Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  DC++ topik

Hozzászólások

(#2001) Kobe válasza John_Shaft (#1998) üzenetére


Kobe
veterán

rmDC nálunk ezért van a ''megtűrt'' kategóriában...nem baj ha vki azzal van, csak jobban örülünk ha valami mással :) és akkor nincs ilyen gond

(#2002) Chandler válasza Kobe (#2001) üzenetére


Chandler
senior tag

tenyleg miert tiltott mindenhol a strongDC?

(#2003) Gh0sT válasza Chandler (#2002) üzenetére


Gh0sT
addikt

Örök talány... Én sem tudom felfogni, hogy minek tiltják néhány helyen a többszálas klienseket?! :F Kinek ártok vele? Tudtommal nem tölt le rosszul, nem csinál hibás fájlokat. Ha meg mégis, akkor én szívok vele, mert tölthetem újra.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#2004) e=mc² válasza Gh0sT (#2003) üzenetére


e=mc²
őstag

Tudod rengetegen vannak oylanok, akik a sérült rosszul letöltött fileokat visszaosztják...

Ambulimax Provider

(#2005) Gh0sT válasza e=mc² (#2004) üzenetére


Gh0sT
addikt

Nem használok régóta több szálas klinest, de eddig még nem tapasztaltam olyant, hogy valami hibásan jött volna le. A TTH ellenőrzés beiktatásával gyakorlatilag 0% esély van arra, hogy ne az legyen a végeredmény, mint amit elkezdtem tölteni.

Azzal szokták még indokolni, hogy lefoglalom másol elől a slotokat. Ez részben igaz is, viszont azok a slotok sokkal hamarabb fel is fognak szabadulni, mert több helyről jön az anyag.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#2006) e=mc² válasza Gh0sT (#2005) üzenetére


e=mc²
őstag

1. TTH-t is elkurhatja akár egy kisebb áramszünetnél v fagyásnál. Higyj nekem, tapasztalatbol mondom, hogy voltal nekem hibás fájljaim.

2. Lefoglalod igen. Hamarabb szabadul fel? Nem. Hogy miért? Mert gondolj bele, ha engedett lenne. több mint a fele hub ilyennel lenne, és foylamatosan töltötegnének, a sávszélt kihasználva. Több többszálas kliens -> több lefoglalandó slot -> kevesebb üres slot -> több várakozási idő -> tovább foglalod a slotokat -> slothiány. Ha ez bekövetkezne, az lenen a balhé és felháborodások tárgya, hogy még több slotto kell megadni, így még kevesebbel lehetne tölteni egy 128 kbites feltötlésü embertől.

Ambulimax Provider

(#2007) Gh0sT válasza e=mc² (#2006) üzenetére


Gh0sT
addikt

1. Ennyiből az áramszünet vagy a fagyás az egyszálas kliensnél is okozhat hibát. Mert mértne alapon.

2. Könyörgöm! Hol fáj az valakinek, hogy én egy filmet töltök 10 szálon, vagy 10-et egy szálon? Nézd, magyarországi viszonylatban egy átlag user örül a a kis 512/128-as kapcsolatának, hogy milyen gyors. A LAN-osoknál gyakorlatilag az összes szál foglalt tekintettel arra, hogy tőlük lehet normális sebességgel tölteni. Namost ugye vannak az olyan userek mint Te, aki kivárja a szabad slotot és tölt 20-30K-val. Én nem tartozom közéjük. Én beérem 2-3K-val is csak egyszerre több helyről jöjjön.

Akkor most én is levezetek valamit:
1. Meg szeretnék nézni egy filmet. Meg is találom. Két lehetőség: keresek egy LAN-ost, akitők tudok normális sebességgel szedni. Ha mákom van, akkor fél napon belül kapok slotot és másnapra le is jön. Persze csak ha nem szakítja meg és folyamatosan fent van. Ha meg nincs, vagy szakad, akkor a kliens becsatlakozik valakihez. Jó eséllyel persze nem LAN-oshoz, úgyhogy cseszhetem az egészet. Nem fogok egész nap a gép előtt ülni LAN-osokra vadászva.
Másik lehetőség, hogy leszarom az egészet és neki állok tölteni. Száguld is 4-5 K-val, olykor még 8-ra is felmegy. Viszont nem használom ki a teljes sávszélt. Nosza, berakok még 15 másik filmet, hogy szépen mindegyik eldöcögjön jövő hétig, amikor is megnézhetem majd mindegyiket. Persze ebben az esetben egy hétig foglalom a slotokat, ami minden bizonnyal sokkal jobb. :F
2. Meg szeretnék nézni egy filmet. Megtalálom. Fogom magam és többszálas klienssel nekiesek. És hopsz jön is max sávszéllel. 5-6 óra alatt lent is van. Jéééé, de érdekes, nem kellett még 20 másik filmet is letöltenem. És csak 6 órán keresztül foglaltam le a slotokat. Igaz, hogy 10 embertől, de tized annyi ideig is.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#2008) e=mc² válasza Gh0sT (#2007) üzenetére


e=mc²
őstag

Látom nemértetted meg mit szerettem volna ezzel mondani.
Ne képzeld azt, hogy csak te fogsz többszálu klienst használni, hanem biztos vagyok benne, hogy majdnem mindenki. Így már egészen más... és ekkor lép be a képbe az, amit vázoltam előző hszemben.

Ne érts félre, nem fáj nekem hogy ki hogyan tölt. Sőt, nem is érdekel. De akkor ne sírjon már a fele társaság a mainban, hogy kurvaszar ez az egész, hogy 1 hónapig tölt egy filemet!!

Egyszálunál könnyebb a tth ellen védekezni, oda elég a cutoff progi, levágsz belől 2-5 mbot, vagy amennyit kell, és folytatod! Viszont azt a filet, ami lefoglalja a letöltendő filenak a helyet, mittomén *.dctmp, *.tmp, *.tdc stbstb abbol már nehezen fogsz javitani, és töltheted újra.

Ambulimax Provider

(#2009) Kobe válasza Chandler (#2002) üzenetére


Kobe
veterán

én azt mondom, erkölcsi viták miatt :/ nem tetszik sok embernek hogy sok slotot lefoglal, meg szeretik azt is hangoztatni hogy a szegmentált letöltés elbaxxa a filet...na én azt mondom ez mind kamu
1, ha az ember több szálról tölt, gyorsabban jön, gyorsabban osztja vissza, és nem hiszem hogy zavarná ha tőe is több szálassal szednék
2, a tth t a letöltés során minimum 2x, kényesebb esetben többször ellenőrzi a progi. Kezdésnél és befejezésnél illetve a kritikusabb, legutolsó szegmens illesztés előtt is általában
isten ments hogy buzdítsak bárkit is a strong használatára, csak azt mondom nehogy elhigyjétek amit mondanak, sablonos szöveg az egész
mi nem tiltjuk, én is azt használok, a többi hubon pedig láthatatlan vagyok vele
a többszálas kliens használata viszont közelebb visz minket a torrent-szerű alkalmazáshoz, vagyis mindenki mindenkitől szed ...egyszerűen át kéne szabni a slotszabályokat, hogy többet nyisson az ember, így ha többszálas engedélyezve van, akkor is sikerülne elérni egy jó 30 K s sebességet, pl ...sztem

[Szerkesztve]

(#2010) Kobe válasza e=mc² (#2004) üzenetére


Kobe
veterán

ez maximum nextDc vel volt...de arról csak annyit hogy a saját készítője is beismerte hogy szar :) strong al nincs hibás file, max anno eltérő tth jú file volt, az ujabb tthsokkal már ilyen sincs

(#2011) n_gy_k


n_gy_k
aktív tag

Üdv.!

Ha tőlem éppen ketten is töltenek le, de nekem muszály lenne kikapcsolom a gépet, mert holnap 5:45-kor kell kelnem, de a letöltéseket sem szabad megszakítani akkor most mi van? Kapcsoljam ki aztán kitiltanak egy időre vagy szólni kell?

Gyors HELP kellene...

Thx!

(#2012) Gh0sT válasza n_gy_k (#2011) üzenetére


Gh0sT
addikt

Kapcs. ki nyugodtan, ennyire nem szigorúak a szabályok. :D

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#2013) n_gy_k válasza Gh0sT (#2012) üzenetére


n_gy_k
aktív tag

Ne szóljak vagy vmi, mert később még vissza akarok menni a HUB-ra! (holnap) Hátha el lehet intézni szabályszegés nélkül is...

(#2014) Viktor77 válasza n_gy_k (#2013) üzenetére


Viktor77
titán

Nyugodtan lépj ki, akár szólás nélkül is.

Emiatt nem fognak kirúgni.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#2015) Gh0sT válasza n_gy_k (#2013) üzenetére


Gh0sT
addikt

Hát, ha mindig szólnom kellett volna ha ki akartam kapcsolni a gépet, akkor most nem igen kellene DC-znem. :)
Azt ilyent még mindig jobban tolerálják, mint a szándékos szétkapcsolást.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#2016) Totyi válasza Kobe (#1996) üzenetére


Totyi
őstag

Kösz a felvilágosítást;akkor nagyjából jól gondoltam.
Miért nem jó az rmDC?Nekem tökéletes,jobb mint a strong.
És hogy nem stabil?Nem!Néha összeomlik vmilyen crashed hibával.-DE az összes(strong,z)is!A sima dc++ is.A z uccsó teljesen stabil a 0.306-os sima dc++ volt.BCDC CZDC-t nem ismerem.A strongot,csak bezárni lehet a crashed hibánál,addig az rm tovább vihető restart nélkül.Nekem sokkal jobb az rm,mint a strong.Kíváncsi lennék a tapasztalatodra.:R

(#2017) Apol77


Apol77
tag

Lehet hogy hülye kérdés, de nem lehetne megoldani hogy csináljunk egy Ph-s dc servert? Természetesen, csak, és kizárólag ingyenes segédprogramokat oszthatnánk meg egymás között, amit általában az itteni userek használnak. Meg lehetne oldani hogy csak regisztrált Ph-s userek tudják használni. De csak hangosan gondolkodom :B

(#2018) Kobe válasza Totyi (#2016) üzenetére


Kobe
veterán

isen ments hogy vádaskodjak de a strong 1.0 rc 9.5 cvs 90 nekem eddig egyszer nem omlott össze pedig használom vagy 5-6 hónapja :P
de ez rendszer és userfüggő...akár egyetlen új registry bejegyzés is megbolygathatja az rmDC t ezért nem szeressük :) apró változtatás a rendszeren és paff neki

[Szerkesztve]

strongot csak bezárni lehet ? na nee ember láttál te már crashelt strongot ? egy korábbi verziója igen instabil volt, a crashed üzi után meg nagyvígan töltött tovább, majd mikor lejött a cucc, restartoltam a klienst ...szal megy az :)

[Szerkesztve]

(#2019) Kobe válasza Apol77 (#2017) üzenetére


Kobe
veterán

felesleges mert ennyi erővel a progi linkjét benyomják a fórumba ...

(#2020) Apol77 válasza Kobe (#2019) üzenetére


Apol77
tag

Ez is lehetséges :B

(#2021) Totyi válasza Kobe (#2018) üzenetére


Totyi
őstag

Egy linket tudnál dobni az említett strongról?

(#2022) Kobe válasza Totyi (#2021) üzenetére


Kobe
veterán

(#2023) Totyi válasza Kobe (#2022) üzenetére


Totyi
őstag

na jól van...hát ez meg milyen nyelv?:)
Itt melyiket?Mert az rc9-es már megvolt,mást meg nem látok.
Osztán lehet hogy én vagyok a vak.:O

(#2024) Kobe válasza Totyi (#2023) üzenetére


Kobe
veterán

egyszerűbbet mondok
Bővebben: link
gondolom kiigazodsz rajta

[Szerkesztve]

(#2025) Totyi válasza Kobe (#2024) üzenetére


Totyi
őstag

Így már ok,csak a gond az;hogy a keresett oldal nem található.Googli sem talál nagyon semmit.:(

(#2026) Kobe válasza Totyi (#2025) üzenetére


Kobe
veterán

isten ments hogy kötekedjek, de
az oldal igenis megy, erről 1000% ig bizonyos vagyok....csak mert a server megy, szal az oldal is ...kukk meg mégegyszer
ja hogy a hivatkozott oldalakra gondolsz...azok tényleg nem mennek, nade mingyá megnézem mit tehetek

[Szerkesztve]

(#2027) Totyi válasza Kobe (#2026) üzenetére


Totyi
őstag

Az oldal megy,azzal nincs baj.Hanem a srtongnál a keresett oldal nem található.Egyik strong se.Nem kötekedsz!:))


Valahonnan letöltöttem,de ne fáraszd Magad;ez a verzió is leállt crashed hibával.Sajna.:((

[Szerkesztve]

(#2028) Kobe


Kobe
veterán

(#2029) Totyi válasza Kobe (#2028) üzenetére


Totyi
őstag

Igen,innen szedtem le én is.Ez ugyanaz,amit még régebben letöltöttem,és ez is leállt.De most az sp2-es win van fenn,és eddig nem volt gond.Lehet,hogy van összefüggés.Ki tudja.Volt olyan hogy 2 hétig ment hiba nélkül,utána meg 2 óránként beadta a kulcsot.Nem értem.Majd elválik mi lesz,azért köszönöm a fáradozást.Leköteleztél.:R

(#2030) Gh0sT válasza Kobe (#2009) üzenetére


Gh0sT
addikt

''mi nem tiltjuk''

Ebből arra következtetek, hogy van hubotok. Lehet tudni, hogy melyik? Vagy félreértettem a mondatot? :F

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#2031) Kobe válasza Gh0sT (#2030) üzenetére


Kobe
veterán

visszanézel egy linket, megtudod

(#2032) e=mc² válasza Totyi (#2029) üzenetére


e=mc²
őstag

Kliensek úgy működnek, hogy van akinek a gépén tökéletes, míg másén halálra fagyasztja magát...

Ambulimax Provider

(#2033) n_gy_k


n_gy_k
aktív tag

Üdv.!

Az nem gáz, hogy minden egyes HUB-ra való belépéskor megváltozik az IP címem? (csak egy helyet használok és ott...) Lehet nekem ebből vmi problémám?

Thx!

(#2034) Kobe


Kobe
veterán

mit értesz minden egyes hubra lépés alatt ? csak mert a dyn ip az nem gáz, de az nem hubra lépéskor változik hanem mikor létrehozod a netkapcsolatot pl axelero, tvnet stb egyéb adsl nl...olyan hogy minden egyes hubon más ipvel vagy nincs

(#2035) n_gy_k válasza Kobe (#2034) üzenetére


n_gy_k
aktív tag

Általában egy HUB-ra lépek fel és akkor kiírja, hogy (az előző IP címed elveszett / megszűnt) a jelenlegi IP címe: xy. Ha onnan átmegyek más HUB-ra akkor marad uaz. csak, ha a gépet kikapcsolom, majd be és újra felmegyek a HUB-ra akkor változik meg!
Mi az a ''dyn''? ADSL-em van... (768-as)

(#2036) Chandler válasza n_gy_k (#2011) üzenetére


Chandler
senior tag

:DD
felreertettel. az ugy van hogy nyugodtan kilephetsz csak van olyan ablac hogy traffic (alul) es ott mennek a fel- le toltesek. es ott te meg tudod szakitani, hogy jobb gombbal ranyomsz es ott torolni tudod a slotot vagy mi. nyugodtan lelephetsz. :DDD :P :C :B ;) ;] :P:B ;) :B

(#2037) Kobe válasza n_gy_k (#2035) üzenetére


Kobe
veterán

dyn IP = dynamic IP vagyis 24 óránként 1x minimum megváltoztatják az IP t vagyis szétkapcsolnak. Ilyenkor mindig uj IP t kapsz, meg ha manuálisan bontasz kapcsolatot és tárcsázol be újra akkor is ...de az amit elmondtál na olyannal még nem találkoztam, pedig nem tegnap kezdtem ...router egyebek ?

(#2038) Sn00k


Sn00k
veterán

hi!

0.674 alol kérdezem ,hogy az automatikus sfv ellenörzés micsoda a beállításoknál?
Meg uPnP vezérlés használata...
Töredezetség mentes eljárás használata letöltéseknél...
Ezeket engedélyezni kell?
Lassítanak valamit, ha be vannak kapcsolva(letöltésnél) :F

3njoy the Lif3

(#2039) Kobe válasza Sn00k (#2038) üzenetére


Kobe
veterán

az sfv az hibaellenőrzésnél kap szerepet, a töredezett mentes pedig lassíthat valamicskét

[Szerkesztve]

(#2040) khalox válasza Sn00k (#2038) üzenetére


khalox
őstag

A uPnP-re akkor lehet szükséged, ha van egy olyan routered, ami támogatja a uPnP-t és keresztül szeretne menni rajta a kérés... az esetek elenyésző részénél van rá szükség.

(#2041) e=mc² válasza Sn00k (#2038) üzenetére


e=mc²
őstag

sfv ellenőrzés az a kész letöltött filet ellenőrzi vissza, hogy tényleg egyezik e az eredetileg letöltésre szánt filel-al.
Upnp ha a routered engedélyezi akkor ezt bekapcsolva semmit nem kell állítanod igy aktiv lehetsz, mivel magának megnyitja a szükséges portokat, az ip-t is frissiti.
töredezettsémentes eljárással előre lefoglalja a fileméretet a vinyon.
Nemigazán lassit egyikse.

[Szerkesztve]

Ambulimax Provider

(#2042) Sn00k


Sn00k
veterán

köszi a HELPET-et srácok :R

3njoy the Lif3

(#2043) mexel


mexel
veterán

Ismerősömnek monornet ADSL-je van, egy nevétnemtudom modem/routerrel. Tud vki ilyennel aktívban DC-zni?

(#2044) e=mc² válasza mexel (#2043) üzenetére


e=mc²
őstag

Ha tud a router configjaban allitgatni, akkor sima ugy.
Bővebben: link

Ambulimax Provider

(#2045) gr. dracula


gr. dracula
csendes tag

Sziasztok!
Látom nagyon vágjátok a DC-t...
Én azt szeretném kérdezni, hogy tud e valaki valami jó hublist-ot...
Valami külföldi kéne, amin megtalálható az összes nálunk még meg sem jelent film+játék+zene... :D
Köszi szépen előre is!

Élj úgy mint nemakárki, és halj meg úgy mint bárki!

(#2046) e=mc² válasza gr. dracula (#2045) üzenetére


e=mc²
őstag

Nagyjabol mindenhol egyidoben van fenn minden. Neked is csak azt tudom mondani, mint masoknak: Bővebben: link

Ambulimax Provider

(#2047) gr. dracula


gr. dracula
csendes tag

Aham...
És ti mit használtok? Melyik a kedvenc hub-otok illetve melyik hublist-ot használjátok?

Élj úgy mint nemakárki, és halj meg úgy mint bárki!

(#2048) gr. dracula


gr. dracula
csendes tag

Hogyan tudom leellenőrizni hogy tényleg annyi felhasználó van-e a hubon, mint amennyit a hublist-on ír???
Számoljam meg? ;)

Élj úgy mint nemakárki, és halj meg úgy mint bárki!

(#2049) mozsaf


mozsaf
csendes tag

Hi!

Szerintem a DC-t (és DC++) nem feltetlenül olyanra lehet használni, hogy fájlokat osszunk meg és töltsünk le másról!
A csevegést mindenki elfelejtette!
Tudom, a legtöbb HUB-ra csak megosztással lehet felmenni (és nem is kevéssel), de azért léteznek olyan HUB-ok, ahol nem is kell megosztani, és mehetsz, CHATELNI!

[Szerkesztve]

(#2050) mexel válasza e=mc² (#2044) üzenetére


mexel
veterán

Éppen ez a baj, hogy nem. Fogalmunk sincs milyen router, nincs ráírva semmi.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  DC++ topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.