Ilyenkor mi van? Jogos a büntetés?

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#457) hanee válasza Kloden (#456) üzenetére


hanee
senior tag

Szia!

Igen, mert ahol van bicikliút, ott az a bringák számára kijelölt közlekedési hely (a gyalogos sem mehet az úttesten ha van járda).

Hanee

(#458) Kloden válasza hanee (#457) üzenetére


Kloden
senior tag

Köszi, én is erre tippeltem, de akkor ott a kérdés hogy néhol miért van akkor kifejezetten a bicikliseket tiltó tábla az úton?

Másik meg hogy ha nincs tábla (de van bicikliút) és én egy keresztútról kanyarodok rá az útra, és nem veszem észre a bicikliutat az út mellett (teszemazt lejjebb/feljebb/távolabb van) mert most járok arra először életemben... akkor is büntetnek? (gondolom igen :D )

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#459) Jancsi válasza Kloden (#456) üzenetére


Jancsi
aktív tag

Attól függ milyen volt az a kerékpárút, ha osztatlan kerékpár és gyalogút, és a gyalogosok akadályozták a haladást akkor, szabályosan haladt az úttesten.

(#460) Kloden válasza Jancsi (#459) üzenetére


Kloden
senior tag

Köszi, erre nem is gondoltam, megkérdezem akkor hogy osztott volt-e! :R

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#461) dragonfx válasza Kloden (#456) üzenetére


dragonfx
veterán

mér nem hajtott el hagyta magát megbüntetni??jajj már...én sosem megyek a bicikliuton mert azon mindig sétálnak, kutyáznak stb...

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#462) runner 125 válasza Stalker-2572 (#454) üzenetére


runner 125
nagyúr

Hali!
Minden eddigi jogsimat itt csináltam,és itt is gyakorltom online.
Katt.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#463) zsolt1129


zsolt1129
addikt

Itt minden kérdésetekre válasz kaptok :D :DDD :C

(#464) runner 125 válasza zsolt1129 (#463) üzenetére


runner 125
nagyúr

Régi,de jóó. :))

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#465) sonar


sonar
addikt

Üdv skacok!
Vki meg tud dobni egy olyan linkkel ahol fel van sorolva, hogy mik az új kresz szabályok?
Elvileg 60 új szabály van, de én mindenhol csak híreket találtam konkrétumot nem nagyon.

:R

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#466) zsid válasza sonar (#465) üzenetére


zsid
senior tag

Magyar Közlöny? NKH.hu?

<tRucKdriFteR>

(#467) sonar válasza zsid (#466) üzenetére


sonar
addikt

Kicsit konkrétabban esetleg? Mert igy sem találom :(

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#468) Lauda válasza sonar (#467) üzenetére


Lauda
félisten

(#469) #47053824 válasza sonar (#467) üzenetére


#47053824
törölt tag

[link]

Ez a száraz tananyag megfelel? :DDD

(#470) SAMYka válasza Lauda (#468) üzenetére


SAMYka
aktív tag

A masodikat szedtem le es olvastam at egesz jol erthetoen le van irva

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#471) Lauda válasza SAMYka (#470) üzenetére


Lauda
félisten

Igen, foleg mert mindenhol ott van a regi es a modositott szabaly. :K

(#472) sonar válasza Lauda (#468) üzenetére


sonar
addikt

Óh hogy én mit kerestem ezt :R :R :R

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#473) sonar


sonar
addikt

No akkor ezek szerint már nem kell 30 km/h val meg 40 km/h-val szüttyögni a vasúti átjáróban. Mondjuk legtöbb helyen az útbúrkolat nem is teszi lehetővé a nagyobb sebességet.

A vasúti átjáróban való közlekedés új szabályai
(A rendelet 39. § változásai)

A módosítás előtt:

(1) A vasúti átjárót megközelíteni csak fokozott óvatossággal szabad. A közúti jármű vezetője köteles a jármű sebességét a vasúti átjáró előtt elhelyezett - 90., 91., 92. vagy 95. ábra szerint - veszélyt jelző táblánál lakott területen legfeljebb 30 km/órára, lakott területen kívül legfeljebb 40 km/órára csökkenteni, és a vasúti átjáróig ezzel a csökkentett sebességgel kell haladni.

A módosítást követően:

„(1) A vasúti átjárót megközelíteni csak fokozott óvatossággal szabad. A vasúti átjáró megközelítésekor, illetve a vasúti átjárón történő áthaladás során eleget kell tenni a vasúti átjáró biztosítására szolgáló közúti jelzéseknek.

A vasúti átjárók előtt kötelezően betartandó, rögzített mértékű legnagyobb sebességet általánosabb megfogalmazás váltja fel. Ahol a választható legnagyobb sebesség meghatározása változatlanul szükséges, ott ez tábla kihelyezésével megvalósítható.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#474) Prison


Prison
csendes tag

üdv srácok! Nekem is lenne egy kérdésem... Tegnap sikerült vennem egy 60cm-s led csíkot amely kb 30 db smd ledet tartalmaz. a kérdés az lenne hogy ezt a csikot a rendszámtábla felé föltéve szabályos e ? sehol nem találok választ rá ... (fehér színű) segítséget előre is köszi

(#475) Adiking


Adiking
tag

Sziasztok!
Segédmotrort vezethetek legálisan mindössze egy KRESZ vizsgával?

(#476) runner 125 válasza Adiking (#475) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ez miféle kérdés? Hogy vezethetnél?!...

Jogosítvány kell arra is.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#477) runner 125 válasza sonar (#473) üzenetére


runner 125
nagyúr

Jah, h bacnák meg.. Édesanyámat 50k-ra vágták meg, mert 70 körül ment át egy lakott területen kívüli átjárón..

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#478) Adiking válasza runner 125 (#476) üzenetére


Adiking
tag

Akkor marad a jól bevált "benzinnel megy, nem papírral!" gondolkodásmód. ;]

(#479) runner 125 válasza Adiking (#478) üzenetére


runner 125
nagyúr

Mindenki saját felelősségre bűnözzön. De ha engem találsz el jogsi nélkül a mopededdel, keresztbe hajtom rajtad. ;]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#480) Adiking válasza runner 125 (#479) üzenetére


Adiking
tag

Félévente kétszer, ha kiviszem, akkor is csak határba, 10-20 percre, hogy azért járjon. Amúgy ez egy Yamaha Mint (végsebessége 52 km/h, de azért beórázták 60-ig ;] ), ha ilyennel valaki balestezik az egy igazi balf@sz. :K

[ Szerkesztve ]

(#481) Dylen


Dylen
aktív tag

tudja valaki a Bp-i Petzvál utcai kresz vizsgaközpont telefonszámát és pontos nevét? (ha van neki ilyen) köszi!

bagoly vagyok! ...de azért királylány is!! ;-)

(#482) Lauda válasza Dylen (#481) üzenetére


Lauda
félisten

Kb. 20 masodperc megtalalni. :P

(#483) Dylen válasza Lauda (#482) üzenetére


Dylen
aktív tag

nem ez volt a kérdés, ugye látod

bagoly vagyok! ...de azért királylány is!! ;-)

(#484) Lauda válasza Dylen (#483) üzenetére


Lauda
félisten

Nem, igazad van, keresse meg mas helyetted. ;)

(#485) Dylen válasza Lauda (#484) üzenetére


Dylen
aktív tag

Keresgéltem, gugliztam, de mégsem találtam meg. Mert biztos láma vagyok vagy elírtam vagy nemjól kerestem vag mittudomén...
De azt nem értem, hogy miért kell mindig lefutni ezt a kört, miért nem lehet egyszerűen leírni a választ? Fájna?
Ezt úgy általában értettem a topikokra. Mind1.

bagoly vagyok! ...de azért királylány is!! ;-)

(#486) Lauda válasza Dylen (#485) üzenetére


Lauda
félisten

Járművezető Vizsgáztatási és Utánképzési Főosztály

Pesti-körzeti Járművezető Vizsgáztatási Osztály

Budai-körzeti Járművezető Vizsgáztatási Osztály

Cím:

1119 Bp., Petzvál József u. 39.

Postacím:

1507 Bp., 117. Pf. 56.

Telefon:

371-3030

Fax:

371-3033

e-mail cím:

jvufoo@nkh.gov.hu

Ügyfélfogadási idő

Hétfő

9.00-18.00; (Pénztár: 17.30-ig)

Kedd

9.00-15.00

Szerda

9.00-15.00

Csütörtök

9.00-15.00

Péntek

9.00-12.00

[ Szerkesztve ]

(#487) =Fenegyerek=


=Fenegyerek=
újonc

sziasztok!

Lenne egy kérdésem!

Én egy buszparkoló tábla előtt parkoltam le a bajai tesconál.
A rendőr feljelentett és megvolt a szabálysértési eljárás.
A szabálysértési előadó úgy értelmezi a KRESZ-t , hogy a tábla hatálya a előtt és utánra is
vonatkozik.szerintem meg a tábla vonalától érvényes.kérem a válaszotokat , és az idevonatkozó szabályzatot mert a rendőr százados Úri hölgy nem találta. :)

(#488) Arpee78


Arpee78
senior tag

Üdv! Zebra, azaz gyalogátkelőhely, de az út közepén ketté van osztva, nincs kiemelve az úttest szintjéből, de ott a közepén nincs csík ráfestve(vagy igen? nem is emlékszem). Ha a gyalogos ott áll várva hogy elsuhanjak előtte akkor a kresz szerint meg kell állnom vagy sem? Én mindig el szoktam engedni őket, nem hiányzik hogy elém ugorjon, csak most érdekel hogysmint van a szabály.

[ Szerkesztve ]

(#489) Atapi válasza Arpee78 (#488) üzenetére


Atapi
senior tag

a gyalogátkelőhelyen a gyalogosnak elvileg mindig elsőbbsége van. az elsőbbség a kresz szerint a továbbhaladás elsőbbségének jogát jelenti a közlekedés más résztvevőjével szemben. ergo ha szabályos szeretnél lenni, akkor igen, meg kellene állnod, és átengedni.

örök vita, hogy egyesek szerint csak a zebrán van elsőbbsége a gyalogosnak, vagyis ameddig nem lép rá, addig nem. de az előbb írtak értelmében ez nem állja meg a helyét. gyk: a gyalogosnak ahhoz van joga, hogy a zebrán előbb haladjon keresztül, mint az autós.

#487 =Fenegyerek=: olvasgattam a kreszt, és a parkolóhelyek tekintetében úgy fogalmaz, hogy az helyet jelöl. vagyis előfordulhat olyan eset, hogy a hely kezdete vagy vége táblával jelölve, hanem az útburkolati jellel együtt értelmezendő. például biztos láttál már olyan mozgássérült parkolóhelyet, ahol merőleges parkolás van, és a parkolóhely mellé helyezik ki a táblát. itt sem a parkolóhely kezdetét jelzi a tábla, hanem magát a helyet.

(#490) Arpee78 válasza Atapi (#489) üzenetére


Arpee78
senior tag

Az oké hogy zebrán a gyalogosnak elsőbbsége van, csak az nem hogy az a terület zebrának tekinthető e a csíkok hiánya miatt, emlékeim szerint a két sáv között meg van szakítva a csíkozás. Járdasziget pedig nem lehet mivel az úttesttel azonos szintben van, egyébként közvetlenül előtte és utána valami leamortizálódott szegélyféle van, az út két szélén pedig buszmegálló.

Vagy a felfestett csíkozás nem annyira számít mint a tábla? Mintha a kresz könyvben is lenne szó erről.

Valahogy így

Az én értelmezésem szerint amíg nem lép le a járdáról csak ott áll és vár, addig nincs elsőbbsége.

(#491) Atapi válasza Arpee78 (#490) üzenetére


Atapi
senior tag

"Az én értelmezésem szerint amíg nem lép le a járdáról csak ott áll és vár, addig nincs elsőbbsége."

itten van a hiba. már a szándéknak is elsőbbsége van (vagyis tételezzük fel, hogy eleve azért vár ott, mert át akar menni, nem pedig vár valakire). vagyis hogyha a gyalog át akar menni, akkor át kell engedni. még egyszer leírom amit az előbb is: az elsőbbség az a továbbhaladás elsőbbségének a joga. itt nem arról van szó, hogy kegyesen nem ütöd el a gyalogost, ha már a zebrán van, hanem hogy ha át akar menni, akkor ő mehet át rajta előbb, te csak utána keresztezheted. ráadásul a kresz szerint ebben nem is zavarhatod, vagyis nem vonhatod el a figyelmét, ergo úgy kellene megközelítened a zebrát, hogy a gyalogosban fel se merüljön, hogy esetleg nem akarod átengedni. (erről külön pontban is megemlékezik a kresz, miszerint a gyalogos átkelőhelyet olyan sebességgel kell megközelítened, hogy elsőbbségadási kötelezettségednek eleget tudj tenni, szükség esetén akár megállással is.)

(#492) Lauda válasza Arpee78 (#490) üzenetére


Lauda
félisten

A kepen abrazolt helyen folyamatosan elsobbsege van a gyalogosnak, mivel nincs kiemelve az uttest szintjetol az a kozepso resz. Ha lenne szintbeli kulonbseg, akkor ott fent allva nem lenne elsobbsege, mert az csak az uttesten van neki.

Jol ertelmezed, csakis akkor van elsobbsege, ha legalabb egy labbal lelepett az uttestre.

(#493) Atapi válasza Lauda (#492) üzenetére


Atapi
senior tag

nincs igazad.

kresz III. A közúti forgalommal kapcsolatos fogalmak

b) Elsőbbség: továbbhaladási jog a közlekedés más résztvevőjével szemben. Azt a járművet, amelynek elsőbbsége van, az elsőbbségadásra kötelezett nem kényszerítheti haladási irányának vagy sebességének hirtelen megváltoztatására. Azt a gyalogost, akinek elsőbbsége van, az elsőbbségre kötelezett nem akadályozhatja és nem zavarhatja áthaladásában.

a zebrát, mint keresztmetszetet definiálja a kresz, ahol keresztezi a gyalog az autós forgalmat, azért van ott elsőbbsége, mert máshol triviálisan nem lehet (ahogyan autósok esetén is a kereszteződés az a hely, ahol az elsőbbséget fizikailag meg kell adni, de az elsőbbség hatálya attól távolabb terjed. nevezetesen ha elsőbbséget kell adnod többnyire lassítasz/megállsz, amíg ha elsőbbséged van, elvileg élvezed annak minden előnyét. de nem csak a kereszteződésben szembesülsz az elsőbbség velejárójával, hanem már előtte is). a gyalogosnak abból áll az elsőbbsége, hogy a zebra felületén ő haladhat át előbb az autóssal szemben. vagyis a járdáról indul, oda érkezik, és eközben végig elsőbbsége van, már akkor is, amikor a járdán tartózkodva egyértelművé válik az áthaladás szándéka. ráadásul eközben nem akadályozhatod, és nem is zavarhatod.

(#494) Lauda válasza Atapi (#493) üzenetére


Lauda
félisten

Azt irtam le, amit eloir a kresz. Olyan jogszabaly nincs, hogy a gyalogosnak a jardan is elsobbsege van es nem is kovetkezik egyikbol sem. A gyalogosnak az uttesten van elsobbsege.

[ Szerkesztve ]

(#495) FehérHolló válasza Lauda (#494) üzenetére


FehérHolló
veterán

Amikor én vizsgáztam forgalomban (~7 éve), simán megvágták azokat, akik a fenti ábrán "középen" álldogáló gyalogost nem engedték át. Nem számít, hogy meg volt-e emelve a szintje az úthoz képest.
Persze azóta lehet, hogy megváltozott a világ.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#496) Arpee78 válasza Atapi (#493) üzenetére


Arpee78
senior tag

Eredetileg én is a folyamatos elsőbbséget feltételeztem, csak kollégám szerint nem úgy van az, másrészt ott mindig megállnak a gyalogosok és néznek felém hogy megállok e vagy sem.

A gyalogátkelőhely az úttest egy része, nem az úté. Az út az úttest+járda. Az úttest szolgál a közúti járművek közlekedésére, a járda pedig a gyalogos terepe.

Jól értem te azt állítod hogy a járdán a tábla alatt két lábbal álló gyalogosnak már akkor elsőbbsége van? Ez badarság, ez alapján bárki aki épp ott van annak elsőbbsége van akkor is ha nem akar átmenni, pl épp megy tovább a járdán. A szándékot jelzés nélkül nem lehet értelmezni, nem lehet belelátni a másik fejébe, legalábbis a jog szerint nem.

Réges rég a kresz tanfolyamon az anyuka a babakocsi két első kerekét lenyomta az úttestre. A tanuló a motoron már megadta az elsőbbséget. :D Tényleg akkor mi van ha egy vén papi a botját az úttestre teszi?

[ Szerkesztve ]

(#497) Atapi válasza Lauda (#494) üzenetére


Atapi
senior tag

napi kérdés: ha a gyalogosátkelőhelyen áthaladó gyalogosnak a járművekkel szemben elsőbbsége van, akkor ha az áthaladásban zavarod és akadályozod, akkor eleget tettél-e elsőbbségadási kötelezettségednek?

(#498) Arpee78 válasza FehérHolló (#495) üzenetére


Arpee78
senior tag

Ha megvan emelve a szintje akkor az már nem számít úttestnek.

Itt van előttem a kresz könyv:
Járda: ... az úttesttől szintkülönbséggel, kiemelt szegéllyel vagy más látható módon elhatárolt része...

Más látható módon? Az hogy néz ki?

(#499) Arpee78 válasza Atapi (#497) üzenetére


Arpee78
senior tag

A válasz: nem

Azonban a járdán álló gyalogos nem az úttesten azaz a gyalogos átkelőhelyen van.

(#500) Lauda válasza FehérHolló (#495) üzenetére


Lauda
félisten

Olvasd el mit irtam fentebb, pontosan azt, hogy ott elsobbsege van a gyalogosnak. Ha ki van emelve a kozepso resz, akkor ott megszakad a gyalogos elsobbsege, ujra meg kell allnia es korultekintenie.

(#497) Atapi Nem tettem eleget.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.