Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6651) tibaimp válasza Phülöp (#6647) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Poénból megnéztem mennyiért megy mostanában ez a könyvsorozat az "A" kiegészítővel együtt, ami a világon nem kapható már évek óta.
200.000Ft használtan, az komoly :Y

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#6652) Phülöp válasza tibaimp (#6651) üzenetére


Phülöp
addikt

Kijelentem, hogy aztaqrva. :Y

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#6653) kuntics válasza tibaimp (#6651) üzenetére


kuntics
aktív tag

Én ebookot használok, arra nem is találtam hivatalos kiadást. De ha annyira megtetszik, lehet beszerzem az első 5 könyvet, az megáll 40k környékén.

(#6654) Apollyon válasza Phülöp (#6649) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ez a "szubjektív" lista valójában nagyjából abba az időrendbe helyezi a sorrendet, ahogy Asimov megírta. Úgy rémlik, hogy a Szűkits által kiadott kronológiai sorrendű sorozat előszavában erre hivatkoznak is, hogy inkább azoknak készült, akik már olvasták korábban és ismerik a történeteket. Eleinte én is a kronológiait választottam, de nem jött be, valóban úgy élvezetesebb, ahogy a fórumtárs is összefoglalta a molyon.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#6655) koncsik válasza tibaimp (#6651) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

És meg is veszik? A full-os Galaktika gyűjteményekért se kapkodnak, ahogy néztem nemrégen...

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#6656) Phülöp válasza Apollyon (#6654) üzenetére


Phülöp
addikt

Rendben, a fogalmazásom volt pongyola. Nem a lista szubjektív, hanem az összeállítás mögötti indoklások.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#6657) tibaimp válasza koncsik (#6655) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Szerintem ennyiért nem! Illetve, kinek mi mennyit ér, ezt nem lehet tudni!

Ezek után kíváncsi lennék, hogy ha ez ennyi, akkor egy fullos (és tényleg az összes magyarul megjelent és néhány angol könyvvel is) SW gyűjtemény mennyit érhet?

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#6658) Vitee


Vitee
aktív tag

Csak egy kis erdekesseget osztanek meg :D

Eppen olvasom Brandon Sanderson - Eskuhozo konyvet, amikor arra vagyok figyelmes, hogy a 2. kotetben az egyik fejezetben parosaval uresek az oldalak :DDD
Mondom fsza, megint, az elozo kotettel is hasonloan jartam 2 eve, ott a 700. oldal kornyeken egyszer csak a 120. oldal kornyekerol folytatodott a 140. oldal kozepeig, aztan tovabb ahogy kellene, nem tudom, hogy sikerult nekik.

Na mindegy, gyorsan felmentem Molyra, hetvege okan deltaval nem tudok beszelni, ott megneztem par felhasznalot ki kedvencelte, aztan rairtam 2 emberre.
Par ora mulva kuldte is az egyikuk a hianyzo oldalakat lefotozva emailben :B
Delta azota se irt... :U

[ Szerkesztve ]

"Life before death, strength before weakness, journey before destination."

(#6659) Jumbozorz válasza Vitee (#6658) üzenetére


Jumbozorz
senior tag

Moat olvasom az elsőt. Majd a másodiknál kíváncsi leszek :C

(#6660) Vitee válasza Jumbozorz (#6659) üzenetére


Vitee
aktív tag

A királyok utjat?
En oda meg vissza vagyok az osszesert, imadom Sanderson konyveit. A Kodszerzet trilogia is az, ami sok-sok ev utan is a fejemben van.
De a Viharfeny kronika szamomra olyat nyujt mint eddig semmi.
Kar, hogy az angolom gyenge a folytatas olvasasahoz es varni kell Deltara amig forditjak :O

"Life before death, strength before weakness, journey before destination."

(#6661) k.kristof válasza Vitee (#6658) üzenetére


k.kristof
őstag

Ha teheted, csak menj be a boltjukba, és szó nélkül kicserélik (jó, azért elnézést kérnek érte). Én is jártam úgy, amikor még a közelükben laktam, hogy épp mentem a 4-es/6-is villamoson, és pont a Corvinnál jártam, amikor üres oldalba futottam egy Pratchett könyvben. Leszálltam, bementem, és kicseréltem.

A "legjobb" hibás könyvem tőlük Greg Keyes: Vérlovag című könyvének első kötete, keménytáblás kiadásban. Az én példányomban fordítva sikerült bekötni az oldalakat, tehát a tartalomjegyzékkel kezdődik, az utolsó oldal jön, az utolsó előtti, és így tovább, azaz hátulról kell kezdeni az olvasást :D Ezt direkt nem cseréltem ki, annyira különleges.

[ Szerkesztve ]

(#6662) Vitee válasza k.kristof (#6661) üzenetére


Vitee
aktív tag

Akkor ez egy manga volt? :D A japan fuzetek ilyenek, hogy hatulrol kell olvasni, mert ott kezdodik?!
A Tundoklo Szavakat visszavittem, ezt az ujat nem tudom, tobb ezer kilometerre lakom most, igy is postan kuldettem ki magamhoz ezeket a koteteket :D De szerencsere egy 10 oldal volt kb es elkuldtek, igy megoldva a gond :D
Eddig ezzel a kettovel volt csak gondom, hozzateszem sokat vettem mar toluk. Meg ezekert rogton megjeleneskor rohantam, igy gondolom elso nyomatok kozott vannak, hibak elofordulnak.

"Life before death, strength before weakness, journey before destination."

(#6663) #12732928


#12732928
törölt tag

sziasztok!
lélektani fikció kategóriában, 21. sz-ból tud valaki ajánlani valamit? :C

(#6664) k.kristof


k.kristof
őstag

Előrendelhető az új Tchaikovsky könyv a Fumaxnál: [A Föld szilánkjai (A Végső Architektúra 1.)].

(#6665) tibaimp válasza k.kristof (#6664) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Milyen fajta könyvek ezek, illetve az író, nem ismerem egyáltalán! :B

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#6666) doc válasza tibaimp (#6665) üzenetére


doc
nagyúr

Az utóbbi évek egyik legnagyobb scifi durranása a srác :) Eddig minden amit tőle olvastam, baromi jó volt, meg a leggyengébb "Éden kapui" is nagyon jó, az Idő gyermekei meg egyenesen szenzációs ;)

(#6667) Phülöp válasza doc (#6666) üzenetére


Phülöp
addikt

Való igaz, jó író, jól megírt jó történetekkel.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#6668) tibaimp válasza doc (#6666) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Sci-fi? Jól hangzik! A Hiperion sorozatot és Asimov-ot olvastam ebben a műfajban (és persze kb. az összes SW-t, ami megjelent magyarul), jó lenne egy kis "frissítés".
Kösz :R

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#6669) #12732928 válasza #12732928 (#6663) üzenetére


#12732928
törölt tag

talaltam magamnak kozbe: Marcel Proust - Az eltunt ido nyomaban.
brutal hosszu. remelem megeri. velemenyek?
(mondjuk nem 21. sz. de mindegy... :) )

[ Szerkesztve ]

(#6670) gbors válasza #12732928 (#6669) üzenetére


gbors
nagyúr

Vélemény: amikor nyugdíjas leszek, akkor biztosan nekiállok, addig túl magas a belépési küszöb :D
Joyce Ulysses-ével is így vagyok, sokkal több odafigyelést igényel / érdemel, mint amit a munka és a gyereknevelés mellett bele tudok tenni.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#6671) #12732928 válasza gbors (#6670) üzenetére


#12732928
törölt tag

na ja, nem kevés energia kell az olvasáshoz.
Ulyssest abbahagytam, nem kötött le. (és angolul elég kemény is. magyar fordítást kritizálták, ezért azt nem néztem) majd talán egyszer újra nekiállok, csak mindig van valami új olvasnivaló. :)

[ Szerkesztve ]

(#6672) Anonymusxx


Anonymusxx
aktív tag

JÖN:

A ​Valóság Urai (Cherubion alkonya 5.)

Az alap annó a kedvencem volt... De állítólag ez a sorozat is felér hozzá..

[ Szerkesztve ]

(#6673) Bozek válasza Anonymusxx (#6672) üzenetére


Bozek
nagyúr

Na, épp ideje. :D Már el is felejtettem, hogy tervbe volt a záró kötet. :D

Az első 4-ből volt e-book, remélem ebből is lesz. Bár akkor még volt a DeltaVisionnél lehetőség ezeket megvenni, akkor behúztam őket 2014-ben. Azért durva, hogy akkor 999 Ft volt egy-egy kötet (meg a Katedrális-ból is).

(#6674) asuspc96


asuspc96
senior tag

Helló,

Főként Warhammer 40k rajongók felé intézném a kérdésem:
[Guy Haley: Belisarius ​Cawl: A Nagy Mű] előtte, vagy utána érdemes elolvasni a [Warhammer 40-000 a mars kohoi trilogia] sorozatot ? :F

(#6675) Anonymusxx válasza asuspc96 (#6674) üzenetére


Anonymusxx
aktív tag

Ha nem kapsz itt választ, a wh40 topicban kérdezz rá

https://prohardver.hu/tema/warhammer_40_000/hsz_1-50.html

(#6676) Bozek


Bozek
nagyúr

Én már nem merem tovább olvasni a Térség 8. kötetét... Pedig még a harmada hátra van.

Szisztematikusan elkezdték kinyírni a főszereplőket (előbb Timothy, aki ugye Amos, aztán Bobbie), ez annyira nem tetszik.

(#6678) tibaimp válasza Bozek (#6677) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Köszi az infót :R !
Ez a sorozat még tervben van megvételre, de nem bánnám, ha jó kis akció lenne az összes kötet egyben történő megvásárlása esetére :B .

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#6679) Bozek válasza tibaimp (#6678) üzenetére


Bozek
nagyúr

Kétlem, a poszt szerint meg főleg:
"Akinek esetleg hiányzik a gyűjteményéből a Cibola meghódítása vagy a Babilon hamvai, annak javasoljuk, hogy vészes gyorsasággal szerezze be azokat, mert alig van már belőlük egy minimális készletünk. Később várható belőlük ugyan újranyomás, de egyrészt biztosan emelkedni fog az áruk, másrészt, hogy mikor lesz rá alkalom, az még kérdéses."

(#6680) tibaimp válasza Bozek (#6679) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Na fasza.... :(((

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#6681) Melorin


Melorin
addikt

Nektek volt már olyan, hogy egy nagyon jó könyv után nem voltatok képesek egy új könyvet olvasni? Ilyenkor mit lehet csinálni? Várni, hogy megjöjjön a kedv egy újhoz? :B

(#6682) sztanozs válasza Melorin (#6681) üzenetére


sztanozs
veterán

K*vára unatkozni

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#6683) tibaimp válasza Melorin (#6681) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Volt igen, hasonló élményem, hála Istennek. Konkrétan két esetre emlékszem, mikor először olvastam Jeffrey Stone két trilógiáját, és amikor olvastam a SW univerzumból az "eredeti" Thrawn trilógiát (ma már Legenda státuszban van).

És egy napig csak az agyam forgott utána, de aztán elővettem egy újabb könyvet és nyomtam tovább az olvasást, egyéb regényekkel. :K

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#6684) Melorin válasza tibaimp (#6683) üzenetére


Melorin
addikt

Sajna nálam nem volt elég 1 nap. Befejeztem a könyvet, vártam pár napot, belekezdtem mások ajánlott könyvekbe (3-ba is) de egyiket sem bírtam tovább olvasni mint kb 30 oldal. Folyton az előző könyvön járt az agyam, egy kicsit olyan érzés volt másik könyvbe kezdeni mintha megcsalnám az előző nagyon jót :DDD De nem is tudtak lekötni, ezért hagytam fel velük.
Azóta hónapok teltek el, most kaptam csak újra kedvet az olvasáshoz. Már csak találni kell valamit ami nem ereszt.

[ Szerkesztve ]

(#6685) Jumbozorz válasza Melorin (#6684) üzenetére


Jumbozorz
senior tag

Mi volt ez a könyv?

(#6686) tibaimp válasza Melorin (#6684) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Mi volt az a könyv, áruld el légyszíves, hátha én is beleolvasnék! ;)

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#6687) Sonja válasza tibaimp (#6686) üzenetére


Sonja
veterán

Tuti a Peti, ​Ida és Picuri volt az! :))

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#6688) Melorin válasza Jumbozorz (#6685) üzenetére


Melorin
addikt

Mark Lawrence: Az ős könyve trilógia
Az első jópár oldal nagyon zagyva, ne az alapján ítélj ha véletlenül kipróbálnád :DD Mint egy sorozat amiben nem érted mi miért történik a főszereplővel, kapkodják a jeleneteket a múlt és jelen között, aztán kezded összerakni a képet, és egyszercsak végig a jelenre koncentrál. Ez emlékeim szerint úgy 20-30 oldal.

[ Szerkesztve ]

(#6689) tibaimp válasza Melorin (#6688) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Melorin: Köszi az infót! :R
Ez az: [link]

Sonja: :D :D

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#6690) Bozek válasza tibaimp (#6683) üzenetére


Bozek
nagyúr

A Jeffrey Stone trilógiát aztán folytatták. Bár még nem olvastam, talán majd a Térség után előveszem. De az még hónapok múlva lesz, mert a 8. kötettel se végeztem, hiába izgalmas, ha nincs időm...

(#6691) tibaimp válasza Bozek (#6690) üzenetére


tibaimp
nagyúr

"A Jeffrey Stone trilógiát aztán folytatták." Mire gondolsz? Az Éj és a Hajnal trilógiára? Mert az OK, ezeket olvastam.

Most a Térség sorozaton gondolkozok nagyon, a Szukits-nál egész jó áron kapható, csak idén már elég sok pénzt költöttem könyvekre. :B

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#6692) Bozek válasza tibaimp (#6691) üzenetére


Bozek
nagyúr

Douglas Rowland folytatta, Cherubion alkonya sorozat játszódik még ebben a világban. Idén jelent meg az 5., záró kötet, A Valóság urai.

[ Szerkesztve ]

(#6693) tibaimp válasza Bozek (#6692) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Nem is tudtam, kösz az infót :R

Ezek is vannak olyan jók, mint az eredeti trilógiák?
Illetve annyi van még, hogy itt több kötet szerepel, nem 5. [link]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#6694) #12732928 válasza Melorin (#6681) üzenetére


#12732928
törölt tag

milyen temak erdekelnek?

(#6695) Vitee válasza Melorin (#6688) üzenetére


Vitee
aktív tag

A szethullott birodalom triloga megvolt Lawrencetol?

"Life before death, strength before weakness, journey before destination."

(#6696) tibaimp válasza Bozek (#6692) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Közben rájöttem, 5 rész van valóban, én néztem be. :B

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#6697) Bozek válasza tibaimp (#6693) üzenetére


Bozek
nagyúr

Mint írtam, még nem olvastam.

(#6698) JamesFinn válasza Melorin (#6681) üzenetére


JamesFinn
senior tag

Én ugyan így voltam a többiek által ajánlott Mark Lawrence könyvekkel.
Utána sokáig csak kóvályogtam, hogy mit olvassak, semmi nem jött be.
Aztán találtam megint egy olyat, ami nem ereszt...
[link] érdemes elolvasni, borzasztóan tetszett. Most megint keresem az "utat" :)

(#6699) tibaimp válasza Bozek (#6697) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Hiába na, kicsit fáradt voltam tegnap.... :(((

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#6700) leslieke válasza tibaimp (#6693) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Első harmat olvastam, nem rosszak. Plusz Nemes István “felügyelete” mellett készültek és Tölgyesi. László sem kezdő ma már.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.