Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) szesa válasza szesa (#150) üzenetére


szesa
senior tag

illetva lako piheno ov, vagy ha tabla jelzi ?

-

(#152) LittleG válasza e=mc² (#148) üzenetére


LittleG
tag

Te voltál a szabálytalan, csak a járdán mehet bringás egyirányún, ott is csak sétálva. :)

(#153) e=mc² válasza LittleG (#152) üzenetére


e=mc²
őstag

Koszonom :)
mindenkinek

Ambulimax Provider

(#154) Yeti910331


Yeti910331
aktív tag

Helló!
Letölthető KRESZ oktatófilmet keresek a '70-es, '80-as évekből.
Előre is kösz a segítséget.

Kizárt dolog, mert nem tudom. :)

(#155) szesa


szesa
senior tag

Kell e fizetnem a fizeto parkolohelyen pl belvaros ha ott maradok a kocsiba (de nem 5 monjduk 10 percre mert varok valakit)

?

[Szerkesztve]

-

(#156) szesa válasza szesa (#155) üzenetére


szesa
senior tag

Tehat nem varakozok a parkoloban csak megalltam egy rovid idore.

-

(#157) #64791808 válasza LittleG (#152) üzenetére


#64791808
törölt tag

Téves, a kerékpáros mehet az egyirányúban a kijelölt haladási iránnyal szemben, de CSAK abban az esetben, ha számára a kerékpársáv fel van festve.

(#158) glacious válasza szesa (#156) üzenetére


glacious
addikt

Mitől is számít várakozásnak a ''csak megállok''? Ha ezt túlléped, fizetni kell.

[Szerkesztve]

(#159) szesa válasza glacious (#158) üzenetére


szesa
senior tag

gondoltam attol hogy nem egyek el a kocsitol

-

(#160) VladimirR válasza szesa (#155) üzenetére


VladimirR
nagyúr

nincs a fizeto parkoloknal megallni tilos tabla? (most nbem emlekszem pontosan, hogy megallni tilos, vagy varakozni tilos van - az egyik biztosan (legalabbis nalunk, miskolcon igy van))

(#161) Winner_hun válasza szesa (#155) üzenetére


Winner_hun
félisten

HA nem keverem össze, akkor 5 perc alatt megállás, 5 perc felett pedig várakozás:F
Amúgy ha nincs bekamerázva és nem is jön arra ellenőr, akkor nem kell jegy;]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#162) burgatshow válasza Winner_hun (#161) üzenetére


burgatshow
veterán

Tudomásom szerint így van! :D Bár ezt a részét a kresznek sosem tudtam rendesen megjegyezni.

(#163) szesa


szesa
senior tag

En se tudtam ezt a ket fogalmat ''normalizalni''.

Mindig azt hittem, hogy a megallas, az az hogy otthagyom az autot es kesz, megalltam :)

A várakozás meg az, hogy megalltam a kocsival es ott varakozok de pont forditva van az egesz...

---

Várakozas = parkolás, nem maradunk az autonal.

Megállás = megallhatunk 5 percig ugy hogy az autonal maradunk, vagy fel le rakodas-szallas.

Várakozni tilos tabla: amikor egy vonal megy kreresztbe a tablan :)
Megállni tilos = ket vonal megy keresztbe a tablan :)

Ahol megallni tilos ott varakozni is.
Ahol várakozni tilos ott megallni még szabad.
Ahol varakozni lehet ott megallni is.

remelem jol irom...

-

(#164) Yeti910331 válasza Yeti910331 (#154) üzenetére


Yeti910331
aktív tag

UP!

Kizárt dolog, mert nem tudom. :)

(#165) VladimirR válasza csongi (#136) üzenetére


VladimirR
nagyúr

most latom csak, hogy irtal a hozzaszolasomra (nem kellett volna)
eloszor is, szeretnem leszogezni, hogy van jogositvanyom, tisztaban vagyok a kresz-szel (abbol, amit leirtal valoszinu, hogy jobban is, mint te), valamint nem csask vezetni, de ugy erzem kozlekedni is tudok
mellesleg aruld mar el nekem, hogy hogy a halalba megy ki onnan a sorban masodik jarmu (balra index-el), ha elsobbsegadasi kotelezettsege van?
fentebb azt is leirtam, hogy miutan ramdudalt, felrehuzodtam, hogy menjen - persze nem ment, mint ahogy nelked is csak a pofad nagy, te sem mentel volna, mert nem tudtal volna
de alattad auto van, alattam meg csak 20 kilo vas - mi a kurva anyamat keresek en az uton, igaz?
a vita es konfliktus pedig leginkabb a hozzad hasonlo, (de mindket oldalon elofordulo) intolerans faszok miatt van

(#166) VladimirR válasza Yeti910331 (#164) üzenetére


VladimirR
nagyúr

Bovebben: [link]

(#167) Winner_hun válasza VladimirR (#166) üzenetére


Winner_hun
félisten

:DD:C Ez már hiányzott, nagyon bírom:D:R

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#168) Parsifal2


Parsifal2
tag

Én az autósok ''pártját'' erősíteném egy kicsit.....
A pesti forgalomban felháborítónak tartom, hogy a biciklis jobbról bejön a kocsim mellé.
Néha csak milimétereken múlik, hogy nem ütöm el. Nem fogják fel, hogy ha bejön a holttérbe, nem látom... :((
Egyébbként meg a városi forgalomban résztvevő bicikliseket azonosítóra kötelezném, mint sok helyen teszik is. Rengeteget szabálytalankodnak, és veszélyeztetik saját életüket.
Amúgy meg BP alkalmatlan biciklis közlekedésre, kár eröltetni...

Minden annyit ér amennyit adnak érte......

(#169) VladimirR válasza Parsifal2 (#168) üzenetére


VladimirR
nagyúr

sajnos bp autos kozlekedesre is alkalmatlan, sokszor jobban lehet haladni ket kereken
azonositasnal egyebkent mire gondoltall, s az hogyan segitene?

(#170) Parsifal2 válasza VladimirR (#169) üzenetére


Parsifal2
tag




Rendszámot a bringákra, vagy hasonlót. így legalább tudom ki viszi le a tükrömet ;]
Egyébbként minden bicajosnak azt ajánlom hogy haladjon a sáv közepén, és ne próbáljon meg osztozni rajta. így szabályos és nem fogják elütni sem.

Minden annyit ér amennyit adnak érte......

(#171) VladimirR válasza Parsifal2 (#170) üzenetére


VladimirR
nagyúr

francokat nem (mar elnezest)
munkaba menet egy 4 savoson kozlekedem, a kulso sav szelso 70-80 centije jarhatatlan, igy annyival bentebb megyek - naponta legalabb 1-2 kamion, busz ugy megy el mellettem, hogy majdnem leszorit (foleg ha ezek meg hosszuak is, tul hamar huzzak vissza a jarmuvet jobbra - nem egyszer kellett mar emiatt veszfekeznem)
hiaba tanitjak mar kresz-en is azt, aminek egyertelmunek kellene lennie, hogy egy kerekparosnak lenyegesen bizonytalanabb a nyomvonala (es nem azert, mert ivott, hanem mert akar a masodperc tortresze alatt (pl ha megriasztja a tole 20 centire elhalado jarmu) egyetlen kormanyrantassal akar tobb, mint egy meterrel is beljebb kerulhet az uton) es legalabb 1-1.5 meter oldaltavolsagot kell tartani elozeskor
szoval hiaba szabalyos, attol meg egyreszt semmivel sem kevesbe veszelyes a kerekparosra nezve, masreszt le is dudalnanak

sajnos sokaknak kellene megtanulnia (mindket felk reszerol), hogy hogyan is kell masokkal egyutt kozlekedni

(#172) Parsifal2 válasza VladimirR (#171) üzenetére


Parsifal2
tag

Hááát.....én leginkább a kerékpár út építésében látom a megoldást. azt kellene eröltetni, de ne a Bartók Béla úthoz hasonlót, mert az életveszélyes.
Igazad van hogy mindkét félnek sok tanulni valója van, de egyelőre a kerékpáros azt tesz amit akar (illetve tud) mert ellenőrizhetetlen, és gyorsan el is inal(már ha tud)
Mindegy, én figyelek a bringásokra, csak ezt a ''jobbról megelőzlek'' játékot hagyják el, mert veszélyes.

Minden annyit ér amennyit adnak érte......

(#173) Yeti910331 válasza Yeti910331 (#154) üzenetére


Yeti910331
aktív tag

UP!
Semmi olyasmit nem találtam a linkben.

Kizárt dolog, mert nem tudom. :)

(#174) szesa


szesa
senior tag

Minap jottem haza a deli pu felol a moszkva fele, van ott a deli elott egy nagy park azok keresztul megy a kerekparut.
3 kerekparos is a fout szelen (a park melett) a patkatol 30cmre kerekezett, az autok rendszeresen dudaltak mert egyreszt lassan mentek masreszt egy auto sem fert el abban a savban a bicajosok mellett

ezek tenyleg eletveszelyes helyzetek foleg a bicajosra nezve, csak eppen maguknak okozzak - megpedig rendszeresen azert hogy gyorsabban erjenek celba

-

(#175) ballington


ballington
addikt

hy all
ugye vannak olyan körforgalmak, ahol a kimenő és a bemenő sáv között van egy sziget, a körforgalom körül pedig zebra (kersztül megy a szigeten).
namost mi van akkor, ha megyek kifele a körforgalomból és ott áll a szigeten a gyalogos.
nekem kell elsőbbséget adni, vagy fordítva?

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#176) darabka válasza ballington (#175) üzenetére


darabka
tag

Ha a zebránál áll a gyalogos és jelzi az elindulási szándékát (értsd: elindul), akkor forgalmi helyzettől függetlenül neki van elsőbbsége (már ha nincs tilos jelzése, de ez egy körforgalomban nem jellemző)...

To protect trees means exterminating beavers.

(#177) szesa


szesa
senior tag

ha elindul a gyalogos (ahogy irtak lelep) akkor at kell engedni.

amugy osztrakoknal mar ot tart a gyalogos vs autos helyzet, hogyha a gyalogos kozeledik az atkelohely fele vagy netan annak kozeleben alldogal mar akkor lassitanak sot meg is allanak szinte meg akkor is ha nem akar atmenni ezt tobbszor tapasztaltam

-

(#178) szesa válasza szesa (#177) üzenetére


szesa
senior tag

ah rajottem hogy pont az elobb emlitett korforgalmas zebras tipussal talalkoztam az osztrakoknal is ha a gyalogos ott botorkal mar lassul mindn iranybol a forgalom meredt szemekkel nezik vajon merre fog majd menni es jol elore probaljak jelezni hogy at fogjak engedni. en pl vartam egy ilyen helyen hogy jojjenenk a tobbiek de hamar rajottem hogy ez igy nem jo mert minden autos egy pillanatra megallt elottem :) pedig nem akartam elindulni csak a zebra kozeleben alltam.

-

(#179) amargo válasza szesa (#174) üzenetére


amargo
addikt

A déli pu feletti résznél tekertek vagy a másik oldalt a vár felöli?

Én sem értem miért az úton tekertek, amikor ott jó a járda is.. az meg, hogy nem fértek el a kocsik? Elég nagy rész van a déli pu felőlli résznél, álltalában 1sáv parkoló kocsi sor, 1-1,5 sáv a közlekedőké. Vagy melyikre gondolsz?

Igazából a nagy problémát az is okozza, hoyg a tahó autós (vagy mert máshova nem tud állni) rááll a bicikli útra..

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#180) joghurt válasza szesa (#177) üzenetére


joghurt
addikt

Aztán ha az osztrák gyalogos átjön Magyarországra, hazafelé már olcsóbb az utazása, egy szürke furgonban... :O

A tej élet, erő, egészség.

(#181) joghurt válasza Parsifal2 (#170) üzenetére


joghurt
addikt

A segédmotorokra sem kell rendszám, pedig azok mennyivel veszélyesebbek.

A tej élet, erő, egészség.

(#182) Parsifal2 válasza joghurt (#181) üzenetére


Parsifal2
tag

Így igaz, azokra is rendszámot!

Minden annyit ér amennyit adnak érte......

(#183) Parsifal2


Parsifal2
tag

;] Egyébbként nálunk nem könnyű udvariasnak lenni sem...
Kedvenc helyzetem, mikor be szeretnék engedni valakit mondjuk egy körforgalomba, vagy kereszteződésbe, vagy bárhová, de nem tudom megtenni, mert a kolléga nem része a forgalomnak. Ott áll egy lehetetlen helyzetben, de nem tud mozdulni, képtelen szemkontaktust kialakítani, mert nézi a tájat, beszélget, stb........ Hát ettől mászom a falra :O Volt hogy dudálnom kellett : légyszives, nézz már ide és fogadd el a felkinált elsőbbséget :(

A gyalogosok meg menjenek a fenébe, mikor egyesével, folyamatosan akarnak átmenni a zebrán.





Minden annyit ér amennyit adnak érte......

(#184) ballington


ballington
addikt

na jóvan én is erre gondoltam....akkor ezek szerint nem vagyok annyira tudatlan :)
bár ha most mennék kresz vizsgára, tuti elsöpörnének

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#185) tildy


tildy
nagyúr

Most olvasom, hogy
''Autóúton, autópályán senki sem vontathat, tolhat lerobbant járművet, a KRESZ szerint félre kell állni, ki kell tenni az elakadásjelző háromszöget, és meg kell várni a trélert.''

Azt udom, hogy magána pályán nem lehet vontatást végezni, de nekem mintha az maradt volna meg az emlékeimben, hogy ha lerobban az autó, akkor a legközelebbi kihajtóig a leállósávban el lehet vontatni.. .Rosszul emlékszem ?:F

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#186) joghurt válasza tildy (#185) üzenetére


joghurt
addikt

Itt magáról az útról volt szó, hiszen az M0-n nincsen leállósáv. (Gondolom, ugyanarról az esetről/cikkről beszélünk. :) )

Viszont az biztosan szabály, hogy a leállósávon folyamatosan nem szabad haladni. Vontatástól függetlenül.

A tej élet, erő, egészség.

(#187) tothbe válasza joghurt (#186) üzenetére


tothbe
addikt

A szabály pontosan úgy szól, hogy leállósávon közlekedni sem motor sem emberi erővel nem szabad. Ott csak félreállhatsz és hivhatsz egy trélert, amire fölteszik a kocsit vagy egy autómentöst, aki esetleg megcsinálja. Vontatni is tilos az autópályán, csak a tréler szállíthat nem működő autót.
De még tolni sem szabad az autót, ott kell hagyni, ahol van és a legközelebbi autópálya telefonig vagy benzinkútig is csak gyalog mehetsz el(Mert autópályán stoppolni is tilos)

[Szerkesztve]

By(e) Tothbe

(#188) joghurt válasza tothbe (#187) üzenetére


joghurt
addikt

Pontosan ezt értettem folyamatos haladás alatt. Defekt esetén a leállósávra való ráhajtás illetve az onnan történő elindulás értelemszerűen engedélyezett. Amúgy ha jól tudom, az autópályán történő gyaloglás tilalma a leállósávra is vonatkozik - szóval segélyhívóhoz vagy benzinkúthoz baktatni csak a füvön szabad.

Izé, höhö. A leállósávra történő kiálláskor a záróvonal átlépésével mi van? (Merthogy az választja el a leállósávot a pályától.) :U :DDD

A tej élet, erő, egészség.

(#189) spirit007


spirit007
senior tag

KRESZ témában kérdezzétek a szakértőt :)
[link]

(#190) corman20


corman20
újonc

Hello mindenkinek!

Ma történt velem: A városban parkoltam céges autóval, aminek éves parkolási engedélye van. Kint van az ablakban. A parkoló, mint utóbb kiderült mozgássérülteknek volt fenntartva. Megkaptam a mikuláscsomagot. A kérdésem az lenne, hogy jogosan büntettek-e meg. Ha jól tudom akkor a KRESZ szerint az csak egy gesztus a mozgássérültek felé, hogy nem állok a helyükre, de ezért nem büntethetnek meg. Nagyon kíváncsi vagyok a válaszotokra. Sürgős lenne. Köszike. Hello

(#191) spirit007 válasza corman20 (#190) üzenetére


spirit007
senior tag

Jogos a bünti .
A jelzett terület mozgássérülteknek fentartott hely . És képzeld , ha egy mozgássérült nem ilyen helyen parkol az érvényes igazolványával őt is megbüntetik !

(#192) tothbe válasza spirit007 (#191) üzenetére


tothbe
addikt

A büntetés teljesen jogos, mert árki számára kijelölt helyen csak olyan állhat meg, aki megfelel a kijelölésnek.
De amit spirit irt, az baromság, már bocsánat. Mozgássérültként bárhol megállhatok, ahol nem tiltja kifejezetten mások számára fenntartott hellyel tábla (mentöparkoló, taxisdroszt, stb) tehát még megállni tilosban is megállhatok, de akár a városliget közepén a gyepen is, ha bebizonyitom, hogy szabályosan jutottam oda.(Mert megállni ugyan szinte bárhol lehet a kártyával,de behajtásra ez sem jogosit sehová)

By(e) Tothbe

(#193) erdey_a


erdey_a
őstag

Valaki legyen olyan jó és magyarázza el nekem, hogy mi a különbség a várakozni tilos és a megállni és várakozni tilos tábla közt.

Melyiknél mit lehet és mit nem? Aki várakozik, az megáll nem? Melyik az enyhébb? Szóval hogyan van ez? (se jogsim, se semmim, csak érdekel)

Vérboci

(#194) Winner_hun válasza erdey_a (#193) üzenetére


Winner_hun
félisten

A várakozás az 5 percnél tovább való parkolás, a megállás az amint megálltál, már állsz:D
a várakozni tilosnál 5 percnél tovább nem lehetsz ott, a megállni tilosnál pedig semennyit sem.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#195) erdey_a válasza Winner_hun (#194) üzenetére


erdey_a
őstag

kösz, megértettem

Vérboci

(#196) spirit007 válasza tothbe (#192) üzenetére


spirit007
senior tag

Sajnos nem baromság , a XII.-kerben (asszem Kékgolyó u.) történt az eset kb 1 éve a sógorommal , persze a parkolási társaság végül ''méltányosságból'' elengedte a büntetést .

(#197) joghurt válasza erdey_a (#195) üzenetére


joghurt
addikt

Ne felejtsük el, hogy nem csupán az 5 perces korlát számít, hanem hogy a jármű vezetője a közelben tartózkodik-e.

A tej élet, erő, egészség.

(#198) tothbe válasza joghurt (#197) üzenetére


tothbe
addikt

Igen, söt ez a fontosabb. A várakozás során a gépjármü vezetöje az autóban tartozkodik (és a várakozás nem haladhatja meg az 5 percet kiegésziti ezt, ha úton állsz vagy olyan helyen, ami amúgy a forgalom része, tehát az útpadka is, de a járda vagy a parkoló már nem).
Megállni tilos esetén pedig tilos még úgy is állni, hogy bent ül a soför, csak a müszaki hiba vagy a bedugult forgalom jelenthet kivételt, meg persze a megkülönböztetö jelzések.

By(e) Tothbe

(#199) tothbe válasza spirit007 (#196) üzenetére


tothbe
addikt

Akkor ö is valakinek kijelölt helyen állt meg, ezért már engem is büntettek 6ezerre, de amúgy megállni tilosban is állhatok vele.

By(e) Tothbe

(#200) erdey_a válasza tothbe (#198) üzenetére


erdey_a
őstag

Na most jól összezavartál.

Van egy olyan tábla, hogy várakozni tilos és van olyan, hogy megállni tilos.

Ha megállni tilos, akkor gondolom soha, semilyen körülmények közt ott nem lehet megállni egy pillanatra sem.

De akkor mit szabad és mit nem a várakozni tilos táblánál?
Ott pedig max 5 percig lehet állni, kocsiban ülve?

[Szerkesztve]

Vérboci

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.