Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  DC++ topik

Hozzászólások

(#851) bbazsy válasza vicces (#850) üzenetére


bbazsy
őstag

jaja..

netlimiterrel meg netezést is elfelejthettem.. :C:C:C

..

(#852) #54715584


#54715584
törölt tag

én picit ódzkodom a cfostól, mert nálam semmi változás nem történt... szóval télleg jól műxik akkor? :)

(#853) vicces válasza bbazsy (#851) üzenetére


vicces
addikt

nálam, ha le volt vévée a dc uploadja 5k-ra, akkor ment a net.

:)

(#854) bbazsy válasza #54715584 (#852) üzenetére


bbazsy
őstag

igen, tényleg.

..

(#855) bbazsy válasza vicces (#853) üzenetére


bbazsy
őstag

johát, igen, 5knál még nálam is, csak mikor tesomnal is 5k-val, akkor már érdekes volt :C és ha annál is lejjebb szeded, akkor kiszurjak.

..

(#856) vicces


vicces
addikt

egyébként miért timeout-ol egy rakás emberke?
én tuti aktiv vagyok. a routeren a 412-es portot forwardoltam. a wines túzfal is be van lőve. azaz most már nemis megy:( és mégis timeout

:)

(#857) burgatshow


burgatshow
veterán

Átfutottam a topicot de nem találtam választ a problémámra!

Valaki segít beállítani a dc++-t router mellett? :U

(#858) Uher válasza burgatshow (#857) üzenetére


Uher
aktív tag

Bővebben: link
Menüben: aktiv mod-> router van.

(#859) burgatshow válasza Uher (#858) üzenetére


burgatshow
veterán

Köszönöm! Már megy is!

(#860) Angmar


Angmar
tag

Miben térnek el az azonos nevű, méretű, de különböző TTH val rendelkező fájlok egymástól. Mert amelyik fájlt letöltöttem annak TTH-ja nem egyezik az ''etalon''-nak számítóéval, de a mérete teljesen megegyezik.

(#861) tobias válasza Angmar (#860) üzenetére


tobias
csendes tag

A TTH (Tiger Tree Hash) egy olyan eljárás, amivel egy ellenörző összeg szerű kódot állítanak elő egy file alapján. A tulajdonságaihoz tartozik az, hogy az ellenörző összeg hossza fix, függetlenül attól, hogy a forrás file mekkora, valamint az, hogy a forrás file kis mértékű megváltozása a TTH ellenörző összeg radikális megváltozását eredményezi.
Mindez azt a célt szolgálja, hogy a TTH alapján egyértelműen el lehessen dönteni 2 file-ról, hogy a tartalmuk azonos-e.
Természetesen a TTH kód előállítás egy veszteséges eljárás, és a keletkezett kód korlátos hossza miatt megvan az elvi lehetőség arra, hogy két teljesen különböző file-nak azonos legyen a TTH kódja, de ennek az esélye nagyon csekély.
A DC++ legújabb verzióiban a TTH kezelés a bevált módszere a file-ok azonosításának.
A legtöbb HUB-ról ki vannak tiltva már azok a kliensek, amelyek nem ismerik a TTH kezelést.

Sokáig nem volt olyan kliens, amelyik megnyugtatóan tudta volna kezelni a többszálas letöltést és a TTH-t is.

MOst viszont rendelkezésre áll a StrongDC++ nevű kliens, ami tudja mindkét feature-t.
A Mátrix HUB-on van juzer továbbfejlesztette a hivatalos StrongDC-t és létrehozott egy javított magyarított mátrix-os StrongDC verziót. Mindenkinek tudom ajánlani. Van benne upload limit funkció is, ha valakinek fontos.

Tehát visszatérve az előttem szóló kérdésére ha 2 file neve és mérete megegyezik, de a TTH azonosítója nem, akkor a 2 file maga természetesen különbözik.
Arra a kérdésre, hogy miben különbözik, mondhatnám azt, hogy:
a fiile-ban szereplő bitek értékei ugyanazok, mindegyik lehet 1 vagy 0, csak az azonos értékű bitek helye nem egyezik meg mindig. Természetesen vannak olyan bitek is amelyek értéke és helye is megegyezik, de ebből még nem következik, hogy a 2 file teljesen megegyezik...

A viccet félretéve az StrongDC azt is lehetővé teszi, hogy ha letöltünk egy relatíve nagy file-t, de hiba volt a letöltés során és nálunk a file TTH-ja nem egyezik meg letöltésre kijelölt file TTH-jával, akkor a kliens elintézi, hogy az adóoldal állítson elő egy olyan patch filet, ami letöltődik a miénkre és automatikasan kijavítja a letöltött file-unkat, így biztosítja, hogy nekünk is pontosan az a file lesz meg, amit akartunk.

Szóval ma nem ismerek jobb kliens-t mint a StrongDC. Mindenkinek ajánlom.

Amúgy nagy forgalmú külföldi HUB CÍMEKET keresek. Hublisták nem érdekelnek...

(#862) #54715584 válasza tobias (#861) üzenetére


#54715584
törölt tag

pedig a hublistákról tudnál jó hubokat kiválasztani :)

engem is érdekelnek ezek a hubok, de hiába kerestem, eddig még nem akadtam olyanra, ami megfelelt volna...
igaz, hogy az 5-6 ezres hubokon 50-100 giga a korlát, de nem próbáltam még ki őket, hogy milyenek :)
engem angol nyelvű érdekelne, mert svéd, olasz és egyéb más nyelvű rengeteg van, viszont én még angol hublistát sem találtam... :F

(#863) velizare válasza Angmar (#860) üzenetére


velizare
nagyúr

valószínüleg ez egy film, vagy zenefile lehetett, vagy bármilyen olyan jellegű file, amelyben nem okoz nagy gondot, ha egy kicsit eltér egy-két helyen az ''etalontól''. ez annyiban nyilvánul meg, hogy van egy halk pattanás esetleg a hangszóróban, vagy egy helyen ''elromlik'' a kép, ami aztán a következő keyframenél kitisztul. túl sokat ez nem ront a dolgon, és az előbbit meg úgyis csak a vájtfülűek veszik észre :). viszont egy cd-képfilenál ez már adatvesztést okoz. tipikusan ilyenkor jönnek visítva az userek, hogy kiakad az nfsu, vagy akármi installálás közben. még akkor is, ha csak 1 egyest cserélsz fel az egészben egy nullára. ezért van az, hogy ugyanaz a film többféle hash-gyökérrel is kering a hubokon, míg a bineknek jellegzetesen ugyanaz a hash értékük.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#864) Angmar


Angmar
tag

Köszönöm a kimerítő válaszokat :)
tobias: Ezt az automatikus javítást hogyan tudom elérni a StrongDc-ben?

[Szerkesztve]

(#865) tobias válasza Angmar (#864) üzenetére


tobias
csendes tag

szerintem ezt ő magától tudja és csinálja, de lehet hogy ki-be lehet kapcsolni vmely menüőpontban. Nem tudom.

http://snail.pc.cz/StrongDC/indexen.htm

ez az oldala a StriongDC-nek.

Javaslom mindazonáltal a mátrixos verzió használatát.

(#866) termosztator


termosztator
csendes tag

Segítsen valaki! Help! :V

A következő a problémám: 512/128 ADSL-em van és DC++ -ozni szeretnék (csinálom is)! De, erre a sávszélességre sajna 2-en vagyunk mert netmegosztással megy a gép a helyi hálón! (nem router hanem 2 hálókártya az én gépemben)! A haver is DC-zik ugyanúgy sajnos! Ezért a letöltési sebességet netlimiterrel felezzük hogy egyenlően tudjunk tölteni és ne nyomjuk el egymást(fejenként 32 k-ra limitáljuk magunknak a letöltést)! Sajna mindkettőnknek eddig csalni kellett (slotzárás) mert ha limites DC-t használnánk is akkor is mivel fejenként 8k az upload limit az összesen már 16k tehát foglalt lenne a full feltöltésünk! Próbáltam úgy a saját gépemen a cfosspeed progit hogy közben a letöltésem 32k-ra volt netlimiterrel korlátozva de kb átlag 20k-ra ugyanúgy visszaesett így is! Most azért nem tudjuk használni a régi csalós DC-t mert az már régi az újjakhoz meg tudtommal nincs ilyen csaló rész! Nem bunkóságból csaltunk hanem mert nem ér meg havi 15000Ft-ot az hogy 1 hónapban leszednénk vagy 10 CD-t ketten együtt, mert ennyi a net+telefon alapdíj!

Tehát arra kérek valami megoldási ötletet, hogy mindketten tudjunk a haverral tölteni (fejenként közel 32-vel) és ne csapjanak ki és be tudjunk menni mondjuk a kolira és a mátrixra is (külföld nem igazán érdekel) Én hagyok tölteni szivesen másokat ha az nekem nem jelent hátrányt!

Légyszi akinek van ötlete az próbáljon segíteni! Thx! :O

(#867) F-ECT$ válasza termosztator (#866) üzenetére


F-ECT$
titán

Egyszer az egyikőtök, egyszer pedig a másikótok dc-zzen. Egyébként pedig szép mese volt, jót röhögtem :)

Dive ever, work never.

(#868) Dufresne


Dufresne
addikt

Szomszéddal mi is ketten DC-zünk gyakran egyszerre ugyanilyen vonalról és sokszor lemegy épp ezért a letöltés 24k körülire, ezzel nemigazán tudsz mit kezdeni. Sőt néha még tesóm is ezt a vonalat használja és persze belassul ilyenkor, de azért lehet netezni, szóval vagy a fent említett megoldás:D
Vagy szokjátok meg...:;]

(#869) Avicularia


Avicularia
veterán

ma én is rájöttem hogy a srtong kiirja a netlimitert eddig rendes dc++-al toltam netlimiterrel (chellos vagyok) ,de kb 2 napja nem ment a chellos hub ,és felmentem a kolira és mártixra stronggal,tegnap is és ma is kaptam 24 öra BAN-t,rendes DC++-al soha nem volt eddig ilyen gondom

(#870) e=mc² válasza termosztator (#866) üzenetére


e=mc²
őstag

Erre a megoldás, hogy vagy te vagy a szomszédod tölt. :)
A héten én is meg fogom osztani a netem routerrel a szomszédnak, és én megbeszéltem vele, mondja meg mi kell, én letöltöm, és ő nem teszi fel a dc-t :)
Lesz a gépemen egy megosztott mappa, és ő onnan áthúzza hálón..
ennyi...

Ambulimax Provider

(#871) vicces válasza e=mc² (#870) üzenetére


vicces
addikt

vagy a remote desktop-ot bekapcsolod ;]

:)

(#872) Dufresne válasza e=mc² (#870) üzenetére


Dufresne
addikt

Ez a megoldás me, ,űködik igazán sokáig, legalábbis tapasztalatom szerint:)

(#873) e=mc² válasza Dufresne (#872) üzenetére


e=mc²
őstag

Gondoskodni fogok róla hogy működjön ;]

Ambulimax Provider

(#874) F-ECT$ válasza Avicularia (#869) üzenetére


F-ECT$
titán

De már megy :)

Dive ever, work never.

(#875) Sagafakk válasza termosztator (#866) üzenetére


Sagafakk
csendes tag

Mindig lehet csalni DCn, esetleg ha erdekel hogyan akkor nyugodtan szoljal tudok segiteni. Ide publicba nem akarom kirakni a linkeket. pa!

(#876) Avicularia válasza F-ECT$ (#874) üzenetére


Avicularia
veterán

tudom ,fent vagyok :)

(#877) Viktor77 válasza Avicularia (#869) üzenetére


Viktor77
titán

Akkor a Guilty Gear-t azért nem tudtam leszedni Tőled? :D

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#878) Avicularia válasza Viktor77 (#877) üzenetére


Avicularia
veterán

az nem én lehettem ,nekem az nincs megosztva

(#879) termosztator válasza F-ECT$ (#867) üzenetére


termosztator
csendes tag

Nem tudom, hogy észrevetted-e öreg, de én nem mesének szántám! Áttól, hogy neked nincs ilyen problémád még nem kellene a másikat kiröhögni! Kapis? (hmm, asszem sikerült elég finoman fogalmaznom)

A többieknek köszönöm a segítőkészséget mégha nem is pont olyant tudtak mondani amit reméltem!

(#880) Viktor77 válasza Avicularia (#878) üzenetére


Viktor77
titán

Avicularia volt Ő is.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#881) F-ECT$ válasza termosztator (#879) üzenetére


F-ECT$
titán

Nem tudom, hogy észrevetted-e kisfiam, de írtam egy megoldást én is. Egyébként ismét jó nevettem :)

Dive ever, work never.

(#882) Avicularia válasza Viktor77 (#880) üzenetére


Avicularia
veterán

akkor valaki bitorolja a nickem,DC-n nem ezzel a névvel vagyok fent

(#883) pyrannha


pyrannha
senior tag

---== StrongDC++ Matrix Edition by LasH ==---

-- StrongDC++ 1.00 --

* optimized item grouping in Transfers
* fixed random crash when removing TestSUR on disconnect
* added waiting time and added time to upload queue (CZDC++)
* added option to add magnet link to queue (CZDC++)
* synchronized with CVS DC++ 0.4033
* added missing button Downloaded MP3 info on toolbar
* updated to WTL 4.5.4196
* fixed bug when starting to download MP3 info

-- cvs28 -- /2004.08.25/ Bővebben: link

PSN ID: VDFPO

(#884) #54715584


#54715584
törölt tag

én belőttem a tűzfalat és aktív módban is műxik a töltögetés, sőt, a tűzfal feltétele óta sokkal jobban... :)

(#885) pyrannha


pyrannha
senior tag

---== StrongDC++ Matrix Edition by LasH ==---

-- StrongDC++ 1.00 RC8 --

* optimized item grouping in Transfers
* fixed random crash when removing TestSUR on disconnect
* added waiting time and added time to upload queue (CZDC++)
* added option to add magnet link to queue (CZDC++)
* synchronized with CVS DC++ 0.4033
* added missing button Downloaded MP3 info on toolbar
* updated to WTL 4.5.4196
* fixed bug when starting to download MP3 info
* filelist is updated after hashing is finished (CZDC++)
* added setting to switch to old Share UI
* fixed list drawing on Win2000
* search filter is activated after pressing Enter
* removed search queue
* fixed memory leak when NetLimiter is detected
* fixed user icons after get user response

Bővebben: link

PSN ID: VDFPO

(#886) Odi


Odi
csendes tag

Sziasztok!
Létrehoztam a barátaimmal egy hubot, ahova a zenekedvelő usereket sok szeretettel várunk ( persze másokat is;) ).A hub kb 1 hete indult és nappról-nappra egyre többen vagyunk.Ezért arra kérlek,h kukkancs be hozzánk!
A hub neve:E e e l e k t r o M u s i c W o r l d
címe:eeelektro.no-ip.com
Web:eeelektro.uw.hu (még fejlesztés alatt áll)
min.megosztás:1gb

Vigyázz magadra! Belőled csak egy van. A többiek többen vannak, őket könnyű pótolni...
Eeelektro-TeamSziasztok!

(#887) Shape


Shape
aktív tag

Hello mindenki!

Nem tud valamelyikőtök olyan jó külföldi HUB-ot, ahol nem kell 100 Gb-ot megosztani?

(#888) pyrannha válasza Odi (#886) üzenetére


pyrannha
senior tag

Nincsenek túl sokan a hubon.

PSN ID: VDFPO

(#889) #54715584 válasza Shape (#887) üzenetére


#54715584
törölt tag

én a bcdc++ help részében találtam egy txt filet, ahol vannak külföldi hubok listái, van pár, ahol 10 gigát kell csak megosztani, viszont ott max 5-6000en vannak... :)

(#890) zonko


zonko
csendes tag

hi!
nekem az a bajom hogy egy ideje nekem is rossz a letolets es ezert felraktam a cfos speed et.minden oke volt, amig fel nem raktam az 1.06-os cracket. utana beszart, mert pl eltunik hogy check calibration pulse es az is csak szurken van ott hogy clear calibration data. ha valaki tud plz help!!!

(#891) pyrannha válasza zonko (#890) üzenetére


pyrannha
senior tag

nekem az a bajom hogy egy ideje nekem is rossz a letolets

Ez alatt mit értesz?

PSN ID: VDFPO

(#892) zonko válasza pyrannha (#891) üzenetére


zonko
csendes tag

eloszor ramegyek a netre, minden oke, ott mennek lent abban a kis kepben a jobb also sarokban a csikok vagy mik amik jelzik hogy hpgy megy a fel/le toltes,aztan crackelem, ujra racsatlakozok a netre es mindez nincs ott csak annyi hogy cfos speed, mint amikor nincs racsatlakozva a netre. na ez van:(:F:O

(#893) #54715584


#54715584
törölt tag

hát először lenne egy kérdésem: mi a különbség a cFos és a cFos speed között? mert a német oldalon van, az angolon meg felcserélik a szöveget :d

a feltörés: drágáim: nem utólag kell, hanem rögtön utána...
feltelepítettétek, és kilő a folyamatokból az a dnot.exe vagy mi a fene, ami az időnél van lent jobbra, törés, majd újraindít... mindig csak így
különben nem műxik... legalábbis nálam így megy tökéletesen, letöltök, netezek + rádió :) és megy is minden :D

(#894) #54715584


#54715584
törölt tag

ja és még egy kérdés: egy ideje hiába jelölöm ki egy filenál, hogy kiktől szedje le, nem mindig akaródzik betenni a letöltési listába a kijelölt felhasználókat... ezt nem értem miért van, amikor a filenév és a méret meg minden egyezik...

(#895) zonko


zonko
csendes tag

nalam igy se megy:(

(#896) #54715584 válasza zonko (#895) üzenetére


#54715584
törölt tag

:F akkor nem'tom mi lehet a gond :((( nálam megy így... :)

(#897) Divi


Divi
aktív tag

Hogyan lehet rávenni a BCDC++ -t, hogy agresszív módon kedjem már el végre számolgatni a HASH-t?

Mert sajnos amíg nincs kiszámolva a HASH adata egy fájlnak addig nem engedi megosztásba tenni. De NEM számolja az a kis **** :(((

lá lá lá lá lá lá lá Lila Liba gá gá gá gá gá gá

(#898) Divi válasza Divi (#897) üzenetére


Divi
aktív tag

A hash számoló algoritmus NEM szereti a S.E.T.I.-t...

lá lá lá lá lá lá lá Lila Liba gá gá gá gá gá gá

(#899) _cirmos_


_cirmos_
őstag

sziasztok! linkelek egy képet,vki monnya már meg miért van ez! a letöltés megugrik ezerrel (legalábbis az az egy szál, de a DUmeter ebből semmit nem lát), irreálisan gyorsan lejön amit töltök, csak épp nem tudom lejátszani(''Cannot play back the file. The format is not supported. (Hiba=80040265)'')... arra gondoltam hogy ez az akármi (vagy méretre pontosan ugyan ekkora vmi) már megvan, és csak átnevezi vagy mi. de nincs ekkora fájlom több, csak amit letöltöttem. szóval elég fura. vki monnyon vmit erre!

Bővebben: link

(#900) velizare válasza _cirmos_ (#899) üzenetére


velizare
nagyúr

:C a tipikus emberi hülyeség esete, amiben jelenleg te vagy a szenvedő alany. ajánlott rászabadítani a gépedre mindenféle víruskergetőt, meg spyware removert, mert 99,9%os valószínűséggel az, amit letöltöttél, egy nagy darab bináris szemét (azért jött olyan gyorsan, mert azt a bazisok nullát egész jól lehet tömöríteni), a maradék 1 ezrelékben meg megspékelték valami jó kis féreggel, vagy egyéb dologgal, ami talán a tudtod nélkül spammelő zombivá avanzsálja a géped.
szal ha legközelebb filmet, vagy egyebet akarsz letölteni, akkor előtte tájékozódj pls. a Bővebben: link illetve a Bővebben: link portálokon. a további félreértések elkerülése végett a fenti oldalakról NEM TUDSZ LETÖLTENI.
csókol anyád: béla

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  DC++ topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.