Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7301) Anonymusxx válasza k.kristof (#7297) üzenetére


Anonymusxx
aktív tag

Lehet hogy csak csináltak egy kis reklámot maguknak :))

(#7302) Bozek válasza Jabby (#7300) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ezeket a könyveket olvastad is és úgy ajánlod, vagy csak bemásolod a fülszöveget?

(#7303) Jabby válasza Bozek (#7302) üzenetére


Jabby
őstag

Szia,
Ezeknek jó nagy részét már elolvastam, a többit a hetekben fogom.
Igen, a fülszövegeket csak bemásolom.

(#7304) mark! válasza k.kristof (#7278) üzenetére


mark!
őstag

berendeltem egy Uzumaki deluxe editiont és egy Akirát, egyelőre a szállítást március 3-ra írja, nagyon remélem, hogy ennél előbb ideér azért :DDD

>

(#7305) ígyvanferi válasza Jabby (#7303) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Nem lenne inkább érdemes egy pár mondatos saját értékelést írni ezekről? A fülszöveget bárki bármikor elolvashatja.

(#7306) Cheesus


Cheesus
senior tag

Sziasztok :)
Elég fura kérdés, de nincs valakinek megbízható nyomdász ismerőse? Magán célra szeretnék egy könyvet elkészíteni, de mivel jogilag ez nem a legtisztább dolog, ezért itt a fórumban se szeretném jobban részletezni, de ha esetleg tud valaki segíteni dobjon rám egy PÜ-t :R

https://www.twitch.tv/csehla

(#7307) Bozek válasza Cheesus (#7306) üzenetére


Bozek
nagyúr

Szerinted bárki is fogja ajánlani az ismerősét egy jogilag nem tiszta dologhoz? Aki megbízható, az meg főleg nem fog ilyenben részt venni.

(#7308) Cheesus válasza Bozek (#7307) üzenetére


Cheesus
senior tag

amúgy utolag belegondolva teljesen jogos az észrevételed

[ Szerkesztve ]

https://www.twitch.tv/csehla

(#7309) vjacintka


vjacintka
tag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani történelmi könyveket(főleg ókori birodalmak, középkori magyar történelem témákban).
Nem regényekre gondolok, hanem tényleges történelemre amik körül járják az adott időszakot, személyt avagy témakört.

Köszönöm!

Ui.: Ha tudtok valami jó magyar facebook avagy discord csoportot a témában azt is szívesen fogadom.

(#7310) doc válasza vjacintka (#7309) üzenetére


doc
nagyúr

Ezt peldaul nagyon szerettem

(#7311) Jabby válasza ígyvanferi (#7305) üzenetére


Jabby
őstag

Szia,
Az szubjektív lenne, s nagyon nincs kedvem vitázni. Volt már rá eset... :B

(#7312) Bozek válasza Jabby (#7311) üzenetére


Bozek
nagyúr

De az tényleg ajánló lenne, mert megtudnánk valamit a könyvről, hogy neked miért tetszett, illetve nem tetszett. A topic címe "Könyvajánló", nem pedig "Nézd, milyen könyvek vannak most a piacon"...

Hány olyan könyv van, ami fülszöveg alapján tetszik, aztán amikor elkezded olvasni, akkor már nem...

(#7313) Szevam válasza birno (#7178) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Másnap (01.17-én) megrendeltük. Tegnap vettem át :DDD . Nagyon tetszik. Köszönöm az ajánlást! :R

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#7314) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Megújult a Dibook, kuponnal 25% kedvezményt adnak.
Szerintem szörnyű lett az új design, én nagyrészt már nem használok internetet dark reader és/vagy sötét mód nélkül. Dark readerrel konkrétan így néz ki nálam a dibook "Rólunk" oldala: [kép] Anélkül meg vakítóan fehér, és nincs sötét mód.
Ez egy dolog, de 1080p-n még mindig csak 5 könyv fér el a kijelzőn, gondolom itt is a látogatók túlnyomó része mobilról böngészik, és kizárólag erre lett tervezve a felépítés.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#7315) Bozek válasza Apollyon (#7314) üzenetére


Bozek
nagyúr

Engem a kinézet annyira nem zavar, a régit is tudtam kezelni, az újat is. Sötét módot meg csak ott használok, ahol alapból van rá lehetőség, ahol nincs, ott nem kényszerítem.

Az Előjegyzés viszont egy hasznos funkció, annak örülök, mindjárt be is állítottam az Antianyag blues-t. A Mickey7 eddig jó, de amíg nem olvastam végig, addig nem írom be ajánlásba.

(#7316) doc válasza Bozek (#7315) üzenetére


doc
nagyúr

En is ugyanazt a konyvet raktam be elojegyzesbe :D Bar a Mickey 7-tel kapcsolatban eleg vegyesek az erzeseim.
Sokat morogtam evek ota hogy miert kapnak hatalmas elorendeloi kedvezmenyt akik a papirt valasztjak, es miert nincs ugyanez az e-bookra. Na most meglett, raadasul csak egy kattintasba kerul, fizetni csak a megjeleneskor kell ha tenyleg megveszed, szuper lett.

(#7317) Bozek válasza doc (#7316) üzenetére


Bozek
nagyúr

Na jó, én – szégyen vagy nem – nem olvastam Scalzit, így ezen a téren nincs összehasonlítási alapom. Persze tudom, hogy ki ő, de eddig így alakult. Amit meg a humorról írsz, azzal egyetértek. Az eleje alapján vicessebb regényt vártam volna, de nem lehet minden tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#7318) doc válasza Bozek (#7317) üzenetére


doc
nagyúr

" Az eleje alapján vicessebb regényt vártam volna" - olvass Scalzit :D A Venek Haborujat nagyon ajanlom, az alapjan el tudod donteni hogy tetszik-e ez a vonal (fog! :D)

(#7319) Anonymusxx válasza doc (#7318) üzenetére


Anonymusxx
aktív tag

Fú az valami borzalom, a legrosszabb könyv amit olvastam valaha, persze csak a katedrális után.. 0 az egész, 0 karakterek, 0 sztori, 0 világ, egy gyorsan összedobott felszínes könyv, kb tizenévesen jó lehet. El nem tudom képzelni, hogy hogyan lett felkapva az az író..

(#7320) doc válasza Anonymusxx (#7319) üzenetére


doc
nagyúr

Nem ertek egyet :D
Karakterek nem '0' hanem '1' :D Egyetlen karakter van, de ez jellemzo Scalzira, az osszes szereploje pontosan ugyanaz a karakter az osszes regenyeben.
Ez egy laza szorakoztato csihipuhi, nem kell sokat belelatni. A kesobbi konyvekben probal melyebbre menni, de szerintem az nem nagyon megy neki, nem is lettek annyira jok.

De ha akarsz ennel SOKKAL rosszabb konyveket olvasni, szivesen ajanlok egy-kettot :DDD

(#7321) Bozek válasza doc (#7318) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ehh, most néztem, hogy írtam a viccesebb-et. :D Na mindegy. :)

Olvastam már viccesen megírt sci-fit, de azért ezt is túl lehet tolni. Ha 1-2 karakter poénkodik, az okés, de ha túl sokan, az már nem biztos, hogy jó.

Anonymusxx: Nem mindenki ugyanazt szereti. Van, ami meg neked tetszik és másnak nem. Ilyen ez a popszakma. :D

(#7322) mark!


mark!
őstag

nagyon rákaptam murakamira, néhány hozzá hasonló írót ajánlanátok? kicsit mehetnek mélyebb témákba is, filozofalos korszakomban vagyok :DDD

>

(#7323) gerii


gerii
addikt

Véletlenül nem eladó valakinek Cixin Liu - A sötét erdő (Háromtest 3/2) könyve? :DDD
Sehol nem lehet hozzájutni.

(#7324) laracroft válasza gerii (#7323) üzenetére


laracroft
aktív tag

(#7325) laracroft


laracroft
aktív tag

1000Ft-os kupon
https://www.antikvarium.hu/

A kupont online megrendelés leadásakor antikvár kiadványainkra használhatja fel honlapunkon, a mai naptól számítva 1 hónapig:
2024.04.08. 03:22:30
Felhívjuk figyelmét, hogy a kuponos kedvezmény új könyvekre, aukciós tételekre, előjegyzett könyvekre nem vehető igénybe, akciós napokon nem érvényesíthető.
Az alábbi kódot kell beírnia a Kosár lapon látható "Van kuponkódja?" mezőbe vagy az Adatok ellenőrzése oldalon található Kuponkód mezőbe a kedvezmény érvényesítéséhez:
NC20240308313591

(#7326) Szevam


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Sziasztok!

Ha már kuponok. Ismeritek ezt az oldalt?

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#7327) Sonja válasza Szevam (#7326) üzenetére


Sonja
veterán

Molyon sokan szoktak innen venni, mert olcsó! Teljesen megbízható, ha erre voltál kíváncsi. :K

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#7328) gerii válasza laracroft (#7324) üzenetére


gerii
addikt

Ha más nincs az lesz sajnos.
Bár régebben gondolkodtam ebook olvasóban, most nem tudom mi lenne a jó vétel?

(#7329) Cs1csó válasza gerii (#7328) üzenetére


Cs1csó
félisten

Érdekességképp amikor tavaly előtt ősszel elolvastam én is rákerestem, hogy kapható e és nem találtam anno sem fizikai példányt.

(#7330) Jabby válasza gerii (#7328) üzenetére


Jabby
őstag

Az olvasóknak van külön topic-ja, olvasd el az összefoglalót, de bármilyen kérdésedre szívesen válaszolnak.

(#7331) k.kristof válasza gerii (#7323) üzenetére


k.kristof
őstag

A kiadónál előrendelhető az újrakiadás, április 15-én jelenik meg.

(#7332) gerii válasza k.kristof (#7331) üzenetére


gerii
addikt

Igen, reggel 7kor kaptam is levelet, gyorsan megrendeltem. Lehet olvassák a topicot :DDD
Remélem hogy a borító marad, nem lesz valami netflixes izé.

(#7333) mark! válasza gerii (#7332) üzenetére


mark!
őstag

fúú azok a filmes borítók annyira ganék tudnak lenni

>

(#7334) Bozek


Bozek
nagyúr

Friss hír A Térség novelláskötetről. :)

[link]

(#7335) Phülöp válasza Bozek (#7334) üzenetére


Phülöp
addikt

:C :C :C

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#7336) tibaimp válasza Bozek (#7334) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Most járok a 6. könyvnél. Kicsit már úgy érzem, eddigre elfáradt az írópáros. Most kicsivel több az üresjárat, de azért nem rossz.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#7337) Cs1csó válasza tibaimp (#7336) üzenetére


Cs1csó
félisten

Most lesz egy nagy ugrás az időben és jön egy kvázi "lezáró" trilógia. Nekem a 7. rész nem tetszett kicsit unalmas volt, de az értékelések alapján a 8-9 jobb lesz.

(#7338) tibaimp válasza Cs1csó (#7337) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Értem! Jobb lett volna nem elmondani, de már mindegy :B Kíváncsi vagyok nagyon, hogy hova fut ki a sztori, és így majd a kapcsolódó, most megjelenő, novellás kötet is.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#7339) Cs1csó válasza tibaimp (#7338) üzenetére


Cs1csó
félisten

Egyből azzal kezdődik hogy X idő eltelt. Ezzel nem érzem hogy spoilert mondtam volna

(#7340) tibaimp válasza Cs1csó (#7339) üzenetére


tibaimp
nagyúr

OK, de még nem tartok ott. De, mint mondtam, nincs gond! :)
Amúgy, ahogy haladok a könyvben, úgy haladok szép lassan a sorozattal is. Érdekes élmény így.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#7341) Cs1csó válasza tibaimp (#7340) üzenetére


Cs1csó
félisten

Akkor nem a 6-at olvasod, vagy a végénél jársz, hanem még csak MOST fogsz belekezdeni?

(#7342) tibaimp válasza Cs1csó (#7341) üzenetére


tibaimp
nagyúr

A 6. könyvet olvasom, a Babilon hamvait, kb. a felénél járok, a sorozatban meg az 5. évad első részénél. Meg kellett állnom vele, megelőztem volna a könyv történéseit (elég sok minden ki van hagyva), azt meg nem szeretném.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#7343) Cs1csó válasza tibaimp (#7342) üzenetére


Cs1csó
félisten

A sorozat amúgy milyen? Lehet megnézem, de szigorúan ha végeztem a könyvekkel.

Az új Dűne filmeket sem néztem sőt a régit sem láttam még. Most az összes Dűne regénybe belevágok a Brian Herbert és Kevin J. Anderson által írt köteteket is. A A Dűne legendái trilógiát befejeztem most az Előjáték a Dűne következik majd a Caladan trilógia amiből csak kettő van meg magyarul aztán jön a 6 eredeti Dűne ciklus és még utána is van 2 új könyv. :DDD

(#7344) rjg válasza Cs1csó (#7343) üzenetére


rjg
őstag

Inkább az eredetivel kezd. A fia által társszerzettek esetleg gyenge utánérzésnek jók. :B

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#7345) Cs1csó válasza rjg (#7344) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ledarálom őket. A moly-on is kiemelték, hogy nem annyira jó, de sokat segít a Dűne világának a megértésében.

(#7346) elessar válasza Cs1csó (#7343) üzenetére


elessar
tag

A BH & KJA által jegyzett írások rettenetesen túlírtak, kb. egy novellányi anyag van egy-egy könyvben. Mint egy kezdő regénye szerkesztés előtt. Látszik, hogy karakterszám után fizettek. Ha elkezded az előzményeket olvasni, mire a DŰNE sorrakerülne, elmegy a kedved az egésztől. Azon kevés könyvem közé tartoznak, amit csak egyszer olvastam el.
(7345) Tényleg darálni kéne — szóljunk Dórának. :D

[ Szerkesztve ]

(#7347) Cs1csó válasza elessar (#7346) üzenetére


Cs1csó
félisten

:K de a plusz információk miatt még így is érdemes, persze csak az olyanoknak mint pl. én aki évente 60 könyvet is elolvasok. Akinek az előzmények elolvasása évekbe telne annak érdemes lehet a "főfogásra" koncentrálni.

(#7348) Cheesus válasza Cs1csó (#7347) üzenetére


Cheesus
senior tag

Én a kisebbséghez tartozom, énis az előzményektől kezdtem el olvasni a Dűne könyveket, és nem bántam meg :)

https://www.twitch.tv/csehla

(#7349) Cs1csó válasza Cheesus (#7348) üzenetére


Cs1csó
félisten

:R
A Dűne legendái trilógia kicsit fárasztó volt, nem a cselekmény (bár volt pár bugyuta) dolog, inkább ahogy említették is túl bőre letf eresztve. De most az Előjáték trilógia sokkal jobban tetszik (nemrég kezdtem az Atreides-házzal) ha ez a szint marad végig egy rossz szavam sem lesz.)

(#7350) Bozek válasza tibaimp (#7342) üzenetére


Bozek
nagyúr

Nem akarlak elszomorítani, de a könyv történéseit már megelőzted a sorozattal.

Fred Johnson (1.5) és Amos Burton (3.5) története novellaként jelent meg, ahogy a börtönszigetről (5.5) szóló rész is, valamint David Draper sztorija (2.5) is benne volt már a sorozatban, ami szintén az egyik novella története. Az Epstein-hajtóműről pedig a hamarosan magyarul is megjelenő záró novelláskötetben van szó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.