Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  DC++ topik

Hozzászólások

(#1451) Gambit válasza Szeke (#1444) üzenetére


Gambit
őstag

Ha aktív vagy, nem kell semmilyen ip-t beállítani. Routeren keresztül akarsz dc-zni? Mert ha nem, akkor rakd aktívra, és kész.

Szerk: A passzív beállítás hátrányait már rég megbeszéltük vele, ne zavarjátok össze! ;) (Bővebben: link)

Szerk2: Nem kell ennyit kavarni ezzel az aktív-passzív témával. Ha teheted, legyél aktív, ha routered van, és nem akarsz trükközni, akkor úgyis csak passzívban fog menni.

[Szerkesztve]

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#1452) Latyakos válasza khalox (#1450) üzenetére


Latyakos
aktív tag

Miért ritkán? Onnan lassabban jön? Vagy mi a gond vele? Ha valos oka van, akkor én is óvakodom majd tőle. :)

''Háborúzni a békéért olyan, mint szeretkezni a szüzességért''

(#1453) khalox válasza Latyakos (#1452) üzenetére


khalox
őstag

Mert általában oka van annak, hogy valaki nem tud aktív lenni: belső háló, tűzfal mögött stb.) - így a megosztásuk is kisebb vagy kevésbé érdekes, mert mondjuk munkahelyről, iskolából, stb. csinálja. Ezért mondom, hogy úgysem azoktól akarsz tölteni.

A letöltés az nem lassabb tőlük semmivel sem.

(#1454) Gambit válasza khalox (#1453) üzenetére


Gambit
őstag

Ja...

Meg a kollégiumok T3-as gépei... Jelentéktelen. ;)

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#1455) e=mc² válasza Gambit (#1454) üzenetére


e=mc²
őstag

Pontosan!

T3/T1 esek tönbb mint a fele passzív.... mégis tőluk szedek max sebességgel...

Ambulimax Provider

(#1456) khalox válasza Gambit (#1454) üzenetére


khalox
őstag

Általában... :) 6000 userből azért nem túl sok a T3-mas... bár az igaz, hogy mindenki tőlük igyexik tölteni... ezért mindig csurig vannak...

[Szerkesztve]

(#1457) Gambit válasza khalox (#1456) üzenetére


Gambit
őstag

Pont azt mondom, hogy amelyik meg T3-as, az többségében passzív. És lehet azért ott helyet találni. Mindegy, én már a saját hubunkon annyiszor elmagyaráztam ezt az aktív-passzív dolgot, hogy itt nem akarok rendszert csinálni belőle. Mindenki úgy állítja be, ahogy jól esik. ;)

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#1458) khalox válasza Gambit (#1457) üzenetére


khalox
őstag

Valóban...

(#1459) khalox válasza khalox (#1458) üzenetére


khalox
őstag

... bár azt is érdekes megvizsgálni, hogy az első 200 db legnagyobb megosztású user közül összesen 4 van T1/T3-mas, és ebből a 97. volt az első ilyen (Koli, tovább nem vizsgálta a BOT, de gondolom nem javul az arány).

Ennek ellenére persze nyilván aktívnak érdemes lenni, ha csak lehet. Gyorsulást is el lehet képzelni töbszálas kliens esetén, hiszen több usertől lehet tölteni = több a forrás.

(#1460) #00809728


#00809728
törölt tag

Szasztok!!!

Dc-s srácokat keresek adat cserékre!!Kérem jelentkezzeket!!

(#1461) e=mc² válasza #00809728 (#1460) üzenetére


e=mc²
őstag

Itt találsz párat: http://www.dcinfo.org/hungaryhublist.config.bz2

Ambulimax Provider

(#1462) #00809728 válasza e=mc² (#1461) üzenetére


#00809728
törölt tag

LESZEDTEM DE SEMMIVEL NEM TUDOM MEGNYITNI!!!

(#1463) VladimirR válasza #00809728 (#1462) üzenetére


VladimirR
nagyúr

1: caps off
2: ez egy tomoritett file, amiben egy textfile-ban fel vannak sorolva a magyar hub-ok
dc-t elinditod, settings, downloads lap es ott a public hubs list url-hez bemasolod ezt a cimet, majd ok, majd raboksz a view menu public hubs pontjara (vagy ctrl+p) --- ott lesznek magyar hubok, ahol talalsz dc-s sracokat

(#1464) loszerafin


loszerafin
senior tag

Aktív/Passzív témához:

A bcdc honlapján a GYÍK-ban a 3-as pontban van erről szó, ráadásul magyarul.

Bővebben: link

(#1465) redsas


redsas
tag

Háj tud valaki müködő hublistát külföldit(nekem csak a
http://dreamland.gotdns.org/PublicHubList.config.bz2
müszik ))??
Kösz!!

qamu74///http://qamu74.deviantart.com/

(#1466) e=mc² válasza redsas (#1465) üzenetére


e=mc²
őstag

http://www.hublist.org/PublicHubList.config.bz2
http://www.dcinfo.org/publichublist.config.bz2
http://guinevere.no-ip.org/publichubs.config ?

Bővebben: link

Ambulimax Provider

(#1467) Notes


Notes
senior tag

Hát azért az erős túlzás, hogy a T3-asok több mint fele passzív. Jó ha negyedük. Én tudom, mert én is passzív vagyok és alig tudok olyan T3, T1-es emberrt találni (koli) akitől szedni tudok. Ha van, és még szlotja is van akkor tuti, hogy csak a Barátok közt első 200 része van meg neki semmi normális cucc. :)
Egyébként egyszer már voltam aktív is, de akkor nem működött a keresés. Azonnal hathatós tanácsot kaptam: ''Há' akkó' legyé' passzív!''
Na de ha már így belejöttem a panaszkodásba :D :Mindenki tudja, hogy tele vannak a hubok csaló kliensekkel, ez ellen kéne valamit kitalálni, e helyett engem bannoltak egyszer mert egy 30 Kbyte-os file kétszer volt benne a megosztásomban...

Romanes eunt domus!

(#1468) I_Am válasza Notes (#1467) üzenetére


I_Am
veterán

Azért nem tudsz senkitől szedni, mert passziv-passzivtól nem tud tölteni. Megállapítás tehát, hogy nem a negyedük passziv hanem a 3/4-ük. Legtöbben kollégiumból neteznek, ahol a server (mint átjáró) miatt kell passzivba tenniük a dc-t.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#1469) kemarum


kemarum
csendes tag

...

(#1470) khalox


khalox
őstag

Apró gondom vagyon:

Megpróbáltam klienst váltani (StrongDC++, cvs47-ről hivatalos cvs66-ra).
A probléma az, hogy az új verzióval nem tudnak tőlem tölteni (még fájllistát sem), én azonban tudok mindenkitől mindent és keresni is. Aktívra van állítva.

A régi verzióval viszont működik továbbra is, a két verzió beállításai teljesen ugyanazok.

Először a tűzfalra gyanakodtam, de lelőttem és a helyzet változatlan...
Már a hajamat tépem tőle.
Valaki találkozott már ilyennel?

(#1471) burgatshow válasza khalox (#1470) üzenetére


burgatshow
veterán

Tudom, hogy nem tudok segíteni, de a strongdc az többszálú?

(#1472) khalox válasza burgatshow (#1471) üzenetére


khalox
őstag

Igen.

(#1473) pyrannha válasza burgatshow (#1471) üzenetére


pyrannha
senior tag

Igen.

PSN ID: VDFPO

(#1474) burgatshow


burgatshow
veterán

Még 1 kérdés! Működik benne a kliens emuláció? :F

(#1475) pyrannha válasza burgatshow (#1474) üzenetére


pyrannha
senior tag

Igen.

PSN ID: VDFPO

(#1476) zoli1982 válasza khalox (#1470) üzenetére


zoli1982
tag

Én a cvs64-et használom, az jó.

Nem az a hülye, aki tudja, hogy az, hanem aki nem.

(#1477) Latyakos


Latyakos
aktív tag

Handshake timeout

Ezt írja ki nekem a dc mikor mennék egy hubra, esetleg felcsatlakozik, de akkor 1-2 perc mulva dob ki vele.
Router mögött netezek, aktív módban.
Mifenét csináljak?

''Háborúzni a békéért olyan, mint szeretkezni a szüzességért''

(#1478) agrarfiatal


agrarfiatal
senior tag

feltettem a strong dc 1,0 rc6-ot. töltöttem is már vele.

találtam a neten rc8-ast. Hogy tudom frissíteni? csak simán másoljam átt a filokat? Nem fog eltünni a már eddig félig lehuzott cucc?

tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

(#1479) khalox válasza agrarfiatal (#1478) üzenetére


khalox
őstag

Van már RC9-es is...

(#1480) khalox válasza khalox (#1479) üzenetére


khalox
őstag

Esetleg valaki #1470?

(#1481) chicken válasza Latyakos (#1477) üzenetére


chicken
senior tag

Ez érdekes, mert úgy tudom, ez akkor szokott lenni, ha nagyonnagyon lassú a net és épphogy kapcsolódni bírnak a gépek, de adatot átvinni már nem. Minden hubbal csinálja?

mens sana in campari soda

(#1482) agrarfiatal válasza khalox (#1479) üzenetére


agrarfiatal
senior tag

ezt eddig nem láttam - bár engem mint írtam az érdekelne hogy tudom frissiteni a régebbi verziót.

tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

(#1483) khalox válasza agrarfiatal (#1482) üzenetére


khalox
őstag

Rakd be egy másik könyvtárba (a régit még ne töröld). A settings mappát másold át a régiből és próbáld ki... Szerintem megy gond nélkül...

(#1484) Latyakos válasza chicken (#1481) üzenetére


Latyakos
aktív tag

Javarészével igen, ahol meg nem ott connection timeout.
Bár most sokfele anyáznak a p2p nem működése miatt, felénk is, de eddig ilyen hiba nem volt, ezért lepődtem meg.
A letöltés egyébként pl smswebről jön max sebességgel, átlagban 65kbyte-al, ezért furcsállom. :(

''Háborúzni a békéért olyan, mint szeretkezni a szüzességért''

(#1485) agrarfiatal válasza khalox (#1483) üzenetére


agrarfiatal
senior tag

ahol nálam a strong tanyázik ott nem látok semmiféle settings mappát

nem egyszerűbb ha kicsomagolom és felülírom az egészet?

tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

(#1486) pyrannha válasza agrarfiatal (#1485) üzenetére


pyrannha
senior tag

Én most töltöttem le az RC9-et és csak simán felülírtam a régit vele. Simán megmaradtak a befejezetlen letöltéseim, stb. Szal' nyugodtan felülírhatod a régit.

PSN ID: VDFPO

(#1487) e=mc² válasza agrarfiatal (#1485) üzenetére


e=mc²
őstag

Nem

Telepítsd egy másik mappába és a dcplusplus.xml -t a favorites.xml-t, a queue.xml-t meg ha van akkor notepad.txt-t ill ha akarod a logokat másold át az uj progi könyvtárába.

Ambulimax Provider

(#1488) e=mc² válasza pyrannha (#1486) üzenetére


e=mc²
őstag

Lehet hogy épp ez a verzio igy müködik, én nem merném így csinálni...
Megszívtam már klienscserével sokszor..
Szerencséd volt...

Ambulimax Provider

(#1489) agrarfiatal válasza pyrannha (#1486) üzenetére


agrarfiatal
senior tag

dobj egy linket honnan tudom ezt a verziót leszedni - az rc8ra akartam volna frissíteni

tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

(#1490) pyrannha válasza agrarfiatal (#1489) üzenetére


pyrannha
senior tag

Bővebben: link (Ez a Matrixos változat.)

PSN ID: VDFPO

(#1491) cromex


cromex
tag

operation timeout (key)
Ez micsoda, mert nem enged fel sehova, emiatt!! :(

(#1492) agrarfiatal válasza pyrannha (#1490) üzenetére


agrarfiatal
senior tag

egy kb 700mb-os file-t hány szegmensben érdemes leszedni, de lehetőleg ne szarja el?

tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

(#1493) agrarfiatal


agrarfiatal
senior tag

az mitől van hogy strong-al szegmentálva letöltöttem egy filmet aztán újra elkezdte tölteni mintha előzőleg nem is töltötte volna le? a filmet meg nem találtam a letöltés mappában

tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

(#1494) agrarfiatal


agrarfiatal
senior tag

feltettem az rc9-et de hiába másolta be az előzőből az xml-eket mindent újból be kell lőni. :(((

tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

(#1495) zoli1982 válasza agrarfiatal (#1492) üzenetére


zoli1982
tag

Figy. Én mindig 8 szálon töltöttem le mindent. Volt már hogy DVd-t is szedtem. Még egyet sem rontott el. Nem kell félni hogy elrontja szerintem. Ja és a cvs64-el csináltam.

Nem az a hülye, aki tudja, hogy az, hanem aki nem.

(#1496) khalox válasza agrarfiatal (#1493) üzenetére


khalox
őstag

Van egy ilyenopciója, hogy check TTH after download finished, ha nem stimmel, akkor kezdi el előlről tölteni. Ha erről kiszeded a pipát, akkor a letöltés után nem ellenőrzi a fájlt.

(#1497) agrarfiatal válasza khalox (#1496) üzenetére


agrarfiatal
senior tag

ha a TTH nem stimmel akkor azt mondjuk egy video filmnél észre lehet venni?

és ha nem stimmel a TTH és elkezdi újra letölteni, akkor a letöltött file-t törli? - nem lehetne mégis valahogy belenézni?


meg pl videonál hiába lépek a prewiew-re nem mutat a filmből semmit - vajon ez mitől van?

tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

(#1498) khalox válasza agrarfiatal (#1497) üzenetére


khalox
őstag

Szerintem az már elveszett...

Töltés közben csak akkor tudsz belenézni, hogy ha letöltött egy akkora darabot az elejéből, amiből tud indexet számolni.

Ha korrupt a video, akkor (elvileg) megúszhatod egy kis képszéteséssel valahol a közepén. De az is lehet, hogy behal tőle a codec, és akkor valószínűleg az asztali lejátszók is elakadnak vele (viszont mindkét esetben át lehet pörgetni).

[Szerkesztve]

(#1499) agrarfiatal válasza khalox (#1498) üzenetére


agrarfiatal
senior tag

számítógépen nézem, ezek ált divx, xvid-es filmek.

és milyen gyakran fordul elő, h nem megfelelő a letöltött file TTH-ja? amúgy töltés közben nem tudja ellenőrizni, hogy jó-e vagy szar?

tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

(#1500) khalox válasza agrarfiatal (#1499) üzenetére


khalox
őstag

Nekem még egyszer sem fordult elő.
Töltés közben nem tudja ellenőrizni, mert a TTH meghatározásához az egész állományra szükség van.
Az egyszálas klienseknél a rollback funkcióval ellenőrzik megszakadáskor, hogy ugyanaz folytatódik, amit korábban elkezdtek, de a többszálas klienseknél ez nem működik (ki van kapcsolva- hogy miért, az érdekes kérdés, mert én megvalósíthatónak tartanék ott is egy ilyen ellenőrzést - vagy incremental rollback-et, de ilyet még nem láttam sehol - de a feature listánál feldobtam BigMuscle-nél, lehet tesz abba az irányba lépéseket).

Konzultáltam a csehekkel is, ez a ''nem tudok feltölteni'' gondom nem egyedi eset... (ld. #1470).

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  DC++ topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.